Rezultāti

#sunaveseliba (16 ieraksti)

Sveiki! Ir viens nopietns jautājums par suņa(laika+vilka suņa sajukums) čurāšanu ne tur kur vajag. Kucei ir 10 gadu, sterelizēta, svars normāls. Februāra vidū sāka čurāt gultā, un uz grīdas. Pa nakti noguļ nekā, citas dienas arī pat pa dienu viss kārtībā, turpretī citas dienas pavisam traki piečurā gan gultā, gan uz grīdas, bēdīga arī pati sune. Bijām aizveduši pie veterinārārsta izčamdīja vēderu itkā viss OK, teica, ka var pāriet, bet iespējams, ka vecums arī dara savu. Nu īsti negribas ticēt, ka jau vecums, jo ārā kā izlaiž skraida, spēlējas utt. Jautājums Jums kā speciālistam-vai būtu vērts vest uz sonogrāfiju vai uz kautkādām nopietnākām pārbaudēm? Vai arī kaut ko ierobežot? Un kā tad palīdzēt kucei tikt galā ar šo problēmu? Jau iepriekš paldies! :)

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien, Noteikti ieteiktu nodot urīna analīzes un pierakstīties uz ultrasonogrāfiju, lai noskaidrotu nekotrolētas urinēšanas iemeslus. Lai pierakstītos uz vizīti pie ārsta lūdzam zvanīt uz klīnikas tālruni : 67327923

Labdien! Esam novērojuši, ka situācijās, kad sunim ir mazāk aktivitātes, viņam mēdz iekaist austiņa. Esam veduši pie vetārstiem, kur konkrēts iemesls/slimība netika noteikta, vienmēr tika iztīrīta austiņa, iepilinātas zāles+ vairāk aktivitātes un viss atkal ir kārtībā. Ausī ir tumši sarkani netīrumi, nelaba smaka. Vai variet ieteikt kādu līdzekli ausu tīrīšanai un ārstēšanai šādiem iekaisuma gadījumiem? Suns bezšķirnes, vecums 2 gadi, svars +- 20KG.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien, 

Diemžēl bez iepriekšējas apskates un analīžu veikšanas, mēs nevaram ieteikt konkrētu līdzekli. Suņa ausis var tīrīt ar speciālu šim nolūkam paredzētu līdzekli, kas nopērkams veterinārajās aptiekās. Taču  medikamentus ausu problēmām nozīmē veterinārārsts un tie  ir  recepšu medikamenti. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju  pie veterinārārsta "Dino Zoo klīnikā", lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Mūsu mopsis Heide vakar pēkšņi sāka klepot. Es nezināju kā tas ir kad suns klepo (paskatījos video lai noskaidrotu). Šodien vīrs Heidi aizveda pie veterinārārsta - izrādījās, ka plaušās ūdesn ir no sāniem redzmi plankumi plaušu rentgenā (no augšas lankumu nav). Heidi atstāja stacionārā novērot uz 24 stundām. Esam uztraukušies kas tas var būt. Temperatūras nav, viņai ir laba apetīte un garastāvoklis. Viņa regulāri tiek atrādīta veterinārārstam urīnpūšļa bakteriālās infekcijas dēļ - pirms 2 nedēļām urīnanlīzes bija "izcilas", pirms apmēram 2 mēnešiem veiktās asins analīzes bija labas.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

Neizmeklējot dzīvnieku un neredzot RTG uzņēmumus ir grūti spriest par klepus iemeslu. Konsultējaties ar ārstējošo ārstu vai arī pierakstieties uz konsultāciju pie veterinārārsta   "Dino Zoo klīnikā" pa tālruni 67327923. 

Suns

Sveiki! Mūsu sunītim ir 7 mēneši. Nekad nav bijusi pie veterinārārsta. Kad būtu labākais laiks?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Sunim šādā vecumā ir jabūt savakcinētam un čipotam. Sunīti vajadzētu arī attārpot. Lai pierakstītos uz konsultāciju "Dino Zoo klīnikā" , lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923. 

Sveiki! Vakardien ar suni bijām uz ikgadējo poti. Šogad pret trakumsērgu potēja to poti, kura ir uz 3gadiem, bet iepriekš bija potēta parastā. Šodien no rīta suns vemstījās, bet ārā nekas nenāca, kā arī ap pusdienlaiku sunim ļoti purns uzpampa un vislaik acis kasa ar ķepu. Neko neēd un nedzer pat. Vakardien arī neko neparastu neēda. Kā arī diez vai kāds kukainis iekoda. Veterinārārsts teica, ka jāiedood tavegils un no potes tas nevarot būt. Sunim šogad būs 3 gadi, bezšķirnes. Vai tiešām tas nav nekas tik nopietns?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Šāda reakcija  ir iespējama pēc vakcinācijas. Ja iedevāt zāles, ko veterinārāsts jums nozīmēja un pampums pārgaja, pašreiz satraukumam nav pamata. Taču nākamo reizi vakcinējot suni, brīdiniet ārstu, ka dzīvniekam bija alerģiska reakcija pec vakcinācijas.

