Sveiki! Manam pundurtrusim ir 4.gadi (meitenīte), pagāšo gad viņa nonāca pie manis mājās, jo iepriekšējā ģimēnē viņu nevēlējās. Vēlos pajautāt, Vai ir iespēja viņu iemācīt iet uz kastīti šādā vecumā? Un kāda pārtika būtu jābūt viņas ikdienas ēdienreizēs?

Sveiki!

Tā kā trušu meitene jau ir pieaugusi, tad izveidojušies dažādi ieradumi un apmācīt būs pagrūti, bet tas nav neiespējami. Pacietību, apņēmību un viss izdosies. 

Trusim kā pamat barība jāizbaro graudaugus, dārzeņus, sēklas saturoša barība. Tas viss iesrādāts un trusis nevar izlasīt no ekstrudētās barības (granulētā barība). Papildus ik dienu dod neirobežotā daudzumā sienu. Nedaudz sulīgo barību (svaigi augļi, dāzreņi, zāle/pienenes). Svaigs, trīrs ūdens ik dienu. Diennaktī pamatbarība jādod 40 gr. 

Labdien, man ir tāds jautājums, man ir kāmītis apm. 7 mēnešus vecs un tagad vienu rītu apskatoties uz viņu sapratu ka "nestrādā" viena no pakaļējām ķepiņām, tad es padomāju ka varbūt nokritis neveismīgi un kautkā tam nepievērsu uzmanību, bet šodien, tikko, apskatījos un tagad viņam abas pakaļējās ķepiņas "nestrādā" ko jūs ieteiktu, ko man darīt?

Sveiki!

Pakaļkājas parēzei iemesli var būt vairāki gan trauma, gan iekšķīga saslimība. Kāmi noteikti atrādiet veterinārārstam klātienē. Neredzot un neizmeklējot ir grūti jums ko ieteikt. Vai vismaz sazinieties ar veterinārārstu pa tālruni: pasaules vet. klīnika: 67327923.

Sveiki! Man mājās divas smilšu pelītes. Atsevišķos būros. Abām uz deguna asiņainas kreveles. Vai varētu lūdzu pateikt, ko tas varētu nozīmēt?

Labdien! 

Tas iespējams varētu būt elpceļu iekaisums, ko izraisījuši putekļaini pakaiši vai kādi caurvēji. Ieteicams atnest pelītes parādīt zinošam vetārstam, varam ieteikt mūsu speciālistus Dino klīnikā Krasta 52, Rīgā, iepriekš pierakstoties pa tālruni 67327923.

Labdien, vai ezīšiem šada šķirba ir normāla?

Labdien, diemžēl nevaram atvērt pievienoto foto. Lūdzu sūtīt uz Dino Zoo klīnikas e-pastu klinika@dinozoo.lv 

Mums ir pundutrusim 4gadi būs. Ir kastrets. Bet pēdējos mēnešus sācis čurāt ārpus savas tualetes un ķepas un pēcpuse ir iedzeltena (pats ir pelēks) UN smird. Esmu likusi ūdenī,bet diemžēl ir smaka un ir savēlumi un vienā pusē pat bez spalvām. Kā lai viņu nomazgā,Vai vest pie friziera var?un kāpēc viņš nečurā savā tualetē

Labdien!

Ieteicams primāri sazināties ar zinošu veterinārārstu, jo trusim iespējamas kādas urinceļa veselības problēmas. Labi vetārsti pieejami Dino Zoo kllīnikā Krasta ielā  52, iepriekš piesakoties uz vizīti pa tāpruni 67327923.

Vai Dino zoo pārdod fretkus jeb seskus. Ja pārdod tad kurās pilsētās. Es zinu ka pārdod fretku nepieciešamās lietas interneta veikala.

Labdien!

Tāpat kā kaķus un suņus, fretkas zooveikalos Latvijā iegādāties nebūs iespējams. Fretkas, tāpat kā suņus un kaķus, var iegādāties no oficiāli reģistrētām audzētavām vai dzīvnieku aizsardzības biedrībām.

Labdien, gribēju pajautāt ko lai dara, Jūrascūciņai kautkas nav labi ar aci, īsti nevar atvērt un kad nedaudz paver ar pirkstiem tad tāda kā iekaisusi un asaro, tas jau mums ir kādas 4dienas. Mēģinu ar kumelīšu tēju pasmerēt bet pagaidām rezultāti nav, ko jūs varētu ieteikt darīt? Kādu smērīti?

Labdien!

Vēlams, ka jūrascūciņu atrādiet veterinārārstam klātienē, jo iespējams tā ir kāda infekcijas, kas izraisījusi ne tikai acu aizlipšanu, bet iespējams arī ir citi ne tik labi pamanāmi simptomi. Papildus noteikti jāpilina mutītē C vitamīns. Actiņās var pilināt OcuFlash. Noteikti apmeklējiet veterinārārstu.

Mums ir 2 degu. Vienam ir tāds kā viens līks ilknis, kas šķiet ir izaudzis lielāks. Izskatās, ka netraucē, taču nevaram saprast, vai par to jāsatraucas.

Labdien!

Vēlams, ka degu tomēr atrādiet veterinārārstam, jo iespējams zobiņš ir aizlūzis un tāpēc ir līks. 

Labdien! Nesen esmu iegādājusies viļņaino papagaiļu meiteni. Ievācot informāciju par šiem putniem, noskaidroju, ka tos labak turēt kopā pārī. ( meitene un puika ) ka šie papagaili veido pāri uz dzīvi un otra klātbūtne ir nepieciešama. Vai tā ir tiesa?

Labdien!

Putni vienmēr jūtas drošāk un labāk, ja ir pārī. Bet šos putnus var turēt arī pa vienam, jo tad putns jūs uztver kā savu partneri un vairāk kumunicēs ar jums, vieglāk būs apmācīt.

Labdien! Rakstu sakarā ar šinšilas zobu problēmām. Pirms četrām dienām šinšila apmeklēja veterinārārstu un tika veikta dziļo zobu/dzerokļu nokniebšana, jo tie bija pārauguši (pāri mēlei). Šinšila kopš veterinārārsta apmeklējuma atsakās ēst, pat ja kaut ko apēd, redzams, ka sāp un tādas kā “aizrīšanās lēkmes” (šīs lēkmes bija arī pirmstam). Centos barot ar paštaisītu putriņu (sasmalcināta barība ar ūdeni), bet arī no tās šinšila atsakās. Kā rīkoties, lai neiedzīvotos citās problēmās? Paldies jau iepriekš!

Labdien!

Ieteiktu sazināties ar veterinārārstu par šinšilas atlabšanas periodu un pārrunāt tās barošanu, iespējams atsāpināšanu. 4 dienas vēl ir pārāk īss laiks, lai nesāpētu.

Atlabšanas periodā ir jādod ļoti mīksta, šķidra barība (tādu, kuru pa tiešo var norīt). Grauzējiem ir speciāla barība pēcoperācijas periodam. Vai augļu, graudaugu putriņas (no zīdaiņu pārtikas) esat mēģinājusi?