Man kaķis atnāca mājās klibodams ar 2 pušumiem uz kājas ciskas.Pušumi ir jēli, ļoti sulo, un vēl ,iespējamas strutas ,nevar īsti saprast...uzpūtu ūdeņraža pārskābi . Bet..tas neko nepalīdz.Tad nopirku Chlorhexidine..un uzpūtu. Izskatās,ka arī nav neko labāk. Pie ārsta pašlaik netiekam. Ko tur varētu darīt? Vai turpināt lietot to aerosolu..jeb kaut ko citu..Vai ir kaut kas pulverveidīgs? To varētu uzbērt.Bet ar smēri nevaru smērēt ,jo kaķis rūc,šņāc ..nelaiž sev klāt.,neļauj arī pieskarties.Laikam viņam ļoti sāp. Man saka ,ka lai liekoties mierā ,ka kaķis pats sevi saārstēšot. Nu viens mans kaķis tik tiešām pats izārstēja sev ievainotu ķepu.Bet..varbūt ir kāds līdzeklis,..ar ko varētu palīdzēt.

Jums ir jādodās uz viziti pie ārsta, ar bezrečepšu medikamentiem visdrīzāk palidzēt nesanāks

Sveiki, man ir flame pointed Siāmas kaķēns 8 mēneši, viņš ir jauks un mīļš, bet rotaļas gan viņam visai pārgalvīgas, viņš skrien bļauj, kāp pa sienām, lec līdz pat lustrai, ja ir kāda muša, man protams tas viss patīk, tikai viņš sevi bieži straumē, viņam gadās uzsist sev aci un tad plakstiņs ir uztuucis, nobraazta galva, sasitumi. Gribēju zināt vai man satraukties un kaut kā atradināt no šīm spēlēm, vai vienkārši ļaut dauzīties pa māju. Paldies jau iepriekš.

Labdien! Siāmas škirnes kaķi ir ļoti temperemetīga šķirne un atmācīt no enerģijas pārpilnības nevar, var tikai mēģināt noņemt bīstamās lietas no kā kaķēns varētu savainoties lecot vai apgāžot kādu priekšmetu.

Labdien. Man ir kaķis, b/s. 2 gadus vecs. Kastrēts. Jau otro dienu ir spēcīga vemšana un caureja ar asinīm. Ir bijis arī iepriekš, bet nav bijis tik traki. Ir ēdis tikai savu barību, nekas cits nav dots. Kas tam varētu būt par iemeslu un vai vajadzētu atradit ārstam? Vai arī varu mēģināt pati viņam palīdzēt? Paldies.

Pret vemšanu iedot caur muti neko parasti nav iespējams, tas var provocēt atkārtotu vemšanu un vēl vairāk kairināt kuņģi. Jums noteikti ir pēc iespējas ātrāk jāpierakstās pie veterinārārsta. Par iespējamiem vemšanas cēloņiem varētu spriest pēc papildus diagnostiskiem izmeklējumiem.

Šomenes mūsu mājsaimniecībā nonāks Meinkūnu puika (4 mēneši). Parcik ir vasara ar bērniem velamies brīvdienās apceļot Latviju. Vai Meinkūnu droši varam vadāt līdzi? Turēt būrī un tad pie siksnas, vai ļaut brīvam būt? Un kad drīgst kaķi sākt izvest no mājas?

Labdien!

Kaķis un lielie kaķveidīgie ir stingri teritorijas dzīvnieki un komfortabli jūtas savā teritorijā, tapēc kaķi nav ieteicams vest visur sev lidzi jo izjūt lielu stresu. Ja runcis nav kastrēts un viņu sāk vadāt āra pie pavadas, tad pie dzimumbrieduma kas ir apmēram no 6 mēnešu vecuma, runcis sāks iezīmēt teritoriju, jo izejot āra sajūs daudz un dažādu svešu smaku un lai viņš būtu pasrgats no āra briesmāk ko viņš izjūt, sāks iezīmēt mājās vietas lai svešas smakas neienāk viņa mājās ( arī kaķenes var ta darīt). Kaķi pilnīgi mierīgi var atstāt vienu pašu mājās, pie noteikumiem, ka ir atstāts ēdamais, ūdens un nagu asināmais un spēļmantiņas līdz 3 dienām. Kaķi vēl var ņemt līdzi uz vasarnīcas apmeklējumiem nedēļas nogalēs, jo viņš būs sapratis ka tā ir viena un tā pati vieta brīvdienās kuru viņš apmeklē, bet pilnīgi noteikti ne ceļošana ar auto, kas jau ir papildus stress priekš kaķa.

