Labdien!! mums kakitis skauda,klepo. ko vinam dot,lai klutu vesels? vinam sap austina. var pilinat ausu pilienus?

Atbilde: Neieteiktu dot zāles, kuras nav nozīmējis vet. ārsts. Ja kaķēns slims, tad noteikti atrādiet to vet. ārstam. 
 

Labdien!
Ir liela problema,kakenite ka sakas meklesanas periods sak nokartoties ne sava kastite, tikko bija aizvesta pie runcha, atgriezas majas, bet turpina nokartoties reizem ari citur, ne sava kastite.ko ieteiktu darit, lai kakene ta neuzvestos?!

Atbilde: Ja kaķīte bija pie runča, tad meklēšanās process būs īsāks un drīz vien nokārtošanās nevietā pāries. Meklēšanās porcess izraisa diskomfortu, kairinājumu un kaķīte nokārtojas ne kastītē. Ir kaķītes, kas pat cenšas iezīmēt teritoriju. Ja tas turpināsies ilgstoši, tad vēlams atrādīt vet. ārstam, lai kaķīti izmeklētu, jo bieži vien nokārtošanās paradumu maiņa ir saistīta ar sāpīgu urināciju vai defekāciju. 
 

Labdie!
Gribēju pajautāt cik maksātu jūrascūciņas parbaude pie vet.ārsta???
Un kas varētu būt jūrascūciņai, ka viņai ir tāda kā balta krevele uz muguras???

Atbilde: vidēji par vizīti jāmaksā 10 ls. Sausa krevele var būt pie parazītiem, alerģiskas reakcijas.

 

Labdien! Pirms kādas nedēļas paņēmu kaķeni no ielas, kas vēlāk izrādijās jau strilizēta un kad kaķenīte vel bija jauna kāds saimnieks bija jauko kaķeniti izmetis no dzīvokļa uz ielas. Kaķenītei ar veselību un kažoku šķiet viss ir kārtībā. Tikai austiņās un nedaudz deguntiņā ir tāds tumši brūns izdalījums. Cik kaķenite atļauj es uzmanīgi iztīru austiņas, bet ausu malās tas viss ir sakaltis un nevar notīrīt. Kaķene kasa ausis.

Atbilde: Kaķeni ieteiktu atrādīt vet. ārstam. Parasti ielas kaķiem ir ausu ērcīte, kas rada iekaisumu un tāpēc tās kasa. Apkaltušās malas varat notīrīt ar ūdeņradi, atmiekšķēt, uzmanīgi, lai netiek ausu kanālā. Prieks, ka kaķītei ir jaunas mājas un gādīgs, mīlošs saimnieks. 
 

Labdien, dzīvoju privātmājā un man ir 2 suņi (amerikāņu stafordšīras terjeri) un 2 kaķi (bezšķirnes (kaķene(sterelizēta; 3 gadi) runcis(nekastrēts; 1.5 gadi))). Runcis visu laiku uzvedās labi, bet kopš paņēmām otru suni un kaķene tika sterelizēta (kaķene ir runča mamma), runcis kad atrodas iekšā vairāk nenokārtojas savā kastē, bet gan vannā, uz gultas, uz paklāja un visur, kur to nevajadzētu darīt. Ko darīt, lai viņš atkal ietu uz savu kastīti?

Atbilde: Runcis jau ir 1,5 gadus vecs un ir jau kļuvis pieaudzis un dzimumaktīvs un tā vinš iezīmē savu teritoriju un vēl ja ir tikko paņemts otrs suns, tad tā viņš grib parādīt to, ka tā ir viņa teritorija. Vienīgā izeja ir turēt atsevišķi, tā lai viņš nesatiek nevienu no dzīvniekiem. Otrs variants ir runci kastrēt, jo tad viņam tiek bloķēts hormons, kas atbild par dzimumtieksmi un pēc kastrācijas nevajadzētu vairs iezīmēt teritoriju.

 

Šodien pamanijām, ka kaku puika (jaunākais) uzbrūk meitenei. Meitene šnāc un vinš vinai krīt virsū. Vai par to būtu jāuztraucas un vai tas pāries?
Paldies!

Atbilde: Ja ir sanācis tā, ka kaķi ir jāpieradina viens pie otra, tad tas ir jādara pakāpeniski. Varat pēc kāda laiciņa izlaist ārā bet vajadzētu sākt ar meiteni, jo puika mazāk gribēs uzbrukt vai kaut kādi fiziski ietekmēt tieši meiteni! Bet sākumā varat turpināt ar restēm durvju vietā, bet vēl varat viņus pabarot ar kaut ko garšīgu (gaļu vai koservu) katru savā restes pusē, lai viņiem asociētos ar kaut ko patīkamu un tad jau pēc kāda laiciņa mēģināt bez restes. Bet pirms mēģinat laist kopā, es iesaku viesiem kaķiem apgriezt nagus, lai nevarētu viens otru ievainot.

