Vai veikals Dino zoo ņemtu Sīrijas kāmjus, jo vēlētos pārdod?

Dino Zoo veikalu tīkls no privātajiem dzīvniekus nedrīkst ieprikt! Mēs tos iegādājamies pie reģistrētiem dzīvnieku audzētājiem. 

Labdien, maijā Dinoo zoo nopirkām džungārijas kāmi, kāmis ir diezgan paslinks, nelabprāt skrien ritenī un līdz ar to nedaudz apvēlies, ik pa laikam lieku viņu bumbā, tad viņš skraida pa isrtabu īsu brīdi). Pirms nedēļas pamanīju, ka viņam kažokā ir caurums (izkritušas spalvas aptuveni nelielš aplītis puscentimetra platumā, apakšā sānos). īsti nesaprotu kas tas ir un kā man rīkoties, jo nekur nekādu informāciju neatrodu, kas viņam varētu būt par vainu.

Lai atbildētu uz Jūsu uzdoto jautājumu, būtu jānovertē skartā ādas apvisus stāvoklis un iespējams arī jāveic paraugu mikroskopija. Ar kāmīti būtu jāpierakstās uz vizīti pie speciālista.

Jā būris ir liels un 3 kamji dzīvo tur. Cik vecai jābūt mātītei lai dzimtu mazuļi

Mammai jābūt vismaz 6 mēnešus vecai, lai grūsnība, dzemdības un mazuļu izbarošana noritētu normāli. Pārbaudiet vai visi kāmji ir viena dzimuma. Ja viens no tiem ir puika, tad tas ir jātur šķirti no meitenēm. 

Kāmim kurš bija saplēsts tiko piedzima bērni. Pusē savus mazuļus apēda. Vai kas plešas mātītes savā starpā dēļ tā ka ir grūsnas?

Iespējams, ka arī mammas kaujas savā starpā. Vai dzīvniekiem ir pietiekami liels būris, jo kautiņi/strīdi notiek arī tad, ja ir par maza vietas būrī (par daudz dzīvnieku) un ja trūkst barības. 

Kas vislabāk garšo pelēm?

Sveiki!

Pelēm vislabāk garšo sēklas, kaltēta graudu maize, dārzeņi (svaigi, kaltēti). Noteikti NEDOT sieru, žāvētus gaļas izstrādājumus!

Tāds jautājums. Ir sirijas kamji un viens ir noplēsts, mugura pušu. Ko darīt vvai tā ir tik sērga vai kas?

Labdien!

Neredzot kāmi klātienē ir grūti pateikt vai tā ir iegūta brūce kautiņa laikā ar varu, vai pārējie kāmji uzbrūk vājākam un mēģina to nokost. Vai tomēr kāda no ādas infekcijas slimībām. Noteikti kāmi atrādiet vet. ārstam klātienē. 

Sveiki, kāmju mātei piedzima mazuļi, nujau kādi 5 ir piedzimuši, bet māte regulāri viņus ed? Kāds tam ir iemesls? Ko darīt?

Sveiki!

Tā var notikt,ka mamma apēd mazuļus :-((( Pie vainas stress, nepietiekamas barības vielas. 

Jau grūsnības laikā ieteiktu papildus dot gan dzīvnieku valsts proteīnu (tārpiņi vai pāris grauziņi ik pārdienas sausā barība kaķiem/suņiem)un noteikti kompleksos vitamīnus+minerālvpiedevas (jo īpaši kalcijs). Kāmju mammai dzemdības, mazuļi ir pamatīgs stress un ja organismā trūkst barības vielas, tad mamma bērnu var apēst. Pāris dienas pirms dzemdībām var iedot 1/8 tab daļu relaxan (tas mazinās stresu). 

Labdien! Šinšillu puikam apm.1 gads priekšā abām actiņām ir tāda kā duļķaina plēvīte.Kas tas varētu būt? Pie vetārsta bijām un 7 dienas tikapilināti acu pilieni,bet uzlabojumu nav.

Labdien!

Neredzot ir grūti pateikt, kas īsti vainas. Pie vainas var būt gan vielmaiņas slimības, gan endoparazīti, gan alerģiska reakcija. Ja abām actiņām duļķainība parādījās vienlaicīgi, tad vairāk tas liecina par iekšķīgu saslimšanu neviss acu traumu. Ja dzīvniekam pāris dienu laikā nav uzlabojumu un slimība strauji progresē, noteikti sazinieties ar ārstējošo ārstu. Noteikti šinšillu varat atrādīt vēl kādam veterinārārstam, kurš specializējies grauzēju slimībās. 

Labdien!Man ir jautājums par papagaiļiem(korellām)...Vai drīkst divus viena dzimuma (puikas) putniņus turēt vienā būrī ? Man ir divi putniņi, katrs no viņiem sākotnēji ņemts kā meitene, pārīts otram. 1.putniņš sevi parādīja tomēr kā puiku, jo par to liecināja uzvedība, dziesmiņas un seksualitātes izpaušana pret šūpolītēm.Tādēļ 2.putniņu ņēmu kā meiteni, bet arī šī putna uzvedība liecina par to, ka tas ir puika. 2.putniņš ļoti cenšas seksuālā ziņā uzrāpties 1.putniņam.Vai starp diviem viena dzimuma putniem tā ir normāla uzvedība?

Labdien!

Divi viena dzimuma putni var dzīvot vienā būrī. Arī vēlme pāroties var izpausties starp abiem puikām, tā ir normāla uzvedība. Kamēr viņu starpā neparādīsies meitene, tikmēr tie sadzīvos diedzgan labi. 

Mans trusis vairs nevar nokost barību viņš to plēš un esmu ieraudzījis ka viņam apakšžoklīdivi divi zobi ir dažāda garuma un šķībi

Sveiki!

Trusi noteikti nogādājiet pie veterinārārsta. Zobiņus saīsinās/nogriezīs. Pāris dienas trusīša mutes dobums būs jutīgāks un būs jābaro ar specializētu barību. Pēc tam kad viss būs sadzijis, jāseko līdzi tam, lai trusim ir pietiekoši ko grauzt, jo zobiņiem dabīgā ceļā ir jānodilst. Grauzt var koku zarus, saknes, minerālakmentiņus.