Labdien! Esam iegādājušies Korgija kucēnu, šobrīd ir 2mēneši un ir dienas, kad paliks viens mājās līdz pat vakaram.. Ko labāk atstāt ēst prombūtnes laikā? Parasti tiek barots 3x dienā, bet reizēm šī viena reize izkritīs...

Labdien!

Pirms atstāt kucēnu vienu pašu mājās, nodrošiniet viņu ar kārtīgu pastaigu. Lai viņam ir nogurums un nav spēka un vēlmes darīt "nedarbus". Ļoti svarīgi ir atstāt svaigu ūdeni, paladziņus, guļvietu. Kā arī ir jāpadoma par kucēna drošību, t.i. paslept vadus, priekšmetus un ierīces kas var būt bīstmas kucēna dzīvībai.

Lai kucēnam ir jautrāk, viņam var atstāt speciālas rotaļlietas, kur var ielikt kārumus vai barības gabaliņus. Graužot vai laizot šo rotaļlietu kucēns būs aizņemts kādu laiku. Tāda tipa rotaļlietu var iegādāties Dino Zoo veikalos (AFP, Dog Fantasy, Trixie).

Lai suni nemulsina skaņas, kuras ir aiz ārdurvīm, kā arī lai suns nejūtas vientuļš, var atstāt ielsēgtu radio. 

Sveiki, Vēlējos pajautāt ko darīt, ja suns pēkšņi kļuvis nepamatoti agresīvs. Sunim 7 gadi, ir raksturiņš, bet nekad nav bijis agresīvs. Tad pēkšņi vienu vakaru ēdot sāka agresīvi sargāt bļodu no pārējiem mīluļiem un pat mums. Nepārtrauca rūkt. Taad saplēsas ar otru mūsu suni un lai nomierinātu ielaidām citā istabā. Turpināja agresīvi reaģēt uz katru skaņu un baidījāmies izlaist. Nākamaja rītā atkal izlaidām lai vestu ārā. Atkal normāls. Bet pēcpusdienā atkal kļuva uzvilkt un man iekoda pirkstā kad glaudīju. Atkal palika kā apsēsts un ielaidām istabā. Durvis par grauza. Un nepārtraukti rūc un rej, ne kā parasti, kad gribētu ēst vai ārā, bet nikni. Mums bail pat iet klāt, kur nu vēl vest ut kur. Kādēļ tā? Iespējams ? Vetārsts protams saka, ka vai nu nomierinosai līdzekļi, kas nepalīdzēja vai jāšpricē. Tiešam nav variantu citu? Varbūt ir bijusi saskarsme ar ko tādu?

Labdien!

Vai sunim viss ir kārtībā ar veselību? Citreiz suņi kļūst agresīvi ja viņiem kaut kas sāp ( zobi, locītavas, vēders un tt.)

Var būt kaut kas ir mainījies mājās, kas var kaitināt dzīvnieku? Remonts, jauns dzīvnieks, ciemiņi un t.t.  Suns nevar atpusties, līdz ar to kļūst nervozs.

Iesakam griezties pie veterinārārsta, lai parliecinātos par to ka suns ir vesels. Ja ar veselību viss ir kārtībā, aicinām Jūs pieteikties uz paklausības nodarbībām suņa uzvedības korekcijai.

 

Labdien.Mums atveda 1,1 gadu vecu alabaju.Tagad vinam ir 1,6 gadi.Vins biezi ruc uz viru.Kapec ta notiek un ko darīt.

Labdien!

Jums steidzami jāgriežas pie kinologa, t.i. jādodas uz suņu skolu, lai izvairītos traģēdijas. Suņu skolā Jums pastāstīs par suņu ķermeņa valodu, par noteikumiem, kurus ir jāievero visiem ģimenes locekļiem, lai suns zin savu vietu ģimenē kā arī saprot ko īsti no viņa grib.

Neredzot suni un apstākļus, kuros suns rūc uz savu saimnieku, ļoti grūti komentēt kas īsti notiek un kāpēc.

Pieteikties uz suņu skolu var pa telefonu 29390650

Nodarbību grafiku var apskatīt šeit:

https://dinozoopasaule.lv/lv/sunu-skola/nodarbibu-grafiks/1-izstazu-zale-1

Labdien. Pirms iegādāties kucēnu, gribēju vēl jautāt - kāda ir atškirība starp amerikānu starforšīdas terjeru un starforšīdas bulterjeru ? Cik esmu interesējies, tad bulterjers ir mazāks augumā un vieglāks svarā. Vai ir vēl kāda būtiska atškirība - Uzvedībā, audzināšanā, raksturā utt ? Paldies.

Amerikāņu stafordšīras terjers ir lielāks par stafordšīras terjeru. Amerikāņu stafordsīras terjeriem biežāk sastopamā agresija pret citiem dzīvniekiem, nekā stafordšīras bulterjeriem. Gan vienu, gan otru suni ir jānodrošinā ar garām pastaigām. Abiem šķirnes pārstavjiem ir vajadzīgs kontakts ar saimnieku, bez tā suns nebūs laimīgs.

