a ā b c č d e ē f g ģ h i ī j k ķ l ļ m n ņ o p r s š t u ū v z ž

Sveiki vai jūs zinātu kas šī ir pa šķirni spriežot pēc fotogrāfijas? Ar cieņu Tomass Ivo Kuļijevs

Vairāk
Somālijas kaķis (Somali)
Somālijas kaķis (Somali)

Somālijas kaķi ir ļoti kustīgi un rotaļīgi dzīvnieki ar klusu balsi. Tie labi lec - līdz pat 2 metriem, un saimniekam jārūpējas, lai kaķim būtu pietiekams plašums, kur skraidīt, lēkāt, kā arī jābūt rotaļlietām, ar kurām spēlēties. Somālieši labprāt rotaļājas arī ar saimnieku, pienesot tam dažādus priekšmetus. Dzīve šaurās telpās kaķim nav piemērota.

Vairāk
Singapūras kaķis (Singapura)
Singapūras kaķis (Singapura)

Singapūras kaķi ir ļoti dzīvi. Sava nelielā izmēra un viegluma dēļ tie kustas nepārtraukti, spēlējas ar visu, kas nokļūst to tuvumā. Tie nekad neguļ mierīgi kaktiņā, bet piedalās visā un visur, sagaida un pavada ikvienu, kurš ierodas jūsu mājā.

Vairāk
Rekss - Kornvolas un Devonas (Rex)
Rekss - Kornvolas un Devonas (Rex)

Reksi ir ļoti aktīvi un rotaļīgi kaķi, kuriem nepieciešams kontakts ar cilvēku. Tie labāk sadzīvo ar cilvēkiem nekā ar citiem dzīvniekiem un sugas brāļiem. Metienos dzimst 3-6 kaķēni, kuri sākumā ir ar viļņotu vilnu, bet vēlāk tā iztaisnojas. Pēc zobu maiņas tā atkal kļūst viļņota. Vilnas maiņas laikā reksi var kļūt pilnīgi pliki, kamēr uzaug jaunā vilna. Reksus nesukā, bet ar roku vilnu nogludina. Reksu standarti apstiprināti 1967. gadā.

Vairāk
Persijas kaķis (Persian)
Persijas kaķis (Persian)

Vispiemērotākie kaķi turēšanai dzīvoklī. Persijas kaķi ir bezgala mierīgi, tīrīgi, lielāko dienas daļu pavada guļot, bet tāpat spēj noķert gan kukaiņus, gan putnus un grauzējus

Vairāk
Osikats (Ocicat)
Osikats (Ocicat)

Šīs šķirnes kaķi ir ļoti draudzīgi un komunikabli, bet arī ārkārtīgi temperamentīgi, ar skaļu balsi. Ja runci izmanto pārošanai, tad tam jānodrošina pastāvīga seksuālā dzīve, pretējā gadījumā dzīvnieks var kļūt agresīvs, tāpēc daudzi audzētāji tur vienu runci un vairākas kaķenes

Vairāk
 Meinas pavalsts jenotveidīgais kaķis (Maine Coon)
Meinas pavalsts jenotveidīgais kaķis (Maine Coon)

Pateicoties savam kaķiskajam raksturam, miermīlīgajai dabai un vieglajam turēšanas veidam, šīs šķirnes kaķus izvēlas turēt arvien vairāk cilvēku.

Vairāk