Rezultāti

#kakis (188 ieraksti)

kaķa kastrācija

Здравствуйте! Имеется не большая проблема и пару вопросов. 1. Когда лучше всего кастрировать кота? (Моему коту скоро 5 месяцев) 2. И проблема в том что у кота хоть и есть свой лоток и я его чищу , после каждого хождения в туалет кота. Но , кот иногда позволяет себе сходить на кулёк,либо в домике на мягком и самое главное это на одеяло(пуховые и мягкие). 3. Насколько это все может быть серьезным , если прямо сейчас не обратиться к ветеринару? 4. Хотела проконсультироваться для сдачи анализов на паразитов , либо мочи, нужно с собой приносить испражнения ? Кот у меня не отглистован и не привит.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien, 

Runča kastrāciju veic apmēram no 6 mēnešu vecuma. Lai saprastu kāpēc kaķis čurā ārpus kastītes, ieteicams nodot urīna analīzi un konsultēties ar veterinārārstu.

Pēc likuma dzīvniekam ir jābūt vakcinētam pret trakumsērgu, ieteicams veikt vakcināciju arī pret infekcijas slimībām, pirms vakcinācijas, jāveic attārpošana.

Lai pieteiktu urīna analīzes un konsultaciju pie veterinārārsta lūdzam zvanīt uz klīnikas talruni: 67327923

kaķēnam bumbulis

Sveiki, Pie Mums mājās divas dieniņas ir jauns ģimenes loceklis, mazs kaķu puika, trīs ar pus mēnešu vecumā. Šovakar čubinot kakliņu, sajutu bumbulīti, ta ka cilvēkiem limfmezgls. Mazliet satraucos, jo nav bijusi šāda pieredze, kaķēns, ēd, rotaļājas, bet vai tomēr labāk vērsties pie Jums/speciālista? ❤️

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

Ja dzīvnieks jūtas labi, satraukumam nav pamata, taču,  ja ir uztraukums, vai veidojums paliek lielāks ieteicams kosultēties ar veterinārārstu.

Kaķēna šķirne

Šis kaķēns skaitās kas?mamma un tevs ir kanadas sfinksi,tetis ar elfa austinam.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! 
Kanādas sfinksi ir bezspalvu kaķi un ja tiek sajauktas šķirnes savā starpā, tad tas ir bezšķirnes jauktenis. Šis kaķēns ir ar spalvu tapēc tas noteikti nav sfinks.

Jaunas mājas

Labdien! Esmu šobrīd situācijā, kad nav kur atstāt savas 2 kaķenes (2 un 3 gadus vecas). Nesen kā personīgu apstākļu dēļ biju spiesta pārvākties uz laukiem pie mammas, kamēr atradīšu citu dzīves vietu. Mammai ir alerģija pret kaķiem un nav iespēja paturēt abas mīlules laukos, par cik abas ir istabas kaķi un ārā nekad nav laistas iepriekš. Visiem maniem paziņām un draugiem arī nav iespējas abas paņemt iekštelpās, tāpēc nezinu ko iesākt! Ir mēģināts meklēt pagaidu mājas arī caur sociālajiem tīkliem, bet nav atsaucības. Vai ir kāds ieteikums kā rīkoties? Vai ir droši abas laist ārā kādas lauku mājas teritorijā? Jo īpašī tagad, kad jau rudens tuvojas? Paldies!

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Noeteikti kaķiem būtu jāmeklē iespēja dzīvot iekštelpās, jo kaķi nav pieraduši pie āras un tas ir jādara pakāpeniski no iekštelpāk kur ir atvērtas ardurvis un kaķim ir iespēja pašam iziet laukā un ienākt iekšā atceroties izejas durvis. Ja mēģināsiet kaķi uzreiz izlikt laukā, tad noteikti sabīsies un var kaut kur ielīst paslēpjoties vai aizmukt kaut kur tālāk prom. Mēģiniet parunāt ar kādu no patversmēm uz laiku iemitināk kaķīšus, piesakot, ka apmaksāsiet visus uzturēšanas izdevumus un paskaidrojot izveidojušos situāciju. 
Ceram, ka Jums viss izdosies!

Izdalījumi no ausīm

Добрый вечер! Я взяла котёнка, мальчик 2,5 месяца. Он рос в деревне, наверное даже гулял по улице. Я его приютила к себе и обнаружила, что у него сильно грязные ушки. А я купила средство для чистки ушей, но так и не смогла нормально прочистить ушки и боялась сделать что-то не так, поэтому я хотела бы записать его на чистку ушей. Можете пожалуйста сказать, сколько по цене это обойдётся и когда можно записаться? Спасибо за внимание! Буду ждать Вашего ответа!

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien, Lai saprastu kapēc ausīs ir šādi izdalījumi, būtu jāgriežas pie veterinārārtsa. Lai pierakstītos pie veterinārārsta un noskaidrotu cenas, lūdzu zvanīt uz klīnikas talr. 67327923

