11. jūnijs

Abesīnijas kaķis (Abyssinian)

Abesīnijas kaķis ir neparasti gudrs, graciozs, labi apzinās savu vērtību, ir pašapzinīgs, bet vienlaikus arī maigs, ziņkārīgs un rotaļīgs. Viņš ir arī lielisks draugs un palīgs savam saimniekam visās viņa lietās. Lai ko Jūs darītu, abesīnietis vienmēr būs blakus un centīsies palīdzēt un piedalīties.

Vairāk
11. jūnijs

Amerikāņu sprogausu kaķis (American Curl)

Šie kaķi parādījušies kā mutanti, kam raksturīga ausu mutācija - tās ir it kā pagrieztas atpakaļ. Vispirms šādu mutāciju novēroja pusgarspalvainajiem kaķiem, taču tagad eksistē arī īsspalvainā varietāte.

Vairāk
11. jūnijs

Amerikas asspalvainais kaķis (American Wirehair)

Kaķēni piedzimst ar viļņotu vilnu, kura pilnībā izveidojas ap 4 vai 5 mēnešiem. Kaķi ir ļoti viegli kopjami, tos pietiek reizi nedēļā izsukāt. Aktīvi un rotaļīgi dzīvnieki.

Vairāk
11. jūnijs

Amerikas īsspalvainais kaķis (American Shorthair)

Amerikas īsspalvainajiem kaķiem ir noteikts daudzveidīgs pieļaujamo krāsu spektrs, tai skaitā ar tikingu un tipingu, bet visizplatītākie ir sudrabotas marmorkrāsas kaķi. Raksturā kaķi ir atturīgi, neatkarīgi.

Vairāk
11. jūnijs

Bali kaķis (Balinese)

Bali kaķi ir ļoti mīlīgi, bezgala uzticīgi saviem saimniekiem un aktīvi interesējas par visu, kas apkārtnē notiek. Kaķi viegli kopjami, bet piemīt lieliska apetīte, tāpēc saimniekam jāuzmanās, lai kaķi nepārbarotu.

Vairāk
11. jūnijs

Bengālijas kaķis (Bengal)

Reta un unikāla šķirne, kas radīta mērķtiecīgas selekcijas ceļā - krustojot āzijas savvaļas leopardkaķi ( Felis Bengalensis) ar mājas kaķiem. Zoologi āzijas leopardkaķi ierindo tajā pašā kaķveidīgo grupā, kur ir lauva, tīģeris un leopards. Galu galā entuziastu pūles vainagojās panākumiem - krustojumi bija veiksmīgi. 

Vairāk
11. jūnijs

Birmas kaķis (Sanct Birman)

Birmas kaķi ir maigas un draudzīgas dabas, ar klusu balsi, tikai meklēšanās laikā kaķenes var skaļi ņaudēt. Kaķu audzētāju vidū valda uzskats, ka šos kaķus nevajadzētu turēt ģimenēm ar maziem bērniem, jo, dzirdot mazuļu raudas, kaķi kļūstot agresīvi.

Vairāk
11. jūnijs

Britānijas īsspalvainais kaķis (British Shorthair)

Britānijas kaķi ir nosvērti, mierīgi, kaķenes parasti nedaudz atturīgākas nekā runči. Britānijas kaķu metienos dzimst pat līdz 9 kaķēniem, kaķenes ir ļoti labas mātes.

Vairāk
11. jūnijs

Burmas kaķis (Burmese)

Burmas ir ļoti piemēroti pilsētas dzīvokļiem, jo tiem nav nepieciešama plaša teritorija, tie ir komunikabli un labi satiek ar citiem dzīvniekiem, līdz pat vecumam ir jautri un rotaļīgi. Burmām gan nav tik skaļa balss kā siāmiešiem, tomēr meklēšanās laikā tie var traucēt naktsmieru.

Vairāk
11. jūnijs

Burmilla (Burmilla)

Burmillas raksturs ir visnotaļ ievērojams. Burmas prasīgums un palaidnīgums apvienojumā ar šinšillas (tātad persieša) maigumu arī rada šo burmillas rakstura unikālo individualitāti. Palaidnīga un bezbailīga bērnībā, burmilla izaug par intelektuālu un neiedomājami maigu kaķi. .

Vairāk