Rezultāti

#akvarijaiemitnieki (2966 ieraksti)

Samiņa vēders.

Kapēc śāda krūtiņa balta, veselīgs saminś

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,normāli tas nav,atsūtiet vēl kādu fotogrāfiju.Citādi uzvedībā viss kā parasti?Apetīte laba?

Akvārija iekārtošana cīnītājzivtiņai.

Sveiki. Kāda ir pareiz secībā gailiša akvarija iekārtošanai. Ūdens ir janostadina(cik ilgi) ? Kā sagatavot grunti?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,akvārijam domāto grunti skalo zem tekoša ūdens,lai izskalotos iepējamie netīrumi un akvārijs nepaliktu duļķains,ievieto akvārijā,tad iepilda ūdeni.Krāna ūdeni vēlams nostādināt vismaz 12h,ja lieto specālos līdzekļus akvārija startēšanai arī zivtiņu var ielaist pēc šāda laika.

Apaļš akvārijs.

Labdien, vēlamies iegādāties mazu zivtiņu apaļā akvārijā, kāda zivtiņa vis labāk iedzīvotos parastā, apaļā akvārijā?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,jautājums - kāds tilpums būs šim traukam?Ja vispārēji,tad šādos akvārijos ir grūti ievietot akvārija tehnisko aprīkojumu un tie parasti ir maza tilpuma,tādēļ gandrīz vienīgais iemītnieks varētu būt cīnītājzivtiņa (gailītis).

Sieksta akvārijā.

Sveiki! Aptuveni 3 mēnešus atpakaļ jūsu veikalā nopirku siekstu (mopani). Veikala darbiniece, kura apgalvoja, ka ir zinoša šajos jautājumos, informēja, ka sieksta ir gatava likšanai akvārijā, bet pirms tam derētu diennakti paturēt ūdenī, lai iziet visa sarkani-brūnā “krāsa”. Siekstu turēju ūdenī divas diennaktis, jo ūdens turpināja krāsoties. Vēlāk ievietoju siekstu akvārijā. Pāris dienas vēlāk pamanīju, ka sieksta izskatās bāla un gluma, izvilku ārā, smirdēja pēc kanalizācijas un kaut kā beigta. Uzreiz veicu visus tīrīšanas pasākumus akvārijā, ūdens maiņas utt. Zivis necieta. Siekstu rūpīgi nomazgāju un ar tīru birstīti nokasīju visu glumo un duļķaino. Pēc tam siekstu divas dienas pēc kārtas vārīju sālsūdenī pa ~8 stundām. Pēc vārīšanas siekstu pārliku uz bļodu, kur tā nostāvēja divas nedēļas. Ūdens bļodā tika mainīts divas reizes dienā. Pēc divām nedēļām bija sajūta, ka siekstu akvārijā likt ir droši un viss sliktais ir “izvārīts”, izmērcēts utt., bet aptuveni nedēļu vēlāk sieksta atkal palika balta un gluma. Nezinu, vai tam ir liela nozīme, bet akvārijs ir 110 litri, dzīvo 3 helēnas, pāris neoni, padsmit pecīlijas un ir ļoti daudz dzīvo augu, temperatūra +26-28c, ir filtrs, akvāriju tīru reizi divas nedēļās un gaisma ir ieslēgta vidēji 10 stundas diennaktī. Kāds ir iemesls tam, kāpēc siekstai nesanāk sadraudzēties ar manu akvāriju? Būšu ļoti pateicīga par atbildi!

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,būtu jauki, ja Jūs atsūtītu akvārija foto un siekstas.Aprakstiet arī cik bieži un ar kādu barību barojat zivis.Temperatūru labāk būtu uzturēt ap +25 grādi,un akvāriju tīrīt 1x nedēļā :).Paldies!

Duļķains ūdens akvārijā.

Sveiki! Man akvārija ūdens ir ļoti duļķains... Man ir 5 zivis un 1 pundur vardīte. Es nomainiju ūdeni nekas tik un tā nemainijās. pēc tam es nomainiju pa visam un bija tīrs 1 nedēļu un sāka palikt duļķains. Man varbūt jāpērk cits filtrs? Jo man uz 30l ir TETRA easy crystal 250/300 filtrs.

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,atsūtiet akvārija foto.Jāsaprot kāda veida duļķainība tā ir.Aprakstiet vēl, cik bieži un kā tīrat akvāriju,ar kādu barību barojat zivis.Paldies.

Ancistrussams.

