Labdien! Vēlējos uzzināt vai DinoZoo veikalos ir iespējams iegādāties vārdītes vai hamelionus?

Labdien!

Dino Zoo veikalu sortimentā pieejami Jemenas hameleoni (Chamaeleo calyptratus), Smaragda litorijas (Litoria caerulea), Divkrāsu lapvardes (Phyllobates bicolor). Par katras šīs sugas pieejamību interesēties veikalos. 

Ieteicams pirms dzīvnieka iegādes izlasīt mūsu mājaslapā pieejamo informāciju par pareizu šo zīvnieku turēšanu un apzināties, vai spēsiet nodrošināt iemērota izmēra terāriju un nepieciešamos apstākļus, kas nepieciešami katram individuālam dzīvniekam.

Labdien, mūsu leoparda gekonam (tēviņš, 3 gadi) ir problēma ar muti. Aizvakar pamanīju, ka gekona augšējā lūpa ir apsārtusi un nedaudz uzpampusi, bet sāpēt laikam nekas nesāpēja, jo piedāvāju zoofobu un viņš to apēda. Tagad kad rakstu vēstuli, nekas nav pasliktinājies. Domāju, ka varbūt tam kāds sakars ar veco ādu, jo dienu iepriekš bija diezgan neveiksmīgi nometis ādu un nedaudz tā bija palikusi uz zoda, ko es nākamajā dienā pamanīju un noņēmu. Mutē uz augšējās smaganas ir mazs tumšs plankums, pievienoju bildi, varbūt tam ir kāds sakars. Vispārīgi gekons ēd labi, pirms ādas mešanas bija ēdis circeņus, dodu arī kalciju un vitamīnus. Ir normāls, aktīvs, aste ir resna. Vai jūs zināt kas varētu būt pie vainas, un vai būtu jāaizbrauc pie vetārsta?

Labdien!

Pēc bildes neizskatāsm, ka Jūsu leoparda gekonam būtu kādas nopietnas veselības problēmas. Viens variants varētu būt tāds, ka kāds no barības kukaiņiem, gekonam to ēdot, dabūjis iekost gekona augšžoklī, ko varētu izskaidrot arī tumšais plankums. Šajā gadījumā neizskatās, ka pie vainas būtu neveiksmīgā ādas maiņa. Pavērojiet gekona augšžokli vairākas dienas, ja uzpampums mazinās, tad tas bijis kukaiņa kodums vai līdzīgi gūta trauma. Ja uzpampums nemazinās, vai paliek lielāks, tad nepieciešams vērsties pie vetārsta. Ārkārtas gadījumos varam ieteikt eksotisko dzīvnieku vetārstu Dino Zoo klīnikā, Krasta 52, Rīgā. Uz vizīti iepriekš pieteikties pa tālruni 67327923.

vai pārdodat sarkanacu kokvardes???

Labdien! Sarkanacu kokvardes pārdošanā mūsu Dino Zoo veikalos nebūs pieejamas. Pieejamas tikai Smaragda litorijas. 

Sveiki! Man ir jautājums kuros dino zoo veikalos ir iespējams iegādāties hameleonu un vai terāriju var izgatavot pats no stikla?

Labdien!

Dino Zoo veikalu tīklā pieejami Jemenas hameleoni, bet to pieejamība noteiktos veikalos var uzzināt sazinoties ar noteiktajiem veikaliem. Šobrīd viens Jemenas hameleona tēviņš ir pieejams Dino Zoo Pasule veikalā, Krasta 52, Rīgā.

Ir iespējams pašiem izgatavot terāriju hameleoniem, oligāti izbūvējot labu ventilāciju terārijam - visu terārija augšu vai abus sānus atstāt gaisa plūsmai, jo Jemenas hameleoniem nepieciešama laba ventilacija. Tāpat uzreiz ierīkot vietu apgaismojumam - dienasgaismas sildlampai atbilstoši terārija izmēram (28-32 grādi dienā) un piemērotu UVB apgaismojumu, ieteicams T8 lampu veidā. Arī terārija izmērs var atšķirties atkarībā no hameleona dzimuma, Tēviņiem nepieciešams plašs un augsts terārijs, kā minimums 90x45x90 cm, kurpretī mātītēm var būt nedaudz mazāks terarijs, kā minimums 60x45x90.

