6. februāris

Zirnekļi (Grammostola rosea)

Pieaudzis zirneklis (Grammostola rosea - latīniskais nosaukums) var sasniegt  - 15 cm apmērus (atkarīgs no sugas), dzīves ilgums - līdz 7 gadiem. Mātītes dēj olas. Iesaka turēt pa vienam. Apdraudot vai nodarot sāpes zirneklim tas var iekost.  Zirnekļi no timekļiem veido sev māju -guļvietu, atkarībā no zirnekļu sugas - alotāji, kas māju veido zem pakaišiem, otri - māju veido pie terārija griestiem.

Turēšana: terārijs - 30x30x40 cm. Vienu no terārija sienām izklāj ar korķa plati. Pakaišu vietā izmanot humusu (kokosa) 15 cm biezumā. Terārijā ieliek koka mizu, kur zirneklim paslēpties vai zarus. Nelielu - seklu ūdens trauciņu.

Aprīkojums: lampas, kas nodrošina UV starus, sildlampas, sildplāksnes, termometrs, hidrometrs. Temperatūra: dienā - 25 oC, naktī - ne zemāk par 20 oC. Gaisa mitrums: 80% (mitrumu nodrošina ar ūdens baseinu un regulāri terāriju apsmidzinot ar ūdeni).

Ēdināšana: circeņi, prusaki, sienāži. Baro reizi dienā pa 2 kukaiņiem.

Kopšana: terāriju novieto tālāk no sildierīcēm, vibrāciju radošas tehnikas, pasargāt no caurvēja un tiešiem saules stariem. Regulāri tīra un mazgā terārija aprīkojumu, terāriju, maina ūdeni.  Pēc ādas nomaiņas veco ādu izņemt.

Ja rodas aizdomas par zirnekļa saslimšanu nekavējoties doties pie veterinārārsta!

Vairāk
6. februāris

Sauszemes krabis (Coenobita clypeatus)

Pieaudzis Sauszemes krabis (Coenobita clypeatus - latīniskais nosaukums) var sasniegt 10 -15 cm lielumu. Dzīves ilgums līdz 5 - 7 gadi. Var turēt vairākus kopā.

Turēšana: terārija lielums vienam krabim (optimālais) 50x50x50 cm.

Apgaismojumam: Exoterra Repti Glo 5,0. Apsildei: Exo-Terra Sun Glo Neodymium, Daylight Lamp (sildlampas).

Pakaiši: smilti - grants, kas paredzēta agāmām. Terārija jābūt termometram un hidrometram. Neliels, sekls ūdens baseins. Temp: +20- +24 OC dienā, naktī 18 OC. Mitrums: 80-90% (mitrumu nodrošina ar ūdens baseinu un regulāri terāriju apsmidzinot ar ūdeni).

Ēdināšana: granulas, kas paredzētas sauszemes krabjiem, zivs fileja (jēla un nesālīta, pirms došanas patur 1 min vārošā ūdenī), vistas vai liellopa gaļa (vārīta vai jēla), rīvēti burkāni, gurķi. Augļi un salātu lapas. Pētersīļi ir nāvējoši!!! Papildus dod vitamīnus un minerālvielas (kalcijs), it īpaši, kad notiek čaulas maiņa.

Kopšana: terāriju novieto tālāk no sildierīcēm, vibrāciju radošas tehnikas, pasargāt no caurvēja un tiešiem saules stariem. Regulāri tīra un mazgā terārija aprīkojumu, terāriju, maina ūdeni.

Vairāk
6. aprīlis

Ķirzaka (Sceloporus malachiticus)

Pieaugusi ķirzaka (Sceloporus malachiticus - latīniskais nosaukums) var sasniegt 60 - 70 cm garumu, dzīves ilgums 15 - 20 gadi, iesaka turēt pa vienam vai pārī. Mātīte dēj olas.

