1. jūlijs

Sīrijas kāmis (Mesocricetus auratus)

Dzīvnieka apraksts

 • Vidējais dzīves ilgums ~ 2-3 gadi;
 • Var izaugt 13-15 cm garš, svarā nepārsniedzot 100-120 gramus;
 • Šo kāmīšu dzimtene ir Sīrija, kur tie dabā apdzīvo stepes un tuksnešainos reģionus;
 • Vairoties kāmīši var sākt jau no 6-8 nedēļu vecuma;
 • Aktīvs naktīs un labprātāk dzīvo viens. Īpaši draudzīgs ar saviem cilvēkiem, lai gan var iekost, noturot roku par gardumu vai no izbīļa.

Būra iekārtošana

Izvēlēties plašus būrus. Minimālais būra izmērs 60x40x40 cm. Būra platums svarīgāks par augstumu. Būri nepieciešams aprīkot ar vairākām slēptuvēm un tuneļiem. Būrī var izvietot dažādas grauzējiem paredzētas rotaļlietas. Kā pakaišus var izmantot smiltis, skaidas vai citus smalkus materiālus. Ieteicams nodrošināt ar smilšu vannu un skrejriteni (28 cm diametrā).

Barošana

Sīrijas kāmji pārtiek no dažādām sēklām, riekstiem, kukaiņiem un zaļumiem. Par pamatbarību iesakām izmantot zooveikalos nopērkamo barību kāmjiem, papildus piedāvājot dažādus augļus, dārzeņus, vārītas olas, biezpienu. Svarīgi vienmēr nodrošināt pieeju svaigiem koka zariņiem un minerālakmeņiem, lai kāmim ir iespēja nodeldēt visu dzīvi augošos zobus. Kāmim vienmēr jābūt pieejai svaigam dzeramajam ūdenim. Dzeramo ūdeni būrī var novietot keramiskā trauciņā vai speciāli grauzējiem paredzētās plastmasas vai stikla dzeramajās pudelītēs. Ūdeni jāmaina katru dienu, ikreiz izmazgājot arī dzeramo trauku.

Nedrīst barot ar citrusaugiem, mandelēm, sīpoliem, ķiplokiem, pipariem, pupiņām, kartupeļiem, cilvēku ēdieniem, kuros ir sāls un cukurs, konfektēm vai šokolādi.

Biežākās veselības problēmas

Traumas, saindēšanās ar nepiemērotu ēdienu, elpceļu iekaisumi, caureja, audzēji.

 

Dzīvnieka aptuvenā cena Dino Zoo Veikalos: 5,99

Nepieciešamā aprīkojuma aptuvenā cena: 45-60

Vairāk
1. jūlijs

Roborovski kāmis (Phodopus roborovskii)

Dzīvnieka apraksts

 • Vidējais dzīves ilgums ~ 2 gadi;
 • Var izaugt 4,5-5 cm garš, svarā nepārsniedzot 20-25 gramus;
 • Cēlušies no Centrālāzijas, kur tie dabā apdzīvo tuksnešainos reģionus;
 • Vairoties kāmīši var sākt jau no 5 nedēļu vecuma;
 • Aktīvs naktīs un labprātāk dzīvo viens. Roborovski kāmīši ir ļoti ātri un izveicīgi, tamdēļ, ņemot kāmīti rokās, jābūt uzmanīgam.

Būra iekārtošana

Iesakām izvēlēties būri ar ļoti smalkām restītēm, stikla vai plastmasas būrus ar ventilāciju augšējā daļā. Minimālie būra izmēri - 50x30x30cm. Būra platums svarīgāks par augstumu. Būri nepieciešams aprīkot ar vairākām slēptuvēm un pakaišos ieraktiem tuneļiem. Kā pakaišus var izmantot smiltis, skaidas vai citus smalkus materiālus. Obligāti nepieciešams nodrošināt smilšu vannu un skrejriteni (18 cm diametrā).

