Ekspertu atbildes

Jums ir jautājumi? Mums būs atbildes. Dino Zoo Pasaule veikalā strādā pieredzējuši un zinoši ihtiologi, putnu un grauzēju speciālisti, kinologi, felinologi un daudzi citi speciālisti, kuri sniegs profesionālu padomu saistītu ar mājdzīvnieku turēšanu, kopšanu un veselību saistītos jautājumos.

35l akvārijs.

Labdien 35 l Svētdienas tiek izņemts 2/3 ūdens, tajās dienās nebaro Gaismas režīms tiek ievērots Stabili 25 grādi Dienas gaisam iespaido maz Akvārija gailītis Sami x2 Molinezijas x 7 Pēdējās dienās gailītis un oranžā molinezijas mazkustīgi guļ uz grunts vai paslēpušies gliemžvākā,uz barību nereaģē,kad pakustina tad peld Nesen akvārija tika pievienotas jaunas molinezijas 4 un divi sami Pārējais nekas nav mainits Kā foto Tā arī nekustigiguļ akvārijā Pārējās zivis ļoti labi peld un jūtas

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien.Problēmas ar zivtinu veselību sākas pēc jauno zivtiņu ielaišanas akvārijā?Ja tā - iespējams ienesta kāda infekcija.Vadoties no foto neko konkrētu pateikt nevaru,bet tas ka zivtiņas ir šādā stāvoklī neko labu nesola.Uzrakstiju Jums arī personīgi.

Cīnītājzivtiņa.

Labdien! Nopirku zivtiņu - "gailīti" 1dien, (iedevu vārdu Vigo), viņš spļauj barības graudiņus laukā, ieliek mutē un tad- izspļauj. Kopumā neēd, ja nu pēc tam, vēlāk, pats uzlasa graudiņus, ja tie vēl nav izšķīduši? Vigo izskatās veselīgs un aktīvs, bet bail, ka nepaliek švakāks, jo ēdējs ir nekāds. Šaubos, ka viņš ir tik ļoti izlepis, ka neēstu barību- peldošās granulas gailīšiem. Sakiet, lūdzu, ko darīt? Paldies!

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,iespējams zivtiņa iepriekš ir barota ar cita veida barību (piem.pārslām),tad tā mēdz gadīties.Visticamāk pēc kāda laika tā pieradīs pie jaunās barības.Dodiet tai maz ,pa 1-2 granuliņam.Var zivtiņai piedāvāt, pamīšus sausajai barībai ,dabīgo saldēto,piem.saldētus odu kāpurus(nopērkami mūsu veikalos).Un atcerieties- barību ko zivtiņa neapēd no akvārija ir jāizvāc,tā nedrīkst izkust ūdenī,citādi būs problēmas ar ūdens kvalitāti un pēc laika zivtiņa var sākt slimot.

kaķis neēd

Labdien.Man ir kakis viņam ir pilni 10.gadi.Problema ir tāda kad neēd jau 2.nedelu tikai udeni dzer ir palicis tievs.No mute ir nepatīkama smaka viņam.Uz savu tualeti negrib iet.Ko man varētu ieteikt.Paldies.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Varētu ieteikt kaķi steidzami vest pie veterinārārsta. Mūsu tālrunis 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Kaķis asina nagus

Labdien! Kaķis nagus asina skrāpelē, bet novērojam ka regulāri pakaļējie nagi neataug vai ir nodiluši līdz jēlumam. Ko šajā gadījumā darīt?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Ja kaķis asina nagus pastiprināti, mēģiniet noņemt nagu asināmo vai nomainīt to uz citu. Ja kaķim nagu jēlums traucē ikdienā, varat pakonsultēties ar veterinārārstu klātienē. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Kaķa ciltsraksti

Labdien! Vai ir iespēja noskaidrot, kas šī varētu būt pa šķirni spriežot pēc fotogrāfijas? Kā arī kur vērsties lai to noskaidrotu detalizētāk? Ar cieņu, Dārta.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien. Šķirni nosaka kaķēna ciltsraksti pie kaķēna iegādāšanās. Ja kaķim nav ciltsrakstu, tad tas ir bezšķirnes kaķis.

iekaisušas smaganas

Sveiki vēlos pajautāt esmu iegādājusies 9 mēnešus vecu Kaķīti un viņam ir apsartusas smaganas vai tā varētu būt zobu maiņa vai kāds iekaisums vai slimība?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Iekaisušas smaganas kaķim  var  novērot zobu maiņas laikā. Ja iekaisums paliek spēcīgāks un dzīvnieks atsakās no ēdiena, to ir jāved uz konsultāciju pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Dzīvnieku izvēle

Labdien. Meita vēlas bruņurupuci. Mums nekad nav bijis,ar ko sākt? Kurš der iesācējiem? Pēc kā vadīties?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien! 

