23. marts

Akita-inu (Japanese Akita Inu)

Uz 1953.gada Japānas markas ir attēlota Akita-inu. Akita-inu ir viena no septiņām šķirnēm, kas tiek uzskatītas par Japānas nacionālo īpašumu. Šķirne tika izveidota mežacūku, briežu un pat melno lāču medībām. 

Vairāk
24. marts

Aļaskas malamuts (Alaskan Malamute)

Šī Latvijā arvien populārākā šķirne savu nosaukumu ieguvusi no kādas eskimosu cilts - malamutiem. Šī cilts bijusi jau izsenis pazīstama ar saviem skaistajiem, izturīgajiem, darbīgajiem suņiem. Suņi izmantoti galvenokārt iedzīves un kravu pārvadāšanai, turklāt darījuši to ne tikai, velkot kamanu pajūgus, bet arī pārnēsājot kravu uz muguras.

Vairāk
24. marts

Amerikāņu buldogs (American Bulldog / Old Country Bulldog)

Amerikāņu buldogs - atlētiski veidots suns, ar lielisku tempermentu, kam piemīt liels spēks, morāla noturība, veiklība un pārliecība ar kādu apveltītas retas mūsdienu suņu šķirnes. Amerikāņu buldogs ir universāls suns, ļoti viegli padodas dresūrai.

Vairāk
27. marts

Amerikāņu eskimosu špics (American Eskimo)

Dekoratīva ziemeļu suņu šķirne. Amerikāņu eskimosu špics tika iegūts 19. gadsimta beigās, šķirnes veidošanai izmantojot vācu baltos špicus. Patlaban sastopamas vairākas amerikāņu eskimosu špicu variācijas. Šķirne ļoti populāra ASV, kaut gan suņu izstādēs tiek pārstāvēta ļoti reti. Eiropā lielāku popularitāti ir iemantojuši pomerāņu un miniatūrie vācu špici, kuri redzami atšķiras no amerikāņu eskimosu špica.

Vairāk
21. marts

Amerikāņu Stafordšīras terjers (American Staffordshire Terrier)

Amerikāņu Stafordšīras terjers atšķiras no sava priekšteča Stafordšīras bulterjera ar spēcīgāk veidotu, lielāku ķermeni. Suņi augumā sasniedz 46-48 cm, kuces 43-46 cm, svars 18-23 kg. Gludajai īsajai spalvai iespējams jebkurš krāsojums.

Vairāk
27. marts

Angļu buldogs (Bulldog / English Bulldog / British Bulldog)

Pirmoreiz angļu buldogs kā stabila, īpaša šķirne minēta 1631. gadā un kopā tā laika mazpamazām nostiprinājies par atzītu angļu nacionālo suni. Cēlies tas no angļu mastifa, kura senči savā laikā Anglijā ievesti no Normandijas, no tā jau pirms vairākiem gadsimtiem izselekcionēts zemāka auguma cīņas suns. Mūsdienās šo šķirni sen vairs nelaiž cīņas arēnā, tas kļuvis par lutinātu un lolotu mājas suni.

Vairāk
20. marts

Angļu kokerspaniels (English Cocker Spaniel)

Kokerspaniels pieder pie visvairāk iecienītajām mazo spanielu šķirnēm. Patiesībā tie ir ļoti seni angļu medību suņi, kas pavadījuši medniekus viņu gaitās jau tajos laikos, kad vēl nebija izgudroti ugunsieroči. Taču gadu, drīzāk gan jāteic gadsimtu gaitā kokerspaniels kļuva arvien populārāks kā mājas suns un pēdējos gadu desmitos piedzīvo ļaunāko, kas ar suni vispār var notikt, - veidojas par dīvāna suni, kura saimniekam medības nenāk ne prātā.

Vairāk
27. marts

Angļu pointers (Pointer)

Šķirnes raksturojums - Pointers, kādreiz dēvēts arī par angļu pointeru, ir spēcīgs, cēls un aristokrātisks suns, kas savu galvu vienmēr tur lepni paceltu. Suņa atlētiskais un muskuļotais ķermenis vienmēr ir saspringts un modrs. Deguns ir mazliet piepacelts, ar izteiktu degungalu, augšlūpa ir pilnīga, taču ne pārāk ļengana. Atkarībā no apmatojuma krāsas acu krāsa variē no riekstu brūnas līdz gaiši brūnai. Vidēja izmēra smailās ausis brīvi nokarājas uz leju. Zobiem jāsakļaujas pakāpeniskajā vai šķērveida sakodienā. Kakls ir garš, aste ir taisna un smaila, un to nekad negriež nost. Ķepas ir ovālas formas, „liekos pirkstiņus” priekškājām ir vēlams atdalīt. Īsais, gludais, spīdīgais apmatojums visbiežāk ir baltā krāsā, taču drīkst būt arī tumši brūns, gaiši dzeltenīgs, melns vai oranžs, kā arī vienkrāsains, ar plankumiem vai raibs. Trīskrāsains apmatojums arī ir pieļaujams. Deguna krāsai jābūt vienādā krāsā ar suņa kažoka krāsu.

Vairāk
27. marts

Austrālijas aitu suns (Australian Shepherd)

Lai gan šķirnes nosaukums vedina domāt, ka tās dzimtene ir Austrālija, jāsaka, ka patiesībā tās pirmsākumi meklējami tieši ASV. Ievesti Austrālijā merīnaitu ganāmpulku apsargāšanai, tie ieguva savu nosaukumu. Tie, kas redzējuši dokumentālās filmas ar šī suņa piedalīšanos ganos, zina, ka darba laikā šiem suņiem ir raksturīga nedaudz zemei pieplakusi gaita un koncentrēts skatiens. Vidēji liela auguma suns. Augstums skaustā 51-58 cm, kuces nepārsniedz 53 cm. Svars 16-23 kg. Apmatojuma krāsa var būt visda- žādākajos toņos, visbiežāk sastopamas marmora krāsojuma variācijas. Agrāk Austrālijas aitu suņiem tika kupētas astes, reizēm piedzimst arī kucēni ar pavisam īsu astīti.

Vairāk
27. marts

Austrumeiropas aitu suns (Vostochnoevropeiskaya Ovcharka)

Austrumeiropas aitu suns (AAS) - universāla šķirne, cik nu vispār kaut kas var būt universāls. Derēs gan kā ģimenes draugs un kompanjons, gan kā Jūsu ģimenes locekļu un īpašuma sargs. Pateicoties savai nenogurdināmajai vēlmei strādāt, neatlaidībai, bieži šie suņi tiek izmantoti arī valsts un citos dienestos, piemēram, policijā, robežsardzē, apsardzes uzņēmumos u.c., kur ir svarīgi paļauties uz savu četrkājaino partneri jebkurā situācijā. Bez problēmām apgūst gandrīz jebkuras apmācības veidu.

Vairāk