Labdien! Ir mazs kaķēns kurš jau pats prot padzerties un sāk apgūt nokārtošanos kastītē. Kaķēna mamma ir mirusi, tāpēc šobrīd baroju ar siltu pienu. Gribēju noskaidrot, ar ko es varu barot kaķēnu lai nekaitētu viņa veselībai.
Lai precīzāk atbildētu par kaķēna ēdināšanas jautājumiem būtu jāzin tā vecums nedēļās. Primāri kaķēnu var barot ar kaķēnu pienu. Veterinārajās aptiekās ir nopērkami arī konservi, smalkas pastētes/pastas veidā, kas paredzēti lietošanai kaķēniem no atšķiršanas vecuma. Sākotnēji tos var pat atjaukt ar kaķēnu pienu. Vēlāk 2-3 mēnešu vecumā var izmantot arī konservus gabaliņos un radināt pie sausās barības.
Sveiki, Mana kaķene ir sterilizēta un 2 gadus veca. Pirms pusgada konstatēja, ka ir alerģija no barības, kas izpaudās caurejā. No tā laika lieto pretalerģisko barību. Tomēr vēdera izeja nav pilnībā normāla. Vienā reize ir gan cieta, gan mīksta. Pēdējā laikā maz ēd, ir kļuvusi apātiska, daudz guļ, šodien pēc vetārsta apmeklējuma izrāda nepatiku pieskārieniem - kliedz, ņurd un šņāc. Pieskārieni nepatīk tieši aizmugurējo kāju rajonā. Kas varētu but par problēmu? Esošais vetārsts uztaisīja analīzes, tur viss ok. Izņemot kāliju, kas ir paaugstināts.
Spriežot pēc aprakstītā, Kaķim ieteiktu veikt arī ultrasonogrāfisku vēdera dobuma izmeklēšanu. Tas varētu dot precīzāku ieskatu par izmaiņām tieši zarnu traktā, kā arī citos gremošanas sistēmas orgānos.
Kaķēnam trešais plakstiņš gandrīz pa pusaci abām acīm. Kāpēc tā? Būtu jāuztraucas? Kaķēnam 2 mēneši, ir super aktīvs. Neliela caureja (pa pusei normāls, pa pusei puššķidrs) nu jau kādas 3 dienas tā. Pieļauju no barības maiņas, jo tik nedēļu pie manis un pirmās dienas viss bija kārtībā. Pagaidām vel pie vetārsta vizīte nav bijusi bet ir plānā. Nav potēts, ne attārpots.
Izvirzīts trešais plakstiņš kaķēniem ļoti bieži parādās pie endoparazītu invāzijas. Vizītes laikā veterinārārsts izvērtēs, kāds varētu būt iespējamais pazīmju cēlonis, un nozīmēs nepieciešamos profilaktiskos vai ārstēšanas pasākumus.
Labdien, man ir gadu vecs runcis, kuru novembrī izkastrēja. Pēc kastrācijas viņš palika agresīvs pret citiem kaķiem. Tagad, pus gadu pēc kastrācijas runcis ir palicis vēl agresīvāks. Agresija izpaužas kā uzbrukšana citiem kaķiem līdz ko viņš kādu ierauga. Īpaši necieš kaķenes. Vai šī agresija kādreiz varētu mazināties, vai tas ir viņa “jaunais raksturs” pēc kastrācijas?
Dzīvnieka uzvedība var būt saistīta ar sveša kaķa ienākšanu viņa teritorijā. Lai atbildētu uz jūsu jautājumu ir jāizvērtē situācija kopumā, kādi ir apstākļi noteiktā agresijas izpausmes brīdī- vai tas notiek ārā, vai citus kaķus sastop ,piemēram, izstādē, vai viņš tiek vests pie citiem dzīvniekiem, varbūt ir kāds vēl blakus esošs stresa faktors. u.tml.

Sveiki. Ir persiešu tipa kaķis. Ļoti lielu spalvu, taču spalva ļoti saveļas un veido kunkuļus. Kaķis neļauj ne tos izgriezt ne sevi regulāri ķemmēt, neko, uzreiz šņāc, ņaud un sit ar ķepu. Ar varu turēt un kopt nevēlamies jo runcis ir ļoti atriebīgs un piečurā mīkstas mēbeles, ja kaut kas nav pa prātam. Kādi ir risinājumi, jo ļoti nepatīk ka kaķis staigā ar savēlušos spalvu.

Labdien!

Ja kaķis neļauj sakopt savu kažoku, tad droši varat pierakstīties Dino Zoo Frizētavā, kur mūsu specialisti rūpīgi un droši sakops kaķa kažoku. Frizētavā parsti kaķi uzvedās savādāk, jo ir cita vide un cilvēki. Frizētavā var izķemmēt savēlumus un izmazgat kaķi, jo tas parasti palīdz pastiprināt dabūt laukā veco spalvu, kas izkrīt un tā parasti ieķeras spalvās un  tad veidojas savēlumi.

Pierakstus pieņemam darba dienās no 10:00 līdz 17:00

Tālrunis: 29390650 vai 25660050
Adrese: DINO ZOO PASAULE, Krasta iela 52, Rīga, LV-1003
Darba laiks: katru dienu no 10:00 līdz 20:00

Здравствуйте! Хотели бы посоветоваться по поводу питания кошки. Кошка не породистая, стерилизованная, ещё нету года. Она отказывается есть какой либо корм, будь то консервы, сухой корм, паштет. Много всего перепробовали. Она только согласная есть вкусняшки на подобии палочек и курицу вареную. Могли бы вы посоветовать что стоит делать в такой ситуации и как ее приучить к сбалансированному корму? Пробовали разные хитрости типа раздробить и смешать вместе, не давать ничего другого, но ничего не выходит. Я понимаю что из такого питания она совсем не получает нужные компоненты для здоровой жизни. Заранее спасибо!

Labdien!

Kaķim jābūt pieradušam pie sausās barības jau no mazotnes. Kaķim sausai barībai un dzeramajam ūdenim ir jābut pieejamai vienmēr. Mēģiniet neko papildus nedot kaķēnam un noliekiet sauso barību, pirmaja dienā viņš var neest bet ja otrajā neēdīs tad trešajā dienā noteikti sāks ēst. Pat tad ja  Jūs neredzat ka kaķēns ēd, tas nenozīmē, ka viņš neēd. Kaķēns var ēst arī naktī kad Jūs neredzat. nosverat noteiktu daudzumu sausas barības un ieberiet to trauciņā un tad katru dienu nosveriet pārpalikumu un Jūs zināsiet vai kaķens ir kaut ko noēdis no barības vai nav.