Rezultāti

#rapuluiegade (7 ieraksti)

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Šobrīd Dino Zoo veikalos nav pieejamas zaļās iguānas. Alternatīvam pieejamas Ķīnas ūdens agāmas un Zaļsekstes baziliski. 

Rāpuļu pieejamība

Labdien! Vai ir iespējams iegādaties tieši Panteras hameleonu, cik sapratu, ka lielākoties tiek pasūtīti Jemenas šķirnes hameleoni? Kā arī gribēju pajautāt, vai terarijā kopā ar hameleonu var atrasties abinieki, piemēram, vārdes?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Šobrīd piedāvājumā nav pieejams un nav arī plānots ieviest Panteras hameleonus. 

Vienā terārijā nav ieteicams turēt dažādu sugu dzīvniekus. Šajā gadījumā agrāk vai vēlāk hameleons vardes uzskatīs par barību un mēģinās tās apēst, kā rezultātā bojā var iet gan vardes, gan hameleons. 

Rāpuļu izvēle

Sveiki! Kas būtu labāks 1. ķirzaciņai Bārdainā agāma vai banānēdāj gekons? Es ļoti vēlētos ķirzaciņu kuru var daudz pa rokām! Un vai agāmām ir vajadzīga ļoti ļoti daudz vietas? Jo es man ir maza istabiņa un man istabā ir vēl Trusene un 2 jūrascūciņas.

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Pirmkārt jāsapot, ka rāpuļi nav piemērotākie dzīvnieki ņemšanai rokās. Vairums rāpuļu, pareizi pieradināti, piecietīs cilvēkus, bet ilgāk par stundu nav ieteicams tiem uzturēties ārpus sava terārija. Banānēdājs gekons stresa situācijā var nomest asti, kā arī izbijušies, tie va lēkt un nokrist, tā sevi savainojot. Bādainās agāmas būs vaiāk iecietīgas, bet nepareizi radinātas, tās var būt agresīvas un kost.

Banānēdāja gekonam minimālais terārija izmērs ir 45x45x60 cm, un bārdainajām agāmām ieteicamas 120x45x60 cm lieli terāiji.

Ķīnas ūdens agāma

Sveiki! Vai Ķīnas zaļā agāma ir laba prieks vienas ķirzakas un apmēram cik lielam terārijam jābūt, kad viņa ir pavisam pieaugusi? Un vai viņas ir mīļas un vai viņām patīk, kad viņas tur rokās?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Ķīnas ūdens agāmas pieaugušas va sasniegt vienu metru ar asti, tamdēļ terāriju ieteicams minimāli 150x60x150 cm lielu pieaugušai ķirzakai. Tāpat terāijā ieteicams ieīkot palielu baseinu un salikt dažāda resnuma zarus kāpšanai. Ūdens agāmas laika gaitā var pieradināt pie rokām, pēc dabas tās ir salīdzinoši mierīgas un piecieš cilvēkus labāk kā citas līdzīga izmēra ķirzakas. Būs nepieciešams lēnām, vairāku mēnešu laikā, radināt pie rokām, protams, pirmo mēnesi ļaujot adaptēties jaunajā dzīvesvietā.

Iesācēju rāpulis

Sveiki! Kura būtu labākā ķirzaka iesācējiem kuri vēlas 1.ķirzaciņu? (Izņemot leopardu geko)

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Šie rāpuļi gan nav paredzēti iesācējiem, bet ar pietiekamām zināšanām var izvēlēties arī banānēdāju gekonu un ja mājās vieta atļauj lielam terārijam, var izvēlēties bārdainā agāmu vai Ķīnas ūdens agāmu. 

Dzīvnieku izvēle

Sveiki! Kāda veida ķirzakas pie jums ir pieejamas kas nedzīvo ilgāk pa 10 gadiem? Un vai tagad šajā laikā jūs strādājat? Jo es vēlos aizbraukt pie jums uz Rīgu Dinozoo nopirkt kādu ķirzaciņu!

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien! 

Esam atvērti kā parasti un visus dzīvniekus un nepieciešamo aprīkojumu var iegādāties uz vietas. 

Ieteicams pirms braukšanas pašiem papētīt dažādu rāpuļu turēšanas apstākļus un iepriekš saprast, kādu rāpuli vēlaties. Vairums dzīvo 10-15 gadi, un vidēji terārijs ar aprīkojumu izmaksā 400-600 €. Vienkāršāk turami ir leoparda gekoni, bet to dzīves ilgums ir ap 20 gadiem.

Par dažādo rāpuļu pieejamību dotajā momentā ieteicams iepriekš sazināties ar izvēlēto veikalu telefoniski. 

Pirmā rāpuļa izvēle

Labdien! Es vēlētos hameleonu bet viņš būs mans pirmais eksotiskais dzīvnieks! Man ir pieredze ar agresīvu trusi un 2 jūrascūciņām! Un vai hameleons ir labs 10 gadīgām meitenēm?Un cik tas apmēram izmaksātu veikalā Dino Zoo?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien! 

Kā pirmo rāpuli ieteicams izvēlēties leoparda gekonu. Šim gekonam būs vienkāršākā aprūpe un terārijs ar pilno aprīkojumu ir vienkāršāk izveidojams. Leoparda gekonam nepieciešams terārijs 60x45x45 cm, sildpaklāju, UVB apgaismojums, sildlampa un iekšējie dekori un profesionāli vitamīni. Leoparda gekona terārijs kopā varētu izmaksāt ap 250-300€.

Hameleonus ieteicams turēt cilvēkiem ar pieredzi, jo nepareizi turot, var ātri saslimt. Hameleoniem nepieciešams terārijs 60x45x90 vai labāk 90x45x90, UVB apgaismojums, sildlampas, iekšējie dekori un profesionāli vitamīni. Terārijā komplekts vidēji izmaksā ap 350-400€