Ekspertu atbildes

Jums ir jautājumi? Mums būs atbildes. Dino Zoo Pasaule veikalā strādā pieredzējuši un zinoši ihtiologi, putnu un grauzēju speciālisti, kinologi, felinologi un daudzi citi speciālisti, kuri sniegs profesionālu padomu saistītu ar mājdzīvnieku turēšanu, kopšanu un veselību saistītos jautājumos.

No kāda vecuma var vest pie friziera Skotu terjeru.

No cik mēnešiem skotu terjeru var vest pie friziera un cik bieži var mazgāt,man ir balta kucīte.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

LAbdien!

Kucēnu var vest uz frizētavu tād, kād viņam ir veiktas visas potes. Ir ļoti svarīgi savlaicīgi pieradināt suni pie grūminga procedūram, lai vēlāk un turpmāk tas nesagādātu stresu.

Sešgadīgai vācu aitu suņu meitenei nomira brālītis, ar kuru augusi un dzīvojusies kopš mazotnes. Var redzēt, ka ļoti skumst. Pēc cik ilga laika vēlams meklēt kādu citu draugu, cik vecu, kuru dzimumu? vai raksturam vēlams būt līdzīgam kā iepriekšējam sunim?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Ir jāpaiet kādam laikam. Jo paņemot otro suni Jūsu uzmanība vairāk tiks veltīta viņam. Esošajam sunim tas arī var sāpīgi un izraisīs greizsirdību. 

Par dzīmumu, vecumu un t.t. Viss ir atkarīgs kā esošais suns reaģe uz sava dzīmuma pārstāvjiem. Ar mazo kucēnu noteikti būs vieglāk sadrauzēties, nekā ar pieaugušo suni.

Dino Zoo ir sagatavojis rakstu. Te ir vairāki padomi:

https://dinozoopasaule.lv/lv/ekspertu-padomi/suni/raksti/kad-gimene-ienak-vel-viens-suns-13958

Kaķis urinē ārpus kastītes

Labdien! Kaķim ir 9 mēneši un pēdējā mēneša laikā viņš ir sācis piečurāt gūltu kaut vai viņa ir saklāta vai nesaklāta. Pirms tam viss bija labi, viņš ir iemācīts iet kastītē un visas lietas tur arī nokārtot, bet pēkšņi viņš sāk piečurāt gūltu. Katru vakaru atnākot no darba mājās ir piečurāta gultā, pa nakti pamostos viņš ir piečurājis segu, ar ko es guļu, pa dienu izeju ārā uz 5 minūtēm atnākot atpakaļ ir piečurata gulta. Vai tā ir urīna ceļa problēma? Vai viņš vienkārši ir iespītējies un iezīmē savu teritoriju katru dienu? Es katru nakti mostos ar šausmām, ka ir iespēja, ka viņš apčurās segu un reāli mani. Ko man darīt?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Vai kaķis ir kastrēts? Nekastrēti runči var urinēt netipiskās vietās, iezīmējot teritoriju.

Dzīvnieki var arī urinēt sev netipiskās vietās, signalizējot par urīnceļu saslimšanām. Tādā gadījumā ir jāvēršas pie veterinārārsta un jānodod urīna analīze. 

Kaķēnam caureja

Sveiki ir tāda lieta ka panemam no draugiem kaķeni jauna bet nezinam isti cik meneši viņai aptuveni no 3-4 meneši jauna devavam viņai sakuma kaķu baribu slapjo vinai bija caureja pec tam nomainijam baribu uz sauso bet nekas nav mainijies caureja veljoprojam gribetu zinat kas pa vainu?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Iemesli caurejai var būt dažādi. Kā viens no tiem var būt konkrētas barības nepanesamība, taču tā nav konserva nepanesamība, bet gan dzīvniekam neder kaut kas kas ir barības sastāvā. Visbiežāk tas ir proteīns. 

Taču caureju var novērot arī, piemēram, pie gremošanas trakta saslimšanām, endoparazītiem, infekciju slimībām u.c., tāpēc kaķēnu ieteicams atrādīt veterinārārstam, lai dzīvnieku izmeklētu, noteiktu iemeslu ieilgušajai caurejai un nozīmētu atbilstošu ārstēšanu/diētu, ja tāda nepieciešama. Ar pierakstu pie ārsta ieteicams nevilcināties, sevišķi, ja caureju novēro nemitīgi. 

