Kā kopt kaķa nagus?

Kaķa nagu garums ir būtisks tā labsajūtas un arī veselības priekšnoteikums. Lai gan nereti šķiet, ka nagu optimālo garumu kaķis spēj uzturēt paša spēkiem, mīluļa ķepas tomēr ir vēlams laiku pa laikam pārbaudīt. Vairāk par kaķa nagu kopšanu stāsta Dino Zoo eksperts, Latvijas Felinoloģiskās asociācijas valdes loceklis Ivo Obrumanis.

Dzīvnieku fizeoterapija - tagad arī Dino Zoo klīnikā

Dino Zoo klīnikas papildina savu pakalpojumu klāstu ar dzīvnieku fizeoterapija. Fizioterapija palīdz mājdzīvniekiem ātrāk atveseļoties un atkopties pēc traumas vai operācijas, kā arī ir ļoti noderīga sporta suņu ikdienā.

Dino Zoo Audzētavas programmas

Programmas ietvaros ikviens tās dalībnieks tiek atbalstīts ar īpašām atlaidēm un bonusa sistēmu, kas palīdz audzētājiem nodrošināt katru kucēnu un kaķēnu ar barības pūriņu.

Rotaļlietas kaķiem

Neraugoties uz savu ikdienas vidi, kaķos joprojām mīt tiem raksturīgie mednieka instinkti. Lai tos nezaudētu, kā arī dzīvnieka ikdiena būtu interesantāka, mīlulim vērts piedāvāt dažādas rotaļlietas. Niansēs to izvēlē dalās Dino Zoo eksperts, Latvijas Felinoloģiskās asociācijas valdes loceklis Ivo Obrumanis.

Suņu skola – jāapmeklē katram sunim!

Neraugoties uz suņa šķirni un lielumu, tam ieteicams apmeklēt suņu skolu, tā apgūstot svarīgākās komandas un socializācijas prasmes, kas palīdzēs dzīvnieka saimniekam gan ikdienas komunikācijā, gan nestandarta situācijās. Vairāk par to, kāpēc suņu skola dzīvnieka izglītošanā ir tik būtiska, stāsta kinoloģe, Dino Zoo suņu skolas vadītāja Tatjana Bodricka.

Kā izvēlēties sunim piemērotu apģērbu?

Rudenī, kad gaisa temperatūra kļūst aizvien zemāka un palielinās nokrišņu daudzums, vērts padomāt par laikapstākļiem atbilstošu apģērbu arī suņiem. Ieteikumos, kā pareizi izvēlēties mīlulim piemērotu apģērbu, dalās Dino Zoo eksperti.

Suņu šķirnes

Suņu šķirnes

Vairāk nekā 80 populārākās suņu šķirnes, to vēsture, rakstura īpašības un ikdienas paradumi. Iepazīsties un atrodi savam dzīvesveidam piemērotāko!

Vairāk
Kaķu šķirnes

Kaķu šķirnes

Gandrīz 40 populārākās kaķu šķirnes, to vēsture, rakstura īpašības un ikdienas paradumi. Iepazīsties un atrodi savam dzīvesveidam piemērotāko ķepaini.

Vairāk

Ekspertu atbildes

Jums ir jautājumi? Mums būs atbildes. Dino Zoo Pasaule veikalā strādā pieredzējuši un zinoši ihtiologi, putnu un grauzēju speciālisti, kinologi, felinologi un daudzi citi speciālisti, kuri sniegs profesionālu padomu saistītu ar mājdzīvnieku turēšanu, kopšanu un veselību saistītos jautājumos.

Suns dzīvošanai dzīvokli

Labdien! Es meklēju suni, kurš derētu 4 istabu dzīvoklim, vidēja vai liela izmēra un būtu mans kompanjons ikdienas skrējienā un varbūt pat canicros sacensībās. Kādas šķirnes būtu piemērotākās?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Principā praktiski visi suņi var dzīvot dzīvoklī. Galvenais ir nodrošināt suni ar regulārām pastaigām, ar fizisko un mentālo slodzi. Ja tā nebūs, tād suns aiz garlaicības var sākt gaudot un demolēt mājokli. Šobrīd kanikrosa ir populāri kurchāra lieluma suņi, tā saucamie eurodog. Tie ir bezšķirnes suņi, kuri maksā tik pat daudz kā šķirnes suņi.

No šķirnes suņiem aktīvai ikdienai būs piemēroti auzstrālijas aitu suņi, borderkolliji, ungāru vižlas, kurchāri, veimarieši un t.t. Rekomendēju palasīt šķirņu aprakstus, kā arī pakonsultēties ar audzētājiem par konkrētas šķirnes īpatnībam.

Kastrācija franču buldogam

Labvakar. Vēlos uzzināt cik ilgi (laika ziņā) notiek suņa kastrācija franču buldogam?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Kastrācijas ilgums atkarīgs arī no narkozes veida kādu izmantojam. Vislabāk šai šķirnei būtu izmantot gāzes anestēziju. Ievadīšana narkozē un sagatavošana operācijai var aizņemt apmēram pus stundu. Pati operācija parasti aizņem 20-40 min. Pēc operācijas ir jārēķinās arī ar novērošanas periodu, kura ilgumu nosaka ārsts pēc nepieciešamības parasti no 1-2 stundām.

