Rezultāti

#terarijuiemitnieki (224 ieraksti)

Rāpuļu pieejamība

Labdien! Vai ir iespējams iegādaties tieši Panteras hameleonu, cik sapratu, ka lielākoties tiek pasūtīti Jemenas šķirnes hameleoni? Kā arī gribēju pajautāt, vai terarijā kopā ar hameleonu var atrasties abinieki, piemēram, vārdes?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Šobrīd piedāvājumā nav pieejams un nav arī plānots ieviest Panteras hameleonus. 

Vienā terārijā nav ieteicams turēt dažādu sugu dzīvniekus. Šajā gadījumā agrāk vai vēlāk hameleons vardes uzskatīs par barību un mēģinās tās apēst, kā rezultātā bojā var iet gan vardes, gan hameleons. 

Rāpuļu izvēle

Sveiki! Kas būtu labāks 1. ķirzaciņai Bārdainā agāma vai banānēdāj gekons? Es ļoti vēlētos ķirzaciņu kuru var daudz pa rokām! Un vai agāmām ir vajadzīga ļoti ļoti daudz vietas? Jo es man ir maza istabiņa un man istabā ir vēl Trusene un 2 jūrascūciņas.

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Pirmkārt jāsapot, ka rāpuļi nav piemērotākie dzīvnieki ņemšanai rokās. Vairums rāpuļu, pareizi pieradināti, piecietīs cilvēkus, bet ilgāk par stundu nav ieteicams tiem uzturēties ārpus sava terārija. Banānēdājs gekons stresa situācijā var nomest asti, kā arī izbijušies, tie va lēkt un nokrist, tā sevi savainojot. Bādainās agāmas būs vaiāk iecietīgas, bet nepareizi radinātas, tās var būt agresīvas un kost.

Banānēdāja gekonam minimālais terārija izmērs ir 45x45x60 cm, un bārdainajām agāmām ieteicamas 120x45x60 cm lieli terāiji.

Ķīnas ūdens agāma

Sveiki! Vai Ķīnas zaļā agāma ir laba prieks vienas ķirzakas un apmēram cik lielam terārijam jābūt, kad viņa ir pavisam pieaugusi? Un vai viņas ir mīļas un vai viņām patīk, kad viņas tur rokās?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Ķīnas ūdens agāmas pieaugušas va sasniegt vienu metru ar asti, tamdēļ terāriju ieteicams minimāli 150x60x150 cm lielu pieaugušai ķirzakai. Tāpat terāijā ieteicams ieīkot palielu baseinu un salikt dažāda resnuma zarus kāpšanai. Ūdens agāmas laika gaitā var pieradināt pie rokām, pēc dabas tās ir salīdzinoši mierīgas un piecieš cilvēkus labāk kā citas līdzīga izmēra ķirzakas. Būs nepieciešams lēnām, vairāku mēnešu laikā, radināt pie rokām, protams, pirmo mēnesi ļaujot adaptēties jaunajā dzīvesvietā.

Hameleona terārijs

Labdien. Man ir terārijs repti planet hameleonam 60x45x60. Netieku skaidribā (par tāda izmēra terāriju) kādas lampas vajag un stiprumu. Saprotu ka vajag apsildāmo un uvb. Vai arī apsildāmo palikni vajag? Un, lai hameleons varētu padzerties varu vienkārši apsmidzināt terāriju? Lūdzu norādiet tieši kādas un cik stipras nepieciešamas lampas? Paldies.

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Terārijs hameleonam izvēlēts ļoti maziņš, lampas piemērot tur būs grūti. Šāda izmēra terārijā var turēt jaunu mātīti līdz gada vecumam, pēc tam ieteicams pāriet uz pareiza izmēra terāriju ar minimālo uzmēru 90x45x60 cm (augstums x dziļums x platums). Teviņam, protams, minimālie terārija izmēri ir 90x45x90cm.

Doatjā brīdī iekšā terārijā nepieciešams uzlikt UVB 5.0 lampu (13w) vai UVB T8 45 cm lampu. Un virs terarija, jo iekšā diemžēl nekādi nebūs iespējams to pievienot, sildlampu, vismaz 75w dienasgaismas basking light. Obligāti izmantot sildlampas, nevis sildpaklāju, lai dzīvnieks var pats kontrolēt ķermeņa termoregulāciju. 20 cm attālumā no sildlampas temperatūrai jābūt 28 grādi, 30 cm attālumā 24 grādiem un 40 cm attālumā 22 grādiem.