Kaķis jūtas slikti

Sakiet lūdzu,mans kaķis neceļ galviņu,tura uz leju un nestabils,ēst ēd.Kas viņam kaiš?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Lai pateiktu, kas kaiš kaķim, veterinārārstam dzīvnieks ir jāapskata un jāveic izmeklējumi. Ar minētajām sūdzībām kaķis noteikti ir jāatrāda veterinārārstam. 

Aksolots un sams.

Vai aksolotu var turēt kopā ar samu. Akvarija 180li

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,es neieteiktu, aksolotiem piemērotā temperatūra parasti ir zemāka nekā vajadzētu samu pilnvērtīgai dzīvei, aksoloti ir uzņēmīgi pret zivju slimībām un grūti padodas ārstēšanai un pastāv arī iespēja ka šie dzīvnieki var nodarīt viens otram pāri.

Cīnītajzivtiņa.

Sveiki. Man ir 20x20x20 liela akvārija. Man tur peld viena zivs gailītis. Pēdējas dienas ievēroju, ka virs ūdens ir ļoti daudz burbulīši. Gaisa burbuļi. Kāpēc tā ?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,šādā veidā, veidojot gaisa burbulīšus, šīs zivtiņas gatavo vietu iespējamajiem mazuļiem :).Tēviņš taisa no šiem burbulīsiem ligzdiņu,ja sastop mātīti notiek nārsts,tad ikriņus viņš saliek savā veidojumā , sargā un pieskata kamēr mazuļi sāk patstāvīgi pedēt.Mātīte pēc nārsta procesā vairs nepiedalās.

Spurlape 120l akvārijā.

Labdien! Apmēram divas nedēļas atpakaļ tikām pie mantojuma - skalārijas 45 litru akvārijā. Zivtiņas vecumu nezinu, bet ir paliela - ķermenis kādi 6 cm. Palasot pieejamo literatūru, secinājām, ka akvārijs zivtiņai varētu būt par mazu un ierīkojām lielāku, 120 l. Akvārijs aprīkots ar sildītāju, filtru un aeratoru, ūdenim pievienojām SafeStart un kondicionieri, piepulcinājām arī kolēģus - divas mazas mollijas, divus mazus šķēpnešus un pāris mazas skalārijas. Nedēļu pēc ielaišanas jaunajā akvārijā pamanīju, ka lielajai skalārijai pie abām mazajām spuriņām ir iekrāsojies sarkans (pievienoju attēlu). Ēd labi, varbūt pat pārāk, ar pārējām kolēģēm saprotas labi. Pārējām zivtiņām neko tamlīdzīgu nemanu. Vai šis ir kas nopietns? Pie vainas pārcelšanās stress vai kāda cita vaina? Kā zivtiņai palīdzēt?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,iespējams pie vainas ir PH svārstības pārceļoties no viena akvārija uz otru,bet ja zivs jūtas labi domāju satraukumam nav pamata.

Kucītes pārošana

Labdien! Mums ir 7 mēn jauna īspalvainā takšu meitenīte! Vēlējāmies noskaidrot cik daudz/bieži viņai būs mēnešreizes(pirmās tikko bija) un kad būtu vislabākais laiks, kad veikt pārošanos? Paldies!

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Meklēšanās kucītēm parasti ir ik pēc 6-7 mēnešiem.

Pārošanā ir jāņem vērā daudz un dažādi faktori un, tā kā atsevišķām šķirnēm mēdz būt savas īpatnības, pilnvērtīgāku informāciju par pārošanas procesu, partnera izvēli, piemērotāko vecumu u.c. sev interesējošiem jautājumiem iegūsiet sava suņa šķirnes klubā. 

Щенок кавалер кинг Чарльз спаниеля

Добрый день! Очень хотим приобрести кавалер кинг Чарльз спаниеля. У нас в Латыии совсем нет питомников и тд. Может Вы сможете помочь с информацией, куда/ к кому обратится за помощью в приобретение здорового щенка с родословной и документами?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

В Латвии есть несколько питомников этой породы. Обратитесь в клуб. Клуб поможет Вам разобраться в этом вопросе. Если в данный момент в Латвии нет щенков, то клуб подскажет где искать информацию о щенках в других странах.

Ниже ссылка на клуб:

http://www.toy-dogs.lv/