Rezultāti

#gailitiszivtina (49 ieraksti)

Apaļš akvārijs.

Labdien, vēlamies iegādāties mazu zivtiņu apaļā akvārijā, kāda zivtiņa vis labāk iedzīvotos parastā, apaļā akvārijā?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,jautājums - kāds tilpums būs šim traukam?Ja vispārēji,tad šādos akvārijos ir grūti ievietot akvārija tehnisko aprīkojumu un tie parasti ir maza tilpuma,tādēļ gandrīz vienīgais iemītnieks varētu būt cīnītājzivtiņa (gailītis).

Cīnītājzivtiņa.

Labdien .Jautājums par parasto Gailīti , kādi dzīvošanas apstākļi viņam būtu vispiemērotākie? Vai ir vajadzīgs tikai parastais ūdens filtrs vai labāk tāds kas dzen burbulīši? Cik ilgi ir vajadzīgs ieslegts papildus akvārija apgaismojums ?vai ir normāli ,ja gailītis daudz laika pavada gruntī,paslēpies dzīvajās ūdens zālēs/mājiņā vai akvārijā dibenā/akmeņos? Paldies jau iepriekš .

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,cik man zināms tagad visiem iekšējiem filtriem ir papildus gaisa padeves funkcija, cīnītājzivtiņai tas gan nav būtiski.Gaismai nevajadzētu degt ilgāk par 8h.Ja zivs ir visu laiku noslēpusies tad vai nu jūtas slikti,vai ir kāds faktors kas rada stresu un liek baidīties un slēpties.Atsūtiet zivs un akvārija fotogrāfijas-paskatīšos.Paldies.

25l akvārijā parādās aļģe.

Vēlreiz par aļģu veidošanos - 25l akvārijā apgaismojums ir led, tas ir ieslēgts pa dienu apm. 12h(no 8:00-20:00), pa nakti izslēdzam. Zivis(gailītis un neoni) tiek barotas ar universālo barību katru dienu no rīta. Sākotnēji domājām, ka devām par daudz un pārpalikums izšķīda un veidojās nogulsnes. Akvāriju iztīrījām, barību dodam mazāk(cik var paņemt starp 2 pirkstiem), bet redzam , ka jau diezgan drīz aļģes atkal sāk veidoties. Kas ir nepareizi? Ko darīt?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien.Samaziniet gaismas režīmu līdz 8h.Ja neoni ir pieauguši tad barojiet 1x divās dienās ar tādu barības daudzumu, lai tas 5 min laikā tiek apēsts pilnībā.Redzot ka aļģe sāk augt ,meiģiniet to mehāniski izņemt uzreiz un nedaudz nomainīt ūdeni.

25l akvārijā parādās aļģe.

Labdien! Akvārijs 25l ar filtru, tajā apm1,5 mēn ilgi dzīvo gailītis un 4 neoni. Ūdens tiek mainīts apm.1/3 no apjoma 1x nedēļā. Ūdeni pirms tam 1-2 dienas nostādinām. Bet pēdējā laikā redzams, ka dekoratīvie (mākslīgie) augi, gliemežvāki un akmeņi paliek brūni- tā kā nosūb. Kas tas varētu būt? Kas pie vainas? Kāpēc tas notiek? Ko vajadzētu darīt? Vai tas kaitē zivīm? Paldies jau iepriekš! Pievienoju bildi. Var redzēt, ka stikla bumbas ir nosūbējušas , augam arī tādas brīnas maliņas un priekšpusē gliezežvāka augšpuse ir brūna, kas pirms tam bija balta.

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,tā ir aļģe,zivīm nav kaitīga un tas ka tā paradās zināmā mērā ir norma.Ūdeni nostādināt nav nepieciešams ilgāk par 12h :).Kāds Jūsu akvārijā ir gaismas režīms?Cik h ir ieslēgts apgaismojums?Tas ir led vai dienasgaismas?No dekoriem aļģi var nomazgāt mehāniski,var lietot pretaļģu preparātus,bet labākais variants ir atrast iemeslus kapēc aļģe sāk pastiprināti augt,un novērst tos.Aprakstiet arī zivju barošanas režīmu-cik bieži un ar ko barojat. Paldies.

Cīnītājzivtiņa.