Labdien, toi terjera meitenītei 3,5 mēneši. 4 dienā pēc potes pret trakumsērgu uz muguras zem lāpstiņām parādijās bumbulis ir pagājušas 9 dienas bet bumbulis nepaliek ne mazāks ne lielāks. Diskomfortu sunītei bumbulis neizsauc. Ārēji uz ādas nekādas krāsas izmaiņas nav novērojamas kā tikai pampums.Kā rīkoties? Vai bumbulis pats uzsūksies vai ari steidzami doties pie vetārsta?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

pēc vakcinācijas tas ir iespējams, bumbulim vajadzētu pēc laika uzsūkties.

Suns pa nakti nokārtojās mājās

Labdien! Mums ir pundurpinčera kucēns, kuram nu jau ir 9 mēneši. Saskaramies ar situāciju, ka suns nakts vidū plkst. 2-4 iet čurāt vai kakāt istabā. Suns tiek vests 4 reizes ārā - 7:00 no rīta, tad pusdienlaikā ap 13-14:00, tad pēc darbdienas beigām, ap 17:30 un vakarā ar 20-21:00. Jāsaka, ka arī laika posmā no 7 - 13:00 tiek izlaists pačurāt, jo redzu, ka grib. Kopumā sanāk 5 reizes! Nekādas veselības problēmas vai uzmanības traucējumi netiek manīti. Vai tas ir normāli, ka suns nevar izturēt nakti, nečurājot? Vai būtu nepieciešams atrādīties ārstam? Paldies!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Rekomendējām ātrādīt suni veterinārārstam, lai pārliecinātos vai tiešām viss ir kārtībā ar veselību. Jo tas nav normāli. 

Suns sācis iezīmēt teritoriju un rādīt zobus

Labdien, Jorkšīras terjeram ir 10 gadi. Aptuveni no 5 gadiem pēc pārvākšanās viņš dzīvojis pie vecvecākiem, bet jau no aptuveni 3 gadiem viņš sāka iezīmēt teritoriju, apšpricēt visas malas. Gadu garumā iezīmēšana palikusi aizvien regulārāka un nekontrolējama, kā arī paliekot vecākam, ir sācis izrādīt agresiju, atņirgt zobus un ir pat kodis vecvecākiem. Šobrīd sunīti esmu paņēmusi pie sevis mājās, jo ir aizdomas par diska trūci, šobrīd gaidam rindu uz pārbaudēm. Mājās esmu iegādājusies būri, pēc ieteikuma, lai viņam būtu ierobežota kustība un nesatraumē sevi vēl vairāk. Uz tiem brīžiem, kad palaižu pastaigāt, ja neesmu tieši klāt, visas malas tiek iezīmētas, arī manā redzes lokā cenšas pacelt kāju, bet tad viņu apturu. Ārā vedu regulāri 4-6x dienā. Cik esmu lasījusi, noprotu, ka šādā veidā suns izrāda dominanci pār saimnieku. Vai to ir iespējams labot? Vai šādā vecumā suni drīkst kastrēt, ja ne tradicionālajā veidā, tad ar ķīmisko kastrāciju? Cenšos suni audzināt, visu ļoti labi saprot, bet raksturiņu, protams, arī parāda. Vēlos izdarīt to labāko, lai nedomā, ka tiek sodīts, bet tomēr parādīt, ka saimnieks esmu es. Pateicos par ieteikumiem jau iepriekš

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Rekomendējam griezties ar šo problēmu pie veterinārārsta. Dažreiz šāda uzvedība izpaužas kād sunim ir veselības problēmas, piemēram ar urīnceļiem. Kā arī iespējams sunim kaut kas sāp un dēļ ta viņš ir kļūvis agresīvs.

Tādā vecumā ir iespējamā kastrācija, gan ķirurģiskā, gan ķīmiskā. Bet jebkurā gadijumā ir jākonsultējās ar ārstu. Jo tikai ārsts var novērtēt suņa veselības stāvokli.

Kād būs skaidrs ka ar veselību viss ir labi, tād var sākt uzvedības korekciju.