Rezultāti

#kakabariba (16 ieraksti)

Barība kastrētiem runčiem

Labdien! Sakiet ludzu kāda sausa barība būtu idiāli piemērota sterilizetam runcim jo es dodu Purina One.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Derēs jebkura kvalitatīva profesionālā, veterinārā barība. Piemēram, Royal Canin, Hill`s, Applaws u.tml. Vēlams tāda, kas domāta sterilizētiem/kastrētiem kaķiem, lai izvairītos no liekā svara problēmām. Un, protams, tāda, kas arī kaķim ies pie sirds. Kvalitatīva veterinārā barība ir atrodama zoo veikalos un veterinārajās aptiekās. 

Kaķēna barošana

Labdien! Mums ir 3 mēnešus veca skotu nokarenausu kaķenīte.Problēma ir tāda,ka viņa neēd sauso barību.Zooveikalā man saka ka tas neesot īsti labi,jo kaķēnam augot vajag yzņemt daudz vitamīnu,kuru mitrajās barībās nemaz tik daudz nav,bet sausā varība ar to visu būtu nodrošinājusi.Esmu mēģinājusi sauso barību mērcēt,uzbriedināt,jaukt ar mitro barību,bet rezultāta nav-neēd tāpat.Kasa ciet un viss...Vai ir kāds padoms,kā vēl varu viņu pierunāt ēst sauso barību?Pašlaik vāru vistas fileju,tītara fileju,dodu krējumu, biezpienu,mitro barību, vārītu puķkāpostu un 1x nedēļā olas dzeltenumu.Tas ir tas ko ieteica dot pārdevēja,kad braucām pakaļ kaķim.Vai ir vēl kas,ko varu dot klāt iepriekš minētajam?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Ja kaķēns tiek barots ar naturālo barību, tad ir iespējams, ka sausā barība viņam nešķitīs "pievilcīga" un garšīga. Ja izvēlaties par labu naturālajai barošanai, tad ir jāsastāda ēdienkarte, lai uzturs būtu sabalansēts un kaķēns saņemtu visas nepieciešamās uzturvielas. Tādā gadījumā kaķēnu var nebarot ar sauso barību.

Sausajai barībai, savukārt, ir tāda priekšrocība, ka tā jau ir sabalansēta un vieglāk lietojama kaķa uzturā, jo saimniekiem nav jāuztraucas par ēdienreizes sabalansētību un jāplāno racions. Sauso barību var kombinēt arī ar konserviem, vēlams tās pašas firmas kas sausā baŗība. Ir dažādas firmas, dažādas garšas sausās barības, un, izvēloties kaķēnu barot ar sauso barību, var viņam piedāvāt dažādas barības un piemeklēt to, kura viņam garšos vislabāk.

Aknu pastēte kaķa ēdienkartē

Labdien! Manam kaķim (britu īsspalvanais) ļoti gribās ēst aknu pastēti, par citiem cilvēku ēdieniem īsti interesi neizrāda. Vai es kaķim drīkstu dot nelielu daudzumu pastētes? Vai aknu pastēte nesatur kādu kaķiem nevēlamu vielu? Paldies!

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! 
Ar aknu barosanu nevajadzētu aizrauties, jo aknas īpaši jēlā veidā mīkstina vēdera izeju un otrs moments, ka kaķiem aknas ļoti garšo, tad viņi varētu neest sauso barību un gaidīt tikai aknas. Ja izvēlaties dot aknas kaķim tad ieteicams būtu vienu reizi nedēļā.

Здравствуйте! Хотели бы посоветоваться по поводу питания кошки. Кошка не породистая, стерилизованная, ещё нету года. Она отказывается есть какой либо корм, будь то консервы, сухой корм, паштет. Много всего перепробовали. Она только согласная есть вкусняшки на подобии палочек и курицу вареную. Могли бы вы посоветовать что стоит делать в такой ситуации и как ее приучить к сбалансированному корму? Пробовали разные хитрости типа раздробить и смешать вместе, не давать ничего другого, но ничего не выходит. Я понимаю что из такого питания она совсем не получает нужные компоненты для здоровой жизни. Заранее спасибо!