Turēšana: jo lielāks terārijs jo labāk, uz vienu ķirzaku nepieciešams 100x100x100 cm (garumā; augstumā; platumā) liels terārijs. Vienu no terārija sienām izklāj ar korķa plāksni, pakaišiem izmanot smiltis un nelielus oļus, ierīko seklu ūdens baseinu, sauļošanās saliņu zem sildlampas, koku mizu vai klinti, kur paslēpties.

Aprīkojums: sildlampas vai sildplāksnes, lampas, kas nodrošina UV starus. termometrs, hidrometrs.

Temperatūra: dienā – 26 - 30 oC, naktī – ne zemāk par 22 oC.

Gaisa mitrums: 60 – 70% (mitrumu nodrošina ar ūdens baseinu un regulāri terāriju apsmidzinot ar ūdeni).

Ēdināšana: circeņi, prusaki, sienāži, zoofobu kāpuri, salāti, paprika, kreses, tomāti, cukini, burkāni, gurķi, zemenes, banāni, melones, arbūzi, āboli (dārzeņus  sarīvēt). Baro katru dienu. Papildus dod minerālvielas un vitamīnus.

Kopšana: terāriju novieto tālāk no sildierīcēm, vibrāciju radošas tehnikas, pasargāt no caurvēja un tiešiem saules stariem. Regulāri tīra un mazgā terārija aprīkojumu, terāriju, maina ūdeni. 

Vairāk
6. aprīlis

Hameleons (Chamaeleo calyptratus)

Hameleons (Chamaeleo calyptratus - latīniskais nosaukums)

Turēšana: jo lielāks terārijs jo labāk, terāriju veido vairāk vertikāli, jo hameleonam nepieciešami koku zari pa kuriem staigāt. Uz vienu hameleonu  nepieciešams 80x70x120 cm (garumā; platumā; augstumā) liels terārijs. Vienu no terārija sienām izklāj ar korķa plāksni, pakaišiem izmanot kokosa humusu, ierīko seklu ūdens baseinu, terāriju ierīko tā, lai hameleons varētu brīvi kāpelēt, nepieciešami ir mākslīgie vai dabīgie augi ar lielām lapām. Iesaka turēt pa vienam.

Aprīkojums: sildlampas vai sildplāksnes, lampas, kas nodrošina UV starus (obligāti). termometrs, hidrometrs.

Temperatūra: dienā – 24 - 28 oC, naktī – ne zemāk par 21 oC. Gaisa mitrums: 60 – 70  % (mitrumu nodrošina ar ūdens baseinu un regulāri terāriju apsmidzinot ar ūdeni).

Ēdināšana: circeņi, prusaki, sienāži, mušas, miltu tārpi, nelieli zoofobu kāpuri, salāti, paprika, kreses, tomāti, cukini, burkāni, gurķi, zemenes, banāni, melones, arbūzi, āboli  (dārzeņus  sarīvēt). Baro katru dienu. Papildus dod minerālvielas (īpaši kalciju) un vitamīnus.

Dzirdināšana: obligāti reizi dienā smidzina augu lapas, lai veidotos pilošas ūdens piles, tas nepieciešams, lai hameleons varētu padzerties.

Kopšana: terāriju novieto tālāk no sildierīcēm, vibrāciju radošas tehnikas, pasargāt no caurvēja un tiešiem saules stariem. Regulāri tīra un mazgā terārija aprīkojumu, terāriju, maina ūdeni.

Vairāk
6. februāris

Anolis (Anolis carolinensis)

Karolīnas anolis - Anolis carolinensis (latīn.).

Sīka, smuidra ķirzaka, kura nav garāka par 12 - 23 cm, pie tam 2/3 no kopējā garuma ir aste. Liela, nedaudz saplacināta trīsstūra formas galva. Anolisiem, kā daudziem citiem iguanu dzimtas pārstāvjiem, ir rozā rīkles maiss. A.carolinensis parasti ir smaragda zaļā krāsā, bet atkarībā no temperatūras un noskaņojuma tās spēj krāsojumu strauji mainīt. Brīvā dabā dzīvo kokos un krūmājos, bieži sastopamas vīnogulājos, dzīvžogos un uz vecu māju sienām. Košais anolisu krāsojums, interesantā uzvedība un tas, ka dzīvnieki nav īpaši izvēlīgi, ir padarījis tos par ļoti populāriem terāriju mīļotāju vidū.