Lai padzirdītu hameleonu, nepieciešams 2-3 reizes dienā apsmidzināt terariju un visus iekšā esošos dzīvos augus un dekorus, lai dzīvnieks var padzerties ūdens pilienus no virsmām. Var pievienot arī speciālus smidzināšanas aparātus, ja kādreiz sanāk atstāt hameleonu uz vienu vienu pašu bez uzraudzības.

Par zirnekli

Man ir trīs jautājumi. Cik maksā zirneklis grammostola rosea? Vai var dot beigtus kukaiņus? Un ja neēd zirneklis beigtus kukaiņus ko viņam dot ziemā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Jautājums:
Man ir trīs jautājumi. Cik maksā zirneklis grammostola rosea? Vai var dot beigtus kukaiņus? Un ja neēd zirneklis beigtus kukaiņus ko viņam dot ziemā?

Atbilde:
Zirnekļa cena 49,00 eur. Beigtus kukaiņus noteikti neēdīs, jo zirneklis reaģē uz kukaiņa kustību un to ķer. Kukaiņus var pasūtīt jebkurā Dino Zoo veikalā visu cauru gadu.

Bruņurupucim sēnīte

Vēlos pajautāt man ir 2 filadelfijas bruņurupuci 6-9 mēneši veci. Vienam no viņiem laikam uzmetās sēnīte? Es tā domāju biju Cēsīs pie vetārsta 2 reizes viņs teica ka noskaidros un pazvanīs mēnesi atpakaļ. Man likās ka viņš neko nezin par bruņurupučiem. Man žēl bruņurupuci un nav Cēsīs neviena kam prasīt ko darīt. Varbūt varat dod padomu kas tas ir un ko darīt un kā arstēt?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Ieteiktu sazināties ar Rīgas zooloģiskā dārza veterinārās ambulances speciālistiem. Noteikti abi bruņurupuči jāpavanno pretsēnīšu līdzekļa vanniņā (tam gan vajadzētu būt pieejamam jebkurā zooveikalā, der arī tas, kas domāts akvāriju zivīm). Noteikti viss terārijs jāapstrādā ar šo līdzekli vairākas reizes, lai iznīdētu sporas.
 

Bruņurupuču bruņu arstēšana

Sveiki. Vēlos pajautāt ko darīt un kā arstēt ūdens bruņurupucim bruņas no sēnišu infekcijās? Problēmu var redzēt bildē.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Ir speciāls līdzeklis pret sēnīšu infekciju, kuru pievieno ūdenim un bruņurupuci vanno. Noteikti jāiztīra, jādezinficē arī pats akvārijs, kur tas uzturas. Līdzekli varat meklēt lielākajos Dino Zoo veikalos.

Leonarda gekons jau nedēļu neēd

Sveiki. Vēlētos uzzināt kādēļ mana leoparda gekona meitene nēed jau mazliet vairāk par nedēļu. Parasti ēda biežāk, tad 4 tārpus, citreiz 2, ja jau jūtās paēdusi. Nesen arī otro reizi, kopš man viņa ir nometusi ādu un notiesāja to. Pirmo reizi pēc ādas nomešanas pēc pāris dienām jau ēda. Varētu būt 2 gadus jauna. Esam 2 saimnieki kādus 3 mēnešus. Ceru uz jūsu zinošo atbildi. Jauku dienu vēlot, Kitija.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Vēlams būtu, ka atsūtiet foto, jo svarīgi ir redzēt gekonu vizuāli, lai pateiktu, kas īsti vainas. Ja gekons ir labā barojumā, astes pamatne ir gana resna un pilnīga, tad vaina var būt tajā, ka, barojot tikai ar miltu tārpiem, gekons ir gana daudz uzņēmis proteīnu un taukus, līdz ar to nav ēstgribas, šajā gadījumā ieteiktu nogaidīt un barošanā ieviest izmaiņas: circeņus, pa retam miltu tārpus. Ja tā ir meitene, tad, atliekot arī neapaugļotas olas, tās uz kādu laiku neēd, var arī atkārtoti mest ādu. Ja gekons ir vājš, aste tieviņa, ''sačabējusi'', tad diemžēl ir diezgan bēdīgs stāvoklis un ieteiktu noteikti doties uz Rīgas zooloģiskā dārza veterināro ambulanci, iespējams, pat būs par vēlu, ja gekons ir tā novājējis, ka nav spējīgs uzņemt barību. Ceru, ka Jūsu gadījumā tomēr esat gekonu nedaudz pārbarojuši! Veiksmi!