Rezultāti

#rapuli (14 ieraksti)

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Šobrīd Dino Zoo veikalos nav pieejamas zaļās iguānas. Alternatīvam pieejamas Ķīnas ūdens agāmas un Zaļsekstes baziliski. 

Bārdainās agāmas

Labdien! No cik gadiem vai mēnešiem var ņemt bārdaino agāmu rokās? Un vai pie jums var aizbraukt un uzzināt kautko vairāk pa viņām vai parrunāt pa viņām? Un vai jums būtu tārpi ko var dot Bārdainai agāmai?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Bārdainās agāmas var palēnām sākt mācīt ņemt rokās no jauna vecuma, to darot lēnām un īsiem periodiem, neradot dzīvniekam nevajadzīgu stresu.

Visu dzīvo barību, circeņus un kāpurus, ir iespējams iepriekš pasūtīt veikalos.

Tāpat, papildu konsultācijas par dzīvniekiem un tiem nepieciešamo apīkojumu, var saņemt jebkurā no mūsu lielākajiem veikaliem Rīgā, kur mūsu konsultanti sniegs visu nepieciešo informāciju.

Rāpuļu pieejamība

Labdien! Vai ir iespējams iegādaties tieši Panteras hameleonu, cik sapratu, ka lielākoties tiek pasūtīti Jemenas šķirnes hameleoni? Kā arī gribēju pajautāt, vai terarijā kopā ar hameleonu var atrasties abinieki, piemēram, vārdes?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Šobrīd piedāvājumā nav pieejams un nav arī plānots ieviest Panteras hameleonus. 

Vienā terārijā nav ieteicams turēt dažādu sugu dzīvniekus. Šajā gadījumā agrāk vai vēlāk hameleons vardes uzskatīs par barību un mēģinās tās apēst, kā rezultātā bojā var iet gan vardes, gan hameleons. 

Rāpuļu izvēle

Sveiki! Kas būtu labāks 1. ķirzaciņai Bārdainā agāma vai banānēdāj gekons? Es ļoti vēlētos ķirzaciņu kuru var daudz pa rokām! Un vai agāmām ir vajadzīga ļoti ļoti daudz vietas? Jo es man ir maza istabiņa un man istabā ir vēl Trusene un 2 jūrascūciņas.

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Pirmkārt jāsapot, ka rāpuļi nav piemērotākie dzīvnieki ņemšanai rokās. Vairums rāpuļu, pareizi pieradināti, piecietīs cilvēkus, bet ilgāk par stundu nav ieteicams tiem uzturēties ārpus sava terārija. Banānēdājs gekons stresa situācijā var nomest asti, kā arī izbijušies, tie va lēkt un nokrist, tā sevi savainojot. Bādainās agāmas būs vaiāk iecietīgas, bet nepareizi radinātas, tās var būt agresīvas un kost.

Banānēdāja gekonam minimālais terārija izmērs ir 45x45x60 cm, un bārdainajām agāmām ieteicamas 120x45x60 cm lieli terāiji.

Ķīnas ūdens agāma

Sveiki! Vai Ķīnas zaļā agāma ir laba prieks vienas ķirzakas un apmēram cik lielam terārijam jābūt, kad viņa ir pavisam pieaugusi? Un vai viņas ir mīļas un vai viņām patīk, kad viņas tur rokās?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Ķīnas ūdens agāmas pieaugušas va sasniegt vienu metru ar asti, tamdēļ terāriju ieteicams minimāli 150x60x150 cm lielu pieaugušai ķirzakai. Tāpat terāijā ieteicams ieīkot palielu baseinu un salikt dažāda resnuma zarus kāpšanai. Ūdens agāmas laika gaitā var pieradināt pie rokām, pēc dabas tās ir salīdzinoši mierīgas un piecieš cilvēkus labāk kā citas līdzīga izmēra ķirzakas. Būs nepieciešams lēnām, vairāku mēnešu laikā, radināt pie rokām, protams, pirmo mēnesi ļaujot adaptēties jaunajā dzīvesvietā.

Gekoni

Labdien! Ja tu iegādājies banānēdāj gekonu tev ir jāgaida dažas dienas vai nedēļas lai viņu paņemtu rokās?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Tas ir atkarīgs no gekona. Ja ir iegādāts pieaudzis jau pie rokām pieradināts gekons, tad var mēģināt ņemt rokās pēc pāris nedēļām, kad gekons jau ir pieradis jaunajā terārijā un ir laba apetīte un kopējā veselība. Ja ir iegadāts mazulis, tad adaptācijas peiods va būt pat vairāki mēneši.

Rāpuļu iegāde

Labdien! Es vēlētos zināt vai veikalā dino zoo pārdodas iguānas bet ja nepārdodas kur tās labāk pirkt? Cik iguānas maksā? Un cik maksā to terārijs? Paldies

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Dēļ pasaulē valdošās pandēmijas vairākums rāpuļu pārdošanā nav pieejami, tai skaitā iguānas.

Pati iguāna atkarībā no šķirnes var maksāt starp 90-200 eiro. Kamēr iguāna ir pavisam maza, līdz pusotram gadam maksimums, to var turēt komerciāli nopērkamā terārijā, ar minimālo izmēru 90x45x90 cm. Protams, uzreiz jau var sākt plānot pamata terārija būvi, kura minimālais izmērs nepieciešams 200x200x200 cm. Kopā ar nepieciešamajām lampām (sildlampām, UVB un UVA lampām), iekārtojumu un aprīkojuma, kā arī barībām un vitamīniem, izmaksas var variēt no 500-1000€.

Protams, vienmēr arī atceroties, ka iguānām var būt nepieradināms raksturs un nekad neriskēt tās turēt mājā, kurā ir mazi bērni, ja nav bijusi iepriekšēja ilgstoša pieredze ar šāda izmēra un rakstura dzīvniekiem. 

Pirmā rāpuļa izvēle

Labdien! Es vēlētos hameleonu bet viņš būs mans pirmais eksotiskais dzīvnieks! Man ir pieredze ar agresīvu trusi un 2 jūrascūciņām! Un vai hameleons ir labs 10 gadīgām meitenēm?Un cik tas apmēram izmaksātu veikalā Dino Zoo?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien! 

Kā pirmo rāpuli ieteicams izvēlēties leoparda gekonu. Šim gekonam būs vienkāršākā aprūpe un terārijs ar pilno aprīkojumu ir vienkāršāk izveidojams. Leoparda gekonam nepieciešams terārijs 60x45x45 cm, sildpaklāju, UVB apgaismojums, sildlampa un iekšējie dekori un profesionāli vitamīni. Leoparda gekona terārijs kopā varētu izmaksāt ap 250-300€.

Hameleonus ieteicams turēt cilvēkiem ar pieredzi, jo nepareizi turot, var ātri saslimt. Hameleoniem nepieciešams terārijs 60x45x90 vai labāk 90x45x90, UVB apgaismojums, sildlampas, iekšējie dekori un profesionāli vitamīni. Terārijā komplekts vidēji izmaksā ap 350-400€