Sveiki! Jautājums, mums ir doma nopirkt, gan hameleonu gan gekonu, un jautājums ir tāds vai viņus varam likt kopā vienā terārijā? Paldies!

Labdien!

Kategoriski aizliegts turēt dažadus dzīvniekus vienā terarijā.

Neatkarīgi no tā, cik plašs ieplānots terārijs, ir jāsaprot, ka dažādiem dzīvniekiem ir dažadi raksturi un turēšanas apstākļi.

Pirmkārt, hameleonam ir vajadzīgi tropiski apstākļi ar augstu mitruma līmeni un noteiktu temperatūru. Pieņemot, ka Jūs visticamākais domājāt leoparda gekonu, jo gekonu sugas ir daudzas un dažadas, šiem gekoniem nepieciešams salīdzinoši zemāks mitruma līmenis un cita temperatūra. Ja leoparda gekonam ir pārāk augsts mitruma līmenis terarijā, gekonam var rasties elpceļu iekaisums.

Otrkārt, jebkurš rāpulis ir teritoriāls. Atkal pieņemsim, ka runa iet par leoparda gekonu. Leoparda gekoni ir aktīvi naktīs, kurpretī hameleoni ir aktīvi dienas laikā. Ja hameleons izdomās, ka nevēlas savā teritorijā citu dzīvnieku, tad viņam dienas laikā ir visas iespejas uzbrukt pusaizmigušam gekonam un otrādi. Un, protams, konkurence par ēdienu.

Ja vēlaties tā, lai būtu labāk dzīvniekam, tad hameleonam (pieņemsim, ka runa iet par Jemenas hameleonu), nepieciešams terarijs vismaz 60(g)x45(p)x90(a) cm izmērā, UVB 5.0 un 75W dienas gaismas sildlampa (~20 cm attālumā no augstāk novietā zara, uz kura dzīvnieks varēs sildīties). Mitruma līmenim jābūt 60-70%. 

Kurpretī leoparda gekona terārija izmēram jābūt 60(g)x45(p)x45 vai 60(a)cm, UVB 5.0 (~20cm augstumā no dzīvnieka) un sildpaklājs (nav ieteicami sildakmeņi). Mitruma līmenis 45-50%, izņemot mitro slēptuvi, kur mitrums var būt ap 70%.

Precīzāku konsultāciju par dažādu eksotisko dzīvnieku turēšanu var saņemt arī mūsu lielākajā Dino Zoo veikalā Pasaule, Krasta ielā 52, kur īpaši apmācīti speciālisti Jums spēs sniegt precīzu informāciju par iecerētajiem jaunajiem mājdzīvniekiem.

Labdien! Nesen iegādājāmies sauszemes bruņurupuces meitenīti. Rupucīte bija aktīva un labi ēda, taču naktī sāka it kā klepot un arī šodien pa dienu ik pa brīdim ieklepojas un ir ļoti gausa. Kas tam varētu būt par iemeslu?uz ārsta vizīti jau pieteicāmies, bet nemiers vēl aizvien. Paldies!

Labdien!

Bruņurupučiem klepošana ir visticamākais iekaisušu elpceļu pazīme. Noteikti javēršas pie vetārsta, kurš specializējies eksotiskajos dzīvniekos, jo dzīvniekam visticamākais būs nepieciešamas zales.

Cēlonis var būt dažāds - reakcija uz putekļainiem pakaišiem terārijā, caurvējš vai jebkāda veida saaukstešanās. Ja ir izdalījumi no deguna un acīm, tas noteikti liecinās par kāda veida iekaisumiem. Bez zālēm dzīvniekam īsti palīdzēt nevar, īpaši, ja jau zudusi apetīte.

Svarīgi šobrīd dzīvnieku turēt siltā vietā, lai temperatūra būtu vismaz 28-32 grādi cauru diennakti, jo siltā vidē ir lielāka iespēja dzīvnieka organismam pašam mēģināt cīnīties pret iekaisumiem tiktāl, lai nepaliek vēl sliktāk.

Bez vetārsta izmeklēšanas precīzi neko pateikt nevar, tamdēļ līdz ārsta vizītei turēt dzīvnieku siltumā, prom no jebkādiem caurvējiem.

Sveiki! Man interesetu kadas šķirnes hameleoni jums ir pieejami? Un cik viņi maksā?

Labdien!