Barošana

Pārtiek no graudiem, augļiem, dārzeņiem, salātiem un kukaiņiem. Barot ar zooveikalos nopērkamo barību pundurkāmjiem, papildus kā našķus dodot mazus gabaliņus augļus, dārzeņus, vārītas olas, biezpienu, kaltētus kukaiņus. Vienmēr nodrošināt pieeju svaigiem koka zariņiem un minerālakmeņiem, lai kāmim ir iespēja nodeldēt visu dzīvi augošos zobus. Kāmim vienmēr jābūt pieejai svaigam dzeramajam ūdenim. Dzeramo ūdeni būrī var novietot keramiskā trauciņā vai speciāli grauzējiem paredzētās plastmasas vai stikla dzeramajās pudelītēs. Ūdeni nomainīt katru dienu, ikreiz izmazgājot dzeramo trauku.

Nedrīkst barot ar citrusaugiem, mandelēm, sīpoliem, ķiplokiem, pipariem, pupiņām, kartupeļiem, cilvēku ēdieniem, kuros ir sāls un cukurs, konfektēm vai šokolādi.

Biežākās veselības problēmas

Traumas, saindēšanās ar nepiemērotu ēdienu, elpceļu iekaisumi, caureja, audzēji.

 

Dzīvnieka aptuvenā cena Dino Zoo Veikalos: 4,99 

Nepieciešamā aprīkojuma aptuvenā cena: 35-60

Vairāk
1. jūlijs

Džungārijas kāmis (Phodopus sungorus)

Dzīvnieka apraksts

 • Vidējais dzīves ilgums ~ 2 gadi;
 • Var izaugt 7-9 cm garš, svarā nepārsniedzot 20-45 gramus;
 • Džungārijas kāmīšu izcelsmes vieta ir Centrālāzija, kur tie dabā apdzīvo stepes un zālienus;
 • Kāmīši var sākt vairošanos jau no 4 nedēļu vecuma;
 • Aktīvs naktīs un labprātāk dzīvo vienatnē.

Būra ierīkošana

Iesakām izvēlēties būri ar smalkām restītēm. Būra minimālie izmēri 50x30x30cm. Būra platība ir svarīgāka par augstumu. Būri nepieciešams aprīkot ar vairākām slēptuvēm un pakaišos ieraktiem tuneļiem. Būrī var izvietot arī dažādas grauzēju rotaļlietas. Kā pakaišus jāizmanto skaidas vai citus smalkus materiālus. Ieteicams ierīkot arī nelielu smilšu vanniņu un piemērota izmēra skrejriteni (18 cm diametrā).

Barošana

Džungārijas kāmji pārtiek no dažādām sēklām, riekstiem, kukaiņiem un zaļumiem. Par pamatbarību iesakām izmantot zooveikalos nopērkamo barību pundurkāmjiem, papildus piedāvājot dažādus augļus, dārzeņus, vārītas olas un biezpienu. Svarīgi vienmēr nodrošināt pieeju svaigiem koka zariņiem un minerālakmeņiem, lai kāmim ir iespēja nodeldēt visu dzīvi augošos zobus. Kāmim vienmēr jābūt pieejai svaigam dzeramajam ūdenim. Dzeramo ūdeni būrī var novietot keramiskā trauciņā vai speciāli grauzējiem paredzētās plastmasas vai stikla dzeramajās pudelītēs. Ūdeni jāmaina katru dienu, ikreiz izmazgājot arī dzeramo trauku.

Nedrīkst barot ar citrusaugiem, mandelēm, sīpoliem, ķiplokiem, pipariem, pupiņām, kartupeļiem, cilvēku ēdieniem, kuros ir sāls un cukurs, konfektēm vai šokolādi.

Biežākās veselības problēmas

Traumas, saindēšanās ar nepiemērotu ēdienu, elpceļu iekaisumi, caureja, audzēji.

