Labdien,sunim pirms mēneša bija piesūkusies ērce.Izraujot ārā diemžel palika ērces galviņa iekšā.Vai sunitim tur ataugs spalva atpakaļ vai paliks caurumiņš? Paldies.

Labdien!

Apmatojums agrāk vai vēlāk ataugs. Ataugšanas ātrums ir atkarīgs nop katras šķirnes matu augšanas individuālajām īpašībām, tāpec ir grūti paredzēt, cik ilga laikā tas notiks.

Lai neatkārtotos šādas problēmas, iesakām dzīvnieku regulāri apstrādāt ar pretblusu un pretērču preperātiem! Ja nu tomēr joprojām atrodama kāda ērce, tad to būtu jāizņem ar speciālu izņemšanas rīku. Gan pretblusu/pretērču preperātus, gan izņemšanas rīkus iespējams iegādāties Dino Zoo Aptiekā Krasta ielā 52.

Labdien! Man ir 7mēn. jauns japāņu akita inu. Baroju ar Carni love sauso barību un konserviem carni love. Vai man vajadzētu vēl papildus dot kādus vitamīnus vai barības piedevas. (Folrex pets, Gluco flexs) Paldies! Ar cieņu Ruta

Labdien!

Barojot dzīvnieku ar sauso barību vitamīni papildus nav nepieciešami.Līdz gada vecumam būtu ieteicams lietot barības piedevas ar glikozamīnu un hondroitīnu.

Labdien,mums divus gadus vecam suņu puikam atklāja prostatu.sakuma ārstēja ar zālēm bet teica ka sonografiju nav jataisa jo paliek labak.ieteica kastrēt suni to ari izdarījām.bet suns ik pa laika trīc vai viņam vel joprojām sap? Vai nevajag tomer taisīt to sonografiju un skatities ?

Labdien!

Prostata ir visiem vīriešu kārtas suņiem.

Jautājums, kādu problēmu ar prostatu Jūsu veterinārārsts atklāja - prostatas labdabīgu hiperplāziju, iekaisumu, jaunveidojumu vai citu problēmu?

Cik g ēdiena jadod franču buldigam, kas sasniedzis gada vecumu un sver 12 kg dienā! Liekas, ka musu suņuks ir par tievu. Vai ir kāds speciālists pie kura griezties un parunāt par suņa ēdienkarti klātienē!?

Labdien!

Katrai komerciāli ražotajai barībai ir sava diennakts devas norma, kas dzīvniekam būtu jāizbaro, kas ir atkarīga no dzīvnieka aktivitātes līmeņa un kondīcijas. 

Pie mūsu speciālistiem noteikti var pierakstīties uz konsultāciju, lai noskaidrotu šos un citus jautājumus klātienē.

Pierakstīties var zvanot uz tālruņa numuru 67327923.

 

Labdien, Vēlējos uzzināt kāds ir karantīnas periods pēc trakumsērgas potes sunītim, kad var ar suni izbraukt no Latvijas. Konkrētajā gadījumā uz Lietuvu.

Labdien!

Ja tā ir pirmā vakcinācija, vai arī  iepriekšējā vakcinācija bija nokavēta, tad karantīnas periods ir 21 diena. Savukārt, ja visas vakcinācijas ir veiktas savlaicīgi, tad varat braukt  neievērojot nekādu  karantīnu.

Labdien! No kāda vecuma franču buldogu var sākt apmācīt doties uz tualeti tikai ārā? Patreiz apmācam doties uz paklājiņa(sunītim ir 2 mēneši), bet mēs ļoti negribētu, lai paklājiņš ir patstāvīgi. Pēc iespējas ātrāk vēlētos, lai sunīts dotos uz tualeti tikai ārā.

Labdien!

Jūs varat sākt to darīt jau tagad, ejot ar sunīti ārā tādās vietās kur ir mazā dzīvnieku koncentrācija. 

Kucēni nokārtojas pēc gulēšanas, spēlēšanas, pēc ēšanas. Jums jāķer moments un jāiet ar kucenu ārā. Pēc nokārtošanas obligāti slavējiet kucēnu, lai viņš zin ka ir izdarījis pareizi.

