Rezultāti

#papagailubariba (8 ieraksti)

Barība pundurpapagailim

Labdien. Vēlējos uzzināt cik daudz sēkliņas var dot viļņainaijam papagailītim? Nopirku pirms nedēļas un dodu dienā tējkaroti, bet putns sēž pie trauciņa un vēlas vēl.

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Sveiki!

Dienā putniņam pilnīgi pietiek ar 10 - 15 gr pamatbarības. Papildus var dot rīvētu burkānu, nedaudz virzas lapiņas, kādu vālīti ar prosas graudiņiem. 

Papagailis un ūdens

Labdien! Aizvakar iegādājāmies viļņpapagaili. Graudu maisījumu viņš ēd, bišķi panašķojās arī ar mandarīnu un granti, un minerālvielām, bet nevaru saprast, vai ūdeni ir dzēris. Cik saprotu, putni nededzer tik daudz ūdeni, bet tāpat uztraucos - vai putns pats atradīs dzirdinātavu vai tas viņam kaut kā jāparāda? Ūdens mums ir gan mazajā dzirdinātavā - tajā, kas automātiski dozē, gan ielikām papildus mazā bļodiņā, ko tad arī mainu, kad piegružojas.

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Sveiki!

Putns noteikti atradīts ūdens trauciņu. Ja papildus tiek doti augļi, tad ūdens tiek uzņemts no augļu sulām. Vēl risinājums ir ūdens baseins, putniem ļoti patīk plunčāties ūdenī. 

Ehinācija

Labdien! Vai viļņpapagailim var dot ārstniecības eihināciju? Svaigi no dārza dabūta - iekšā vēl ir sēkliņas. Un kā ar mārdadža sēklām?

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Sveiki!

Nelielā daudzumā var dot. Vēlams, ka sāciet ar nelielu daļu no auga, lai putni var paši tās izlupināt. Arī mārdadzi var - bet ne biežāk kā reizi nedēļā. 

Labdien. Man ir divi viļņpapagailīši, meitenīte un puisītis. Viļņpapagailīšu puisīti iegādājos pirmo, būris ir diezgan liels, un, lai papagailītim nebūtu garlaicīgi, iegādājos arī otro papagailīti meitenīti. Abiem putniņiem attiecības diezgan savādas. Puisītis ļoti baidās no meitenītes un katru reizi ķērc un čivina, ja viņš jūtās apdraudēts šī otra papagailīša klātbūtnē. Meitenīte papagailītis ir ļoti aktīva, daudz lido, taču puisītis papagailītis lielāko daļu laika sēž būrī, jo viņam ir problēmas ar vienu spārnu, tam trūkst vairākas lidspalvas, tāpēc viņš lido švaki, pie tam, lielākoties bēgot no otra papagilīša. Ēd abi papagailīši labi, cenšos katru dienu dot viņiem kādu ābola gabaliņu, pieneņu lapiņu. Man ir jautājums, vai šis spārns papagailītim puisītim ataugs, un ko var darīt tā labā, vai nepieciešama kāda noteikta diēta? Kādas divas reizes ir bijusi tāda situācija, ka meitenīte papagailītis uzbrūk puisītim papagailītim, dzenā to pa būri un istabu, kamēr nabaga pārbiedētais papagailītis cenšas aizmukt. Parasti šādā situācijā es viņus vienu no otra izolēju, piemēram, ielieku puisīti papagailīti būrī un otrs papagailītis sēž no ārpuses. Kad tā notiek, abi papagaiļi sasaucās viens ar otru un cenšas viens pie otra tikt. Pēc šāda atgadījuma papagaiļi atkal salabst un viens otru netramda. Varu vēl pieminēt, ka abi papagailīši ir pie rokas pieradināti, dienas laikā būris ir atvērts, papagailīši var lidot brīvi, kad vēlās, ko gan nedara tikai puisītis papagailītis. Kopumā, visvairāk mani uztrauc tieši viņu savsarpējās attiecības un puisīša papagailīša veselība. Paldies jau iepriekš, gaidīšu atbildi.

