Siāmas cīnītājzivs – gailītis
Siāmas cīnītājzivs – gailītis

Viena no interesantākajām akvārija zivtiņām ir Siāmas cīnītājzivs, kas plašāk pazīstama ar nosaukumu – gailītis. Par to, ko jāņem vērā, to iegādājoties turēšanai akvārijā, plašāk stāsta Dino Zoo ihtioloģe Aija Kalnīte.

Vairāk
Akvārija izvēle un ierīkošana
Akvārija izvēle un ierīkošana

Pētījumi liecina, ka akvārijiem piemīt nomierinoša iedarbība. To vērošana, pateicoties ūdens dziednieciskajām īpašībām, mazina stresu un trauksmi, kā arī palīdz atslābināties. Padomus akvārija ierīkošanā un uzturēšanā sniedz “Dino Zoo” ihtioloģe Aija Kalnīte.

Vairāk
 Akvāriju pasaule
Akvāriju pasaule

Mājas akvārijs un eksotiskās zivtiņas nav tikai aizraušanās. Jebkurš akvārijs dod iespēju audzēt ne tikai populārākās zivtiņas, bet arī audzēt retu, dabā izzūdošu sugu pārstāvjus. Nereti zinātnisko centru, laboratoriju un publisko akvāriju ūdens tilpnēs mītošās zivju populācijas ļauj atjaunot dabā izmirstošu, vai pilnībā iznīcinātu sugu.

Vairāk
 Akvārija ierīkošana un noformējums
Akvārija ierīkošana un noformējums

Kad akvārijs uzstādīts, sākas viena no radošākajām stadijām – noformējums. Tāpat kā akvāriju tipi, arī noformējumi atšķiras un katrs kalpo savam mērķim. Visus izejmateriālus var iegādāties  zooveikalā. Neatkarīgi no stila, Jums vajadzēs grunti, lielākus un mazākus akmeņus, kā arī citus šim nolūkam paredzētos dekoratīvos  materiālus.

Vairāk
Akvārija aprīkojums
Akvārija aprīkojums

Pirms zivju un citu akvārija iemītnieku iegādes, Jums jāiegādājas visi nepieciešamie piederumi, lai nodrošinātu akvārija iemītnieku labsajūtai nepieciešamo vidi.

Vairāk
 Akvārija tīrīšana
Akvārija tīrīšana

Akvārijs jātīra regulāri, proti, reizi nedēļā mainot 1/3 no ūdens, ar sifonu tīrot grunti un izskalojot filtru. Tā var izvairīties no problēmām kas saistītas ar akvārija piesārņošanos. 

Vairāk
Barošana
Barošana

Tāpat kā citiem mugurkaulniekiem, arī zivīm ir nepieciešami ogļhidrāti, minerāli, vitamīni, tauki, proteīni un ūdens. Labākais veids, kā nodrošināt zivis ar šīm vielām, ir barot tās ar dažādu labas kvalitātes barību.

Sausās pārslas jādod zivīm, kuras ēd barību no ūdens virsmas (piemēram, zelta zivtiņas), barības graudiņi - zivīm, kas spēj barību uzlasīt no grunts, un dzīvā barība - zivīm, kas barojas vidējos slāņos.

Vairāk