Sveiki! Man ir trīs mēnešus veca chihuahua meitenīte. Tā kā pārvācos uz dzīvi ārzemēs,tad mums abām priekšā pēc trīs nedēļām ir trīs stundu garš lidojums lidmašīnā. Esmu dzirdējusi ka mazajiem sunīšiem ir vāja sirsniņa un var gadīties,ka lidojumu sunenīte neizturēs. Vai gaisa spiediens nenodarīs viņai sāpes? Jo piemēram,es pati ļoti slikti pārnesu lidojumus un man sāp ausis. Vai suņiem ir tāpat? Varbūt varat ieteikt kādu nomierinošu līdzekli,ko iedot pirms lidojuma. Esmu tiešām uztraukusies par mazās veselibu un to kā gaisa spiediens viņu ietekmēs. Nekad agrāk neesmu lidojusi kopā ar suni. Bet jau esmu izpētījusi daudzas mājaslapas un saprotu,ka sunenīti drīkstēšu ņemt salonā. Bet baidos ka viņa ļoti pārdzīvos. Principā meklēju Jūsu atbildē mierinājumu,bet sakiet kā ir. Jau iepriekš paldies.

Atbilde: Pirms lidojuma noteikti atrādiet suni vet. ārstam, lai pārbauda suņuka veselību, sirds toņus. darbību. Protams, ka arī sunim būs stress lidojuma laikā, bet jums pašai ir jābūt mierīgai, tad arī suns to mierīgāk pārcietīs. Ja suns ir klīniski vesels, tad fiziskam iespaidam nevajadzētu būt tik lielam, ka tas var ietekmēt organisma funkcionēšanu. Pāris dienas pirms lidojuma varat jau sāk dot dabīgu nomierinošu līdzekli (Relaksan), bet konsultējoties ar vet. ārstu var dot arī spēcīgāk nomierinošu līdzekli. Lai veicas! 
 

Labdien!
1. vai ir iespejams atradinat suni no pieklibosanas. kaut kad senak vinam pakaleja kaja kaut kas bija ieduries. Nu ir pagajis jau gads, kaja nesap, bet ir viens atrums, kura ejot, suns sak klibot!
2. Ka miniaturajam shnaucerim ir jaapgriez uzacis un usas? vai vispar var to darit? esmu dzirdejusi, ka nogriezot uzacis, suns sak sliktak redzet.
paldies!

Atbilde: Ja suns pieklipo pie ātrākām kustībām, tas tomēr var liecināt, ka ir sekas traumai. Ieteiktu klātienē atrādit vetārstam un veikt RTG ķepai. 
Par spalvas pareizu apgriešanu ieteiktu konsultēties ar suņu frizieri, jo šai šķirnei ir jābūt uzmanīgiem ar spalvas apgriešanu sejas daļā. 
 

Labdien! Mums ir 4 gadus vecs franču buldogs. Šomēnes viņš ir sācis nokārtoties naktī mājās. Katru nakti ir peļķe uz grīdas. Kāpēc viņš tā dara? Varbūt stresa dēļ? Jo mēs šomēness bijām pie vetārsta un pēc tam viņš sāka to darīt... Vēl viņam ir mazliet palielināta prostata, ārsts teica, ka pagaidām tā nerada viņam diskomfortu.

Atbilde: Ieteiktu veikt urīna analīzi, lai pārliecinātos, ka urīns nav izmainīts, ka urīnpūslī nav iekaisuma un nav izmainīti nieru darbības rādītāji. Ja līdz šim suns ir nakti izturējis, tad kaut kas rada tomēr kairinājuma dēļ kā suns nevar paciesties līdz rītam. 
 

Labdien.....
Mana zeltainā retrīvera kucīte,3 gadi,sākusi pastiprināti siekaloties, ne tikai dzerot vai ēdot, bet arī vienkārši tāpat, siekaliņa nostiepusies pat līdz zemei. Īpaši ēst arī nevēlas, liekas tāda savāda. Bieži rij siekalas, elpojot tāda kā gārdzoša skaņa reizēm. Sāku uztraukties, kas noticis. Paldies jau iepriekš.