Sveiki. Man kas uztrauc. Apdopteju Britu īsspalvaino 1.5 gadu vecu (Vīrieti) un viņš jau ka 3 diennaktis ir jaunajās mājas un vēl jo projām negrib uzticēties man un slēpjas. Uztaisīju viņam uz ātro kasti ar segu utt lai vins jūtas droši un nestresotu. Nedodu ēst viņam pie uztaisitas kaste bet lieku meklēt viņam pa māju (dzīvoklis). Kad esmu mājas viņš neies ēst un neies uz toilete, dara to tikai ja nesmu māja vai pa nakti. Viņš ir atradis visu veiksmīgi. Un 3 dienu laika nav nokārtojies pa lielam. Lasīju ka viņi ta dara kad ir uztraukušies. Pievēršu viņam uzmanību ar paijašanu un otrajā diena saka biski atvērties un pakļauties maniem skarieniem un saka murrāt bet ar to arī viss beidzas. Ka nenāk ara tā nenāk. Pieļauju ka tas ir viņa raksturs. Šito raktu kad jau būs 4 diennakts priekša. Butu ko man ieteikt ka labāk darīt? Varbūt kaut ko nepareizi daru? Paldies jau iepriekš.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Kaķi pie jaunām mājām dažkārt grūti adoptējas un vajadzīgs vairāk laika nekā mums gribētos. Jums vajadzētu atstāt kaķi mierā, lai viņš pats pierod pie jauniem apstākļiem un citreiz ir vajadzīgas pat 2 nedēļas.

Labdien! Mums ļoti sasāpējusi problēma. Pirms gada paņēmām pieaugušu, aptuveni 5gadīgu, runcīti (izkastrētu) no ielas. No sākuma bija ļoti bailīgs, bet pēc pāris mēnešiem pierada pie mums un viss bija kārtībā, ļoti mīļš. Pagājušā gada rudenī darbā pieklīda kaķenīte, nesterilizēta, varētu būt pusgadu veca, ļoti izkāmējusi, bet ar cilvēkiem droša. Nedēļu barojām un sapratām, ka darbā viņai nebūs īsti labi un paņēmām pie sevis mājās. Vērojām abu kaķu reakciju. Runcītis no sākuma bija nedaudz izbrīnīts, bet tajā pašā dienā bija skaidrs, ka ir pieņēmis jauno iemītnieku, nekādu agresijas izpausmju, tieši otrādi, bija draudzīgs. Kaķenīte arī it kā iejutās, bet no sākuma izrādīja nelielu agresiju pret mani, bija grūti paglaudīt, uzreiz koda, arī pret runcīti nebija draudzīga. Ļoti viņu lutinājām, pēc nedēļas saprata, ka nevēlam viņai sliktu, nenesīsim prom un vairs neskrāpēja, palika ļoti mīlīga. Cerējām arī, ka pret runcīti nebūs agresīva, bet nekā.. Vēl pēc nedēļas viņai sākās meklēšanās laiks. Tajā laikā, protams, nekādu agresijas izpausmju nebija. Bet kā kaķu laiks pagāja, tā atkal tie paši niķi - tiklīdz redz kā otrs kaķis pārvietojas, tā skrien pakaļ un sit ar ķepu (runcis gan neatbild ar to pašu, vienkārši skrien prom vai paceļ ķepu). Pēc nedēļas aizvedām kaķenīti sterilizēt. Domājām, ka šoreiz gan viss būs kārtībā. Pēcoperācijas periodā bija mierīgāk, bet pēc tam atkal viss no jauna. Ja nolieku viņus abus blakām, tad nekas nenotiek, arī guļ viņi bieži burtiski blakus, bet kolīdz runcītis kaut kur sāk iet vai skriet, tā brūk virsū, reizēm pat tad, kad guļ (tas gan ļoti reti). Tādas saķeršanās ir vismaz 10, katru dienu, ļoti žēl runcīša, viņš ir lielā stresā. Kā mums vajadzētu rīkoties šajā situācijā?

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! 
 

Kaķi ir teritorijas dzīvnieki un ļoti sargā to, tapēc ļoti grūti pieņem otru kaķi, bet bieži ir ka nepieņem nekad un tad or jāmeklē citas mājas,  kur nav citu dzīvnieku, bet citreiz ir nepieciesams vairāk laika lai pierastu viens pie otra. Pēc sterilizācijas kaķi arīnparasti paliek mierīgāki un mīļāki, tikai vajadzīgs laiks, jo hormoni parasti normalizējas tikai no 1-6 mēnešu laikā.

Labvakar! Mums jau bija kaķu puika, paņēmām kaķeni. Abiem 5 gadi, abi sterelizēti / kastrēti. Jaunajai kaķenei ir sava telpa ar savu kasti un ēšanas bļodām. Palēnām sākām vērt vaļā durvis. Runcis nemaz nav greizsirdīgs, bet viņš ļoti intensīvi cenšas kaķenei piekļūt tuvāk, spēlēties, uzsākt jebkādu kontaktu. Izskatās, ka kaķenei ir nemitīgā stresā / bailēs, tāpēc bieži rūc, nereti arī uzšauj ar ķepu (ja ir stresā, tad nereti arī mums ar draugu, ja cenšamies noglaudīt). Kaķene ir no patversmes, kur esot sadzīvojusi ar citiem kaķiem. Atbraucot arī bija pavisam mīļa un harmoniska, bet pēc iepazīstināšanas ar mūsu kaķi ir mainījusies. Nopirkām arī kaķu fermonu (stāv pieslēgts pie elektrības). Kā jūs ieteiktu rīkoties, lai kaķi kaut cik sāktu saprasties?

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Šajā gadijumā, ja kaķi savā starpā nekaujas un nenodara viens otram pāri, tad palaist kopā un nepievērst uzmanību, jo ar laiku pierastu viens pie otra. Dažreiz kaķiem ir vienkārši nepatika pret otru kaķi, tad gan neko nevarēs darīt, jo tad kaķi tā pa īstam nevarēs pierast viens pie otra. Bet ja kaķene ir nesen ienākusi mājās, tad noteikti ir vajadzīgs vairāk laika lai pierastu viens pie otra.