 

Dzīvnieka aptuvenā cena Dino Zoo Veikalos: 4,99 € 

Nepieciešamā aprīkojuma aptuvenā cena: 35-60

Vairāk
1. jūlijs

Jūrascūciņa (Cavia porcellus)

Dzīvnieka apraksts

 • Vidējais dzīves ilgums ~ 4-8 gadi;
 • Var izaugt 20-25 cm garas, svarā nepārsniedzot 1 kilogramu;
 • Cēlušās no Dienvidamerikas;
 • Vairošanos var sākt no 3-4 mēnešu vecuma;
 • Aktīvākas dienas laikā. Tās ir ļoti runātīgas un sabiedriskas. Ieteicams turēt pārīšos vai bariņā.

Savvaļas jūrascūciņu dzimtene ir Dienvidamerika. Visbiežāk tās sastopamas Peru kalnu klajumos. Plašās jūrascūciņu izplatības dēļ ir izveidojušās vairākas ģeogrāfiskās pasugas. Viena no tām ir Cavia aperea tshudii, no kuras cēlusies mūsu mājās bieži audzētā jūrascūciņa Cavia aperea porcellus. Savvaļas jūrascūciņas dzīvo nelielās grupās pašu vai citu dzīvnieku izrakstās alās. Aktīvas krēslas stundās. Sazinās savā starpā ar savdabīgu urkšķēšanu, spiedzieniem un svilpieniem. Šie sauszemes dzīvnieki, kam nemaz netīk ūdens, bija bieži jūrnieku ceļabiedri tālajos pārbraucienos no Dienvidamerikas uz Eiropu, tādēļ arī to nosaukums saistīts ar jūru – aizjūras, jūras cūciņas. Jūrascūciņas ir sabiedriski un “runīgi” dzīvnieki. Pieradinātas tās ātri iemācās atsaukties uz savu vārdu un sazinās ar saimnieku savā valodā – ar urkšķieniem, svilpieniem un nepacietīgiem spiedzieniem. Vērīgs draugs var iemācīties saprast jūrascūciņu valodu. Dzīvniekiem patīk sēdēt saimniekam rokās, mātītes nekad nekož cilvēkam, taču dažiem tēviņiem var būt piktāks raksturs. Atšķirībā no kāmjiem, jūrascūciņas nemēdz aizbēgt, tās var laist pastaigāties pa māju. Ja būrītis atrodas uz grīdas, jūrascūciņa pēc pastaigas pati labprāt atgriežas mājās.

Būra iekārtošana

Izvēlies plašu būri - platība svarīgāka par augstumu. Minimālais būra izmērs 80x45x35cm. Ieteicams ierīkot būrī slēptuvi ar mīkstu guļvietu un tuneļus. Būrī var ievietot jūrascūkai piemērotu tualeti un novietot statīvu sienam. Kā pakaišus var izmantot mīkstu segumu, kas nerada putekļus -  kukurūzas pakaišus, koksnes pakaišus, salmus vai filca segumu. Būrī var izvietot dažādas grauzējiem paredzētas rotaļlietas.

Barošana

Kā pamatbarību iesakām izvēlēties zooveikalos nopērkamo barību jūrascūkām, priekšroku dodot barībai, kas sastāv no vienveidīgām granulām. Svarīgi jūrascūkas barot tikai ar tām paredzēto barību, jo tās sastāvā būs jūrascūkām tik nepieciešamais C vitamīns. Obligāti jānodrošina pieeja svaigam, kvalitatīvam sienam. Papildus var barot ar dažādiem dārzeņiem un zaļumiem. Parūpējies, lai pieejami svaigi koka zariņi un minerālakmeņi, lai būtu iespēja nodeldēt visu dzīvi augošos zobus. Vienmēr jābūt pieejai svaigam dzeramajam ūdenim. Dzeramo ūdeni būrī var novietot keramiskā trauciņā vai speciāli grauzējiem paredzētās plastmasas vai stikla dzeramajās pudelītēs. Ūdeni jāmaina katru dienu, ikreiz izmazgājot arī dzeramo trauku.

