Atpakaļ

Kā izvēlēties sunim piemērotu apģērbu?

Rudenī, kad gaisa temperatūra kļūst aizvien zemāka un palielinās nokrišņu daudzums, vērts padomāt par laikapstākļiem atbilstošu apģērbu arī suņiem. Ieteikumos, kā pareizi izvēlēties mīlulim piemērotu apģērbu, dalās Dino Zoo suņu skolas vadītāja Tatjana Bodricka un Dino Zoo suņu preču speciāliste Jūlija Koreņa.

Izvēloties dzīvniekam apģērbu, jāatceras, ka tas sunim nav tikai aksesuārs. Apģērbu jāizvēlas ar noteiktu mērķi – pasargāt suni no aukstuma vai mitruma un dubļiem, vai abiem kopā. Tāpat jāpievērš uzmanība, vai suns izvēlētajās drēbēs jūtas ērti un spēj viegli un brīvi pārvietoties. Lai par to pārliecinātos, ieteicams dzīvniekam paredzēto apģērbu pirms tā iegādes piemērīt, uz veikalu dodoties kopā ar mīluli. Jāpiebilst, ka tikpat svarīgi kā apģērbs ir arī suņu zābaciņi un zeķītes. Tie pasargā dzīvnieku gan no aukstuma, gan sāls radītā kairinājuma, kas var radīt sāpīgas brūces uz ķepu spilventiņiem. Tie ir īpaši noderīgi pilsētā dzīvojošiem suņiem, kam gada aukstajā sezonā ir tieša saskare ar sāli.

“Mājdzīvnieka apģērbs padarīs pastaigas patīkamākas ne tikai sunim, bet arī tā saimniekam, jo mīluli būs vieglāk sakopt, atgriežoties mājās. Tāpat rudens ir arī īstais laiks, lai iegādātos siltāku apģērbu, kas noderēs garākām pastaigām aukstajos ziemas mēnešos,” stāsta Jūlija.

Ja apģērbu plānots iegādāties bez suņa, dodoties uz veikalu, ir svarīgi zināt mīluļa mērus. Lai noteiktu sunim atbilstošāko apģērba izmēru, jānosaka tā muguras garums, mērot to no kakla pamatnes līdz astes sākumam. Tāpat jānosaka arī krūšu un kakla apkārtmēru, mērījumu veicot ķermeņa platākajās vietās, kā arī vidukļa apkārtmēru, to nosakot vēdera slaidākajā daļā. Šie rādītāji ļaus iegādāties piemērota izmēra apģērbu. Ja plānots iegādāties kombinezonu ar starām, jāizmēra arī ķepu garumu. Apģērbu ieteicams iegādāties ar četru līdz piecu centimetru rezervi, tā nodrošinot dzīvniekam lielāku kustību brīvību un komfortu.

Suņiem pieejamais apģērbu sortiments ir ļoti plašs. Tirdzniecībā ir gan krekliņi un džemperi, gan jaciņas, lietusmēteļi un mēteļi. Daudzas drēbītes ir ar gaismu atstarojošiem elementiem un spilgtās krāsās, lai suns uz ielas būtu labāk pamanāms. Savukārt lielākai dzīvnieka drošībai pastaigas laikā sunim var iegādāties arī atstarojošu vestīti,” iesaka Jūlija.

Jāpiebilst, ka apģērbs nav vajadzīgs visiem suņiem. Nav jāģērbj to šķirņu suņus, kam ir biezs apmatojums, piemēram, špicus, haskijus un čau – čau, jo to kažoks ziemā pasargā suni no aukstuma un vasarā – no karstuma. Siltais apģērbs ir nepieciešams gludspalvainiem suņiem un suņiem bez pavilnas – Džeka Rasela terjeriem, franču buldogiem, dobermaņiem, levretēm, dalmāciešiem, kā arī dekoratīvajām šķirnēm – čicauvām, Jorkšīras terjeriem un Ķīnas cekulainajiem suņiem. Šo šķirņu suņi ir jutīgi pret zemu temperatūru, tāpēc, dodoties pastaigās rudenī un ziemā, tos obligāti jāapģērbj.

Arī aktīviem suņiem, neraugoties uz to, ka tie ir garspalvaini, rudenī un pavasarī, kad laiks ir slapjš un dubļains, var iegādāties kombinezonus, kas pasargā suni no mitruma un netīrumiem. Tā suni nevajadzēs pēc katras pastaigas mazgāt un žāvēt,” iesaka Tatjana.

al

“Apģērbu izvēloties, jāpievērš uzmanība materiāla kvalitātei, kā arī, ja suns ir garspalvains, labāk izvēlēties apģērbu ar pogām, nevis rāvējslēdzēju, lai aizdares vietā nejauši neplēstu sunim spalvu. Svarīgi ir arī tas, lai apģērba materiāls būtu atbilstošs laikapstākļiem. Siltumu nodrošinās adīti džemperi, jakas, vestes un kombinezoni, taču tos nevajadzētu vilkt mitrā laikā, lai suns nepaliktu slapjš, nenosaltu un nesaaukstētos. Savukārt no mitruma un dubļiem dzīvnieku pasargās ūdensnecaurlaidīgi lietus kombinezoni un lietusmēteļi.”

Iegādājoties apģērbu savam mīlulim, aicinām apmeklēt Dino Zoo veikalus klātienē, kur sortiments ir daudz plašāks un ir iespēja piemērīt.

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kā pieradināt kakāt ārā čivava PALDIES!

Labdien!Kā pieradināt kakāt ārā čivava PALDIES!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Pēc ēšanas, gulēšanas, spēlēšanas dodaties ar suni ārā. Kād nokārtosies, uzslavējiet.

kā pieradināt lai sunītis kakā ārā?

Lūdzu iesakiet kā pieradināt lai sunītis kakā ārā

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Pēc ešanas, spēlēšanas un gulēšanas dodaties ārā ar suni. Kad suns nokārtojās, uzslavējiet.

Vai ar suni drīkst apmeklēt pārtikas veikalu?

Vai ar suni drīkst apmeklēt pārtikas veikalu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Ja runā ir par dzīvnieku pārtiku un Dino Zoo veikalu tiklu, tad atbilde būs jā! Par cietiem veikaliem nevaram sniegt atbildi, jo šos noteikumus nosaka katra veikala administrācija.

Kucēna trauksme

Sveiki! Kā mazināt kucēna trauksmi dzirdot skaņas kāpņu telpā? Vēlos lai kucēns nereaģē uz katru skaņu, jo tas notiek arī naktī

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Katrs suns ir savādāks. Neredzot suni grūti ieteikt metodi, ar kuras palīdzību var atrisināt šo problēmu.

Droši varat pieteikties uz individuālo nodarbību zvanot pa telefonu 29390650 vai rakstot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Nodarbības notiek Krasta iela 52 un Stirnu iela 26.

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika