Ekspertu atbildes

Jums ir jautājumi? Mums būs atbildes. Dino Zoo Pasaule veikalā strādā pieredzējuši un zinoši ihtiologi, putnu un grauzēju speciālisti, kinologi, felinologi un daudzi citi speciālisti, kuri sniegs profesionālu padomu saistītu ar mājdzīvnieku turēšanu, kopšanu un veselību saistītos jautājumos.

asinis fekalijās

Ko darīt ja fraņču budogam reizēm fekālījās parādās asins piejaukums.viņš ir vēl 3mēnešus vecs

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

Ja asinis fekālijas parādās regulāri, jānoskaidro iemesls. Tādeļ nepieciešams pierakstīties uz konsultāciju pie veterinārarsta, lai veiktu nepieciešamos izmeklējumus.

sunim krāsojas kažoks

Man ir suns samojeds. Tā kā suņa kažoks ir balts, tad redzams, ka apkaklīte krāsojas rozīgī brūnā krāsā. Vetārsts teica, ka tas ir no siekalām. Ko jūs ieteiktu darīt, lai novērstu šādu problēmu?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

Diemžēl baltajiem suņiem tā ir bieža parādība  un bieži vien ar šo faktu ir jāsadzīvo.  Apmatojums  var krāsoties  no barības, kopšanas līdzekļiem, arī no kakla siksnas utt. Ja dzīvnieks jūtas labi un nav veselības problēmu, tad satraukumam nav pamata.

kaķēnam bumbulis

Sveiki, Pie Mums mājās divas dieniņas ir jauns ģimenes loceklis, mazs kaķu puika, trīs ar pus mēnešu vecumā. Šovakar čubinot kakliņu, sajutu bumbulīti, ta ka cilvēkiem limfmezgls. Mazliet satraucos, jo nav bijusi šāda pieredze, kaķēns, ēd, rotaļājas, bet vai tomēr labāk vērsties pie Jums/speciālista? ❤️

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

Ja dzīvnieks jūtas labi, satraukumam nav pamata, taču,  ja ir uztraukums, vai veidojums paliek lielāks ieteicams kosultēties ar veterinārārstu.

Hameleoni, Vardes- Kā pareizi jātur mājās un kas jādod ēst?

Jautājums par hamaleoniem. Kā viņi ir pareizi jātur mājās un kas jādod ēst? Interesē viss par kopšanu. Un vēl interesē par vardēm, kas tām nepieciešams. Vēlamies kādu no šiem iegādāties, bet nevaram izlemt kuru labāk :)

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

"Paldies par jūsu jautājumu!
HAMELEONUS tur pa vienam, jo tie savā starpā nesatiek, it īpaši tēviņi. Tēviņu dzīves ilgums ir lielāks (6-8 gadi) kā mātītēm (4-6 gadi). Dzīvnieku var pieradināt kāpt uz rokas. Interesanti ir vērot, kā hameleons ķer kukaiņus, kā arī krāsojuma maiņu. Aktīvi dienas laikā.

Hameleona turēšanai nepieciešamas augsts terārijs, tēviņam vismaz 50 cm plats, 50 cm garš un 100 cm augsts, mātītei var būt nedaudz mazāks. Terārijam jābūt ar labu ventilāciju (siets no sāniem un terārija augšā. Hameleonu turēšanai izmanto arī speciālus, no sieta veidotus terārijus. Ja gaisa cirkulācija ir nepietiekama, hameleoni sāk slimot. Terāriju vēlams iekārtot ar zariem kāpelēšanai un augiem (dzīviem vai mākslīgiem), kur dzīvnieks labprāt slēpjas.
Hameleoni nedzer no ūdens traukiem, ūdeni tie iegūst no rasas pilieniem uz augiem, tādēļ terārijs regulāri jāapsmidzina, vai arī jāierīko automātiska smidzināšanas sistēma. Temperatūrai terārijā jābūt 22 - 27 C, bet nepieciešama
sildlampa, zem kuras temperatūra sasniedz 39 - 32 C. Tāpat noteikti vajadzīga UV spuldze (piemēram, Reptile UVB 150), lai dzīvniekam neveidotos kaulu deformācijas. Baro pieaugušu hameleonu ar kukaiņiem (circeņi, tarakāni) katru
otro - trešo dienu. Jauniem, nepieaugušiem dzīvniekiem barības kukaiņiem jābūt pieejamiem visu laiku. Barības kukaiņi pirms katras barošanas jāapkaisa ar rāpuļiem domātām minerālvielām un vitamīniem (piemēram, TerraVit).