Svarīgi ievērot dienas režīmu – barot dzīvnieku katru dienu vienā un tajā pašā laikā, lielāko daļu dienas devas dodot vakarā. Neregulāra barošana izraisa gremošanas traucējumus. Liela uzmanība pievēršama barības kvalitātei. Jāpasniedz tikai svaigi, tīri nomazgāti produkti. Jūrascūciņas ir ēdelīgi dzīvnieki, tādēļ jāuzmana to “slaidā līnija”.

Nedrīkst barot ar barībām, kuru sastāvā ir proteīns, piena produktiem, avokado, sīpoliem, kartupeļiem, riekstiem, cilvēku ēdieniem, kuros ir sāls un cukurs, konfektēm vai šokolādi.

 

Biežākās veselības problēmas

Elpceļu iekaisumi, caureja, C vitamīna trūkums organismā, audzēji, ādas problēmas, zobu problēmas.

 

Dzīvnieka aptuvenā cena Dino Zoo Veikalos: 19,99-89,00

Nepieciešamā aprīkojuma aptuvenā cena: 60-90

Vairāk
1. jūlijs

Degu (Octodon degu)

Dzīvieka apraksts

 • Vidējais dzīves ilgums ~ 6-8 gadi;
 • Var izaugt 25-30 cm gari (ieskaitot asti), svarā nepārsniedzot 180-300 gramus;
 • Cēlušies no Centrālās Čīles, kur tie dabā apdzīvo kalnainas stepes un tuksnešainos reģionus;
 • Var sākt vairoties jau no 8-10 nedēļu vecuma;
 • Degu aktīvi visu diennakti. Ļoti sociāli dzīvnieki, tamdēļ ieteicams turēt pāros vai baros.

Būra iekārtošana

Iesakām izvēlēties plašu būri, kam ir režģa klājums arī uz grīdas. Minimālais būra izmērs 60x40x60cm. Nodrošināt būri ar vairākām slēptuvēm, tuneļiem, kāpnītēm, tiltiņiem un zariem. Būrī var salikt dažādas grauzējiem paredzētas rotaļlietas. Kā pakaišus var izmantot smiltis, skaidas vai citus smalkus materiālus. Obligāti nepieciešama smilšu vanna un skrejritenis (32 cm diametrā).

Barošana

Kā pamatbarību iesakām izmantot zooveikalos nopērkamo barību degu. Papildus var dot dažādus zaļumus. Kā kārumu reizi nedēļā var dot riekstus mazās devās. Svarīgi izvairīties no barības, kas satur cukurus vai proteīnu. Jānodrošina ar kvalitatīvu sienu un pieeju svaigiem koka zariņiem, minerālakmeņiem, lai būtu iespēja nodeldēt visu dzīvi augošos zobus. Vienmēr jābūt pieejai svaigam dzeramajam ūdenim. Dzeramo ūdeni būrī var novietot keramiskā trauciņā vai speciāli grauzējiem paredzētās plastmasas vai stikla dzeramajās pudelītēs. Ūdeni jāmaina katru dienu, ikreiz izmazgājot arī dzeramo trauku.

Nedrīkst barot ar augļiem, rozīnēm, barībām, kas satur daudz proteīna, cilvēku ēdienus, kas satur sāli un cukuru, konfektēm, šokolādi.

Biežākās veselības problēmas

Diabēts, zobu problēmas, traumas, astes traumas, caureja, elpceļu iekaisumi.

