7. aprīlis

Somālijas kaķis (Somali)

Neviena no iepriekš aprakstītajām kaķu šķirnēm nav nogājusi tik ērkšķainu atzīšanas ceļu kā Somālijas kaķi. Šķirne jau bija plaši izplatīta, tomēr ilgu laiku netika atzīta, jo tam pretojās Abesīnijas kaķu audzētāji, kuri uzsvēra, ka šie kaķi ir abesīniešu paveids ar standartam neatbilstošu vilnu un uzskatāmi par vaislas brāķiem (kā sākotnēji Bali kaķi).

Vairāk
7. aprīlis

Singapūras kaķis (Singapura)

Šķirne veidojusies faktiski bez cilvēka iejaukšanās no Singapūras ielās dzīvojošajiem kaķiem. 1974. gadā amerikāņu kaķu audzētāji Heils un Tomija Medovi, strādājot Singapūrā, iegādājās vairākus šos kaķus un 1975. gadā ieveda tos ASV.

Vairāk
7. aprīlis

Siāmas kaķis (Siamese)

Jebkurš, kas meklē Siāmas kaķēnu, bieži vien piedzīvo līdzīgu situāciju. Jūs vēlaties tieši to mīlīgo Siāmieti, kāds Jums bijis bērnībā vai to, kas lielā vecumā aizgājis mūžībā. Jūs dodaties pie audzētājiem, Jūs meklējat žurnālos, Jūs apmeklējat kaķu izstādes, bet visbiežāk sastopaties ar kaķi, kas ir ļoti atšķirīgs no lielā, robustā kaķa, kādu Jūs atceraties.

Vairāk
7. aprīlis

Rekss - Kornvolas un Devonas (Rex)

1946. gadā Vācijā, Berlīnē, pie kādas slimnīcas atkritumu tvertnēm pirmoreiz tika atrasta kaķene ar viļņotu vilnu. Diemžēl pēc kara Vācijai bija pietiekami daudz citu problēmu, ko risināt, tāpēc fakts par šādu kaķi palika konstatācijas līmenī

Vairāk
7. aprīlis

Persijas kaķi (Persian)

Persijas kaķu šķirne ir viena no senākajām kaķu audzētāju izveidotajām šķirnēm, arī viena no populārākajām pasaulē. Protams, mode mainās un mēdz būt, ka Persijas kaķiem jāatkāpjas citu šķirņu priekšā popularitātes ziņā, taču joprojām valda uzskats, ka tā ir vispopulārākā un izplatītākā šķirne pasaulē, par ko liecina neskaitāmas kaķu audzētavas ASV, Eiropā, īpaši Nīderlandē, un citur.

Vairāk
7. aprīlis

Osikats (Ocicat)

Viena no jaunākajām šķirnēm pasaulē, kura atzīta ASV un dažās Eiropas felinologu organizācijās.

Amerikāņu kaķu audzētāja Virdžīnija Deli no Mičiganas štata vēlējās izveidot savvaļas kaķiem līdzīgu šķirni ar tiem raksturīgu punktotu (leoparda ādai līdzīgu) zīmējumu.

Vairāk
7. aprīlis

Meinas pavalsts jenotveidīgais kaķis (Maine Coon)

Meinkūni ir īstena Amerikā izveidota kaķu šķirne, kas šodien kļuvusi par vienu no populārākajām arī Eiropā. Amerikā kuplās astes dēļ kaķi nosaukuši par meinkūnu, kur coon, racoon nozīmē "jenots", vai arī otra iesauka ir shagcat - "pankainais kaķis"

Vairāk
7. aprīlis

La Perm (La Perm)

Uzreiz skaidrs, ka sprogainais kažoks ir galvenā pazīme, kas atšķir La-perm kaķi no citiem kaķiem. Gara, spirālītēs un gredzentiņos sprogota spalva grezno šos kaķus no ausu galiņiem līdz pat astes galam. Uz krūtīm un aiz ausīm cirtas ir cieši savītas, bet uz muguras sprogas ir pilnīgi nejaušos vijumos

Vairāk
7. aprīlis

Krievu zilais kaķis (Russian Blue)

Krievu zilais kaķis ir viena no retajām šķirnēm, kas izveidota Krievijā pirms vairākiem gadsimtiem. Speciālisti uzskata, ka šo kaķu dzimtene ir Arhangeļska, kur vēl tagad dzīvo daudz kaķu ar vienmērīgi zilu krāsu bez svītrām un punktiem

Vairāk
7. aprīlis

Kamriks (Cymric)

Kamriki ir Kanādā izveidojusies šķirne Menas kaķu mutācijas rezultātā, kad izpaudās gēns, kas nosaka garspalvainību. 1960. gadā kanādieši reģistrēja šīs šķirnes standartu, bet Eiropā šo šķirni praktiski nepazīst, izņemot Lielbritāniju

Vairāk