VARDES parasti tur grupās, lai gan var turēt arī pa vienai. Dzīves ilgums caurmērā ir 10 un vairāk gadi. Vairums varžu sugu ir aktīvas naktī (dienu pavada nekustīgi, naktī var dziedāt), bet dažas sugas (piemēram, lapvardes) ir aktīvas dienā. Abiniekus nav ieteicams ņemt rokās. Interesanti ir vērot varžu barošanos, kā arī citu uzvedību (īpaši lapvardēm). Turēšanai nepieciešams mitrs terārijs. Kokvardēm (ausainā kokvarde, litorija) vajadzīgs vertikāla tipa terārijs, lapvardes un ragvardes var turēt horizontāla tipa terārijā. Kokvardēm un lapvardēm terārijs jāaprīko ar zariem kāpelēšanai, kā arī mākslīgiem vai dzīviem augiem. Noteikti
jābūt ūdens traukam ar tīru ūdeni, jo dzīvnieki dzer ar visu ķermeņa virsmu. 

Temperatūrai terārijā jābūt 20 - 26 C (istabas temperatūra, parasti papildus apsilde nav vajadzīga). Vardes nedrīkst pārkarsēt- vairāk kā 30 C lielākajai daļai sugu ir nāvējoša). Kokvardēm nepieciešams UV apgaismojums, lai neveidotos kaulu deformācijas. Jāuztur 80 - 90 % gaisa mitrums, dzīvnieki nedrīkst izžūt,
tādēļ ieteicams terāriju vismaz reizi dienā smidzināt ar ūdeni, vai arī ierīkot automātisku laistīšanas sistēmu. Arī dzīvi augi palīdz uzturēt vajadzīgo gaisa mitrumu.

Vardes pārtiek no atbilstoša izmēra kukaiņiem (circeņi, tarakāni, auglu mušas). Ragvardes un litorijas var pieradināt ēst liesu gaļu no pincetes. Pieaugušas vardes baro 2 - 3 reizes nedēļā (veseli un labi baroti dzīvnieki nepieciešamības
gadījumā var nedēļu iztikt bez barības). Kukaiņi katru reizi jāapkaisa ar rāpuļiem domātām minerālvielām un vitamīniem. Ja vēl kādi jautājumi, ar prieku palīdzēsim!"

Jautājums Felinologam: Manam bezškirnes kakim ir parādījusies caureja!

Labdien! Manam bezškirnes kakim ir parādījusies caureja! Barība tiek dota tāda kādu visu laiku devu! Tā itkā ēst grib. Spelēties arī! Bet šorīt pamaniju, ka viña lapsas kuplā aste vairs nav tajå kupluma!! Ko man iesākt?! Sāku bažīties! Aizvest labāk pie Vetārsta!?

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! Manam bezškirnes kakim ir parādījusies caureja! Barība tiek dota tāda kādu visu laiku devu! Tā itkā ēst grib. Spelēties arī! Bet šorīt pamaniju, ka viña lapsas kuplā aste vairs nav tajå kupluma!! Ko man iesākt?! Sāku bažīties! Aizvest labāk pie Vetārsta!?

Atbild DINO ZOO eksperts, Latvijas Felinoloģiskās asociācijas valdes loceklis Ivo Obrumanis:

Labdien!
Pie caurejas var būt dažādi iemesli. Viens no iemesliem var būt barība. Jo ir barības brendi kuriem var atšķirties sastāvvielu piegādātājs un tapēc katra partija var būt savādāka dažos mikroelementos un kaķis ir ļoti jutīgs pret šo vielu izmaiņām. Viens no variantiem ir nomainīt barību uz citas firmas.