 

Dzīvnieka aptuvenā cena Dino Zoo Veikalos: 19,99-24,99

Nepieciešamā aprīkojuma aptuvenā cena: 60-100

Vairāk
1. jūlijs

Smilšu pele (Meriones unguiculatus)

Dzīvnieka apraksts

 • Vidējais dzīves ilgums ~ 4-6 gadi.
 • Smilšu peles var izaugt 20 cm garas (ieskaitot asti), svarā nepārsniedzot 80-130 gramus;
 • Cēlušās no Mongolijas, kur tās dabā apdzīvo stepes un tuksnešainos reģionus;
 • Vairoties smilšu peles var sākt jau no 10 nedēļu vecuma;
 • Aktīvākas dienas laikā. Tie ir ļoti sociāli dzīvnieki, tamdēļ ieteicams turēt pāros vai baros.

Būra iekārtošana

Iesakām izvēlēties plašus būrus. Var izmantot arī stikla vai plastmasas būrus ar ventilāciju augšējā daļā. Minimālais būra izmērs 60x40x40cm. Būra platība svarīgāka par augstumu. Būrī nepieciešams nodrošināt vairākas slēptuves un tuneļus. Kā pakaišus var izmantot smiltis, skaidas vai citus smalkus materiālus. Obligāti nepieciešama smilšu vanna.

Barošana

Kā pamatbarību izmantot zooveikalos nopērkamo barību smilšu pelēm vai barību mazajiem grauzējiem. Papildus var piedāvāt dažādus zaļumus, sēklas un miltu tārpus. Svarīgi nodrošināt ar kvalitatīvu sienu un pieeju svaigiem koka zariņiem un minerālakmeņiem, lai būtu iespēja nodeldēt visu dzīvi augošos zobus. Vienmēr jābūt pieejai svaigam dzeramajam ūdenim. Dzeramo ūdeni būrī var novietot keramiskā trauciņā vai speciāli grauzējiem paredzētās plastmasas vai stikla dzeramajās pudelītēs. Ūdeni jāmaina katru dienu, ikreiz izmazgājot arī dzeramo trauku.

Nedrīkst barot ar citrusaugiem, salātiem, sīpoliem, ķiplokiem, pipariem, pupiņām, kartupeļiem, cilvēku ēdieniem, kuros ir sāls un cukurs, konfektēm vai šokolādi.

Biežākās veselības problēmas

Traumas, saindēšanās ar nepiemērotu ēdienu, astes traumas, pārkaršana, elpceļu iekaisumi, caureja.

 

Dzīvnieka aptuvenā cena Dino Zoo Veikalos: 9,99

Nepieciešamā aprīkojuma aptuvenā cena: 50-90

Vairāk
1. jūlijs

Dekoratīvā pele (Mus musculus)

Dzīvnieka apraksts

 • Vidējais dzīves ilgums ~2-3 gadi;
 • Var izaugt 13-15 cm garas (ar asti ieskaitot), svarā nepārsniedzot 30-50 gramus.
 • Peles cēlušās no Āzijas;
 • Vairoties var sākt jau no 4-6 nedēļu vecuma;
 • Aktīvas naktīs. Ļoti sociāli dzīvnieki, tamdēļ ieteicams turēt pārīšos vai baros.

Būra iekārtošana

Izvēlies būri ar ļoti smalkām restītēm, stikla vai plastmasas būrus ar ventilāciju augšējā daļā. Atkarībā no peļu daudzuma, minimālajam būra izmēram jābūt 50x30x40cm. Pelēm patīk kāpt, tādēļ ir svarīgi, lai būris būtu augsts. Būrī svarīgi nodrošināt vairākas slēptuves, tuneļus, kāpnītes, tiltiņus un zarus. Kā pakaišus iesakām izmantot skaidas vai citus smalkus materiālus.

