Labdien,Vai pundurtrušiem var dot piparmētras lapas?

Ja nejauši iedotas kopā ar zāli, tad nekas ļauns nenotiks, bet apzināti nevajadzētu dot, jo piparmētras satur spēcīgas ēteriskās elļas, kas var radīt gremošanas traucējumus.  
 

Labdien!
Manas draudzenes žurciņa nomira dēļ kā pasakat:
vinjai nāca putas pa muti tecēja bišku pa degunu asinis varbūt alerģija no kaķa papagaiļa?
tad pirms 2 men nezinu cik vinjai kaķis sakoda kakliņu bet palika rētas mazas bet viss nokārtojās
kā vinja nomira?
ari draudzene deva vionjai sieru desu cepumus bet ne daudz uz beigam sakuma ta tik deva daudz
deva ari mandarinus


neredzot žurciņu un neveicot patologanatomisko sekciju, nevaru noteikt, kas tieši ir nāves cēlonis. Iespējams, tikai ārēji viss bija sadzijis pēc koduma, bet kakla iekšienē nē. Iespējams, kāda cita vaina.  

 

Labdien, es gribētu uzzināt ko man iesākt. Es iegādājos zoo veikalā Džungārijas kāmīti, viņš man ir tikai otro dienu. Taču šodien es pamanīju ko neparastu, kāmītis trako un ārdijās,plaidu paskraidit pa gūltu. Itkā vienu  brīdi viss ir labi, taču pēctam atkal viņš kratās. Es nevaru saprast, kas ar viņu notiek. Vienkārši ļoti sāpīgi skatīties, asaras nevaru apvaldīt.

Nekavējoties atrādiet kāmīti veterinārārstam.  

 

 Manam pundurtrusim bija izveidojies bumbulis uz kakla,iisti eest negribeeja! Peec apmeeram 3 dienaam paargaaja! tagad bumbuliits ir izveidojies uz labaa vaidzinja!! Kas tas vareetu buut????
 

Ieteiktu trusi atrādīt veterinārārstam klātienē, iespējams, vaina ir zobos. Iespējams, uz iekaisuma pamata palielinās limfmezgli.

 

 

 

Labdien!lieta tāda ,ka divas dienas nebiju mājās , barību degām biju piebērusi un ūdeni arī, taču, kad atbraucu ūdens trauciņš bija nokritis,iespējams abi degu bijuši kādas 24 stundas bez ūdens. Pašlaik abi neēd, gandrīz nedzer, guļ, vienam no deguna balts šķidrums izdalījies, abi trīc, kājas izskatās, ka slimas,jo grūti viņiem ķepās arī kaut ko turēt.pasakiet lūdzu-ko darīt?

Nekavējoties atrādiet veterinārārstam. Mazos grauzējus uz izmeklēšanu pieņem dr. Beinerts, Rīgas zooloģiskā dārza ambulancē un Kavet klīnikā, Candara ielas klīnikā. 
 

kāpēc mūsu jūrascūciņa vienu dienu sāka čiepstēt kā putniņš, pietam ļoti skaļi, tā kādu minūti?

Tāda kā svilpošana, smalka rukšķēšana ir skaņas, ar kādām jūrascūciņas sazinās. Ja nav izmainīta ēstgriba, uzvedība, jūrascūciņa nav miegaina, tad uztrakumam nav pamata.  

Labdien!
Man pieder 3 meeneshus vecs jautrs trushu puika. Liidzko vinjsh tiek njemts kleepii vinjsh saak laiziit man aadu kur vien tiek klaat...  esmu jau lasiijusi, ka shaaados gadiijumos trusim trukst saals, bet vinjam buurii ir mineralsaals speciaalais kluciitis,kuru vinjsh gan laiza gan arii pagrauzh...  par ko tas liecina?

un veel kas, vai shaadaa vecumaa vinju driikst poteeet?

Pirmā pote trušiem jāsaņem jau pusotra mēneša vecumā. Ja trusis nav vakcinēts, tad noteikti to jau var darīt. Papildus barībai padodiet specializētās piedevas (minerālvielas un vitamīnus), ir truši, kas negrauž minerālblokus. 
 

Mēs zoo veikalā nopirkām jūrascūciņu ar strutiņām actiņā. Ko mums vajadzētu darīt ja pie veterinārārsta nevaram aizbraukt. Vai ar kaut ko tīrīt ?(jūrascūciņai tikai 2 mēneši)

Actiņu 2 - 3 reizes dienā tīrīt ar kumelīšu tēju un var pilināt arī parastos acu pilienus.  

Labdien!Kā var iemācīt trusim,lai viņa negrauz no rītiem būra restes?

Ja parasti trusi no rīta izlaižat no būra vai reaģējiet uz tā trokšņošanu, tad viņš to darīs un pārtraukt to nevarēs. Lai mazinātu skaņu, caur būra restēm varat izvērt koku zarus, kārklu klūgas. Trusim būs nodarbe grauzt klūgas, nevis būra restes. 
 

es tagad palaidu savu kāmīti paskraidīt.kāmēr es neskatījos mans kāmītis ēda līdz pusei sakaltētu maizi kura vēl ir mīksta tikai garoza cieta. nekas ar kāmīti ļaunu nenotiks?

Ja maize nebija pavisam svaiga, tad nekas traks nenotiks. Iedodiet papildus pie barības oglīti.