savvaļas putni

Labdien! Kas šis ir par putniņu?

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Sveiki!

 

Par šo jāinteresējas LOB.lv

https://www.lob.lv/noderigi/materiali/

Litorijas

Labdien! Es domāju nopirkt divas litorijas. Vai man ņemt divas pretējā dzimuma litorijas vai vienāda dzimuma litorijas?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Kokvardēm nav īpaši svarīgi, kādus dzimumus turam kopā.

Pietam dzimumu kokvardēm var noteikt tikai pēc dzimumbrieduma sasniegšanas. Bet arī tad, ne vienmēr būs iespējams noteikt precīzu dzimumu.

Kopumā, nav svarīgi, kāda dzimuma kokvardes jūs iegadājaties. Galvenais ir tos barot individuāli, lai abas vardes tiek pie pietiekama daudzuma barības.

Āfrikas gliemeži

Labvakar! Vai Jūs nezināt kur var nopirkt Āfrikas Eksotiskos gliemežus Rīgā kāda zoo veikala

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Ahatina gliemežus jeb Āfrikas milzu gliemežus var iegādāties Dino Zoo Pasaule, Krasta ielā52, Rīgā.

Leoparda gekons

Sveiki! Mūsu leoparda gekonam pirms apmēram nedēļas radās astes infekcija (ang - tail rot). Kamēr gaidījām lai tiktu pie vetārsta, pats pusi no astes noplēsa/nometa. Tagad ir pāgājušas četras dienas, pievienoju foto kā aste izskatās. Dienu pēc viņš nometa asti, apēda vienu zoofobu, bet tagad pilnībā ignorē ēdienu un nav aktīvs, diezgan apātisks, guļ vairāk nekā pirms tam. Vai par to uztraukties? Vest pie vetārsta?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Aste izskatās, ka dzīst, bet ieteicams to ik dienas patīrīt ar fizioloģisko šķidrumu.

Pie zinoša eksotisko dzīvnieku vetārsta gekonu ieteicams aizvest jebkurā gadijumā, lai pārbaudītu gekona kopējo veselības stāvokli.

Teleskops.

Iegādājos divus teleskopus un zelta zivtiņu. Pēc neilga laika iegādājos vēl divas zelta zivtiņas. Viena no jaunām zivtiņām izrādījās slima. Mēģinājām ārstēt,bet nekas labs neizdevās. Kā rezultātā aizgāja bojā trīs zivtiņas. Pēc dažām dienām teleskopam uz acs parādījās neliels izaugums. Tagad tā acs ir ļoti liela. Īsti nevar saprast,vai nu otrā acs paliek mazāka. Zivtiņa ir aktīva. Varbūt varat ieteikt ko darīt.

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien.Kādas bija saslimšanas pazīmes un ar kādiem medikamentiem ārstējāt?Ja iespējams atsūtiet v ēl kādu zivtiņas foto.Paldies.

Teleskops.

Labdien! Man akvārijā ir divas teleskopu zivitņas. Pirms nedēļas radās infekcija, jo ielaidām jaunu zivtiņu akvārijā, laidām akvārijā zāles pret infekcijām. Cik izskatās, tad zivtiņas ir atveseļojušās, bet abiem teleskopiem ap vienu aci bija balta plēvīte. Šobrīt plēvīte ir pazudusi, bet acs vienai izskatās tā, it kā ādiņas apkārt vairs nav. Vai varētu ieteikt ko darīt? Paldies! Pielieku prasīto bildi. Slimības laikā arī asti pazaudēja, aizmirsu to pieminēt. Labāku bildi nesanāk nofotografēt, jo peldas apkārt.

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,zivtiņa joprojām nav vesela.Atrakstiet ar kādu preparātu ārstējāt ,kāda bija ārstēšanas gaita,un kāda bija uzstādītā diagnoze+ aprakstiet slimības gaitu no paša sākuma.Paldies.

Gliemeži akvārijā.

Labdien. Kādas jau divas nedēļas visi apmularijas gliemeži, akvārijā, atrodas "augšpēdus" un vispār ne pārvietojas un neēd pārtiku. Bet var redzēt ka viņi ir dzīvi? Kas varētu būt tam par iemeslu? Atrodas arī zivtiņas ar kurām dzīvo kopā jau vairāk kā gadu. Nesen ielaidām citu sugu ar zivtiņām, kad pirkām prasījām vai sadzīvo kopā ar gliemežiem un teica ka jā. Paldies.

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,gliemežu uzvedība var būt saistīta ar ūdens kvalitāti vai ienestu infekciju.Aprakstiet sava akvārija darbību ,no paša sākuma līdz problēmas rašanās brīdim.Paldies.

Sauszemes bruņurupuči

Labdien, mūsu ģimene jau kādu laiku domā par sauszemes bruņurupuča iegādi. Vai tas Latvijā ir iespējams un cik sarežģīti ir šādu dzīvnieku turēt mājās? Līdz šim mūsu pieredze ir tikai ar “klasiskajiem” dzīvniekiem - suns/kaķis.

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Latvijā ir iespējams iegādāties Vidusāzijas bruņurupučus, bet to turēsana nav ne lēta, ne vienkārša. Rāpuļi ir ļoti atkarīgi no apkārtējās vides un neadekvāta aprūpe var novest pie veselības problēmām.

Tāpat, bruņurupucis nebūs pa rokām murkāms dzīvnieks. Kamēr bruņurupucis ir mazs, to rokās ieteicams ņemt ļoti retos gadījumos.

Vidusāzijas bruņurupuči var pārsniegt 20 cm garumu, tamdēļ to terārijam jābūt, kā minimums, vienu metru garam, lai dzīvniekam ir vieta izkustēties. 

Terārijam jābūt aprīkotam ar profesionālām UVB lampām (Exo Terra, Arcadia), lai nodrošinātu labu vielmaiņu un izvairītos no deformacijām. Tāpat terariju būs nepieciešams aprikot ar sildelementiem - sildlampu un sildošo paklāju, lai terārijā varētu nodrošināt oprimālu temperatūru (28-32 grādi dienā). UVB apgaismes lampas būs nepieciešams mainīt divas reizes gadā, jo to darbības ilgums ir vidēji 6 mēneši.

Bruņurupuča terāriju nepieciešams iekārtot ar dažādām slēptuvēm un reljefiem, lai pēc vajadzības dzīvnieks var noslēpties un augot tiktu nodarbinātas visas muskuļu grupas.

Svarīgi būs sekot līdzi arī bruņurupuča uzturam. Sauszemes bruņurupuči ir herbivori jeb zālēdāji. Katru dienu uzturā būs nepieciešami dažadi šķiedrvielām un mineralvielām bagāti zaļumi un dārzeņi. Nekāda gadījumā nedrīkst barot tikai ar vienām salātlapām!

Tāpat nedrīkst aizmirst par kvalitatīviem vitamīniem. Sauszemes bruņurupučiem vitāli svarīgs ir kalcijas ar D3 vitamīnu (var izmantot Exo Terra, ZooMed, Nekton firmas vitamīnus).

Ja sauszemes bruņurupucis tiek nodrošināts ar visu nepieciešamo aprūpi, tie var nodzīvot aptuveni 50-60 gadus, tamdēļ uzreiz nepieciešams padomāt, kādi ir ģimenes locekļu plāni turpmākajām desmitgadēm un vai būs kāds, kas spēs parūpēties par dzīvnieku arī pēc 20-30 un vairāk gadiem!

Pirmais sauszemes bruņurupuča komplekts vidēji izmaksā ap 600 Euro, ikmēneša izmaksas variēs 30-60 Euro.