Atpakaļ

Vipets (Whippet)

Vipets ir ļoti viegli audzināms, pakļāvīgs un mīlošs, dzīvespriecīgs un sirsnīgs. Šo šķirni nekad nevajadzētu trenēt rupji un apieties ar tiem skarbi, jo vipeti ir ļoti jutīgi - kā fiziski, tā psiholoģiski.

Šķirnes raksturojums

Vipets izskata ziņā atgādina miniatūru greihaundu, tas ir graciozs, slaids un ļoti izturīgs suns. Mīkstā, īsā spalva pieļaujama dažādos krāsojumos - svītrains, ruds, melns, gaiši brūns, balts ar svītrainiem plankumiem, kā arī pelēki zils, suns var būt gan vienkrāsains, gan raibs. Purns ir garš un slaids, radot ļoti slaidu, pat kārnu iespaidu. Šim miniatūrajam greihaundam ir mazas, rozetformas ausis, eleganti izliekts kakls, dziļas krūtis un gara, plata muguras līnija. Vēders ir uzrauts un astes gals ir slaids un spics.

Temperaments

Vipets ir ļoti viegli audzināms, pakļāvīgs un mīlošs, dzīvespriecīgs un sirsnīgs. Šo šķirni nekad nevajadzētu trenēt rupji un apieties ar tiem skarbi, jo vipeti ir ļoti jutīgi - kā fiziski, tā psiholoģiski. Apmācības laikā iekļaujiet uzdevumos visdažādākās situācijas un spēles, un kaut arī šie suņi visu apgūst ļoti ātri un ar prieku, nekad negaidiet no tiem pilnīgu paklausību, jo tiem piemīt spēcīgi attīstīta neatkarības sajūta. Vipeti lieliski saprotas ar dažādu vecumu bērniem un ļoti labprāt spēlējas ar tiem, kamēr vien bērni nesāk kaitināt suni un izturēties pret to rupji. Vipeti ir ļoti tīrīgi, praktiski neizdala nekādu smaku, ir viegli kopjami un ērti paņemami līdzi ceļojumos. Tie ir labi sargsuņi un parasti izturas visai rezervēti pret svešiniekiem. Tie mēdz dzenāt un pat nokost kaķus(ja tiek dota tāda iespēja) un citus mazus mājdzīvniekus, taču ar suņiem saprotas lieliski. Kaķi, ar kuriem vipets ir dzīvojis kopā jau kopš kucēnu vecuma, un ir pieradis pie tiem, netiks aiztikti. Vipeta mīļais raksturs padara to par lielisku kompanjonu. Tas ir arī viens no lieliskākajiem sprinteriem suņu vidū, tas pārspēj citas šķirnes ātruma uzņemšanas ziņā, kā arī ar apbrīnojamu elastību apskrien dažādus šķēršļus un pagriezienus. Dažus suņus var būt grūtības apmācīt nokārtoties ārā, taču daudziem suņa saimniekiem tas izdodas visai ātri.

Augstums (skaustā): suņi – 47 cm, kuces- 44 cm.

Svars: suņi – 8-12 kg, kuces- 5-9 kg.

Veselības problēmas: ir nosliece uz saslimšanu ar gastrītu un ādas problēmam.

Turēšanas apstākļi: šī šķirne ir ļoti jūtīga uz aukstiem laika apstākļiem, tādēļ ieteicams vēsā laikā uzvilkt tiem speciāli darinātu mētelīti. Šķirne piemērota dzīvei dzīvoklī, ja vien tiem tiek nodrošināta pietiekoša fiziskā slodze, iekštelpās tie visbiežāk uzvedas ļoti rāmi.

Treniņi: iegādājoties vipetu jums būs jārēķinas ar to, ka regulāri nāksies doties ar suni garās pastaigās, kad atlaidīsiet suni no saites un ļausiet tam vaļu izskraidīties, kā arī regulāri iziesiet īsās, bet možās pastaigās arī pie saites. Šiem suņiem nepieciešamas regulāras pastaigas. Tā kā šķirnei piemīt ļoti spēcīgs mednieka instinkts, suns dzīsies pakaļ kaķiem un citiem sīkiem dzīvniekiem, tas jāņem vērā, atlaižot suni no saites brīvā dabā.

Dzīves ilgums: 12- 15 gadi.

Kopšana: Vipeta mīksto, īso apmatojumu ir ļoti viegli kopt. Regulāra kažoka noslaucīšana ar zamšādas drāniņu, uzturēs to perfekti spīdīgu un koptu. Katru nedēļu izsukājiet suni ar blīvu saru suku, un mazgājiet tikai tad, kad nepieciešams. Vipeta kažoks ir „smaku neradošs”.

Šķirnes vēsture

Vipeta izcelsme meklējama 19.gs. beigās, tā radās krustojot greihaundu, itāļu greihaundu un terjerus. Šķirnes nosaukums cēlies no angļu val. vārdiem „whip it”- tas nozīmē- straujš skrējiens. Vipeti patiesi ir izcili skrējēji, tie dažās sekundēs uz skrejceļa spēj uzņemt ātrumu līdz pat 60 km/h. Ātrumu sacīkšu rīkošana ar vipetiem agrāk bija angļu zemākās kārtas aristokrātijas izklaide. Vipetiem piemīt šādi talanti- medības ar izsekošanu un novērošanu, skriešana, adžilitī un alu medības.
Avots: Materiāla tapšanā izmantoti interneta resursi:  www.dogbreedinfo.com, www.perrosderaza.net

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kā pieradināt kakāt ārā čivava PALDIES!

Labdien!Kā pieradināt kakāt ārā čivava PALDIES!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Pēc ēšanas, gulēšanas, spēlēšanas dodaties ar suni ārā. Kād nokārtosies, uzslavējiet.

kā pieradināt lai sunītis kakā ārā?

Lūdzu iesakiet kā pieradināt lai sunītis kakā ārā

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Pēc ešanas, spēlēšanas un gulēšanas dodaties ārā ar suni. Kad suns nokārtojās, uzslavējiet.

Vai ar suni drīkst apmeklēt pārtikas veikalu?

Vai ar suni drīkst apmeklēt pārtikas veikalu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Ja runā ir par dzīvnieku pārtiku un Dino Zoo veikalu tiklu, tad atbilde būs jā! Par cietiem veikaliem nevaram sniegt atbildi, jo šos noteikumus nosaka katra veikala administrācija.

Kucēna trauksme

Sveiki! Kā mazināt kucēna trauksmi dzirdot skaņas kāpņu telpā? Vēlos lai kucēns nereaģē uz katru skaņu, jo tas notiek arī naktī

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Katrs suns ir savādāks. Neredzot suni grūti ieteikt metodi, ar kuras palīdzību var atrisināt šo problēmu.

Droši varat pieteikties uz individuālo nodarbību zvanot pa telefonu 29390650 vai rakstot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Nodarbības notiek Krasta iela 52 un Stirnu iela 26.

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika