8. aprīlis

Jūrascūciņa (Cavia porcellus)

Savvaļas jūrascūciņu dzimtene ir Dienvidamerika. Visbiežāk tās sastopamas Peru kalnu klajumos. Plašās jūrascūciņu izplatības dēļ ir izveidojušās vairākas ģeogrāfiskās pasugas. Viena no tām ir Cavia aperea tshudii, no kuras cēlusies mūsu mājās bieži audzētā jūrascūciņa Cavia aperea porcellus. Savvaļas jūrascūciņas dzīvo nelielās grupās pašu vai citu dzīvnieku izrakstās alās.

Vairāk
8. aprīlis

Adatpele (Acomys Cahirius)

Pieaugusi adatpele ir 7 - 12 cm gara un 50 - 65 g smaga. Dzīves ilgums ap 3 - 4 gadi. Grūsnība - 21 dienu, piedzimst 4 - 6 mazuļi. Adatpeles kažociņš ir asāks nekā parastajai pelei.

Vairāk
8. aprīlis

Āfrikas susuris (Graphiurus murinus)

Āfrikas susuris ir grauzējs, kas savvaļā sastopams Eiropā, Āzijā, Āfrikā. Susuris ir līdzīgs pelei ar lielām tumšām acīm, kuplu, pūkainu asti. Ziemas guļā var pavadīt pat līdz 6 mēnešiem, ja ir pietiekami vēss, tikai retu reizi izlienot paēst. Uzbarojas galvenokārt vasaras mēnešos. Ziemas guļa ir nepieciešama (kaut vai tikai pāris mēnešus). Lieliski kāpelē pa kokiem

Vairāk
8. aprīlis

Burunduks jeb zemes vāvere (Tamias Illiger)

Pieaudzis burunduks ir 14 -15 cm garš. Burunduks dienā ir aktīvs, bet naktī guļ. Ziemā tas samazina savu aktivitāti un vairāk guļ, retumis izlien no mājiņas lai izkustētos un paēstu. Dzīves ilgums vidēji  5 – 7  gadi. Grūsnība - 30 dienas, piedzimst 2 - 10 mazuļi (tie ir akli un kaili). Regulāri jāpārbauda zobu stāvokli. Burunduki ļoti slikti pacieš karstumu un tiešus saules starus, jau pie + 25 temperatūras var rasties veselības traucējumi.

Vairāk
8. aprīlis

Degu (Octodon degu)

Pieaudzis degu ir 12 -18 cm, 300 g smags. Degu ir aktīvs dienā. Dzīves ilgums 7 gadi. Grūsnība - 90 dienas, piedzimst 2 - 9 mazuļi. Regulāri jāpārbauda zobu stāvokli. Degu ir nepieciešama liela uzmanība, jo tie ir ļoti komunikabli dzīvnieki.

Vairāk
8. aprīlis

Kāmis (Cricetidae)

Vieni no iemīļotākajiem mazajiem dzīvniekiem ir kāmji. Dzīvoklī parasti tiek turēti vienas vai divu sugu kāmji, taču bez pazīstamākajiem Sīrijas zeltainajiem un Džungārijas kāmīšiem ir vēl bezgala daudz sugu un pasugu, kuru pārstāvji labprāt kļūst par mājas mīluļiem. Mājās biežāk tiek audzēti Sīrijas zeltainie, Džungārijas kāmji, Ķīnas vai svītrainie pundurkāmji, vismazākie – Roborovska pundurkāmīši. 

Vairāk
8. aprīlis

Murkšķis (Marmota bobak)

Pieaudzis murkšķis ir 60 cm (+15 cm aste) garš, 10,3 kg smags. Dzīves ilgums 15 gadi. Ļoti jauka rakstura un komunikabls, jau no mazotnes jāradina pie cilvēka! Dzīvojot kopā ar cilvēku, murkšķis cilvēka dzīvokli uzskata par alu (savu teritoriju), tāpēc pret svešiem cilvēkiem (ne ģimenes locekļiem) var izturēties agresīvi. 

Vairāk
8. aprīlis

Lemings (lemmus lemmus, lagurus lagurus)

Lemingi ir grauzēji, savvaļā uzturas tundrā, Ziemeļeiropā, Āzijā un Amerikā. Ed zāli, saknes, sūnas, sēklas. Vientuļnieki, baros uzturas ziemā, kad grūtāk atrast barību. 

Vairāk
8. aprīlis

Ričardsona zemes vāvere (Urocitellus richardsonii)

Savvaļā sastopams Ziemeļamerikas reģiona, Kanādas prērijās, mežos un pat pilsētās. Ričardsona vāvere ir grauzējs pieder pie zīdītājiem, vāveru ģints. Salīdzinoši ar citiem suslikiem ir samērā mazs, dzīvo alās.

Vairāk
8. aprīlis

Trīspadsmitsvītru susliks (Spermophilus tridecemlineatus)

Susliks ir grauzēju kārtas zīdītājs (Rodentia), pārstāv vāveru dzimtu (Sciuridae). 
Ķermeņa garums 11-16 cm, astes garums 6-13 cm, piemīt savdabīgs krāsojums - uz tumši brūna fona stiepjas 13 šauras bālganas vai dzeltenīgas svītras, 5 no tām ir sadalītas uz lineāri izvietotiem plankumiem.

Vairāk