Atpakaļ

Kā izvēlēties sunim piemērotu apģērbu?

Rudenī, kad gaisa temperatūra kļūst aizvien zemāka un palielinās nokrišņu daudzums, vērts padomāt par laikapstākļiem atbilstošu apģērbu arī suņiem. Ieteikumos, kā pareizi izvēlēties mīlulim piemērotu apģērbu, dalās Dino Zoo suņu skolas vadītāja Tatjana Bodricka un Dino Zoo suņu preču speciāliste Jūlija Koreņa.

Izvēloties dzīvniekam apģērbu, jāatceras, ka tas sunim nav tikai aksesuārs. Apģērbu jāizvēlas ar noteiktu mērķi – pasargāt suni no aukstuma vai mitruma un dubļiem, vai abiem kopā. Tāpat jāpievērš uzmanība, vai suns izvēlētajās drēbēs jūtas ērti un spēj viegli un brīvi pārvietoties. Lai par to pārliecinātos, ieteicams dzīvniekam paredzēto apģērbu pirms tā iegādes piemērīt, uz veikalu dodoties kopā ar mīluli. Jāpiebilst, ka tikpat svarīgi kā apģērbs ir arī suņu zābaciņi un zeķītes. Tie pasargā dzīvnieku gan no aukstuma, gan sāls radītā kairinājuma, kas var radīt sāpīgas brūces uz ķepu spilventiņiem. Tie ir īpaši noderīgi pilsētā dzīvojošiem suņiem, kam gada aukstajā sezonā ir tieša saskare ar sāli.

“Mājdzīvnieka apģērbs padarīs pastaigas patīkamākas ne tikai sunim, bet arī tā saimniekam, jo mīluli būs vieglāk sakopt, atgriežoties mājās. Tāpat rudens ir arī īstais laiks, lai iegādātos siltāku apģērbu, kas noderēs garākām pastaigām aukstajos ziemas mēnešos,” stāsta Jūlija.

Ja apģērbu plānots iegādāties bez suņa, dodoties uz veikalu, ir svarīgi zināt mīluļa mērus. Lai noteiktu sunim atbilstošāko apģērba izmēru, jānosaka tā muguras garums, mērot to no kakla pamatnes līdz astes sākumam. Tāpat jānosaka arī krūšu un kakla apkārtmēru, mērījumu veicot ķermeņa platākajās vietās, kā arī vidukļa apkārtmēru, to nosakot vēdera slaidākajā daļā. Šie rādītāji ļaus iegādāties piemērota izmēra apģērbu. Ja plānots iegādāties kombinezonu ar starām, jāizmēra arī ķepu garumu. Apģērbu ieteicams iegādāties ar četru līdz piecu centimetru rezervi, tā nodrošinot dzīvniekam lielāku kustību brīvību un komfortu.

Suņiem pieejamais apģērbu sortiments ir ļoti plašs. Tirdzniecībā ir gan krekliņi un džemperi, gan jaciņas, lietusmēteļi un mēteļi. Daudzas drēbītes ir ar gaismu atstarojošiem elementiem un spilgtās krāsās, lai suns uz ielas būtu labāk pamanāms. Savukārt lielākai dzīvnieka drošībai pastaigas laikā sunim var iegādāties arī atstarojošu vestīti,” iesaka Jūlija.

Jāpiebilst, ka apģērbs nav vajadzīgs visiem suņiem. Nav jāģērbj to šķirņu suņus, kam ir biezs apmatojums, piemēram, špicus, haskijus un čau – čau, jo to kažoks ziemā pasargā suni no aukstuma un vasarā – no karstuma. Siltais apģērbs ir nepieciešams gludspalvainiem suņiem un suņiem bez pavilnas – Džeka Rasela terjeriem, franču buldogiem, dobermaņiem, levretēm, dalmāciešiem, kā arī dekoratīvajām šķirnēm – čicauvām, Jorkšīras terjeriem un Ķīnas cekulainajiem suņiem. Šo šķirņu suņi ir jutīgi pret zemu temperatūru, tāpēc, dodoties pastaigās rudenī un ziemā, tos obligāti jāapģērbj.

