Eksotiskie dzīvnieki - iegāde

Labdien, vai Latvijā ir iespējams iegādāties lēcējzirneki phidippus regius? Ja nē, tad vai to drīkst pasūtīt no ārzemēm un kādām tad jābūt prasībām?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Par šādas sugas zirnekļa iegādi informāciju nespēsim nodrošināt.

Par eksotisko dzīvnieku ievešanu un turēšanu plašāku informāciju var atrast Sākumlapa | Dabas aizsardzības pārvalde .

Bruņurupucim slima acs

Labdien, mums mājās ir vidusāzijas sauszemes bruņurupucis. Esmu novērojusi, ka rupucim 1 acs neverās vaļā. Tuvāk paskatoties var redzēt, ka acs it kā ir atvērta, bet plakstiņš neveras vaļā. Vai pēc bildes varēsiet pateikt, kas rupuča acij varētu būy un ko mums darīt, lai palīdzētu vai labāk braukt uz klīniku??? Paldies!

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Bruņurupuča nespēja atvērt acis var norādīt uz uzturvielu trūkumu organismā/ nepietiekamu siltumu un mitrumu terārijā.

Ieteicams bruņurupuci aizvest pie eksotisko dzīvnieku vetārsta uz izmeklēšanu.

Tikmēr var peldināt bruņurupuci siltā, seklā ūdenī.

ilgstoši atstājot dzīvnieku šādā stāvoklī, tas nespēs ēst, kā rezultātā tas zaudēs svaru un uzturvielas, kas var novest pie smagām veselības problēmām.

Ahatina gliemeži

Labvakar! Man uzticēts mēnesi pieskatīt Afrikas gliemezi. Izskatās, ka tas grib gulēt. Cik ilgu laiku Afrikas gliemezis guļ ziemas miegu?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Āfrikas milzu gliemeži jeb ahatinas gliemeži paliek apātiski un var ieslēgties savā čaulā tad, ja ir nepiemēroti dzīves apstākļi - pārāk vēss, pārāk sauss vai nepietiekami nodrošināta barība.

Šie gliemeži nedodas ziemas miegā.

Optimālā temperatura šo gliemežu terarijos būtu jābūt 26-28 grādi pēc celsija. Mitrums ap 60-70%. Iespēju robežās nodrošināt ar UVB gaismas lampu, lai nodrošinātu veselīgas un cietas čaulas augšanu un uzturēšanu. 

Papildus dažadiem dārzeņiem un augļiem uzturā, ieteicams nodrošināt nelielu procentu proteīna (labprāt ēd kaltētas gammarus garnelītes) un kalciju +D3 vitamīnu.

Sauszemes bruņurupucis

Labdien! Man ir Vidusāzijas sauszemes bruņurupucītis, vēl diezgan mazs. Dzīvo pie mums ~2gadus. Ir pārstājis ēst, bet joprojām katru dienu izlien no mājiņas un iet sildīties zem lampas. Ir izmainījies acu izskats, tās it kā ir mazākas, šaurākas, liekas, ka nav līdz galam atvērtas. Kādu laiku bruņrupucis centās ēst, bet tvēra ar muti gaisu, it kā nevarētu redzēt vai saprast, kur ir barība. Tagad arī to ir pārstājis darīt. Domāju, ka varbūt pietrūkst kādu minerālvielu vai vitamīnu, jo kādu laiku biju aizmirsusi tos dot. Arī barība ziemā, kopš beidzās ārā zaļumi, kļuva vienveidīga. Tagad ir ļoti žēl par savu nolaidību, bet nezinu, kā palīdzēt dzīvnieciņam, ja viņš vairs negrib ēst neko? Kā lai viņu pabaro?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien! 

Ieteicams nekavējoties nogādāt bruņurupuci pie eksotisko dzīvnieku vetārsta!

Eksotisko dzīvnieku vetārsta var meklēt Dino Zoo klīnikā, Krasta ielā 52,Rīgā. Uz vizīti iepriekš pierakstīties pa tālr. 67327923.

Jebkura vecuma bruņurupucis, īpaši nepieaudzis, bez barības nedrīkst būt ilgāk par dienu! Ja bruņurupucis ilgstoši neēd, tas var novest pie smagām veselības problēmām. Šādā stāvoklī pašiem mājās dzīvniekam palīdzēt vairs nav iespējams! 

Bārdainā agāma

sveiki vai ir iespēja iegadāties bārdaino agāmu? un visu nepieciešamo aprīkojumu. kādas būtu izmaksas, un iespējamības.

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien! 

Dino Zoo veikalos ir pieejami vairākas bārdainās agāmas. Agāmas vecumā no 6-12 mēneši pieejamas Dino Zoo Alfa, Dino Zoo Pasaule un Dino Zoo Stirnu ielā. Agāmas cena 249,00 EUR.

Agāmas vecumā no 3-6 mēneši pieejamas Dino Zoo Damme un Dino Zoo Spicē. Šo agāmu cena 129,00 EUR. 

Bārdainajai agāmai būs nepieciešams plašs terārijs, pieaugušam indivīdam, kurā garums var sasniegt 40 cm, ieteicams terārijs izm~ros 120x45x60 cm, kura cena ir 299,00 EUR. Papildus tam būs nepieciešamas dažādas lampas - sildlampas, UVB un UVA stara lampas, tiem paredzētie kupoli, sildpaklājs, termometrs/hidrometrs. Un protams, pakaiši, slēptuves, dekorācijas, trauki.

