Džungārijas kāmis (Phodopus sungorus)
Vidējais dzīves ilgums Džungārijas kāmītim ir ~ 2 gadi un tas var izaugt 7-9 cm garš, svarā nepārsniedzot 20-45 gramus. Džungārijas kāmīšu izcelsmes vieta ir Centrālāzija, kur tie dabā apdzīvo stepes un zālienus. Aktīvi naktīs un labprātāk dzīvo vienatnē.
Dzīvnieka apraksts
- Vidējais dzīves ilgums ~ 2 gadi;
- Var izaugt 7-9 cm garš, svarā nepārsniedzot 20-45 gramus;
- Džungārijas kāmīšu izcelsmes vieta ir Centrālāzija, kur tie dabā apdzīvo stepes un zālienus;
- Kāmīši var sākt vairošanos jau no 4 nedēļu vecuma;
- Aktīvs naktīs un labprātāk dzīvo vienatnē.
Būra ierīkošana
Iesakām izvēlēties būri ar smalkām restītēm. Būra minimālie izmēri 50x30x30cm. Būra platība ir svarīgāka par augstumu. Būri nepieciešams aprīkot ar vairākām slēptuvēm un pakaišos ieraktiem tuneļiem. Būrī var izvietot arī dažādas grauzēju rotaļlietas. Kā pakaišus jāizmanto skaidas vai citus smalkus materiālus. Ieteicams ierīkot arī nelielu smilšu vanniņu un piemērota izmēra skrejriteni (18 cm diametrā).
Barošana
Džungārijas kāmji pārtiek no dažādām sēklām, riekstiem, kukaiņiem un zaļumiem. Par pamatbarību iesakām izmantot zooveikalos nopērkamo barību pundurkāmjiem, papildus piedāvājot dažādus augļus, dārzeņus, vārītas olas un biezpienu. Svarīgi vienmēr nodrošināt pieeju svaigiem koka zariņiem un minerālakmeņiem, lai kāmim ir iespēja nodeldēt visu dzīvi augošos zobus. Kāmim vienmēr jābūt pieejai svaigam dzeramajam ūdenim. Dzeramo ūdeni būrī var novietot keramiskā trauciņā vai speciāli grauzējiem paredzētās plastmasas vai stikla dzeramajās pudelītēs. Ūdeni jāmaina katru dienu, ikreiz izmazgājot arī dzeramo trauku.
Nedrīkst barot ar citrusaugiem, mandelēm, sīpoliem, ķiplokiem, pipariem, pupiņām, kartupeļiem, cilvēku ēdieniem, kuros ir sāls un cukurs, konfektēm vai šokolādi.
Biežākās veselības problēmas
Traumas, saindēšanās ar nepiemērotu ēdienu, elpceļu iekaisumi, caureja, audzēji.