Atpakaļ

Akvārijs cīnītājzivtiņai

Labdien!  Ar kādiem augiem un priekšmetiem ir vislabāk ierīkot gailītim akvāriju?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Labdien! Ieteiktu cīnītājzivtiņai (gailītis) izvēlēties akvāriju ar tilpumu sākot no 10l, tas atvieglos Jums kopšanu,un būs veselīgaks zivtiņai nekā maza tilpuma akvārijs, jo šādu akvāriju ir iespējams iztīrīt bez drastiskas ūdens maiņas.Šāds tilpums pieļauj arī mazu filtriņu. Par augiem, dekoriem un grunti - tiem ir jābūt tā, lai izveidotos normāla mikroflora akvārijā, bet izvēle katra paša ziņā, tikai jāņem vērā, ka dzīvajiem augiem ir nepieciešams piemērots apgaismojums vismaz 8h dienā.

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Cihlīdu mazuļi.

Kā pasargāt cihlīdu mazulīšus- zivis tos badīgi apēd!

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,diemžēl vienīgais veids kā glābt mazuļus ir tiem iekartot atsevišķu akvāriju kurā tos audzēt atsevišķi no vecākiem.

Cīnītājzivtiņa.

Sveiki. Man Gailītim ir sarkanas acis. Viena pat liekas ka mazliet uz aru. Ūdeni mainu reizi nedēļa. Akvārijs ir 20x20x20. Arī ne visu ūdeni. Ūdenim pilinu klāt Aqua safe pilienus. Kas ir tas ko es daru nepareizi ? Vai tas būtu dēļ krāna ūdens ? Ko man šijā cituacijā darīt ? Bet pati zivtiņa ēd un apetīte pat ļoti laba, aktīva.

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,atsūtiet zivtiņas foto lai redzu problēmu.Iesaku arī padomāt par lielāka tilpuma akvāriju,Jūsu akvārijs ir ļoti mazs pat cīnītājzivtiņai.Tādā grūti kontrolēt kaitīgos savienojumus kuri veidojas ūdenī.Vai esat veikuši nitrīta testu?

Tetradons.

Labdien, kas par iemesku, ka tetradonts iesūc oda kāpuru, bet burtiski pēc dažām sekundēm, kāpurs burtiski izslīd ārā no zivs mutes. Zivs jau ir izkāmējusi, pusvirus tur mutīti un acu priekšā mirst. Uz paša degungala tā kā mazas adatas punkta lielumà caurums pat liekas parādījies vai balts punkts nevaru īsti saprast. Ar ko ārstēt?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,atsūtiet lūdzu zivtiņas foto,meiģiniet fotogrāfēt tā lai redzu bojātās vietas.

Zivtiņai slima acs

Labdien! Akvārijā vienai no zelta zivtiņai ir radusies infekcija vienai acij (tā ir manāmi lielāka par otru). Kas to izraisa un kā to ārstēt?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Acis zelta zivtiņām viegli pakļaujas traumām. Visbiežāk zelta zivtiņas acis traumē vai nu pašas vai arī tās traumē kāda cita zivtiņa. 

Ja esat pārliecināti, ka pie vainas ir infekcija, tad ieteicams doties uz veikalu "Dino ZOO Pasaule", lai iegādātos antibakteriālu līdzekli. Par sīkāku tā lietošanu Jums izstāstīs konsultants veikalā. 

 

Aksolots un sams.

Vai aksolotu var turēt kopā ar samu. Akvarija 180li

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,es neieteiktu, aksolotiem piemērotā temperatūra parasti ir zemāka nekā vajadzētu samu pilnvērtīgai dzīvei, aksoloti ir uzņēmīgi pret zivju slimībām un grūti padodas ārstēšanai un pastāv arī iespēja ka šie dzīvnieki var nodarīt viens otram pāri.

Cīnītajzivtiņa.