Vidējais dzīves ilgums 3-4 gadi. Plašā terārijā ar augstu temperatūru un augstu mitruma līmeni (75-80%), anolisus var turēt kolonijās, kuras sastāv no vairākiem eksemplāriem. Anolisa tēviņi ir uzticīgi teritorijai, kurā tie mīt, pietrūkstot dzīves platībai karo par teritoriju, līdz kamēr konkurents tiek iznīcināts.

Dienā temperatūrai jābūt 27-30° C, naktī ne zemākai par 20°С. Dzīvnieki var pārciest arī daudz zemāku temperatūru, bet, tad to dzīvesveids ir neaktīvs.Terārijā blīvi jāsastāda augi, dekora vietā izmantojot koku zarus un saknes. Anolisim jāsaņem maksimāli iespējamo dabīgo gaismu un siltumu. Ja rodas sarežģījumi ar dabīgo apgaismojumu, dzīvnieku nepieciešams apstarot ar ultravioletajām lampām.

Terārijā blīvi jāsastāda augi, dekora vietā izmantojot koku zarus un saknes. Anolisim jāsaņem maksimāli iespējamo dabīgo gaismu un siltumu. Ja rodas sarežģījumi ar dabīgo apgaismojumu, dzīvnieku nepieciešams apstarot ar ultravioletajām lampām.

Ķirzakām nepieciešams liels ūdens daudzums. Lai uzturētu nepieciešamo mitruma līmeni, terārijā tiek ievietots baseins ar ūdeni. Dabīgajā vidē tie dzer, nolaizot rasas vai lietus lāses no augu lapām. Nebrīvē dzīvnieki arī labprāt izvēlās šādu, ģenētiski ierastu, slāpju apmierināšanas veidu. Bet tas iespējams tikai izsmidzinot terārijā ūdeni. Ja tas netiek darīts, anolisi ar labpatiku dzer no ūdens krātuves, kura uzstādīta terārijā.

Anolisi pārtiek no sīkiem kukaiņiem, circeņiem, tarakāniem, miltu tārpiem, sienāžiem, u.c.

A.carolinensis veiksmīgi vairojas nebrīvē. Dabā pārošanās parasti notiek aprīlī-maijā. Ar 15 dienu intervālu mātīte dēj olas. Mitrā zemē tā ar galvu rok bedrītes, kurās sadēj olas. Pēc tam tā zemi noblietē. 50 - 70 dienu laikā izšķiļas 60mm gari mazuļi. Pirmā barība - drozofils (bezspārnu forma).

Lai izvairītos no kanibālisma mazuļi ir jāsadala. Dzimuma briedumu A.corolinensis sasniedz pēc gada.

Vairāk
6. aprīlis

Agāma (Pogona vitticeps)

Centrālās Austrālijas bārdainā agāma - Pogona vitticeps (latīn.)

Izmēri

Ķermeņa garums (ieskaitot asti) 40-60 cm.

Mūža ilgums 7-9 gadi.

Sugas izplatības apgabals
Austrālijas iekšzemes rajoni: Kvinslendas štati, Jaunā Dienvidu Velsa, Viktorijas štata ziemeļaustrumi, Dienvidu Austrālijas štata austrumu puse un Ziemeļu Teritorijas štata dienvidaustrumi. Suga nav sastopama jūras piekrastē.

