Labdien! mums ir trīs kaķi, no kuriem vecākajam ir 8 gadi. Visi trīs ir kastrēti runči, ģimenē ienākuši ar trīs gadu starpību. Vecākajam jau no jaunības ir bijušas neirotiskas uzvedības iezīmes - grauza sev astes spalvas nost, nolaizīja vēdera spalvu līdz plikai ādai utt. Fiziski kaķim viss ir kārtībā, ir veiktas veselības pārbaudes. Nu atkal klāt uzvedības problēmu saasinājums, kaķis ir ļoti nervozs, tiklīdz sabīstas (no katra sīkuma), sāk trauksmaini mazgāt vienu un to pašu ķermeņa vietu, grauzt savas ķepas utt. Var redzēt, ka kaķītim grūti, kā viņam palīdzēt?

Labdien! 
ja kaķim ir veiktas veselības pārbaudes un viss ir kārtībā, tad tas varētu būt emocionāla rakstura problēmas. Iespējams, ka viņam neapmierina kaķa daudzums mājās, jo kaķis ir teritorijas dzīvnieks un ir kaķi kuri komfortabli jūtas savā teritorijā tikai vieni. Varat pamēģināt pielietot kaķu feromonus, kam ir nomierinoša effekts. Tas ir elektrības rozetē iespraužams difuzors Zenifel Virbac firmai.

Labdien! Man jautājums par kaķēna uzvedības problēmām. Kaķenei 5mēn, līdz šim vienmēr kārtojās tikai savā kastē, nekā problēmu ar to nebija, taču pēdējā (4 dienas) laikā sākusi kārtoties suņu gultās, pledā, visur, kur guļ suņi. Līdz šim nav čurājusi mūsu gultā (tur suņi nevar nākt, tikai kaķis). Tagad jau visas suņu gultiņas novācu, taču tad ierauga pledu un iet kasīt ar vēlmi tur nokārtoties. Meklēšanās vēl nav bijusi un arī sterelizēta vēl nav (plānots to darīt uz 6-7mēn vecumu). Visādā citā ziņā izcils kaķis, spēlējās, dauzās ar suņiem, pats ar sevi, mantiņām, nav bailīga. Kāds varētu būt iemesls šādai uzedībai?

Labdien!

Kaķēna nokārtošanās citās vietās varētu būt sastīta ar vairākiem faktoriem. Tā varētu būt nepatika pret kastīti, pret smiltīm ko izmantojt, vai varbūt otro reizi kaķēns negrib iet uz kastīti ja tur jau ir nokārtojies. Vēl viens faktors ir meklēšanās sākums un mēģina dominēt un iezīmēt teritoriju, īpaši tas atiecas ja mājās ir vēl kāds dzīvnieks. Ja kaķene to dara ar nedaudz pačurājot, tad tā ir teritorijas iezīmēšana. 5 mēnešu vecumā var jau veikt kaķenes sterilizāciju.Un pēdejais faktors ir veselības problēmas. Ja tā čurāšana ir regulāra un urīna dudzums ir liels un kastītes un pakaišu nomaiņa neko nav devusi, tad vajadzētu kaķi atrādīt veterinārārstam, lai izmēklētu to.

Labdien! Manam kaķēnam ir 3 mēneši un mēs viņu paņēmām no laukiem, principā mums viņu uzdāvināja. Viņš ir tīrais lauku āras kaķēns, taču es dzīvoju pilsētā, privātmājā, un man ir bail viņu izlaist ārā bez pavadas. Ar pavadiņu viņš ir pieradis, bet tomēr kaķis nav suns un viņam ir vajadzīga brīvība. Ko lai es iesāku? Viņš pie mums ir 2 nedēļas un man bail viņu izvest laukā bez pavadas, baidos, ka pazudīs vai kaut kas slikts notiks. Būšu pateicīga par jebkuru padomu!