Vai visi suņi ir agresīvi pret cilvēkiem?

Labdien!

Sakiet lūdzu sakarā ar ko ir šis jautājums?  Vai Jums ir bijusi negatīva pieredze?

Suņu agresiju provocē dažādi apstākļi, taču nekad, izņemot, ja tā ir bijusi tīša dzīvnieka kaitināšana vai vardarbība, suņa košanu nevar uzskatīt par socializēta suņa normālu uzvedību. 
Agresija ir ļoti nopietna un bīstama uzvedības problēma, ar ko saskaras suņu īpašnieki. Pastāv daudz dažādu veidu agresijas, tāpēc, lai vislabāk saprastu, kā rīkoties, ir svarīgi saprast iemeslus agresijai.

Sveiki, Vai Latvijā kāds nodarbojas ar Goldendoodle vai Labrodoodle suņu audzēšanu. Mūsu ģimenē ir dzīvnieku alerģija,, bet daudz lasīts, ka tieši šī šķirne ir drošākā cilvēkiem ar alerģijām, un sunīti ļoti vēlamies... Gaidīsim, vai zināt ko par šīm šķirnēm.

Labdien!

Cik zinams Latvijā nav labrodūdeļu un goldendūdeļu audzētavas. Iespējams ka tas ir saistīts ar to ka šis šķirnes nav atdzītas Starptautiskajā Kinoloģiskajā federācijā ( FCI - Federation Cynologiue Internationale)

Latvijā ir ievesti daži labrodūdeļi. To mēs zinam, jo daži no viņiem nāk pie mums frizēties.

Labrodūdeļu un goldendūdeļu audzētavas var meklēt Krievijā, Polijā, Vācija, Anglijā.

Pirms iedādāties suni, rekomendējam satikties ar šo šķirņu pārstāvjiem, lai pārliecinātos par to ka Jums nav alerģija.

Laba alternatīva var būt lielais pūdelis. Pūdelis nesagādā saimniekam galvassāpes ar apmatojuma kalniem pa visu dzīvokli spalvas mešanas periodā, jo to praktiski nemet. Tādēļ ar šiem suņiem salīdzinoši veiksmīgi varot sadzīvot pat cilvēki, kuriem ir alerģija pret dzīvniekiem. Tomēr jāņem vērā, ka pūdelis regulāri – aptuveni ik pēc diviem mēnešiem – jāved pie suņu friziera apcirpt un sakopt kažociņu.

Labrodūdeļi, goldendūdeļi un pūdeļi ir draudzīgi un aktīvi.

Sakiet lūdzu, kas vada suņu fitness nodarbības un kas viņās ietilpst?

Fitnesa nodarbības vada hendleres/treneres Polina Spasovska un Jeļizaveta Borodajenko. Līdzīgi cilvēka fitnesam, suņu fitness ietver sevī spēka un izturības vingrinājumus, lai uzlabotu suņa ķermeņa stāvokli. Kam ir domātas fitnesa nodarbības? Izstāžu suņiem, suņiem ar lieko svaru, sporta suņiem, novājinātiem dzīvniekiem – suņiem pēc traumām un operācijām, kam ir vajadzīgi rehabilitācijas pasākumi un vingrinājumi. Sākumā tiek novērtēta suņa kondīcija dinamikā un statikā, kā arī tiek novērtēta uzvedība.

Tad tiek izvēlēta piemērota treniņa programma, kas sastāv no:

•Iesildīšanās – pārsvarā tiek izmantots skrejceliņš, lai nodrošinātu ķermeņa pielāgošanu treniņam.

•Spēka vingrinājumi – treniņa daļa, kurā tiek izmantoti FitPaws balansēšanas aprīkojums, kas ir vērsti uz suņa līdzsvara attīstību.

•Statiskā daļa – suns mierīgi atrodās brīva vai izstāžu stāja, treniņa daļa kur visi muskuļi atslābst, jo stāvot uz plakanas virsmas sunim nav jācenšas noturēt sevi salīdzinot ar stāvēšanu uz balansēšanas aprīkojuma.