Pielikumā Jemenas hameleonu turēšanas apraksts:

Jemenas hameleons (Chamaeleo calyptratus)

Izcelsmes vieta: Starp Jemenas un Saūda Arābijas robežu. Sastopami lietus mežos un kalnainēs.

Dzīves ilgums: 5-7 gadi. Dzimumbriedums 9-12 mēnešos.

Izmērs: Tēviņi - 35-45 cm, mātītes - 25-33 cm.

Dzimums: Tēviņi lielāki un ar izteiktāku krāsojumu, kā arī tēviņiem pie pakaļkājas pirkstiem izaugums.

Īpašības: Ieteicams turēt pa vienam, vairākus kopā turēt tikai ļoti lielā terārijā. Nekad neturēt kopā vairākus tēviņus! Aktīvi dienas laika.

Terārijs: 60x45x90 cm un lielāks. Svarīgs augstums un platība!

Nodrošināt slēptuves – dzīvos un mākslīgos augus. Terārijā salikt dažādus horizontālus un vertikālus zarus un liānas, lai hameleonam ērti pārvietoties.

Sildelementi: Papildus apsildei nepieciešams sildpaklājs. Obligāta sildlampa, kas piemērota terārija izmēram.

Apgaismojums: Obligāti UVB100, UVB 5.0 vai UV 5.0 (T8). Papildus sildlampa - Daylight basking spot, Halogen basking spot, Daytime heat, Solar glo. Nekad neizmantot infrasarkano apgaismojumu kā dienas apgaismojumu, jo tas ilgtermiņā bojā hameleona redzi! Apgaismojumam jābūt ieslēgtam vidēji 6-8 stundas dienā.

Substrāts: Mulča, kokosa substrāts, sūnas, kaltētas lapas, lieli akmeņi. Nekad neizmantot smiltis vai smalkus akmeņus!

Siltums un mitrums: Dienā 26-28 grādi, naktī 23 grādi. Mitrums 75-85%.

Barība un ūdens: līdz 6 mēnešu vecumam barot katru dienu. Pēc 6 mēnešiem – 3 reizes nedēļā. Barība – circeņi, prusaki, reizi nedēļā zoofobi vai miltu tārpi. Hameleonam barību ieteicams dot no trauciņa ar augstām malām, nevis ļaut kukaiņiem brīvi staigāt pa terāriju. Obligāti multivitamīni un kalcijs ar D3. Ieteicams izmantot Nekton, Zoo Med, Exo Terra vai citas profesionālas firmas vitamīnus. Terāriju smidzināt 2-3 reizes dienā, ūdeni dzer tikai no ūdens lāsēm no lapām vai terārija sienām. Var ierīkot arī ūdenskritumu vai speciālu apsmidzināšanas sistēmu.

Ādas maiņa: Vismaz reizi mēnesī hameleons maina ādu. Pēc ādas maiņas pavērot, vai uz ķermeņa nav palikušas vecās ādas atliekas. Lai palīdzētu ādas maiņas laikā, ieteicams šajā periodā pastiprināti mitrināt terāriju.

Biežākās veselības problēmas

 • Stress – izraisītāji ir pārāk daudz vai pārāk maz apgaismojuma, biežas un straujas vides izmaiņas, skaļi trokšņi, saskarsme ar citiem dzīvniekiem, nepareiza vai pārāk bieža ņemšana rokās, apsmidzināšana ar aukstu ūdeni.

 • Edēma (tūska) – piepampums, kas veidojas no lieka šķidruma organismā. Tipiski tūska parādās rīklē, uz kakla vai krūtīm. Rodas, ja tiek dots pārāk daudz vitamīnu. Vai, ja terārijā ir pārāk augsts mitruma līmenis.

