Labdien, man ir trīs āfrikas milzu gliemeži. 8 jūlijā tie izdēja oliņas. Cik ilgi jāgaida, lai mazie gliemezēni izšķiļas? Paldies!

Labdien! 

Atkarībā no temperatūras un mitruma līmeņa terārijā, gliemežu olas attīstās vidēji 2-4 nedēļu laikā. 

Rēķinieties, ka gliemeži vairojas visu gadu un ar katru metienu olu skaits pieaug. Pirmajos metienos var būt pārdesmit olas, ar laiku to skaits var aiziet daudzos desmitos. 

Paldies oar atbildi Bet jums ir Kādi lētāki tarantuli par 89.00 eur Kadas sugas ir pieejams un skirnas jo Majaslapa Bija tikai Grammostola Rosea.

Labdien vēlreiz!

Dino Zoo veikalos ir pieejamas dažādas sugas, bet visas būs par vienu cenu, neatkarīgi no sugas vai zirnekļa vecuma. Tā kā visas sugas tiek pārdotas kā Grammostola, bet realitātē tās var būt dažādas, tad ieteicams vērsties individuālos veikalos un uz vietas veikalā iepazīties ar pārdošanā esošo tarantulu, tā sugu un vecumu.

Gribeju Uzzināt kāpēc brachypelma Zirneklu sugām ir nepieciešami dokumenti jo Grammostola nav un cik maksātu Grammostola rosea zirneklis biju domājis iegādāties vienu

Labdien!

Brachypelma sugas zirnekļi ir iekļauti aizsargājamo sugu sarakstā, tamdēļ to turēšanai nebrīvē ir nepieciešami legālas izcelsmes dokumenti. Šādi dokumenti knāk kopa ar dzīvnieku pirkšanas-pārdošanas laikā.

Grammostola sugas zirnekļi nav iekļauti aizsargājamo sugu saraksta, tamdēļ tiem legālas izcelsmes dokumenti nav nepieciešami. Dino Zoo veikalos ir pieejami dažādu sugu tarantuli, to cena neatkarīgi no sugas ir 89,00 Euro.

Ko iesākt ja uz bārdainās agāmas kājas jau 2 mēnešus ir uzradies melns bumbulis kad uz tā vēlos paskatīties tā sāk trīcēt un uz bumbuļa ir redzams caurums.ko iesākt ar to?

Labdien!

Pēc iespējas ātrāk ieteicams vērsties pie vetārsta, kurš specializējies rāpuļos. Šāds vetārsts pieejams arī Dino Zoo klīnikā, Krasta 52, uz vizīti iepriekš piesakoties pa tālruni 67327923.

Pēc apraksta var spriest, ka izaugums ir sāpīgs. Ir vairāki varianti. Pēdā gūta kāda trauma, kas neapkopta sākusi iekaist, veidojoties sāpīgam uztūkumam. Iespējams arī nobrazums vai audu saaugums. Jebkurā gadījumāvetārsta apmeklējumu nebūtu ieteicams vairs tālāk atlikt, jodzīvnieks izjūt sāpes un sliktākajā gadījumā trauma var ietekmēt kopejo dzīvnieka veselību. 

Sveiki, vēlos iegādāties kādu ķirzaku (patīk iguānas un bārdainās), vai bruņurupuci kā mājdzivnieku, bet 4 dienas nedēļā gandrīz visu dienu strādāju, skolas laikā mājās esmu 8 no rīta un 22 vakarā, nereti 2-3 dienas brīvdienās neesmu mājās. Vai ir iespējams un ieteicams iegādāties dzīvnieku? Ja tā būtu bārdainā ķirzaka, un tās 2-3 dienas neesot mājăs ńemtu viņu līdzi, kur viņai būtu cits terārijs, viņai nebùtu iebildumi un problēmas ar to?

Labdien!

