Ekspertu atbildes

Jums ir jautājumi? Mums būs atbildes. Dino Zoo Pasaule veikalā strādā pieredzējuši un zinoši ihtiologi, putnu un grauzēju speciālisti, kinologi, felinologi un daudzi citi speciālisti, kuri sniegs profesionālu padomu saistītu ar mājdzīvnieku turēšanu, kopšanu un veselību saistītos jautājumos.

kaķim smaka no mutes

Sveiki,man ir iegadats meinkuns no audzetavas,5 menesi meitene,vinai parsvara ir visu laiku atverta mute vala, un no mutes nak sausmiga smaka,kas tas varetu but?ediens nav mainits tads pats ka no audzetavas, Ed vina labi,smaganas un zobi izskatas labi,

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

iespējams kaķim mainās zobi un tādēļ smaka ir nedaudz intensīvāka. Jebkurā gadījumā dzīvnieku būtu labāk atrādīt veterinārārstam.

 

Ar cieņu ,

Dino Zoo klīnika

kaķim pie acs balta plēve

Sveiki, mūsu mincim acu kaktiņā tuvāk degunam parādijusies balta plēve- takā strutas, bet nav strutas, balts tāds. Kas tas ir? Un kādi apdraudējumi mincim draud? Ko iesakat pec iespejas atrak darīt, mincim takā asaro acis, bet īsti nē, knapi tur vaļā, ir atver lidz galam, bet biežāk ciet

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl attālināti nevarēsim noteikt problēmas iemeslu. Ar dzīvnieku nepieciešams doties pie veterinārārsta, lai noskaidrotu , kas mincim par vainu un nozīmētu tālāko ārstēšanu, ja tāda būs nepieciešama.

ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Mana žurka ir palikuši neaktīva,neēd un šķauda.Kāds varētu būt iemesls?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

lai noskaidrotu iemeslu dzīvnieks jāved pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pirakstīties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Āfrikas gliemeži

Sveiki. Man ir lielie Āfrikas gliemeži. Mums ir tiko išķilušies mazie gliemeži. Kas vel nelien ārā . Var redzēt ka čaula ir palikusi. Kā man pa viņiem rūpēties? Kad jāpārliek citā tearijā . Un kā viņiem ar ēdienu un ūdens trauciņu. ?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Speciāli mazos gliemežus no lielajiem nodalīt nav nepieciešams, vienkārši palielināt gliemežiem dodamo ikdienas barības devu, un parūpējamies par pieeju papildus kalcijam, lai mazie izaugtu ātri un veselīgi.

Ja ļoti ir vēlme, mazos var atlasīt atsevišķā konteinerī ar kokosa substrātu, ūdeni ielejot seklā  šķīvītī un barību novietojot seklā trauciņā.

Aprūpe nekādi neatšķirās no lielo gliemežu aprūpes. Nedēļās laikā visi mazie sāks apgūt terāriju un būs aktīvi.

Dzīvnieka veselība

Labdien! Vēlos pajautāt- man hamelions 3 mēneši never vienu actiņu vaļā! Vakar viss bija ok, šodien never vaļā, cenšās berzēt pret koku Varbūt jūs varat kaut ko ieteikt?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Ja dzīvnieks cenšas actiņu berzēt pret kadu virsmu, tad visticamākais uz acs ir pailkusi nenonākusi āda pēc ādas maiņas. Ieteicams paaugstināt mitruma līmeni terārijā, smidzināt to ar izteikti siltu ūdeni un vērot dzīvnieku. 

Ja acs netiek atvērta tuvāko dienu laikā, hameleons var zaudēt apetīti, kā rezultātā tam var ciest kopējā veselība. Ja nekas neuzlabojas, ieteicams vērsties pie eksotisko dzīvnieku veterinārārsta, lai novērtētu situāciju precīzāk.

Sauszemes bruņurupuči

здравствуйте, у нас черепаха сухопутная, 1 годик! Сколько должна есть черепаха? Сколько не положим еды она всё сьедает! Кормим 2-3 раза в день разнообразными листьями! Подскажите пожалуйста сколько раз в день ей давать еды? У черепахи очень хороший аппетит! Если еда кончается она смотрит в пустую миску и не успокоится пока неположим еще.

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Kamēr bruņurupucis aug, barības daudzumu ierobežot nevajag. Parasti barību ieliekam no rīta, lielākā devā, bet ja nepieciešams un ir iespējams, bļodu var papildināt dienas laikā. Salātos parasti ir maz šķiedrvielu, bet daudz ūdens, tamdēļ ar tām labi pieēsties ir grūti un bruņurupucis tamdēļ var turpināt izrādīt izsalkumu. Šajos gadījumos jāpiedāvā barības ar augstāku šķiedrvielu sastāvu, piemēram burkānus, kabačus, zaļās pupiņas, cēzara salātus, pienenes, ceļmallapas, dadžu lapas, ķirbjus un citus. Katrreiz uz barības mazās devās kaisām arī vitamīnus. 