 • Parazīti – sastopami, ja hameleonam baro no dabas ķertus kukaiņus.

 • Elpceļu iekaisums – izraisa pārāk zema vai pārāk augsta gaisa temperatūra, netīrs terārijs un netīrs ūdens.

 • Kalcija trūkums – izraisa pārāk augsts fosfora daudzums organismā, nepietiekams kalcija līmenis un A vitamīna trūkums organismā. Hameleonam mīksti kauli, žoklis, apetītes zudums, letarģija, deformācijas.

 • A vitamīna trūkums – viegli novēršams, papildus dodot multivitamīnus un barības kukaiņus iepriekš piebarojot. Hameleonam piepampušas kājas, ādas Abnormalitātes, piepampušas acis, palielinātas aknas, kaulu deformācijas un samazināta augšana.

 • Dehidrācija - nepietiekama pieeja ūdenim. Hameleonam iekritušas acis, apetītes zudums, vāja āda.

 • Iesprūdušas olas – rodas dēļ anatomiskiem defektiem, lielām neformīgām olām, mātei esot neveselīgai, olu dēšanas vietas neesamības, dehidrācijas, nepiemērotas temperatūras u.c.

 • Nieru mazspēja – pārmērīgs urīnskābju daudzums asinīs. Rodas, barojot pārāk daudz proteīna. Izpaužas kā uzpampušas locītavas un kustību traucējumi un pastiprināta dzeršana.

 • Ārējie ievainojumi - ievainojumi, kas gūti no dekorācijām terārijā, terārijam apgāžoties, citu dzīvnieku uzbrukums vai apdegumi no sildelementiem.

 • Mutes ievainojumi - iedzelteni zobi un uzpampis apakšžoklis. Izraisa vitamīnu trūkums, nepiemērots mitruma daudzums un gaisa temperatūra.

 • Mēles ievainojumi - izraisa mutes infekcijas, vitamīnu trūkums, muskuļu problēmas mutē. Hameleons var nespēt ievilkt mēli atpakaļ mutē, kas noved pie mēles izkalšanas un nespējas ieēst barību.

 • Metaboliskā kaulu slimība - nepietiekams vai neesošs UVB apgaismojums (6-10 stundas diena). Izpaužas kā saliektas kājas, neveikli izmantotas kājas un aste, mīksts žoklis un kauli.

 • Nepilnīga ādas maiņa - rodas no dehidrācijas un pazemināta mitruma daudzuma terārijā, vitamīnu trūkuma vai slimības. Vienmēr uzmanīt acis ādas maiņas laikā!

Dzīvnieka aptuvenā cena Dino Zoo Veikalos: 129,00 Eur.

Nepieciešamā aprīkojuma aptuvenā cena: 250-350 Eur.

Labdien. man interesēja sauzemes bruņurupucis. Sakiet vai ir tādi mazi kas arī paliek mazi nevis izaug 30 cm lieli? Kas ir svarīgākais kas ir jāzin par šo dzivnieciņu? Kādas ir cenas? Paldies jau iepriekš!

Labdien!

Mazākais sauszemes bruņurupucis pieejams kā mājdzīvnieks, ir Vidusāzijas bruņurupucis (Testudo forsfieldii), kas pieaudzis sasniedz tikai 20-25 cm. Mazāki par to neeksistē un internetā esošās bildes un video parasti ir ar mazuļiem vai ar deformētiem un slimiem bruņurupučiem.

Šeit būs visa nepieciešamā informācija par vidusāzijas bruņurupuci: 

Vidusāzijas bruņurupucis (Testudo Agrionemys horsfieldii)

Izcelsmes vieta: Austrumu Irāna, Ziemeļrietumu Pakistāna un Afganistāna. Sastopami sausās, neauglīgās vietās, akmeņainos tuksnešos un kalnainās, smilšainās vai mālainās stepēs, bieži 1500 m v.j.l. vai augstāk.