Vide un dzīves veids brīvā dabā
Sausa, tuksnešaina un nedaudz tuksnešaina vide, sausi meži, akmeņiem klāti tuksnešaini apvidi, krūmiem aizaugušas vietas. Dzīve norit uz zemes un daļēji kokos. Dienā aktīvas. Par paslēptuvi izmanto citu dzīvnieku alas, alas rok arī pašas. Slēptuvei tiek izmantotas akmeņu grēdas, spraugas pie koku un krūmu saknēm. No karstuma patvērumu meklē pieminētajās slēptuvēs. Lai veldzētos nosacītā vēja pūsmā, dažreiz mēdz kā patvērumu izmantot nelielus kokus vai krūmus. Agāmas ir uzticīgas teritorijai, kurā tās mīt.

Dzimumu atšķirības
Tēviņiem aste pamatnē ir izteikti paplatināta. Kāzu laikā pieaugušu tēviņu kakls (bārda) ir tumši zilā vai melnā krāsā, mātītēm oranžā vai bēšā.

Turēšana
Agāmu turēšanai ir nepieciešams horizontālā tipa terārijs. Terārijam jābūt divreiz garākam par tā platumu, augstums apmēram 1.5 no platuma. Svarīgi lai tas būtu apsildāms virzienā no augšas uz leju. Terārijs jānovieto samērā augstu virs zemes lai dzīvnieki baudītu nosacītu drošības sajūtu. Vietā, kurā temperatūra terārijā ir visaugstākā, tā jāuztur dienā līdz 39-45°C, naktī 22-24°C. Šo vietu jāaprīko ar kādu sakni, zariem, plauktiņu vai akmens uzkalniņu, uc., lai agāmas varētu kārtīgi izsildīties, vienlaicīgi izvēloties sev vēlamāko temperatūru. Pārējā terārija daļā (fona) temperatūra dienā jāuztur 25-26°С, naktī 18-20°С. Zari un saknes jāizvieto arī terārija „aukstajā stūrī". Slēptuves var veidot pēc brīvas izvēles: mājiņas, plauktiņi, akmeņu kaudzītes, uc. Terārija sienas dekorējamas ar reljefveidīgu materiālu, kas atgādinātu klintis un dotu iespēju agāmām kāpelēt. Grīdas pārklājums: rupja grants. Terārijs obligāti jāaprīko ar dzirdināmo trauku. Reizi dienā terārijā jāizsmidzina silts ūdens. Pieaugušas agāmas var turēt grupā: 1 tēviņš/1-2 mātītes.

Barošana
Dabā barojas ar dažādiem bezmugurkaulniekiem un sīkiem mugurkaulniekiem. Barībā izmanto lapas un sulīgus augu dzinumus, ziedus un mīkstus augļus. Terārija apstākļos agāmas baro ar circeņiem, tarakāniem, miltu tārpiem, gigantiskā miltu tārpa kūniņām (Zophobas morio-latin.), citiem kukaiņiem. Tās labprāt ēd gliemjus, putnu olas. No augu valsts barības dod rīvētus augļus un dārzeņus (burkānus, kāpostus, kāļus, abolus, bumbierus), salātu lapas, tradeskanciju (Tradescantia - latin.) un pienenes, sagrieztus banānus, tomātus, gurķus, kā arī ogas un svaigas pupas. Augu valsts barību jāizvieto barotnēs: zemās, platās mēģenēs vai silītēs, kuras izvieto terārijā un dienas laikā ņem ārā, kad barība ir izēsta. Attiecība starp dzīvnieku valsts barību un augu valsts barību ir 80% pret 20%. Jauniem dzīvniekiem piedāvā identisku barību, bet mazākās devās. Dzīvnieki jābarone retāk kā reizi divās dienās, ieteicams tos barot katru dienu, mainot barības sastāvdaļas. Dzer ūdeni, kurš regulāri jāmaina dzirdināmajā traukā. Barībai jāpievieno dažādas minerālvielu piedevas, kalcijs. Dzirdināmajā traukā var pievienot minerālūdeni (negāzētu). Ne biežāk kā reizi mēnesī, kopā ar barību, piedāvāt vitamīnu preparātus. Dzīvniekiem dodami labi sabalansēti preparāti, ievērojot lietošanas instrukcijā minētos norādījumus.

