Atpakaļ

Akvārijs cīnītājzivtiņai

Labdien!  Ar kādiem augiem un priekšmetiem ir vislabāk ierīkot gailītim akvāriju?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Labdien! Ieteiktu cīnītājzivtiņai (gailītis) izvēlēties akvāriju ar tilpumu sākot no 10l, tas atvieglos Jums kopšanu,un būs veselīgaks zivtiņai nekā maza tilpuma akvārijs, jo šādu akvāriju ir iespējams iztīrīt bez drastiskas ūdens maiņas.Šāds tilpums pieļauj arī mazu filtriņu. Par augiem, dekoriem un grunti - tiem ir jābūt tā, lai izveidotos normāla mikroflora akvārijā, bet izvēle katra paša ziņā, tikai jāņem vērā, ka dzīvajiem augiem ir nepieciešams piemērots apgaismojums vismaz 8h dienā.

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Saldētā zivju barība.

Vai gailītis var ēst sasaldētus krill vai citus saseldētās barības?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,jā cīnītājzivtiņai ir ieteicams dot arī saldēto dabīgo barību pamīšus ar sauso.Varat dot odu kāpurus,dafniju,baltos tārpus utt.

Cīnītājzivtiņa.

Mums pirms pāris nedēļām uzdāvināja zivtiņu - gailīti. Peldēja, ēda, viss bija labi. Barojām kā ieteikts, vienu reizi dienā pa mazumiņam, akvāriju tīrījām 1x nedēļā, šodien atkal būtu jātīra. Bet šorīt pie barošanas pamanījām, ka gailītis guļ uz akmeņiem, nepeld, knapi kustina spuras, bet vēl elpo, ko darīt? Iepriekš bija ļoti aktīvs.

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,izskatās pavisam bēdīgi.Zivtiņa ir vēl dzīva? Iemesli tādai situācijai var būt dažādi,zivtiņai ,kā jebkuram dzīvnieciņam var atteikt kāds dzīvibai nozīmīgs orgāns ,stresa ,slimības vai kādas iedzimtas patoloģijas rezultātā,vai arī nepareizas kopšanas.Nezinu jūsu akvārija tilpumu,ja tas ir ļoti mazs ,ūdens maiņa 1x nedēļā var būt nepietiekama.Atrakstiet kā jūs veicat akvārija tīrīšanu.Paldies.

Zelta zivtiņa.

Sveiki! Kas šīs varētu būt par iekaisumu un vai šis līdzeklis palīdzēs?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien.Nav pievienots ārstēšanas līdzekļa nosaukums.Veidojums izskatās zemādas?Aprakstiet veidojuma rašanās gaitu, uzrakstiet akvārija tilpumu,vai ir vēl zivis akvārijā,ja ir,vai arī tām ir kādas slimības pazīmes? Paldies.

Ūdens kondicionieris.

Labdien! Cik daudz ūdens attīrāmā līdzekļa ir jālieto kad zivis ir jekšā (sera aquam līdzeklis)? Kad sāku akvārija tīrīšanu, kad zivis bija iekšā, tad neielēju līdzekli, jo nezināju cik daudz un vai drīkst liet līdzekli kad zivis ir iekšā. Lēnām parādījās brūni pleķi apkārt akvārijam. Ko darīt?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,zivīm šis līdzeklis nav kaitīgs,lietošana-pie ūdens maiņas 5ml uz katriem 20l ūdens.Līdzeklim jābūt arī pievienotai instrukcijai no ražotāja,vienmēr jāvadās pēc tās!Neesat uzrakstijusi neko par savu akvāriju....cik sen tas jums ir iekārtots,cik bieži tīrat,cik tilpums utt,tapēc grūti pateikt vai aļģu augšana ir norma vai kadas problēmas sākums.Atrakstiet smalkāk.Paldies.

Teleskopi.

Labdien! Man akvārijā ir divas teleskopu zivitņas. Pirms nedēļas radās infekcija, jo ielaidām jaunu zivtiņu akvārijā, laidām akvārijā zāles pret infekcijām. Cik izskatās, tad zivtiņas ir atveseļojušās, bet abiem teleskopiem ap vienu aci bija balta plēvīte. Šobrīt plēvīte ir pazudusi, bet acs vienai izskatās tā, it kā ādiņas apkārt vairs nav. Vai varētu ieteikt ko darīt? Paldies!

