Atpakaļ

Kā izvēlēties sunim piemērotu apģērbu?

Rudenī, kad gaisa temperatūra kļūst aizvien zemāka un palielinās nokrišņu daudzums, vērts padomāt par laikapstākļiem atbilstošu apģērbu arī suņiem. Ieteikumos, kā pareizi izvēlēties mīlulim piemērotu apģērbu, dalās Dino Zoo suņu skolas vadītāja Tatjana Bodricka un Dino Zoo suņu preču speciāliste Jūlija Koreņa.

Izvēloties dzīvniekam apģērbu, jāatceras, ka tas sunim nav tikai aksesuārs. Apģērbu jāizvēlas ar noteiktu mērķi – pasargāt suni no aukstuma vai mitruma un dubļiem, vai abiem kopā. Tāpat jāpievērš uzmanība, vai suns izvēlētajās drēbēs jūtas ērti un spēj viegli un brīvi pārvietoties. Lai par to pārliecinātos, ieteicams dzīvniekam paredzēto apģērbu pirms tā iegādes piemērīt, uz veikalu dodoties kopā ar mīluli. Jāpiebilst, ka tikpat svarīgi kā apģērbs ir arī suņu zābaciņi un zeķītes. Tie pasargā dzīvnieku gan no aukstuma, gan sāls radītā kairinājuma, kas var radīt sāpīgas brūces uz ķepu spilventiņiem. Tie ir īpaši noderīgi pilsētā dzīvojošiem suņiem, kam gada aukstajā sezonā ir tieša saskare ar sāli.

“Mājdzīvnieka apģērbs padarīs pastaigas patīkamākas ne tikai sunim, bet arī tā saimniekam, jo mīluli būs vieglāk sakopt, atgriežoties mājās. Tāpat rudens ir arī īstais laiks, lai iegādātos siltāku apģērbu, kas noderēs garākām pastaigām aukstajos ziemas mēnešos,” stāsta Jūlija.

Ja apģērbu plānots iegādāties bez suņa, dodoties uz veikalu, ir svarīgi zināt mīluļa mērus. Lai noteiktu sunim atbilstošāko apģērba izmēru, jānosaka tā muguras garums, mērot to no kakla pamatnes līdz astes sākumam. Tāpat jānosaka arī krūšu un kakla apkārtmēru, mērījumu veicot ķermeņa platākajās vietās, kā arī vidukļa apkārtmēru, to nosakot vēdera slaidākajā daļā. Šie rādītāji ļaus iegādāties piemērota izmēra apģērbu. Ja plānots iegādāties kombinezonu ar starām, jāizmēra arī ķepu garumu. Apģērbu ieteicams iegādāties ar četru līdz piecu centimetru rezervi, tā nodrošinot dzīvniekam lielāku kustību brīvību un komfortu.

Suņiem pieejamais apģērbu sortiments ir ļoti plašs. Tirdzniecībā ir gan krekliņi un džemperi, gan jaciņas, lietusmēteļi un mēteļi. Daudzas drēbītes ir ar gaismu atstarojošiem elementiem un spilgtās krāsās, lai suns uz ielas būtu labāk pamanāms. Savukārt lielākai dzīvnieka drošībai pastaigas laikā sunim var iegādāties arī atstarojošu vestīti,” iesaka Jūlija.

Jāpiebilst, ka apģērbs nav vajadzīgs visiem suņiem. Nav jāģērbj to šķirņu suņus, kam ir biezs apmatojums, piemēram, špicus, haskijus un čau – čau, jo to kažoks ziemā pasargā suni no aukstuma un vasarā – no karstuma. Siltais apģērbs ir nepieciešams gludspalvainiem suņiem un suņiem bez pavilnas – Džeka Rasela terjeriem, franču buldogiem, dobermaņiem, levretēm, dalmāciešiem, kā arī dekoratīvajām šķirnēm – čicauvām, Jorkšīras terjeriem un Ķīnas cekulainajiem suņiem. Šo šķirņu suņi ir jutīgi pret zemu temperatūru, tāpēc, dodoties pastaigās rudenī un ziemā, tos obligāti jāapģērbj.

Arī aktīviem suņiem, neraugoties uz to, ka tie ir garspalvaini, rudenī un pavasarī, kad laiks ir slapjš un dubļains, var iegādāties kombinezonus, kas pasargā suni no mitruma un netīrumiem. Tā suni nevajadzēs pēc katras pastaigas mazgāt un žāvēt,” iesaka Tatjana.

al

“Apģērbu izvēloties, jāpievērš uzmanība materiāla kvalitātei, kā arī, ja suns ir garspalvains, labāk izvēlēties apģērbu ar pogām, nevis rāvējslēdzēju, lai aizdares vietā nejauši neplēstu sunim spalvu. Svarīgi ir arī tas, lai apģērba materiāls būtu atbilstošs laikapstākļiem. Siltumu nodrošinās adīti džemperi, jakas, vestes un kombinezoni, taču tos nevajadzētu vilkt mitrā laikā, lai suns nepaliktu slapjš, nenosaltu un nesaaukstētos. Savukārt no mitruma un dubļiem dzīvnieku pasargās ūdensnecaurlaidīgi lietus kombinezoni un lietusmēteļi.”

Iegādājoties apģērbu savam mīlulim, aicinām apmeklēt Dino Zoo veikalus klātienē, kur sortiments ir daudz plašāks un ir iespēja piemērīt.