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Sveiki!

Tādas ir putnu attiecības, ka ik pa laikam viens otru var padzenāt, patramdīt. Iespējams meitene jūt, ka ir spēcīgāka par puiku un tāpēc vairāk to apbižo. Ieteiktu uz laiku (vismaz mēnesi) abus putnus izolēt, sadalīt būri, lai kominucē caur restītēm. Puikam ir vajadzīgs miers, lai tas pieņemtos spēkā un ataudzētu spalvas (būs nepieciešami vismaz 6 mēneši). Papildus abiem putniem ieteiktu Nekton bio,  puikam uz maiņām ar Nekton MSA. Papildus barībai dot  (Egg Food) olu barību (neviss vārītu olu) - sagatavo kā putriņu. 

Mūku papagailis

Labdien! Pirmajā decembrī paņēmu sev vienu Mūku papagaili. Viņš ir dzeltenā krāsā ar vārdu Bella. Tagad es pamanīju, ka Bellas izkārnījumi ir aizdomīgi mazi. Vai tas varētu nozīmēt, ka ar punci kaut kas nav labi? Un vēl mazais kungs vai kundze diezgan bieži sēž ar saboztām spalvām. Es par viņu uztraucos.

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Sveiki!

Ieteiktu putnam papildus padot aktivēto oglīti (sasmalcina un ieber barības tauciņā). Papildus ieteiktu padot vitamīnu, minerālvielu piedevu ar labvēlīgajām batērijām. Fekāliju apjoms var būt samazināts, ja putns sliktāk ēd. Pamēģiniet papildus padot olu barību (zoo veikalos nopērkams). Ja tomēr putns ir saguris, slikti ēd un fēces izmainītas, tad jādodas vizīte pie veterinārārsta. 

Papagaiļa barošana

Labdien taka mums papagailis pirmo reizi tapec ir tik daudz jautajumu. Lai rikotos ka vajag. Tapec so reiz jautajumu pa maizi uc miltu produktiem ko drikt un ko ne.? Un pa knabja cirkstinasanu ko tur darit?

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Labdien!

MIltus saturošus produktus ēdienkartē putnam jācenšās izmantot pēc iespējas mazāk. Putniem ir speciāli cepumi, sausiņi - tos dod tikai kā kārumu vai apbalvojumu apmācības laikā. 

Lūdzu, aprakstiet "knābja čirkstināšana" procesu vairāk, kā tas izpaužas? Cik bieži?

Papagaiļa barošana

Vai papagaili var uzcienat ar pankucinu?

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Labdien!

Noteikti nē, ja nevēlaties, ka putnam ir gremošanas traucējumi. Pankūkas nav putnam piemērota barība. 

Pundurpapagaiļu turēšana

Добрый день! Пережили утрату волнистых попугайчиков(в разное время) И первому и второму было около 4 месяцев. За здоровьем и правильным содержанием следили. Обе птицы умерли внезапно. Теперь боимся заводить. Но любим птиц и очень бы хотели держать.Пожалуйста, помогите советом!

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Labdien!

Tā kā plašāk neesat aprakstījusi kā tika turēti punti, ar ko baroti, tad grūti ir jums ko ieteikt. Papildiniet savu jautājumu ar plašāku aprakstu par to kā barojāt putnēnus un kā tie tika turēti. 

4 mēnešus veci pundurpapagaiļi vēl ir maziņi un ļoti svarīga ir barība ko tie ēd. Barībai jābūt viegli sagremojamai, bet ar lielāku enerģijas daudzumu nekā pieaugušiem. Svarīgs ir ūdens ko tie dzer. Grants un joda piedeva. Noteikti būris nedrīkst atrasties tiešos saules staros, caurvējā, vēsā vietā.