Arī aktīviem suņiem, neraugoties uz to, ka tie ir garspalvaini, rudenī un pavasarī, kad laiks ir slapjš un dubļains, var iegādāties kombinezonus, kas pasargā suni no mitruma un netīrumiem. Tā suni nevajadzēs pēc katras pastaigas mazgāt un žāvēt,” iesaka Tatjana.

al

“Apģērbu izvēloties, jāpievērš uzmanība materiāla kvalitātei, kā arī, ja suns ir garspalvains, labāk izvēlēties apģērbu ar pogām, nevis rāvējslēdzēju, lai aizdares vietā nejauši neplēstu sunim spalvu. Svarīgi ir arī tas, lai apģērba materiāls būtu atbilstošs laikapstākļiem. Siltumu nodrošinās adīti džemperi, jakas, vestes un kombinezoni, taču tos nevajadzētu vilkt mitrā laikā, lai suns nepaliktu slapjš, nenosaltu un nesaaukstētos. Savukārt no mitruma un dubļiem dzīvnieku pasargās ūdensnecaurlaidīgi lietus kombinezoni un lietusmēteļi.”

Iegādājoties apģērbu savam mīlulim, aicinām apmeklēt Dino Zoo veikalus klātienē, kur sortiments ir daudz plašāks un ir iespēja piemērīt.

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

cik maksā grúminga pakalpojumi jorkšira terjeram?

Sakiet lūdzu cik maksā grúminga pakalpojumi jorkšira terjeram?

Atbild Grūminga speciālists,

Atbilde

Labdien!

Pilna apkope jorkšīras terjeram maksā 30-35 eur. Cena ir atkarīga no dzīvnieka stāvokļa, izmēra un uzvedības.

Vilka rīkle

Kas ir vilka rīkla? Vienai franču buldoga kucītei divi metieni un abos kucēni ar vilka rīkli? Vai tas iedzimsts, vai ir kādi pētījumi par šo tēmu?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Vilka rīkle ir augļa attīstības laikā nenoslēgušās cietās aukslējas. Iemesli tam var būt dažādi - gan ģenētisks, gan arī traucējumi attīstības procesā, kuriem, savukārt, arī var būt dažādi iemesli kā, piemēram, neatbilstošs uzturs mātei grūsnības laikā, stress u.c. faktori. 

Interesēties par padziļinātiem pētījumiem varat plaša profila medicīnisko pētījumu saitos. Kā piemēru varam ieteikt - pubmed.ncbi.nlm.nih.gov, www.sciencedirect.com u.tml.

Labdien! Mums ir Bernes ganu meitene 7g, nav bijuši kuceni. Tagad paņēmām 3men.berniti meitene. Mazā droša. Lielā nepieņem, diezgan agresīva. Kā viņam dabūt sadraudzību ,līdz pastāvēšanu bez agresijas

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Esam sagatavojuši ļoti labu rakstu par šo temu. Cerams ka noderēs :)

https://dinozoopasaule.lv/lv/ekspertu-padomi/suni/raksti/kad-gimene-ienak-vel-viens-suns-13958

Vai meitenes arī var kļūt par kinoloģi?

Vai meitenes arī var kļūt par kinoloģi

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Nosūtu Jums linku par kinologu kursiem :)

http://www.dogs.lv/lv/izglitiba/kinologijas-pamati/

 

cik maksā nodarbības?

Sveicinati, cik maksa nodarbibas?)))

