Sveiki! Vai jūrascūciņām vajag doties apskatēs pie veterinārārsta? Un kādas pazīmes ir jūrascūciņās par grūsnību?

Labdien, ja dzīvnieks jūtas labi, tad konsultacija pie veterinārārsta nav nepieciešama. Jūras cūciņām grūsnība ilgst vidēji 65 dienas, ja dzīvnieks ir grūsns, var mainīties ta uzvedība uzvedība  - paliek mierīgaks, vairak guļ. Pēdējās nedeļas periodā var palikt agresīva, veidot migu, pieaug arī dzīvnieka apetīte. Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju pie veterinārārsta, lūdzam jūs zvanīt pa tālruni 67327923. Ar cieņu, " Dino Zoo klīnika"

9. oktobris

Sīrijas kāmis (Mesocricetus auratus)

Sibīrijas kāmīša vidējais dzīves ilgums ~ 2-3 gadi un tas var izaugt 13-15 cm garš, svarā nepārsniedzot 100-120 gramus. Šo kāmīšu dzimtene ir Sīrija, kur tie dabā apdzīvo stepes un tuksnešainos reģionus. Aktīvs naktīs un labprātāk dzīvo viens. Īpaši draudzīgs ar saviem cilvēkiem, lai gan var iekost, noturot roku par gardumu vai no izbīļa.

Vairāk
9. oktobris

Roborovski kāmis (Phodopus roborovskii)

Roborovski kāmjiem vidējais dzīves ilgums ir aptuveni 2 gadi. Var izaugt 4,5-5 cm garš, svarā nepārsniedzot 20-25 gramus. Cēlušies no Centrālāzijas, kur tie dabā apdzīvo tuksnešainos reģionus. Aktīvs naktīs un labprātāk dzīvo viens. Roborovski kāmīši ir ļoti ātri un izveicīgi, tamdēļ, ņemot kāmīti rokās, jābūt uzmanīgam.

Vairāk
9. oktobris

Džungārijas kāmis (Phodopus sungorus)

Vidējais dzīves ilgums Džungārijas kāmītim ir ~ 2 gadi un tas var izaugt 7-9 cm garš, svarā nepārsniedzot 20-45 gramus. Džungārijas kāmīšu izcelsmes vieta ir Centrālāzija, kur tie dabā apdzīvo stepes un zālienus. Aktīvi naktīs un labprātāk dzīvo vienatnē.

Vairāk
9. oktobris

Jūrascūciņa (Cavia porcellus)

Jūrascūciņas ir sabiedriski un “runīgi” dzīvnieki. Pieradinātas tās ātri iemācās atsaukties uz savu vārdu un sazinās ar saimnieku savā valodā – ar urkšķieniem, svilpieniem un nepacietīgiem spiedzieniem. Vērīgs draugs var iemācīties saprast jūrascūciņu valodu. Dzīvniekiem patīk sēdēt saimniekam rokās, mātītes nekad nekož cilvēkam, taču dažiem tēviņiem var būt piktāks raksturs.

Vairāk
9. oktobris

Degu (Octodon degu)

Pieaudzis degu ir 12 -18 cm un 300 g smags. Degu ir aktīvs dienā. Dzīves ilgums 7 gadi. Regulāri jāpārbauda zobu stāvokli. Degu ir nepieciešama liela uzmanība, jo tie ir ļoti komunikabli dzīvnieki.

Vairāk
1. jūlijs

Smilšu pele (Meriones unguiculatus)

Smilšu pelēm vidējais dzīves ilgums ~ 4-6 gadi un tās var izaugt 20 cm garas (ieskaitot asti), svarā nepārsniedzot 80-130 gramus. Cēlušās no Mongolijas, kur tās dabā apdzīvo stepes un tuksnešainos reģionus. Vairoties smilšu peles var sākt jau no 10 nedēļu vecuma. Aktīvākas dienas laikā. Tie ir ļoti sociāli dzīvnieki, tamdēļ ieteicams turēt pāros vai baros.

Vairāk
1. jūlijs

Dekoratīvā pele (Mus musculus)

Dekoratīvās peles vidējais dzīves ilgums ~2-3 gadi un tā var izaugt 13-15 cm gara (ar asti ieskaitot), svarā nepārsniedzot 30-50 gramus. Peles cēlušās no Āzijas. Aktīvas naktīs. Ļoti sociāli dzīvnieki, tamdēļ ieteicams turēt pārīšos vai baros.

Vairāk
1. jūlijs

Šinšilla (Chinchilla)

Šinšillas ir piemēroti dzīvnieki mājas mīluļu lomai – simpātiskie zvēriņi ir uzticīgi, mīļi, viegli pieradināmi, tiem praktiski nav smakas. Tomēr nav pieļaujams laist šinšillu dzīvot brīvi dzīvoklī, jo zvērēns grauž visu, kas vien iekārojas, sākot ar tapetēm un vadiem, beidzot ar paklājiem un drēbēm. 

Vairāk
1. jūlijs

Dekoratīvā žurka (Rattus)

Žurkām vidējais dzīves ilgums ~ 2-3 gadi un tās var izaugt līdz 30 cm (ieskaitot asti), svarā nepārsniedzot 45-650 gramus. Mūsdienu žurkas cēlušās, krustojoties Āzijas un Eiropas žurkām. Aktīvas naktīs. Tie ir ļoti sociāli dzīvnieki, tamdēļ ieteicams tos turēt pāros vai baros. Veido ciešas attiecības ar cilvēku, gudras, viegli apmācāmas.

Vairāk