Rezultāti

#akvarijaiekartosana (25 ieraksti)

Filtrs 25 l akvārijā.

Cik bieži jātīra filtrs 25l akvārijā?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,vadoties no filtra darbspējas,atkarībā no zivtiņu daudzuma un piesārņotības,1x nedēļā vai biežāk.

Sieksta akvārijā.

Sveiki! Aptuveni 3 mēnešus atpakaļ jūsu veikalā nopirku siekstu (mopani). Veikala darbiniece, kura apgalvoja, ka ir zinoša šajos jautājumos, informēja, ka sieksta ir gatava likšanai akvārijā, bet pirms tam derētu diennakti paturēt ūdenī, lai iziet visa sarkani-brūnā “krāsa”. Siekstu turēju ūdenī divas diennaktis, jo ūdens turpināja krāsoties. Vēlāk ievietoju siekstu akvārijā. Pāris dienas vēlāk pamanīju, ka sieksta izskatās bāla un gluma, izvilku ārā, smirdēja pēc kanalizācijas un kaut kā beigta. Uzreiz veicu visus tīrīšanas pasākumus akvārijā, ūdens maiņas utt. Zivis necieta. Siekstu rūpīgi nomazgāju un ar tīru birstīti nokasīju visu glumo un duļķaino. Pēc tam siekstu divas dienas pēc kārtas vārīju sālsūdenī pa ~8 stundām. Pēc vārīšanas siekstu pārliku uz bļodu, kur tā nostāvēja divas nedēļas. Ūdens bļodā tika mainīts divas reizes dienā. Pēc divām nedēļām bija sajūta, ka siekstu akvārijā likt ir droši un viss sliktais ir “izvārīts”, izmērcēts utt., bet aptuveni nedēļu vēlāk sieksta atkal palika balta un gluma. Nezinu, vai tam ir liela nozīme, bet akvārijs ir 110 litri, dzīvo 3 helēnas, pāris neoni, padsmit pecīlijas un ir ļoti daudz dzīvo augu, temperatūra +26-28c, ir filtrs, akvāriju tīru reizi divas nedēļās un gaisma ir ieslēgta vidēji 10 stundas diennaktī. Kāds ir iemesls tam, kāpēc siekstai nesanāk sadraudzēties ar manu akvāriju? Būšu ļoti pateicīga par atbildi!

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,būtu jauki, ja Jūs atsūtītu akvārija foto un siekstas.Aprakstiet arī cik bieži un ar kādu barību barojat zivis.Temperatūru labāk būtu uzturēt ap +25 grādi,un akvāriju tīrīt 1x nedēļā :).Paldies!

Cīnītājzivtiņa.

Labdien .Jautājums par parasto Gailīti , kādi dzīvošanas apstākļi viņam būtu vispiemērotākie? Vai ir vajadzīgs tikai parastais ūdens filtrs vai labāk tāds kas dzen burbulīši? Cik ilgi ir vajadzīgs ieslegts papildus akvārija apgaismojums ?vai ir normāli ,ja gailītis daudz laika pavada gruntī,paslēpies dzīvajās ūdens zālēs/mājiņā vai akvārijā dibenā/akmeņos? Paldies jau iepriekš .

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,cik man zināms tagad visiem iekšējiem filtriem ir papildus gaisa padeves funkcija, cīnītājzivtiņai tas gan nav būtiski.Gaismai nevajadzētu degt ilgāk par 8h.Ja zivs ir visu laiku noslēpusies tad vai nu jūtas slikti,vai ir kāds faktors kas rada stresu un liek baidīties un slēpties.Atsūtiet zivs un akvārija fotogrāfijas-paskatīšos.Paldies.

Ancistrussams.