Vairāk
6. februāris

Skorpions (Pandinus imperator)

Pieaudzis skorpions (Pandinus imperator - latīniskais nosaukums) var sasniegt 20 cm. Dzīves ilgums 6 - 8  gadi.  Mātītes  dzīvdzemdētājas. Var turēt vienu vai vairākus kopā, paredzot katram savu paslēpšanās vietu.

Ja skorpionu apdraud, nobiedē, tas var iedzelt, tā dzēliens ir tikpat stiprs kā lapsenei. Tādēļ, ja ir alerģija pret laspeņu kodumiem, iesakām skorpionu nepirkt!

Turēšana: terārijs - 60x30x30 cm, pakaiši – kokosa šķiedras, koka miza, mulča kur skorpionam ierakties, klintis vai lielāki akmeņi, saknes, kur paslēpties. 

Aprīkojums: sildlampas vai sildpaklāji, apgaismojuma lampas, infrasarkanās lampas ( Exoterra infrared),  termometrs,  hidrometrs, ūdens baseins (sekls). Temperatūra: dienā – 25 – 28 oC, max – 32 oC, naktī – 20 -24 oC. Gaisa mitrums: 70 - 80% (mitrumu nodrošina ar ūdens baseinu un regulāri terāriju apsmidzinot ar ūdeni)

Ēdināšana: zoofobu kāpuri, circeņi, prusaki, sienāži. Baro 2 reizes nedeļā, neapēstos kukaiņus izņem. regulāri maina ūdeni, jo to skorpions arī padzeras. Papildus dod kalcija piedevas. 

Kopšana: terāriju novieto tālāk no sildierīcēm, vibrāciju radošas tehnikas, pasargāt no caurvēja un tiešiem saules stariem. Terāriju, aprīkojumu uztur tīrus.

Vairāk
6. aprīlis

Plankumainās salamandra (Cynops orientalis)

    Apraksts: Savvaļā tā satopama Ziemeļamerikas vidienē, mežos, stepēs, laikos, pļavās. Salamandra ir tumšas krāsa ar neregulāriem dzelteniem plankumiem. Galva liela, plakana. Dzīvo augsnē, alās, zem lapām, virszemē izlien lietus periodā. Garums 18 - 25 cm, nebrīvē var nodzīvot līdz 7 gadiem. Aktīva naktī, ja ļoti mitrs, tad arī dienā. Olas piestiprina ūdens tuvumā uz zālēm, lapām. Parasti pa 20 - 50 kopā, mazuļi attīstās ūdenī (kurkuļi) Pārošanās sezona aprīlis - maijs. Salamandrai zem žokļa ir dziedzeris, kas izdala aizsarg indi, cilvēkam nav bīstama, nokļūstot uz jutīgas ādas var izraisīt niezi.

Turēšana: vienkārša. Horizontālā terārijā ar ūdens un sauszemes daļu. Ūdens daļa sekla, sauszemes daļa - pakaiši - humuss, lapas. Dekorācija - koku zari, akmeņi, dzīvie augi.

Temperatūra: ūdens - 18 - 20 oC, zem sild lampas - max 30 oC. Gaisa mitrums : 50 - 60%, nepieciešams arī uz pāris stundām dienā UV stari. Barojas naktī.

Aprīkojums: Apgaismojumam izmantot - Exo Terra Repti Glo 5,0 vai 8,0, Zoo Med Power sun UV. Apsildei: sildlampu, termometru un hidrometru.

Barība: kā pamata barība vidu veidu kukaiņi. Circeņi, mušas, mušu kāpuri, zoofobu kāpuri, vaboles, tarakāni, miltu tārpi.

Kopšana: terāriju novieto tālāk no sildierīcēm, vibrāciju radošas tehnikas, pasargāt no caurvēja un tiešiem saules stariem. Regulāri tīra un mazgā terārija aprīkojumu, terāriju, maina ūdeni (ūdeni pirms maiņas sagatavo kā akvārijam). Terāriju novietot tā, lai citi mājas dzīvnieki nevarētu abinieku savainot!