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,atsūtiet lūdzu zivtiņas foto,tādu lai būtu redzama bojātā vieta.

40l akvārijs.

Labdien 40l akvārijs, 3mazie samiņi+ 6 citas mazās zivtiņas. Vai filtru drīkst pa nakti slēgt ārā? Un kā ar apgaismojumu- cik h turēt ieslēgtas lampas?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,filtram ir jāstrādā arī naktī jo tas nodrošina ūdens cirkulāciju,līdz ar to skābekļa esamību akvārija ūdenī,ja tas nenotiks zivis var sākt aizslāpt ,kas var izraisīt nopietnus žaunu bojājumus vai pat nāvi.Gaismas režīmam nevajadzētu pārsniegt 8h diennaktī.

Teleskopi.

Labdien. Sakiet, vai baktopur var lietot, ja akvārijā ir ampulārijas gliemeži un ancistri. Nopirku melnos teleskopus un ielaidu akvārijā, tikai otrā dienā ievēroju, ka teleskopiņiem ir balti pleķīši, tādi pūkaini punktiņi pa druskai. Labāk neizdodas uzņemt, tāpēc, ka viņas nemitīgi griežas ar acīm pret kameru. Ūdens nav duļķains, kamera uzņemot tuvplānu izpludina visu, kas tālāk.

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,bilde tiešām neskaidra,meiģiniet vēl.Ar bactopur ārstē baktēriālas infekcijas,Jūsu atsūtītajā bildē,lai arī tā ir neskaidra ,to pazīmes neredzu.

Ļīdzeklis akvārija ūdenim?

Labdien! Cik daudz ūdens attīrāmā līdzekļa jāpievieno kad zivis ir iekšā? Sākumā pievienoju tik cik bija rakstīts uz paciņas, tad pagaidīju un laidu iekšā zivis. Un pirmajā reizē kad tīriju akvāriju nepilināju vairāk attīrāmo, nezināju vai drīkst. Vai akvārija tīrīšanas laikā vajag liet līdzekli un ja, jā tad cik daudz?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien.Par kādu līdzekli ir runa? Atsūtiet nosaukumu vai līdzekļa iepakojuma foto.Paldies.

Spurlapes.

Sveiki! Man kas lidzigs no iepriekseja lasita. Ir palikusas vairs 2 no skalarijam. Dzeltena un melna. Kadu laiku atpakal, bija divas dzeltenas, tevins un matite, visu laiku pereja ikrus uz platam lapam, bet vai pasi noeda vai kaa, nez. Kaa izsledzas gaisma, taa viss laikam, nesarga, peld prom. Vai gaisma cauru dienu un nakti jadeg? esmu licis ari atseviska akvarija ar silditaju, kompresoru. Kad ieliek atseviska alvarija abus vecakus, tad paliek tadi pasivi un taa lapa ar olinam kaa stav, taa stav. Ilinas paliek baltas un apaug kaa ar puku. Esmu atstajis visu nakti kompresoru, silditaju un ftru, lai ir udens cirkulacija. Bet ar visu to. Tagad nopetiju, ka no sim abam skalarijam narstoja dzeltena, melna likas tevins. Jo, kad nomira dzeltenai tevins, taa melna saka kopa ar dzelteno skalariju. Bet tas pats, pasas nolasija olinas. Melna itka pec ikriem peldeja un laikam apsekloja?’ Bet tagad melna pere ikrus. Abas kopa tuse. Ir taa, ka vinas maina dzimumu? Nav meviena tevina, bet ikri ir. Nez, kaa, lai izaudzina?! Ir daudz dzeltenas cihlidas, zebra veida un zila krasa. Akvarijam 400 litr.

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,akvārija gaismai nevajadzētu degt ilgāk par 8h diennaktī.Cirkulācijai un gaisa padevei jābūt pastāvīgai.Mātīte izliks ikrus arī bez tēviņa,bet tie nebūs apaugļoti, attiecīgi mazuļu nebūs.Spurlapes dzimumu nemaina :).

Zelta zivtiņas.

Zelta zivtiņas. Labdien. Gribēju pajautāt, kāpēc viena zelta zuvtiņa pēkšņi sākusi uzbrukt otrai zelta zuvtiņai, un burtiski to spiež nost?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien.Neredzot grūti atbildēt.Iespējams zivtiņa grib nārstot.