Dino Zoo tīklā ir pieejami tikai Jemenas hameleoni (Chamaeleo calyptratus) un to cena ir 129.00 Eur. 

Добрый день! Скажите пожалуйста, в связи с чем хамелеон не до конца линяет, а так же не выстреливает язык. Витамины, кальций употребляет ежедневно. Аппетит есть. Спасибо!

Labdien!

Ja hameleons līdz galam nespēj nomainīt ādu, ir iespejams, ka terārija nepietiek mitruma līmenis, kam vidēji būtu jābūt 70-80%. Ādas maiņas laikā mitrumu var palielināt līdz pat 85%. Otrs variants būtu vitamīnu trūkums, bet tā kā jūsu hameleons multivitamīnu piedevas saņem, tai nevejedzētu būt problēmai.

Tas, ka hameleons neizšauj mēli, nav nekas neparasts, dzīvniekam nav vajadzība to darīt. Ja apetīte ir laba, mēle viņam strādā. Ja vēlaties redzēt, kā viņš medī barību ar mēli, barībai jābūt nelielā attālumā no dzīvnieka tā, lai hameleons nevarētu vienkarši pieiet tuvāk medījumam. 

Hameleonam no kājām lobās nost āda. Kapēc?

Labdien!

Hameleonam augot, tie regulāri maina ādu. Ne vienmēr visa āda nonāk vienlaicīgi un ir iespējams, ka lielāko daļu ādas tas nomainījis jums neredzot un ir palicis vien gabaliņš uz kājas. Ja āda pati nenonāk nost dienas laikā, ieteicams palielināt mitruma līmeni terārijā, regulāri apsmidzinot terārija interjeru un tā sienas no iekšpuses. Labs veids, kā nodrošināt mitruma līmeni terārijā, būtu dzīvo augu ievietošana.

Ja regulāri rodas problēmas ar līdz galam nenonākušu ādu un mitruma līmenis terārijā ir normas robežās (70-80%), ir iespējams, ka hameleona organismā ir kādu vitamīnu trūkums. Ādas maiņas laikā tamdēļ ieteicams pastiprināti dzīvnieku piebarot ar multivitamīniem.

Labdien. šodien pamaniju ka manam bruņurupucim apkārt aci ir viegli uzpampis un izskatas ka būtu ieskrēpēt zem aci

Labdien!

Ieteiktu bruņurupuci atrādīt mūsu eksoptīsko dzīvnieku speciālistam. Uz vizīti var pierakstīties, zvanot uz tālruņa numuru 67327923.

Manam ķīniešu strīpkakla bruņurupucim ne no kurienes pazuda lielāka daļa no viņa astes. Cik ļoti man būtu par to jāuztraucas? Viņš turpina dzīvot un est tā itkā nekas nebūtu noticis.(nesen pirkts, nav neviens cits iemītnieks terārijā).

Labdien!

Ar bruņurupuci vajadzētu pierakstīties pie speciālista uz vizīti.

Pierakst'ities var zvanot uz tālruņa numuru 67327923.

Pēc kārtējas ādas maiņas, kukurūzas čūskai palika tumši brūns astes gals, sajūta tāda, ka būtu nolūzis pats galiņš, bet šis brūnums no astes gala pēc mēneša ir kļuvis lielāks. Kas vainas?

Iespējams, tā ir sēnīšu infekcija, bet var būt arī cits iemesls. Neredzot dzīvnieku, nevaram pateikt slimības iemeslu.

 

Jautājums par hamaleoniem. Kā viņi ir pareizi jātur mājās un kas jādod ēst? Interesē viss par kopšanu. Un vēl interesē par vardēm, kas tām nepieciešams. Vēlamies kādu no šiem iegādāties, bet nevaram izlemt kuru labāk :)

"Paldies par jūsu jautājumu!
HAMELEONUS tur pa vienam, jo tie savā starpā nesatiek, it īpaši tēviņi. Tēviņu dzīves ilgums ir lielāks (6-8 gadi) kā mātītēm (4-6 gadi). Dzīvnieku var pieradināt kāpt uz rokas. Interesanti ir vērot, kā hameleons ķer kukaiņus, kā arī krāsojuma maiņu. Aktīvi dienas laikā.

