Kā var noteikt roborovska kāmīša dzimumu?

 

 

Sveiki!

Dzimumu var noteikt apskatot kāmja dzimuorg;anus. Meitenītēm viss būs ļoti tuvu, puikām ar lielāku atstarpi. 

Google meklētājā varat ierakstīt dwaft hamsetr male and female un nofiltrēt attēlus. Tad pēc vizuālā salīdzineit ar savu kāmi. 

 

Lai veicas. 

Labdien! Man ir smilšu pele 2,8 gadus veca. Viņa ir slima. Vakar ievēroju ka viņai ir uzputies vēders un vēdera apakša ož pēc urīna. Kas viņai kaiš?

Sveiki!

Vēlams, ka peļuku atrādiet vet. ārstam klātienē. Neredzot un neizmkelējot ir grūti jums ko ieteikt. 

Sveiki! Vēlos iegādāties dekoratīvo žurku, bet nekur nevaru atrast dažiem jautājumiem atbildes: Cik daudz žurciņa ir jābaro? Vai žurku sausā barība ir kā pamatbarība un pārējie piem. rieksti, sēklas, augļi utt. ir uzkodas? Vai žurciņu var pārvadāt ja es brīvdienās braucu pārnakšņot pie māsīcas? Kā žurciņa uztvertu kaķi? Vai ņemt žurcēnu mazuli? Paldies! Jauku dienu!

Sveiki!

Parasti žurciņai diennaktī pietiek ar 20 gr pamatbarības. Sulīgā barība  - augļi, dāzrņi, zāle ir kā papildbarība. Ja pāris dienas esat prom/ceļojat , tad transporta boksiņā to varat ņemt līdzi, tikai noteikti jāpievērš uzmanība, lai dzivnieks nenosalst vai nepārkarsts (atkarībā no laika apstākļiem). Kaķis ir plēsējs, žurciņai apdraudējums - sagādās stresu. Dino Zoo veikalu tīklā žurciņas parasti ir 1 - 1.5 mēn vecas. 

Manam džungārijas kāmītim tagad ir septiņi mēneši, vēlējos uzzināt līdz cik mēnešiem/gadiem tie dzīvo?

Sveiki!

Mazie kāmīši var nodzīvot pat līdz 4 gadu vecumam. 

Sveiki.Pamanijām ka pirms mēneša mūsu šinšilas puikam (3 gadi) uzmeties maziņš bumbulītis uz vēdera.Tadad paliek lielāks.Kas tas varētu būt?Paldies.

Sveiki!

Vai bumbulis ir nabas apvidū? Iespējams tā ir bruka vai zemādas jaunveidojums. Vēlams, ka atrādiet vet. ārstam klātienē. 

Vai Latvijā var iegādāties mazu pērtiķi?

Labdien!

Nevar gan, jo tas ir aizliegts ar likumu - tirgot primātus. 

Labdien, man ir smilšu pelītes un viena pelīte smaga kritiena dēļ salauza aizmugurējo ķepiņu. Bijām diennakts veterinārajā klīnikā kur to apstiprināja un teica ka neko nevar darīt un jāgaida kad kauls pats sadzīs. Pagājusi 1,5 diena un pelīte ne ēd, ne dzer un ķepiņa palikusi vispār nejūtīga un viena actiņa aizlipusi. Ko var darīt? Kur vest?

Sveiki!

Peļukam kājiņu varēja nofiksēt, bet visticamākais, ka peļuks fiksācijas materiālu sagrauztu. Peļukam nepieciešams miers un pēc iespēja mazāk kustību. Ja peļuks pats negrib ēst un dzert, tad tas jābaro ar Critical care un jāpadzirdina no šķirces. Papildus vitamīnu/minerālvielu piedeva. Ja peļuks pavisma saguris, tad noteikti atkārtoti jāsazinās ar vet.klīniku kur jau bijāt un jāizstāsta par peļuka stāvokli. 

Sveiki! Es vēlētos pundurtrusīti bet es nezinu Cik apmēram izmaksātu pundurtrusis ar labu būri .

Sveiki!

Pirmā summa, kas jāsamaksā, lai iegādātos trusēnu, būri, aprīkojumu, pakaišus barību, mineralakmeni, sienu sastādīs ap 120 - 150 eur (viss atkarīgs kādas katergorijas būri izvēlēsieties). 

Sveiki! Man ir degu un jau kādu laiku esmu pamanījusi, ka degu uz kājas tieši vienā vietā grauž nost spalviņas. Kāpēc tas tā ir? Paldies.

Sveiki!

Apaskatiet ķepiņu  kārtīgi vai nav kas iedūries, salipusi spalva. Vai nekur citur degucis negrauž sev spalvu? Nav pliki ādas laukumi? Vai barībā nav par daudz augļu cukuru, par treknu??? Drošibas pēc varat atrādīt veterinārārstam. 

Sveiki, nesen paņēmām smilšu pelīti. Šodien viņa sāka izdot dīvainas skaņas. Nesaprotu pat kā viņa tās skaņas izdod. Liekas, ka kaut kā sit pakaļkāju pret zemi un šūpojas. Vai viņa tā biedē?

Sveiki!

Šāda peļuka uzvedība liecina par biedēšanu un savas teritorijas aizstāvēšanu. 

Mēģiniet radināt pie rokām, ja mēģina kost, tad uzvelciet cimdu.