Sveiki. Kāds varētu būt iemesls kādēļ ūdens bruņurupucis aiziet bojā ? Mazs bruņurupicis. Lampa un gaisa filtrs bija. Vai bruņurupučiem mēdz būt slimības?

Labdien! 

Ja jums bija bruņurupucis, kurā bruņas garums vēl nesasniedza 10 cm, mirstamības risks ir ļoti liels. Pat turot labos apstākļos, ir iespējamas iedzimtas problēmas, ielaistas veselības problēmas (nepareiza turēšana pirms tam), stress (novārdzina imunitāti, kā rezultātā dzīvnieks sāk nīkuļot un ar laiku nomirst), saindēšanās, atdzišana u.c. Iespējamie nāves cēloņi ir daudz un bieži nenosakāmi.

Tamdēļ iegādājoties ūdens bruņurupučus, vienmēr pirms iegādes jāpārbauda daži kritēriji:

-bruņurupucim jābūt ne mazākam kā 8 cm bruņas garums. Mazāki vienkārši var nepārdzīvot pārbraucienu un jaunos dzīves apstākļus. Vienmēr izvēlēties lielāko no mazuļiem;

-bruņurupuča bruņai jābūt cietai, gludai un bez baltiem pleķiem, acīm vaļā. Jānovēro vispārēja aktivitāte;

-izvēlēties mazāk tramīgo un tādu, kas izrāda labu apetīti.

Pirmās divas nedēļas turēt bruņurupuči karantīnas akvārijā. Mazulim der 20litri, ar labu filtrāciju, 26 grādiem ūdens temperatūras, UVB apgaismojums. Ierīkot nelielu saliņu. Ja šo divu nedēļu laikā dzīvnieks ir aktīvs ar labu apetīti, to var pārvietot uz pastāvīgo akvāriju, kas būtu ne mazāks par 80 litriem bruņurupucim, līdz tas sasniedz 15 cm bruņas garumu. Pēc tam pārvietot uz lielāku akvāriju (150litri +). Akvaterārijā nodrošināt galvenās lietas - filtru, sildītāju, sauszemi, kur dzīvnieks pilnībā var atrasties uz sauszemes, UVB apgaismojumu, sildlampu virs salas, lai dzīvnieks var izžāvēt bruņu pilnībā. Kā arī pareizs uzturs - profesionāla kompleksā barība, kalcija avots, dažādi proteīnu avoti, dārzeņi un augļi. Neatkarīgi no filtra, ūdeni akvārijā mainīt vismaz reizi nedēļā, biežāk, kamēr bruņurupucis mazs. Nekādā gadījumā nelikt ūdenī neapstrādātus, no dabas ņemtus priekšmetus (kokus vai akmeņus). 

Ievērojot visu iepriekš nosaukto, bruņurupucis ātri augs un dzīvos daudzus gadus. 

Labdien! Mums jau 3 gadus dzīvo sauszemes bruņurupucis, tam ir atauguši ļoti gari nagi, līdz ar ko ir jautājums, vest pie vetārsta vai var griezt pašiem?

Labdien! 

Sauszemes bruņurupučiem nagus un knābi ieteicams apgriezt vismaz reizi gadā. Jo īpaši nagus, jo tiem augot, arī asinsvadus nagos aug līdz ar nagu un ar laiku vairs nav iespējams apgriezt nagus nepieciešamajā garumā, netraumējot pašu dzīvnieku. 

Ja nav iepriekšējas pieredzes nagu un knābja griešanās, ieteicams pirmajā reizē doties pie zinoša vetārsta, kas parādītu, kā tas pareizi būtu darāms. 

У вас есть краб водиной

Sveivināti, gribu uzzināt vai sauszemes bruņurupucim varētu griezt nagus? Un kā tas pareizi jādara?

Labdien! 

