Atpakaļ

Terārija izveide

Sveiki! Es vēlētos uztaisīt slēgtu ekosistēmu-akvāriju/terāriju (self sustaining paludarium/riparium) un vēlētos ieteikumus par akvārija izvēli, augiem, dzīvniekiem, kukaiņiem, substrātu, lai tie varētu dzīvot harmonijā ar pēc iespējas minimālu cilvēka iejaukšanos pēc ierīkošanas. Paldies!

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Labdien!

Ja vēlaties izveidot pēc iesējas dabiskaku terāriju, ieteicams meklēt speciālistu, kas nodarbotos ar šāda veida terāriju izveidi. Jebkura veida terārijs būs regulāri jātīra, tamdēļ ikdienas apkope būs neatkarīga neatkarīgi, ja vien netiek nolīgts kāds, kas to apkoptu jūsu vietā.

Par iespejamajiem terarija iemītniekiem, ir jāzin, kādus dzīvniekus un augus jūs pats tur vēlētos turēt un tad no tā tālāk skatīties iespējas, kas ar ko sadzīvos.

Dino Zoo diemžēl nav neviena speciālista, kas jums varētu palīdzēt ar šāda veida terārija izveidi, ieteicams meklēt speciālistu, kam ir piereze un prasmes šādu terāriju iekārtojumā un kurš spēs arī izstastīt par šādu terāriju apkopi. Visticamākais, ka Latvijā šādu speciālistu būs grūti atrast, jo šāda veida terāriji nav bieži sastopami.

Diemžēl arīn piemērotu terāriju, aprīkojumu un iemītniekus jums nebūs iespēju iegadāties Dino Zoo veikalos, tā kā mūsu sortiments ir piemērots vairāk iesācējiem.

Vēlam veiksmi sava sapņa terārija izveidē!

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Ahatina gliemeži

Labdien! Paldies, saņēmu atbildi par zaļajām strīpām uz mana gliemeža. Vēlējos zināt, vai kalcijam var izmantot arī sasmalcinātas olu čaumalas?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Ikdienas kalcija devas nodrošināšanai var izmantot nevārītas (izkaltētas) olu čaumalas.

Bet sākumā tomēr ieteicams kādu laiciņu izmantot pulverveida kalcija ar D3 barības piedevas, lai nodrošinātu šobrīdējo kalcija trūkumu organismā.

Dzīvnieku sortiments

Sveiki, gribēju zināt cik izmaksātu leopard gekons, un kur viņus var nopirkt?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Leoparda gekoni šobrīd ir pieejami visos lielākajos Dino Zoo veikalos. Pats dzīvnieks maksā 139,- EUR. Nepieciešamais aprīkojums izmaksās 350,- EUR līz 550,- EUR.

Par detalizētāku informāciju varast vērsties jebkurā lielākajā Dino Zoo veikalā, kurā mūsu konsultanti pastāstīs un parādīs visu nepieciešamo dzīvnieka iegādei!

Dzīvnieku sortiments

Par cik var nopirkt vardi?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Dino Zoo sortimentā ir pieejamas dažadu sugu vardes, kuras ieteicas turēt barā. Katras sugas pārstāvjiem nepieciešami atšķirīgi terāriji.

Vienas vardes cena, atkarībā no vardes sugas, svārstās no 35,- EUR līdz 75,-Eur.

Aprīkojuma cena ir ap 200-350 EUR.

Detalizētākai konsultācijai iesakām vērsties kādā no lielākajiem Dino Zoo veikaliem.

Gekoni

Labrīt! Ārēji eublefārs izskatās vesels, kustīgs un arī astīte "nav tukša". Bet pēšņi pasliktinājas estgriba un jau nedēļu neēd vispār.. skatās uz circeņiem un rapo prom

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Gekons iespējams ir pietiekami paēdis un šobrīd ēst nevēlas.

Ietecams ik nedēļas svērt gekonu, lai sekotu svara izmaiņām un ja rodas aizdomas par strauju svara kritumu, ieteicams vērsties pie eksotisko dzīvnieku vetārsta.

Ahatina gliemeži

Labdien! Man jau apmēram 3 mēnešus mājās ir divi ahatīnas gliemeži. Pēdējā laikā viņiem uz čaulas ir tādas zaļas strīpas, un tas nav netīrums, vēlējos zināt vai tas ir normāli šiem gliemežiem?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Zaļas svītras var parādīties vietās, kur plānākai vai bojātai čaulas vietai cauri spīd āda un iekšējie organi. Tas nav nekas, par ko ļoti būtu jāuztraucas, bet būtu labi nodrošināt savus gliemežus ar tropisko UVB apgaismojumu un pie baribas pievienot pietiekami kalciju ar D3 vitamīnu, lai čaula veidotos bieza un veselīga!