Labdien!
Suns ir dzīvnieks kompanjons, bet kaķi ir stingri teritorijas dzīvnieki un viņi komfortabli jūtas savā teritorijā, kur ir viņa smaka. Kaķi pie savas teritorijas privātmājā var pieradināt atstājot vaļā mājas durvis un lai viņš pats iziet ārā un ienāk iekšā, lai var saprast ka tā ir viņa teritorija. Bet kaķi ir grūti noturēt privātmājas teritorijā, jo nav iespējams nožogot teritoriju lai viņš neizkļūtu laukā, jo ārpus Jūsu teritorijas kaķim ir bīstama dzīvībai ( auto, suņi, indes)! Ja kaķis netiek ārā no mājas, tad tas viņam nerada nejādu diskomfortu, jo atkārtošos, ka kaķis komfortabli jūtas savā teritorijā! Un vēl, ja kaķi ir doma tomēr pieradināt ārā, tad pēc Ministru Kabineta Noteikumiem Nr. 266 kaķim ir jābūt kastrētam/sterilizētam pēc 6 mēnešu vecuma, ja kaķis gadijā tiek ārā no Jūsu valdījuma teritorijas, par to var piemērot administratīvo sodu!
 Lai kaķēns aug skaists un vesels, veiksmi!

Sveiki. Man ir britu īsspalvainā kaķene, kura ir sterilizēta, uzturā lieto speciālo sterilizētiem kaķiem Purina barību ,taču ļoti nenormāli iet spalva, kamoliem. Ķemmēšanu ne pārāk atzīst, gadās ka ieplēš, izmantoju arī furminatoru. Varbūt ir kaut kas jāmaina ēdiena ziņā? Varbūt ir iespējama kāda kaķu frizētava? Paldies par atbildi!

Labdien!

Vasaras mēneši ir tad kad kaķiem pastiprināti iet nost spalva, protams ka barība arī var ietekmēt spalvas kvalitāti. Ja netiekat galā ar kaķa spalvu tad varam piedāvāt Dino Zoo Frizētavas pakalpojumus, kur Jūsu kaķīti izķemmēs no liekās atmirušās spalvas, izmazgās un izžāvēs, jo mazgājot un žāvējot arī pastiprināti atdalās atmirusī spalva. Mūsu meistari tiek galā arī ar kaķiem kam nepatīk šīs procedūras.  Vairāk info mūsu mājas lapā www.dinozoopasaule.lv

Man kaķis atnāca mājās klibodams ar 2 pušumiem uz kājas ciskas.Pušumi ir jēli, ļoti sulo, un vēl ,iespējamas strutas ,nevar īsti saprast...uzpūtu ūdeņraža pārskābi . Bet..tas neko nepalīdz.Tad nopirku Chlorhexidine..un uzpūtu. Izskatās,ka arī nav neko labāk. Pie ārsta pašlaik netiekam. Ko tur varētu darīt? Vai turpināt lietot to aerosolu..jeb kaut ko citu..Vai ir kaut kas pulverveidīgs? To varētu uzbērt.Bet ar smēri nevaru smērēt ,jo kaķis rūc,šņāc ..nelaiž sev klāt.,neļauj arī pieskarties.Laikam viņam ļoti sāp. Man saka ,ka lai liekoties mierā ,ka kaķis pats sevi saārstēšot. Nu viens mans kaķis tik tiešām pats izārstēja sev ievainotu ķepu.Bet..varbūt ir kāds līdzeklis,..ar ko varētu palīdzēt.

Jums ir jādodās uz viziti pie ārsta, ar bezrečepšu medikamentiem visdrīzāk palidzēt nesanāks

Sveiki, man ir 160l akvārijs, kurā dzīvo ancistrs, sinodontis, vēl viens sams-neatceros kā sauc, bet miermīlīgais,tad vēl ir 4 skalarijas. Gribētos ielaist vēl pāris košas zivtiņas, tik nezinu ko. Zoo veikalā teica ka varētu ņemt vēl barbusus vai skepnesus. Ko jūs ieteiktu?

Labdien,varat pievienot gan šķēpnešus ,gan molinēzijas vai pecīlijas,barbes teorētiski var,bet starp viņām nereti gadās arī agresīvāki eksemplāri ,kuri var apgraust citam zivīm spuras.