Dzīves ilgums: 40-50 gadi. Dzimumbriedums 10 gados, lai gan pilnīgi pieauguši tie ir tikai 20-30 gadu vecumā.

Izmērs: 18-23 cm.

Dzimums: Tēviņiem garāka aste, mātītēm anālā atvere zvaigznes formā.

Īpašības: Ieteicams turēt vairākus bruņurupučus kopā, pieaugušā vecumā pēc 10 gadu vecuma vairākus tēviņus kopā neturēt. Aktīvi dienā.

Terārijs: 90x45x60 cm mazulim līdz 15 cm garumam, 150x60x60 cm un lielāks pieaugušam bruņurupucim. Terārijā iekārtot slēptuvi, lēzenus akmens krāvumus, var ievietot dzīvos augus, kas nav indīgi. Ieteicams iekārtot terāriju ar reljefainu zemes klājumu.

Sildelementi: Sildpaklājs pusei terārija un piemērota izmēra sildlampa.

Apgaismojums: UVB150, UVB200, UVB 10.0, UVB 15.0 vai UV 10.0 (T8), papildus sildlampas – Daytime heat, Intense basking spot, Solar Glo, Halogen basking spot vai Infrared basking spot. Apgaismojumam vidēji jābūt ieslēgtam 6-8 stundas dienā.

Substrāts: smilšains māls, akmeņi, mulča, siens. Nekad neturēt tikai uz smiltīm!

Siltums un mitrums: dienā 25-32 grādi, naktī 21-23 grādi. Mitrums 45-55%.

Barība un ūdens: barot ar zaļumiem un dārzeņiem, paretam kādu augli. Smidzināt terāriju katru otro dienu. Nodrošināt ar seklu ūdens trauku. Reizi nedēļā peldināt seklā, siltā ūdenī.

Pamatbarība

 

Pieneņu lapas

Saldie kartupeļi

Romiešu salāti

Sviesta ķirbis

Eskarola salāti

Spageti ķirbis u.c.

Endīvijas salāti

Burkāni

Redīsu lapas

Kabači

Lapu salāti (dažādi)

Cukini

Vairums pļavu zāles

Zaļās pupiņas

Biežākās veselības problēmas:

 • Elpceļu iekaisums – izraisītāji ir baktērijas, zemas temperatūras un stress (imunitātes kritums).

 • Bruņu puve – izraisītājs ir baktērijas vai sēnīte, kas veidojas terārijam esot pārāk vēsam un mitram.

 • Metaboliskā kaulu slimība – kalcija trūkums organismā, var izraisīt kaulu un bruņas deformāciju, kā arī mīkstas bruņas.

 • Piramidizācija – izraisītāji ir pārāk liels proteīna daudzums diētā, pārbarošana, zems mitruma līmenis vai kalcija trūkums.

 • Pāraudzis knābis un nagi – nepareizs uzturs un turēšanas apstākļi. Viegli novērst, barojot bruņurupuci no keramiska trauka un nodrošinot terāriju ar plakaniem akmeņiem. Regulāri pārbaudīt knābja un nagu garumu.

 

Dzīvnieka aptuvenā cena Dino Zoo Veikalos: 149,00 Eur.

Nepieciešamā aprīkojuma aptuvenā cena: 300- 450 Eur.

Kādu ēdienu vardes ēd, un kur var nopirkt?

Labdien!

Atkarībā no vardes sugas un izmēra, tās pārtiek no augļu mušiņām, circeņiem vai prusakiem. Dino Zoo veikalos ar iepriekšēju pasūtījumu var iegādāties dažādu izmēru circeņus. 