Svarīgi sākotnēji saprast, kādas iespējas jums būtu dzīvnieka iegādē un uzturēšanā.

Sauszemes bruņurupučiem nepieciešams plašs terārijs (vismaz 120 cm garš terārijs) ar speciālu aprīkojumu, kas varētu izmaksāt ap 800Eiro. Nepieciešamas speciālas lampas, iespēja nodrošināt siltumu (vismaz 30 grādus siltajā pusē).

Sauszemes bruņurupučiem būs nepieciešams nodrošināt daudzveidīgu veģetāru uzturu ar kvalitatīviem vitamīniem.

Tie dzīvo vidēji 60 gadus, pieaugušu vecumu sasniedzot 10 gadu vecumā. Ārā no terārija tos var ņemt ne ātrāk kā 4 gadu vecumā. Nebūs piemērots pa rokām ņemšanai. 

Ūdens bruņurupuči būs retāk pieejami. Tiem nepieciešams plašs akvārijs (vismaz 180litri) ar speciālu sauszemes platformu, speciālām lampām, stipru filtrāciju. Sākuma komplekts varētu izmaksāt ap 600 Eiro.

Ūdens bruņurupucim būs nepieciešams daudzveidīgs uzturs, lai nodrošinātu veselīgu un cietu bruņu.

Dzīves ilgums tiem ir aptuveni 25 gadi. Nav piemēroti ņemšanai rokās. Lielāko dzīves daļu pavadīs ūdenī. Uz sauszemes izkāpj vien nožāvēties un sasildīties.

Bārdainā agāma

Labdien! Gribētos uzzināt, cik daudz kukaiņu ir jāapēd 4-5 mēnešu vecai agāmai dienā? Un kādus tieši kukaiņus vislabāk dot. Esmu dzirdējusi, ka vajag 3-4 mazus miltu tārpus dienā. Vai tas ir kopā ar citiem kukaiņiem vai tikai 3 dienā un viss? Paldies!

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Labākais veids, kā noteikti ieteicamo kukaiņu skaitu un izmēru ir sekojošs, agamai var dot tik daudz kukaiņu, cik garš ir agāmas ķermenis. Attiecīgi, saliekot rindiņā dažādus kukaiņus, šī rindiņa var būt tik gara, cik agāmas ķermenis. Kāpuri ir garāki, attiecīgi tos barojam mazāk (tie arī būs treknāki), kurpretī circeņi un prusaki ir īsāki, tamdēļ tos var barot vairāk (tie arī būs viegklāki). Katrai ķirzakai jāpiemēro individuāls uzturs. Bet aptuveni 3-4 mēnešus vecs mazulis diennaktī var apēst vien 3 miltu tārpus vai 3 sīkus zoofobus vai 5 mazus circeņus vai 5 mazus prusakus. Kukaiņus vienā barošanas reizē var dot dažādus, piemēram 2 miltu tārpus un 2-3 circeņus.

Par kukaiņu izmēru. Kukainis vat būt tik liels, cik plata ir atstarpe starp agāmas acīm. Ar lielāku kukaini agāma var aizrīties.

Akvāriju kopšanas pakalpojums.

Sveiki, vai jums ir kāds cilvēks kurš brauc apkopj akvārijus uz firmu ?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,nē, šādus pakalpojumus mēs nesniedzam.

Labvakar! Mūsu ģimene vēlas iegādāties ragdolls kaķēnu no iepazītas audzētavas. Sakiet, lūdzu, kāds ir aptuvenais vecums, kad tos ir droši dot jaunajiem saimniekiem? Šobrīd mums piedāvā kaķēnu, kas ir 4 mēnešus vecs.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Latvijas republikā atsavināt kaķēnu jauniem samiekiem var no 10 nedēļu vecuma!
Ministru Kabineta Noteikumi Nr. 266