Vai var ņemt ārā no akvārija ūdens bruņurupučus un laist tos staigāt pa grīdu?

Labdien!

Ūdens bruņurupučus var laist uz neilgu laiku pastaigties pa grīdu, iepriekš ievērojot dažus pamatnoteikumus:

-bruņurupucim jābūt vismaz 15 cm garam, attiecīgi, var laist staigāties tikai veselīgus pusaudžus un pieaugušus bruņurupučus. Nekādā gadījumā mazuļus;

-grīdām jābūt tik siltām, lai cilvēks pats bez problēmām ar basām kājām pa tām ilgstoši varētu staigāt. Uz vēsas grīdas ir iespējamība saaukstēties;

-saprast, vai bruņurupucis vispar vēlas atrasties ārpus sava akvārija, jo nevēlams stress var kaitēt dzīvnieka veselībai. Ja bruņurupuci noliekot uz zemes, tas sastingst un ieraujas bruņā, dzīvnieks ir pārbijies un nevēlas neko doties aplūkot. Vai, ja bruņurupucis uzreiz lielā ātrumā mēģina tikt uz tuvāko slēptuvi, kādu tumšu vietiņu noslēpties. Arī tas liecina par bailēm un stresu;

-ja bruņurupucis mierīgi lēnām sāk aplūkot savu apkārtni un nemēģina slēpties, viņam var ļaut uzturēties ārpus akvārija;

-pastaigām jābūt ne ilgākām par 30 minūtēm, pirmajās reizēs turoties vien pie 5-10 minūtēm. Pirmajās reizs jāizturas klusi un mierīgi, nedrīkst izdarīt straujas kustības, speciāli nebakstīt un nestumdīt bruņurupuci;

-istabā, kurā tiek izlaists bruņurupucis, nedrīkst atrasties neviens cits dzīvnieks, kas varētu traumēt vai izbiedēt bruņurupučus, kā piemēram suņi un kaķi;

-nelēkāt apkārt bruņurupucim. Viņam atrodoties uz zemes, dzīvnieks var justies apdraudēts un nav nepieciešams radīt papildu stresu, konstanti kāpjot pāri viņa galvai;

-grīdas segums nedrīkst būt raupjš vai slidens, ieteicams pirmās reizes nolikt viņu uz kāda dvieļa;

-izvairīties no šķēršļiem un krišanas iespējām. Pārbaudīt, vai istabā dzīvniekam nebūs iespēja kaut kur uzkāpt ar iespējamību no turienes neveiksmīgi nokrist un savainoties.

Ievērojot šīs pamatlietas, bruņurupucim pastaigas var nākt par labu, iepazīstot jaunas un vēl neredzētas teritorijas, tiks stimulēta viņa prāta darbība.

Здравствуйте. Подскажите пожалуйста где в Риге можно купить кормовых мышей и сверчков ? Спасибо.

Labdien!

Pēc Latvijas likuma Latvijā aizliegts izmantot siltsaiņu dzīvniekus (peles) kā barību, tamdēļ oficiāli nekur Latvijā peles kā barība nebūs nopērkama, jo pārdot un izmantot peles kā barību ir pretlikumīgi.

Toties kukaiņus - circeņus, zoofobus, prusakus - var iegādāties daudzviet, tai skaitā Dino Zoo tīklā, zvanot uz izvēlēto veikalu un veicot pasūtījumu.

Sveiki . Vai zirnekļiem var likt sildošo lampu vai tiem vajadzīgs kas cits ?

Labdien!

Tarantulu terārija apsildei var izmantot gan sildpaklāju, gan sildlampu. Svarīgi ieverot, ja izmanto sildpaklāju, tas nedrīkst nosegt vairāk kā 50% terārija zemi, vai, ja terārijs ir salīdzinoši mazs, sildpaklāju var likt arī pie terarija sienas.

Sildlampas stradās pēc līdzīga principa, kad stars ir vērsts tikai uz vienu terarija galu, lai zirneklim ir iespēja izbēgt, ja paliek parāk silts. Atkarībā no terārija izmēru, parasti nav nepieciešama sildlampa, kas būtu stiprāka par 50W. Tāpat iesakāms izmantot infrasarkanās sildlampas, jo tarantuli parasti nenovērtēs spilgtu apgaismojumu un sarkanais apgaismojums tamdēļ var degt cauru diennakti, lai gan būtu ieteicams nakts laikā temperatūru terarijā nedaudz pazemināt.