Kā iesācēju ķirzakas var izvēlēties bārdainās agāmas vai leoparda gekonus. Ar Jūsu grafiku nav ieteicams ņemt mazuli, jo tas jābaro katru dienu, vecākus mazuļus katras divas dienas. Ilgāk par 24 stundām tādus atstāt vienus nevar.  Varu ieteikt tikai pieaugušu agāmu vai gekonu, jo tos jābaro 2-3 reizes nedēļā. Abiem, protams, būs nepieciešams specifisks aprīkojums, īpaši lampas, kuras dienā darbojas 6-8 stundas, tātad nepieciešams tās uzlikt uz taimeriem, lai dzīvniekam apgaismojums ieslēdzas un izslēdzas vienā un tajā pašā laikā. Jebkuram dzīvniekam būs nepieciešama nedalīta uzmanība, ilgāk par 48 stundām tos atstāt vienus nav vēlams.

Pievienošu bārdaino agāmu un leoparda gekonu aprakstus, lai vieglāk saprast nepieciešamo dzīvnieku uzturēšanā.
 

Leoparda gekons (Eublepharis macularius)

Izcelsmes vieta: Dienvidāzija, akmeņainas, sausas stepes un tuksneša reģioni;

Dzīves ilgums: 10-20 gadi;

Dzimumbriedums: 9-10 mēnešu vecumā;

Izmērs: 20-28 cm;

Dzimums: Tēviņiem izteiktas dzimuma poras;

Īpašības: Aktīvs naktīs. Ieteicams turēt pa vienam. Var turēt kopā vairākas mātītes. Nekad neturēt kopā vairākus tēviņus!

Terārija iekārtojums: Minimālais terārija izmērs 60x45x45 cm.

Terārijā izvietot vismaz divas slēptuves - vienu sausu un siltu, otru mitru slēptuvi. Terārijā var izvietot dažādus dzīvos augus, koku zarus un lēzenus akmeņu krāvumus.

Sildelementi: Sildpaklājs nosedz pusi terārija pamatnes. Pēc nepieciešamības piemērota stipruma sildlampa.

Apgaismojums: UVB100, UVB 5.0 vai UV 5.0 (T8). Sildlampa pēc vajadzības (Infrared basking spot, Intense basking spot vai Daytime heat). Apgaismojums ieslēgts vidēji 6-8 stundas dienā.

Substrāts: Miksēts – māls, smiltis, akmeņi, mulča, kokosa substrāts, svagnuma sūna, rāpuļu paklāji. Nekad neturēt tikai uz smiltīm!

Siltums un mitrums: Dienā 26-29 grādi, naktī ne zemāk par 23 grādiem. Mitrums 50-60%. Mitrajā slēptuvē 70%.

Barība un ūdens: Līdz 6 mēnešu vecumam barot katru dienu. Pēc 6 mēnešiem – 3 reizes nedēļā. Barība – circeņi, prusaki, reizi nedēļā zoofobi vai miltu tārpi. Obligāti pie katras barošanas apkaisīt barību ar multivitamīniem un kalciju ar D3. Ieteicams izmantot Nekton, Zoo Med, Exo Terra vai citus profesionālus vitamīnus. Terārijā novietot seklu dzeramtrauku. Smidzināt terāriju 3-4 reizes nedēļā.

Ādas maiņa: Vismaz reizi mēnesī gekons maina ādu, veco apēdot. Pēc ādas maiņas vienmēr pārbaudīt, vai nav palikušas vecās ādas paliekas un pikstu galiem, astes gala vai sejas. Nepieciešamības gadījumā var palīdzēt, ieliekot gekonu uz 10-15 minūtēm siltā, seklā ūdens vannā.

Biežākās veselības problēmas:

 • Gremošanas trakta aizsprūdums – var rasties, ja gekons ieēd substrātu vai apēd barību, kas tam par lielu.