Sauszemes bruņurupuči nagus pāris reizes gadā būtu ieteicams apgriezt. Īpaši svarīgi, ja bruņurupucis dzīvo uz mīkstiem pakaišiem un nav iespējams dabīgi notrīt tos. Nagu griešanai nepieciešamas suņu nagu knaibles vai pedikīra knaibles. Pirms lietošanas tās dezinficē. Nagus griež līdz asinsvadiņam. Ja sanāk iegriezt asinsvadā un sākas asiņošana, ieteicams savainoto nagu pārklāt ar zilajiem kristāliņiem, kas nopērkami jebkurā aptiekā, tā piededzinot brūci un apturot asiņošanu.

Arī bruņurupuča knābi iespējams būs nepieciešams laiku pa laikam apgriezt, bet to pirmoreiz ieteicams darīt zinošam cilvēkam. 

Kādos apstākļos jātur ķirzakas?

Labdien!

Nebrīvē sastopamas ļoti daudzas ķirzaku sugas un katrai no tām ir specifiski turēšanas apstākļi. Ir jāzin šīs ķirzakas suga, izcelsmes vieta, izmērs, vecums. Vai tā ir tuksneša vai tropiskā ķirzaka.

Tamdēļ precīzi uz jūsu uzdoto jautājumu nebūs iespejasm atbildēt, pirms nav zināma vismaz ķirzakas suga.

Sveiki vēletos vairāk uzzināt par bārdaino āgamu. Vēlos turēt to kā mājdzīvnieku. Pirmkārt vēlētos uzzināt kur ir iespējam apskatīt un iegādāties šo skaisto dzivnieciņu. Un tad vēlētos zināt ap kādu summu ir runa?Liels paldies visu labu.

Labdien!

Bārdainās agāmas var iegādāties visos lielākajos Dino Zoo veikalos. Primārās izmaksas, ķirzaka kopā ar terāriju un visu aprīkojumu varētu būt ap 450-600 Eiro.

Turēšanas apraksts:

Bārdainā agāma Pogona vitticeps

Izcelsmes vieta: Austrumu un Centrālā Austrālija. Sastopami tuksnešos, izkaltušos mežos un krūmājos.

Dzīves ilgums: 10-15 gadi. Dzimumbriedums 8-12 mēnešos.

Izmērs: 40-60 cm.

Dzimums: Tēviņiem pie astes pamatnes izteikti dzimumorgāni.

Pieaugušas agāmas ieteicams turēt pa vienam, pārī var turēt tikai piemērota izmēra terārijā.

Aktīvi dienas laikā.

Terārijs: 90x45x60 cm un lielāks.

Nepieciešama vismaz viena slēptuve.

Sildelementi: sildpaklājs vienā terārija pusē un sildlampa, kas piemērota terārija izmēram.

Apgaismojums: UVB150 vai UVB200, vai UV 10.0 (T8). Papildus sildlampas –Solar Glo, Daytime heat, Intense basking spot, Infrared basking spot.

Substrāts: smiltis, smalkāki un rupjāki akmeņi, māls, vēsajā galā mulču. Nekad neturēt tikai uz smiltīm!

Siltums un mitrums: dienā 28-35 gradi, naktī 26-28 grādi. Mitrums 40-50%.

Barība un ūdens: ēd visu, kukaiņus un zaļumus. Līdz 8 mēn.vecumam barot 50% kukaiņus un 50% zaļumus katru dienu. Pēc 8 mēn.vecuma 25% kukaiņus un 75% zaļumus 3x nedēļā. Obligāti multivitamīni un kalcijs ar D3. Smidzināt terāriju 3-4x nedēļā, papildus nodrošināt ar ūdens bļodu.

Dārzeņi

Augļi

Riekstu ķirbis

Āboli

Paprika

Mellenes

Lapu kāposts

Dzērvenes

Čikori salāti

Greifrūts

Spageti ķirbis

Melones

Cukini

Persiki

Artišoku galviņas

Plūmes

Bok čoj salāti

Zemenes

Burkani

Aprikozes

Lapu salāti (dažādi)

Nektarīni

Endīva salāti

Bumbieri

Sviesta ķirbis

Vīģes

Dzeltenais ķirbis

Arbūzs

Selerija

Mango

Gurķis (nomizots)

Papaija

Redīsa lapas

Ananāss

u.c.

u.c.

