Degu iegāde

Labdien! Es vēlētos iegādāties degu, vai ir kaut kas kas man būtu par viņiem jāzin? Kas viņiem patīk ko viņi ēd kādas lietas viņiem ir nepieciešamas utt... Un cik viss nepieciešamais varētu izmaksāt veikalā dino zoo?

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Sveiki!

Degu ir komunikabli, interesanti grauzēji.  Visvārgākā vieta tiem ir aste, ja nejauši ķerot skarta tiek aste, tad astes galā esošo pušķītīti var viegli noraut. Degučiem ēdienkartē vajadzētu pēc iespējas mazāk iekļaut saldus augļus, treknas sēkas, jo tiem ir nosliece uz Diabēta veidošanos. Tiem ļoti garšo svaigas pienenes un citi pļavas augi, protams, arī dārzeņi un ogas. Tie ir ļoti aktīvi un prasīgi koku grauzēji. Deguči ātri pierod pie jaunā saimnieka. Nepieciešama smilšu vanniņa spalviņas sakopšanai. Lielāka aktivitāte ir vērojama vakarpusē. Noteikti būs nepieciešams būrī ritenis, trepītes, jāaprīko ar koku zariem. Būris+barības, ūdens trauks, pakaiši, mājiņa, guļviela, smiltis+vanna, barība, mineralakmens, siens+pats dzīvnieks - izmaksas sākot no 80 eur un līdz pat 150 eur. Viss atkarīgs kāda ražotāja preces izvēlēsieties. Pašlaik degu pieejami: degu (silver/čalije) - Alfa, Pasaule, Sāga, Origo. Degu standars - Spice, Alfa. Šajos veikalos noteikti būs pieejami arī piemēroti būri degučiem. 

Āfrikas susuri un to astes

Labdien! Kā Āfrikas susuriņiem ir ar astes vāļību? Viņa var nokrist? Un ja nokrīt vai viņa ataugs? Liels Paldies

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Sveiki!

Līdz šim nav novērots, ka to astītes pie mazākā satvēriena tiktu bojātas. Speciāli nevajadzētu tos raustīt aiz astes. Susuriņi nav ķirzakas, aste neataugs. 

Degu

labrīt! cik lielu būri vajadzētu diviem degu, un kas būtu jābūt iekšā būri 2 degu? labāk ņemt ir 2 degu meitenes vai 2 degu zēnus?

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Sveiki!

Diviem degučiem būtu piemērots būris Chiop 80 (nature) vai Maxima 80 - 100 (https://www.dinozoo.lv/buris-degu-pelem-mps2-ciop-80-nature/). Vēlams kopā turēt viena dzimuma dzīvniekus, jo citādi būs mazuļi. 

Žurciņai jaunveidojums

Labdien! Lūgums pēc padoma, žurciņai apakšā vienā pusē liels veidojums, bērns sākumā domājis, ka tauciņi, tāpēc nav teicis, pamanīja pirms nedēļas, visdrīzāk veidojums ir ilgāk. Lielākā daļa draugu, kam bijušas žurciņas, saka, ka 2 gadi zvēriņam un lai kāda operācija tā būtu, tāpat nebūšot uz ilgu, tāds esot viņu dzīves cikls. Viņa uzvedas kā parasti, ir aktīva un dzīvespriecīga. Saprotams, ka bez izpētes konkrēti pateikt, kas tas ir, Jūs nevarat. Bet varbūt ir kāds padoms, vai ir kas darāms šādā situācijā, lai palīdzētu zvēriņam bez ķirurģiskas iejaukšanās?

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Sveiki!