Labdien! Mūsu leoparda gekons, puika, 2 gadi, aptuveni 2 vai 3 nedēļas maz ēd. Aste ir diezgan resna un viņš vakaros ir aktīvs, bet nedēļas laikā apēd tikai kādu 1 zoofobu tārpu un varbūt 1 circeni. Piedāvājām arī miltu tārpus un dubia prusakus, bet viņš atsakās. Pie mums gekons ir 1,5 gadus un iepriekš šādas problēmas nav bijušas, vienmēr ir labi ēdis. Vai aizbraukt drošības pēc atradīties pie vetārsta?

Labdien!

Jo vecāks gekons paliek, jo mazāk barības tam jāuzņem. Divus gadus vecu gekonu ieteicams barot ne biežāk kā divas reizes nedēļā. Ja aste ir resna, liekam uztraukumam nav pamata, jo aste gekons glabā visas savas tauku rezerves. Ir iespējams, ka apetītes trūkums saistīts ar temperatūras kritumu.

Nepieciešamība vest pie vetārsta būtu gadījumā, ja dzīvnieks pilnīgi atsakās no ēšanas ilgāk par divām nedēļām un paliek manāmi pasīvāks. Ja jūs ar barību kopā nodrošinat savu gekonu ar visiem nepieciešamajiem vitamīniem un minerālvielām, gekonam ar veselību problēmām nevajadzētu būt.

Svarīgi novērtēt gekona kopējo ķermeņa masu un aktivitātes līmeni. Biežāka problēma leoparda gekoniem ir tieši pārbarošana, kad ķermeņa resnums ir līdzvērtīgs astes resnumam. Veselīgs leoprda gekons pats spēs kontrolēt savu enerģijas patēriņu un nepieciešamību pēc barības vielām.

Par papildu konsultāciju varat vērsties arī mūsu veikalā Dino Zoo Pasaule Krasta ielā 52, Rīgā,

Labdien, šodien iegādājos sauzemes bruņurupuci un radās jautājumi kurus aizmirsu pajautāt pie pirkšanas. Kas rupucim ir labāk būrī, izsijātas smiltis vai granulas? Un internetā izlasiju ka viņš nedēļu no vietas ir jāvanno reizi dienā un tik pēc tam var mazgāt reizi nedēļā, vai tā ir?

Labdien!

 

Vislabākais materials terārija apakšai bruņurupucim būtu divdaļīgs. Siltajā pusē, kur atrodas sildlampa, ieteicams turēt sausu, tātad izmantot mālu un dažāda izmēra plakanus akmeņus. Vēsākajā terarija galā ieteicams uztaisīt nedaudz mitru, sajaucot koksnes mulču ar kokosa pakaišiem, lai segums ir gana blīvs un bruņurupucim pa to būtu iespējams pārvietoties. Uztaisīt dažada augstuma nelielus paaugstinājumus, lai bruņurupucim ir iespēja parāpties un trenēt muskulatūru pakaļkājās. Nekādā gadījumā neizmantot smiltis, īpaši jaunam dzīvniekam, jo pastāv liels risks tās ieēst un tā kā zarnu trakta ir horizontāla, smiltis dēļ sava svara neizvadīsies, bet gan iesprūdīs zarnās un šāda blokāde var būt dzīvībai bīstama. Dzīvnieku vienmēr barot no liela izmēra keramiska barības trauka, nekad nelikt barību tieši uz pakaišiem.

Tā kā bruņurupucis ir nesen iegādāts, pirmo nedēļu viņu aiztikt nav ieteicams, tikai reizi dienā pabarot ar dažadiem salātiem un dārzeņiem un novākt izkārnījumus. Liels risks jauniem dzīvniekiem ir stresa izraisītas slimības, kas laicīgi nepamanītas, ir bīstamas dzīvnieka dzīvībai. Pirmo laiku dzīvniekam ir jāļauj iejusties jaunajā terārijā, aprast pie jaunā iekārtojuma, skaņām un smakām. Nevajag lieki dzīvnieku vilkt ārā no slēptuves, ja tas to nevēlas.

