CENGRAUZIS ir atgriezies!

CENGRAUZIS ir atgriezies! Visu jūliju tūkstotim populārāko preču cenas nograuztas gandrīz līdz saknei – atlaides līdz pat 70%! Nāc uz Dino Zoo veikaliem vai iepērcies dinozoo.lv!      

Produkti Tavā mājā, kas bīstami suņa veselībai

Rūpējoties par suni, ir ļoti svarīgi laikus novērst dzīvniekam potenciāli bīstamus apstākļus, ar ko tas var saskarties ne tikai ārpus mājas, bet arī ierastajā vidē. Vairāk par pārtikas produktiem, telpaugiem un citām suņiem bīstamām lietām stāsta Dino Zoo Klīnikas vadītāja, veterinārārste Kristīne Dumpe.

Siāmas cīnītājzivs – gailītis

Viena no interesantākajām akvārija zivtiņām ir Siāmas cīnītājzivs, kas plašāk pazīstama ar nosaukumu – gailītis. Par to, ko jāņem vērā, to iegādājoties turēšanai akvārijā, plašāk stāsta Dino Zoo ihtioloģe Aija Kalnīte.  

Kas jāievēro, ar suni dodoties uz publiskām vietām?

Sākoties siltajai sezonai, daudziem suņu saimniekiem aktuāls kļūst jautājums par došanos uz publiskām vietām kopā ar mīluli. Lai gan šķiet, ka parkos un jūrmalā dzīvniekam būs lieliska iespēja izbaudīt aktīvu atpūtu svaigā gaisā, ne visur pastaigas ar suni ir atļautas. Par to, ko ievērot, atpūšoties kopā ar suni, vairāk stāsta Dino Zoo suņu skolas vadītāja, kinoloģe Tatjana Bodricka. 

Kā parūpēties par suni karstās vasaras dienās

Tuvojoties karstam laikam, ir svarīgi atsvaidzināt zināšanas par to, kā vasaras tveicē parūpēties par mājdzīvniekiem. Īpaši svarīgi tas ir suņu saimniekiem, kuri ar mīluli dodas gan ikdienas gaitās, gan atpūtā. Vairāk par to, kā karstās vasaras dienās nodrošināt visu suņa veselībai un labsajūtai nepieciešamo, stāsta Dino Zoo Suņu skolas vadītāja, kinoloģe Tatjana Bodricka. 

Ekspertu atbildes

Jums ir jautājumi? Mums būs atbildes. Dino Zoo Pasaule veikalā strādā pieredzējuši un zinoši ihtiologi, putnu un grauzēju speciālisti, kinologi, felinologi un daudzi citi speciālisti, kuri sniegs profesionālu padomu saistītu ar mājdzīvnieku turēšanu, kopšanu un veselību saistītos jautājumos.

Barība pundurpapagailim

Labdien. Vēlējos uzzināt cik daudz sēkliņas var dot viļņainaijam papagailītim? Nopirku pirms nedēļas un dodu dienā tējkaroti, bet putns sēž pie trauciņa un vēlas vēl.

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Sveiki!

Dienā putniņam pilnīgi pietiek ar 10 - 15 gr pamatbarības. Papildus var dot rīvētu burkānu, nedaudz virzas lapiņas, kādu vālīti ar prosas graudiņiem. 

Ķīnas ūdens agāma

Sveiki! Vai Ķīnas zaļā agāma ir laba prieks vienas ķirzakas un apmēram cik lielam terārijam jābūt, kad viņa ir pavisam pieaugusi? Un vai viņas ir mīļas un vai viņām patīk, kad viņas tur rokās?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Ķīnas ūdens agāmas pieaugušas va sasniegt vienu metru ar asti, tamdēļ terāriju ieteicams minimāli 150x60x150 cm lielu pieaugušai ķirzakai. Tāpat terāijā ieteicams ieīkot palielu baseinu un salikt dažāda resnuma zarus kāpšanai. Ūdens agāmas laika gaitā var pieradināt pie rokām, pēc dabas tās ir salīdzinoši mierīgas un piecieš cilvēkus labāk kā citas līdzīga izmēra ķirzakas. Būs nepieciešams lēnām, vairāku mēnešu laikā, radināt pie rokām, protams, pirmo mēnesi ļaujot adaptēties jaunajā dzīvesvietā.

Akvārijs cīnītājzivtiņai

Labdien!  Ar kādiem augiem un priekšmetiem ir vislabāk ierīkot gailītim akvāriju?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien! Ieteiktu cīnītājzivtiņai (gailītis) izvēlēties akvāriju ar tilpumu sākot no 10l, tas atvieglos Jums kopšanu,un būs veselīgaks zivtiņai nekā maza tilpuma akvārijs, jo šādu akvāriju ir iespējams iztīrīt bez drastiskas ūdens maiņas.Šāds tilpums pieļauj arī mazu filtriņu. Par augiem, dekoriem un grunti - tiem ir jābūt tā, lai izveidotos normāla mikroflora akvārijā, bet izvēle katra paša ziņā, tikai jāņem vērā, ka dzīvajiem augiem ir nepieciešams piemērots apgaismojums vismaz 8h dienā.

