Sveiki , man ir 3l akvārījs , kur atrodās 1 gailītis . Gribētos Gailītim otro draugu lai nav garlaicīgi , kādas zivis var likt 3l akvārījā un lai ar gailīti dzīvotu mierīgi ?

Labdien,3l tilpums ir par mazu lai tajā turētu vairākas zivis,šāda tilpuma akvārijā var dzīvot tikai 1 cīnītājzivtiņa ("gailītis"),ja vēlaties turēt vairāk zivju -jādomā par lielāku akvariju :).

Sveiciens! Pirms mazliet vairāk kā nedēļas iegādājos 55 l akvāriju. Izmazgāju un ieliku tajā grunti, ko arī izskaloju vairākas reizes. Pašā sākuma ieliku iekšējo filtru ( kas ir bijis jau lietots iepriekš akvārijā, tāpēc izmazgāju tikai plastmasas detaļas un švammi neaiztiku ) un gaisa izsmidzinātāju. Ūdeni lēju no krāna un pievienoju tam “ SERA AQUATAN “ kondicionieri. Pirms laidu iekšā pirmo iemītnieku samu ( sugu nepateikšu, bet viņš tāds viscaur ar pumpiņām ), ļāvu gatavajam akvārijam nostāvēt 24h ar visu ieslēgto filtru un burbulīšu taisītāju. Samam iegādājos mājiņu, kura viņam uzreiz iepatikās. Samu baroju ik pēc divām dienām ( vakarā ) ar “ SERA CATFISH CHIPS “. Pēc pāris dienām akvarijā ielaidu vēl 2 platspuru molinēzijas, 2 krāsainās ternēcijas un 2 neonus. Tos baroju 3 - 4 reizes dienā, ar “ TETRAMIN “ granulām un pārslām ( dažreiz no abiem mazliet ieberu, dažreiz tikai granulas ). Tajā pašā dienā nomainīju iekšējo filtru uz arējo, kas arī bijis iepriekš lietots, tāpēc iztīriju tikai trubas. Ir arī ūdens sildītājs, taču to neizmantoju, jo nezinu, kā tam uzstādīt pareizo temperatūru. Akvārija ūdens temperatūra stabili turas ap 22 - 23 grādiem. Pie akvārija vāka piestiprināta ļoti spoža LED lampa, kas ieslēgta visu dienu. Vakarā pirms gulētiešanas izslēdzu to kopā ar gaisa izsmidzinātāju. Pirms paris dienām pamanīju, ka ternēcijas uzvedas ļoti dīvaini un satraukti, kad lampa pagriezta tā, ka spīd tieši ūdenī, tāpēc pagriezu to sāniski un šķiet, ka problēma tika atrisināta. Gribēju piebilst, ka akvārija un tā piederumu tīrīšanai neizmantoju nekādas ķīmijas un ziepes. Mani jautājumi - 1. ) Vai ūdens temperatūrai jābūt augstākai? 2. ) Kā jāuzvedas ternēcijām? Vienkārši manas dažreiz peld viena otrai pakaļ, dažreiz ir katra savā akvārija pusē, dažreiz viņas it kā strauji biksta viena otru, bet pāri nedara. Un liekas, ka viņas neko daudz neapēd no iebērtās barības. 3. ) Kā būtu pareizi jābaro šis zivis un ar kādu barību Jūs ieteiktu papildināt zivju ēdienkarti? 4. ) Vai samiņam vajadzētu savas sugas draugus un cik liels viņš izaugs? ( pievienošu samiņa bildi ) 5. ) Vēlos akvārijā dzīvos augus un gribēju uzzināt, kā tie ietekmē akvārija vidi un vai tik mazā akvārijā maz drīkst šādus augus stādīt? 6. ) Vai zivtiņām vajadzīgi vitamīni? 7. ) Šorīt pamanīju, ka melnā molinēzija palikusi mazāk aktīva un dzīvojas pa akvārija apakšu. Viņa peld ļoti tuvu pie grunts un tākā mazliet šūpojas. Baltā molinēzija ik pa brīdim piepeld pie viņas, tad melnā papeld ar balto kopā tālāk un atkal apstājas. Vai ir pamats satraukumam? Gaidīšu atbildi! :)

Labdien,vēlamā temperatūra Jūsu zivīm būtu + 25 grādi.Naktī gaismai jābūt izslēgtai,bet aeracijai vajadzētu strādāt,ja plānojat dzīvos augus- it īpaši ,jo tumsā dzīvie augi patērē skābekli,kas var radīt skābekļa badu zivīm.Zivīm barība jaapēd 2-3 minūšu laikā pēc iebēršanas,ja barība paliek neapēsta -tā no akvārija jāizvāc,pretējā gadijumā zivis var saindēties ar savienojumiem kuri rodas ūdenī sadaloties neapēstajai barībai.Ja Jūsu zivis ir pieaugušas tik bieži barot nevajag,pietiks ar 1x dienā.Samiņš var dzīvot arī viens.Dzīvos augus var stādīt šādā tilpumā,bet ja tomēr nolemjat to nedarīt ,tad noteikti ieteiktu akvārijā ievietot dekorācijas ,jo slēptuvju trūkums akvārijā zivīm rada stresu -arī tadēļ var būt novērojami uzvedības traucējumi.Piebildīšu ka pie tik intensīvas barošanas akvārijs noteikti jātīra 1x nedēļā,mainot 1/5-1/3 daļu ūdens!Lai veicas!