Biežākās saslimšanas:

 • Ādas maiņa – tā kā agāmu terāriji ir sausi, ādas maiņas perioda agāmas ieteicams peldināt siltā vannā. Pieaugušai agamai bieži novērojama daļēja ādas maiņas. Vienmēr uzmanīt pirkstus un asti.

 • Aizcietējums – ja agāma ēd katru dienu, bet vairākas dienas pēc kārtas nenokārtojas, ielieciet agamu siltā un seklā vannā. Ik dienas barotām agāmām būtu jānokārtojas vismaz vienreiz dienā.

 • Caureja – izraisītāji varētu būt stress, bojāts ēdiens vai diētas maiņa.

 • Dehidrācija – pazīmes ir iekritušas acis, sakrunkuļota āda, apetītes zudums, enerģijas zudums.

 • Iegrimušas acis – varētu norādīt uz nieru mazspēju vai infekciju. Neārstēts var novest pie akluma.

 • Piepampušas acis – norāda uz ādas maiņu, A vitamīnu pārdozācijas, parazītiem vai acu iekaisumu.

 • Paralīze – galvenais izraisītājs – apēdot pārāk lielu barības gabalu, tā radot pārslodzi gremošanas traktā, kas attiecīgi spiež uz mugurkaulu. Nekad nedot agāmam barību, kas lielāka par atstarpi starp ķirzakas acīm, un, ja rodas paralīze, pacelt agāmu, noņemot slodzi no vēdera un mugurkaula.

 • A vitamīna pārdozācija – uzpampsts acis, rīkle un ķermenis, samazinas enerģija. Regulēt vitamīnu uzņemšanas daudzumu.

 • B1 vitamīna trūkums – muskuļu un nervu spazmas. Izraisa nepietiekams svaigu zaļumu un dārzeņu daudzums uzturā. Saistīts arī ar metabolisko kaulu slimību.

 • Zarnu traktas aizsprosts – ieēdot substrātu vai citu nepiemērotu priekšmetu.

 • Metaboliskā kaulu slimība – kalcija, vitamīna D3 un fosfora trūkums organismā. Izpaužas kā izaugumi uz kājām, spazmas, izaugumi uz muguras un astes, piepampis apakšžoklis, raustīgas kustības. Var novērst, nodrošinot ar piemērotu diētu, UV apgaismojumu un temperatūru.

 • Mutes puve – dzeltenīgi baltas vielas parādīšanās uz mutes, iespējams uzpampis žoklis.

 • Elpvadu iekaisums – rodas dēļ zemas gaisa temperatūras apvienojumā ar augstu mitruma līmeni.

Labdien, manam leopard gekonam (2,5 gadi) radušās problēmas ar acīm. Pēc ādas nomaiņas pamanīju, ka viņa viena actiņa kļuvusi balta, taču otru tur aizvērtu. Vai jūs lūdzu varētu paskaidrot, kas viņam kaiš?

Labdien!

Gekonam kādu iemeslu dēļ bijusi nepilnīga ādas maiņa, kas novedusi pie acu ievainojuma. Vai nu gekonam organismā pietrūkuši kadi vitamīni, vai terarijs bijis par sausu, āda ir nonakusi nepilīgi.

Ieteicams pēc iespējas ātrāk gekonu nogadāt pie zinoša veterinārā ārsta, pirms nav radušās neatgriezeniskas problēmas acīm. Labs vetārsts pieejams Dino Zoo klīnikā Krasta ielā 52, iepriekš piesakoties uz vizīti pa tālruni 67327923.

Paldies man ir skaidrs par rokās ņemšanu runājot par bārdaino agāmu. Sakiet lūdzu cik man lielie circeņi ir jādod dienā, jo man viņam apētīte ir lieliska jo viņš man apēd 7 lielos circeņus dienā, tas laikam ir par daudz

Labdien! 

