17. jūlijs

SUŅU ŠĶIRNES Alfabēta secībā

Apkopotas vienā vietā suņu šķirnes alfabēta secībā

Vairāk
27. marts

Beļģu aitu suns - Malinuā (Malinua / Belgian Malinois)

Šķirnes raksturojums - Lai aprakstītu šķirni, standartā bieži iekļauts vārds ”taisnstūrains”, jo suņa ķermenis ir garš un tievs. Tipisks beļģu malinua ir muskuļots, vieglas ķermeņa uzbūves ,kompakts un ļoti kustīgs suns, ar lepnu izturēšanos. Kakla pāreja uz skaustu ir maz izteikta, krūtis ir vairāk platas nekā šauras, taču ļoti dziļas, sniedzas līdz pat elkoņu iekšējām virsmām. Priekškājas ir muskuļotas, taču nav smagnējas, pakaļkājas- ļoti taisnas, paralēlas viena otrai, ķepas apaļas, nedaudz atgādinot kaķa pēdas. Piektais pirksts var tikt atdalīts no priekškājām, taču obligāti tas jāatdala no pakaļkājām. Malinua garā aste var sniegties līdz pat paceles stiegrai. Apmatojuma krāsa var variēt no smilšu brūnas, sarkanas un mahagonijas tonim, līdz pat melnai ar melnu purnu, purna masku, ausu galiem un pavilnu. Balta krāsa pieļaujama uz krūtīm un kājām. Apmatojums ap kaklu ir nedaudz garāks veidojot nelielu apkakli. Mazajām tumšajām mandeļveida acīm ir ieinteresēts un jautājošs skatiens. Taisnajām, stāvošajām ausīm jābūt vienādsānu trīsstūra formas, un proporcionāla lieluma suņa galvai. Purns ir tievs, bet ne pārmērīgi ass. Galvaskauss ir plats un piere atrodas paralēli purna šķautnei, deguns melns, lūpas cieši sakļautas. Sakodienam jābūt šķērveida vai pakāpeniskam.

Vairāk
27. marts

Amerikāņu eskimosu špics (American Eskimo)

Dekoratīva ziemeļu suņu šķirne. Amerikāņu eskimosu špics tika iegūts 19. gadsimta beigās, šķirnes veidošanai izmantojot vācu baltos špicus. Patlaban sastopamas vairākas amerikāņu eskimosu špicu variācijas. Šķirne ļoti populāra ASV, kaut gan suņu izstādēs tiek pārstāvēta ļoti reti. Eiropā lielāku popularitāti ir iemantojuši pomerāņu un miniatūrie vācu špici, kuri redzami atšķiras no amerikāņu eskimosu špica.

Vairāk
27. marts

Angļu buldogs (Bulldog / English Bulldog / British Bulldog)

Pirmoreiz angļu buldogs kā stabila, īpaša šķirne minēta 1631. gadā un kopā tā laika mazpamazām nostiprinājies par atzītu angļu nacionālo suni. Cēlies tas no angļu mastifa, kura senči savā laikā Anglijā ievesti no Normandijas, no tā jau pirms vairākiem gadsimtiem izselekcionēts zemāka auguma cīņas suns. Mūsdienās šo šķirni sen vairs nelaiž cīņas arēnā, tas kļuvis par lutinātu un lolotu mājas suni.

Vairāk
27. marts

Angļu pointers (Pointer)

Šķirnes raksturojums - Pointers, kādreiz dēvēts arī par angļu pointeru, ir spēcīgs, cēls un aristokrātisks suns, kas savu galvu vienmēr tur lepni paceltu. Suņa atlētiskais un muskuļotais ķermenis vienmēr ir saspringts un modrs. Deguns ir mazliet piepacelts, ar izteiktu degungalu, augšlūpa ir pilnīga, taču ne pārāk ļengana. Atkarībā no apmatojuma krāsas acu krāsa variē no riekstu brūnas līdz gaiši brūnai. Vidēja izmēra smailās ausis brīvi nokarājas uz leju. Zobiem jāsakļaujas pakāpeniskajā vai šķērveida sakodienā. Kakls ir garš, aste ir taisna un smaila, un to nekad negriež nost. Ķepas ir ovālas formas, „liekos pirkstiņus” priekškājām ir vēlams atdalīt. Īsais, gludais, spīdīgais apmatojums visbiežāk ir baltā krāsā, taču drīkst būt arī tumši brūns, gaiši dzeltenīgs, melns vai oranžs, kā arī vienkrāsains, ar plankumiem vai raibs. Trīskrāsains apmatojums arī ir pieļaujams. Deguna krāsai jābūt vienādā krāsā ar suņa kažoka krāsu.

