Labdien, man ir 11 gadi es nezinu kur man iegādāties garspalvaino čihuahua kucēnu, es gibu meitenīti brūnā vai pelēkā krāsā.

LAbdien!

Bērniem kucēnus nepārdod. Rekomendējam Jūsu vecākiem griezties klubā, kur var saņemt vairāk informācijas par kucēna iegādi:

LATVIJAS DEKORATĪVO SUŅU KLUBS

29424990
toyclub@inbox.lv
 http://www.toy-dogs.lv

Sveiki. Ir bezšķirnes-takša krustojuma suns, meitene, 4gadi. Pēdējā laika sākusi neklausīt saimniekus, sēž, skatās citur un izliekas ka nedzird. Komandas kā sēdēt, gulēt, ķepu utt izpilda un klausa, bet kad sauc no āra iekšā nenāk, ja aizrāda ka nevar riet, neklausa un turpina riet. Agrāk klausīja ļoti labi uz vārda, kādus nu jau 2 mēnešus jau neklausa.

Pirms divām nedēļām attārpojām 4 mēnešus vecu Jorkšīras Terjeru, tagad izkārnījumos viņai redzami balti nelieli punktiņi, kuri nekustās. Nav uzpūties vēders vai caureja, suns arī nešķauda, nereti šļūc ar dibenu pa zemi. Visādi citādi nekas neliecina par tārpiem vēderā, bet neesam pārliecināti, dēļ tiem punktiņiem. Suns tiek barots ar griķiem, rīsiem, kārtīgi novārītu svaigu gaļu, piedevām tiek izmantotas royal cannin barības.

Labdien,  iespējams  izkārnijumos redzami rīsu graudiņi, taču  suni vajadzētu attārpot atkārtoti pec 1 mēneša.

Labdien. Mēs dzīvojam Gulbene, Balvos un mums ir Pekinas šķirnes suņi. Vienam ir ciltraksti un lai tos saglabātu, piedalītos izstādēs gribam iestāties klubā. Vai variet varbūt kautko ieteikt? Paldies.

Labdien!

Jums ir nepieciešams paskatīties kuras organizājas dokumenti Jums ir un iestāties klubā, kurš ir šis organizācijas biedrs.

Vai tas ir normāli, ka manam 3 mēnešus vecajam, Pundurpinčeram, abas ausis stāv, bet ausu gali ir atlocijušies uz aizmuguri? Un kāpēc tā notiek? Ar cieņu, Pinčers un saimnieki.

Labdien!

Stāvošas ausis var mainīt savu stāvokli un "uzvedību" līdz 5 mēnešu vecumām. Iespējams ka skrimšliem trūkst minerālvielas vai kolagens. Par to Jūs varat konsultēties ar veterinārārstu vai kucēna audzētāju. Audzētājs var parādīt kā būtu pareizi līmēt ausis, lai tās stāv tieši tā, kā ir nepieciešams.

Vai pēc suņa steralizācijas viņai vēl būs mēnešreizes?

Labdien, 

Nē, pēc sterilizācijas izdalījumiem, kas veidojas saistībā ar dzimumciklisko aktivitāti vairs nav jāparādās.

Labdien! Vakar atvedu 2.mēn.vecu šit-cu kucīti,kā iemācīt iet uz paladziņa.Čurā uz paklāja.Es ik pa laikam pati nolieku uz paladziņa,gaidu,bet nekā.Pēc 5 min.skatos jau paspēja pačurāt uz paklāja. Man apsolīja atvest būri,cik ilgi tad drīkst meiteni turēt.Viņa tāda maziņa.Ar cieņu,Silvija

Labdien!

Rekomendējam izrunāt šo jautājumu ar kucēna audzētāju. Kā viņs ir strādājis ar kucēnu?

Iespējams ka kucēns uztver paklāju kā lielu paladziņu. Novāciet paklāju. Izlieciet vairāk paladziņu, lai kucēnam būtu mazāk iespēju kļūdīties. 

Man ir 8 gadi un es gribētu mazu suni, kurš varētu dzīvot gan pa āru, gan iekšā. Vēl es gribu, lai tas suns ir draudzīgs ar lielākiem suņiem, jo mājās ir rotveilers. Un gribu, lai mīl mazus bērnus. Man ir vēl 2 mazi brāļi un mazāka māsa. Gribu, lai suns būtu gudrs un viņu varētu es apmācīt visādām komandām. Būtu labi, ja viņš ir tik liels, ka viegli varētu arī paņemt rokās. Vai Jūs varētu dot man padomu, kādu sunīti man izvēlēties. Es lasīju par šķirnēm un man ļoti patīk Papilons, taču baidos, ka vecāki neļaus tik dārgu suni izvēlēties.

LAbdien!