Ahatina gliemeži

Labvakar! Man uzticēts mēnesi pieskatīt Afrikas gliemezi. Izskatās, ka tas grib gulēt. Cik ilgu laiku Afrikas gliemezis guļ ziemas miegu?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Āfrikas milzu gliemeži jeb ahatinas gliemeži paliek apātiski un var ieslēgties savā čaulā tad, ja ir nepiemēroti dzīves apstākļi - pārāk vēss, pārāk sauss vai nepietiekami nodrošināta barība.

Šie gliemeži nedodas ziemas miegā.

Optimālā temperatura šo gliemežu terarijos būtu jābūt 26-28 grādi pēc celsija. Mitrums ap 60-70%. Iespēju robežās nodrošināt ar UVB gaismas lampu, lai nodrošinātu veselīgas un cietas čaulas augšanu un uzturēšanu. 

Papildus dažadiem dārzeņiem un augļiem uzturā, ieteicams nodrošināt nelielu procentu proteīna (labprāt ēd kaltētas gammarus garnelītes) un kalciju +D3 vitamīnu.

Bruņurupuču veselība

Mūsu rupučiem: Āda - mīkstā daļa ar rozā nokrāsu.. Āda ir kā tāda plēve no virsas lobās... Viņš mēģina ēst, bet izskatās, ka nevar norīt... Jo pārtiku ķer, bet tad plosa un izspļauj.... kļuvis lēns. Kustības lēnas... Viņam ir 17-18 gadi. Kas varētu būt par vainu? Paldies, gaidīšu atbildi.

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Tā kā neesat norādījusi bruņurupuča veidu, sauszemes vai ūdens bruņurupucis, precīzu atbildi būs grūti sniegt.

Ja jums ir ūdens bruņurupucis.

Ja āda ir rozā un tā lobās, tas var norādīt uz bakteriālu infekciju vai sēnīšu infekciju, kuru rada nepiemēroti dzīves apstākļi komplektā ar netīriem dzīves apstākļiem. Tāpat var būt A vitamīna trūkums organismā vai kāda trauma.

Nespēju ēst un mazaktivitāti tāpat ietekmē iepriekš nosauktās veselības problēmas, kā arī ārējie faktori - pārāk zema ūdens un sauszemes temperatūra, kā arī nepetiekams UV (UVA un UVB gaismas spektrs) apgaismojums, kas dabiskos apstākļos palīdzētu uzturēt veselīgu vielmaiņu.

Ja jums ir sauszemes bruņurupucis.

Tāpat kā ūdens bruņurupučiem, rozā āda, kas lobās, var norādīt uz sēnīšu infekciju, vitamīnu trūkumu organismā vai dehidrāciju.

Arī šajā gadījumā svarīgi ir dzīves apstākļi un piemērots aprīkojums, kā arī pareizs un pilnvērtīgs uzturs.

Tomēr neatkarīgi no visa, ļoti ieteicams ar bruņurupuci doties pie eksotisko dzīvnieku vetārsta, kurš klātienē redzot dzīvnieku un to izmeklējot, visprec,īzak spētu norādīt uz veselības problēmu cēloni un ieteiktu vislabāko ārstēšanas kursu. 

Nevajadzētu gaidīt pārāk ilgi, jo ilgstoši dzīvniekam neēdot, pietam ar iespējami sāpīgu ādas problēmu, vēlāka ārstēšana var būt daudzreiz smagāka un iespējams nenest vēlamo rezultātu, kā tas parasti notiek ar ielaistām veselības problēmām.

Labs eksotisko dzivnieku vetārsts ir pieejams Dino Zoo Klīnikā, Krasta ielā 52, Rīgā. Uz vizīti iepriekš pierakstīties pa tālruni 67327923

Barība pundurpapagailim

Labdien. Vēlējos uzzināt cik daudz sēkliņas var dot viļņainaijam papagailītim? Nopirku pirms nedēļas un dodu dienā tējkaroti, bet putns sēž pie trauciņa un vēlas vēl.

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Sveiki!

Dienā putniņam pilnīgi pietiek ar 10 - 15 gr pamatbarības. Papildus var dot rīvētu burkānu, nedaudz virzas lapiņas, kādu vālīti ar prosas graudiņiem. 

Akvārijs cīnītājzivtiņai

Labdien!  Ar kādiem augiem un priekšmetiem ir vislabāk ierīkot gailītim akvāriju?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien! Ieteiktu cīnītājzivtiņai (gailītis) izvēlēties akvāriju ar tilpumu sākot no 10l, tas atvieglos Jums kopšanu,un būs veselīgaks zivtiņai nekā maza tilpuma akvārijs, jo šādu akvāriju ir iespējams iztīrīt bez drastiskas ūdens maiņas.Šāds tilpums pieļauj arī mazu filtriņu. Par augiem, dekoriem un grunti - tiem ir jābūt tā, lai izveidotos normāla mikroflora akvārijā, bet izvēle katra paša ziņā, tikai jāņem vērā, ka dzīvajiem augiem ir nepieciešams piemērots apgaismojums vismaz 8h dienā.