Atbilde: Ieteiktu sunīti klātienē atrādīt vet. ārstam. Iespējams mutes dobumā vaina (aplikums uz zobiem, iekaisušas smaganas), iespējams vaina rīklē (iekaisums vai kas ieķēries).  
 

Labdien!
Mūsu jorkšīras kucēnam (2,5 mēn.) nu jau 2. dienu ir caureja. Ir variants, ka tas varētu būt vai nu konservu, vai biezpiena dēļ. Bet vēl vairāk uztrauc, ka tas varētu būt kaltētas vistas krūtiņas dēļ. Viņam iedevām kā našķi pusi no lielās daļas un viņš negausīgi 5 min. laikā bija visu notiesājis. Domāju, ka norijis pussagremotu. Grūti saprast, bet šķiet, ka vēders ir nedaudz uzpūties. Bet suns uzvedas kā parasti, spēlējas, skraida apkārt, ēstgriba normāla, dzer labi. Neko nesaprotu...

Atbilde: Vistas kaulus noteikti nedodiet. Ja kūpināta krūts fileja tika dota, tad diez vai tā pie vainas. Iespējams caureja ir no biezpiena vai konservu dēļ. Ieteiktu iedot vārītus rīsus ar vistas gaļu (vārītu),  varat pievienot Enterofermentu. Ja diennakts laikā situācija neuzlabojas, tad ieteiktu doties pie vet. ārsta klātienē.
 

Vēlējos vaicāt ko varētu dot sunītim, ja uz punča parādījušās sarkanas pumpas un tās viņam niest. Sarkanas var būt tālab, ka viņa kasās.
Zinu, ka labākais ir iet pie ārsta, bet naudiņas dakterim nav. Varam nopirkt kādu smēri vai zāles, bet dakteri tiešām ēnm ļoti lielu naudu.

Atbilde: Grūti pateikt no kā ir šis pumpas, iespējams kontakata aleŗgija (bijis ar kādu vielu, augu vai audumu tiešs kontakts, kas izsauc alerģisku reakciju), iespējams pavisma cita vaina.  Vai suns ir attārpots un atblusots? Ja nav izdariet to, tas samazinās izmaksas pie vet. ārsta. Neredzot ir grūti pateikt kā rīkoties un kā ārstēt. Tā uz "dullo" var nodarīt vēl tikai sliktāk. Es gan ieteiktu tomēr atrādīt vet. ārstam un tikai tad veikt jebkādas manipulācijas. Ja slimība ieilgst un netiek ārstēta, tad vēlāk jau ir daudz grūtāk ar to tikt galā un tas tikai sadārdzinās izmaksas.
 

Labdien!
Mans suns- šķirne samojeds, ir diezgan aktīvs un draudzīgs, vecums ir 3 gadi. Nekādas veselības problēmas nebija novērotas, bet tad viņš pēkšņi nokrita, pa muti sāka nākt putas, kad atjēdzās tad sāka nevaldāmi skraidīt. Nebija apturams. Tad it kā nomierinājās. Tomēr viņa trakuma lēkmes atkartojas nu jau kādu nedēļu- skrien kā negudrs un nevar nosēdēt uz vietas ne minūti,ar ēšanu arī ir problēmas- brīžiem neēd nemaz. Sakiet lūdzu, kas viņam varētu būt par vainu?

Atbilde: Ieteiktu noteikti klātienē atrādīt vet. ārstam.Llēkemes, nemiers var būt saistīts ar epilepsiju (nervu sistēmas funkciju traucējumi), bet var būt lēkems pie iekšķīgām slimībām (aknu, nieru, sirds darbības traucējumi, infekcija, utt). Noteikti vizīti neatlieciet!!!! 
 

