a ā b c č d e ē f g ģ h i ī j k ķ l ļ m n ņ o p r s š t u ū v z ž
cenrādis

Здравствуйте, хотела поинтересоваться сколько будет стоить консультация для морской свинки , жалоба что морская свинка часто чешется ?

Vairāk
Sīrijas kāmis (Mesocricetus auratus)
Sīrijas kāmis (Mesocricetus auratus)

Sibīrijas kāmīša vidējais dzīves ilgums ~ 2-3 gadi un tas var izaugt 13-15 cm garš, svarā nepārsniedzot 100-120 gramus. Šo kāmīšu dzimtene ir Sīrija, kur tie dabā apdzīvo stepes un tuksnešainos reģionus. Aktīvs naktīs un labprātāk dzīvo viens. Īpaši draudzīgs ar saviem cilvēkiem, lai gan var iekost, noturot roku par gardumu vai no izbīļa.

Vairāk
Roborovski kāmis (Phodopus roborovskii)
Roborovski kāmis (Phodopus roborovskii)

Roborovski kāmjiem vidējais dzīves ilgums ir aptuveni 2 gadi. Var izaugt 4,5-5 cm garš, svarā nepārsniedzot 20-25 gramus. Cēlušies no Centrālāzijas, kur tie dabā apdzīvo tuksnešainos reģionus. Aktīvs naktīs un labprātāk dzīvo viens. Roborovski kāmīši ir ļoti ātri un izveicīgi, tamdēļ, ņemot kāmīti rokās, jābūt uzmanīgam.

Vairāk
Džungārijas kāmis (Phodopus sungorus)
Džungārijas kāmis (Phodopus sungorus)

Vidējais dzīves ilgums Džungārijas kāmītim ir ~ 2 gadi un tas var izaugt 7-9 cm garš, svarā nepārsniedzot 20-45 gramus. Džungārijas kāmīšu izcelsmes vieta ir Centrālāzija, kur tie dabā apdzīvo stepes un zālienus. Aktīvi naktīs un labprātāk dzīvo vienatnē.

Vairāk
Mājas sesks jeb fretka (Mustela putorius)
Mājas sesks jeb fretka (Mustela putorius)

Mājas sesks jeb fretka (mustela putorius furo) ir caunu (pēc citas klasifikācijas - sermuļu) dzimtas plēsējs - aktīvs, ļoti veikls un ar augstu intelektu apveltīts dzīvnieks, stresā un bailēs var izmantot anālos dziedzerus - izdalot smaku. Seska mūža ilgums ir 8-10 (12) gadi. 

Vairāk
Āfrikas Pigmeju pundurezis (Atelerix albiventris)
Āfrikas Pigmeju pundurezis (Atelerix albiventris)

Ezis ir ļoti sabiedrisks, ziņkārīgs un rosīgs. Tīrīgs, tam patīk sava kārtība. Jāpiebilst arī tas, ka ļoti, ļoti reti mēdz būt cilvēkiem alerģijas uz šo visēdāju. Pierodot pie cilvēka, tas neatsakās no apčubinšānas un samīļošanas, pēkšņi izbiedējot (kā aizsardzības reflekss), tas satinās kamoliņā. Ežu mīļotāji atzīst, ka tas ir tik piemīlīgi un interesanti noskatīties kā mazais ežulis rosās savā teritorijā. Īpašas emocijas izraisot mazā ežuka „pukšķināšana”’.

Vairāk
Trusis (Lepus curpaeums)
Trusis (Lepus curpaeums)

Truši ir ziņkārīgi un aktīvi dzīvnieki, tos var viegli pieradināt, ja regulāri un pacietīgi ar tiem nodarbojas. Dzīvnieks atsaucas uz savu vārdu un pacietīgs saimnieks var iemācīt pundurtrusim vienkāršus trikus. 

Vairāk
Jūrascūciņa (Cavia porcellus)
Jūrascūciņa (Cavia porcellus)

Jūrascūciņas ir sabiedriski un “runīgi” dzīvnieki. Pieradinātas tās ātri iemācās atsaukties uz savu vārdu un sazinās ar saimnieku savā valodā – ar urkšķieniem, svilpieniem un nepacietīgiem spiedzieniem. Vērīgs draugs var iemācīties saprast jūrascūciņu valodu. Dzīvniekiem patīk sēdēt saimniekam rokās, mātītes nekad nekož cilvēkam, taču dažiem tēviņiem var būt piktāks raksturs.

Vairāk