Otrs variants var būt, kaut kādu istabas augu ēšana, kas kaķim var beigies pat letāli, tapēc ir jābūt ļoti uzmanīgiem ar istabas augiem kuri kaķiem var būt indīgi. Internetā var atrast informāciju kuri istabas augi un ziedi ir indīgi kaķiem.

Trešais variants ir, ka kaķis ir saslimis ar kādu vīrusa infekciju, kuru Jūs varat mājās atnest ar ielu apaviem.

Caureja ir nopietna problēma, jo ļoti ātri atūdeņojas organisms, tapēc iesaku doties pie vetārsta uz Dino Zoo veterināro klīniku, Tālrunis: 67327923, Krasta iela 52, Rīga, Darba laiks: 9:00 - 21:00

IVO OBRUMANIS
DINO ZOO eksperts,
Latvijas Felinoloģiskās asociācijas valdes loceklis

Kā pārliecināties, ka kucēna ciltsraksti ir īsti?

Esmu noskatījusi Ungāru Vižlas kucēnu no Krievijas. Sakiet, lūdzu, vai šie apstākļi, ka kucēns dzimis Krievijā kaut kādā veidā apgrūtina iestāšanos Latvijas klubā? Kā pārliecināties, ka ciltsraksti un to dokumenti ir īsti? Kādi dokumenti nepieciešami un kādā vecumā parasti iestājas klubā? Kāda ir ikmēneša vai gada maksa kluba biedriem un to priekšrocības?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Ja Jūs vēlaties iegādāties kucēnu no citas valsts un šajā gadijumā tā būtu Krievija, tad jums noteikti vajadzētu pārliecināties, ka šie konkrētie kucēna audzētāji ir kādā no Krievijas kinoloģiskajās organizācijas "RKF"" kluba biedri.

"RKF" kinoloģiskā organizācija  ir starptautiskās kinoloģiskās organizācijas "FCI" biedrs un tas nozīmē, ja jūs gadijumā izdomājat mainīt dzīves vietu un iestāties kādā, no citas valsts suņu klubiem, tad jūs to varēsiet izdarīt jebkurā valstī bez problēmām un ja Jūs vēlēsieties nodarboties ar šīs šķirnes audzēšanu, tad arī kucēnus Jūs varēsiet pārdot uz jebkuru pasaules valsti. Krievijā un Latvijā ir kinoloģiskās organizācijas, kurām šīs iespējas ir ļoti ierobežotas. Piemēram: vieni cilvēki (Latvieši kuri dzīvo Somijā) Latvijā no kinoloģiskās organizācijas kura nav "FCI" biedrs, bija iegādājušies kucēnu un devušies Somijā uz kinoloģisko klubu lai iestātos klubā, bet viņiem atteica, jo šī kucēna ciltsraksti nebija izdoti vienā no klubiem kas ir "FCI" biedrs, tāpēc Somijā viņi to izdarīt nevarēja. Jums vajadzētu pārliecināties, ka kucēna audzētāji ir tieši Krievijas "RKF" organizācijas biedri un kucēnam būs pieejami ciltsraksti. Krievijā kucēnam ciltsrakstus izdod apmēram līdz 1 gada vecumam, tāpēc jums ir jāpieprasa audzētājam kucēna kartiņa vai metiena kartiņa. Tad kad jūs saņemsiet ciltsrakstus, tad jums ir jādodas uz Latvijas Kinoloģisko Federāciju "LKF" Elijas iela 21, Rīga, un jāiestājas kādā no šīs organizācijas klubiem. "LKF" klubi ir sabiedriskas organizācijas un tādēļ katrā klubā ir atšķirīga biedru gada maksa un tā ir apmēram 15-20 Eur. Kinoloģiskais klubs dod iespēju apgūt kinoloģisko izglītību, piedalīties vietējās un starptautiskajās izstādēs ārpus Latvijas un iespēja pavairot šīs šķirnes suņus saņemot speciālu atļauju. Tātad Jums ir nepieciešami "FCI" ciltsraksti kucēnam un tad Jums visas durvis būs atvērtas!

Starptautiskā Kinoloģiska Federācija - www.http://fci.be/en/

Krievijas Kinoloģiskā Federācija - www.rkf.org.ru/en/index.html

Latvijas Kinoloģiskā Federācija - www.dogs.lv"

 

Jautājums Felinologam: Ko darīt, Meinkūna kaķēns, piekto reizi piečuraja vecāku lielo gultu. uz kasti māk iet?

