Atpakaļ

Akvārijs cīnītājzivtiņai

Labdien!  Ar kādiem augiem un priekšmetiem ir vislabāk ierīkot gailītim akvāriju?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Labdien! Ieteiktu cīnītājzivtiņai (gailītis) izvēlēties akvāriju ar tilpumu sākot no 10l, tas atvieglos Jums kopšanu,un būs veselīgaks zivtiņai nekā maza tilpuma akvārijs, jo šādu akvāriju ir iespējams iztīrīt bez drastiskas ūdens maiņas.Šāds tilpums pieļauj arī mazu filtriņu. Par augiem, dekoriem un grunti - tiem ir jābūt tā, lai izveidotos normāla mikroflora akvārijā, bet izvēle katra paša ziņā, tikai jāņem vērā, ka dzīvajiem augiem ir nepieciešams piemērots apgaismojums vismaz 8h dienā.

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Teleskops.

Labdien. Mums ir zel tā zivtina teleskops.kurs dzivo viens 40l akvarija.Paris dienas atpakal ar vistinu ir kaut Kas noticis.Zivs praktiski pats taja est,loti maz peld,Ja peld tad Sanijai vai un saniem un ir paradijusies plebi nakti uz vedera Un saniem.Kas ir noticis Un ka var ar stet so problemu. Paldies

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,cik ilgi zivtiņa jau dzīvo pie Jums?Jāsaprot vai ir iespējamība ka ir kāda infekcija. 

Nematodes zivīm.

Jūs minējāt ka varam lietot šis zāles Guramam JBL Nedol Plus 250. Sakiet vai ir arī kādas analogas jo LV veikalos neatrodu šīs. Un nu jau arī vienai Gūpijai ir tāds pat veidojums kā Guramam. Bilde pielikumā.

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien, preparāts Sera Professional Nematol 10ml,lietojiet vadoties pēc klāt pievienotās ražotāja instrukcijas.

Šķēpnesējs.

Sveiki jautājums vai šī pecīlija varētu būt grūsna vai ari kas cits noticis ? Akvārijā ir vel 3 pecilijas un 1 šķepnesis.

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien, foto ir šķēpnesēja mātīte :).Ir redzams tumšums vēderiņa galā,tas norāda uz mazuļu esamību.

Akvārijs 19l.

man ir 19 l akvārijs un es vēlos priekš tā nopirkt zivis "mollie". cik man "mollies" vajadzētu un kādu akvārija noformējumu vajadzētu?Un kādas vēl zivis es varētu turēt ar tām?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,akvārijs ir maziņš ,4-5 zivtiņas,vairāk nevajadzētu.Akvārijam jābūt aprīkotam ar filtru,aerāciju,apgaismojumu un ūdens sildītāju.Nepieciešama arī grunts , dekorācijas ,ūdens augi, dzīvie vai mākslīgie.

Akvārijs ar molinēzijām un cīnītājzivi.

Labdien! Man ir jautājums sakarā ar manām zivtiņām. Biju iegādājusies gailīti un divas mollijas. Sākumā viss bija labi, mollijas bija skaistas, meitenīte ar sudrabotu astes galiņu un spuru galiņiem. Pēc laika viņa sāka itkā balēt, krāsa kļuva netīra, dažās vietās hromatiski sudrabota, dažās netīri zaļgana utt. Nesen žaunas kļuva sarkanīgas, koši sarkanīgas. Tas notika pēc pilnīgas ūdens maiņas (centāmies tikt vaļā no melnās bārdas), tika pielietots Sera aquatan Water Conditioner atbilstošā devā un AlguMin Plus no Tetra arī atbilstošā devā. Akvārijā ir filtrs un aerācija, temperatūra 26°C, ir dzīvie augi (sūnas un viens peldošais augs, nezinu kā sauc). Gailītis no balta kļūst zils un vietā, kur jau bija nokrāsojušās zilā krāsā žaunas, pēkšņi uzradās balts pleķis ar apsārtumu itkā būtu noberzts. Varbūt tas tāpēc, ka laiku pa laikam viņi beržās pret dekorācijām(?)

