Rezultāti

#akvarijs (187 ieraksti)

Akvārija iekārtošana cīnītājzivtiņai.

Sveiki. Kāda ir pareiz secībā gailiša akvarija iekārtošanai. Ūdens ir janostadina(cik ilgi) ? Kā sagatavot grunti?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,akvārijam domāto grunti skalo zem tekoša ūdens,lai izskalotos iepējamie netīrumi un akvārijs nepaliktu duļķains,ievieto akvārijā,tad iepilda ūdeni.Krāna ūdeni vēlams nostādināt vismaz 12h,ja lieto specālos līdzekļus akvārija startēšanai arī zivtiņu var ielaist pēc šāda laika.

Filtrs 25 l akvārijā.

Cik bieži jātīra filtrs 25l akvārijā?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,vadoties no filtra darbspējas,atkarībā no zivtiņu daudzuma un piesārņotības,1x nedēļā vai biežāk.

Akvārijs Tetra Cascade LED, melns, 6,8 l

Sveiki. Interesē kādas zivtiņas būtu piemērotas šim akvārijam-Tetra Cascade LED, melns, 6,8 l ? Tādas ko viegli kopt, jo paredzēts-mazam saimniekam kuram dikti zivtiņas patīk. Kā pirmās par ko rūpēties. Paldies

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,akvārija kopšanas nianses ne tik daudz ir atkarīgas no zivju sugas ,kā no akvārija tilpuma,un diemžēl mazus akvārijus kopt ir sarežģītāk nekā lielus.Mazajam saimniekam noteikti vajadzēs Jūsu palīdzību akvārija tīrīšanā :).Konkrētajam akvārijam vispiemērotākais iemītnieks būs cīnītājzivtiņas tēviņš (Betta splendens) .Šīs zivtiņas dabā dzīvo ļoti mainīgos apstākļos un tādēļ tām nav augstas prasības ūdens kvalitātei.Tomēr uzmanīgi jāseko līdz, lai akvārijā nepaliktu neapēsta barība un jāveic 1/5 līdz 1/3 daļas ūdens maiņas regulāri 2x nedēļā,krāna ūdeni iepriekš nostādinot vismaz 12h.

Cīnītājzivtiņu tēviņi blakus akvārijos.

Labdien! Sakarā ar tagad ieviestajām attālinātajām mācībām, man tagad istabā ir ievietots dators, tāpēc man uz galda jau esošie 3 akvāriji bija jāsabīda ļoti cieši (aptuveni 1-2 cm. start akvārijiem) Pašos akvārijos man ir gailīši, saprotms katrā akvārijā pa 1. 1 pie manis jau dzīvo vairāk nekā gadu, otrs tūlīt būs gadu pie manis bet trešā zivtiņa pie manis ir tikai no šī gada marta. Un takā vecākās zivitņas abi ir tēviņi, piepeldot pie savu akvāriju malām, kas ir vistuvāk viena otrai, viņi visu laiku pūš vaigus, (es saprotu kapēc viņi tā dara, jo viņi ir ļoti terotoriāli u.t.t.) taču man tas kaut kā nepatīk. Mamma teica, ka viņi gan jau pieradīs, taču veljoprojām bieži redzu, ka viņi pūš vaigus. Arī esmu pamanījusi, ka pati vecākā zivtiņa gandrīz visu laiku uzturas pie tās akvārija malas, kur var redzēt savu kaimiņu un tikai gaida, kad tas parādīsies un varēs atkal pūst vaigus. Bet otrs gailīts jau ir mazliet pieradis pie fakta, ka viņi ir tik tuvu. Man ir mazliet bail, vai tas nenogurdina gailīti, ka viņš visu laiku pūš vaigus, jo tagad vecākā zivtiņa ir sākusi biežāk car muti Izlaisti mazus burbulīšus. Un vai man atstāt visu kā ir un viņi pieradīs viens pie otra, vai labāk varbūt ielikt kādu kartona gabaliņu starp akvārijiem, lai gaiļi nomierinās? Jau iepriekš saku paldies par atbildi. P.S. 1. bildē ir redzama atstarpe estar akvārijiem. 2. bildē redzamā zivtiņa ir pati vecākā. 3. bildē ir redzama otra vecākā zivtiņa.

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,labāk būtu ja zivtiņas viena otru nevarētu redzēt,pretējā gadijumā "cīņas" režīms turpināsies vienmēr.Ilgtermiņā tas var radīt viņām veselības problēmas.

Plankumi barbēm uz muguras.

Labdien! Vakar iegādājos 8 skaistas zivtiņas. 3 pandas samiņus un 5 barbes. Esmu iesācēja zivju turēšanā. Vakar 2 reizes pa nelielam daudzumam pabaroju. Viss bija kartiba. Vieniga problema - nebiju sagatavojusi pietiekami daudz ūdeni, lai piepildītu pilnu jauno akvāriju. (Akvárijs 54l, pašlaik piepildīts 2/3) Šorīt pamostoties konstatēju, ka barbēm uz muguras ir melni plankumi. Visas zivtiņas parsvara peld tikai pa akvārija apakšu. Vai tas tāpēc ka ūdens nebija pietiekoši nostāvējies? Vai viņas peld pa apakšu tikai tāpēc, ka ūdens par maz? Un kas tie varētu būt par plankumiem?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,atsūtiet lūdzu zivtiņu fotogrāfijas,un akvārija kopskatu.

Ikri uz auga.

Labdien. Man ir 60 litru akvārijs kurā dzīvo rerio, gūpijas, pecilijas, neoni. Pāris dienas atpakaļ ieraudzīju uz auga ikrus, nav ne jausmas kas ir vecāki. Man DinoZoo veikalā ieteica iegādāties atsevišķu sietiņa konteineri un ielikt kopējā akvārijā, lai pārējās zivtiņas nenoknaba. Vai pareizi? Kā man rīkoties tālāk un cik ilgā laikā varētu parādīties jaunās zivtiņas?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,būtu jauki ja jūs atsūtītu ikru foto,jums akvārijā ir gliemeži?No Jūsu nosauktajām zivīm tikai danio un neoni nērš ikrus,bet neoni kopējā akvārijā diez vai nārstos un danio ikri īsti nelīp pie augiem...

Apaļš akvārijs.

Labdien, vēlamies iegādāties mazu zivtiņu apaļā akvārijā, kāda zivtiņa vis labāk iedzīvotos parastā, apaļā akvārijā?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,jautājums - kāds tilpums būs šim traukam?Ja vispārēji,tad šādos akvārijos ir grūti ievietot akvārija tehnisko aprīkojumu un tie parasti ir maza tilpuma,tādēļ gandrīz vienīgais iemītnieks varētu būt cīnītājzivtiņa (gailītis).

112l akvārijs

Ir doma 112l akvārijā salikt zebra danio un neon tetra zivis. Cik no katras šķirnes zivis var ielaist?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,noteiktas formulas zivju skaitam akvārijā nav,nozīme ir dekoru un augu daudzumam akvārijā,ieteikums ielaist apmēram 20 gab no katra vieda un novērtēt vizuāli vai ir pietiekoši vai vēlaties vairāk :).