"Labdien! 
Ko darīt, mūsu mājas jauns mīlulis - Meinkūna kaķēns. 
Šobrīd 3 mēnešu vecs,  paņemts 2mēn.vecumā.Ļoti aktīvs un rotaļīgs, 
bet.. jau piekto reizi piečuraja vecāku lielo gultu.. uz kasti māk iet... 
nesen bijām pie vetārsta- viss kārtība. Bet mums tā neliekās.. Kādi ieteikumi....

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! Ko darīt, mūsu mājas jauns mīlulis - Meinkūna kaķēns. 
Šobrīd 3 mēnešu vecs,  paņemts 2mēn.vecumā. Ļoti aktīvs un rotaļīgs, 
bet.. jau piekto reizi piečuraja vecāku lielo gultu.. uz kasti māk iet... nesen bijām pie vetārsta- viss kārtība. Bet mums tā neliekās.. Kādi ieteikumi...

Atbild DINO ZOO eksperts, Latvijas Felinoloģiskās asociācijas valdes loceklis Ivo Obrumanis: Ar maziem kaķēniem jābūt uzmanīgiem pārvedot viņu jaunajās mājās, jo tā viņam ir sveša vieta un grūti ir atrast toleti jo ir aktīvs un daudz spēlējas un aizmirst ka vajag čurāt un tapēc mēdz tā būt, ka viņš nokārtojas tur kur ir dotajā brīdī. Var mēģināt ielikt tajā istabā kur viņš to dara vēl vienu tualeti lai varētu uzreiz viņā ieiet ja ir tāda vajadzība.

Vajadzētu arī vairākas reizes viņam parādīt kur ir tualete, ieliekot viņu tur iekšā. Iespējams, ka viņam nepatīk tualetes pakaiši kuri tiek izmantoti, vai pati tualetes kastīte, tapēc Jums vajadzētu kaķēna audzētājiem pajautāt kurus pakaišus un tualeti viņi izmantoja kaķēniem.

Iespējams, ka tai gūltai kura tiek piečurāta vajadzētu noņemt segas vai pārklājus, kas uzrušinot kaķēnam var atgādināt toletes pakaišus!

Vēl var būt, ka kaķēnam mamma vai audzētāji nav īsti iemācījuši kas ir tualete un tad tas būs jādara Jums, kā jau minēju novietojot mājās vairākas tualetes un vairākas reizes dienā viņu tur ielikt lai saprot kam tas ir paredzēts.

IVO OBRUMANIS
DINO ZOO eksperts,
Latvijas Felinoloģiskās asociācijas valdes loceklis

 

Jautājums Felinologam: ar kadu baribu labak barot skotu nokareno ausu kakenu?

Labdien! Sakiet , ludzu , ar kadu baribu labak barot skotu nokareno ausu kakenu?Kadam kalcija limenim ir jabut bariba ,lai austinas necelas. 
Paldies!

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! Sakiet , ludzu , ar kadu baribu labak barot skotu nokareno ausu kakenu?
Kadam kalcija limenim ir jabut bariba ,lai austinas necelas. Paldies!

Atbild DINO ZOO eksperts, Latvijas Felinoloģiskās asociācijas valdes loceklis Ivo Obrumanis: Īpašas barības skotu foldiem nav un ir jāizvēlas barība, kas ir superpremium vai augstāka līmeņa it ipaši ja ir runcītis. Ja tas ir kaķēns, tad noteikti ir jāizvēlas barība, kas ir paredzēta kaķēniem, bet pateikt kuras firmas vairāk vai mazāk ir kalcijs to nevar, jo sausajās barībās pārsvarā ir vienāds kalcija līmenis un papildus kalciju gan nevajadzētu dot.

Ausu pacelsanos ietekmē ģenētika, ja vecākiem vai vecvecākiem vai vēl aiz viņiem ir paaudzē kāds ar sliktām stāvošām ausīm tad liela iespēja ka kaķītim būs tādas pašas un kalcija līmenis barībā neko šajā situācija nemainīs.