Leopardgekonam slima acs

Labdien, manam 5 gadus vecajam leopardgekonam jau pāris nedēļas ir ciet viena actiņa. Esmu tīrījusi ar samitrinātām vatītēm un ausu kociņiem, tad uz mirkli patur actiņu vaļā un pēc kāda mirkļa atkal aizver ciet. Otra actiņa ir vaļā un izskatās labi, kā vienmēr. Slimā actiņa, kad tā ir atvērta izskatās miglaina, tāda pelēcīga, kā noklāta ar miglu. Gekons ēd labi un aste ir liela, pilna ar uzkrātajām barības vielas rezervēm. Ir bijušas reizes, kad gekoniņam no acs velku ārā palikušās ādas daļiņas, ko viņš pats nav spējis novilkt, metot ādu. Tad tās uzmanīgi izvelku un vienmēr viss ir bijis labi. Vai ir pamats satraukumam? Vai ir pieejami kādi medikamenti actiņai? Paldies!

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Ja nav izdevies attīrīt aci ar samtrinātu vates kociņu, un nepalīdz arī peldes vecās ādas mīstināšanai, tad ieteicams vērsties pie eksotisko dzīvnieku vetārsta.

Neatkarīgi, vai pie vainas ir vecā āda vai kāds cits svešķermenis acī, vai pat kāda trauma vai slimība, ilgstoši to ielaist nav ieteicams, lai dzīvnieks nezaudē redzi acī.

Vetārsts aplūkojis traumēto aci, spēs piedāvāt piemērotākos risinājumus un ārstēšanu.

Dino Zoo klīnikā Krasta 52, Rīgā ir pieejama eksotisko dzīvnieku vetārsts, iepriekš gan nepieciešams pierakstīties uz vizīti pa tālruni 67327923.

Čusku mājās - vai drīkst?

Sveiki! Internetā izlasīju, ka Latvijā ir aizliegts turēt mājās čūskas. Bet vai tas attiecās arī uz mazajām čūskām, kas ēd tikai kukaiņus? Bet ķirzakas un salamandras drīkst turēt, ja? Un kur būtu vislabākā vieta, kur tos iegādāties? Interesējos par maza izmēra dzīvniekiem, piemēram, mourning geckos (neatradu info par to latviski). Varbūt varētu ieteikt kādas mazas un viegli aprūpējamas ķirzakas un salamandras, info par tām un kur tās var iegādāties? Paldies!

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Latvijā bez speciālām atļaujām nedrīkst turēt nevienas sugas čūskas, varānus un krokodilveidīgos.

Par rāpuļu sugām, kuras iespējams turēt bez speciālām atļaujām, var uzzināt Dabas Aizsardzības pārvaldē.

Dino Zoo veikalos būs pieejami populārākie rāpuļi un abinieki, tādi kā leoparda gekoni, dažādas kokvardes, aksoloti. Protams, neviens rāpulis vai abinieks nav viegli turams, to apkopē un mītnes izveidē bus jāiegulda gan finanses, gan laiks un pūles.

Vairāk informāciju par kādu no Dino Zoo pieejamo rāpulu un abinieku sugām varat iegūt lielākajos Dino Zoo veikalos, kuros konsultantes jums pastāstīs par dzīvnieka turēšanas prasībām un nepieciešamo aprīkojumu.

Ja interesē dzīvnieki, kas nav pieejami Dino Zoo, par to iegādi inormāciju mēs sniegt nespēsim.

 

Aсколоти

У вас можно купить асколоти?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Добрый день!

Аксолоти можно приобрести в магазине Dino Zoo Pasaule, Краста 52, Рига.

Eksotiskie dzīvnieki - iegāde

Labdien, vai Latvijā ir iespējams iegādāties lēcējzirneki phidippus regius? Ja nē, tad vai to drīkst pasūtīt no ārzemēm un kādām tad jābūt prasībām?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Par šādas sugas zirnekļa iegādi informāciju nespēsim nodrošināt.

Par eksotisko dzīvnieku ievešanu un turēšanu plašāku informāciju var atrast Sākumlapa | Dabas aizsardzības pārvalde .

Bruņurupucim slima acs

Labdien, mums mājās ir vidusāzijas sauszemes bruņurupucis. Esmu novērojusi, ka rupucim 1 acs neverās vaļā. Tuvāk paskatoties var redzēt, ka acs it kā ir atvērta, bet plakstiņš neveras vaļā. Vai pēc bildes varēsiet pateikt, kas rupuča acij varētu būy un ko mums darīt, lai palīdzētu vai labāk braukt uz klīniku??? Paldies!

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Bruņurupuča nespēja atvērt acis var norādīt uz uzturvielu trūkumu organismā/ nepietiekamu siltumu un mitrumu terārijā.

Ieteicams bruņurupuci aizvest pie eksotisko dzīvnieku vetārsta uz izmeklēšanu.

Tikmēr var peldināt bruņurupuci siltā, seklā ūdenī.

ilgstoši atstājot dzīvnieku šādā stāvoklī, tas nespēs ēst, kā rezultātā tas zaudēs svaru un uzturvielas, kas var novest pie smagām veselības problēmām.