Ekspertu atbildes

Jums ir jautājumi? Mums būs atbildes. Dino Zoo Pasaule veikalā strādā pieredzējuši un zinoši ihtiologi, putnu un grauzēju speciālisti, kinologi, felinologi un daudzi citi speciālisti, kuri sniegs profesionālu padomu saistītu ar mājdzīvnieku turēšanu, kopšanu un veselību saistītos jautājumos.

Kucēnu skola. Vai var nākt, ja kucēnam jau ir 6 mēneši?

Labdien! Man ir Džeka rasela terjera kucēns (2.maija palika 6 mēneši) interesē vai pie jums saja vecuma vēl var iet kucēnu skolu. Esam iepriekš bijusi nodarbībās cituviet bet vēlētos pamainīt un dzirdētas ļoti labas atsauksmes tieši par Dino zoo kucēnu skolu.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Jā, protams, drosi nāciet :)

Pieteikties var pa telefonu 29390650 vai arī pa e-pastu arena@dinozoo.lv

Jauku dienu!

Kaķenīte kasās

Man ir gadu veca kaķene Un viņa kasās līdz asīnim kakls skausts ausis

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Kaķenīte noteikti, nevilcinoties, ir jāatrāda veterinārārstam (vēlams dermatologam), lai noskaidrotu pārmērīgās kasīšanās iemeslu un nozīmētu attiecīgu ārstēšanu.

Niedru zivs un neoni.

Sveiki! Vai niedru zivi var turēt ar neoniņiem vai citām mazām zivīm? Ar cieņu, Guntars

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,niedru zivis diemžēl mazas zivtiņas uztver kā pārtiku.Pakāpeniski tās tiks apēstas,tādēļ kopā ar niedru zivīm var turēt tikai paliela izmēra zivis.

Zelta zivis.

Labdien! Tikko saņēmu savas zelta zivtiņas Ranchu no Taizemes. Bet abiem kaut kas kaiš (kā bildē) - vienam sarkani un balti punkti, otram nav punktu bet stāv ar galvu uz leju. Ko lūdzu lai es daru? Esmu ļoti satraukta! Lūdzu palīdziet! Ar cieņu! Džolija

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien.Ihtioftiroze.Parazīts.No pieejamākiem ārstniecības līdzekļiem firmas "Sera " līdzeklis "Costapur".Nopērciet un lietojiet vadoties pēc ražotāja instrukcijas.

Kriptorhs

Sveiki . Manam kucēnam taksim 8 mēneši . Bet izskatās ka viņam ir tikai 1 oliņa .

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Sēkliniekiem būtu jābūt noslīdējušiem maisiņos jau pirmā dzīves mēneša laikā. Taču mēdz notikt tā, ka tie nenoslīd vai arī nenoslīd tikai viens no tiem. Šādus dzīvniekus sauc par kriptorhiem. Jūs variet atrādīt kucēnu veterinārārstam, kurš viņu izmeklēs un ieteiks kā rīkoties. Kriptorhiem ir iesakāma kastrācija, jo vēdera dobumā sēklinieks atrodas tam nepiemērotā temperatūrā un nākotnē tas var izraisīt patoloģijas sēkliniekā. 

Kaķēns apēda šokolādi

Mans kaķēns apēda piena šokolādi! Ko Jūs man ieteiktu darīt?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Būtu svarīgi zināt, cik daudz šokolādi kaķēns apēda. Lielos daudzumos šokolāde dzīvniekiem ir ļoti kaitīga. Ja novērojat izmaiņas dzīvnieka pašsajūtā, uzvedībā, viņš noteikti jāved uz veterināro klīniku.

Jūras cūciņas defekācija

kapēc atrodoties ārpus būra brīvā gaitā pa gultu jūrascūciņa tik bieži nokārto dabiskas vajadzias. 3 reizes pa 5 minutem. mazliet par traku nevaru saprast kas par lietu.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Izlaižot jūras cūciņu no būra, viņai ir iespējas vairāk kustēties, un, vairāk kustoties, arī ir vairāk defekācija. Veselai jūras cūciņai defekāciju novēro bieži un daudz. 

Paaugstināti rādījumi asins analīzēs

Labdien! Aptuveni 11 mēnešus vecai kaķenei tika uztaisīt asins analīzes pirms plānotās sterilizācijas. Asins analīzēs tika uzrādīti divi paaugstināti rādījumi: 1) ALT 258 U/L (norma 12-130) un 2) ALKP 193 U/L (norma 14-111). Vai šie rādījumi varetu liecināt par aknu bojājumiem? Vai šie analīžu rādījumi varētu būt par pamatu, lai neveiktu sterilizāciju kaķenei? Kāda būtu pareiza rīcība ar šādiem analīžu rezultatiem?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Jā, šādi rādījumi var būt par pamatu, lai atliktu operāciju, un liek domāt par papildus izmeklējumu nepieciešamību, kā piemēram, ultrasonogrāfiju. Pēc USG izmeklējuma var izvērtēt, vai sterilizāciju var veikt vai tomēr ir jānogaida, un attiecīgi ārsts var nozīmēt ārstēšanu, diētu, ja tāda nepieciešama. 

Zebru amadīni

Labvakar, mums ir 2 Zebras amadins putniņi. Tikko izdēa tadu ka oliņu. Bet putniņi ar knābi knāba. Kā labāk rīkoties?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Ja putniņš izdēto olu knābā, iespējams tā viņam rada diskomfortu, stresu. Pamēģiniet olu izņemt un vērojiet kā putniņi uzvedas. 

Viļņpapagailītis vienu spārnu ceļ augstāk

Labdien! Mans vilnpapagailits sodien ta divaini visu laiku taka cila/staipa vienu sparnu bet cel loti daudz augstak ka otru… kad iegaja arpakal buri tad vairs nedara ta lidot ari var, es isti nesaprotu vai vinam viss labi vai sap sparins… paldies! Gaidisu atbildi:)

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Vērojiet papagailīti, vai šāda epizode atkārtojas. Ja novērojat, ka putniņam ir diskomforts, pierakstieties pie veterinārārsta, kurš specializējas eksotisko dzīvnieku ārstēšanā.