Ekspertu atbildes

Jums ir jautājumi? Mums būs atbildes. Dino Zoo Pasaule veikalā strādā pieredzējuši un zinoši ihtiologi, putnu un grauzēju speciālisti, kinologi, felinologi un daudzi citi speciālisti, kuri sniegs profesionālu padomu saistītu ar mājdzīvnieku turēšanu, kopšanu un veselību saistītos jautājumos.

Добрый день! У котёнка шотландской прямоухой ( 3.5 месяца) высунут почти всё время кончик языка, на кончике есть белая выпуклая точка. Что это ? Аномалия / норма. Кошка полностью здорова . Даже при закрытом ротике виден кончик языка, прикус правильный. Спасибо.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! Bez apskates nevarēs konstatēt kas ir par lietu! Vajadzētu pierakstīties pie veterinārārsta uz konsultāciju!

Labdien! Mums darbavietā sētā uzradās kaķene, ar apgrieztu austiņu, tas bija jau vairāk kā gadu atpakaļ. Barojām, žēlojām viņu, bet mājās tā arī neviens neatrada. Bija arī diezgan bailīga,nu jau ir tik pieradusi, ka izdevās noķert. Bet kā rīkoties tālāk? Ir atvesta mājās 2 dienas atpakaļ, sēž zem dīvāna. Rokās dodas kā brīžiem, bet paņemot murrā un mīca ķepiņas un guļ blakus. Atstājot vienu, atkal aizlien aiz dīvāna. Ēst ēdusi tik dažus kriksīšus konservus, kuri pielikti pie mutes, pati neiet. Saprotu, ka īss laiks pagājis, bet vai vispār iespējams pieradināt kaķi, kurš tik ilgi bijis bez mājām? Turklāt mums pašiem ir runcis, kurš izskatās, ka baidās no svešā(kaķene).Šobrīd svešā dzīvo savā istabā, kur mūsējais netiek. Kā rīkoties?

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! Šādiem kaķiem ir vajadzīgs ilgāks laiks lai pierastu pie jauniem apstākļiem. Ja kaķis negrib ēst dēļ tā ka baidās, tad sākumā vajadzēu ēdienu turēt tuvāk pie kaķa lai varētu dienas laikā ēst, jo neēšana kaķim ar lieliem intervāliem nav ieteicama! Pamazām pieradīs, jo ja viņa jau dodas rokās un nav lielas panikas, tad visam vajadzētu būt labi!

Ko darīt lai suns nerietu?

Labdien. Mums ir Bernes ganu suns 5.mēneši vecums, meitene. Velējos pajautāt vai ir kāds ieteikums, ko varētu darīt, lai sunene nerietu, kad istaba ienāk kāds cilvēks no malas. Strādāju no mājām un bieži sanāk, ka ienāk cilvēki no malas. Apsaukšana nepalīdz, rej ilgstoši, arī uz bērniem. Paldies

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Rekomendēju pieteiktties uz individuālo nodarbību pie kinologa, jo katrs gadījums un suns ir savādāks.

Pieteikties uz nodarbību var pa telefonu 29390650 vai pa e-pastu arena@dinozoo.lv

Sveiki, Ļoti ceru, ka varēsiet ko ieteikt… Mums ģimenē ir ienācis otrais sunīts, vēl viens Džeka Rasell terjers. Abas ir meitenes. Vecākajai ir 3,5gadu, jaunākajai 9nedēļas. Vecākā ir dikti pacietīga, ļauj mazajai ņemt savas mantas, savā vietā gulēt, bet lielākā problēma, kas mani uztrauc ir ar mazo suneni, viņa neļauj vecākajai gulēt, ņem nost visas mantas, kaulus. Un ļoti pārdzīvoju to, ka vecākā izvairas no manis un nenāk, kā ierasti gulēt man blakus, ja mazā ir klāt. Cik man ilgs periodu būtu jāgaida līdz viena ar otru aprod? Jo esmu jau apsvērusi, ka, ja nekas neuzlabosies man mazajai tomēr būs jāmeklē cita ģimene, jo vecākais suns vispār vairs nav “savā ādā”. Un kā man labāk rīkoties, lai mazākā tik ļoti neapceltu vecāko sunīti? Ļoti gaidīšu Jūsu ziņu. ☀️

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Turpiniet veltīt savu uzmanību arī Jūsu sunim. Turpiniet darboties ar viņu un tt. Pastaigās dodaties atsevišķi. Mājās neļaujiet kucēnam "trenkāt" Jūsu sunim. Vecakajām sunim arī jābūt savai komforta zonai. Iemaciet kucēnu ievērot robežas un viss sanāks :)

Suns mazāk ēd

Labrīt! Man Jums jautājums par jorkšīras terjeru! Mims helovīnos pie loga bērni spridzināja plaukšķenes,un sunīte ir gadu veca un ļoti sabījās un no to lauku ir izmaiņas ar ēšanu. Ko jūs man ieteiktu kas mums jadara? Ļori ,ļoti maz ēd.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pirmkārt ir jāparbaudā vai viss ir kārtībā ar veselību. Ja nekādas novirzes nav, tad var padot mierinājuma zāles.