Hameleona turēšanai nepieciešamas augsts terārijs, tēviņam vismaz 50 cm plats, 50 cm garš un 100 cm augsts, mātītei var būt nedaudz mazāks. Terārijam jābūt ar labu ventilāciju (siets no sāniem un terārija augšā. Hameleonu turēšanai izmanto arī speciālus, no sieta veidotus terārijus. Ja gaisa cirkulācija ir nepietiekama, hameleoni sāk slimot. Terāriju vēlams iekārtot ar zariem kāpelēšanai un augiem (dzīviem vai mākslīgiem), kur dzīvnieks labprāt slēpjas.
Hameleoni nedzer no ūdens traukiem, ūdeni tie iegūst no rasas pilieniem uz augiem, tādēļ terārijs regulāri jāapsmidzina, vai arī jāierīko automātiska smidzināšanas sistēma. Temperatūrai terārijā jābūt 22 - 27 C, bet nepieciešama
sildlampa, zem kuras temperatūra sasniedz 39 - 32 C. Tāpat noteikti vajadzīga UV spuldze (piemēram, Reptile UVB 150), lai dzīvniekam neveidotos kaulu deformācijas. Baro pieaugušu hameleonu ar kukaiņiem (circeņi, tarakāni) katru
otro - trešo dienu. Jauniem, nepieaugušiem dzīvniekiem barības kukaiņiem jābūt pieejamiem visu laiku. Barības kukaiņi pirms katras barošanas jāapkaisa ar rāpuļiem domātām minerālvielām un vitamīniem (piemēram, TerraVit).

VARDES parasti tur grupās, lai gan var turēt arī pa vienai. Dzīves ilgums caurmērā ir 10 un vairāk gadi. Vairums varžu sugu ir aktīvas naktī (dienu pavada nekustīgi, naktī var dziedāt), bet dažas sugas (piemēram, lapvardes) ir aktīvas dienā. Abiniekus nav ieteicams ņemt rokās. Interesanti ir vērot varžu barošanos, kā arī citu uzvedību (īpaši lapvardēm). Turēšanai nepieciešams mitrs terārijs. Kokvardēm (ausainā kokvarde, litorija) vajadzīgs vertikāla tipa terārijs, lapvardes un ragvardes var turēt horizontāla tipa terārijā. Kokvardēm un lapvardēm terārijs jāaprīko ar zariem kāpelēšanai, kā arī mākslīgiem vai dzīviem augiem. Noteikti
jābūt ūdens traukam ar tīru ūdeni, jo dzīvnieki dzer ar visu ķermeņa virsmu. 

Temperatūrai terārijā jābūt 20 - 26 C (istabas temperatūra, parasti papildus apsilde nav vajadzīga). Vardes nedrīkst pārkarsēt- vairāk kā 30 C lielākajai daļai sugu ir nāvējoša). Kokvardēm nepieciešams UV apgaismojums, lai neveidotos kaulu deformācijas. Jāuztur 80 - 90 % gaisa mitrums, dzīvnieki nedrīkst izžūt,
tādēļ ieteicams terāriju vismaz reizi dienā smidzināt ar ūdeni, vai arī ierīkot automātisku laistīšanas sistēmu. Arī dzīvi augi palīdz uzturēt vajadzīgo gaisa mitrumu.

Vardes pārtiek no atbilstoša izmēra kukaiņiem (circeņi, tarakāni, auglu mušas). Ragvardes un litorijas var pieradināt ēst liesu gaļu no pincetes. Pieaugušas vardes baro 2 - 3 reizes nedēļā (veseli un labi baroti dzīvnieki nepieciešamības
gadījumā var nedēļu iztikt bez barības). Kukaiņi katru reizi jāapkaisa ar rāpuļiem domātām minerālvielām un vitamīniem. Ja vēl kādi jautājumi, ar prieku palīdzēsim!"

Man ir trīs jautājumi. Cik maksā zirneklis grammostola rosea? Vai var dot beigtus kukaiņus? Un ja neēd zirneklis beigtus kukaiņus ko viņam dot ziemā?

Jautājums:
Man ir trīs jautājumi. Cik maksā zirneklis grammostola rosea? Vai var dot beigtus kukaiņus? Un ja neēd zirneklis beigtus kukaiņus ko viņam dot ziemā?

Atbilde:
Zirnekļa cena 49,00 eur. Beigtus kukaiņus noteikti neēdīs, jo zirneklis reaģē uz kukaiņa kustību un to ķer. Kukaiņus var pasūtīt jebkurā Dino Zoo veikalā visu cauru gadu.