Atpakaļ

Kā izvēlēties sunim piemērotu apģērbu?

Rudenī, kad gaisa temperatūra kļūst aizvien zemāka un palielinās nokrišņu daudzums, vērts padomāt par laikapstākļiem atbilstošu apģērbu arī suņiem. Ieteikumos, kā pareizi izvēlēties mīlulim piemērotu apģērbu, dalās Dino Zoo suņu skolas vadītāja Tatjana Bodricka un Dino Zoo suņu preču speciāliste Jūlija Koreņa.

Izvēloties dzīvniekam apģērbu, jāatceras, ka tas sunim nav tikai aksesuārs. Apģērbu jāizvēlas ar noteiktu mērķi – pasargāt suni no aukstuma vai mitruma un dubļiem, vai abiem kopā. Tāpat jāpievērš uzmanība, vai suns izvēlētajās drēbēs jūtas ērti un spēj viegli un brīvi pārvietoties. Lai par to pārliecinātos, ieteicams dzīvniekam paredzēto apģērbu pirms tā iegādes piemērīt, uz veikalu dodoties kopā ar mīluli. Jāpiebilst, ka tikpat svarīgi kā apģērbs ir arī suņu zābaciņi un zeķītes. Tie pasargā dzīvnieku gan no aukstuma, gan sāls radītā kairinājuma, kas var radīt sāpīgas brūces uz ķepu spilventiņiem. Tie ir īpaši noderīgi pilsētā dzīvojošiem suņiem, kam gada aukstajā sezonā ir tieša saskare ar sāli.

“Mājdzīvnieka apģērbs padarīs pastaigas patīkamākas ne tikai sunim, bet arī tā saimniekam, jo mīluli būs vieglāk sakopt, atgriežoties mājās. Tāpat rudens ir arī īstais laiks, lai iegādātos siltāku apģērbu, kas noderēs garākām pastaigām aukstajos ziemas mēnešos,” stāsta Jūlija.

Ja apģērbu plānots iegādāties bez suņa, dodoties uz veikalu, ir svarīgi zināt mīluļa mērus. Lai noteiktu sunim atbilstošāko apģērba izmēru, jānosaka tā muguras garums, mērot to no kakla pamatnes līdz astes sākumam. Tāpat jānosaka arī krūšu un kakla apkārtmēru, mērījumu veicot ķermeņa platākajās vietās, kā arī vidukļa apkārtmēru, to nosakot vēdera slaidākajā daļā. Šie rādītāji ļaus iegādāties piemērota izmēra apģērbu. Ja plānots iegādāties kombinezonu ar starām, jāizmēra arī ķepu garumu. Apģērbu ieteicams iegādāties ar četru līdz piecu centimetru rezervi, tā nodrošinot dzīvniekam lielāku kustību brīvību un komfortu.

Suņiem pieejamais apģērbu sortiments ir ļoti plašs. Tirdzniecībā ir gan krekliņi un džemperi, gan jaciņas, lietusmēteļi un mēteļi. Daudzas drēbītes ir ar gaismu atstarojošiem elementiem un spilgtās krāsās, lai suns uz ielas būtu labāk pamanāms. Savukārt lielākai dzīvnieka drošībai pastaigas laikā sunim var iegādāties arī atstarojošu vestīti,” iesaka Jūlija.

Jāpiebilst, ka apģērbs nav vajadzīgs visiem suņiem. Nav jāģērbj to šķirņu suņus, kam ir biezs apmatojums, piemēram, špicus, haskijus un čau – čau, jo to kažoks ziemā pasargā suni no aukstuma un vasarā – no karstuma. Siltais apģērbs ir nepieciešams gludspalvainiem suņiem un suņiem bez pavilnas – Džeka Rasela terjeriem, franču buldogiem, dobermaņiem, levretēm, dalmāciešiem, kā arī dekoratīvajām šķirnēm – čicauvām, Jorkšīras terjeriem un Ķīnas cekulainajiem suņiem. Šo šķirņu suņi ir jutīgi pret zemu temperatūru, tāpēc, dodoties pastaigās rudenī un ziemā, tos obligāti jāapģērbj.

Arī aktīviem suņiem, neraugoties uz to, ka tie ir garspalvaini, rudenī un pavasarī, kad laiks ir slapjš un dubļains, var iegādāties kombinezonus, kas pasargā suni no mitruma un netīrumiem. Tā suni nevajadzēs pēc katras pastaigas mazgāt un žāvēt,” iesaka Tatjana.

al

“Apģērbu izvēloties, jāpievērš uzmanība materiāla kvalitātei, kā arī, ja suns ir garspalvains, labāk izvēlēties apģērbu ar pogām, nevis rāvējslēdzēju, lai aizdares vietā nejauši neplēstu sunim spalvu. Svarīgi ir arī tas, lai apģērba materiāls būtu atbilstošs laikapstākļiem. Siltumu nodrošinās adīti džemperi, jakas, vestes un kombinezoni, taču tos nevajadzētu vilkt mitrā laikā, lai suns nepaliktu slapjš, nenosaltu un nesaaukstētos. Savukārt no mitruma un dubļiem dzīvnieku pasargās ūdensnecaurlaidīgi lietus kombinezoni un lietusmēteļi.”