Barošana

Peles pārtiek no dažādām sēklām, riekstiem un zaļumiemKā pamatbarību iesakām izmantot zooveikalos nopērkamo barību mazajiem grauzējiem, papildus piedāvājot dažādus augļus, dārzeņus, salātus un sēkliņas. Svarīgi vienmēr nodrošināt pieeju svaigiem koka zariņiem un minerālakmeņiem, lai būtu iespēja nodeldēt visu dzīvi augošos zobus. Vienmēr jānodrošina pieeja svaigam dzeramajam ūdenim. Dzeramo ūdeni būrī var novietot keramiskā trauciņā vai speciāli grauzējiem paredzētās plastmasas vai stikla dzeramajās pudelītēs. Ūdeni jāmaina katru dienu, ikreiz izmazgājot arī dzeramo trauku.

Nedrīst barot ar citrusaugiem, mandelēm, jēlu gaļu, sīpoliem, ķiplokiem, pipariem, pupiņām, kartupeļiem, rozīnēm, cilvēku ēdieniem, kuros ir sāls un cukurs, konfektēm vai šokolādi.

Biežākās veselības problēmas

Traumas, saindēšanās ar nepiemērotu ēdienu, elpceļu iekaisumi, alerģijas, audzēji.

 

Dzīvnieka aptuvenā cena Dino Zoo Veikalos: 3,99

Nepieciešamā aprīkojuma aptuvenā cena: 35-50

Vairāk
1. jūlijs

Šinšilla (Chinchilla)

Dzīvnieka apraksts

 • Vidējais dzīves ilgums 15 gadi;
 • Var izaugt 25-40 cm garas, svarā nepārsniedzot 350-500 gramus;
 • Izcelsmes vieta ir Dienvidamerika - Andu kalnu reģions. Dabā tās sastopamas akmeņainās kalnainēs;
 • Vairoties var sākt no 7 mēnešu vecuma;
 • Aktīvas naktīs. Šie ir ļoti aktīvi un sociāli dzīvnieki. Šinšillas var turēt pa vienam, draudzīgā pārī vai barā.

Vēsture un izplatība

Šinšillas savvaļā dzīvo Dienvidamerikā Andu kalnos. Savā dzimtenē šinšillas ir praktiski iznīcinātas to skaisto kažociņu dēļ. Spāņu iekarotāju laikā uzticīgie dzīvnieciņi lielā skaitā apdzīvoja kalnu klinšainās nogāzes. Brīnišķīgā kažoka dēļ tos medīja indiāņi, taču reāli draudi šinšillu pastāvēšanai radās laikā, kad pie darba ķērās mūsdienu modes dizaineri. Šinšillu ādiņu kažoks kļuva par vienu no simboliem cilvēku pārticībai un augstam stāvoklim sabiedrībā. Vienam kažokam nepieciešams ap 160 ādiņām. Indiāņiem pavērās biznesa iespējas – šinšillu medības kļuva par ienesīgu arodu. Tādējādi nepagāja ilgs laiks, līdz šinšillas savā dzimtenē bija praktiski iznīcinātas. 

Radās doma zvēriņus audzēt nebrīvē. Pagājušā gadsimta sākumā ASV ieveda vairākas šinšillas, kuras var uzskatīt par visu nebrīvē dzīvojošo šinšillu priekštečiem. Tomēr ar laiku mākslīgos apstākļos audzētu dzīvnieku apmatojuma kvalitāte pazeminājās. Šinšillu fermu īpašnieki drīz vien vīlās savās cerībās, jo dzīvnieki nevairojās tik ātri kā cerēts un ādiņas nebija tik kvalitatīvas kā savvaļas zvēriņiem. 

