Mazie dzīvnieki
Kāmīši ir vieni no iecienītākajiem grauzēju kārtas mājdzīvniekiem. Kāmis ir ideāli piemērots arī mazām dzīvojamām platībām, un to aprūpe neaizņem daudz laika. Par to, kā pareizi rūpēties un kopt kāmi, stāsta Dino Zoo mazo dzīvnieku eksperte Zane Zagorska.
Noskaidro kādas vakcīnas un cik bieži ir nepieciešamas Tavam mājas mīlulim.
Sākoties skolas gaitām, ne viens vien vecāks vēlas iepriecināt savu atvasi ar jaunu ģimenes locekli – mājdzīvnieku. Tomēr, lai nepieņemtu pārsteidzīgus lēmumus, vispirms būtu svarīgi saprast, ko būtu jāņem vērā pirms mājdzīvnieka iegādes, īpaši, ja tas ir pirmais dzīvnieciņš, kas ģimenei jebkad piederējis.
Iegādājoties kādu no mazajiem dzīvnieciņiem, pirms pārvešanas uz jauno mitekli ir svarīgi jau laikus sagatavot tam atbilstošu vidi. Par to, kā pareizi iekārtot būrīti grauzējiem un citiem mazajiem dzīvnieciņiem, stāsta Dino Zoo dzīvnieku speciāliste Zane Zagorska.
Klāra, Roze, Junona, Vanda, Ida – tās ir tikai dažas no DINO ZOO PASAULE veikala vadītājas Jūlijas Bosņakas mīlulēm. Dažas ir plikas, dažas – ar adatām, bet cēlie vārdi viņām pienākas, jo, kā saka Jūlija: “Viņas taču ir dāmas!”
“Mans seskucis,” ir visbiežāk minētais Dino Zoo pārdevējas Agneses Žarnosekas izteiciens, stāstot par savu mīluli Bumu, četrus gadus veco mājas sesku. Nemaz nebija tik viegli un ātri iemācīt viņu būt mīļam!
Būrītis ir jānodrošina pret "ieslodzītā" bēgšanas mēģinājumiem. Stiepļu būrītim jābūt cieši aizvērtām durtiņām, bez spraugām - sīkajiem grauzējiem piemīt apbrīnojamas spējas izlīst pat caur vissīkākajām ejām. Terārijam, kas pielāgots grauzēju vajadzībām, jāizveido stingri noslēdzami stiepļu vāki. Tas pasargās mīluli arī no citu mājdzīvnieku - kaķa vai suņa - nevēlamiem uzmanības pierādījumiem.
Ja mazais grauzējs saslimis, pats svarīgākais ir turēt to siltumā un dot daudz šķidrumu, lai mēģinātu novērst dehidratāciju, kas var iestāties visai strauji.