Rezultāti

#kucens (77 ieraksti)

Kā veiksmīgāk atradināt kucēnu no košanas.

Labdien! Kā veiksmīgāk atradināt kucēnu no košanas. Kucēnam 9 nedēļas.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kucēni ta spēlējas :)

Pārstājiet ar viņu spēlēties un pasakiet nē. Kad viņš vairs nekož, paslāvējiet. 

Kā arī piedāvājiet kucēnam rotaļlietu.

Kā pieaug kucēna svars?

Kā +|~pieaug kollija kucēna svars pa mēnešiem?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Par šo jautājumu Jums labāk konsultēties ar pieredzejošu kolliju audzētāju.

Labdien! Iegādājos šeltija kucēnu 2 mēnešus jaunu. Iemācījām kārtoties uz paladziņa, reizēm protams gadījās arī citur dzīvoklī, tad tika sabārts. Taču tagad 3 mēnešu vecumā uz paladziņa neiet, ir piečurājis gultu, šodien atļāvās nokārtoties savā gultiņā, pie reizes arī turpat blakus pakakāja. Sakiet, lūdzu, kas notika, ka mainījās kucēna uzvedība? Un vēl, viņš ik pa laikam ēd savas izkārnījumus. Paldies!

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Par to kā iemācīt kucēnu nokārtoties tikai ārvidē, Jums būtu jākonsultējas pie kinologa.

Kucēna ausis

Sveiki! Vācu aitu suņa kucītei 4 mēnešu vecumā aizvien nav pacēlušās ausis, pāris dienas ir bijušas augšā un tikpat ātri nošļūk lejā, pēc vakcinācijas ausis pat dienu nestāv augšā. Spēlējas ar otru suni, kurš mēdz spēlējoties pieskarties austiņām. Ko darīt, lai austiņas paceltos, jo mūsu veterinārāste saka, ka varam necerēt uz austiņu pacelšanos, ja spēlējas ar otru suni, bet nevēlamies nošķirt, jo tad kucēns ļoti raud un pārdzīvo.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Sunim austiņas paceļas un nostabilizējas līdz pat 8 mēnešu vecumam.Tās var sākt stāvēt jau no 2,5 līdz 4 mēnešu vecumā, bet zobu maiņas laikā ap 4 - 5 mēnešu vecumā tās var atkal nošļukt. Ja austiņas nestāv līdz 8 - 10 mēnešu vecumam, tad ir iemesls satraukties un būtu jādodas pie speciālista, lai austiņas uzstutētu mākslīgi. Ko nevajadzētu darīt ir austiņas masēt, staipīt, glaudīt vai pašiem censties tās uzstutēt. Ieteicams kucēnam padot glikozamīnu, var dot arī grauzt liellopa skrimsli. Tas palīdzēs nostiprināt skrimšļaudus un austiņām uzcelties. Par glikozamīnu saturošiem preparātiem un to lietošanas devām varat konsultēties veterinārajā aptiekā.

 

Sunim asaro actiņa

Labdien! Kucēnam (4,5 mēneši) viena actiņa sākusi asarot vairāk kā otra. Acs izdaījums jānotīra bez maz vai ik pēc pusstudnas. Vai tā ir kāda problēma vai viss ir kārtībā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Vesela dzīvnieka acīm tikpat kā nav nekādu izdalījumu.  Protams, tie var būt  nedaudz, it īpaši no rītiem. Taču, ja izdalījumi ir tik bieži kā Jūs norādāt, būtu ieteicams doties pie veterinārārsta, jo acs asarošanas iemesli var būt dažādi - alerģija, iekaisums, ārēji traumatizējoši faktori, plakstiņu patoloģija u.c., un tikai pēc cēloņa noteikšanas ārsts Jums var ieteikt labāko ārstēšanu. 

