Man mājās ir divas smilšu peles un jau otro nedēļu pārstāja grauzt kartonus un citas lietas.Ir aizdomas,ka nav kaut kas labi ar zobiem.Kā rīkoties?Vai dot papildus kādu barību vitamīnus?Vai jāgriežas pie vet ārsta? Paldies,jau iepriekš.

Labdien!

Vai peles ēd, padzerās, ir aktīvas? Vai peles atsakās grauzt arī dārzeņus?

Drošības pēc var atrādīt veterinārārstam. Kartons, papīrs un citas lietas - nav piemērots, lai tos grauztu peles. Lai peles varētu grauzt un zobiņi nodiltu jādod ir koku zariņi, rupjāks siens, vai spec koka rotaļlietas grauzējiem. 

Sveiki, Jautājums par Šinšilām, no zariņiem ko labāk dot, iegādājos meža aveņu dzinumus tos drīkst dot? Un Ko no Latvijā sastopamajiem augiem, kokiem drīkst dot? Piemēram zīles? nejauši tika pie viņas un centās sagrauzt, bet nevarēja.

Labdien!

Droši var dot: kārklu, apses, laszdas, bērzu, liepas, kļavas zarus, aveņu dzinumus arī var dot. No augiem vēlams izvēlēties tādus, kuri šinšillai neuzpūstīs punci (pienenes, stiebrzāles) - vēlams, ka sulīgo zāli apvītina pirms došanas. Zāle nedrīkst būt mitra, slapja, izsutusi. 

Zīles, kastaņi nebūs piemērota barība šinšillām. 

Sveicināti velejos pakonsulteties par to vai drikst jurascūciņam dod zemesriekstus lobitos?

Labdien!

Rieksti ir pārāk trekni priekš jūras cūciņām. Šad un tad kā gardumu var, bet tiešām retu reizi. 

Sveiki. Veletos noskaidrot, ka lai cīnās pret blusām pundurtrusītim? Nabadziņš nomocījies ar viņām.

Labdien!

Pašu trusi var apstrādāt ar Bio Kill (izsmidzina līdzekli no skausta līdz astes pamatnei pāri mugurkaulam, maksimāli tuvu ādai, spalvā veidojot celiņu). Pēc 5 - 7 dienām apstrādi atkārto. Pašu būri, apkārtni ap būri, telpu grīdas ieteicams apstrāt ar Neostomazan, Bio Kill, Fronline vai kādu citu pretparazitāru līdzekli (pirms tam noteikti izlasiet lietošanas instrukciju). 

Zdrasvujte takoj vapros umenja papugaj vsjo vremja spit i nikusajet i neletajet sto delatj

Papagailīti ir jāatrāda veterinārārstam.

Esmu nomainijusi pakaisus.bet papagailis joprojam pa retam skauda.ko darit?varbut varat atzvanit.20511926.jo ari dazi jautajumk pa nadziniem un knabiti

Papagailīti vajadzētu pierakstīt uz konsultāciju pie eksotisko dzīvnieku speciālista.

Nezinu ko darīt,mazais žurkulēns 2-3 menesi vec,izskatās ka saaugstejies,deguns ciet pēkšņi uznāk kautkas lūdzu lellēm šņukst un taisa muti vaļā..

Sveiki!

Žurciņu vajadzētu atrādīt veterinārārstam klātienē. Arī žurciņas var saslimt ar elpošanas ceļu vīrusiem un tad deguntiņš ir ciet un grūti elpot. Noteikti atrādiet veterinārārstam. 

Labdien. Mums ir džungarijas kāmis. Vakar meita ieraudzija ka no mutītes karājās kautkas fozīgs iskatās pēc ādas. Kā labāk rīkoties.

Sveiki!

Kāmim svešķermeni no mutes dobuma uzmanīgi izvelciet. Apskatiet muti tuvāk, iespējams tas ir svainojis mutes kaktiņu vai lūpas. Ja ir redzama brūce, tad vajadzētu doties pie veterinārārsta, lai to sakoptu un veiktu nepieciešamo ārstēšanu. 

Labdien. Sakiet, no cik mēnešiem no mātes var šķirt jūrascūciņu mazuļus? Ar cieņu, Viktorija.

Sveiki!

Mazuļus no mammas var nošķirt tad, kad tie paši pastāvīgi ēd un vairs nezīž mammu! Parasti tas ir 1 - 1.2 mēn vecumā. Ja mazie ir vairāki un sīciņi, tad ieteiktu tos ilgāk paturēt pie mammas un nošķirt tikai pēc 1.2 mēneša vecuma saniegšanas. 

Labdien, mums kàmītim pamanījām ka sapampis vèderà nabas zona. Un tur pat izskàs ar kreveli. Kas tas varètu būt un kà saàrstèt?

Kāmītis jāatrāda eksotisko dzīvnieku veterinārārstam.