Mūsdienās jūrascūciņu radinieces šinšillas atrod arvien vairāk piekritēju dzīvnieku mīļotāju vidū, kas vēlas turēt tās mājās pašu priekam. Lielāko interesi izraisa īsastes šinšilla (Chinchilla liechtenstein) un tās mazākie radinieki mazā īsastes šinšilla (Chinchilla brevicaudata) un garastes šinšilla (Chinchilla lanigera). Pēc izskata pieaudzis zvēriņš atgādina trusēnu, tikai ar īsākām ausīm un garāku asti. Pakaļkājas ir labi attīstītas. Dzīvnieka ķermeņa garums ir 20-37 cm, svars sasniedz 500g. Mātītes ir lielākas par tēviņiem. Šinšillām ir ļoti izteiksmīgs purniņš, pateicoties lielajām acīm un garajām, kuplajām ūsām. Garās ūsas palīdz dzīvniekiem krēslā orientēties un atrast barību, jo šinšillas pārsvarā ir nakts dzīvnieki, kas ir visaktīvākie krēslas stundās. Šinšillas labos apstākļos var nodzīvot divdesmit un vairāk gadus. 

Šinšillas ir nakts dzīvnieki, tiem ir labi pielāgota redze orientācijai tumsā, taču tas nenozīmē, ka dienā tas redz sliktāk. Lai pieradinātu šinšillu pie dienas dzīvesveida, var pakāpeniski mainīt režīmu, naktī būri apgaismojot, bet dienā nedaudz noēnojot. 

Dzimtenē dzīvnieki mitinās klinšainos apvidos bargā klimatā, kur dienā temperatūra bieži vien pārsniedz 30°C, bet naktī krītas zem nulles, turklāt to visu pavada spēcīgs vējš. No bargajiem apstākļiem zvēriņu pasargā biezais, raksturīgi krāsotais kažoks ar ārkārtīgi smalko vilnu. Šinšillu apmatojums ir higroskopisks, tādēļ zvēriņu nav vēlams ņemt rokās un nekādā gadījumā mazgāt. Šinšillām piemīt neparasta spēja “mest spalvu” – ja zvēriņu neuzmanīgi ar pirkstiem satver aiz kažociņa, tad rokās paliek apmatojuma fragments ar ādas gabaliņu, bet dzīvnieks neskarts izraujas no tvēriena. Ādas bojājums ātri sadzīst un kažociņš ataug. Nepieciešamības gadījumā šinšillu var ķert ar marles tīkliņu, vai satverot aiz astes un ar otru roku pieturot pie apakšas. 

Šinšillu skeleta anatomiskās uzbūves īpatnības ļauj tām iespiesties gan šaurās vertikālās, gan horizontālās klinšu spraugās, bez tam šinšillām ir lieliska kustību koordinācija. Vēl viena šinšillām raksturīga īpatnība ir vērojama ausu uzbūvē. Peroties smilšu putekļu vannās, ausu dzirdes kanāli aizveras ar īpašu vārstuļu palīdzību, kādi ir sastopami tikai ūdens dzīvniekiem. 

Šinšillas ir piemēroti dzīvnieki mājas mīluļu lomai – simpātiskie zvēriņi ir uzticīgi, mīļi, viegli pieradināmi, tiem praktiski nav smakas. Tomēr nav pieļaujams laist šinšillu dzīvot brīvi dzīvoklī, jo zvērēns grauž visu, kas vien iekārojas, sākot ar tapetēm un vadiem, beidzot ar paklājiem un drēbēm. 

Būra iekārtošana

Izvēlies plašu būri vairākos stāvos. Minimālais būra izmērs 70x50x70cm. Nepieciešams būrī ierīkot vairākas slēptuves, platformas, iekaramās guļvietas, kāpnes, tiltiņus, zarus. Būrī var izvietot dažādas grauzējiem paredzētas rotaļlietas. Kā pakaišus var izmantot smiltis, skaidas vai citus smalkus materiālus. Obligāti nepieciešama smilšu vanna.

Barošana

Kā pamatbarību iesakām izmantot zooveikalos nopērkamo barību šinšillām. Papildus var dot dažādus zaļumus. Kā kārumu reizi nedēļā var dot riekstus mazās devās. Svarīgi izvairīties no barības, kas satur cukurus vai proteīnu. Jānodrošina ar kvalitatīvu sienu un pieeju svaigiem koka zariņiem, minerālakmeņiem, lai būtu iespēja nodeldēt visu dzīvi augošos zobus. Vienmēr jābūt pieejai svaigam dzeramajam ūdenim. Dzeramo ūdeni būrī var novietot keramiskā trauciņā vai speciāli grauzējiem paredzētās plastmasas vai stikla dzeramajās pudelītēs. Ūdeni jāmaina katru dienu, ikreiz izmazgājot arī dzeramo trauku.