Parasti komplekts bez dzīvnieka izmaksā aptuveni 500-600 EUR.

Viss nepieciešamais aprīkojums, kā arī profesionāla konsultācija par dzīvnieku būs pieejami lielākajos Dino Zoo veikalos! 

Bruņurupuča trauma

Labdien! Ūdensbruņurupucis mēs pārvietojām uz lielāku akvāriju, taču viņš pamanījās tikt pāri malai un savainoja bruņu. Sakiet lūdzu ,kā mums pareizi rīkoties ? Ko mums darīt? Kā kopt ,atveseļot viņu?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien! 

Ieteicams vērsties pie eksotisko dzīvnieku vetārsta. Salauzta bruņa bruņurupučiem ir bīstama un sāpīga trauma, un brūcē ātri var iemesties infekcija. 

Dino Zoo Pasaule Klīnikā, Krasta ielā 52, ir pieejams eksotisko dzīvnieku vetārsts, uz pierakstu priekšlaicīgi pierakstīties pa tālr. 67327923

Aksolotls

Sveiki es vēlētos uzzināt vai aksolotli sadzīvo ar neoniem un gupijām? Un ko aksolotliem dot ēst? Prasu jo taisos pirkt jaunu akvāriju un aksolotlu bet man jau ir citas zivis.

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Aksolotlus ar zivim kopā turēt nedrīkst nekad. Galvenie iemesli ir tie, ka aksolotliem ir ļoti mīksta un plāna āda, kuru zivis nemitīgi grauzīs, radot aksolotlam traumas un stresu, no kā šis dzīvnieks priekšlaicīgi var nomirt. Tāpat jāsaprot, ka šiem dzivniekiem ir pilnīgi atšķirīgi turēšanas apstākļi. Aksolotliem komforta zona ir ar ūdens temperatūru 16-18 grādi pēc Celsija, kurpretī vairumam zivju 23-25 grādi pēc Celsija.

Tātad, ja vēlaties iegadāties aksolotlu, jāsamierinās ar domu, ka būs jāveido otrs akvārijs tikai viņam un zivtiņām būs atsevišķs akvārijs!

Viss nepieciešamais aksolotla iegādei:

Uz vienu aksolotlu Jums būs nepieciešams vismaz 80 litru akvārijs. Diviem aksolotliem nepieciešams vismaz 120 litru akvārijs. Jo lielāks akvārijs, jo vieglāk būs uzturēt vēsāku ūdeni!

Akvārijā iekšā būs jāievieto filtrs. Gruntij izmantot pavisam smalku granti/smiltiņas. Būs nepieciešamas vairākas slēptuves, ļoti ieteicami dzīvie augi, piemēram, Anubius augs, kuru nav nepieciešams stādīt gruntī. Tā kā aksolotliem nepatīk spilgta gaisma, Anubius augs arī ir labs variants, jo šis augs neprasa pārāk spilgtu apgaismojumu.

Kartstākās vasaras dienās akvarijam var pielikt ūdens atdzesētāju, jo ūdens temperatūrai pārsniedzot 20 grādus pēc celsija, akslotlam sāksies veselības problēmas!

Aksolotli pārtiek no saldētiem odu kāpuriem, sliekām, un smalkās sloksnitēs sagrieztu gaļu (barības veids un daudzums atkarīgs no dzīvnieka vecuma un izmēra, kā arī akvarija izmēriem!).

Pakaiši

Bruņurupucim terārijam nopirku DinoZoo veikalā koksnes mulču. Konstatēju, ka tajā ir mazi, balti kukainīši. Kas tie par kukaiņiem? Ko darīt? Vai nesavairosies parāk daudz? Vai terārijā var veidoties parazīti (blusas, utis, u.t.t ) no bruņurupuča izkārnījumiem un urīna, piemēram, kokosa substrātā vai mālā?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Pakaišos paretam var iedzīvoties dažādas ērcītes un mazas mitrenītes.

Mazās baltās ērcītes pakaišos mēdz iemesties, ja tie ilgstoši atradušies mitrā, siltā telpā. Šādus pakaišus ieteicams terārijā nelikt, vai, pirms likšanas terārijā, tos kārtīgi izkarsēt, nogalinot visu dzīvo pakaišos. 

Lai gan šī ērcīte nav nāvīga dzīvniekam, tā var radīt kairinājumu un niezi.

Arī pašā terarijā var savairoties ērcītes, kas rodas siltos, mitros apstākļos, biežāk iemetoties tieši netīrākos terārijos. Tamēļ ļoti svarīgi vismaz reizi trijos mēnešos terāriju pilnīgi dezinficēt, izmazgājot pašu terāriju un visus dekorus rāpuļiem nekaitīgā dezinfekcijas līdzeklī vai sālsūdenī.

Ikreiz, kad redzat pakaišos kādus kukaiņus, ieteicams pēc iespējas ātrāk terāriju un visu tajā esošo aprīkojumu dezinficēt un iebērt svaigus, tīrus pakaišus. Arī dzīvnieku ieteicams nopeldināt un pārbaudīt, vai uz tā nav iedzīvojušies kādi ārējie parazīti.