Ja rodas aizdomas par abinieka saslimšanu nekavējoties doties pie veterinārārsta.

Vairāk
6. aprīlis

Iguāna (Iguana iguana)

Pirms iegādājaties iguāna apsveriet variantus vai varēsiet nodrošināt nepieciešamos dzīves apstākļus tik lielam reptilim.

Iguāna var sasniegt 1,5 -1,8 m garumu. Dzīves ilgums līdz 20 gadi. Ļoti ātri pierod pie cilvēka.

Izmēri - Ķermeņa garums (ieskaitot asti)120-250 cm.

Mūža ilgums 12-15 gadi, dažreiz līdz 20 gadiem.

Sugas izplatības apgabals
Sugas izplatījums sniedzas no Meksikas (sākot ar Sinaloa un Verakrusas štatiem) un tālāk uz dienvidiem caur Amerikas Centrālo daļu un līdz pat Brazīlijas un Paragvajas dienvidaustrumiem, ieskaitot Virdžīnijas, Lielās Kaimanu un Mazās Antiļu salas. Ievesta Floridas štatā, ASV un Havaju salās.

Vide un dzīves veids brīvā dabā
Tropi, subtropi, nedaudz tuksnešaini apvidi, samērā mitra vide. Mīt lietus mežos, kalnos 1000 m virs jūras līmeņa. Atsevišķas populācijas mīt sausā, atklātā jūras piekrastē. Pārsvarā lielāko laika daļu pavada ūdens krātuvju krastos augošajos kokos. Lieliski peld un nirst. Aktīvas diennakts gaišajā laikā. Iguanas ir uzticīgas teritorijai, kurā tās mīt.

Dzimumu atšķirības
Pieaugušu tēviņu miesas būve ir salīdzinoši masīvāka kā mātītēm. Kakla un muguras ķemme, zvīņas aiz bungādiņām tēviņiem ir lielākas kā mātītēm. Pieaugušiem tēviņiem ir liels, nokāries rīkles maiss un apakšžoklis ir raksturīgi piepūsts. Iegurņa dziedzeri tēviņiem ir būtiski lielāki kā mātītēm. Pārošanās sezonā iegurņa dziedzeri tēviņiem palielinās un no tiem izdalās biezs sekrēts, kas sažūstot kļūst līdzīgs dzelkšņiem.

Turēšana

Iguanu turēšanai ir nepieciešams vertikālā tipa terārijs vai vertikālā tipa aqua-terārijs, kura augstumam jābūt vienādam ar tā garumu vai 1.5 no garuma. Svarīgi, lai tas būtu apsildāms virzienā no augšas uz leju.Terārijs jānovieto samērā augstu virs zemes, lai dzīvnieki baudītu nosacītu drošības sajūtu. Vietā, kurā temperatūra terārijā ir visaugstākā, tā jāuztur dienā līdz 38-42°C, naktī 24-26°C. Šo vietu jāaprīko ar kādu sakni, plauktiņu vai resnu zaru, lai iguanas varētu kārtīgi izsildīties, vienlaicīgi izvēloties sev vēlamāko temperatūru. Pārējā terārija daļā (fona) temperatūra dienā jāuztur 28-34°С, naktī 20-22°С. Zari, saknes un plauktiņi izvietojami visā terārijā. Terārija sienas jāaprīko ar reljefu fonu no korķa vai korķa ozola mizām. Jaunas iguanas labprāt kāpelē pa šādi izveidotu virsmu. Zemes segums nav obligāts, bet var izmantot specializētos mākslīgos segumus - tepiķīšus vai arī izklāt terāriju ar filtrpapīru. Reizi dienā terārijā jāizsmidzina silts ūdens. Mitruma līmeni iespējams uzturēt arī izmantojot lietus iestatījumu vai minūtes gaisa mitrinātāju. Apmēram trešdaļu terārija jāizmanto ūdens tilpnes uzstādīšanai, kura nedrīkst būt seklāka par 15cm. Ūdens temperatūrai jābūt 26-28°С. Ja atsakāties no ūdens tilpnes izvietošanas, tad terārija daļā, kurā temperatūra ir visaugstākā, jāizvieto dzirdināmais trauks. Terārijs dekorējams ar mākslīgiem augiem, kas ļaus iguanām paslēpties un justies drošībā. Vienlaicīgi tiek izmantoti arī dzīvi augi, kuri nav indīgi, piemēram: scindapusus (Scindapsus - latin.), tradeskancija (Tradescantia - latin.), kuru lapas iguanas pamazām apēd. Lielas, pieaugušas iguanas var turēt atšķirti vai grupā: 1 tēviņš/1-2 mātītes.