Sveiki! Vēlos iegādāties Ancistrus albīno samiņu, kādi būs viņam nepieciešamie apstākļi? (piem, akvārija tilpums, barības veids un viss cits, ko man vajadzētu zināt? :) Kurā akvārija daļā šis sams dzīvos un kāpēc? Vai to ir iespējams turēt kopā ar citām zivīm, gliemjiem? Kādas ir attiecības ar augiem? Kāda vispār ir šīs zivs uzvedība, "rakstura iezīmes"? Liels paldies par atbildēm jau iepriekš! :))

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,šī zivtiņa specifiskus apstākļus neprasa,tomēr akvārija tilpumu ieteiktu no 50 l,samiņš var izaugt līdz 15 cm,un Jūs noteikti vēlēsieties pievienot akvārijā vēl zivis.Ar citām zivīm sadzīvo labi,nav agresīvs.Ir gadijumi kad mēdz augiem grauzt jaunās lapiņas,tādēļ akvārijā ieteicama  koka sieksta (dabīgs koka dekors),kura kalpos gan kā slēptuve gan "rubināmais materiāls" + papildbarība,koka sieksta satur vielas kas vajadzīgas šo samiņu organismiem.Barošana-speciālās samu tabletes.Zivtiņa pārvietosies pa visu akvāriju,bet noteikti atradīs sev arī kādu konkrētu vietu kurā uzturēsies biežāk,jo būtībā visas zivis ir teritoriālas:).

Cīnītājzivtiņa.

Labdien! Vēlos iegadāties zivtiņu gailīti jau 27.martā. Vai varat lūdzu iztāstīt ko darīt lai gailītis justos ērti jaunajās mājās?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,vai akvārijs jau ir iekārtots?Ja nē,tad pareizi būtu vispirms iegādāties akvāriju(mans ieteikums būtu sākot no 10 litriem tilpumā) ,ievietot dekorus,grunti un aprīkojumu (sildītājs,maziņš filtriņš),ieliet ūdeni un ļaut akvārijam dienu "padzīvot"un tad vest zivtiņu uz jau iekārtotu mājvietu.Zivtiņa jutīsies labi ja akvārijā būs slēptuve kur atpūsties,tiks uzturēta piemērota ūdens temperatūra ap +25 grādiem,akvārijs tiks regulāri tīrīts (vismaz 1X nedēļā),tiks dota piemērota barība.Lai izdodas!

30l akvārijs 2.

Sveiki! Atbildu uz jūsu jautājumiem par 30l akvāriju un par to.Akvārijs - Tetra AquaArt Explorer 30l un tur ir gan gaisma LED un filtrs un man jau ir zivis-Gailītis,2gūpijas,MACROPODUS OPERCULARIS,XIPHOPHORUS HELLERI un kādus dzīvos augus jūs iesakāt turēt un vēl viens jautājums vai šādā akvārijā varētu turēt Betegera pundurvardīte (HYMENOCHIRUS SP. BOETTGERI)? Paldies!:)

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,akvārijs ir maziņš ar augiem nepielāgotu apgaismojumu,tādēļ ieteiktu mazprasīgus augus kā  microsorum pteropus,var meiģināt arī kādu mazo formu valisnēriju (valisneria asiatica).Par vardīti-ir iespēja ka macropodus var nodarīt tai pāri.

30l akvārijs.

Sveiki! Man ir 30l akvārijs un man ir vidēji smalka grunts un man ir visslielākais jautājums ir, kādus dzīvos augus var turēt akvārijā, ja filtrs ir virs ūdenslīmeņa un ir neliela straume.:)

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,kāds augstums ir Jūsu akvārijam?Un kāds būs apgaismojums?30 litros sevišķi izvērsties nevarēs...Tad vēl ir jautājums kādas zivtiņas plānojat turēt.Gaidu atbildes:).Paldies.

Iekšējā filtra iegrime akvārijā.

Labdien, Vēlos noskaidrot, vai esmu parezi ievietojusi filtru akvārijā. Vai ūdenim jātek ar strūkliņu virs virsmas(kā no krāna, tā veidojas vairāk burbulīšu), vai jābūt tomēr zem ūdens(straumīti var redzēt, ūdens viļņojas, bet burbulīšu nav tik daudz). Pievienoju bildi. Akvārija 25l tilpumā. Filtrs Tetra IN 300 Plus Un, vai šādā akvārijā, līdzās gailītim vai turēt vēl citas zivtiņas. Paldies!

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,filtra korpusam jābūt zem ūdens,jo filtra motoriņš tādā veidā dzesējas.25 l akvārijā varat turēt vēl kādu gliemezi un nelielu skaitu maza izmēra zivtiņas.