Sveiki. Man ir 20x20x20 liela akvārija. Man tur peld viena zivs gailītis. Pēdējas dienas ievēroju, ka virs ūdens ir ļoti daudz burbulīši. Gaisa burbuļi. Kāpēc tā ?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,šādā veidā, veidojot gaisa burbulīšus, šīs zivtiņas gatavo vietu iespējamajiem mazuļiem :).Tēviņš taisa no šiem burbulīsiem ligzdiņu,ja sastop mātīti notiek nārsts,tad ikriņus viņš saliek savā veidojumā , sargā un pieskata kamēr mazuļi sāk patstāvīgi pedēt.Mātīte pēc nārsta procesā vairs nepiedalās.

Spurlape 120l akvārijā.

Labdien! Apmēram divas nedēļas atpakaļ tikām pie mantojuma - skalārijas 45 litru akvārijā. Zivtiņas vecumu nezinu, bet ir paliela - ķermenis kādi 6 cm. Palasot pieejamo literatūru, secinājām, ka akvārijs zivtiņai varētu būt par mazu un ierīkojām lielāku, 120 l. Akvārijs aprīkots ar sildītāju, filtru un aeratoru, ūdenim pievienojām SafeStart un kondicionieri, piepulcinājām arī kolēģus - divas mazas mollijas, divus mazus šķēpnešus un pāris mazas skalārijas. Nedēļu pēc ielaišanas jaunajā akvārijā pamanīju, ka lielajai skalārijai pie abām mazajām spuriņām ir iekrāsojies sarkans (pievienoju attēlu). Ēd labi, varbūt pat pārāk, ar pārējām kolēģēm saprotas labi. Pārējām zivtiņām neko tamlīdzīgu nemanu. Vai šis ir kas nopietns? Pie vainas pārcelšanās stress vai kāda cita vaina? Kā zivtiņai palīdzēt?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,iespējams pie vainas ir PH svārstības pārceļoties no viena akvārija uz otru,bet ja zivs jūtas labi domāju satraukumam nav pamata.

25l akvārijs.

Labdien! Kuras zivtiņas un cik daudz var likt kopā ar gailīti 25 l akvārijā, kurā ir apgaismojums, ūdens filtrs un sildītājs? Cik daudz un kādu grunti man vajadzētu priekš šī 25 l akvārija?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien, dažas mazas miermīlīgas zivtiņas( piem.gupijas,neoni,pecīlijas) un maza izmēra samiņus (piem.corydorus).Par zivju daudzumu 25l akvārijā...Tilpums ir mazs. Jums jāizvertē- cik vietu akvārijā aizņem dekori un aprīkojums un cik zivis var pievienot .Grunti ieteiktu smalkas vai vidējas frakcijas, 3-4 cm kārtā,ja stādīsiet dzīvos augus 5-6cm.

Šķēpnesēja krāsojums.

Sveiki velos noskaidrot vai šķepnesim nav kada slimība nopirkam aptuveni pirms 1 nedeļas paša sakuma balta apkakle bija tikai lejas puse bet nu jau vis apkārt kas tas varētu but ? Un vai tam ta butu jabut ?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,ar krāsojumu izskatās viss kārtībā,zivīm augot pigmentācija var mainīties.Vienīgi zivs izskatās pārāk tieva un sakļautām spurām, kas varētu norādīt uz sliktu pašsajūtu,bet iespējams ka vnk neveiksmīgs foto.Ja apetīte laba un uzvedība normāla - uztraukumam nav pamata.

Cīnītājzivtiņa 6l akvārijā.

Labdien! Man ir iegādāts 6l akvārijs kurā dzīvo cīnītājzivtiņa. Vai šādā akvārijā var vēl dzīvot kāda cita zivtiņa un kāds papildus aprīkojums nepieciešams?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,tik maza tilpuma akvārijā, diemžēl, vairāk iemītnieki nebūtu vēlami,ja vēlaties turēt vairāk zivtiņu domājiet par lielāku akvāriju :).