Nedrīkst barot ar avokado, zirņiem, salātiem, brokoļiem, kukurūzu, rabarberiem, banāniem, saulespuķu sēklām, zemesriekstiem, augļus un dārzeņus ar augstu mitruma līmeni, ēdienus, kas satur augstu proteīna un cukura līmeni, konfektes, šokolādi.

Biežākās veselības problēmas

Zobu problēmas, pārkaršana, gremošanas problēmas, elpceļu iekaisums, problēmas ar kažoku.

 

Dzīvnieka aptuvenā cena Dino Zoo Veikalos: 59,00 – 79,00

Nepieciešamā aprīkojuma aptuvenā cena: 80-150

 

 

Vairāk
1. jūlijs

Dekoratīvā žurka (Rattus)

Dzīvnieka apraksts

 • Vidējais dzīves ilgums ~ 2-3 gadi;
 • Var izaugt līdz 30 cm (ieskaitot asti), svarā nepārsniedzot 45-650 gramus;
 • Mūsdienu žurkas cēlušās, krustojoties Āzijas un Eiropas žurkām;
 • Vairoties žurkas var sākt jau no 4-5 nedēļu vecuma;
 • Aktīvas naktīs. Tie ir ļoti sociāli dzīvnieki, tamdēļ ieteicams tos turēt pāros vai baros;
 • Veido ciešas attiecības ar cilvēku, gudras, viegli apmācāmas.

Būra iekārtošana

Nepieciešams izvēlēties plašu būri. Minimālais būra izmērs 60x40x40cm. Būrī svarīgi nodrošināt vairākas slēptuves, tuneļus, kāpnītes, tiltiņus un zarus. Būrī var izvietot dažādas grauzējiem un putniem paredzētas rotaļlietas. Kā pakaišus iesakām izmantot skaidas vai citus smalkus materiālus. Būra grīdu var izklāt arī ar filca audumu, būra stūrī izvietojot atsevišķu tualeti. Iesakām guļvietas izklāt ar mīkstiem audumu gabaliem.

Barošana

Kā pamatbarību izmantot zooveikalos nopērkamo barību žurkām. Papildus var barot ar augļiem, dārzeņiem, vārītu gaļu bez sāls, pilngraudu makaronus, jogurtu, brūnos rīsus, miltu tārpus, riekstus un sēklas. Svarīgi vienmēr nodrošināt pieeju svaigiem koka zariņiem un minerālakmeņiem, lai būtu iespēja nodeldēt visu dzīvi augošos zobus. Vienmēr jānodrošina pieeja svaigam dzeramajam ūdenim. Dzeramo ūdeni būrī var novietot keramiskā trauciņā vai speciāli grauzējiem paredzētās plastmasas vai stikla dzeramajās pudelītēs. Ūdeni jāmaina katru dienu, ikreiz izmazgājot arī dzeramo trauku.

Nedrīst barot ar citrusaugiem, mandelēm, sīpoliem, ķiplokiem, pipariem, pupiņām, kartupeļiem, cilvēku ēdieniem, kuros ir sāls un cukurs, konfektēm vai šokolādi, ābolu sēklām, spinātiem.

Biežākās veselības problēmas

Traumas, saindēšanās ar nepiemērotu ēdienu, elpceļu iekaisumi, alerģijas, audzēji.

 

Dzīvnieka aptuvenā cena Dino Zoo Veikalos: 9,99

Nepieciešamā aprīkojuma aptuvenā cena: 60-100

Vairāk