vai jums pārdodas zaļās iguanas

Labdien!

Šobrīd Dino Zoo veikalos nav pieejamas zaļās iguānas. Alternatīvam pieejamas Ķīnas ūdens agāmas un Zaļsekstes baziliski. 

Labdien! No cik gadiem vai mēnešiem var ņemt bārdaino agāmu rokās? Un vai pie jums var aizbraukt un uzzināt kautko vairāk pa viņām vai parrunāt pa viņām? Un vai jums būtu tārpi ko var dot Bārdainai agāmai?

Labdien!

Bārdainās agāmas var palēnām sākt mācīt ņemt rokās no jauna vecuma, to darot lēnām un īsiem periodiem, neradot dzīvniekam nevajadzīgu stresu.

Visu dzīvo barību, circeņus un kāpurus, ir iespējams iepriekš pasūtīt veikalos.

Tāpat, papildu konsultācijas par dzīvniekiem un tiem nepieciešamo apīkojumu, var saņemt jebkurā no mūsu lielākajiem veikaliem Rīgā, kur mūsu konsultanti sniegs visu nepieciešo informāciju.

Labdien! Vai ir iespējams iegādaties tieši Panteras hameleonu, cik sapratu, ka lielākoties tiek pasūtīti Jemenas šķirnes hameleoni? Kā arī gribēju pajautāt, vai terarijā kopā ar hameleonu var atrasties abinieki, piemēram, vārdes?

Labdien!

Šobrīd piedāvājumā nav pieejams un nav arī plānots ieviest Panteras hameleonus. 

Vienā terārijā nav ieteicams turēt dažādu sugu dzīvniekus. Šajā gadījumā agrāk vai vēlāk hameleons vardes uzskatīs par barību un mēģinās tās apēst, kā rezultātā bojā var iet gan vardes, gan hameleons. 

Sveiki! Kas būtu labāks 1. ķirzaciņai Bārdainā agāma vai banānēdāj gekons? Es ļoti vēlētos ķirzaciņu kuru var daudz pa rokām! Un vai agāmām ir vajadzīga ļoti ļoti daudz vietas? Jo es man ir maza istabiņa un man istabā ir vēl Trusene un 2 jūrascūciņas.

Labdien!

Pirmkārt jāsapot, ka rāpuļi nav piemērotākie dzīvnieki ņemšanai rokās. Vairums rāpuļu, pareizi pieradināti, piecietīs cilvēkus, bet ilgāk par stundu nav ieteicams tiem uzturēties ārpus sava terārija. Banānēdājs gekons stresa situācijā var nomest asti, kā arī izbijušies, tie va lēkt un nokrist, tā sevi savainojot. Bādainās agāmas būs vaiāk iecietīgas, bet nepareizi radinātas, tās var būt agresīvas un kost.

Banānēdāja gekonam minimālais terārija izmērs ir 45x45x60 cm, un bārdainajām agāmām ieteicamas 120x45x60 cm lieli terāiji.

Sveiki! Vai Ķīnas zaļā agāma ir laba prieks 1. ķirzakas un apmēram cik lielam terārijam jābūt kad viņa ir pavisam pieaugusi? Un vai viņas ir mīļas un vai viņām patīk kad viņas tur rokās?

Labdien!

Ķīnas ūdens agāmas pieaugušas va sasniegt vienu metru ar asti, tamdēļ terāriju ieteicams minimāli 150x60x150 cm lielu pieaugušai ķirzakai. Tāpat terāijā ieteicams ieīkot palielu baseinu un salikt dažāda resnuma zarus kāpšanai. Ūdens agāmas laika gaitā var pieradināt pie rokām, pēc dabas tās ir salīdzinoši mierīgas un piecieš cilvēkus labāk kā citas līdzīga izmēra ķirzakas. Būs nepieciešams lēnām, vairāku mēnešu laikā, radināt pie rokām, protams, pirmo mēnesi ļaujot adaptēties jaunajā dzīvesvietā.