Papilons tiešām ir ļoti laba izvēle. Viņi nav lieli, aktīvi, labsirdīgi, labi sadzīvo ar citiem dzīvniekiem.

Iegādājoties dzīvnieku ir jādomā ne tikai par to cik viņš maksā, bet arī jāizvertē cik varētu izmaksāt viņa uzturēšana, t.i. barošana, kopšana, apmācība, ārstēšana nepieciešamības gadijumā un tt. Kā arī to cik daudz laika Jūs varēsiet veltīt savam mīlulim.

Dažreiz ir tā ka audzētāji pārdot lētāk kucenus, kuri nebūs perspektīvi vaislai vai izstāžu karjerai. Jūsu vecāki noteikti var griezties Dekoratīvo suņu klubu pēc informācijas kur šobrīd ir pieejami kucēni.

 

 

Labdien, gribētu noskaidrot, cik ilgā laikā kucēnam jāadaptējas viņa vārdam? Runa iet par 2 mēnešus vecu (austrumeiropas aitu suni) - 3 dienas dzīvo jaunajās mājās un joprojām negrib atsaukties uz vārdu Roksijs, kādi paņēmieni būtu, atsaucības veicināšanai? Paldies!

Labdien!

Kucēnu ir jāpieradinā pie vārda izmantojot kārumus. 

Pasauciet kucēnu pēc vārda, kād viņš paskatās Jūsu pusē iedodiet viņam kārumu. Atkārtojiet šo darbību vairākas reizes. Kād sāks izdoties mēģiniet mazliet sarežģīt vingrinājumu. Sāciet kustēties no kucēna prom un sauciet viņu pēc vārda. Kād kucēns paskatās uz Jums paslavējiet viņu mūtiski un kād viņš pienāks pie Jums, iedodiet kārumu. 

Labdien, ko ieteicams darīt ar kucēnu (austrumeiropas aitu suns), lai atbrīvotos no viņa bailēm? Viņš ir 2 mēnešus jauns un tikai trešo dienu dzīvo jaunajās mājās - baidās no it visa, it sevišķi, no skaņām!

Labdien!

Pēc iespējas ātrāk  jāsāk socializēt kucēnu. Kamēr nav veiktās visas potes droši ejiet pastaigās ar suni tajās vietās, kur ir maza dzīvnieku koncentrācija. Kād būs veiktās visas potes droši nāciet pie mums uz kucēnu skolu.

Kucēnu skola paredzēta kucēniem vecumā no 3,5 līdz 6 mēnešiem (pēc pēdējās kompleksās vakcinācijas jāpaiet vismaz 10 dienām un tad var doties mācīties).

Ko kucēnu skolā var iemācīties?
Kucēnu skolā apvienota gan socializācija, gan pirmo iemaņu apgūšana kucēnam un viņa saimniekam. Nodarbības veidotas tā, lai kucēni iemācītos draudzīgi komunicēt savā starpā un iepazītos ar citiem dažāda auguma, rakstura kucēniem, kā arī satiktu dažādus cilvēkus. Īpaši noderīga šāda apmācība ir suņiem, kuri dzīvo pilsētā un, kuriem ikdienā nāksies sastapt daudz dažādus suņus un cilvēkus, kā arī suņiem, kuri piedalīsies izstādēs (viņiem ir ļoti svarīgi jau laicīgi pierast pie citiem suņiem un cilvēkiem).

Nodarbībās tiks apgūtas pirmās iemaņas un saņemti ieteikumi apmācībai. Katra nodarbība ir veltīta kādai konkrētai tēmai, piemēram, tiks apgūta piesaukšanas komanda vai tiks iemācīts, kā kucēnam draudzīgā veidā “paskaidrot” komandu – “Nedrīkst!”. Katru reizi saņemsiet sev kādu noderīgu padomu! Tiks uzdoti arī mājasdarbi, kurus pildot spersiet pirmos soļus suņu apmācībā.

Kucēnu socializācijas skoliņa sastāv no 6 nodarbībām.

Katra tēma ir ļoti interesanta un noderīga. Lai gan kopumā paredzētas 6 nodarbības, nodarbību skaits atkarīgs no kucēna uzvedības. Cenšamies pielāgot kursu katram kucēnam individuāli.

Nodarbību tēmas:

  1. Pirmās pamata komandas – Sēdi!/Guli!/ Stāvi!
  2. Pamata iemaņas, lai iemācītu sunim iet blakus
  3. Piesaukšana. Biežākas kļūdas, ko pieļauj saimnieks
  4. Gaidīšana un pacietība. Spēles nozīme un kādas spēles pastāv
  5. Aizliegums, robežas un signāls “Nē!”/”Nedrīkst!”
  6. Kucēna ķermeņa apskate un higiēna

Pieteikties uz kucēnu skolu var pa telefonu 29390650.