Āfrikas susuri

Labdien! Mana Āfrikas susuru meitenīte guļot rada dīvainas skaņas. Ļoti zemā līmenī pīkst. Vai tas ir normāli?

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Sveiki!

Susuriem ir dažādas skaņas. Ja ir traucēta ēstgriba, vēdera izeja dīvaina un susurs mazkustīgs, tad gan jāsatraucas par dzīvnieka veselību un jāatrāda veterinārārstam.

Suns dzīvošanai dzīvokli

Labdien! Es meklēju suni, kurš derētu 4 istabu dzīvoklim, vidēja vai liela izmēra un būtu mans kompanjons ikdienas skrējienā un varbūt pat canicros sacensībās. Kādas šķirnes būtu piemērotākās?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Principā praktiski visi suņi var dzīvot dzīvoklī. Galvenais ir nodrošināt suni ar regulārām pastaigām, ar fizisko un mentālo slodzi. Ja tā nebūs, tād suns aiz garlaicības var sākt gaudot un demolēt mājokli. Šobrīd kanikrosa ir populāri kurchāra lieluma suņi, tā saucamie eurodog. Tie ir bezšķirnes suņi, kuri maksā tik pat daudz kā šķirnes suņi.

No šķirnes suņiem aktīvai ikdienai būs piemēroti auzstrālijas aitu suņi, borderkolliji, ungāru vižlas, kurchāri, veimarieši un t.t. Rekomendēju palasīt šķirņu aprakstus, kā arī pakonsultēties ar audzētājiem par konkrētas šķirnes īpatnībam.

Garuzēji un vīgriezes

Sveiki?Vai grauzějiem var dot vīgrieżu ziedi?

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Sveiki!

Labāk nedot, jo vīgriezei piemīt nervu silstēmu nomierinoša iedarbība. 

Kastrācija franču buldogam

Labvakar. Vēlos uzzināt cik ilgi (laika ziņā) notiek suņa kastrācija franču buldogam?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Kastrācijas ilgums atkarīgs arī no narkozes veida kādu izmantojam. Vislabāk šai šķirnei būtu izmantot gāzes anestēziju. Ievadīšana narkozē un sagatavošana operācijai var aizņemt apmēram pus stundu. Pati operācija parasti aizņem 20-40 min. Pēc operācijas ir jārēķinās arī ar novērošanas periodu, kura ilgumu nosaka ārsts pēc nepieciešamības parasti no 1-2 stundām.

Degu iegāde

Labdien! Es vēlētos iegādāties degu, vai ir kaut kas kas man būtu par viņiem jāzin? Kas viņiem patīk ko viņi ēd kādas lietas viņiem ir nepieciešamas utt... Un cik viss nepieciešamais varētu izmaksāt veikalā dino zoo?

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Sveiki!

Degu ir komunikabli, interesanti grauzēji.  Visvārgākā vieta tiem ir aste, ja nejauši ķerot skarta tiek aste, tad astes galā esošo pušķītīti var viegli noraut. Degučiem ēdienkartē vajadzētu pēc iespējas mazāk iekļaut saldus augļus, treknas sēkas, jo tiem ir nosliece uz Diabēta veidošanos. Tiem ļoti garšo svaigas pienenes un citi pļavas augi, protams, arī dārzeņi un ogas. Tie ir ļoti aktīvi un prasīgi koku grauzēji. Deguči ātri pierod pie jaunā saimnieka. Nepieciešama smilšu vanniņa spalviņas sakopšanai. Lielāka aktivitāte ir vērojama vakarpusē. Noteikti būs nepieciešams būrī ritenis, trepītes, jāaprīko ar koku zariem. Būris+barības, ūdens trauks, pakaiši, mājiņa, guļviela, smiltis+vanna, barība, mineralakmens, siens+pats dzīvnieks - izmaksas sākot no 80 eur un līdz pat 150 eur. Viss atkarīgs kāda ražotāja preces izvēlēsieties. Pašlaik degu pieejami: degu (silver/čalije) - Alfa, Pasaule, Sāga, Origo. Degu standars - Spice, Alfa. Šajos veikalos noteikti būs pieejami arī piemēroti būri degučiem. 

Iepērcies Dino Zoo e-veikalā

ONTARIO

Barība kaķiem, 6.5 kg

ONTARIO

Iepērcies Dino Zoo e-veikalā

RASCO

Barība suņiem, 3-15 kg

RASCO

Iepērcies Dino Zoo e-veikalā

ONTARIO

Konservi suņiem, 400 g

ONTARIO

Iepērcies Dino Zoo e-veikalā

KATTOVIT

Veterinārie konservi kaķiem, 185 g

KATTOVIT