Atpakaļ

Akvārijs cīnītājzivtiņai

Labdien!  Ar kādiem augiem un priekšmetiem ir vislabāk ierīkot gailītim akvāriju?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Labdien! Ieteiktu cīnītājzivtiņai (gailītis) izvēlēties akvāriju ar tilpumu sākot no 10l, tas atvieglos Jums kopšanu,un būs veselīgaks zivtiņai nekā maza tilpuma akvārijs, jo šādu akvāriju ir iespējams iztīrīt bez drastiskas ūdens maiņas.Šāds tilpums pieļauj arī mazu filtriņu. Par augiem, dekoriem un grunti - tiem ir jābūt tā, lai izveidotos normāla mikroflora akvārijā, bet izvēle katra paša ziņā, tikai jāņem vērā, ka dzīvajiem augiem ir nepieciešams piemērots apgaismojums vismaz 8h dienā.

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Aļģes akvārijā.

Labdien! Akvārijs 54 Litri, dažādi dzīvie augi. Ūdens pārbaudīts ar tetra Test 6 in 1, viss rāda kā OK. Akvārijs palaists pirms 3 nedēļām. 1. jautājums. Bija 5 gūpijas visas lēnām izmirst. Kas var būt par vainu? 2. Akvārijā visu laiku aļģes brūnas apaug augi! Ūdens maiņa reizi 2 dienās 1/3 nepalīdz. Kā cīnīties ar aļģēm? 3. Vai akvārijā var turēt tikai gūpijas? Vai var vel kādas zivis kas ēd aļģi un ir vajadzīgas akvārijam? Paldies!

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,atsūtiet lūdzu akvārija fotogrāfiju un aprakstu, ar kādu barību,cik bieži zivis barojat un ar kādu daudzumu barības 1 barošanas reizē.Cik h diennaktī deg akvārija apgaismojums?Jāatrod iemesls kapēc pastiprināti aug aļģe.

Akvārijs aksolotam.

Sveiki es vēlētos iegādāties Aksolotlu bet es nezinu cik lielu būri man vajag?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,vienam aksolotam ir nepieciešams vismaz 60l tilpuma akvārijs.

Cihlīdas akvārijā.

Vai var turēt kopā āfrikāņu un amerikāņu cihlīdas? Pašlaik man akvārijā ir mikslis.

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,lai varētu Jums atbildēt,būtu jāzin kādas cihlīdas jau dzīvo akvārijā un kuras Jūs vēlētos pievienot,kā arī  akvārija tilpums un iekārtojums.Varat arsūtīt arī akvārija fotogrāfiju.Paldies.

Ūdens bruņurupucis

Labdien! Man divus gadus ir ūdens bruņurupucis. Dzeltenausu. Nu jau nedēļu viņam ir cieta acis ar tādu kā baltu plēvi. Un izskatās aizpampušas. Atvēr nevar. Baroju tikai ar vistas gaļu. Bet kopš acis ir aizpampušas vispār nav ēdis. Kā man rīkoties? Ar cieņu,Roberts

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Bruņurupucis būtu jāatrāda veterinārārstam. 

"Dino Zoo" klīnikā pieņem veterinārārsts, kurš specializējas eksotisko dzīvnieku ārstēšanā. Pie ārsta varat pierakstīties, zvanot pa tālr. 67327923. 

Žurciņa mazāk ēd

Labdien, žurka neēd un nedzer, vai arī nespēj, viņa it kā cenšas kost un paņemt ēdienu ar lūpām vairāk nekā ar zobiem, ja es kaut ko piedāvāju tā to paņem un aizmet ar galvas kustību. Esmu devusi tai graustu zarus ko tā ir spējusi grauzt bet pēc apmēram trīs kodiem tā apstājas. Žurka ļoti sen arī nav veikusi "bruxing" atvainojos nezinu kā pārtulkot. Vai Dinozoo klinikas piedāvā žurku zobu novīlēšanu, ja tāda nepieciešama?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

"Dino Zoo" klīnikā pieņem veterinārārsts, kurš specializējas mazo grauzējo ārstēšanā. Ja žurciņa ir sākusi mazāk ēst, viņa noteikti ir jāatrāda veterinārārstam, lai ārsts novērtētu problēmu, nozīmētu attiecīgo ārstēšanu un/vai, ja nepieciešams, apvīlētu zobus. 