Iegādājoties apģērbu savam mīlulim, aicinām apmeklēt Dino Zoo veikalus klātienē, kur sortiments ir daudz plašāks un ir iespēja piemērīt.

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Labdien, vai pekinas šķirnes suns aukstumā ir jāģērbj?

Labdien, vai pekinas šķirnes suns aukstumā ir jāģērbj? Sunim pagaidām 9 mēneši

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

LAbdien!

Šiem suņiem ir diezgan biezs kažoks, sakarā ar to apģerbs nav nepieciešams siltumām. Vienīgais varat iegādāties lietus mētelīti vai kombinezonu, lai slapjā laikā suns nāktu mājās sauss un tīrs :)

Šādos laika apstākļos ir jāpievērš uzmanību ķepu veselībai.

kādi būtu ieteikumi, lai suns sadraudzētos ar ziemu?

Labdien! Mūsu franču buldogs atsakās doties ārā sniegā. Ir metelītis, lai nesaltu, bet tāpat tālāk par kāpņu telpas durvīm nevēlas iet un velk atpakaļ mājās. Sunim 4 mēneši. Tā kā vēl mācu sunim nokārtoties ārā, kādi būtu ieteikumi, lai suns sadraudzētos ar ziemu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

LAbdien!

Nopērciet kucēnam siltās drēbes. Ejiet ļoti īsajā pastaigā. Paņemiet kaut ko gardu, lai novērst kucēna domas no ta ka ir auksti... 

Alerģija

Labdien, franču buldogam ir parādījušies sarkani pleķi , pumpas uz vēdera , vairāk padusēs. Arī tādi kā bumbulīši , vietām kreveles . Asaro acis , saprotu,ka tas ir no barības , kādu barību lietot? Kā barot ? Kucēns 5 mēneši

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Kucēns ir jāatrāda veterinārārstam-dermatologam. Tikai pēc dzīvnieka apskates var nozīmēt attiecīgu ārstēšanu un diētu. 

"Dino Zoo" klīnikā pieņem dermatologs, pie kura var pierakstīties, zvanot pa tālr. 67327923.

Urinācijas problēmas

Man ir franču buldoga meitenīte, pēc pāris dienām būs viens gads. Sāka raksties problēma viņa sāka čurāt manā gūltā, bet vecākiem nečurā. Ko mums darīt?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!


Iemesli čurāšanai gultā var būt dažādi. Tie var būt gan saistīti ar uzvedību, kā piemēram, tādējādi suns iezīmē teritoriju un parāda, ka ir svarīgs. Tāpat arī čurāšana gultā var parādīties stresa situācijās. Piemēram, suns ļoti pārdzīvo to, ka saimnieks ir prom, un sāk nokārtoties neadekvātās vietās.  Tādos gadījumos kā viens no risinājumiem būtu neatstāt suni tajā istabā, kur ir gulta, kurā viņš nokārtojas. Saimnieku prombūtnes laikā, lai sunim būtu vieglāk pārdzīvot šķiršanos, viņam var atstāt speciālu rotaļlietu, pildītu ar kārumiem. Tādā veidā suns būs aizņemts un viņam būs interesantāk pavadīt laiku, kamēr viņš ir viens pats mājās.

Svarīgi atcerieties, ka suns nekad neko nedara, lai atriebtos.

Iemesli čurāšanai neadekvātās vietās var būt saistīti arī ar dzīvnieka urīnceļu veselību, jo tādā veidā dzīvnieks signalizē, ka kaut kas nav kārtībā. Lai izslēgtu urīnceļu veselības problēmas, ieteicama ultrasonogrāfija urīnceļiem veterinārajā klīnikā. 

Kucēna iegāde

Labdien. Vēlētos noskaidrot vai šobrīd ir kādas audzētavas, kur var iegādāties franču buldoga kucēnus? Ir tik daudz pieejami sludinājumi ar kucēniem. Kā varētu zināt un pēc kā jāskatās, kam jābūt kucēniem pirms pirkšanas?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Lai Jūs iegādātos veselīgu, vakcinētu kucēnu un ar visiem nepieciešamajiem dokumentiem, pirms iegādes jāiepazīstas ar mājas (istabas) dzīvnieku pārdošanas, reģistrācijas un labturības noteikumiem. Tos var ērti pārskatīt šeit - https://latvija.lv/DzivesSituacijas/Maja-un-vide/Majdzivnieki_viss_par-viniem.

Informācija par  reģistrētajām šķirnes dzīvnieku audzētāju organizācijām atrodama lauksaimniecības datu centra tīmekļa vietnē - https://www.ldc.gov.lv/lv/majdzivnieku-organizacijas-un-audzetavas.