Labdien ! Gribēju uzdot jautājumu profesionāliem savā jomā par amerikāņu starforšīdas terjeru - Vai suns var dzīvot dzīvoklī ? ( Ziemas un rudens periodā , jo ir vasaras māja ) Vai šī šķirne tiešām ir tik valdonīga un grūti audzināma ? ( Agrāk ģimenē bija vācu aitu suns, kurš pirms 5 gadiem aizgāja, pieredze kaut kāda vismaz ir ar suņu audzināšanu kopumā ) Vai suns ir piemērots ģimenei ar maziem bērniem ? Paldies par info jau iepriekš. Ļoti ilgu laiku jau briestu šīs šķirnes iegādē, bet trūkst ekspertu, kurš varētu sīkāk pastāstīt par audzināšanas niansēm un šķirni kā tādu kopumā.

Labdien!

Amerikāņu stafordširas terjeri normāli pārnes dzīvošanu dzīvoklī, neskatoties uz lieliem izmēriem. Galvenais ir nodrošināt suni ar garām pastaigām un fizisku slodzi, nevis ierobežoties ar īsām pastaigām no rīta un vakarā. Šis sķirnes pārstāvji ir ļoti enerģiski. Gadijumā ja sunim nebūs iespējas izlādēties, viņš var sākt demolēt māju.

Ļoti svarīgī savlaicīgi uzsākt suņa apmācību un socializāciju, lai viņš zin kas ir disciplīna un kā pareizi komunicēt ar savas sugas brāļiem un cilvēkiem.

Amerikāņu stafordšīras terjeri ir lieliski ģimenes suņi. Bet nekādā gadijumā nedrīkst atstāt suni ar bērnu viens pret vienu, lai izvairītos no starpgadījumiem. Bet tas attiecas uz visiem suņiem, nav svarīgi vai viņš ir šķirnes suns vai bezšķirnes.

 

Sveiki, manam sune ir kādu vecā un pēdējā mēneša laikā sākusi čurāt istaba un jau no sākta gala kopš paņemam no patversmes viņa saka grauzt mantas jo īpaši bērna un bērnam grāmatas... Ko varētu ieteikt šāda situācija

Labdien!

Iesakām sākt apmeklēt individuālas nodarbības suņu skolā. Nodarbības laikā būs iespēja izrunāt par visam problēmam, saprast problēmu celoņus un atrast labākus risinājumus Jūsu gadījumā. Jo gan čurāšana, gan priekšmetu graušana var būt saistīta ar uzvedības problēmam, ar stresu, kā arī var būt citi celoņi.

Par priekšmetu graušanu. Iesakam novākt visus priekšmētus, lai sunim nav peejas tiem. Dodiet lielāku fizisku un mentālu slodzi sunim pastaigu laikā. Kād suns paliek viens pats Jūs varat atstāt viņam speciālas paredzētas graušanai rotaļlietas , piemāram Dog Fantasy. Tajās rotaļlietas var ielikt kārumus, vai iesmērēt pasteti. Šis rotaļlietas ir izturīgas un kalpos ilgu laiku.

Uz suņu skolu var pieteikties pa telefonu 29390650, vai pa e-pastu arena@dinozoo.lv.

Sveiki vēlējos noskaidrot par suņu šķirni -ksoloitskuintli standarta izmēra, pie kādiem audzētājiem viņus varētu iegādāties,jo internetā īsti atrast nesanāca.

Labdien!

Ksoloiskuintli ir iekļauts FCI 5.grupā. Sakarā ar to iesakām Jums vērsties klubā pēc informācijas:

http://www.dogs.lv/lv/klubi-un-audzetavas/skirnu-klubi/nacionalais-cau-cau-un-primitivo-skirnu-klubs/

Klubā Jums pastastīs visu par šo šķirni, kā arī ieteiks Jums auzdzētavas, kurās var iegādāties kucēnu.

Kā pareizi barot čivavas mazuli(3 mēn.)?

Katram dzīvniekam ēdināšana ir jāpiemēro individuāli. Jums kā īpašniekiem ir jāizvēlas barošanas veids, vai tā būs dabīgā ēdināšana vai barosiet ar komerciālo barību. Lai uzzinātu plašāk par ēdināšanas jautājumiem būtu jāpierakstās uz konsultāciju klīnikā.

Sveiki! Man ir 4 mēnešus jauna Maltas un Šicū krustojuma kucīte. Līdz šim esmu devusi katrā edienreizē (3-4 dienā) vistu, katru reizi pieliekot klāt sauso barību, burkānus, 1/2 olu vai vārītu kartupeli, sajaucot trauciņā. Vai jūs varētu ieteikt, ko varētu pamainīt kucītes ēdienkartē? Liekas, ka viņai jau šis ir apnicis un vēlētos kaut ko citu ēst.

Lai kucēna vecumā sabalansētu ēdienkarti izmantojot sauso barību un dabīgās ēdināšanas metodes ir nepieciešama suņu dabīgās ēdināšanas speciālista konsultācija.

Pārtikas produkti ko varētu mēģināt iekļaut suņa ēdienkartē ir: brokoļi, ķirbji, vājpiena biezpiens, gurķi, tītara vai liellopa gaļa u.c.

Sunim izkrita spalvu kušķis āda sārta. Un laiza viņš to sārtumu

Apmatojuma izkrišanai var būt dažādi cēloņi- traumas, parazitāras, sēnīšu vai bakteriālas infekcijas, hormonālas dabas traucējumi u.c. Lai noteiktu apmatojuma izkrišanas cēloni un nepieciešamo ārstēšanu vajadzētu pierakstīties uz vizīti pie veterinārārsta.