Pierakstīties pie speciālista var, zvanot pa tālr. 67327923.

Jūras cūciņa

Šodien jūrascūciņai sataustīju nelielu bumbuli uz muguras. Izskatās, ka sāp, kad tur pieskaros. Vai ir pamats uztraukumam? Cūciņai nepilni 2 gadi. Paldies.

Putnu un grauzēju speciālists

Atbild Putnu un grauzēju speciālists,

Atbilde

Sveicināti!

Noteikti ieteicams jūras cūciņu atrādīt veterinārārstam, lai apskatītu bumbuli un nozīmētu ārstēšanu, ja tāda nepieciešama. 

Sataustāmas izmaiņas sēkliniekos

Labdien! Pamanīju, ka sunim viens no sēkliniekiem ir palicis tāds kā patukšs, mīksts. Vai tas ir normāli? Taču lielākas bažas ir otra oliņa (attēlā pa kreisi), kas pēc lieluma un struktūras (stingra) it kā nav mainījusies, taču uz tās ir parādījies kustīgs bumbulis, kas ir lielāks par zirni, taču plakanāks. Vai tas, ka bumbulis ir kustīgs ir labāk vai sliktāk, vai tas vispār kaut ko maina? Cik liela iespējamība, ka tas izaugums varētu but ļaundabīgs? Sunim ir 13,5 gadi. Taksis jauktenis. Uzvedība nav mainījusies, ēd labi, sēkliniekus nelaiza un nekādu citādāku īpašu uzmanību nepievērš tiem, bet kā parasti nevēlas, lai pie tiem lien. Vienīgi pēdējā laikā daudz kasās, izskatās, ka uz kaut ko ir radusies alerģija un tas laikam nav sasaistāms ar to bumbuli. Paldies!

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labvakar!

Pamanot sataustāmas izmaiņas dzīvnieka sēklinieku struktūrā, būtu ieteicama ultrasonogrāfija sēkliniekiem, lai pārbaudītu to morfo-funkcionālo stāvokli. Kā arī, ja novērojat, ka dzīvniekam ir parādījusies alerģiska reakcija, jāmin, ka tā rezultātā var rasties izsitumi uz ķermeņa. Jebkurā gadījumā - būtu nepieciešama vizīte pie veterinārārsta, lai dzīvnieks tiktu apskatīts un nozīmēta vispareizākā ārstēšana, ja tāda nepieciešama.

Barbēm plankumi uz muguras.

Labdien! Pirms pāris nedēļām uzdevu jautājumu par plankumiem, kas uz muguras ir barbēm. Pēc jūsu lūguma, pievienoju arī bildes.

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,Jūsu shuberta barbju plakumi ir normāla pigmentācija.Tādām viņām jābūt :).

Akvārija iekārtošana cīnītājzivtiņai.

Sveiki. Kāda ir pareiz secībā gailiša akvarija iekārtošanai. Ūdens ir janostadina(cik ilgi) ? Kā sagatavot grunti?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,akvārijam domāto grunti skalo zem tekoša ūdens,lai izskalotos iepējamie netīrumi un akvārijs nepaliktu duļķains,ievieto akvārijā,tad iepilda ūdeni.Krāna ūdeni vēlams nostādināt vismaz 12h,ja lieto specālos līdzekļus akvārija startēšanai arī zivtiņu var ielaist pēc šāda laika.

Filtrs 25 l akvārijā.

Cik bieži jātīra filtrs 25l akvārijā?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,vadoties no filtra darbspējas,atkarībā no zivtiņu daudzuma un piesārņotības,1x nedēļā vai biežāk.