 • Nepilnīga ādas maiņa – pārāk zems mitruma līmenis vai vitamīnu trūkums organismā. Uzmanīt purnu un pirkstus. Viegli novēršams, nodrošinot terāriju ar mitro slēptuvi un regulāri dodot vitamīnus.

 • Iesprūdušas olas – biežākais iemesls ir kalcija trūkums organismā.

 • Metaboliskā kaulu slimība – kalcija trūkums organismā. Izraisa deformācijas.

 • Apdegumi – no sildakmeņiem, sildpaklājiem un pat sildlampām.

 • Dehidrācija – nodrošināt ar ūdens trauku dzeršanai.

 • Brūces – biežāk iegūst, sakaujoties diviem gekoniem.

 • Stress.

 • Parazīti.

Dzīvnieka aptuvenā cena Dino Zoo Veikalos: 79,00 Eur.

Nepieciešamā aprīkojuma aptuvenā cena: 180-250 Eur.

 

Bārdainā agāma (Pogona vitticeps)

Izcelsmes vieta: Austrumu un Centrālā Austrālija. Sastopami tuksnešainās teritorijās, izkaltušos mežos un krūmājos.

Dzīves ilgums: 10-15 gadi. Dzimumbriedums 8-12 mēnešos.

Izmērs: 40-60 cm

Dzimums: Tēviņiem pie astes pamatnes izteikti dzimumorgāni.

Īpašības: Pieaugušas agāmas ieteicams turēt pa vienam. Nekad neturēt kopā vairākus tēviņus! Aktīvi dienas laikā.

Terārijs: 90x45x60 cm un lielāks.

Nepieciešama vismaz viena slēptuve un stabili zari vai akmens krāvumi, uz kuriem agāmai uzkāpt, jo lielāko daļu dienas tās uzturas uz klinšu sienām, sildoties saulē.

Sildelementi: Sildpaklājs vienā terārija pusē un sildlampa, kas piemērota terārija izmēram.

Apgaismojums: UVB150, UVB200, UVB 10.0, UVB 15.0 vai UV 10.0 (T8). Papildus sildlampas –Solar Glo, Daytime heat, Intense basking spot, Infrared basking spot. Apgaismojumam vidēji jādarbojas 6-8 stundas dienā.

Substrāts: Māls, lieli akmeņi, kokosa substrāts vai mulča, akmens plāksnes. Nekad neturēt tikai uz smiltīm! Mazuļus uz smiltīm neturēt vispār, tiem izmantot mālu, kokosa substratu vai akmens plāksnes. Pamatnes segšanai neizmantot plastmasu, jo tai uzsilstot tiek izdalīti toksīni, kas bīstami dzīvniekam.

Siltums un mitrums: Dienā 28-35 gradi, naktī 26-28 grādi. Mitrums 40-50%.

Barība un ūdens: Ēd visu - kukaiņus un zaļumus. Līdz 8 mēnešu vecumam barot ar 50% kukaiņiem un 50% zaļumiem katru dienu. Pēc 8 mēnešu vecuma - 25% kukaiņus un 75% zaļumus trīs reizes nedēļā. Obligāti katrā barošanas reizē pie barības pievienot multivitamīnus un kalciju ar D3. Ieteicams izmantot Nekton, Zoo Med, Exo Terra vai citus profesionālus vitamīnus. Smidzināt terāriju 3-4 reizes nedēļā, papildus nodrošināt ar ūdeni seklā bļodā. Ieteicamā barība:

 

Dārzeņi

Augļi

Riekstu ķirbis

Āboli

Paprika

Mellenes

Lapu kāposts

Dzērvenes

Čikori salāti

Greipfrūts

Spageti ķirbis

Melones

Cukini

Persiki

Artišoku galviņas

Plūmes

Bok čoj salāti

Zemenes

Burkāni

Aprikozes

Lapu salāti (dažādi)

Nektarīni

Endīva salāti

Bumbieri

Sviesta ķirbis

Vīģes

Dzeltenais ķirbis

Arbūzs

Selerija

Mango

Gurķis (nomizots)

Papaija

Redīsa lapas

Ananāss

u.c.

u.c.