Labdien. Man ir kaķis, b/s. 2 gadus vecs. Kastrēts. Jau otro dienu ir spēcīga vemšana un caureja ar asinīm. Ir bijis arī iepriekš, bet nav bijis tik traki. Ir ēdis tikai savu barību, nekas cits nav dots. Kas tam varētu būt par iemeslu un vai vajadzētu atradit ārstam? Vai arī varu mēģināt pati viņam palīdzēt? Paldies.

Pret vemšanu iedot caur muti neko parasti nav iespējams, tas var provocēt atkārtotu vemšanu un vēl vairāk kairināt kuņģi. Jums noteikti ir pēc iespējas ātrāk jāpierakstās pie veterinārārsta. Par iespējamiem vemšanas cēloņiem varētu spriest pēc papildus diagnostiskiem izmeklējumiem.

Labdien! Jau kādu mēnesi man ir 9L akvārijs ar gailīti. Pēc pārdevēja instrukcijām tīru akvāriju reizi nedēļā, baroju reizi dienā pa 3 graudiņiem Bettagran sauso barību. Pie ūdens maiņas, zivtiņu ar to pašu akvārija ūdeni pārlieku citā traukā. Cītīgi mazgāju visu akvāriju, grunti, dekorus. Kad pildu jaunu ūdeni, pievienoju kondicionieri un atstāju nostāvēties istabas temperatūrā. Ūdens temperatūra vidēji 23-26 grādi. Jau kādu nedēļu novēroju, ka zivtiņai uz pieres ir diez gan paliels gaišs plankumiņš. Ļoti uztraucos vai nav inficējies. Pati zivtiņa ir aktīva, ēd kā parasti. Taču neliek mieru tas plankumiņš. Pievienoju arī bildi. Kāda varētu būt vaina?

Labdien,uzrakstiet man lūdzu sīkāk par to kā tīrat akvāriju,kādu daļu akvārija ūdens vienā tīrīšanas reizē Jūs nomainat?Akvārijā jācenšas izveidot bioloģisko līdzsvaru-zivtiņam veselīgu vidi,tas notiek pakāpeniski ,savairojoties nepieciešamajam baktērijām,ja Jūs maināt visu ,vai gandrīz visu ūdeni tas nevar notikt.Iespējams, ūdens parametri un ķīmiskais sastāvs Jūsu akvārijā ir tik svārstīgs ka rada stresu un līdz ar to veselības problēmas zivij.

Labdien! Ir mazs kaķēns kurš jau pats prot padzerties un sāk apgūt nokārtošanos kastītē. Kaķēna mamma ir mirusi, tāpēc šobrīd baroju ar siltu pienu. Gribēju noskaidrot, ar ko es varu barot kaķēnu lai nekaitētu viņa veselībai.
Lai precīzāk atbildētu par kaķēna ēdināšanas jautājumiem būtu jāzin tā vecums nedēļās. Primāri kaķēnu var barot ar kaķēnu pienu. Veterinārajās aptiekās ir nopērkami arī konservi, smalkas pastētes/pastas veidā, kas paredzēti lietošanai kaķēniem no atšķiršanas vecuma. Sākotnēji tos var pat atjaukt ar kaķēnu pienu. Vēlāk 2-3 mēnešu vecumā var izmantot arī konservus gabaliņos un radināt pie sausās barības.
Sveiki, Mana kaķene ir sterilizēta un 2 gadus veca. Pirms pusgada konstatēja, ka ir alerģija no barības, kas izpaudās caurejā. No tā laika lieto pretalerģisko barību. Tomēr vēdera izeja nav pilnībā normāla. Vienā reize ir gan cieta, gan mīksta. Pēdējā laikā maz ēd, ir kļuvusi apātiska, daudz guļ, šodien pēc vetārsta apmeklējuma izrāda nepatiku pieskārieniem - kliedz, ņurd un šņāc. Pieskārieni nepatīk tieši aizmugurējo kāju rajonā. Kas varētu but par problēmu? Esošais vetārsts uztaisīja analīzes, tur viss ok. Izņemot kāliju, kas ir paaugstināts.
Spriežot pēc aprakstītā, Kaķim ieteiktu veikt arī ultrasonogrāfisku vēdera dobuma izmeklēšanu. Tas varētu dot precīzāku ieskatu par izmaiņām tieši zarnu traktā, kā arī citos gremošanas sistēmas orgānos.