Bruņurupuci tikai reizi nedēļā iesakāms ielikt seklā vannītē ar siltu ūdeni uz 10-15 minūtēm, lai dzīvnieks var uzņemt ūdeni un spēt nokārtoties. Atkal, pirmos mēnešus to darīt ļoti uzmanīgi, neizraisot dzīvniekā lieku stresu.

Par papildus jautājumiem varat griezties pie mūsu speciālistiem veikalā Pasaule, Krasta ielā 52, Rīga.

Sveiki! Mana ragvarde (Pacman Frog) need jau 8 dienas. Internetā lasīju, ka viņiem ir jāpierod pie jaunā terārija temperatūras, tapēc viņš jau 4 dienas ir ieracies kūdrā un nenāk ārā. Vai man sākt uztraukties vai arī turpināt gaidīt līdz brīdim, kad viņš pats izraksies ārā vai arī ieņems medību pozu?

Labdien!

 

Ragvardes pēc dabas ir ļoti pasīvi dzīvnieki un lielāko dienas daļu pavadīs ierakušies pakaišos. Ragvardi parasti nevarēs redzēt brīvi staigājam apkārt pa terāriju, jo aktīvas tās parasti ir naktīs. Ragvarde arī neprasa liela izmēra terāriju savas mazās aktivitātes dēļ. Ļoti uzmanīties ar papildu apsildi terārijā, jo abinieki visu uzņem caur ādu, tāpat elpo tās caur ādu un tamdēļ pieprasa augsta līmeņa mitrumu. Sausi pakaiši ir bīstami ragvardes dzīvībai. Ragvardi var reizi nedēļā ielikt nopeldēties viegli siltā ūdenī, ja redzams, ka tā neizmanto baseinu terārijā, lai varde vieglāk spētu nomainīt veco ādu un uzņemt mnepieciešamo mitrumu. Ragvardes arī nav lieli mednieki, parasti tās labāk gaidīs, kad medījums pienāks tuvu mutei un tikai tad mēģinās to noķert. Barošanas reizēs visticamākais būs nepieciešams ragvardi no pakaišiem izcelt un barot no rokas. Atkarībā no dzimuma, ragvarde nakts aktivitates laikā var izdod dažadas skaņas, kas liecina, ka dzīvnieks jūtas gana labi savā jaunajā mājā.

Labdien! Manam ūdens bruņurupucim pie apakšējā žokļa izskatas ka būtu skrāpējums kaut viņš dzivo viens un ir sācis neēst.kas pēc jūsu domām ir darāms un vai tas ir izārstejams?

Labdien!

Ievainojumus dzīvnieks var būt ieguvis no kādiem dekoriem vai elementiem akvārijā, kam ir asāki stūri. Ir jānovērtē ievainojuma nopietnība. Ja skrāpejums ir virspusējs, nav infekcijas pazīmju (uzpampums, apsārtums u.c.), tad tam nevajadzētu ietekmēt bruņurupuča apetīti. Ja ievainojums izskatās nopietnāk, ieteicams vērsties pie vetārsta, kas specializējies eksotiskajos dzīvniekos, jo infekcijas gadījumā būs nepieciešami medikamenti. Ļoti labs speciālists pieejams Dino Zoo Pasaule klīnikā, Krasta ielā 52. uz vizīti ieteicams iepriekš pierakstīties, zvanot uz reģistratūru pa tālr. 67327923.

Apetītes trūkumu var ietekmēt dzīvnieka labsajūta kopumā, ūdens temperatūra, stress.

Ja apetīte neparādās turpmāko dienu laikā, ieteicams vērsties pie vetārsta.

Sveiki! Jautājums, mums ir doma nopirkt, gan hameleonu gan gekonu, un jautājums ir tāds vai viņus varam likt kopā vienā terārijā? Paldies!

Labdien!

Kategoriski aizliegts turēt dažadus dzīvniekus vienā terarijā.