Ādas maiņa: Vismaz reizi mēnesī agāmas maina ādu. Mazuļi visu ādu nomainīs vienlaicīgi, bet pieaugušas agāmas ādu maina daļās (atsevišķi galvas, muguras, astes ādu). Vienmēr pēc ādas maiņas pavērot, vai uz ķermeņa nav palikušas vecās ādas atliekas. Ja nepieciešama palīdzība ādas maiņas laikā, agāmu var ielikt seklā vannā ar siltu ūdeni uz 10-15 minūtēm. Šādas peldes var veikt katru nedēļu.

Biežākās veselības problēmas:

 • Ādas maiņa – tā kā agāmu terāriji ir sausi, ādas maiņas periodā agāmas ieteicams peldināt siltā vannā. Pieaugušai agāmai bieži novērojama daļēja ādas maiņas. Vienmēr uzmanīt pirkstus un asti.

 • Aizcietējums – ja agāma ēd katru dienu, bet vairākas dienas pēc kārtas nenokārtojas, ielieciet agamu siltā un seklā vannā. Ik dienas barotām agāmām būtu jānokārtojas vismaz vienreiz dienā.

 • Caureja – izraisītāji varētu būt stress, bojāts ēdiens vai diētas maiņa.

 • Dehidrācija – pazīmes ir iekritušas acis, sakrunkota āda, apetītes zudums, enerģijas zudums.

 • Iegrimušas acis – varētu norādīt uz nieru mazspēju vai infekciju. Neārstēts var novest pie akluma.

 • Piepampušas acis – norāda uz ādas maiņu, A vitamīnu pārdozēšanu, parazītiem vai acu iekaisumu.

 • Paralīze – galvenais izraisītājs – apēdot pārāk lielu barības gabalu, tā radot pārslodzi gremošanas traktā, kas attiecīgi spiež uz mugurkaulu. Nekad nedot agāmām barību, kas lielāka par atstarpi starp ķirzakas acīm, un, ja rodas paralīze, pacelt agāmu, noņemot slodzi no vēdera un mugurkaula.

 • A vitamīna pārdozēšana – uzpampst acis, rīkle un ķermenis, samazinās enerģija. Regulēt vitamīnu uzņemšanas daudzumu.

 • B1 vitamīna trūkums – muskuļu un nervu spazmas. Izraisa nepietiekams svaigu zaļumu un dārzeņu daudzums uzturā. Saistīts arī ar metabolisko kaulu slimību.

 • Zarnu trakta aizsprosts – ieēdot substrātu vai citu nepiemērotu priekšmetu.

 • Metaboliskā kaulu slimība – kalcija, vitamīna D3 un fosfora trūkums organismā. Izpaužas kā izaugumi uz kājām, spazmas, izaugumi uz muguras un astes, piepampis apakšžoklis, raustītas kustības. Var novērst, nodrošinot ar piemērotu diētu, UV apgaismojumu un temperatūru.

 • Mutes puve – dzeltenīgi baltas vielas parādīšanās uz mutes, iespējams uzpampis žoklis.

 • Elpvadu iekaisums – rodas dēļ zemas gaisa temperatūras apvienojumā ar augstu mitruma līmeni.

Dzīvnieka aptuvenā cena Dino Zoo Veikalos: 99,00 Eur.

Nepieciešamā aprīkojuma aptuvenā cena: 280-380 Eur.

Sveiki, vai ir pieejami dievlūdzēji?

Labdien! 

Dievlūdzēji Dino Zoo veikalos nebūs pieejami. Tos var iegādāties pie audzētājiem, kas specializējušies posmkāju pa vairošanā un tirdzniecībā.

Labdien, vēlējos uzzināt kādas šķirnes ūdens bruņurupucītis ir man un kāda dzimuma? Paldies!