Labdien! Vēlētos Jums uzdod dažus jautājumus par gekoniem! Kā es dzirdeju krievu valodā ir “морфы» gekona krāsas, diemžēl nezinu kā tas ir latviski. Vai Jūsu veikalā ir vairākas gekona nokrāsas vai viena? Piemēram man interesē gekona nokrāsa “Super snow” ļoti patīk tādā nokrāsa un vēletos nopirkt tieši šo krāsu kategoriju gekonu. Liels paldies par atbildēm!

Labdien!

Latvijas zooveikalos iespējams iegādāties tikai standarta krāsojuma leoparda gekonus. Ģenētiski veidotos krāsu paveidus var iegādāties tikai pie audzētājiem,kuri nodarbojas ar krāsu veidiem. Šādi audzētāji ir vairāki Eiropā un Krievijā, bet Latvijā specifiski ar krāsu veidiem neviens nenodarbojas. Arī cena šādiem gekoniem atšķiras atkarībā no krāsas paveida retuma.

Sveiki, esmu pamanījusi ka jau kādu laiku manam bruņurupucim ir rozīga āda. Un bruņurupucīts guļ dīvainā pozā ar izstieptām kājām. Vai tā ir kāda slimība? Kā to ārstēt? Vai bruņurupuci jāved pie vetārsta? Paldies.

Labdien! 

Neatkarīgi, vai Jums ir sauszemes bruņurupucis vai ūdens bruņurupucis, rozā āda nav normāla parādība. Šādu nokrāsu var radīt barība ar pārāk augstu proteīna daudzumu vai stress. Ieteicams aizvest pie pieredzējuša vetārsta uz pārbaudi. Izstieptas kājas var būt un var nebūt simptoms kādai veselības problēmai, bet ja mainās dzīvnieka uzvedība, ieteicams vērsties pie vetārsta, kurš varētu novērst iespējamo problēmu. Labi vetārsti pieejami Dino Zoo Klīnikā Krasta ielā 52, Rīgā uz vizīti iepriekš piesakoties pa tālruni 67327923 

Labdien! Man jautājums vai Latvijā ir iespējams iegādāties zilmēles scinku?

Labdien!

Zilmēles scinksus Latvijā iegādāties nevar, tos var iegādāties tikai no audzētājiem ārzemēs vai privātajiem rāpuļu turētājie.

Здравствуйте, я хотел спросить, где можно приобрести игуану в Латвии?

Labdien!

Šobrīd Latvijā iguānu iegāde, saistībā ar dzīvnieku ievešanas aizliegumiem, varētu nebūt iespējama līdz pandēmijas beigām. Ir iespējams pašiem sazināties ar privātiem audzētājiem un mēģināt iegādāties zaļo iguānu šādā ceļā.

Lai apzinātos zaļās iguānas turēšanas nopietnību, pielikumā pievienošu turēšanas aprakstu.

Zaļā iguāna (Iguana iguana)

Izcelsmes vieta: Centrālā un Dienvidu Amerika, Karību reģions. Sastopami lietus mežos augstu kokos, upju un ezeru tuvumā.

Dzīves ilgums: 10-20 gadi. Dzimumbriedums 1,5-2 gadu vecumā.

Izmērs: 1,75 m

Dzimums: Tēviņiem uz pakaļkājām dzimuma poras. Tēviņi pēc uzbūves masīvāki,

ar platākām galvām.

Īpašības: Ieteicams turēt pa vienam. Nekad neturēt kopā vairākus tēviņus. Meklēšanās periodā tēviņi var izrādīt agresiju. Aktīvi dienā!

Terārijs: Mazulim līdz 50 cm garumam 90x45x90 cm. Virs 50 cm garumam 2x1x2 m un lielāks. Terārijā izvietot ērtus zarus kāpšanai un plauktus gulēšanai. Var ievietot dzīvos augus, nekāda gadījumā neliekot indīgus augus.

Sildelementi: Pēc vajadzības sildpaklāju, obligāti piemērota stipruma sildlampu.