Labdien! Neesmu droša, ka iegādātai DINO veikalā UVB lampai (Reptile UVB 100 (25W)der kupols (Repti planet .Mini Dome 40W)Kupols nenosedz lampu, nosedz tikai puslampu. Šī prece tika iegādāta pēc Dino konsultanta ieteikuma. Kupols ir novietots virs terārija. Spilgtā gaisma spīd pa visu istabu.

Labdien!

UVB gaismas lampas ieteicams likt iekšā terāijā, jo liekot virs teārija, gaismai laužoties cauri stiklam vai režģim, līdz dzīvniekam pamatā nenonāk vispār ultavioletie stari vai ļoti neliels pocents.

Ja gaisma jums traucē, aizsedziet to ar kādu piekšmetu vai, ja ir saglabājies kupola iepakojums un oriģinālais čeks, nedēļas laikā pēc kupola iegādas, to var samainīt noteiktajā zooveikalā pret citu piemērotāku kupolu (ar pikuma čeku un oiģinālo iepakojumu), spuldzes mainītas netiek un netiek atgriezta nauda.

Labdien! Ja tu iegādājies banānēdāj gekonu tev ir jāgaida dažas dienas vai nedēļas lai viņu paņemtu rokās?

Labdien!

Tas ir atkarīgs no gekona. Ja ir iegādāts pieaudzis jau pie rokām pieradināts gekons, tad var mēģināt ņemt rokās pēc pāris nedēļām, kad gekons jau ir pieradis jaunajā terārijā un ir laba apetīte un kopējā veselība. Ja ir iegadāts mazulis, tad adaptācijas peiods va būt pat vairāki mēneši.

Sveiki! Gribēju pakonsultēt par hameleona actiņu. Kā redzat attēlā, tad viņa to tur ciet, bieži trin gan liānas zaru vai lapām. Atverot, viņa ar to redz, to var pateikt pēc tās kustībām un reakcijas kāpelējot. Vai ir iespējams kā viņai līdzēt mājas apstākļos? Ir lasīts, ka iespējams ir apdedzināta tīklene? Jo tā nepūžņo, mehāniski strādā, tik tur ciet. Vai tomēr labāk braukt pie vetārsta uzreiz?

Labdien!

Ja dzīvniekam radušās veselības problēmas, kas nepāriet 24 stundu laikā, steidzami nepieciešams vērties pie profesionāla eksotisko dzīvnieku veterinārārsta.

Labvakar! Man ir liela interese tieši par čūsku kā mājdzīvnieku. Es esmu pētījusi dažādus jautājumus internetā, arī “aprīkojuma cenas” un citas dažas lietas, taču man ļoti interesē, kur kaut ko šādu varētu iegādāties? Bet galvenais, legāli, un kādos cenas apmēros? Ļoti gaidīšu jūsu atbildi :)

Labdien!

Pēc Latvijas likumdošanas, čūskas Latvijā nedrīskt pirkt, pārdot vai dāvināt. Vispirms nepieciešams iegūt turēšanas atļauju no Dabas aizsardzības pārvaldes un , ja atļauja tiek dota (atļaujas parasti izsniedz reģistrētiem zoodārziem un privātkolekcionāriem), varat meklēt iespējas iegādāties šādu dzīvnieku ārpus Latvijas robežam no DAP reģistrētas audzētavas,

Mums māja tagad dzīvo Vidusāzija bruņurupucis. Ir jautājums . Vai mēs varam sildīt terarijumu ar sildāmo paklāju apakša? Nakti visi lampiņas izslēgti. Vai nebūs viņam auksti ,ja nebūs paklaiņš ? Paldies.

Labdien!

Dienā terāriju sildam ar sildlampām, terārija vienu galu turot aptuveni 28-34 grādus siltu, otru pusi atstājot vēsāku, aptuveni 26 grādus siltu. Naktīs lampastiek izslēgtas, un temperatīra terarijā var nokristies līdz 24-26 grādi. Ja temperatūra nokrītas zemāka un, ja bruņurupucis ir jauns, ieteicams naktīs izmantot sildpaklāju vai keramisko sildlampu.