Līgo svētku darba laiki

Lai lustīga līgošana!

Kā parūpēties par suni karstās vasaras dienās

Tuvojoties karstam laikam, ir svarīgi atsvaidzināt zināšanas par to, kā vasaras tveicē parūpēties par mājdzīvniekiem. Īpaši svarīgi tas ir suņu saimniekiem, kuri ar mīluli dodas gan ikdienas gaitās, gan atpūtā. Vairāk par to, kā karstās vasaras dienās nodrošināt visu suņa veselībai un labsajūtai nepieciešamo, stāsta Dino Zoo Suņu skolas vadītāja, kinoloģe Tatjana Bodricka. 

Kā pasargāt suni no ērces koduma?

Par to, kā pasargāt suni no ērces koduma un kā rīkoties, ja tā tomēr piesūkusies, stāsta veterinārārste, Dino Zoo Klīnikas vadītāja Kristīne Dumpe. 

Kā droši pārvadāt mājdzīvnieku?

Dodoties atpūsties, savus mīluļus visbiežāk ņemam līdzi. Lai brauciens būtu drošs un neradītu diskomfortu ne mājdzīvniekam, ne tā saimniekam, mīluļa pārvadāšanā jāievēro daži nosacījumi. Vairāk par to, kā droši vest mājdzīvnieku personīgajā automašīnā vai sabiedriskajā transportā, stāsta kinoloģe, Dino Zoo Suņu skolas vadītāja Tatjana Bodricka un Latvijas Felinoloģiskās asociācijas valdes loceklis, Dino Zoo eksperts Ivo Obrumanis.

Ekspertu atbildes

Jums ir jautājumi? Mums būs atbildes. Dino Zoo Pasaule veikalu tīklā strādā ihtiologi, putnu un grauzēju speciālisti, kinologi, felinologi un daudzi citi speciālisti, kas sniegs profesionālu padomu saistītu ar mājdzīvnieku turēšanu, kopšanu un veselību saistītos jautājumos.

Degu iegāde

Labdien! Es vēlētos iegādāties degu, vai ir kaut kas kas man būtu par viņiem jāzin? Kas viņiem patīk ko viņi ēd kādas lietas viņiem ir nepieciešamas utt... Un cik viss nepieciešamais varētu izmaksāt veikalā dino zoo?

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Sveiki!

Degu ir komunikabli, interesanti grauzēji.  Visvārgākā vieta tiem ir aste, ja nejauši ķerot skarta tiek aste, tad astes galā esošo pušķītīti var viegli noraut. Degučiem ēdienkartē vajadzētu pēc iespējas mazāk iekļaut saldus augļus, treknas sēkas, jo tiem ir nosliece uz Diabēta veidošanos. Tiem ļoti garšo svaigas pienenes un citi pļavas augi, protams, arī dārzeņi un ogas. Tie ir ļoti aktīvi un prasīgi koku grauzēji. Deguči ātri pierod pie jaunā saimnieka. Nepieciešama smilšu vanniņa spalviņas sakopšanai. Lielāka aktivitāte ir vērojama vakarpusē. Noteikti būs nepieciešams būrī ritenis, trepītes, jāaprīko ar koku zariem. Būris+barības, ūdens trauks, pakaiši, mājiņa, guļviela, smiltis+vanna, barība, mineralakmens, siens+pats dzīvnieks - izmaksas sākot no 80 eur un līdz pat 150 eur. Viss atkarīgs kāda ražotāja preces izvēlēsieties. Pašlaik degu pieejami: degu (silver/čalije) - Alfa, Pasaule, Sāga, Origo. Degu standars - Spice, Alfa. Šajos veikalos noteikti būs pieejami arī piemēroti būri degučiem. 

Suns dzīvošanai dzīvokli

Labdien! Es meklēju suni, kurš derētu 4 istabu dzīvoklim, vidēja vai liela izmēra un būtu mans kompanjons ikdienas skrējienā un varbūt pat canicros sacensībās. Kādas šķirnes būtu piemērotākās?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Principā praktiski visi suņi var dzīvot dzīvoklī. Galvenais ir nodrošināt suni ar regulārām pastaigām, ar fizisko un mentālo slodzi. Ja tā nebūs, tād suns aiz garlaicības var sākt gaudot un demolēt mājokli. Šobrīd kanikrosa ir populāri kurchāra lieluma suņi, tā saucamie eurodog. Tie ir bezšķirnes suņi, kuri maksā tik pat daudz kā šķirnes suņi.

No šķirnes suņiem aktīvai ikdienai būs piemēroti auzstrālijas aitu suņi, borderkolliji, ungāru vižlas, kurchāri, veimarieši un t.t. Rekomendēju palasīt šķirņu aprakstus, kā arī pakonsultēties ar audzētājiem par konkrētas šķirnes īpatnībam.