Apgaismojums: UVB100, UVB150, UVB 5.0, UVB 10.0 vai UV 5.0 (T8), UVA Natural light vai Reptile vision un sildlampa – Daylight basking spot, Solar Glo, Daytime heat vai Intense basking spot. Apgaismojumam vidēji jābūt ieslēgtam 6-8 stundas dienā.

Substrāts: mulča, flīzes vai koka segums.

Siltums un mitrums: Dienā 26-32 grādi, naktī 24-26 grādi. Mitrums 75-85%.

Barība un ūdens: barot ar dārzeņiem, zaļumiem un augļiem. Papildus dot specializēto iguānu barību. Obligāti katrā barošanas reizē barībai pievienot multivitamīnus un kalciju ar D3. Ieteicams izmantot Nekton, Zoo Med, Exo Terra vai citas profesionālas firmas vitamīnus. Terāriju smidzina 2 reizes dienā. Nodrošināt piemērota izmēra ūdens baseinu. Ieteicamā barība:

Pamatbarība

Papildbarība

Riekstu ķirbis

Kabači

Sējas lucerna

Cukini

Sviesta ķirbis

Pudeļķirbis

Lapu kāposti

Arbūzs

Eskariola salāti

Tomāti

Pieneņu lapas

Biešu lapas

Endīvijas salāti

Saldais kartupelis

Kāļu lapas

Spināti

Zirņi

Spageti ķirbis

Pastinaks

Parastais ķirbis

Okra

Bumbieri

Lapu salati (dažādi)

Persiki

Mango

Pētersīļi

Zaļās pupiņas

Kivi

 

Melone

 

Gurķi (nomizoti)

 

Selerija

 

Puķkāposti

 

Burkāni

 

Brokoļi

 

Pak čoj salāti

Ādas maiņa: vismaz reizi mēnesī iguānas maina ādu. Pēc katras ādas maiņas pārbaudīt, vai uz ķermeņa nav vecās ādas paliekas. Lai palīdzētu ādas maiņas laikā, iguānu uz 15-20 minūtēm var ielikt vannā ar siltu ūdeni. Peldināšanu var atkārtot reizi nedēļā.

Biežākās veselības problēmas:

 • Metaboliskā kaulu slimība – rodas kalcija trūkuma dēļ, nepiemērota vai neesoša UVB apgaismojuma dēļ, kā arī nieru slimību gadījumos.

 • Proteīna pārdozēšana un nieru mazspēja – pārmērīga proteīna piebarošanas gadījumā. Var parādīties arī dehidrācijas gadījumos, kad iguāna nespēs pārstrādāt arī normālu daudzumu proteīnu. Smagi tiek bojātas nieres.

 • Baktēriju infekcijas un sēnīte – pārāk augsts mitruma līmenis savienojumā ar netīru terāriju.

 • Kaulu un astes lūzumi – iegūti ievainojumos. Nekad neraut iguānu aiz astes!

 • Lauzti pirksti – gadījumos, kad pirksti kaut kur ieķeras un ar spēku tiek atrauti. Regulāra nagu apgriešana var palīdzēt izvairīties no šādām situācijām.

 • Apdegumi – iguānas parasti nebēgs projām, ja atradīsies pārāk tuvu sildelementam, kas bieži noved pie apdegumiem.

 • Dehidracija – izpaužas kā straujš svara kritums, sausa un krunkaina āda, iekritušas acis un letarģija.

 • Iesprūdušas olas – kalcija un citu minerālvielu trūkums, olu dēšanas vietas neesamība vai pārāk daudzu olu esamība ķermenī.

 • Elpceļu iekaisums – biežākais cēlonis – zema gaisa temperatūra terārijā.

 • Ādas maiņa – uzmanīt iguānas pirkstus, purnu, muguras seksti un asti. Ja āda nenonāk vienmērīgi, ieteicams iguānu ielikt siltā un sekla vannā.

Dzīvnieka aptuvenā cena Dino Zoo Veikalos: 85,00 Eur

Nepieciešamā aprīkojuma aptuvenā cena: 400-600 Eur.