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Ar nodarbību cenām var iepazīties šeit:

https://dinozoopasaule.lv/lv/sunu-skola/cenradis

 

Zobakmens uz zobiem

Labdien. Manai čivavai uz ilkņiem pie smaganām izveidojusies tāda, kā tumša līnija, kas neņemas nost tīrot, liekas ka tā līnija arī ir nedaudz "bedraina". Ko tas nozīmē? Šogad veica jau padziļinātu zbu tīrīšanu.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Attēlā redzamais aplikums ir zobakmens. Ja sunim jau ir bijis zobakmens, kas ir prasījis padziļinātu tīrīšanu, tad iespējams dzīvniekam ir nosliece uz zobakmens veidošanos. Kas nozīmē, ka pēc padziļinātas tīrīšanas zobi ir jāuzmana, un profilaktiski sunim var dot grauzt speciālus veterinārajās aptiekās nopērkamus gardumus zobakmens kontrolei un zobu higiēnas uzturēšanai. Var dot arī preparātus zobakmens mīkstināšanai kā, piemēram, "Plaque Off", lai pēc tam to būtu vieglāk mehāniski notīrīt. 

Suņa kastrācija

Manam sunim 11mēneši.Var kastret???Un vaij raksturs var izmainities??

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Jāņem vērā suņa šķirne - mazākas šķirnes suņus var kastrēt pat agrākā vecumā, lielākas šķirnes suņus, savukārt, vēlākā vecumā. Bet kopumā - jā, šajā vecumā var suni kastrēt. Pēc kastrācijas suns raksturā var palikt mierīgāks, jo zūd ar teritorijas iezīmēšanu, kucītes meklēšanu saistītā dominance, agresija u.tml. 

Suns neiet uz pavadas

Добрый день, купили той терьера, ему 8 месяцев. Он жил в частном секторе и сейчас проблема вывести его на проводке. Он за нами не идет, сидит до упора. По сути выгуливает он нас, а не мы его. Очень редко может пойти за нами на поводке. Можно ли его научить у ваших трениров? Сколько это будет стоить? И как часто и долго нужно учить? Так же он пуглив довольно и не знает команды ко мне. Но знает слово «место». Мы в Риге находимся. Спасибо

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iesaku Jums sākt apmeklēt individuālas paklausības nodarbības. Nodarbības laikā trenere palīdzes Jums tikt galā ar esošo situāciju. Nodarbības cena ir 30 eur.

Pieteikties nodarbībai var pa telefonu 29390650 vai pa e-pastu arena@dinozoo.lv

Vai uz suņu skolas paklausības grupu nodarbībām var nākt divi saimnieki vienam sunim vienā reizē?

Vai uz suņu skolas paklausības grupu nodarbībām var nākt divi saimnieki vienam sunim vienā reizē?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Jā, var. Ja tas netraucēs nodarbībai un citiem grupas dalībniekiem :) Jo ja tas otrais saimnieks ir bērns, tad ir jānovērte, vai bērns spēs nosēdēt stundu uz vietas vai neuzvesties skaļi.

Bīglu meitene (2 gadi), kastrēta, naktīs nokārtojas uz grīdas.

Labdien! Bīglu meitene (2 gadi), kastrēta, naktīs nokārtojas uz grīdas. Paladziņu, dvieļu, paklāju nav, visu dienu dzīvojas privātmājas pagalmā, pirms gulēšanas arī tiek izlaista ārā. Jau vairāk kā gadu guļ savā vietā, gultā nelaižam. Cita suņa, dzīvnieka nav. Viss vienmēr tiek satīrīts, izmazgāts ar tējaskoka eļļu. Ar veselību viss kārtībā. Kādēļ šāda uzvedība un kā to labot?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Ja ar veselību viss ir kārtībā, tād ir jāizvērtē vai viss ir kārtībā ar uzturu. Ja uzturā ir daudz šķidrums, tad protams ka suns gribēs nokārtoties. Ja suns ēd sauso barību vai saņem kārumus un no tiem pastiprināti gribās dzērt, tad šajā gadijumā suns arī gribēs nokārtoties.