Labdien, Esam noskatījuši kucēnu, saimniece informēja, ka kucēnam esot nabiņas trūce. Vai vaeat, lūdzu, nokomentēt, ko nozīmētu rūpēties par kucēnu ar šādu nabas trūci? Kucēns ir meitenīte, tāpēc - vai šo problēmu varētu novērst kopā ar sterilizāciju? Paldies par atbildi jau iepriekš,

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Nabas trīces var atšķirties pēc izmēriem. Ja tā ir maza un nerada diskomfortu, to noteikti var liktvidēt kopā ar plānoto sterilizācijas operāciju. Savukārt lielākās trūcēs var ieslīdēt zarnu cilpas, kas var radīt diskomfortu un veselībai bīstamas situācijas. Nabas trūce ir jāuzmana un, ja tā kļūst lielāka, āda tās apvidū kļūst apsārtusi vai arī sunīte izrāda sāpes, kad šo vietu aizskar, ir jādodas pie veterinārārsta ātrāk.

Pastaigas ar kucēnu

Labvakar! Mūsu ģimenē ir mazs kucēns 2,5 mēn., mazs. Kucēns ejot ārā trīc un nelabprāt ilgi grib pastaigāties. Parasti pastaiga ilgst 10 min., un tad sunīti, jo sāk smilkstēt un trīcēt, ieceļu pie meitiņas ratos. Kucēns ir bezšķirnes. Kucēnu vedu agri no rīta, pusdienas laikā un vakarā ārā, bet bieži sanāk, ka pastaigas laikā dabiskās vajadzības netiek nokārtotas, bet atgriežoties dzīvoklī, viss uzreiz notiek. Esam nopirkšu arī silto apģērbu, bet tas nemaina iešanas laukā, trīcēšanu. Kas varētu palīdzēt kucēnam visu izdarīt ārā, nevis mājās, kā arī, kā varētu veicināt ilgāku pastaigāšanos laukā? Sunītis ir maza izmēra.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Lai pieradinātu kucēnu nokārtoties ārā viņu ir jāvēd ārā ik pēc 2-3 stundām. Kucēni nokārtojās pēc gulēšanas, ēšanas, spēlēšanas. Vienmēr pēc šim darbībam ir jāiet laukā. 

Iespējams ka kucēns trīc no aukstuma, bet iespējams arī no bailēm. Līdz ar to ir jāpieverš uzmanība arī kucēna socializācijai.

Lai kucēnam būtu vēlme pastaigāties ilgāk, uztaisiet pastaigas procesu interisantāku. Paņemiet līdzi miļaku rotaļlietu, kārumus. Darbojaties kopā ar suni. :)

Kucēna iegāde

Labdien! Cītīgi domāju par maza auguma suņa iegādi. Nevaru izlemt, kurš manai ģimenei būtu piemērotāks. Ceru uz jūsu ieteikumu. Esmu strādājoša vientuļā mamma. Man ir meita 16 gadu veca. Viņai ir Dauna sindroms. Dzīvojam dzīvoklī. Un mums ir 4 gadus veca britu kaķene. Gribas arī maza auguma sunīti ar īsu spalvu, kurš prasās ārā uz wc , nevis nokārtojas mājās kur pagadās. Kuru var ņemt visur līdzi. Kuru var atstāt mājās, kamēr esmu darbā, kurš nav agresīvs un nerej visu laiku. Un protams, kurš negrauž apavus, mēbeles utt. Kurš nebaidās no trokšņiem, jo man meita ir diezgan skaļa. Un loģiski, kurš var sadzīvot ar kaķi. Vai pastāv tāds sunītis, kurš nesagādā daudz kreņķu? Ceru uz jūsu atbildi kā profesionālim. Paldies jau iepriekš.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Domāju ka Jums derētu suns no dekoratīvo suņu grupas. Jo viņi ir draudzīgi un lieliski kompanjoni. No īsspalvainiem tie varētu būt čivava, mopsis, franču buldogs un t.t. No garspalvainiem papilons, japāņu hins, Kavaliera Karaļa čarlza spaniels.  Noteikti nē pūdelis, bišons frise, maltas zīda sunītis, jo šiem suņiem ir nepieciešamā īpaša kopšana. 

Par riešanu, tualeti un suņa uzvedību kopumā. Viss ir Jūsu rokās. Viss ir atkarīgs no audzināšanas. Kucēnam ir jāvelta daudz laika, lai viņš izaugtu par lielisku kompanjonu. Ar meitu arī būs jāstrādā, lai viņa iemācītos komunicēt ar suni, lai viņi abi divi būtu draugi. 

Ja Jums ir laiks un vēlme darboties gan ar suni, gan ar bērnu, tād droši varat sākt meklēt savu kucēnu :)