Kucēns ir bardaka taisītājs

Labdien man ir 6 menešus vec kucens jaukteneis, vacu aitas suns ar haskiju, velejos uzjautat ko man darit man suns katru reizi ka izeju no majam suns vienmer apgriež maju ar kajam gaisā kautvaj viņam ir majas kompanjons ar ko speletiws jo man ir velviens suns pieaudzis bet zinu ka kucens ir bardaku taisitajs jo man darit un kā atmacit viņu no tā visa

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Nodrošiniet suni ar fizisko un prāta slodzi. Lai suns Jūsu prombutnes laikā būtu noguris un viņam nebūtu domu taisīt bardaku.

Atstājiet rotaļlietu pildītu ar kārumiem, tas Jums palīdzēs novērst suņa uzmanību no Jūsu mantam.

Var izmantot būri. Jūsu gadījuma būs liels būris. Suni ir jāpieradinā pie tā, lai viņš nedomātu, ka tas ir kaut kas slikts. Un arī pirms atstāt suni būrī nodrošiniet suni ar fizisko un prāta slodzi, kā arī astājiet rotaļlietu pildītu ar kārumiem. Un noteikti ir jābūt ūdenim dzeršanai.

Nāciet uz Dino Zoo suņu skolu. Mūsu specialisti palīdzēs Jums tikt galā ar šo problēmu. Pieteikties nodarbībām var pa telefonu 29390650.

Bārdainā agāma

sveiki vai ir iespēja iegadāties bārdaino agāmu? un visu nepieciešamo aprīkojumu. kādas būtu izmaksas, un iespējamības.

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien! 

Dino Zoo veikalos ir pieejami vairākas bārdainās agāmas. Agāmas vecumā no 6-12 mēneši pieejamas Dino Zoo Alfa, Dino Zoo Pasaule un Dino Zoo Stirnu ielā. Agāmas cena 249,00 EUR.

Agāmas vecumā no 3-6 mēneši pieejamas Dino Zoo Damme un Dino Zoo Spicē. Šo agāmu cena 129,00 EUR. 

Bārdainajai agāmai būs nepieciešams plašs terārijs, pieaugušam indivīdam, kurā garums var sasniegt 40 cm, ieteicams terārijs izm~ros 120x45x60 cm, kura cena ir 299,00 EUR. Papildus tam būs nepieciešamas dažādas lampas - sildlampas, UVB un UVA stara lampas, tiem paredzētie kupoli, sildpaklājs, termometrs/hidrometrs. Un protams, pakaiši, slēptuves, dekorācijas, trauki.

Parasti komplekts bez dzīvnieka izmaksā aptuveni 500-600 EUR.

Viss nepieciešamais aprīkojums, kā arī profesionāla konsultācija par dzīvnieku būs pieejami lielākajos Dino Zoo veikalos! 

Ķīnas ūdens agāma

Sveiki! Vai Ķīnas zaļā agāma ir laba prieks vienas ķirzakas un apmēram cik lielam terārijam jābūt, kad viņa ir pavisam pieaugusi? Un vai viņas ir mīļas un vai viņām patīk, kad viņas tur rokās?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Ķīnas ūdens agāmas pieaugušas va sasniegt vienu metru ar asti, tamdēļ terāriju ieteicams minimāli 150x60x150 cm lielu pieaugušai ķirzakai. Tāpat terāijā ieteicams ieīkot palielu baseinu un salikt dažāda resnuma zarus kāpšanai. Ūdens agāmas laika gaitā var pieradināt pie rokām, pēc dabas tās ir salīdzinoši mierīgas un piecieš cilvēkus labāk kā citas līdzīga izmēra ķirzakas. Būs nepieciešams lēnām, vairāku mēnešu laikā, radināt pie rokām, protams, pirmo mēnesi ļaujot adaptēties jaunajā dzīvesvietā.

Iepērcies Dino Zoo e-veikalā

CARNILOVE

Barība suņiem, 1,5 un 12 kg

CARNILOVE

Iepērcies Dino Zoo e-veikalā

ONTARIO

Konservi suņiem, 300 g

ONTARIO

Iepērcies Dino Zoo e-veikalā

ONTARIO

Barība kaķiem, 2 kg

ONTARIO

Iepērcies Dino Zoo e-veikalā

Magic Pearl

Pakaiši kaķu tualetei, 7,6 l

Magic Pearl

Iepērcies Dino Zoo e-veikalā

BRIT

Konservi kaķiem, 4x100 g, 4x85 g

BRIT

Iepērcies Dino Zoo e-veikalā

BRIT

Barība suņiem, 15 kg

BRIT

Pasākumu kalendārs

Pasākumu sadaļas ievads