Turpinājumā par manu Cīnītājzivtiņu: Veikalā, kurā iegādājos zivtiņu, pārdevējs notieca mainīt pilnīgi visu ūdeni akvārijam, kārtīgi nomazgāt dekorācijas un pašu akvāriju. Biju dažas dienas atpakaļ Jūsu lielajā Dino Zoo Pasaulē, kur pārdevēja ieteica mainīt tikai 30% ūdeni. Ka arī ieteica pilienus / vitamīnus, kurus jāliek klat ūdenim 1x četrās nedēļās. Gailītim plankumiņš palicis lielāks jau, mazliet pavājinājās ēstgriba un palicis ne tik aktīvs.

Ja ir iespēja atsūtiet vēl kādu zivtiņas foto,un būtu ļoti labi ja Jūs veiktu NO2(nitrīts)testu.Šīs vielas paaugstināta koncentrācija akvārija ūdenī bieži vien ir  iemesls zivju veselības problēmām nesen iekārtotos akvārijos.Ja nitrīts paaugstināts (jau 0,2 mg/l) jāveic daļēja ūdens maiņa 1/5 daļa vairākas reizes dienā līdz parametri normalizējas,ūdeni strauji mainīt nedrīkst!Pēc tam būtu vēlams periodiski pievienot labvēlīgās baktērijas ("tetra safe start" vai citas).Tīrīt bez drastiskām ūdens maiņām,ja nepieciešams, vairākas reizes nedēļā ,sekojot ūdens parametriem. Par barošanu -ieteiktu variēt barību,pārmaiņus sausajai barībai dot dabīgo saldēto barību zivīm (odu kāpuri,koretra ,dafnijas utt).

Sveiki, man ir 160l akvārijs, kurā dzīvo ancistrs, sinodontis, vēl viens sams-neatceros kā sauc, bet miermīlīgais,tad vēl ir 4 skalarijas. Gribētos ielaist vēl pāris košas zivtiņas, tik nezinu ko. Zoo veikalā teica ka varētu ņemt vēl barbusus vai skepnesus. Ko jūs ieteiktu?

Labdien,varat pievienot gan šķēpnešus ,gan molinēzijas vai pecīlijas,barbes teorētiski var,bet starp viņām nereti gadās arī agresīvāki eksemplāri ,kuri var apgraust citam zivīm spuras.

Sveiki, vai akvārijs leddy aquael 40 (25l) ir piemērots vienam aksolotlam?

Labdien,viennozīmīgi 25l tilpums šim dzīvniekam ir par mazu.Ieteiktu no 60l un vairāk.

Labdien! Jau kādu mēnesi man ir 9L akvārijs ar gailīti. Pēc pārdevēja instrukcijām tīru akvāriju reizi nedēļā, baroju reizi dienā pa 3 graudiņiem Bettagran sauso barību. Pie ūdens maiņas, zivtiņu ar to pašu akvārija ūdeni pārlieku citā traukā. Cītīgi mazgāju visu akvāriju, grunti, dekorus. Kad pildu jaunu ūdeni, pievienoju kondicionieri un atstāju nostāvēties istabas temperatūrā. Ūdens temperatūra vidēji 23-26 grādi. Jau kādu nedēļu novēroju, ka zivtiņai uz pieres ir diez gan paliels gaišs plankumiņš. Ļoti uztraucos vai nav inficējies. Pati zivtiņa ir aktīva, ēd kā parasti. Taču neliek mieru tas plankumiņš. Pievienoju arī bildi. Kāda varētu būt vaina?

Labdien,uzrakstiet man lūdzu sīkāk par to kā tīrat akvāriju,kādu daļu akvārija ūdens vienā tīrīšanas reizē Jūs nomainat?Akvārijā jācenšas izveidot bioloģisko līdzsvaru-zivtiņam veselīgu vidi,tas notiek pakāpeniski ,savairojoties nepieciešamajam baktērijām,ja Jūs maināt visu ,vai gandrīz visu ūdeni tas nevar notikt.Iespējams, ūdens parametri un ķīmiskais sastāvs Jūsu akvārijā ir tik svārstīgs ka rada stresu un līdz ar to veselības problēmas zivij.