Veidojumi uz sāniem

Labdien, gribēju jums jautāt,man ir kucite viņai ir 12 gadi,jau kādu laiku viņai ir uzmetušies tādi bumbuļi,veidojumi abos sānos un vēl maziņš bumbulis uz purniņa ,nezinu kas tas varētu būt,ēd viņa ļoti labi,jūtas veselīgi,dzemdējusi nav,ko tādā situācijā darīt,jo tomēr viņa jau ir gados

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Sunīte būtu jāatrāda veterinārārstam-ķirurgam, lai apskatītu un novērtētu radušos veidojumus. Bez dzīvnieka apskates nav iespējams pateikt, kāda rakstura ir šie veidojumi. Ja uztraukumam nebūs pamata, tad tik cienījamā vecumā dzīvnieka profilaktiska apskate pie veterinārārsta jebkurā gadījumā būs lietderīga. 

Attārpošana

Cik ilgā laikā iedarbojas prettārpu tablete sunim?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Attārpošanas tablete savu iedarbību sāk, nokļūstot dzīvnieka zarnu traktā. 

Sunes grūsnība

Sveiki! Manai kucītei gandrīz 2 gadi un viņa saķērās 2 ar suņu puiku un tētis saka ka noteikti būs bērni tas notika apmēram pirms 3 nedēļām un man par to ir daži jautājumi pupiņi ir bišķīt lielāki bet es nezinu vai tā ir grūtniecība. 1. Cik ilga ir suņa grūtniecība? 2. Kā var zināt ka viņa ir tiešām grūsna? 3. Kā palīdzēt viņai? 4. Kā var atdzīvināt kucēnus ja viņi piedzimst nedzīvi? PS kucīte ir takšu jauktene un puisīts taksis bet pie vetārsta šobrīt nesanāk aizbraukt bet nākammēnes ir doma aizbraukt bet pagaidām es jums lūdzu padomu. Ar cieņu Beāte!

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Ne visās meklēšanās fāzes dienās sune var palikt grūsna. Ja nav notikusi apaugļošanās, tad 4-12 nedēļu laikā pēc meklēšanās var iestāties viltus grusnība, kad kucītes uzvedībā un ķermenī var novērot grūsnībai līdzīgas pazīmes, tostarp palielinātus piena dziedzerus. Tāpēc sunīte ir jāatrāda veterinārārstam.

Tomēr,ja pārošanās bijusi sekmīga un kucīte ir apaugļota, suņa saimnieki sākumā var nenovērot grūsnības pazīmes, jo daļa suņu tās neizrāda. Savukārt, ir kucītes, kurām var novērot apetītes zudumu, dažām novērojama arī vemšana. Un viņas var kļūt izvēlīgākas ēdienā. Pēc 20-30 grūsnības dienām var ievērot fiziskas izmaiņas kucītes ķermenī - viņai palielināsies vēdera apjoms un pakāpeniski palielināsies arī piena dziedzeri. Arī savā uzvedībā un gaitās viņa var kļūt mierīgāka. Sunes grūsnība parasti ilgst 60 - 65 dienas.

Precīzai grūsnības noteikšanai izmanto ultrasonogrāfiju, ko var veikt sākot ar 26. grūsnības dienu, un rentgenoloģisko izmeklēšanu, ko var veikt sākot ar 45. dienu.

Par sunīti rūpējaties, lai viņai ir ērti. Neatsakaties no ierastajām fiziskajām aktivitātām, pastaigām, taču suni nedrīkst arī pārslogot. Sunīte jābaro ar uzturvielu ziņā pilnvērtīgu barību. Grūsnības otrajā pusē ierasto sauso barību vajadzētu nomainīt pret grūsnām kucēm un kucēniem speciāli izstrādāto barību. Te gan jāvērtē, vai sunei jau nav liekais svars. Grūsni suņi jābaro pareizi un atbilstoši viņu kondīcijai, ko vislabāk ir izrunāt klātienē, kad ārsts var dzīvnieku apskatīt, kā arī klātienē var izrunāt ar dzemdību gaitu saistītos jautājumus.

Izsitumi sunim

Sveiki, man tāds jautājums. Jorkšīras terjers, 9 gadiņi, meitene, vēderu zonā parādījās maziņas tādas dzeltenīgas pumpiņas, četras, uz kājiņas un pie pupiņiem. No kā tas varētu būt? Paldies!

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Lai varētu pateikt, kas ir šie izsitumi un no kā tie varēja rasties, suni ir jāatrāda veterinārārstam, vēlams, dermatologam. 

 

Suns sācis dzert vairāk ūdeni

Suns(meitene) 4.gadi,pamainīju sauso barību. Barību miksēju,dodu gan sauso līdz 50gr.,gan vārītu gaļu (liellops,tītars).Kā sāku dot Neutered adult (Royal canin) tā sāka dzert 2× vairāk.Parasti dzēra līd 300 ml tagad līdz 700ml. Vēdera izeja normāla,čurā biežāk. Vai man būtu jāuztraucas vai jāpavēro vēl nedēļa? Paldies.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Ja sākāt suni barot tikai ar sauso barību, suns var sākt dzert vairāk ūdeni. Taču, ja izbarotais sausās barības apjoms nav mainīts, suni būtu ieteicams atrādīt veterinārārstam, lai noskaidrotu pastiprināto slāpju cēloni.