Neatkarīgi no tā, cik plašs ieplānots terārijs, ir jāsaprot, ka dažādiem dzīvniekiem ir dažadi raksturi un turēšanas apstākļi.

Pirmkārt, hameleonam ir vajadzīgi tropiski apstākļi ar augstu mitruma līmeni un noteiktu temperatūru. Pieņemot, ka Jūs visticamākais domājāt leoparda gekonu, jo gekonu sugas ir daudzas un dažadas, šiem gekoniem nepieciešams salīdzinoši zemāks mitruma līmenis un cita temperatūra. Ja leoparda gekonam ir pārāk augsts mitruma līmenis terarijā, gekonam var rasties elpceļu iekaisums.

Otrkārt, jebkurš rāpulis ir teritoriāls. Atkal pieņemsim, ka runa iet par leoparda gekonu. Leoparda gekoni ir aktīvi naktīs, kurpretī hameleoni ir aktīvi dienas laikā. Ja hameleons izdomās, ka nevēlas savā teritorijā citu dzīvnieku, tad viņam dienas laikā ir visas iespejas uzbrukt pusaizmigušam gekonam un otrādi. Un, protams, konkurence par ēdienu.

Ja vēlaties tā, lai būtu labāk dzīvniekam, tad hameleonam (pieņemsim, ka runa iet par Jemenas hameleonu), nepieciešams terarijs vismaz 60(g)x45(p)x90(a) cm izmērā, UVB 5.0 un 75W dienas gaismas sildlampa (~20 cm attālumā no augstāk novietā zara, uz kura dzīvnieks varēs sildīties). Mitruma līmenim jābūt 60-70%. 

Kurpretī leoparda gekona terārija izmēram jābūt 60(g)x45(p)x45 vai 60(a)cm, UVB 5.0 (~20cm augstumā no dzīvnieka) un sildpaklājs (nav ieteicami sildakmeņi). Mitruma līmenis 45-50%, izņemot mitro slēptuvi, kur mitrums var būt ap 70%.

Precīzāku konsultāciju par dažādu eksotisko dzīvnieku turēšanu var saņemt arī mūsu lielākajā Dino Zoo veikalā Pasaule, Krasta ielā 52, kur īpaši apmācīti speciālisti Jums spēs sniegt precīzu informāciju par iecerētajiem jaunajiem mājdzīvniekiem.

Labdien! Nesen iegādājāmies sauszemes bruņurupuces meitenīti. Rupucīte bija aktīva un labi ēda, taču naktī sāka it kā klepot un arī šodien pa dienu ik pa brīdim ieklepojas un ir ļoti gausa. Kas tam varētu būt par iemeslu?uz ārsta vizīti jau pieteicāmies, bet nemiers vēl aizvien. Paldies!

Labdien!

Bruņurupučiem klepošana ir visticamākais iekaisušu elpceļu pazīme. Noteikti javēršas pie vetārsta, kurš specializējies eksotiskajos dzīvniekos, jo dzīvniekam visticamākais būs nepieciešamas zales.

Cēlonis var būt dažāds - reakcija uz putekļainiem pakaišiem terārijā, caurvējš vai jebkāda veida saaukstešanās. Ja ir izdalījumi no deguna un acīm, tas noteikti liecinās par kāda veida iekaisumiem. Bez zālēm dzīvniekam īsti palīdzēt nevar, īpaši, ja jau zudusi apetīte.

Svarīgi šobrīd dzīvnieku turēt siltā vietā, lai temperatūra būtu vismaz 28-32 grādi cauru diennakti, jo siltā vidē ir lielāka iespēja dzīvnieka organismam pašam mēģināt cīnīties pret iekaisumiem tiktāl, lai nepaliek vēl sliktāk.

Bez vetārsta izmeklēšanas precīzi neko pateikt nevar, tamdēļ līdz ārsta vizītei turēt dzīvnieku siltumā, prom no jebkādiem caurvējiem.

Sveiki! Man interesetu kadas šķirnes hameleoni jums ir pieejami? Un cik viņi maksā?

Labdien!

Dino Zoo tīklā ir pieejami tikai Jemenas hameleoni (Chamaeleo calyptratus) un to cena ir 129.00 Eur.