Rezultāti

#sunauzvediba (13 ieraksti)

Kā pareizi pieradināt kucēnu pie citiem sugas brāļiem?

Labdien, pekienišu kucēnam pirmajā pastaigā pie mājas ieķēra lielāks suns, tagad ir bailes no visiem suņiem, kā pareizi pieradināt kucēnu pie citiem sugas brāļiem?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

LAbdien! 

Īsumā par to ir grūti pastāstīt. Vajag redzēt ko dara Jūsu suns, kā viņš uzvedas.

Piedāvāju Jums atnākt uz kucēnu socializācijas skolu. Kucēnu skola notiek ceturtdienās plkst 19:00(LV) un 20:00 (RU), sestdienās plkst 9:00 (LV) un 10:00 (RU) un svētdienās plkst 9:00 (LV) un 12:00 (RU)

Pievienoties grupai var sākot ar 10/07.

Pieteikties var pa telefonu 29390650.

 

Kā iemācīt suni neriet pilnīgi uz visu ?

Labdien! Kā iemācīt suni neriet pilnīgi uz visu izejot ārā viņs rej uz kaķiem un citiem suņiem dažreiz pat uz taureni utt.? Jo mēs vēlamies iegādāties degu pelīti. Paldies!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Noteikti ir jādodas uz suņu skolu, lai kinologs varētu novertēt kāpēc suns riet. Bailes? Agresija? Celoņi var būt dažādi. 

Pieteikties uz suņu skolu var pa telefonu 29390650.

Veiksmi!

Jauku dienu!

Agresija sunim

Sveiki. Mans suns ir 1.5gadus vecs džeks rasels, kad viņš bija kucēns ar visiem cilvēkiem draudzējās, bet tagad viņa uzvedība ir mainījusies. Viņš uz maniem draugiem rūc, kad tie atnāk ciemos. Viņš arī rūc uz cilvēkiem, kuri grib ar viņu sasveicināties. Ir redzams, ka viņš rūc, jo baidās, kā man šo situāciju labot?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Droši nāciet uz suņu skolu, lai kinologs varētu apskatīt Jūsu situāciju no malas un atrast labāku risinājumuj šājā situācija. Tā var būt agresija no bailēm vai teritoriāla agresija. Ar suni būs jāstrādā daudz un secīgī. Suns ir jauns un viss ir labojams :)

Pieteikties uz suņu skolu var pa telefonu 29390650 vai pa e-pastu arena@dinozoo.lv

Suns un putns

Labdien. Mums mājās ir iegādāts papagailis Korella un ir arī 4,5 gadus vecs pundurpūdelis. Papagailēns ir jauns, pie rokām radināts, par suni ir interese, grib draudzēties. Bet suns skraida visur putnam pakaļ, trīc, laizās un smilkst. Kad putns lido - mēģina sakampt zobos. Kā iemācīt suni nedarīt pāri papagailim? Agrāk bija viļņpapagailis, bet tad pūdelītis bija vēl kucēns un neitrāli pret putniņu attiecās. Tagad ir vērojama pilnīgi citāda uzvedība. Vai tas satraukums suņukam pāries?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Viens no variantiem slāvēt suni tad, kad viņš mierīgi uzvedās ieraugot putnu. Kā arī koncentrēt uz sevis suņa uzvedību. Darboties ar suni kad putns ir blakus (paklausība, triki un tt.) Lai viņš iemācās savaldīt sevi. Sākumā sākt treniņus var tād kad putns atrodas diezgan tālu. Un tād pakāpeniski tuvoties pie putna ar suni, kurš ir koncentrēts uz Jums. To nevar izdarīt par vienu dienu. Būs jāstrāda daudz.

Neļaujiet sunim skiet putniem pakaļ pastaigu laikā. Jo sunim putns ir putns. Kāpēc pakaļ baložiem drīkst skriet, bet pēc mājas putna nedrīkst.

Un protams nekad nevajag atstāt viņus kopā bez pieskatīšanas.

Jauku dienu!

Suns grauž čības

Labdien! Mans suns grauž čīpas? ko man iesākt ar viņu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

noperkat sunim pašam savas čības.