Labdien!
Šonakt pamodos no tā, ka kucēns vemj (4 mēneši, meitene). Izvēma pa 3 reizēm visas vakariņas, bet ar to nebeidzās. Turpināja ik pēc apmēram 30 min. parīstīties un izvemt kuņģa sulu.. Tad sekoja viena caureja un vēl pāris vemšanas. Pēdējās jau bija iesārtas. Tad beidzās visa šī vemšana. Brokastīs atļāvos iedot mazliet auzu pārslu biezputru un kefīru. Bet vairāk nekas arī nav dots. Mazliet paskraidīja un tagad guļ. Vainu lieku uz Maximā nopirkto l/lopa aknu, jo tā tika iedota vakariņās. Iepriekš tika subprodukti pirkti Rimi un nebija ne vemšanas, ne šķidras izejas. Vai tā ir saindēšanās? Kā palīdzēt kucēnam, lai atgūtos no šīs saindēšanās? Un, ja arī turpmāk, kas tāds gadās.. Vai ir kādi preperāti, ko nopirkt un turēt mājās šādam gadījumam?

Atbilde: Ieteiktu kucēnu atrādīt vet. ārstam (kucēns vēl ir mazs). vemšana un caureja atūdeņo kucēnu un tikai dzerot tik mazs kucēns neatgūs zaudēto šķidrumu. Iespējams akna ir bijusi pie vainas, bet ja ir temperatūra, tad iespējams būs sākusies infekcija. Kucēnu atrādiet vet. ārstam un noteikti izjautājiet kā rīkoties šādos gadījumos, noteikti tiks nozīmēta ārstēšana un ieteiks medikamentus, kas būtu jātur mājas aptieciņā. Konkrētus Jums nesaukšu, jo grūti iedomāties kādi ir pieejami konkrētajā klīnikas aptiekā. Lai veicas! 
 

Sveiki!
Man būtu viens jautājums par Krievu garspalvu toiterjeru kucīti. Viņai ir izvirzīta uz āru dzemde un to bieži laiza. Vai tas nozīmē, ka viņai ir sākusies tā sauktais mklēšanas laiks?
Paldies!

Atbilde: Neredzot  kucīti ir grūti pateik, kas īsti vainas, maksts var tik izvirzīta gan meklēšanās laikā, gan arī tad ja suns nemeklējas (ja ir dzimumorgānu slimības). Ieteiktu klātienē atrādīt vet. ārstam. 
 

Sveicinaati!
Ceru, ka varat paliidzeet! Pie manis lauku maajaas netiisi  ienaaca siis sugas suns, ar otru suni-suga-krancis sadziivo loti labi, tacu nesen abi reizee izdariija ko saimniekam neaptveramu - nokoda 8 vistas, zinu ka vecais krancis dazreiz-(pa retam) meedz taas padzenaat, bet ne nokost, tacu sapratu ka vainiigs notikuma galarezultaatam jaunais staf.terjers.Liidz ar to man jums 3jautaajumi-1)vai siem staford.terj ir tieksme nogalinaat un vai var suni izmaaciit to vairaak nedariit(nepiemineeju ka sii ir 2reize ar vistaam jau,pirmajaa bija 2kritusaas),jeb sajutis asins garsu to aaraa vairs nedabuut- slakteesanu..? 2)vai so sugas suni var likt pie keedes, vismaz pa dienu un pa nakti laist valaa, jaapiemin ka otrs nav radis pie keedes-krancis un tas staigaa valaa.vai var viens briivi staigaat un otrs sedeeet pie keedes.Ps.pagaidaam domaajam par labu vistaam.3)Un vai stafords var/ir piemeerots guleet laukaa-piem, pa nakti. PALDIES,saku jau ieprieks!!!

Atbilde: Ja suns (staf. terjers) netiks apmācīts (stingrā kinologa uzraudzībā), tad dzīvnieku, putnu nokošana var turpināties (iespējams pat ar visu apmāčibu). Agresija var būt ne tikai pret putniem, bet arī pret kranci. Pie ķēdes tas nebūs tas labākais variants. Ja ir doma staf. terjeru paturēt, tad ieteiktu to atrādīt zoopsihologam, lai novērtē tā līdzsvarotību, temperamentu utt. Šos suņus ieteiktu turēt noslēgtā voljērā, lai uz laiku izolētu no citiem dzīvniekiem. Vēsā laikā tie nevar dzīvot ārā (nakšņot, uzturēties nepārtraukti), jo kažoks (spalva) nav tam piemērots.