Man ir jautajums par Gailīti, kuru nesen nopirkām pie jums. Gailītis dzīvo akvārijā (3l),jūsu veikalā iegādātu un ieteiktu, ar filtru, kopā ar 2 zivtiņām - mirdzošo dani. Šodien pamanījām, ka gailīša aste un spuras ir "salipušas", vēl vakar viss bija kārtībā un viņš priecēja mūs ar savu grezno asti. Vakarā gailītis nomira, pēc laika arī pārējās zivis. Tiklīdz gailītis nomira akvārijā visu izmazgajām, akmeņus un dekorācijas novārījām, iepilinājām pilienus, kurus iedeva veikalā ūdeni, ūdeni nostādinājām. Nesaprotu, kas ir pie vainas visu zivju bojā ejai.

Labdien,salipušas spuras parasti norāda uz bakteriālu inficēšanos,kas var rasties gan kā ificēšanās no citām zivīm,gan pazeminātu dabīgo aizsargspēju un stresa rezultatā.Neesat uzrakstjusi cik ilgi zivtiņas nodzīvoja no pirkšanas brīža ,un cik bieži šajā laikā veicāt akvārija tīrīšanu ,kāds bija barošanas režīms?Akvārija tilpums ir ļoti niecīgs,attiecīgi, kaitīgi savienojumi tajā rodas ļoti ātri,tātad pastāv arī iepēja ka ir notikusi zivju pašsaindēšanās,3l tilpumā vairāk par vienu cīnītājzivtiņu ("gailītis") turēt nevajadzētu!

Sveiki. Jautājums par gupijām un to pavairošanu. Vēlos iegādāties akvāriju, kurš būtu pietiekami liels un mājīgs gūpiju pavairošanai. Kādu izmēru jūs ieteiktu? Labāk izvēlēties dzīvos augus? Atkāpjoties mazliet no tēmas- esmu izbijusi akvārija īpašniece un pirmstam jau bijusi saskarsme ar gupijām. Arī mazulus izdevās redzēt, bet tolaik akvārijā bija vēl citu sugu zivis. Manuprāt, tas var traucēt mazulu izdzīvošanai agrā stadijā, vai man taisnība? Toreiz paveicās ar sūnveidīgu dzīvo augu, kurā mazuli veiksmīgi noslēpās, bet arī liela dala no tiem pazuda. Kur slēpjas problēma? Vel vēlos jautāt par veiksmīgu mātīšu un tēvinu skaitu, lai nebūtu kautinu. Kāds būtu ideālā attiecība? Un lai ātrāk risinātos pārošanās, vai zoo veikalā var noteikt grūsnas mātītes? Pēc lielā punča un melnuma dupša galā vai par to es klūdos? Paldies jau iepriekš par atbildēm uz daudzajiem jautājumiem, lai jauka diena :)

Labdien,nelielu zivtiņu,kā gupijas,kolonijas veiksmīgai dzīvošanai ieteicamais akvārija tilpums būtu no 50l un vairāk,šāda tilpuma akvārijos var panākt stabilu bioloģisko līdzsvaru, kas gandrīz nav iespējams maza tilpuma akvārijos.Dzīvie augi spēlē savu lomu dabīgās vides veidošanā,bet prasa kopšanu un īpašu gaismas režīmu.Runajot par gupiju vairošanu-arī pašas gupijas labprat ēd savus mazuļus,tādēļ vairojot mātītes atsēdina speciālos šim procesam pielāgotos akvārijos,no kuriem pēc mazuļu piedzimšanas pieaugušās zivis izņem.Mājas apstākļos parasti mazuļus izķer no kopējā akvārija un ievieto atsevišķā akvārijā ,kurā tie aug tik ilgi kamēr paaugas līdz izmēram kad vairs pieaugušās zivis tos nevar apēst.Tomēr gupijas vieksmīgi vairojas arī kopējā akvarijā, ar nosacijumu ka tajā ir daudz augu un slēptuvju, kuros mazuļi var paslēpties no pieaugušajām zivīm.Runājot par zivju skaitu,ja šīm zivīm būs labi apstākļi ,skaits ātri palielināsies :),iesākumam ar pārdesmit gupijām domāju pietiks,tēviņu un mātīšu attiecība nav ļoti būtiska,gupijas viena otrai nekādu nopietnu ļaunumu nodarīt nevar.Par grūsnības noteikšanu Jūs zinat pareizi.