Vieniegais ko šajā situācijā var mēģināt darīt, tad var līdz gada vecumam dod glukoflex. Glukoflex palīdz mīkstināt skrimšļus astē un ausīs, kas var novērst šai šķirnei raksturīgākās problēmas ar ausu pacelšanos un astes neelastīgumu. Aste paliek cieta un stīva un nevar iegriezt aplī, bet līdz gada vecumam ja dosiet glukoflex tad ausu un astes problēmām vajadzētu mazināties.

IVO OBRUMANIS
DINO ZOO eksperts,
Latvijas Felinoloģiskās asociācijas valdes loceklis

Jautājums Felinologam: nedēļu kaķis uzvedas savādi - baidās no visa, iet pieplakusi pie zemes, visu dienu slēpjas?

Esam uztraukušies par mūsu kaķenītes seniores veselības stāvokli. Kaķim ir 11 gadu, viņa ir kurla kopš dzimšanas. Visu mūžu nodzīvojusi iekštelpās - vienā dzīvoklī. Jau nedēļu kaķis uzvedas savādi - baidās no visa, iet pieplakusi pie zemes, visu dienu slēpjas. Ir atradusi vietu kur paslēpties - aiz televizora. Tur pavada visu dienu. Kaķis nokārtojas ārpus savas kastītes. Agrāk neko tādu nebija darījusi. Uz kastīti vispār vairs neiet. Ēd ļoti minimāli. Nedaudz dzer ūdeni. Pa nakti lec uz palodzes un skaļi ņaud (brēc) dīvainā balsī (tā it kā kaut kas sāpētu). Bijām aizveduši pie vetārsta. Ārsts iztaustīja visu vēderu un neko sliktu nesataustīja. Teica, ka pat esot laba veselība priekš viņas gadiem. Vienīgi nedaudz palielināts svars, neliela diatēze un varētu būt aizcietējumi. Analīzes gan nekādas neveica. Izrakstīja speciālu barību, kas jāapsmidzina ar vazelīna eļļu un nomierinošas tabletes. Bet kaķis neko neēd.Kopš vetārsta apmeklējuma pagājušas jau trīs dienas, bet nekas nav mainījies. Dzīvoklī, kurā kaķis dzīvo, pagājušonedēļ tika veikts vienas istabas remonts. Istaba tika pārkārtota un kaķa kastīte pārnesta uz citu istabu. Dzīvoklī dzīvo vēl viena kaķene, kas iet ārā un divas reizes mēnesī tiek atvesta meitas kaķene no pilsētas, kas ir arī istabas dzīvnieks. Bet kaķiem nekādu lielu domstarpību nav bijis. Ceru, ka varēsiet kaut ko ieteikt. Sākam jau domāt, ka kaķim ir kādas mentālas problēmas uz vecumu parādījušās. Ar cieņu, Signe

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Esam uztraukušies par mūsu kaķenītes seniores veselības stāvokli. Kaķim ir 11 gadu, viņa ir kurla kopš dzimšanas. Visu mūžu nodzīvojusi iekštelpās - vienā dzīvoklī. Jau nedēļu kaķis uzvedas savādi - baidās no visa, iet pieplakusi pie zemes, visu dienu slēpjas. Ir atradusi vietu kur paslēpties - aiz televizora. Tur pavada visu dienu. Kaķis nokārtojas ārpus savas kastītes. Agrāk neko tādu nebija darījusi. Uz kastīti vispār vairs neiet. Ēd ļoti minimāli. Nedaudz dzer ūdeni. Pa nakti lec uz palodzes un skaļi ņaud (brēc) dīvainā balsī (tā it kā kaut kas sāpētu). Bijām aizveduši pie vetārsta. Ārsts iztaustīja visu vēderu un neko sliktu nesataustīja. Teica, ka pat esot laba veselība priekš viņas gadiem. Vienīgi nedaudz palielināts svars, neliela diatēze un varētu būt aizcietējumi. Analīzes gan nekādas neveica. Izrakstīja speciālu barību, kas jāapsmidzina ar vazelīna eļļu un nomierinošas tabletes. Bet kaķis neko neēd.Kopš vetārsta apmeklējuma pagājušas jau trīs dienas, bet nekas nav mainījies. Dzīvoklī, kurā kaķis dzīvo, pagājušonedēļ tika veikts vienas istabas remonts. Istaba tika pārkārtota un kaķa kastīte pārnesta uz citu istabu. Dzīvoklī dzīvo vēl viena kaķene, kas iet ārā un divas reizes mēnesī tiek atvesta meitas kaķene no pilsētas, kas ir arī istabas dzīvnieks. Bet kaķiem nekādu lielu domstarpību nav bijis. Ceru, ka varēsiet kaut ko ieteikt. Sākam jau domāt, ka kaķim ir kādas mentālas problēmas uz vecumu parādījušās. Ar cieņu, Signe