Svarīgi ir pievērst uzmanību arī tam, vai ar šo lielo apetīti dzīvnieks arī pieņemas svarā. Ieteicams tik mazus bruņurupučus reizi nedēļā nosvērt uz virtuves svariņiem, lai piefiksētu svara pieaugumu vai kritumu un vērot dzīvnieka augšanu.

Bailīgs suns. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Sveiki! Jautājums. Gandrīz pirms 2 gadiem es uz ielas atradu kucēnu. Cilvēki un bērni viņu mocīja/sita. Bet tagad mums ir problēma, viņš atsakās iziet ārpus mājas teritorijas, vīriešu un bērnu redzeslokā rodas nesaturēšana un čīkstēšana. Mēģināju maigi runāt, dot kārumus, novērst uzmanību spēlējoties, bet viņš skrien mājās un čīkst, nomierinās tikai tad, ja apskauj un sauc vārdā. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Uzlabot šo situāciju protams ka var. Galvenais sākt pareizi un secīgi strādāt. Iespējams kādu laiku būs jālieto arī mierinājuma zāles.

Pieteikties nodarbībai vai konsultācijai ir iespējams pa telefonu 29390650 vai pa e-pastu arena@dinozoo.lv.

Labdien.Mēs ģimenē izlēmām dot mājas kaķēnam runcītim no patvetsmes,bet vēlamies paņemt vēl vienu kaķēnu arī runcīti,ļoti sirdī iekrita,bet ir raizes vai augot kopā nebūs problēma ar tetetorijas dalīšanu,mums ir liela lauku māja.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Ar bezšķirnes kaķiem ir tā, ka nevar prognozēt šķirnei raksturīgu raksturu un tapēc ir grūti prognozēt kaķu kopdzīves reakciju. Kaķis ir teritorijas dzīvnieks un ir vienpatis, bet protams ir izņēmumi, kā meinkūni un citas aborigēnās šķirnes, kas var dzīvot vairāki kopā un būs draudzīgi

50l akvārijs

Labdien! Man ir 50 litru akvārijs jau 15 gadus. Viss bija labi. Pirms nedēļas nopirku jaunas zivis 6 gab. un ielaidu akvārijā. Tagad man visas zivis ir ar baltiem punktiņiem un dikti kasās gar akmeņiem. Nopirku Sera Costapur. Jau pirmo devu pielietoju, tomēr 1 zivtiņa jau nomira. Mani satrauc zivtiņu aktīvā kasīšanās un slēpšanās grunts akmeņos. Zivis man ir 1 ancistrus sams, 7 pecīlijas, palika 1 tetra. Kā uzlabot ūdens kvalitāti un palīdzēt zivtiņam, lai nekasās.

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien.Jūs pareizi rīkojāties sākot lietot zāles.Jūsu zivtiņām ir parazīti,slimību sauc ihtioftiroze.Zāles jālieto kā teikts instrukcijā,un ja pēc pirmā kursa vēl ir slimības pazīmes tas jāatkārto.Spriežot pēc Jūsu rakstītā parazītu ir diezgan daudz,jo sākuma stadijā ārējas pazīmes ir gandrīz nemanāmas.Tādēļ arī pie pareizas ārstēšanas ir iespējama daļēja zivju bojāeja.Atceraties ka ārstēšanas laikā zivis nedrīkst barot!

54l akvārijs

Sveiki! Akvārijs 54l, filtrs ir, temperatūra 23-24°C. Akvārijā ir viens dzīvais augs, oranda, 4 ternēcijas, neons, neretīnas zebra gliemeži, ancistrs(sams) un divas zivis, kas nāca mantojumā. Viena no mantotajām zivīm varētu būt Danio, bet viņa ir ļooti resna un veikalā rādot bildi- man teica, ka iespējams deformējies jau mugurkauls(bildē sarkanā zivs) un otra dzeltena tāda pati, bet spuras kā "volāni"-nosaukumu nezinu. Jau nedēļu viena no Ternēcijām visu laiku "slēpjas" mājiņā, reizēm izpeld, arī ēd, bet lielāko dienas daļu pavada tur. Kas viņai varētu būt noticis, kā palīdzēt un ko uzlabot? Uz ķermeņa nav manāmi nekādi ievainojumi, vai pigmenti.

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,fotgrāfijā ir trīs danio un rozā ternēcija.Aprakstiet kā kopjat savu akvāriju.Cik bieži veicat tīrīšanu un kā tas notiek.Ar kādu barību,cik bieži un kādu barības dauzumu 1 ēdienreizē izbarojiet zivīm.Paldies!