Man ir viens tāds jautājums mums ir viena Mollija zivtiņa un otrā ir orandžmelnā zivtiņa bet tgd pamanīju ka viņai tāds liels vēders varbūt vēdera ir mazas zivtiņas iekšā ? Vai kaut kas kaiš zivtiņai?

Labdien,bildīte ir ļoti neskaidra,bet var saprast ka attēlā redzamā zivtiņa ir zivju mātīte,līdz ar to, ir iespējams ka viņas vēderiņā attīstās mazuļi.

Labdien! Vēlēs iegādāties akvāriju, kurā varētu turēt zivis! Diemžēl zināšanas par šo.man ir 0 tāpēc vēlējos jautāt kāds būtu labs interneta avots, kur varētu izlasīt visu par akvāriju kopšanu uzturēšanu! Zivīm kuras labāk turēt kādos akvārijos ?

Labdien,diemžēl latviešu valodā neko vērtīgu ieteikt nevarēšu :),ja ir iespēja lasīt krieviski -palasiet šeit 

Аквариум для начинающих - Аква Лого

www.aqualogo.ru 

Labdien!Man akvāris ir jau 8 gadi bet tagad visas zivis viena pēc otras mirst nost,kas varētu but par vainu?75 litri 5 mazas tropiskas zivis.Kas tam varētu būt par vainu?

Labdien,lai es varētu Jums atbildēt ,atsūtiet lūdzu akvārija fotogrāfiju un sīki aprakstiet kad un kā sākās problēmas,vai ievietojat akvārijā ko jaunu -zivi,augu?

 

 

 

Labdien, man pirms mēneša akvārijā parādījās gūpiju mazuļi. Es tos ieliku baby boxā un vairākas reizes dienā baroju tos ar sasmalcinātu zivtiņām paredzētu barību. Katru dienu tīru baby boxu! Vēlējos uzzināt vai mēnešu veciem gūpiju mazuļiem nav jāparādās krāsai? Mani gūpiju mazuļi ir caurspīdīgi un diezgan mazi! Kāpēc tā? Nevaru tos ielikt arī lielajā akvārijā, jo tad lielās zivis tos apēdīs! Ko man darīt? Paldies!

Labdien,barojot tikai ar sauso barību zivtiņas aug un attīstās lēnāk,ieteiktu iegādāties saldētu ciklopu (pieejams Dino Zoo veikalos un ir ļoti smalkas faktūras),un pārmaiņus barot arī ar to.Mēneša vecumā jau vajadzētu sakt parādīties dzimumatšķirībām un krāsai,bet tas var notikt arī vēlāk.

Man ir 72L akvārijs. Divas pilis. Divi mākslīgie augi. Kādas zivis izvēleties ar kurām būtu vismazākā ķēpa. Un cik zivis var likt uz šādu akvāriju lai viņas neēstu viena otru nost. Un cik bieži jātīra

Labdien,akvārijs ir jātīra 1x nedēļā (1/3 tilpuma ūdens maiņa,grunts tīrīšana ar sifonu,filtra tīrīšana).Uzmanību un kopšanu prasa pilnīgi visas zivis.Lai Jums būtu vieglāk pieņemt lēmumu, ieteiktu apmeklēt zooveikalu ar lielu zivju izvēli un dzīvē apskatīt zivis.Tur Jūs varēsiet iegūt izsmeļošu informāciju tieši par tām zivīm kuras Jums iepatiksies :).

Labdien, man ir 1 gailītis, 2 molinēzijas un 2 pecīlijas, 3 sami. Akvārijā ir 105 litri ūdens un dzīvie augi. Pamanīju, ka molinēzijām patīk ieķerties gailītim astē un noplūkāt viņam spuras! Gailītis labi ēd, aktīvi peld un dažreiz arī pabaida pecīlijas! Kā man rīkoties, lai dzīvdzemdētājas neaiztiktu gailīti? Pašlaik viņu esmu ievietojusi baby boxā, lai ataudzētu astīti. Paldies

Labdien,ja molinēzijas ir sākušas plūkāt cīnītajzivtiņai (gailītim) spuras ,tad to "atmācīt" diez vai izdosies,var protams cerēt ka viņām tas apniks...bet visticamāk Jums nāksies turēt zivtiņu atsevišķi.