Vairāk
27. marts

Austrālijas aitu suns (Australian Shepherd)

Lai gan šķirnes nosaukums vedina domāt, ka tās dzimtene ir Austrālija, jāsaka, ka patiesībā tās pirmsākumi meklējami tieši ASV. Ievesti Austrālijā merīnaitu ganāmpulku apsargāšanai, tie ieguva savu nosaukumu. Tie, kas redzējuši dokumentālās filmas ar šī suņa piedalīšanos ganos, zina, ka darba laikā šiem suņiem ir raksturīga nedaudz zemei pieplakusi gaita un koncentrēts skatiens. Vidēji liela auguma suns. Augstums skaustā 51-58 cm, kuces nepārsniedz 53 cm. Svars 16-23 kg. Apmatojuma krāsa var būt visda- žādākajos toņos, visbiežāk sastopamas marmora krāsojuma variācijas. Agrāk Austrālijas aitu suņiem tika kupētas astes, reizēm piedzimst arī kucēni ar pavisam īsu astīti.

Vairāk
27. marts

Austrumeiropas aitu suns (Vostochnoevropeiskaya Ovcharka)

Austrumeiropas aitu suns (AAS) - universāla šķirne, cik nu vispār kaut kas var būt universāls. Derēs gan kā ģimenes draugs un kompanjons, gan kā Jūsu ģimenes locekļu un īpašuma sargs. Pateicoties savai nenogurdināmajai vēlmei strādāt, neatlaidībai, bieži šie suņi tiek izmantoti arī valsts un citos dienestos, piemēram, policijā, robežsardzē, apsardzes uzņēmumos u.c., kur ir svarīgi paļauties uz savu četrkājaino partneri jebkurā situācijā. Bez problēmām apgūst gandrīz jebkuras apmācības veidu.

Vairāk
27. marts

Baltais Šveices aitu suns (White Swiss Shepherd Dog)

Šķirnes apraksts - Baltais Šveices aitu suns (BŠA) izskata ziņa ir identisks Vācu aitu sunim, atšķirīga ir tikai apmatojuma krāsa. Tam var būt īss, vidēji garš vai garš apmatojums. Garspalvainajam tipam nav pavilnas slāņa. Krāsa vienmēr ir balta.

Vairāk
27. marts

Basenži (Basenji)

Šķirnes apraksts - basenži ir neparasts, mazs, atlētisks un elegants suns, aptuveni vienāda auguma ar foksterjeru, tam ir spīdīgs, mīksts apmatojums, kas var būt rudā, vara, melnā, smilšu krāsā vai trīskrāsains. Balti plankumi parasti ir uz kājām, krūtīm un astes gala. Dažiem suņiem ir baltas kājas, balta „apkakle” vai balts purns. Mugura ir taisna, kājas garas, uz pieres āda ir sakrunkota, piešķirot sunim norūpējušos izskatu. Ausis ir taisnas un stāvas, aste novietota augstu uz muguras un savirpināta gredzenā. Mazajā, šaurajā galvaskausā novietotas mazas, mandeļveida acis, purns ir muskuļots un izteiksmīgs. Šķirnei piemīt īpatnēja, zirga soļiem līdzīga gaita. Basenži nekad nerej, bet izpauž daudzas citas vokālas skaņas, viņš gan rūc, gan ņurd un īd atkarībā no garastāvokļa. Vēl viena būtiska atšķirība no citām šķirnēm ir tāda, ka basenži kuces meklējas tikai vienu reizi gadā.

Vairāk
27. marts

Basets (Basset-Hound)

Šķirnes raksturojums - sunim ir liela galva ar apaļu galvaskausu un izteiktu pakausi. Pakauša līnija ir paralēla purna augšējai līnijai. Āda brīvi nokarājas un veido uz galvas ieloces un krunkas. Mīkstās ausis ir lielas un garas un tām jābūt tik garām, lai  varētu saskarties deguna galā. Tām ir jābūt plānām nevis biezām. Zobiem jāsakļaujas šķērveida vai pakāpeniskajā sakodienā. Lūpu āda brīvi nokarājas uz leju. Skumjās brūnajām acīm piemīt noteikts un stingrs skatiens, tām nav jābūt bēdīgām. Basetiem ir ļoti izteikta apkakle, krūtis ir dziļas un sniedzās līdz pat padusēm. Kājas ir lielas un smagnējas, ķepas apaļas, „liekie pirkstiņi” būtu jānogriež. Sunim jākustas apdomīgi taču ne neveikli vai lempīgi. Apmatojums ir īss, ciets un spīdīgs, krāsojumam nav nozīmes, taču biežāk tas ir balts ar riekstu krāsas vai smilšu krāsas iezīmēm.

Vairāk