Vizīte pie veterinārārsta būs nepieciešama, lai saprastu, kas tas par veidojumu, kas tajā iekšā un cik bīstams tas ir pašam dzīvniekam. Tad, kad būs zināms, kas  tas par veidojumu, tad varēs arī noteikt nepieciešamo ārstēšanu un ne vienmēr ir jāizvēlas ķiruģiska metode. Tāpēc vispirms vizīte un  ar optimistisku skatu uz priekšu :-)))

Sīrijas kāmis

Labvakar! 5.aprīlī nopirkām Dino Zoo pasaulē sīrijas kāmi. Pirms kādām trīs dienām sākām radināt pie rokās ņemšanas, tad dažreiz ar zobiem kāmis saņēma pirkstu. Šodien pieliku pirkstu viņam pie mājas un kāmis stipri iekoda. Līdz asinīm. Kāpēc viņš tā dara? Vai par ātru ņemam rokās? Kas viņam nepatīk?

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Sveiki!

Visu darat pareizi. Būris ir kāmja teritorija! Lai arī šķiet, ka pieradis un ārpus būra nekož, tad ieliekot būrī roku tas var sargāt savu teritroiju un iekost. Ja šobrīd bailes ņemt to rokās, tad uzvelciet cimdu, lai kāmis jūs nesavaino. Koduma vietu noteikti dezinficējiet. 

Šinšillas puika

Labdien! Vasarā iegādājos šinšilu. Pašai jau bija viens šinšilu puika , un lai viņam nebūtu tik skumji iegādājos arī otru (arī puiku). Abi sadzīvo labi. Taču ar laiku sāku pamanīt, ka vienai no šinšilām ļoti smird urīns (pieļauju, ka jaunajai, jo otra šinšila ir jau gandrīz divus gadus un nekādu problēmu nav bijis). Kas varētu būt pie vainas? Baroju abus dzīvniekus ar vienu barību, pērku viņiem kvalitatīvas granulas ( ar kārumu barošanu neaizraujos), dodu viņiem ieteicamo diennakts devu, ūdens visu laiku ir pieejams. Būris ir klāts ar granulām un sienu. Kad bija tikai viena šinšila smakas nebija pilnīgi nekādas, pat tad, ka bija jau pienācis laiks tīrīt būri. Bet tagad iztīru būri un praktiski pēc pāris dienām atkal smird visa istaba. Dzīvnieciņi netiek turēti "kurpju kastes" izmēra būrī. Vai dzīvnieciņš varētu būs slims? Ja jā kā to iespējams ārstēt?

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Labdien!

Urīnam asāka smaka varētu būt arī no tā, ka tas ir dominējošais tēviņš un tas iezīmē teritoriju,lai arī abi ir puikas, tomēr viens no viņiem ir galvenāks, spēcīgāks. Vai urīna krāsā arī ir izmainīta?

Drošības pēc ieteiktu šinšillu, kurai specifiskāka/asāka urīna smaka atrādīt klātienē vet. ārstam, lai veiktu urīna analīzi, lai pārbaudītu dzīvnieka veselību. Attiecīgi pēc analīžu rezultātiem zināsiet, kas īsti par vainu. Ja dzīvnieks ir klīniski vesels, tad risinājums varētu būt kastrācija (mazinās asais urīna aromāts). Ja urīnam ir amonjaka smaka, tad vizīti vēlams ieplānot tuvākajā laikā. 

Ja šobrīd šinšilla jūtas labi, ēd, padzerās, spalva skaista, pats dzīvnieks aktīvs, dzīvelīgs, tad satraukumam nav pamata. 

Degu barošana

Vai degu drīkst dot rīsu galetes?

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Sveiki!

Ja galei nav pievienots cukurs, sāls, tad kā gardumu pa nelielam gabaliņām var dot. 

Dambo žurkas

Labvakar. Gribētos uzzināt vai jūsu veikalā var pasutīt žurciņas (2) Dambo???

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Labdien!

Uz doto brīdi pārdošanā vairāk ir parastās, silver un husky. Piesakiet dambo žurciņas Dino Zoo veikalā (tur kur tirgo dzīvniekus), atstājiet savu e-pastu, tel nr un veikals dos jums ziņu vai uz nākamo ned būs pieejamas.