Rezultāti

#putni (703 ieraksti)

Pundurpapagaiļi un amadīni

Sveiki! Vai lielā būrī viļņpapagailīšus drīkst turēt kopā ar amadīniem? Vai dzīvošana kopā netraucēs perēšanai?

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Sveiki!

Šis ir divas pavisam atšķirīgas sugas, amadīni ir daudz mazāki un tiekai tāpēc vien var justies nedroši, putniem atšķiras barība un  barības uzēnmšana (knābji). Blakus būros  tie var dzīvot, kopā diez vai, perēšana būs neveiksmīga.

punti

Labdien! Mums mājās ir pundurpapagailis un amadins. Ar kādiem putniem tie vēl sadzīvo? Paldies

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Sveiki!

Foto redzams ir kanārijs un amadīni! Kopā labi sadzīvo kanāriji un dažādu sugu amadīni. Ar pundurpapagaiļiem gan tos kopā nevajadzētu turēt (atšķiras barība, ēšanas paradumi).

Būris korellai

Sveiki velejos pajautat kadu buri labak pirkt korellas papagailim negribas nopirkt parak mazu. un kur varetu dabut kadu buri korellam.

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Sveiki!

Vēlams, ka būra izmēri ir sākot no 65 * 36 * 67 cm (mazāku gan nevajadzētu). Plaša būru izvēle ir Dino Zoo Pasaule, Alfa, Spice.

 

 

Barība pundurpapagailim

Labdien. Vēlējos uzzināt cik daudz sēkliņas var dot viļņainaijam papagailītim? Nopirku pirms nedēļas un dodu dienā tējkaroti, bet putns sēž pie trauciņa un vēlas vēl.

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Sveiki!

Dienā putniņam pilnīgi pietiek ar 10 - 15 gr pamatbarības. Papildus var dot rīvētu burkānu, nedaudz virzas lapiņas, kādu vālīti ar prosas graudiņiem. 

Korella dzenā otru papagaili

Labdien, Nopirku korella papagaili, bet viņš ir sabozies viņš ed un dzer normāli, visu laiku dzen otru papagaili no sevis prom? Kas tam būtu par iemeslu?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Atbilde: Ar ko tiek barots papagailis? Cik ilgi jau pie jums? Ja otrs putniņš ir nopirkts nesen, tad būtu ieteicams padot nomierinošus preparātus. Putniem var lietot: Calmatonine tabletes 1/4 daļu, tabletes ir uz augu bāzes, kurss ir 14 dienas. Tabletes pieejamas DINO ZOO PASAULE APTIEKA.

Viļņpapagaiļu ligzdiņa

Labdien, Jautājumi- 1) Lai viļņpapagaiļiem būtu mazuļi obligāti būrītī jābūt ligzdiņai? 2) Vai viļņpapagailīši olas var izdēt arī uz būrīša grīdas? 3) Ja tie olas izdēj pie zemes vai no oliņas vēl var izšķilties mazuļi? Paldies!:):) :) :)

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Jā, lai mazuļu perēšana, izšķilšanās un barošana noritētu normāli, ir vajadzīga ligzdiņa. Var izdēt olu uz būra grīdas. Ja vecāki to silda, groza, perē un nepamet, tad var izšķilties. Šādā gadījumā netraucējiet, lai ir, kā ir, un ligzdiņa uz būra grīdas. Ja ola ir pamesta, un to jau vismaz 3 dienas neviens neaiztiek, neperē, nesilda, tad var ņemt no būra ārā.

Korellai pušums uz kājas

Labdien.Šodien lidinoties pa istabu korella nosēdās uz durvīm un bērns neredzot to pievēra. Rezultātā aizmugurējam pirkstam pie paša naga ir pušums. Nav saprotams kā lai sadziedē, jo viņš skrubina to vietu. Ko lai dara? Vai sadzīs pats no sevis? Mīlam savu spārnoto draugu un gribam palīdzēt. Paldies jau iepriekš.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Brūci noteikti dezinficējiet ar zilo graudiņu šķīdumu. Ap brūci var uzpilināt, apsmērēt kaut ko rūgtu (vērmeļu tinktūru), tas putnu atturēs no brūces skrubināšanas. Atkarībā no brūces dziļuma un naga falangas bojājuma pakāpes, pirksta gals var arī atmirt un nokrist.

Pāris viļņpapagailim

Labdien. Pie manis jau 17 dienas dzīvo viļņpapagaiļu puika. Putniņš ir ļoti sabiedrisks un nemaz nebaidās nākt uz rokas. Iedomājos ,ka varbūt varētu nopirkt viņam pārīti. Jautājumi- 1)Vai tad putniņš vairs nebūs tik sabiedrisks un nenāks komunicēt ar cilvēkiem? 2)Ja nopirkšu pārīti viņi var plēsties? 3)Vai vajadzētu pirkt meitenīti vai puisīti? 4)Ja ir puika un meitene vai viņiem būs bērni ja neliek ligzdiņu?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Ja būs otrs putns, tad iespējams šis putns vairāk pievērsīsies otram putnam. Viņi var sadzīvot un var arī nesadzīvot. Lai arī vilnīši diezgan labi adaptējas un parasti jaunpienācējus neiekausta, tad tikpat labi agresīvāks var būt jaunais putns. Otrs putns var būt gan meitene, gan puika. Samērā reti ir veiksmīga ligzdošana un izperēti mazuļi. Ligzdiņa jāliek tikai tad, ja putni izrāda vēlmi ligzdot, vai arī Jūs apzināti vēlaties putnus uz to pastimulēt.