Labdien! Gribētu pavaicāt jūsu viedokli par kaķa veselības stāvokli! Pie mums laukos pagalmā nesen iegriezās viens no kaimiņu māju kaķiem (nezinu gan no kuras mājas). Kaķene pagājušo gadu bija ļoti labā stāvoklī, izskatījās kārtīgi paēdusi, ar tīru un sakoptu kažoku un normālu svaru. Izskatījās ne vecāka par 5-7 gadiem. Bet šovasar, kad atbraucām uz laukiem, kaķene izskatās briesmīgi - staigā ar šķību galvu - galva sagriezta uz kreiso pusi, liekas, ka viņa slikti redz, vai neredz nemaz, jo manis nolikto barību viņa īsti nespēj pat atrast. Kad nolieko barību pie zemes. Drīzāk meklē ar ožu un tausti. Vai jums ir kāds viedoklis, kas šim kaķim noticis - vai tā ir kāda slimība vai traumu? Tā kā man mājās ir istabas kaķis, tad man ir bail tuvoties slimajai kaķenei, lai neaiznestu mājās kādu slimību savam kaķim. Saprotu, ka pašu kaķi neredzot, neko daudz pateikt nevar, bet varbūt kaut ko jūs varat pastāstīt - vai šis kaķis būtu ārstējams, vai drīzāk būtu jāved iemidzināt? Ļoti žēl skatīties, ka dzīvnieks ir tā nomocījies! Paldies, Baiba

Atbilde: Ja citu slimības pazīmju nav kā tikai traumas sekas (pieļauju, ka kaķīte ir tikusi notriekta), tad apdraudējuma nav istabas kaķim. Ja kaķim ir infekcijas slim. pazīmes iesnas, asarojošas strutojošas acis, pamatīga siekalošanās, tad gan ieteiktu izsaukt vietējo vetu, lai iemidzina kaķenīti.

Vēlējos konsultāciju par iegūtajiem urīna atbilīžu rezultātiem kaķenei. Kaķenei 6 pilni gadi, pagājušajā gadā tika āratēta urīnceļu infekcija. Šobrīd sūdzību nav, bet māc šaubas par rezultātiem, ka ķīmiskajā analīzē leikocīti ir 500, bet mikroskopijā 1. Ir kāds iekaisums vai nav? Konsultējos ar vietējiem ārstiem, viens norādīja, ka esot infekcija, otrs teica, ka tas cipars neesot vērā ņemams, ka svarīgāks ir mikroskopija. Bet abi noteica, ka profilaksei varot dot ārstniecisko barību Royal Canin Urinary s/o. Paldies! 

Atbilde: Vērtējot urīna analīzes kaķiem jāpievērš uzmanība mikroskopijai, norma var būt līdz 5 leikocītiem redzes laukā, jūsu kaķenei ir viens, tātad tas ietilpst normā. Pārējie rādītāji arī normas robežās, bet ņemot vērā, ka kaķenītei bija iepriekš ārstēta urīnceļu infekcija jums ļoti jāseko dzīvnieka veselības stāvoklim!

Gribu pievērst jūsu uzmanību pēdējam teikumam :"Testēšanā izmantotas cilvēkiem adoptētās izmeklēšanas metodes". Vienmēr precīzākas analīzes iegūst uz veterinārajiem aparātiem, kad izmeklēšanu veic veterinārārsts. DINO ZOO klīnika ir aprīkota ar veterināro diagnostikas aparātu, dzīvnieku urīna testēšanai. Tomēr velos ieteikt veikt atkārtotas urīnanalīzes, lai pazūd neskaidrības un rezultātu vērtības ir maksimāli precīzas.

Urinary s/o barība ir ph skābinoša barība un to var lietot, bet gribu ieteikt vēl citu barību. Profilaktisko barību kaķiem ražo Hill's un nosaukums ir Hill's c/d Multicare, tā barība nav tik stipri urīnu skābinoša. Ieteiktu to lietot vismaz mēnesi.
Bez tā būtu ieteicams palietot papildbarību urīntrakta veselībai UT Strength feline, tās ir garšīgas kožļas kaķiem ar dzērveņu ekstraktu. Jālieto pa 1 kožļai 2 reizes dienā kurss 30 dienas.

Gribeju pajautat par pipesanu dzivokli kura ir kakis. Mums ir trisistabu dzivoklis un kakis, gribeju jautat vai kakim ir kaitigi tas, ja viena istaba smeke? Un vai regulara vedinasana var mazinat kaitigumu kaka veselibai? Es vienkarsi pazistu diezgan daudz cilvekus kam majas ir kakis un kas smeke, nevienam no so daudzo smeketaju kakim nav bijusas veselibas problemas... Ir pat tadi kas jau ir kakisi gados un kuri ir diezgan veseligi... 

Zinu ka ari cilvekiem smeket ir neveseligi, bet vismaz mes pasi katrs sev izvelamies to darit vai ne.. Vienkarsi nevelos darit pari dzivniekam. 

Ta ka jautajums ir- cik ljoti cigaresu dumu ietekme kaka veselibu (nemot vera, ka dzivnieks nav spiests smekesanas laika atrasties telpa kur smeke)?

Paldies! 

Atbilde: Studiju laikā rakstīju darbu par mutes dobuma audzējiem dzīvniekiem, pētot literatūras datus atradu interesantu faktu - kaķiem, kas bieži uzturas piesmēķētās telpās mutes dobuma audzējus novēro biežāk. Izjautājot kaķu saimniekus klīnikā, kas griezās ar līdzīgām kaitēm - visi īpašnieki izrādījās smēkētāji. Zinu, ka ieelpotie dūmi bojā arī elpceļus. Cigarešu dūmi bojā kaķa veselību, tikai viss atkarīgs no kaķa organisma un cik bieži tas uzturas dūmu tuvumā. Tā kā jāizlemj Jums. 
 

Mums ir kaķēns apm. 2mēn vecs. Viņš laikam ir ar kaut ko saslimis, ka jau 2nedēļu bez apstājas pļūta.Ko jūs mums ieteiktu izdarīt, lai kaķēns būtu atkal vesals!

Atbilde: Kaķēnu nekavējoties nogādājiet pie vet. ārsta. Nepārtraukta caureja kaķēnu attūdeņo un novājina, ja netiks sniegta profesionāla palīdzība kaķēns var nomirt.