Akvārijs cīnītājzivtiņai

Labdien!  Ar kādiem augiem un priekšmetiem ir vislabāk ierīkot gailītim akvāriju?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien! Ieteiktu cīnītājzivtiņai (gailītis) izvēlēties akvāriju ar tilpumu sākot no 10l, tas atvieglos Jums kopšanu,un būs veselīgaks zivtiņai nekā maza tilpuma akvārijs, jo šādu akvāriju ir iespējams iztīrīt bez drastiskas ūdens maiņas.Šāds tilpums pieļauj arī mazu filtriņu. Par augiem, dekoriem un grunti - tiem ir jābūt tā, lai izveidotos normāla mikroflora akvārijā, bet izvēle katra paša ziņā, tikai jāņem vērā, ka dzīvajiem augiem ir nepieciešams piemērots apgaismojums vismaz 8h dienā.

Kastrācija franču buldogam

Labvakar. Vēlos uzzināt cik ilgi (laika ziņā) notiek suņa kastrācija franču buldogam?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Kastrācijas ilgums atkarīgs arī no narkozes veida kādu izmantojam. Vislabāk šai šķirnei būtu izmantot gāzes anestēziju. Ievadīšana narkozē un sagatavošana operācijai var aizņemt apmēram pus stundu. Pati operācija parasti aizņem 20-40 min. Pēc operācijas ir jārēķinās arī ar novērošanas periodu, kura ilgumu nosaka ārsts pēc nepieciešamības parasti no 1-2 stundām.

Jūrascūciņas grūsnība

Sveiki! Vai jūrascūciņām vajag doties apskatēs pie veterinārārsta? Un kādas pazīmes ir jūrascūciņās par grūsnību?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien, ja dzīvnieks jūtas labi, tad konsultacija pie veterinārārsta nav nepieciešama. Jūras cūciņām grūsnība ilgst vidēji 65 dienas, ja dzīvnieks ir grūsns, var mainīties ta uzvedība uzvedība  - paliek mierīgaks, vairak guļ. Pēdējās nedeļas periodā var palikt agresīva, veidot migu, pieaug arī dzīvnieka apetīte. Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju pie veterinārārsta, lūdzam jūs zvanīt pa tālruni 67327923.

Ar cieņu, " Dino Zoo klīnika"

Suns

Sveiki! Mūsu sunītim ir 7 mēneši. Nekad nav bijusi pie veterinārārsta. Kad būtu labākais laiks?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Sunim šādā vecumā ir jabūt savakcinētam un čipotam. Sunīti vajadzētu arī attārpot. Lai pierakstītos uz konsultāciju "Dino Zoo klīnikā" , lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923. 

Ķīnas ūdens agāma

Sveiki! Vai Ķīnas zaļā agāma ir laba prieks vienas ķirzakas un apmēram cik lielam terārijam jābūt, kad viņa ir pavisam pieaugusi? Un vai viņas ir mīļas un vai viņām patīk, kad viņas tur rokās?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Ķīnas ūdens agāmas pieaugušas va sasniegt vienu metru ar asti, tamdēļ terāriju ieteicams minimāli 150x60x150 cm lielu pieaugušai ķirzakai. Tāpat terāijā ieteicams ieīkot palielu baseinu un salikt dažāda resnuma zarus kāpšanai. Ūdens agāmas laika gaitā var pieradināt pie rokām, pēc dabas tās ir salīdzinoši mierīgas un piecieš cilvēkus labāk kā citas līdzīga izmēra ķirzakas. Būs nepieciešams lēnām, vairāku mēnešu laikā, radināt pie rokām, protams, pirmo mēnesi ļaujot adaptēties jaunajā dzīvesvietā.

Barība pundurpapagailim

Labdien. Vēlējos uzzināt cik daudz sēkliņas var dot viļņainaijam papagailītim? Nopirku pirms nedēļas un dodu dienā tējkaroti, bet putns sēž pie trauciņa un vēlas vēl.

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Sveiki!

Dienā putniņam pilnīgi pietiek ar 10 - 15 gr pamatbarības. Papildus var dot rīvētu burkānu, nedaudz virzas lapiņas, kādu vālīti ar prosas graudiņiem. 

Kur iegādāties zelta retrīvera kucēnu?

Sveicināti, kur iegādāties kucēnu zelta retrīveru Cik lielam budžetam ir jābūt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Nosūtu Jums retrīveru kluba kontaktus. Kluba valde sniegs Jums informārciju par Lavijā esošiem kuceniem, kā arī par iespēju ievest kucēnu no citām valstīm.

LATVIJAS LABRADORU-RETRĪVERU ŠĶIRNES SUŅU AUDZĒTAJU KLUBS 29173164
labradoruklubs@inbox.lv
 http://www.retriever.lv

Kucēna cena varētu būt 1000-2000 eur.

Jauku dienu!

Iepērcies Dino Zoo e-veikalā

RINTI

Konservi suņiem, 800 g

RINTI

Iepērcies Dino Zoo e-veikalā

TRIXIE

atvēsinošs paklājiņš

TRIXIE

Iepērcies Dino Zoo e-veikalā

ONTARIO

Konservi kaķiem, 80 g

ONTARIO

Iepērcies Dino Zoo e-veikalā

WaldStreu

Pakaiši kaķu tualetei, 10 l

WaldStreu