Sveiki! Vēlos iegādāties Ancistrus albīno samiņu, kādi būs viņam nepieciešamie apstākļi? (piem, akvārija tilpums, barības veids un viss cits, ko man vajadzētu zināt? :) Kurā akvārija daļā šis sams dzīvos un kāpēc? Vai to ir iespējams turēt kopā ar citām zivīm, gliemjiem? Kādas ir attiecības ar augiem? Kāda vispār ir šīs zivs uzvedība, "rakstura iezīmes"? Liels paldies par atbildēm jau iepriekš! :))

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,šī zivtiņa specifiskus apstākļus neprasa,tomēr akvārija tilpumu ieteiktu no 50 l,samiņš var izaugt līdz 15 cm,un Jūs noteikti vēlēsieties pievienot akvārijā vēl zivis.Ar citām zivīm sadzīvo labi,nav agresīvs.Ir gadijumi kad mēdz augiem grauzt jaunās lapiņas,tādēļ akvārijā ieteicama  koka sieksta (dabīgs koka dekors),kura kalpos gan kā slēptuve gan "rubināmais materiāls" + papildbarība,koka sieksta satur vielas kas vajadzīgas šo samiņu organismiem.Barošana-speciālās samu tabletes.Zivtiņa pārvietosies pa visu akvāriju,bet noteikti atradīs sev arī kādu konkrētu vietu kurā uzturēsies biežāk,jo būtībā visas zivis ir teritoriālas:).

Hemichromis zivtiņa un Zebras zivtiņa.

vai vienā akvārijā var turēt Hemichromis šķirnes zivtiņu un Zebras šķirnes zivtiņu?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,cihlīdas var turēt kopā ja tās ir apmēram vienāda izmēra. Lai atbildetu konkrētāk vajadzētu zināt zivju pilnu nosaukumu un akvārija tilpumu.

Cīnītājzivtiņa.

Labvakar! Man ir 3 akvāriji un katrā akvārijā ir pa 1 gailītim. 2 akvārijos ir aptuveni 9 l bet vienā ir aptuveni 4 l. Visiem akvārijiem ir neīstie augi un katram ir pa mājiņai. Es katras zivtiņas akvāriju mazgāju 1-reiz nedēļā (varbūt dažreiz iekavēju dažas dienas) un katram akvārijam ir savs, atsevišķs sūklītis, taču visas trīs es ņemu ar vienu un to pašu tīkliņu. Es sāku viņām dot arī speciālos vitamīnus, kurus esot jādod 1-reiz mēnesī un es tos iedevu tikai 1 reiz - 5. martā. Man ir aizdomas, ka viņa sliktais veselības stāvoklis varbūt ir no vitamīniem. Pirms aptuveni 3 dienām Vienam no gailīšiem (kurš dzīvo 9 l akvārijā) pazuda ēstgriba un jau nākamajā dienā viņa spuriņas bija salipušas kopā un viņš bija kļuvis daudz mazkustīgāks. Ap žaunu rajonu parādijās sarkani plankumi. Es pamanīju arī to, ka viņš var pēkšņi palikt ļoti aktīvs (kas ir ļoti raksturīgi viņam) un pēkšņi aizmigt tā, ka akvārija maza pabīdīšana vai klauvēšana viņu nevar pamodināt. Vēlāk es pamanīju, ka viņa astes galiņi sāk palikt sarkani... Viņam agrāk bija parādijies mazs pūslītis ap vienu aci, taču mana mamma teica, lai es nesatraucos un arī neizskatijās, ka viņam ir palicis grūtāk dēļ šī pūslīša... Taču tagad man ir tāda sajūta, ka visu viņa ķermeni ir pārņēmis šis "pūslītis".Tagad viņš jau 3. dienu nav ēdis un es izmēģinājos visādi viņam iebarot barību- runāju ar viņu, ar tīkliņu ieliku viņu tīrā, siltā ūdenī un tur mēģināju iebērt graudiņus, bet nekā. Varbūt viņš apēda tikai 1 graudiņu. Aizmirsu pateikt! Viņš pie manis ir jau no pagājušā gada 30. jūnija, tātad nepilnus 9 mēnešus. Vai viņam ir kāda slimība? Ja jā, vai to var ārstēt un mani ļoti satrauc viņa ēšanas trūkums. Kā arī, es uztraucos, ja pie vainas ir vitamīni, vai tie varētu skart arī pārējās 2 zivitņas? Jau iepriekš pateicos par atbildi un, cerams, kādu noderīgu ieteikumu.

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,zivtiņa izskatās bēdīgi,bet slimību pazīmes neredzu,atrakstiet pa soļiem kā Jūs tīrat savus akvārijus.Vitamīni ja tiek lietoti pareizi,neko ļaunu nodarīt nevar.Atsūtiet ,lūdzu vēl fotogrāfijas,velams visu trīs zivju,un vitamīnu nosaukumu.Barot nevajag!