•Dinamiskā daļa – kustības soļos vai rikšos ar šķēršļiem. Tiek izmantotas kavaletti, tās galvenais uzdevums ir izstrādāt pareizo soli un kustības dinamiku.

•Atsildīšana – treniņu beigu daļa, kas sastāv no dažādām izstiepšanas vingrinājumiem. Kustība ir dzīve ne tikai cilvēkiem, bet arī mūsu mazākiem brāļiem. Lai saglabātu labu formu, suņiem ir jānodrošina pietiekami daudz fiziskas aktivitātes.

Esmu noskatījusi Ungāru Vižlas kucēnu no Krievijas. Sakiet, lūdzu, vai šie apstākļi, ka kucēns dzimis Krievijā kaut kādā veidā apgrūtina iestāšanos Latvijas klubā? Kā pārliecināties, ka ciltsraksti un to dokumenti ir īsti? Kādi dokumenti nepieciešami un kādā vecumā parasti iestājas klubā? Kāda ir ikmēneša vai gada maksa kluba biedriem un to priekšrocības?

Ja Jūs vēlaties iegādāties kucēnu no citas valsts un šajā gadijumā tā būtu Krievija, tad jums noteikti vajadzētu pārliecināties, ka šie konkrētie kucēna audzētāji ir kādā no Krievijas kinoloģiskajās organizācijas "RKF"" kluba biedri.

"RKF" kinoloģiskā organizācija  ir starptautiskās kinoloģiskās organizācijas "FCI" biedrs un tas nozīmē, ja jūs gadijumā izdomājat mainīt dzīves vietu un iestāties kādā, no citas valsts suņu klubiem, tad jūs to varēsiet izdarīt jebkurā valstī bez problēmām un ja Jūs vēlēsieties nodarboties ar šīs šķirnes audzēšanu, tad arī kucēnus Jūs varēsiet pārdot uz jebkuru pasaules valsti. Krievijā un Latvijā ir kinoloģiskās organizācijas, kurām šīs iespējas ir ļoti ierobežotas. Piemēram: vieni cilvēki (Latvieši kuri dzīvo Somijā) Latvijā no kinoloģiskās organizācijas kura nav "FCI" biedrs, bija iegādājušies kucēnu un devušies Somijā uz kinoloģisko klubu lai iestātos klubā, bet viņiem atteica, jo šī kucēna ciltsraksti nebija izdoti vienā no klubiem kas ir "FCI" biedrs, tāpēc Somijā viņi to izdarīt nevarēja. Jums vajadzētu pārliecināties, ka kucēna audzētāji ir tieši Krievijas "RKF" organizācijas biedri un kucēnam būs pieejami ciltsraksti. Krievijā kucēnam ciltsrakstus izdod apmēram līdz 1 gada vecumam, tāpēc jums ir jāpieprasa audzētājam kucēna kartiņa vai metiena kartiņa. Tad kad jūs saņemsiet ciltsrakstus, tad jums ir jādodas uz Latvijas Kinoloģisko Federāciju "LKF" Elijas iela 21, Rīga, un jāiestājas kādā no šīs organizācijas klubiem. "LKF" klubi ir sabiedriskas organizācijas un tādēļ katrā klubā ir atšķirīga biedru gada maksa un tā ir apmēram 15-20 Eur. Kinoloģiskais klubs dod iespēju apgūt kinoloģisko izglītību, piedalīties vietējās un starptautiskajās izstādēs ārpus Latvijas un iespēja pavairot šīs šķirnes suņus saņemot speciālu atļauju. Tātad Jums ir nepieciešami "FCI" ciltsraksti kucēnam un tad Jums visas durvis būs atvērtas!

Starptautiskā Kinoloģiska Federācija - www.http://fci.be/en/

Krievijas Kinoloģiskā Federācija - www.rkf.org.ru/en/index.html

Latvijas Kinoloģiskā Federācija - www.dogs.lv"