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Sunim alopēcija

Labdien! 1g 6m puika punduršpics sākas alopēcija x. Šobrīd spalvas ir izkritušas pilnībā abos sānos, taču palikusi apakšspalva. Veterinārārsts ieteica dzert vitamīnus un lietot speciālo kosmētiku. Vai tiešām šāda ārstēšanas metode spēs palīdzēt? Kā ir ar kastrāciju?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Lai ko ieteiktu un nozīmētu ārstēšanu alopēcijas gadījumā, veterinārārstam dzīvnieks noteikti ir jāapskata. Ja vēlaties dzirdēt vēl kāda ārsta viedokli, droši varat suni pierakstīt pie veterinārārsta, vēlams, dermatologa.

Kucēna svars

Sveiki.Mums ir Labradora retrīvera kucēns.Tagad palika 12 nedēļas.Svars uz šo brīdi ir 6.3kg. Īsti nevaram saprast vai 1.)Tiešām labradora retrīvera kucēns var tik maz svērt 12nedēļās? 2.)Cik bieži un kāda porcijas deva ir vēlama tāda vecuma kucēnam? Paldies.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Ja sunim nupat tikai palika 12 nedēļas, tad var secināt, ka vakcinācijas kurss vēl nav pabeigts. Kad dosieties uz vakcināciju, veterinārārsts var suni apskatīt un novērtēt ķermeņa kondīciju.

Attiecībā par ēdināšanu - vai ievērojat dabīgo ēdināšanu vai barojat ar komerciālo barību? Izvēloties suni barot ar komerciālo barību, Jums ir jābalstās uz barības devu, ko ir norādījis ražotājs - uz barības iepakojuma ir norādīta dienas deva atbilstoša konkrētam svaram. Un minēto dienas devu var sadalīt tik ēdienreizēs, cik bieži suni barojat. Tas parasti ir atkarīgs no saimnieku iespējām. Savukārt, ja izvēlaties dabīgo ēdināšanu, ēdienkartei jābūt sabalansētai, ņemot vērā dzīvnieka vecumu, kondīciju, aktivitātes u.tml. Palīzēt sastādīt ēdienkarti konsultācijā Jums var veterinārārsts-ēdināšanas speciālists.

 

Suns elso, kad guļ

Sveiki! Vācu aitu kucītei (38kg, sterilizēta, gadu veca) esam noverojusi, ka suns ļoti elso guļot un snaužot, bet pārejoši. Elso un tad vienā brīdī nav nekāda pazīme no elsošanas. Esam bijuši pie veterinārāsta kur sunei izklausa sirdi un aizsuta uz analīzēm bet analīzēs viss ir kārtībā un vairāk vetarsti neko nedara. Ēdam josera barību jūtīgiem vēderiem. Sunīte pati pa sevi ir diezgan stresaina un bailīga. Māc bažas, ka tomēr tas īsti labi nav. Sunīte ir aktīva un no slodzes nebaidas.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Ja vēlaties dzirdēt papildu viedokli, Jūs varat suni atrādīt vēl kādam veterinārārstam. Taču, ja suns ir izklausīts un izmeklēts, iespējams veterinārārsts neatradīs iemeslu kāpēc suns, guļot, mēdz elsot. Iespējams tas ir saistīts ar miega fāzēm, ja novērojat elsošanu tikai tad, kad suns guļ, snauž. Iespējams sunim iekštelpā ir karsti. 

Jūsu sirdsmieram sunim var veikt ehokardiogrāfijas izmeklējumu. 

Kad var sākt apmeklēt suņu skolu

Labdien. No kāda vecuma var vest krievu toiterjeru uz skoliņu?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Suni uz suņu skolu var vest, kad ir izturēts karantīnas periods (3 nedēļas) pēc vakcinācijas kursa pabeigšanas.

Kucei izdalījumi

kucei 11 gadi parādijās smakojoši izdalījumi.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Sunīte noteikti ir jāatrāda veterinārārstam, ja tas vēl nav izdarīts.

Sunim sirds mazspēja

Mana mazā un vecā sunite ļoti ļoti klepo.Ārsts sāka sirds mazspēja izrakstīja zāles, bet nepalīdz.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Ja nozīmētā terapija nepalīdz, Jums ir jāvēršas pie sava suņa ārstējošā ārsta. Iespējams ir nepieciešams veikt kādas korekcijas nozīmētajā ārstēšanā.

Sunim ieteicams veikt ehokardiogrāfijas izmeklējumu, ja tas vēl nav veikts.

Sunim nedēļu caureja

Labdien, Labradoram 12 gadi, pedejo nedēļu periodiska caureja. Uznak pa laikam un vecar saturet. Izvedot araa, it kaa kartojas bet nekas nenak araa. Tas notiek jau nedēļu no vietas!? Kas varetu but par vainu?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Iemesli ieilgušai caurejai var būt dažādi. Dzīvnieks ir jāatrāda veterinārārstam. 

Kucēns bieži urinē pa pilītēm

JORKŠĪRAS TERERAM NOLAISTAS AUSIS Labdien! Man ir 10 mēnešus veca kucīte Odete taču viņas ausis joprojām nestāv. Esmu izmēģinājuši kalciju, olas, masāžu bet nelīdz. Nesaprotu ko darīt. Un vēl viņa čurā daudz reižu dienā bet bieži vien tikai dažas pīlītes un iekštelpās. Lūdzu palīdzību!

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Ausu stāvēšanas jautājumā Jūs vislabāk konsultēs Jūsu suņa audzētājs.

Attiecībā par biežo urinēšanu pa pilītēm - būtu ieteicams vērsties pie veterinārārsta un nodot urīna analīzi. 

Aizliegta manipulācija

Возможно ли в вашей клинике операция по подрезанию голосовых связок?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Šāda operācija ir aizliegta Eiropas Savienības robežās. 

Suns klepo

Sunim kaut kas ieķēries kaklā.pa laikam klepo ,bet nenāk ārā

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Suni vajadzētu atrādīt veterinārārstam, ja tas vēl nav izdarīts.