15. aprīlis

Abesīnijas kaķis (Abyssinian)

Abesīnijas kaķi ir īsspalvaini vidēja lieluma kaķi ar vienmērīgu, piesātinātu krāsojumu, karalisku stāju un īpašu grāciju, kas raksturīga tikai šai šķirnei. Tumšas, kā ar kontūrzīmuli iezīmētas, uzmanīgi vērojošas acis, augstu novietotas ausis, kas rada uzmanīgas klausīšanās iespaidu un neparastā krāsa piešķir abesīnietim neatkārtojamu mežonīgas pumas šarmu.

Vairāk
15. aprīlis

Amerikāņu sprogausu kaķis (American Curl)

Šie kaķi parādījušies kā mutanti, kam raksturīga ausu mutācija - tās ir it kā pagrieztas atpakaļ. Vispirms šādu mutāciju novēroja pusgarspalvainajiem kaķiem, taču tagad eksistē arī īsspalvainā varietāte.

Vairāk
15. aprīlis

Amerikas asspalvainais kaķis (American Wirehair)

Periodiski Lielbritānijā kaķu metienos tika konstatēti kaķēni ar asu vilnu, taču sākās Otrais pasaules karš un šiem kaķiem netika veltīta pietiekama uzmanība.

Vairāk
22. maijs

Amerikas īsspalvainais kaķis (American Shorthair)

Kā uzskata speciālisti, Amerikas īsspalvainie kaķi cēlušies no Eiropas īsspalvainajiem kaķiem, kurus ar kuģiem 17. gadsimtā ieveda Ziemeļamerikā. ASV tas ir tikpat izplatīts kā Eiropas īsspalvainais kaķis Eiropā. 

Vairāk
28. maijs

Bali kaķis (Balinese)

Bali kaķi pēc sava veidojuma ir ļoti līdzīgi Siāmas kaķiem. Reizi pa reizei jau pagājušā gadsimta 30. gados Siāmas kaķu metienos dzima kaķēni ar garu vilnu, kuri tika brāķēti

Vairāk
18. maijs

Bengālijas kaķis (Bengal)

Reta un unikāla šķirne, kas radīta mērķtiecīgas selekcijas ceļā - krustojot āzijas savvaļas leopardkaķi ( Felis Bengalensis) ar mājas kaķiem. Zoologi āzijas leopardkaķi ierindo tajā pašā kaķveidīgo grupā, kur ir lauva, tīģeris un leopards. Galu galā entuziastu pūles vainagojās panākumiem - krustojumi bija veiksmīgi

Vairāk
15. aprīlis

Birmas kaķis (Sanct Birman)

Kā liecina dažādi vēstures avoti, Birmas kaķi cēlušies no Dienvidaustrumu Āzijas, proti, Kampučijas. Tieši no Kampučijas 1919. gadā šo kaķu pāri uz Franciju atveda majors Gordons Rasels, bet kaķi neatstāja pēcnācējus

Vairāk
15. aprīlis

Britānijas īsspalvainais kaķis (British Shorthair)

Viena no Eiropā visizplatītākajām kaķu šķirnēm ir Britānijas īsspalvainie kaķi. Šo kaķu senči jau konstatēti senās Romas laikos, bet pirmoreiz izstādīti 1880. gadā. Šobrīd Britānijas īsspalvainajiem kaķiem ir vairāk par 70 krāsu varietātēm.

Vairāk
15. aprīlis

Burmas kaķis (Burmese)

Vieni no savdabīgākajiem kaķiem ar lokanu, elegantu ķermeni un miermīlīgu, rotaļīgu raksturu ir burmas kaķi. Pensionēts kuģa ārsts Džozefs Tomsons 1930. gadā uz Kaliforniju (ASV) no Rangūnas (Birma) atveda brūnu kaķeni, kuru nosauca par Vong Mau.

Vairāk
15. aprīlis

Burmilla (Burmilla)

Burmillu šķirnes izcelšanās vēsture ir vēstījums par mīlestību.

1981. gada sākumā М.Biksforda - Smita, plaši pazīstamā „Astahazy " audzētavas īpašniece nopirka savam vīram dāvanu - Persiešu runci Jemari Sanguist šinšilas krāsojumā.

Vairāk