Labdien!Vēlētos iegādāties pundurtrusi bet man rodas daži jautājumi.1)Vai Dino Zoo veikalā var iegādāties pundurtrusi?2)Vai pundurtrusis varēs sadzīvot ar kaķi vienā istabā/dzīvoklī?3) Cik lielam vajadzētu būt vēlamajam būrim?Paldies,gaidīšu atbildes.

Sveiki!

1) Dino Zoo Pasaule būs vislielākā trušu izvēle. Tirdzniecībā ir tikai pundurtruši, lielos - gaļas trušus mēs nepārdodam. 

2) Kaķis ir plēsējs un trusi uztvers kā medījumu. Trusis vienmēr jutīsies apdraudēts, jo kaķim būris būs sasniedzams visu laiku. Daudz kas ir atkarīgs no kaķa mednieka instinktiem. Ja jūsu kaķis ir ļoti medīgs (ķer peles, putniņus), tad arī trusi visu laiku tas var terorizēt. Trusis šādā situācija nejutīsies labi un bieži būs veselības traucējumi. Abi šie dzīvnieki vismaz jūsu prombūtnes laikā ir jāizolē vienam no otra (nepietiks tikai ar būri)

2) vēlams, ka būris nav mazāks par 100 * 60 * 50 cm (garums, platums, augstums). Optimālais izmērs 120 - 140 cm * 60 - 65 cm - 50 - 55 cm. 

Sveiki, man ir 2 pundurkāmīši, viņi dzīvo vienā būri. Viņi spēlējās, skraida un guļ kopā, un nekaujas. Taču esmu ievērojis, kad dažas reizes mēnesi viņi vakaros kaujās, bet jau nākamajā dienā nekaujās un sadzīvo. Kapēc viņi tā dara?

Sveiki!

Dzīvnieki uzvedas līdzīgi mums, tad sadzīvo labi un viss ir lieliski, tad ir nesaprašanās, katram savs viedoklis un izceļas neliela ķilda. Maza ķidošanās arī kāmju starpā ir nomāla, iespējams kāds ir apēdis kādu gardumu vai izrakājis orta barības slēptuvi vai iegūlies otra kāmja mīļākajā vietā.

Sveiki! Man ir 2 jūrascūciņu meitenītes (ir pārbaudīts). Bet nesen viena jūrascūciņa sāka lekt otrai virsū takā lai apbērnotu. Jau es abas izšķiru. Vai tas ir normāli?

Sveiki!

Arī viendzimuma dzīvnieki var tā uzvesties - it kā pāroties. Tie ir dabiski instinkti. Abas cūciņas droši var turēt kopā (ja ir viena dzimuma)

Labdien! Vai pie jums dino zoo veikalos nevar iegādāties Āfrikas susuru?

Labrīt!

Āfrikas susuri pārdošanā ir Dino Zoo Pasaule un Alfa. 

 

 

Labdien! Vai Jūs zināt kuros "Dino Zoo" veikalos Rīgā pašlaik ir iespēja iegādāties Sīrijas kāmīti? Ja pašlaik kāmīši nav uz vietas, kad būs? Varbūt Jūs zināt vietni, kur to var apskatīt? Ar cieņu D.

Labdien!

Sīrijas kmāji ir pieejami Dino Zoo Origo, Olimpia. Rīt pēcpusdienā tie būs pieejami arī Dino Alfa un Pasaule. 

Labdien! Es gribēju painteresēties vai tas ir normāli ,ka mans 3 mēnešus vecais Džungārijas kāmis sver 80 gramus un vēl pieņemas svarā? Vai tas varētu būt no barības Crispy muesli ,ko es viņam dodu?

Sveiki!

Cik gr barības dienā jūs dodiet kāmim? Vai ppaildus tiek doti citi kārumi? Kāmis ir puika  vai meitene?

Sveiki! Man ir degu puika apmēram 1.7 mēnešu vecs. Šodien iegādājos jaunu ritenīti.Viņš visu dienu skrēja un pīkstēja.Neizskatās kad viņam kautkas būtu noticis, bet viņš skaļi pīkst.Paldies!

Sveiki!

Degu pīkstēšana var liecināt par satraukumu. Jāizvērtē ir situācija degu pīkst no sajūsmas, jo ir jauna lieta viņa būrī un par to viņš nesatraucas. vai tomēr pīkst ir satraukts un tas degucim rada stresu. Pārbaudiet vai nejauši degucis nav savainojies. 

Sveiki! Vakar mans mazais degu bija ļoti aktīvs,skrēja pa ritenīti utt.Bet šodien liekas kad viņš visu nakti ir gulējis.Viņš vienu brīdi iznāca ārā no migas, mazliet paskrēja un atkal aizgāja gulēt.Vai tas ir tāpēc kad viņš ir 1.5 mēnēšu vecs?Paldies!

Sveiki!

Vai degucis paēd, padzerās, vai vēdera izeja ir normāla? Degucis dienas laikā ir mazāk aktīvs, aktīvāki tie ir vakara stundās, naktīs. Degucim visu laiku nav jāskrien ritenī, protams, ja vairākas stundas dienā tas ir aktīvi skrējis, tas nogurst. Vēlams, ka skriešana ritenī nenotiek ilgāk par 2 min, tad riteni nobloķējiet, lai degu var atpūsties. 

Labdien! Vai kāmim jāgriež nagi? Kā zināt kad tas jādara? Kā?

Sveiki!

Arī kāmim nadziņi ir jāgriež, jo diez vai būrī ir iespēja tos nodeldēt dabiskā ceļā meklējot barību. Ar mazām nagu grieznītēm nogriež pašus asos galiņus. Ja pirmajā reizē ir bailes to darīt pašām, tad var to uztucēt veterinārārstam, pēc tam varēsiet veikt mājās šo procedūru pats. 

Sveiki, plānoju iegādāties pundurtrusīti, bet ir neskaidrības ar barošanu. 1) Cik daudz trauciņā ir jāieber papildbarība, un vai tā ir jāatstāj būrī? 2) Kāda ir labākā papildbarība pundurtrusīšiem. Paldies jau iepriekš!

Sveiki!

Trusītim dienā ir nepieciešami ap 30 gr pamatbarības (tā var būt ekstrudēta(granulas) vai sajaukums (lucernas granulas+graudi+dārzeņi kaltēti), siens neierobežoti un tad papildus svaigi dārzeņi, pieneņu lapas, koku zari, garuma kociņi utt. Papildbarība ir visi kārumi (svaigi dārzeņi, sulīga zāle, zoo veikalos nopērkamie kārumi). Vēlams, ka gardumi papildus tiek doti ap 10 - 20 gr dienā. Tad, kad trusēns paaugsies, tad sulīgā barība var tikt dota vairāk. Vēlams pamatbarības un kārumu dienas porciju sadalīt divās daļās un dot kā 2 ēdienreizēs. Siens un ūdens, koku zariņi būrī var atrasties visu laiku. Barības trauks arī var būt visu laiku, tikai papildināt to nevajag uzreiz kā tukšs, bet ievērot ēdienreizes.