Ekspertu atbildes

Jums ir jautājumi? Mums būs atbildes. Dino Zoo Pasaule veikalā strādā pieredzējuši un zinoši ihtiologi, putnu un grauzēju speciālisti, kinologi, felinologi un daudzi citi speciālisti, kuri sniegs profesionālu padomu saistītu ar mājdzīvnieku turēšanu, kopšanu un veselību saistītos jautājumos.

Problēmas ar tualeti (ārā)

Labdien! Īsi par situāciju: Kucēns haskijs, meitene, 5 mēneši. Ir problēmas ar tualeti (ārā). Kad visu dienu esmu mājas, viņa saprot, ka mājas savas darīšanas nedrīkst darīt. Tikko es braucu projām, kaut uz stundu, atbraucot mājas atradu gan liekas, gan mazas darīšanas. Tas ir protests, ka viņai nepatīk atrasties vienai mājas vai tas pagaidām vecuma dēļ? Jo naktī notiek tas pats un no rīta grīdā pilna ar pārsteigumiem.. Paldies.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas nekādā gadījumā nav protests. Jūsu prombutne sagādā dzīvniekam stresu. Atvieglot sunim atšķirtības sindromu var sekojoši. Vakarā pirms gulētiešanas vai pirms Jūs plānojiet doties prom nodrošiniet suni ar fizisko un mentālo slodzi. Suns būs piekusis un visticamāk gulēs. Varat arī iedot ļoti izturīgu pildītu ar kārumiem rotaļlietu (paredzēto graušanai). Tādā veidā suns mazāk domās par Jums, mazāk stresos.

Un protams no rītiem sākuma izvedām suni ārā un pēc tām ejam tīrīt zobus un t.t..

Āfrikas susuri

Labdien! Mana Āfrikas susuru meitenīte guļot rada dīvainas skaņas. Ļoti zemā līmenī pīkst. Vai tas ir normāli?

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Sveiki!

Susuriem ir dažādas skaņas. Ja ir traucēta ēstgriba, vēdera izeja dīvaina un susurs mazkustīgs, tad gan jāsatraucas par dzīvnieka veselību un jāatrāda veterinārārstam.

pundurpapagailis

Vai vilainie papagaili var dzivot vini ja viniem neruna

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Protams, ka arī tad putni dzīvo! Ja ar tiem nerunāsiet, tad skaņas tie neatdarinās un tikai čivinās. 

Kāmja vecums

Kā var noteikt kāmim vecumu?

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Sveiki!

To var noteikti aptuveni. +/- pēc izskata un svara. jauns - pieaudzus - seniors

Guldas amadīns

Man guldas amadīns šmakstinās, virina knābi, rij siekalas un pastāvīgi slauka knābi. Tadu uzvedību no viņa nav nācies redzēt.

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Sveiki!

Ieteiktu pēc iepsējasd ātrāk atrādīt veterinārārstam klātienē, iespējams ir iespūdis kaut ka mutes dobumā vai pārpildīta guza vai guzas iekaisums. Putns ir jāredz un jāizmeklē klātienē. 

šinšilla vai degu

Sveiki! Vēlētos iegādāties divas šinšillas vai divus degu. Jautājumi ir tādi. 1. Ko šinšillām un degu var dot kā kārumu? 2. Kādus kokus var dot lai grauž? 3. Ko labāk izvēlēties šinšillas vai degu? 4. Kā iztīrīt trīstāvu būri? 5. Cik reizes dienā ir jābaro? 6. Labāk izvēlēties 2 meitenītes vai 2 puisīšus? 7. Cik silti ir jābūt istabā lai šinšillas vai degu būtu komfortabli ? 8. Kādas lietas būtu vajadzīgas būrītī ? 9. Kā pieradināt šinšillu vai degu pie rokām ? 10. Cik šinšillas vai degu var nodzīvot vienas pašas? Vai labāk ņemt pārīti?

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Sveiki!

Vispirms izvērtējiet cik lielu vietu varat atļauties, lai novietotu būri. Šinšillām ieteiktu voljēru/būri no Savic Suite Royal XL (divām šinšilām). Degučiem piemērots būs Chiop 80 vai labāk Maxima 100 (būrus iespēja apskatīt mājas lapas sadaļlā grauzēji - būri). Dzīvniekus izvēloties ņemiet vērā, ka 2 šinšillas noteikti būs daudz lielāki nekā 2 degu.

Kā kārums vasaras sezonā šiem dzīvniekiem ir dažāgas ogas, zaļa zāle, jo īpaši pienenes, koku zari (ābele, kārkli, apse, bērzi, avenes dzinumi). Parasti būrim uz grīdas liek pakaišus un tos pēc nepieciešamības nomaina. Noteikti regulāri jāmaina smiltiņas vannā un plauktiņus trepītes jānotīra ar mitru drāniņu. Jābaro 2 reizes dienā. Var turēt kopā gan 2 puikas, gan 2 meitenes. Dzīvnieki labi jūtas ja telpas temp ir no +18 - + 25 oC. Svarīgākais ir minerālakmens, smilšu vanna, barības, ūdens trauki, koku zari ko grauzt un pārējais jau pēc ieskatiem. Parasti šinšillas un degu ir gana komunikabli un paši izrāda interese par cilvēku, pievilināt var ar kādu rozīni, tad, kad dzīvnieks jutīsies gana droši, tad atļaus sevi pačubināt paglaudīt. Ja būs pāris - būs mazuļi. Labāk tomēr viena dzimuma dzivniekus turēt kopā. 

Напишите пожалуйста расписание занятий для собак по хендленгу средних и малых пород в spice home.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

В Спице Хоум не проходят занятия. Все занятия проходят в Dino Zoo Pasaule, Krasta iela 52.

Индивидуальные занятия проходят по вторникам и пятницам по предворительной записи. Занятия в группе по вторникам в 13:00 и воскресеньям в 11:00. Также по предворительной записи. 

Записаться можно по телефону 29390650.

Degu

Savam degu ievēroju ka skatās tā šķībi uz vienu pusi pagrieztu galvu. Paņemot un apskatot no auss iztīrīju tādu baltu sabiezējušu šķidrumu.Tālāk viss tīrs. Neko vairs nesaskatīju. Kas tas varētu būt un kas jādara tālāk? Otrai austiņai viss kārtībā,nekas nebija.

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Sveiki!

Ja degucis šķībi tur gatvu, tad tas var liecināt par iekaisumu gan vidusausī, gan zobiņos, gan siekalu dziedzerī. Noteikti ieteiktu atrēdīt veterinārārstam klātienē. 

Trusim endoparazīti

Manam pundurtrusim izkārnījumos parādījušies tārpi (spalīši). Ko darīt un vai trusim tas jepkādā veidā var nopietni kaitēt?

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Sveiki!

Tā var būt, jo iegūt zarnu parazītus ir viegli. Vēlams, ka trusi atrādiet veterinārārstam, vēlams, ka tiek veikta analīze uz parazītiem un tad trusītis būs jāattārpo. Ļoti vēlams, ka ievērojiet kārtīgi higiēnu, lai neinficētos pats. 

Ābeles zars korellai

sveiki, vēlējos zināt vai korella papagailim drīkst likt būrī ābeles zaru ar visām lapām, un ķiršu zaru ar augļiem.?

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Sveiki!

Ābeles zaru ar visām lapām var dot, bet ķiršu zaru ar ogām, gan labāk nedot. pagaršot pa kādai odziņai var iedot, bet pārāk daudz skābo ogu var radīt caureju.