Rezultāti

#terarijs (11 ieraksti)

Rāpuļu izvēle

Sveiki! Kas būtu labāks 1. ķirzaciņai Bārdainā agāma vai banānēdāj gekons? Es ļoti vēlētos ķirzaciņu kuru var daudz pa rokām! Un vai agāmām ir vajadzīga ļoti ļoti daudz vietas? Jo es man ir maza istabiņa un man istabā ir vēl Trusene un 2 jūrascūciņas.

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Pirmkārt jāsapot, ka rāpuļi nav piemērotākie dzīvnieki ņemšanai rokās. Vairums rāpuļu, pareizi pieradināti, piecietīs cilvēkus, bet ilgāk par stundu nav ieteicams tiem uzturēties ārpus sava terārija. Banānēdājs gekons stresa situācijā var nomest asti, kā arī izbijušies, tie va lēkt un nokrist, tā sevi savainojot. Bādainās agāmas būs vaiāk iecietīgas, bet nepareizi radinātas, tās var būt agresīvas un kost.

Banānēdāja gekonam minimālais terārija izmērs ir 45x45x60 cm, un bārdainajām agāmām ieteicamas 120x45x60 cm lieli terāiji.

Ķīnas ūdens agāma

Sveiki! Vai Ķīnas zaļā agāma ir laba prieks vienas ķirzakas un apmēram cik lielam terārijam jābūt, kad viņa ir pavisam pieaugusi? Un vai viņas ir mīļas un vai viņām patīk, kad viņas tur rokās?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Ķīnas ūdens agāmas pieaugušas va sasniegt vienu metru ar asti, tamdēļ terāriju ieteicams minimāli 150x60x150 cm lielu pieaugušai ķirzakai. Tāpat terāijā ieteicams ieīkot palielu baseinu un salikt dažāda resnuma zarus kāpšanai. Ūdens agāmas laika gaitā var pieradināt pie rokām, pēc dabas tās ir salīdzinoši mierīgas un piecieš cilvēkus labāk kā citas līdzīga izmēra ķirzakas. Būs nepieciešams lēnām, vairāku mēnešu laikā, radināt pie rokām, protams, pirmo mēnesi ļaujot adaptēties jaunajā dzīvesvietā.

UVB apgaismojums

Labdien! Neesmu droša, ka iegādātai DINO veikalā UVB lampai (Reptile UVB 100 (25W)der kupols (Repti planet .Mini Dome 40W)Kupols nenosedz lampu, nosedz tikai puslampu. Šī prece tika iegādāta pēc Dino konsultanta ieteikuma. Kupols ir novietots virs terārija. Spilgtā gaisma spīd pa visu istabu.

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

UVB gaismas lampas ieteicams likt iekšā terāijā, jo liekot virs teārija, gaismai laužoties cauri stiklam vai režģim, līdz dzīvniekam pamatā nenonāk vispār ultavioletie stari vai ļoti neliels pocents.

Ja gaisma jums traucē, aizsedziet to ar kādu piekšmetu vai, ja ir saglabājies kupola iepakojums un oriģinālais čeks, nedēļas laikā pēc kupola iegādas, to var samainīt noteiktajā zooveikalā pret citu piemērotāku kupolu (ar pikuma čeku un oiģinālo iepakojumu), spuldzes mainītas netiek un netiek atgriezta nauda.

Sauszemes bruņurupuči

Mums māja tagad dzīvo Vidusāzija bruņurupucis. Ir jautājums . Vai mēs varam sildīt terarijumu ar sildāmo paklāju apakša? Nakti visi lampiņas izslēgti. Vai nebūs viņam auksti ,ja nebūs paklaiņš ? Paldies.

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Dienā terāriju sildam ar sildlampām, terārija vienu galu turot aptuveni 28-34 grādus siltu, otru pusi atstājot vēsāku, aptuveni 26 grādus siltu. Naktīs lampastiek izslēgtas, un temperatīra terarijā var nokristies līdz 24-26 grādi. Ja temperatūra nokrītas zemāka un, ja bruņurupucis ir jauns, ieteicams naktīs izmantot sildpaklāju vai keramisko sildlampu.

Bruņurupuču apsilde

Kādu lampu- spuldzi labāk likt bruņurupuča terārijam.....Uvb un uva abi vienā vai tomēr katru atsevišķi, tas ir divas lampas? Un kā naktī ar siltumu, vai var keramisko sildītāju?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Pieņemot, ka jums ir sauszemes bruņurupucis, visticamākais vidusāzijas.