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien.Akvārijā pilnīga ūdens maiņa ir nevēlama,var strauji mainīties ūdens PH kas var kaitēt zivju veselībai,un tas arī var būt par iemeslu žaunu krāsas izmaiņām.Cīniņam ar "melno bārdu" ieteiktu lietot preparātu Algo stop depot (Sera) un regulāri veikt ūdens maiņu 1x nedēļā 1/3 daļu.Šai aļģei nepatīk svaigs ūdens un tā parasti arī neparādās pareizi koptos akvārijos.Ja zivis beržas gar grunti un dekorācijām tas var norādīt uz parazīta klātbūtni.

Gurams.

Labdien, man guramam ir parādijies sarkans iekaisums vietā kur nak ārā kaka. Īsti nesaprotu ko darīt. Citai zivtiņai nekas tāds nav. Parādijās neilgi pēc neona iegādes. Bildes pielikuma ciru ka var saprast.

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,fotogrāfijā redzams  spēcīgs kairinājums ,iespējams parazīts,nematode (Camallanidae)bet diemžēl precīzi pateikt nevar -attēls izplūdis.Preparāts šīs diagnozes gadijumā JBL Nedol Plus 250.

Molinēzija.

Sveiki. Melna molinezijas zivtiņa. Uzvedas sadi ka foto. Ko pievienoju. Isti nezinu ko darīt kas pa vaini...

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien.Fotogrāfija nav pievienojusies.Sūtiet atkārtoti .

Aksolots.

Sveiki,vai varbūt jūs zināt kur Latvijā var nopirkt aksalotu? Un vai aksaloti kož rokas,vai tie ļauj ja tos aiztiek ?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,informācijas kur var iegādāties sobrīd aksolotu man nav, mūsu veikalu tīlkā iespējams būs pieejami janvāra mēnesī.Nevienam ūdens dzīvniekam nav patīkami ja to aiztiek ar rokām.

Cīnītājzivtiņa.

Labdien! Mums ir akvārijs 25 l ar filtru un sildītāju. Akvārijā dzīvo tikai viena zivtiņa Gailītis. Gribam iegādāties Gailītim draugus, bet nezinām ar kurām zivtiņām viņš draudzesies. Un kā pareizi jaunus iemītniekus ielaist akvārijā? Kaut kā pakāpeniski vai uzreiz?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,šīs zivtiņas ar citām nedraudzējas,bet var pastāvēt līdzās ar nelielām miermīlīgam zivīm,varat akvārijā pievienot piemēram dažus corydorus samiņus .Jaunus iemītniekus akvārijā laiž veicot aklimatizāciju.Jāizlīdzina ūdens temperatūra un sastāvs,to veic pakāpeniski pievienojot transportēšanas ūdenim ar zivīm  akvārija ūdeni,aptuveni 10-15 min.

Cīnītājzivtiņa.

Sveiki, Man ir cīnītājzivs jeb gailītis. 1)Vai gailītima vajg kādu filtru vai ko tam līdzīgu 2)Vai ir kāda zivs ar ko kopā var turēt ar gailīti 3) Man ir dzīvias augs un vai ir kāds veidz kā tikt vaļā no gliemežiem 4) Kurš ēdiens ir labs gailītim jo tikmēr es viņu baroju ar Tetra Min flakes, vai ar to pietiek? (kādreaiz iedotu arī saldēto barību) Paldies

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,filtrs vienmēr nāks par labu,jo mehāniski savāc netīrumu daļiņas un veido ūdens cirkulāciju, kura nodrošina skābekļa apriti akvārijā.Ar cīnītāju kopā var turēt  miermīlīgas zivtiņas ,bet jāzin Jūsu akvārija tilpums, lai varētu ko ieteikt.Gliemežus jālasa ārā no akvārija mehāniski.Barošana ir pareiza.