Līdz 6-8 mēnešu vecumam ir pirmkārt jāievēro, ka no diennakts barības devas 50% jābūt zaļbarībai un augļiem, un 50% jābūt proteīnam. Skatoties pēc noteikta izmēra, pirmkārt ir jāpārliecinās, ka dzīvnieks uzņem arī pietiekami zaļbarības un augļu. Tā kā agāma jaunā vecumā aug ātri, tai nepieciešams arī pietiekami daudz proteīna, lai nodrošinātu veselīgu augšanu un jaunas agāmas ir grūti pārbarot. Bet skatoties uz izmēru, vairāk par 4-5 circeņiem (kas apkaisīti ar nepieciešamajiem vitamīniem un minerālvielām), tomēr nebūtu ieteicams barot. Jo lielāka agāma aug, jo vairāk var barot.

Pēc 8 mēnešu vecuma arī ir svarīgi atcerēties mainīt diētu, un sākot ar šo vecumu, zaļbarībai un augļiem būtu jābūt 75% no diennakts devās un kukaiņiem tikai 25 % no diennakts devās. 

Sveicināti, es no jums nopirku bārdaino agāmu aptuvenais vecums 4 mēneši, sakiet lūdzu, kāpēc agāma ir tik ļoti bailīga un nedodās rokās, nav viņa nedz mocīta nedz kā vel iespaidota, pati sagaida pie durtiņām kad tiek barota, bet tiklīdz gribu paņemt rokās, ļoti satrakojas un uzspūš taka žokli (vIgus) itkā taisītos man kost Un vai drīkst barot ar baltajiem mušu kāpuriem, kas nopērkami makšķernieku veikalā?

Labdien!

Pirmkārt, ir jasaprot, kā jūs agāmu mēģinat ņemt rokās. Ja grabjat dzīvnieku no augšas, protams, ka agama sabīsies no uzbrukuma un mēģinās aizstavēties. Ja tik ļoti vēlaties to ņemt rokās, lai gan tik jaunā vecumā tas nav ieteicams, obligāti palikt rokas zem agāmas un pacelt to. Esošajā situācijā jūs savai agāmai radiet tikai nevajadzīgu stresu, kas tik jaunam dzīvniekam var sagraut imunitāti, kā rezultātā agāma ir vairāk pakļauta dažādām saslimšanas iespējām. Ja redzat, ka dzīvnieks izjūt diskomfortu, ieteicams attiecīgās darbības turpmāk neveikt.

Bārdaino agāmu diētai jāsastāv no speciāli audzētiem barības kukaiņiem, attiecīgi circeņiem, prusakiem, miltu tārpiem un zoofoba kāpuriem, un zaļbarības. Speciāli audzēti kukaiņi ir bagāti ar uzturvielām, jo iepriekš tiek speciāli piebaroti, kā arī tiem nav parazīti.

Makšķernieku veikalos noperkamajiem kukaiņiem attiecīgi nav vajadzīgo vitamīnu, iespējams ir piebaroti ar agāmām kaitīgam vielām, kā arī šiem kukaiņiem ir iespējami parazīti, kas ir bīstami ne tikai agāmai, bet arī cilvēkiem.

Labdien , bērns atnesa mājās mini gliemezīšus . Būšot Āfrikas milžu gliemeži ! Satraukums ir tāds , ka viņi ir tik 5mm lieli un nezinu ko viņiem dot ēst . Visur google apraksts ko dot lieliem gliemežiem , ne tik maziem

Labdien!

Mazuļus var barot ar tieši to pašu barību, ar ko baro pieaugušos, attiecīgi - visu. Vienīgais izņēmums būtu tas, ka diētā vajadzētu procentuāli nedaudz vairāk proteīna (kaltēti gammarusi) un kalcijs (sēpijas vai pulverveida kalcija barības piedeva). Dot mazās porcijās, un katru dienu nomainīt barību pret svaigu. Ūdenstrauku pagaidām labāk nelikt vai arī kaut ko pavisam seklu. Sasnieguši 5-6 cm čaulas izmēru, ieteicams gliemežus nošķirt, jo šajā izmērā gliemeži var sākt vairoties un katrs gliemezis, esot hermofrodītiem, var radīt olu metienus līdz pat vairākiem desmitiem olu katrā metienā reizi mēnesī.