6. aprīlis

Akita-inu (Japanese Akita Inu)

Akita-inu ļoti mīl visus ģimenes locekļus un viņu draugus un izbauda saskarsmi ar cilvēku. Parasti atturīgs jūtu izpausmēs, aizstāvot ģimeni cīnās līdz pēdējam. Akita-inu, kā nevienai citai šķirnei, piemīt gluži vai neparasta pašcieņa. Medību spējās tiek iekļauta asa redze un jutīga oža, spēja ātri un klusi pārvietoties.

Vairāk
19. jūnijs

Aļaskas malamuts (Alaskan Malamute)

Malamutiem ir saglabājies bara instinkts, kas reizēm var izpausties agresijā pret citiem suņiem. Pret cilvēku šis suns ir draudzīgs un uzticīgs, pieķeras ne tikai savam saimniekam, bet arī citiem cilvēkiem, tādēļ tas ir maz piemērots sarga pienākumu pildīšanai.

Vairāk
19. jūnijs

Amerikāņu buldogs (American Bulldog / Old Country Bulldog)

Amerikāņu buldogi ir ļoti veikli, labi peld. Īsā, cieši pieguļošā spalva un labi attīstītais zemspalvas apmatojums, padara šos suņus nejūtīgus pret temperatūras maiņām, kā arī spēju pielāgoties dzīvošanai āra apstākļos, lai gan ne pārāk zemā temperatūrā. Suņu izmēri, kustīgums , spēcīgā un masīvā kaulu uzbūve, līdzsvarotais temperaments padara šos suņus par lieliskiem suņiem – miesassargiem.

Vairāk
12. jūnijs

Amerikāņu eskimosu špics (American Eskimo)

Amerikāņu eskimosu špics ir gudrs, viegli padodas jebkura veida apmācībai. Pēc rakstura mierīgs un nosvērts, labsirdīgs. Lielisks ģimenes kompanjons. Sunim ļoti patīk rotaļas sniegā.

Vairāk
19. jūnijs

Amerikāņu Stafordšīras terjers (American Staffordshire Terrier)

Neraugoties uz šo dzīvnieku spēku, tie ir labvēlīgi noskaņoti pret cilvēkiem. Šķirnes reputācijai stipri kaitējusi līdzība ar pitbulterjeriem. Šo suņu piekritējus apbūrusi suņu drosmīgā un padevīgā daba, savus saimniekus tie gatavi aizstāvēt ar neticamu pašaizliedzību - līdz nāvei.

Vairāk
12. jūnijs

Angļu buldogs (Bulldog / English Bulldog / British Bulldog)

Cēlies tas no angļu mastifa, kura senči savā laikā Anglijā ievesti no Normandijas, no tā jau pirms vairākiem gadsimtiem izselekcionēts zemāka auguma cīņas suns. Mūsdienās šo šķirni sen vairs nelaiž cīņas arēnā, tas kļuvis par lutinātu un lolotu mājas suni.

Vairāk
10. jūnijs

Angļu kokerspaniels (English Cocker Spaniel)

Angļu kokerspaniels ir jautras, labestīgas dabas suns, ļoti kustīgs un straujš, patīkams ceļabiedrs un piemīlīgs, rotaļīgs mājas suns. Kažoks rūpīgi jāsukā un pēc noteikta reglamenta jācērp.

Vairāk
12. jūnijs

Angļu pointers (Pointer)

Angļu pointers vienmēr ir enerģijas pārpilns un dzīvespriecīgs. Lojalitāte un uzticība šo suni padara par patiesu draugu. Tas ir mīlošs, inteliģents un tīrīgs, laipns un pacietīgs ar bērniem, pointers ir kā īsts džentelmenis. Suns ir enerģisks un entuziastisks mednieks, taču mājās ir mierīgs un paklausīgs, suns ir gudrs un viegli adaptējas jebkurai situācijai.

Vairāk
27. jūlijs

Argentīnas dogs

Argentīnas dogs ir uzticams suns, kas būs lielisks mājas un ģimenes sargs. Rotaļīgs un ļoti labi saprotas ar bērniem - labprāt dod bučas un mīļojas. Ļoti inteliģents un spēcīgs, tāpēc šos suņus ir viegli apmācīt, izmantojot mīļumu, bet saglabājot savu autoritāti.

Vairāk
12. jūnijs

Austrālijas aitu suns (Australian Shepherd)

Austrālijas aitu suns izceļas ar attīstītu prātu un spēju patstāvīgi strādāt un pieņemt lēmumus. Sarga instinkti ir ļoti attīstīti, tādēļ apmācot šos suņus, atliek vien novirzīt enerģiju pareizajā virzienā. Gudrie, apķērīgie, vērīgie suņi ir viegli apmācāmi, tiem raksturīga nosvērta, modra, piesardzīga izturēšanās. Šie suņi nav piemēroti mierīgas dzīves tīkotājiem.

Vairāk