Suns pa nakti nokārtojās mājās

Labdien! Mums ir pundurpinčera kucēns, kuram nu jau ir 9 mēneši. Saskaramies ar situāciju, ka suns nakts vidū plkst. 2-4 iet čurāt vai kakāt istabā. Suns tiek vests 4 reizes ārā - 7:00 no rīta, tad pusdienlaikā ap 13-14:00, tad pēc darbdienas beigām, ap 17:30 un vakarā ar 20-21:00. Jāsaka, ka arī laika posmā no 7 - 13:00 tiek izlaists pačurāt, jo redzu, ka grib. Kopumā sanāk 5 reizes! Nekādas veselības problēmas vai uzmanības traucējumi netiek manīti. Vai tas ir normāli, ka suns nevar izturēt nakti, nečurājot? Vai būtu nepieciešams atrādīties ārstam? Paldies!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Rekomendējām ātrādīt suni veterinārārstam, lai pārliecinātos vai tiešām viss ir kārtībā ar veselību. Jo tas nav normāli. 

Suns sācis iezīmēt teritoriju un rādīt zobus

Labdien, Jorkšīras terjeram ir 10 gadi. Aptuveni no 5 gadiem pēc pārvākšanās viņš dzīvojis pie vecvecākiem, bet jau no aptuveni 3 gadiem viņš sāka iezīmēt teritoriju, apšpricēt visas malas. Gadu garumā iezīmēšana palikusi aizvien regulārāka un nekontrolējama, kā arī paliekot vecākam, ir sācis izrādīt agresiju, atņirgt zobus un ir pat kodis vecvecākiem. Šobrīd sunīti esmu paņēmusi pie sevis mājās, jo ir aizdomas par diska trūci, šobrīd gaidam rindu uz pārbaudēm. Mājās esmu iegādājusies būri, pēc ieteikuma, lai viņam būtu ierobežota kustība un nesatraumē sevi vēl vairāk. Uz tiem brīžiem, kad palaižu pastaigāt, ja neesmu tieši klāt, visas malas tiek iezīmētas, arī manā redzes lokā cenšas pacelt kāju, bet tad viņu apturu. Ārā vedu regulāri 4-6x dienā. Cik esmu lasījusi, noprotu, ka šādā veidā suns izrāda dominanci pār saimnieku. Vai to ir iespējams labot? Vai šādā vecumā suni drīkst kastrēt, ja ne tradicionālajā veidā, tad ar ķīmisko kastrāciju? Cenšos suni audzināt, visu ļoti labi saprot, bet raksturiņu, protams, arī parāda. Vēlos izdarīt to labāko, lai nedomā, ka tiek sodīts, bet tomēr parādīt, ka saimnieks esmu es. Pateicos par ieteikumiem jau iepriekš

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Rekomendējam griezties ar šo problēmu pie veterinārārsta. Dažreiz šāda uzvedība izpaužas kād sunim ir veselības problēmas, piemēram ar urīnceļiem. Kā arī iespējams sunim kaut kas sāp un dēļ ta viņš ir kļūvis agresīvs.

Tādā vecumā ir iespējamā kastrācija, gan ķirurģiskā, gan ķīmiskā. Bet jebkurā gadijumā ir jākonsultējās ar ārstu. Jo tikai ārsts var novērtēt suņa veselības stāvokli.

Kād būs skaidrs ka ar veselību viss ir labi, tād var sākt uzvedības korekciju.

 

Suns sācis čurāt gultā

Labdien, suns sācis čurāt gultā, ko darīt, kā labāk atradināt viņu no tā. Parasti tas notiek pa nakti, pat ar visu to kad tieši pirms gulēt iešanas tiek izvesta ārā kur sadara visas savas darīšanas. Tāpat mājās ir arī izlikti paladziņi un viņa zina kam tie domāti. Metiss- Džeka rasela terjers ar krievu toijterjeru, vecums 7mēneši.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

LAbdien!

Sākumā pārbaudiet vai sunim viss ir kārtībā ar veselību. Iespējams ka suns nevar izturēt visu nakti un čurā. Iespējams ka necūra uz grīdas, jo par to viņš bija sodīts.

Ja asins un urīnas analīzes viss ir kārtībā, tād jāatgriežās pie audzināšanas.