Labdien!

Dino Zoo veikalos pieejami dažādu sugu ūdens bruņurupuči,biežāk gan trīsķīļu bruņurupucis (mauremys reevesii). Pavisam jauna bruņurupuča cena parasti ir 24,99 Eur. Ieteicams zvanīt uz konkrētiem veikaliem un uzzināt bruņurupču pieejamību, to sugu un vecumu. Dzimimu pavisam maziem bruņurupučiem nav iespējams noteikt.

Sveiki, Es gribētu iegādāties Pandinus imperator, vai ir tāda iespēja? Paldies

Labdien!

Imperatora jeb karaliskie skorpioni ir pieejami pārdošanā Dino Zoo veikalos, tā cena 49.00 Eur. Lai noskaidrotu skorpiona pieejamību noteiktā veikalā, ieteicams sazināties ar izvēlēto veikalu telefoniski.

Cik maksā Hameleons?

Labdien!

Dino Zoo veikalos Jemenas hameleonus var iegadāties par 129.00 Eur. Terārijs un viss nepieciešamais aprīkojums varētu izmaksāt papildus 300.00 Eur.

Labdien. Man ir ūdens bruņurupucis nonācis mantojumā. Ir akvārijs, ūdens sildītājs un iekšējais filtrs. Bruņurupicim esot bērnība maz kalcija bijis, tāpēc bruņas ir deformētas. Sakiet kā es varētu glābt situāciju. Ir nepieciešams kalcijs un UV lampa. Bet lampas cik redzēju ir vismaz 3 veidi, kā lai zin kura ir pareizā un piemērotākā? Un cik bieži jādod kalcijs un kāds? Un cik bieži jāliek zem UV lampas? Ko es varētu lietas labā darīt?

Labdien!

Deformētu bruņu un skeletu izlabot nav iespējams, bet ir iespējams nepasliktināt veselības stāvokli nākotnē. Bruņas deformācija var rasties ne tikai no kalcja trūkuma un UVB staru trūkuma, bet arī no nepareiza uztura.

UVB lampa jānovieto virs sauszemes, lai bruņurupucim izlienot no ūdens, tas var pasauļoties zem lampām. Ieteicams virs sauszemes blakus UVB lampām izvietot arī sildlampu, kas īpaši svarīga vēsajos gada mēnešos. Iespēja bruņurupucim izžāvēt bruņu var glābt bruņurupuci no mīkstas bruņas un bruņu puves. 

UVB izvēlas, skatoties no akvārija augstuma. Ja lampa atradīsies līdz 20 cm virs bruņurupuča, tad izvēlēties UVB 5.0 jeb UVB 100. Ja austums ir virs 20 cm, tad izvēlēties UVB 10.0 jeb UVB 150.

Kalciju var piebarot dažādi. Pilmkārt, barojot bruņurupuci ar profesionālu sauso barību, kalcijs un D3 jau būs barībā. Gaļas, garneles (svaigas un kaltētas), dārzeņus, salātus dodam kā papildbarību reizi nedēļā. Pieaugušus ūdens bruņurupučus ieteicams barot 3-4 reizes nedēļā. Otrkārt, kalciju var piebarot, ūdenī ieliekot sēpijas kaulu. Bruņurupucis sajutis vajadzību pēc kalcija, varēs sēpiju pagrauzt. Tas arī labi knābja nodeldēšanai, kas nepareiza uztura dēļ bieži vien ir pāraudzis.

Svarīgākais, ko jūs varat šobrīd savam bruņurupucim palīdzēt, ir nodrošināt to ar piemērota izmēra akvāriju, gana lielu salu, lai pruņurupucis var pilnībā izlīst uz sauszemes un izžāvēties, ievietojiet virs sauszemes UVB un sildlampu un nodrošiniet bruņurupuci ar pilvērtīgu un uzturvielām bagātu uzturu.