Labvakar! Man ir 3 akvāriji un katrā akvārijā ir pa 1 gailītim. 2 akvārijos ir aptuveni 9 l bet vienā ir aptuveni 4 l. Visiem akvārijiem ir neīstie augi un katram ir pa mājiņai. Es katras zivtiņas akvāriju mazgāju 1-reiz nedēļā (varbūt dažreiz iekavēju dažas dienas) un katram akvārijam ir savs, atsevišķs sūklītis, taču visas trīs es ņemu ar vienu un to pašu tīkliņu. Es sāku viņām dot arī speciālos vitamīnus, kurus esot jādod 1-reiz mēnesī un es tos iedevu tikai 1 reiz - 5. martā. Man ir aizdomas, ka viņa sliktais veselības stāvoklis varbūt ir no vitamīniem. Pirms aptuveni 3 dienām Vienam no gailīšiem (kurš dzīvo 9 l akvārijā) pazuda ēstgriba un jau nākamajā dienā viņa spuriņas bija salipušas kopā un viņš bija kļuvis daudz mazkustīgāks. Ap žaunu rajonu parādijās sarkani plankumi. Es pamanīju arī to, ka viņš var pēkšņi palikt ļoti aktīvs (kas ir ļoti raksturīgi viņam) un pēkšņi aizmigt tā, ka akvārija maza pabīdīšana vai klauvēšana viņu nevar pamodināt. Vēlāk es pamanīju, ka viņa astes galiņi sāk palikt sarkani... Viņam agrāk bija parādijies mazs pūslītis ap vienu aci, taču mana mamma teica, lai es nesatraucos un arī neizskatijās, ka viņam ir palicis grūtāk dēļ šī pūslīša... Taču tagad man ir tāda sajūta, ka visu viņa ķermeni ir pārņēmis šis "pūslītis".Tagad viņš jau 3. dienu nav ēdis un es izmēģinājos visādi viņam iebarot barību- runāju ar viņu, ar tīkliņu ieliku viņu tīrā, siltā ūdenī un tur mēģināju iebērt graudiņus, bet nekā. Varbūt viņš apēda tikai 1 graudiņu. Aizmirsu pateikt! Viņš pie manis ir jau no pagājušā gada 30. jūnija, tātad nepilnus 9 mēnešus. Vai viņam ir kāda slimība? Ja jā, vai to var ārstēt un mani ļoti satrauc viņa ēšanas trūkums. Kā arī, es uztraucos, ja pie vainas ir vitamīni, vai tie varētu skart arī pārējās 2 zivitņas? Jau iepriekš pateicos par atbildi un, cerams, kādu noderīgu ieteikumu.

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,zivtiņa izskatās bēdīgi,bet slimību pazīmes neredzu,atrakstiet pa soļiem kā Jūs tīrat savus akvārijus.Vitamīni ja tiek lietoti pareizi,neko ļaunu nodarīt nevar.Atsūtiet ,lūdzu vēl fotogrāfijas,velams visu trīs zivju,un vitamīnu nosaukumu.Barot nevajag! 

30l akvārijs 2.

Sveiki! Atbildu uz jūsu jautājumiem par 30l akvāriju un par to.Akvārijs - Tetra AquaArt Explorer 30l un tur ir gan gaisma LED un filtrs un man jau ir zivis-Gailītis,2gūpijas,MACROPODUS OPERCULARIS,XIPHOPHORUS HELLERI un kādus dzīvos augus jūs iesakāt turēt un vēl viens jautājums vai šādā akvārijā varētu turēt Betegera pundurvardīte (HYMENOCHIRUS SP. BOETTGERI)? Paldies!:)

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,akvārijs ir maziņš ar augiem nepielāgotu apgaismojumu,tādēļ ieteiktu mazprasīgus augus kā  microsorum pteropus,var meiģināt arī kādu mazo formu valisnēriju (valisneria asiatica).Par vardīti-ir iespēja ka macropodus var nodarīt tai pāri.

Iekšējā filtra iegrime akvārijā.

Labdien, Vēlos noskaidrot, vai esmu parezi ievietojusi filtru akvārijā. Vai ūdenim jātek ar strūkliņu virs virsmas(kā no krāna, tā veidojas vairāk burbulīšu), vai jābūt tomēr zem ūdens(straumīti var redzēt, ūdens viļņojas, bet burbulīšu nav tik daudz). Pievienoju bildi. Akvārija 25l tilpumā. Filtrs Tetra IN 300 Plus Un, vai šādā akvārijā, līdzās gailītim vai turēt vēl citas zivtiņas. Paldies!

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,filtra korpusam jābūt zem ūdens,jo filtra motoriņš tādā veidā dzesējas.25 l akvārijā varat turēt vēl kādu gliemezi un nelielu skaitu maza izmēra zivtiņas.

Cīnītājzivtiņa.

Labdien! Pie mums mājās dzīvo gailītis. Nu jau 3 mēnešus, mazā 7 l akvārijā. Pāris dienas nu jau slēpjas zem mākslīgā ķerpja un spuriņas izpūrušas. Kā noskaidroju bērni bija ķēruši aiz astes lai papētītu un liktu atpakaļ. Kaut gan pirms tam runājām, ka ar rokām neaiztiksim. :( skumji.. Žēl tagad skatīties - no drošas un skaistas zivs - palikusi bailīga, slēpjas un astes spuras ir sadriskātas... Vai viņa psiholoģiski atveseļosies un kā to veicināt? un vai šāds spuru izskats saglabāsies līdz mūža galam? Paldies!

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,spuras ataug :),ja zivij nav traumēti  iekšējie orgāni tā atveseļosies,ja nodrošināsiet viņai pareizu kopšanu un drošu vidi.