Obligāti 8 stundas dienā nepieciešams UVB apgaismojums, kas palīdz sintizēt kalciju organismā un novērš mīsktu bruņu un bruņu deformācijas. UVA ir ieteicams pievienot, bet bieži tas tāpat ir jau iekļauts lampās, jo tā ir dabīgās dienas gaismas spektrs, kas palīdz pareizai vielmaiņas darbībai. Ja terārijs ir gana liels, tad ieteicams izmantot T8 lapmas, piemērotas terarija garumam - 60 vai 90 cm garas. Šīs būs divi vienā UBA/UVB gaismas lampas. Un atsevišķi tad vēl piemērota stipruma dienasgaismas sildlampa 75w vai 100w, atkarībā no terārija izmēra, lai bruņurupucim iespēja pasildītīes zem sildlampas (temperatūra zem sildlampas 28-34 grādi). Visas šīs lampas uz nakti slēgt ārā, lai dzīvnieks atrastos pilnīgā tumsā. Ja naktīs temperatūra nokrītas zem 26 grādiem, ieteicams izvietot sildošo paklāju vai keramiso sildlampu.

Hameleona terārijs

Labdien. Man ir terārijs repti planet hameleonam 60x45x60. Netieku skaidribā (par tāda izmēra terāriju) kādas lampas vajag un stiprumu. Saprotu ka vajag apsildāmo un uvb. Vai arī apsildāmo palikni vajag? Un, lai hameleons varētu padzerties varu vienkārši apsmidzināt terāriju? Lūdzu norādiet tieši kādas un cik stipras nepieciešamas lampas? Paldies.

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Terārijs hameleonam izvēlēts ļoti maziņš, lampas piemērot tur būs grūti. Šāda izmēra terārijā var turēt jaunu mātīti līdz gada vecumam, pēc tam ieteicams pāriet uz pareiza izmēra terāriju ar minimālo uzmēru 90x45x60 cm (augstums x dziļums x platums). Teviņam, protams, minimālie terārija izmēri ir 90x45x90cm.

Doatjā brīdī iekšā terārijā nepieciešams uzlikt UVB 5.0 lampu (13w) vai UVB T8 45 cm lampu. Un virs terarija, jo iekšā diemžēl nekādi nebūs iespējams to pievienot, sildlampu, vismaz 75w dienasgaismas basking light. Obligāti izmantot sildlampas, nevis sildpaklāju, lai dzīvnieks var pats kontrolēt ķermeņa termoregulāciju. 20 cm attālumā no sildlampas temperatūrai jābūt 28 grādi, 30 cm attālumā 24 grādiem un 40 cm attālumā 22 grādiem.

Lai padzirdītu hameleonu, nepieciešams 2-3 reizes dienā apsmidzināt terariju un visus iekšā esošos dzīvos augus un dekorus, lai dzīvnieks var padzerties ūdens pilienus no virsmām. Var pievienot arī speciālus smidzināšanas aparātus, ja kādreiz sanāk atstāt hameleonu uz vienu vienu pašu bez uzraudzības.

Pirmā rāpuļa izvēle

Labdien! Es vēlētos hameleonu bet viņš būs mans pirmais eksotiskais dzīvnieks! Man ir pieredze ar agresīvu trusi un 2 jūrascūciņām! Un vai hameleons ir labs 10 gadīgām meitenēm?Un cik tas apmēram izmaksātu veikalā Dino Zoo?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien! 

Kā pirmo rāpuli ieteicams izvēlēties leoparda gekonu. Šim gekonam būs vienkāršākā aprūpe un terārijs ar pilno aprīkojumu ir vienkāršāk izveidojams. Leoparda gekonam nepieciešams terārijs 60x45x45 cm, sildpaklāju, UVB apgaismojums, sildlampa un iekšējie dekori un profesionāli vitamīni. Leoparda gekona terārijs kopā varētu izmaksāt ap 250-300€.

Hameleonus ieteicams turēt cilvēkiem ar pieredzi, jo nepareizi turot, var ātri saslimt. Hameleoniem nepieciešams terārijs 60x45x90 vai labāk 90x45x90, UVB apgaismojums, sildlampas, iekšējie dekori un profesionāli vitamīni. Terārijā komplekts vidēji izmaksā ap 350-400€

Rāpuļu turēšana

Vai driks turēt plašā terārijā kopā ūdens agamu ar Jemenas hameleonu?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien! 

Ja ar plašu terāriju Jūs domājat 2x2x2 metri un lielāku, tad var riskēt eksperimentēt.

Bet nē, nav ieteicams turēt kopā dažādu sugu un izmēru ķirzakas. Agrāk vai vēlāk kāds kādam uzbruks un sekas var beigties bēdīgi, nemaz nerunājot par dažādajiem uzturiem, siltuma un mitruma rādījumiem, kā arī konkurenci par vietu zem sildlampas.

Ieteicams katram no šiem rāpuļiem nodrošināt atsevišķus, plašus terārijus ar katrai sugai piemērotu iekārtojumu.