Labvakar. Mana zivs (gailītis) ir apslimusi. Zivs praktiski neēd, peld ļoti bieži uz udens virsmu tā kā ieelpot un sporas izskatās tādas nobtužātas. Protams Latvijā nav neviens kas var zivi apskatit jo neviena klinika to nedara. Pec informacijas internetā atratu ka ir nepieciesamas itka kautkadas zivju antibiotikas, bet tādas cik noprotu Latvijā netirgo. Vai ir kautkas ko var darīt neskitot votaminu dosanu minaroll ko ieteica jusu veikala, un regularu akvarija tirisanu. Paldies

Labdien,būtu labi ja Jūs atsūtītu slimās zivtiņas un akvārija fotogrāfiju un uzrakstītu - cik ilgi pie Jums viņa dzīvo,kāds ir tipums akvārijam,kā un cik bieži veicat akvārija tīrīšanu,ar ko zivi barojat un cik bieži,cik sen zivtiņa sāka justies nevesela,tad varēšu dot objektīvāku atbildi.

Sveiki . Baroju gailiti ar betta bio-gold barību .. interese cik graudiņus labāk bērt un cik biezi ? Cik biezi ieteicams mazgāt akvāriju un akmentiņus ?

Labdien,Jums jāber tāds graudiņu daudzums ,lai zivtiņa tas pāris minūšu laikā apēstu,ja zivtiņa ir pieaugusi 1x dienā vai 1x 2 dienās.Ieteiktu pārmaiņus dot arī saldēto dabīgo barību piem.odu kāpurus,koretru.Neesat uzrakstijusi kāds tilpums ir Jūsu akvārijam,bet jebkura akvārija tīrīšana ir jāveic minimums 1x nedēļā.

Kas varētu būt gailītim akvārijā pa baltu tādu baltu plēvi ūdenim?

Labdien,visticamāk tā ir plēvīte kura izveidojas no putekļiem,jo ūdens akvārijā ir nekustīgs,to noņem mehāniski.Tomēr varat  atsūtīt akvārija fotogrāfiju,tad varēšu atbildēt ar pārliecību.

Sveiki . Vai gailiti drīkst akvārija laist kopā ar citam zivtiņām ? Un ar kādām ?

Labdien,pirmais jautājums kāds tilpums ir akvārijam?:) Kāds aprikojums?Vai ir aerācija?"Gailīsi" paši citu sugu zivtiņas parasti neaiztiek,drīzāk otrādi-trenkā viņus,tātad var turēt, bet ar nelielām ,mierīgām zivtiņām,bet jāzin atbildes uz jautājumiem ko uzdevu, lai varētu atbildēt konkrētāk.

Labdien. Man ir 54l akvārijs. Uz doto brīdi tur dzīvo 1 spurlape, 1 molinēzija, 1 koridoras sams, 8 ancistri un 10 gūpijas. Vai ir iespējams vēl likt klāt kādas zivis (piem.gūpijas) vai būs par daudz?

Labdien,nav noteiktas formulas cik zivis var dzīvot akvārijā :).Jūsu akvārijs nav liela tilpuma,manuprāt, zivju tajā ir pietiekoši,bet Jums jāizvētrtē tas pašam,vai zivīm  pietiks telpas dzīvošanai ja pievienosiet vēl kādu.Jāatceras arī, ka blīvi apdzīvots akvārijs prasa biežāku tīrīšanu jo piesārņojums veidojas ātrāk.

Labdien! Vakar nomainīju ūdeni 10 litrus (50 litri akvārijs). Pielēju Safe Water un Crystal Water elexir un easy life algexit (rēķināju uz tiem 10 litriem un pielēju) trešdien būs 2.nedēļa kad tiks pieliets otreiz rēķinot uz 50 litriem. Šodien uztaisīju NO3 testu. Uzrāda vairāk par 50. Ko man darīt? Vai turpināt lietot Easy life algexit? Vai man pēc tām 4 nedēļām ir jāmaina ogles kārtidžs un švamme? Cik lasiju, tad jāmaina pa vienam. Nevar uzreiz abus gan švammi, gan kārtidžu. Tests taisīts Tetra NO3 Akvārijam ir 5 gadi. Problēmas ar aļģi sākās ap augsutu, visa grunts bija zaļa. Tagad iet 2.nedēļa kopš lietoju Easy Life Algea un ir uzlabojumi. Vairs nav visa grunts. Termiņš ir 4 nedēļas, tātad vēl 2. NO3 palēnām samazinās. Ko vēl iesakt, ja gadījumā šis nepalīdz

Labdien,šo 5 gadu laikā grunts ir mainīta?Grunti vajadzētu, vismaz, reizi 2 gados nomainīt pilnībā.Par tīrišanu...šāda tilpuma akvārijs jātīra 1x nedēļā,mainot 1/5-1/3 daļas ūdens un sifonējot grunti.Vai Jūs tā darāt?Mani ļoti pārsteidz tik augsts nitrāta līmenis saldūdens akvārijā.