Barošana

Brīvā dabā barojas ar dažādām lapām, zaļumiem un sulīgiem augu dzinumiem, ziediem un mīkstiem augļiem. Terārija apstākļos iguanas baro ar lapveida zaļumiem: lucernu, salātiem, pienenēm, kāpostiem, rutka, biešu un rāceņu lakstiem, spinātiem, pētersīļiem, scindapsusu (Scindapsus - latin.), tradeskanciju (Tradescantia - latin.). No dārzeņiem barošanā izmanto: brokoļus, rutkus, kāļus, zaļās pupas, zirņus, burkānus. No augļiem: vīģes, vīnogas, citrusveidīgos, banānus, meža ogas. Lai barošanu atvieglotu, vēlams dārzeņus sarīvēt uz rīves. Augu valsts barību jāizvieto barotnēs: zemās, platās mēģenēs vai silītēs, kuras izvieto terārijā un dienas laikā ņem ārā, kad barība ir izēsta. Kā olbaltuma piedevas ir jādod circeņus, tarakānus, miltu tārpus, gigantiskā miltu tārpa kūniņas (Zophobas morio-latin.), citus kukaiņus, mazus gliemjus, vārītas olas. Lai palielinātu šķiedrvielu saturu, barībai pievieno graudu klijas. Jauniem dzīvniekiem piedāvā identisku barību. Dzīvnieki jābaro ne retāk kā reizi divās dienās, mainot barību. Mazuļus vēlams barot katru dienu. Dzer ūdeni, kurš regulāri jāmaina dzirdināmajā traukā. Barībai jāpievieno dažādas minerālvielu piedevas, kalcijs. Dzirdināmajā traukā var pievienot minerālūdeni (negāzētu). Ne biežāk kā reizi mēnesī, kopā ar barību, piedāvāt vitamīnu preparātus. Dzīvniekiem dodami labi sabalansēti preparāti, ievērojot lietošanas instrukcijā minētos norādījumus.

Vairāk
6. aprīlis

Gekons (Eublepharis macularius)

Pieaudzis gekons(Eublepharis macularius - latīniskais nosaukums) sasniedz 30 cm garumu. Dzīves ilgums līdz 5-7 gadi. Iesaka turēt pa vienam vai pārī.

Turēšana: optimālais izmērs terārijam  60x50x70 cm. Terāriju aprīko ar  seklu ūdens baseinu, sildīšanās saliņu, liānām. Var stādīt dabīgos augus. Pakaišiem izmanot humusu.

Aprīkojums: sildlampas, sildošas plāksnes, ūdens sildītājs, apgaismes lampas, kas nodrošina ar UV stariem, termometrs un hidrometrs. 
Temperatūra: dienā – 25 - 29 oC, naktī – ne zemāk par 20 oC. 
Ūdens temperatūra – 28 oC.
Gaisa mitrums: 70  - 80% (mitrumu nodrošina ar ūdens baseinu un regulāri terāriju apsmidzinot ar ūdeni).

Ēdināšana: circeņi, prusaki, zoofobas.

Kopšana: terāriju novieto tālāk no sildierīcēm, vibrāciju radošas tehnikas, pasargāt no caurvēja un tiešiem saules stariem. Regulāri tīra un mazgā terārija aprīkojumu, terāriju, maina ūdeni.

Vairāk