Vidusāzijas bruņurupucis

Labdien! Martā iegādājāmies Vidusāzijas bruņurupucīti. Tas uzreiz iejutās savā terārijā, patika dzīvoties pie sildelementa, ierakties tur, no rītiem un pēcpusdienā pats gāja ēst. Pēdējā mēneša laikā bruņurupucis pats vairs neceļas un nenāk ēst. Lasīju, ka tik mazam bruņurupucim nav jādodas ziemas miegā, tāpēc vēlos pavaicāt kā rīkoties, lai nenodarītu viņam pāri katru dienu modinot. Tagad mīļākā vieta ir zem korķa koka - ieracies tur guļ. No turienes izņemam ārā, pagaidām, lai pamostas, bet ne vienmēr esam mājās tik ilgi, lai redzētu, ka ir pamodies un paēdis - redzu, ka bruņurupucis bieži vien nav ēdis neko, tikai ielīdis atpakaļ zem koka. Kad izdodas pamodināt, tad ēd labi.Reizi nedēļā turpinām likt siltā vannītē. Abas lampas katru dienu deg 6-8 stundas. Temperatūra dienā ap 26-27 grādi, mitrums ap 55%. Kā labāk rīkoties? Ļaut gulēt vai modināt uz barošanu? Varbūt uz ziemu nepieciešams savādāks terārija iekārtojums? Paldies par ziņu!

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien! 

Ar šādu uzvedību, visticamākais, nāksies saskarties ik gadu, sākoties rudens/ziemas sezonai. Jaunus bruņurupučus nudien nav vēlams laist ziemas guļā, jo tiem nav pietiekami barības rezervju organismā, lai spētu izdzīvot visu vēso periodu, kā rezultātā daudzi bruņurupuči vienkārši nepamodīsies.

Šobrīd svarīgi būtu vēl nedaudz palielināt siltumu terārijā, aptuveni līdz 28-30 grādiem siltajā pusē. Tāpat varētu būt, ka laiks iegādāties jaunu UVB lampu, ieteicams Exo Terras vai Arcadia firmas, jo UVB staru zudums var ietekmēt dzīvnieka vielmaiņu. Ja iespējams, UVB lampas ieteicams ierīkot garās, T8 vai T5 izmēra, jo tajās līdztekus UVB stariem būs arī UVA stari (vielmaiņu uzlabojošie dabiskā spektra gaisma). Šīm lietām vajadzētu uzlabot bruņurupuča aktivitātes līmeni.

Tāpat līdztekus kalcijam un D3 vitamīnam, ziemas sezonā ir svarīgi nodrošināt bruņurupuci ar multivitamīniem.

Ja rodas uztraukums par bruņurupuča veselību, vai, ja ilgstoši tas atsakās no ēdiena, būtu labi vērsties pie eksotisko dzīvnieku vetārsta. 

Labdien. Cik maksa gruminga specialista pakalpojums Jorkam?

Labdien. Cik maksa gruminga specialista pakalpojums Jorkam?

Atbild Grūminga speciālists,

Atbilde

Labdien!

Cena ir 30-35 eur un ir atkarīgā no dzīvnieka izmeriem un stāvokļa.

Akvārija augi.

Labdien! Vēlos savā akvārijā sastādīt augus, kas nepieciešams to veiksmīgai augšanai ? Vai ir kādi nepieciešami meslojumi vai vel kaut kas ?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,jāsāk ar augu izvēli,tatad jāzin cik liels ir Jūsu akvārijs un kādas zivis tajā dzīvo :).Lielos vilcienos - nepieciešams pareizs gaismas režīms - vidēji 8h dienā.Vēlamas augiem domātas lampas.Ieteicami arī mēslojumi,sortimentu var izpētīt veikalos.

Cīnītājzivtiņa.

Sveiki, nesen iegādājos zivtiņu- gailīti.uz trim dienam braukšu prom. Domāju kā ir ar barošanu vai ielikt vairāk barību? Vai tomēr viņa var pārēsties? Bariba ir birdināmā un akvārijs ir tāds, kurš automātiski ar pilieniem tīriās.

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,ja zivtiņa ir pieaugusi tad trīs dienas to pilnīgi noteikti var nebarot.Zivīm ir lēna vielmaiņa. Problēmas var rasties ja akvārijā paliek neapēsta barība.

Ahatina gliemeži

Labdien, vēlējos zināt vai pie jums var iegādāties gliemežus, kas nedzīvo akvārijā, piemēram āfrikas milzu gliemežus?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Šobrīd ahatina gliemeži ir pieejami Dino Zoo Pasaules veikalā Krasta ielā 52, Rīgā.

Par gliemežu pieejamību citos veikalos ieteicams sazināties ar individuālajiem veikaliem telefoniski.