Atbild DINO ZOO eksperts, Latvijas Felinoloģiskās asociācijas valdes loceklis Ivo Obrumanis:

Labdien!

Šajā gadijumā varētu būt vairāki varianti!

Viens no variantiem  varētu būt tas, ka kaķenei ir problēmas ar urīnpūsli varētu būt bakteriāla infekcija vai urīnakmeņi (kas ir ļoti sāpīgs moments un ņemot vērā ka kaķim ir 11 gadi). kaķenei ir sāpes urinējot un tāpēc izvēlas citas vietas kur to darīt,jo viņai sāpes urinējot saistās ar tualetes kasti, tāpēc meklē mīkstākas vai pavisam citas tālākas vietas.

Vēl viens no variantiem ir aizcietējumi kuri arī var izraisīt sāpes un tad arī ir iepriekš minētās problēmas.

Iesaku Jums griezties Dino Zoo veterināro klīniku, Tālrunis: 67327923, Krasta iela 52, Rīga, Darba laiks: 9:00 - 21:00un veikt visas analīzes lai izslēgtu visas iepriekš minētās problēmas, jo nevar pēc taustes un vienkāršas vizuālas apskates pateikt, ka 
dzīvniekam nekas nekaiš.

IVO OBRUMANIS
DINO ZOO eksperts,
Latvijas Felinoloģiskās asociācijas valdes loceklis

 

Suņu fitness nodarbības Dino Zoo Arēnā

Sakiet lūdzu, kas vada suņu fitness nodarbības un kas viņās ietilpst?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Fitnesa nodarbības vada hendleres/treneres Polina Spasovska un Jeļizaveta Borodajenko. Līdzīgi cilvēka fitnesam, suņu fitness ietver sevī spēka un izturības vingrinājumus, lai uzlabotu suņa ķermeņa stāvokli. Kam ir domātas fitnesa nodarbības? Izstāžu suņiem, suņiem ar lieko svaru, sporta suņiem, novājinātiem dzīvniekiem – suņiem pēc traumām un operācijām, kam ir vajadzīgi rehabilitācijas pasākumi un vingrinājumi. Sākumā tiek novērtēta suņa kondīcija dinamikā un statikā, kā arī tiek novērtēta uzvedība.

Tad tiek izvēlēta piemērota treniņa programma, kas sastāv no:

•Iesildīšanās – pārsvarā tiek izmantots skrejceliņš, lai nodrošinātu ķermeņa pielāgošanu treniņam.

•Spēka vingrinājumi – treniņa daļa, kurā tiek izmantoti FitPaws balansēšanas aprīkojums, kas ir vērsti uz suņa līdzsvara attīstību.

•Statiskā daļa – suns mierīgi atrodās brīva vai izstāžu stāja, treniņa daļa kur visi muskuļi atslābst, jo stāvot uz plakanas virsmas sunim nav jācenšas noturēt sevi salīdzinot ar stāvēšanu uz balansēšanas aprīkojuma.

•Dinamiskā daļa – kustības soļos vai rikšos ar šķēršļiem. Tiek izmantotas kavaletti, tās galvenais uzdevums ir izstrādāt pareizo soli un kustības dinamiku.

•Atsildīšana – treniņu beigu daļa, kas sastāv no dažādām izstiepšanas vingrinājumiem. Kustība ir dzīve ne tikai cilvēkiem, bet arī mūsu mazākiem brāļiem. Lai saglabātu labu formu, suņiem ir jānodrošina pietiekami daudz fiziskas aktivitātes.