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Kaķim jābūt pieradušam pie sausās barības jau no mazotnes. Kaķim sausai barībai un dzeramajam ūdenim ir jābut pieejamai vienmēr. Mēģiniet neko papildus nedot kaķēnam un noliekiet sauso barību, pirmaja dienā viņš var neest bet ja otrajā neēdīs tad trešajā dienā noteikti sāks ēst. Pat tad ja  Jūs neredzat ka kaķēns ēd, tas nenozīmē, ka viņš neēd. Kaķēns var ēst arī naktī kad Jūs neredzat. nosverat noteiktu daudzumu sausas barības un ieberiet to trauciņā un tad katru dienu nosveriet pārpalikumu un Jūs zināsiet vai kaķens ir kaut ko noēdis no barības vai nav.

Labdien! Cik bieži dienā ir jādot mīkstā barība sterilizētam sfinksam , ja sausā barība traukā praktiski ir visu laiku? Šobrīd dodam 100 gr paciņu no rīta un vakarā

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Mitrā barība kaķim vairakas reizes dienā ir domāta lai kaķis uzņemtu nepieciešamo ūdens daudzumu, ja kaķis to neuzņem tik cik vajadzētu. Tas ir ja veterinārārsts ir noteicis, ka kaķim ir atūdeņošanās. Ja šadu problēmu nav, tad mitro barību būtu ieteicams dot reizi divās dienās un vienu reizi, jo mitrajās barības nav visi nepieciešamie mikroelementi un vitamīni, kas kaķim ikdiena būtu nepieciešams, Pamatbarība ir sausā barība, kas satur visus ikdienai nepieciešamos viktamīnus un mikroelementus. Mitrās barības ir jāizvēlas pēc iespējas augstākas kvalitātes vai profesionālās, jo ekonomiskajā barībā nav augstas kvalitātes izejmateriāli.

Labdien! Iegādājāmies saviem 2 kaķiem "aktīvo" ēdiena trauku (sausā barība jāķeksē, lai paēstu) Konstrukcija samērā vienkārša un kaķim ērti pieejama - viegla grūtības pakāpe. Tomēr lieta jauna un ar ēšanu pagaidām šavki - dažus cepumiņus apēd un viss. Jautājums - kā pareizi pieradināt pie šāda trauka. Vai papildus jāpiedāvā ēdiens arī no klasiskās bļodiņas? Iepazīšanās ar jauno trauku šobrīd ir 24 stundas.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Edienam kaķim ir jābut pieejamam visu laiku ar noteikumu, ka kaķim nav aptaukošanās. Aktīvās barošanas trauks ir domāts lai kaķim nebūtu garlaicīgi un viņš attīstītu domāšanu.

Šajos traukos var ievietot dažādus kārumus lai mainītu garšas un smaržas, tad tas kaķim būs interesantāk, 24 h tas ir ļoti mazs ,laiks lai kaķis pilnība iepazītu lietas.

Ar ko barot kaķi, kad sterilizēt?

Sveiki! Esam paņēmuši 3 gadīgu Devonas reksa kaķenīti. Gribēju uzzinat kada barība vinai ir jadod? Vina nav sterilizēta, kad to labak darit?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien, 

Lai izvēlētos dzīvniekam piemērotu barību ir jānoskaidro ar ko viņš tika barots līdz šim. Sterilizāciju var veikt laikā kad dzīvniekam nenovēro meklēšanās pazīmes. Uz sterilizācijas bŗīdi būtu vēlams lai dzīvnieks ir gan attārpots, gan vakcinēts.

Svaiga gaļa.

Sveiki, Vēlētos uzzināt, cik bieži kaķēnam varam dot svaigu, jēlu gaļu? Kura būtu labāka, tītara vai liellopa gaļa?

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! Ja kaķēns ikdienā lieto sauso barību, tad svaigu gaļu var dot katru dienu, tikai ir jāuzmanās no tā, ka kaķēns var sākt neest sauso barību un gaidīs tikai gaļu. Kaķi nevar barot tikai ar tīru gaļu, jo tur nav visas nepieciešamās uzturvielas minerālvielas un vitamīni, tapēc pamatbarībai ir jābūt superpremium sausai barībai, jo tai ir sabalansēts sastāvs. Lai kaķis nepierastu tikai pie svaigas gaļas, tad ieteicamais būtu dot ne biežāk kā katru otro dienu. Kaķim var dot gan tītara gan liellopa gaļu. Tītara gaļa ir daudz labaka kaķa uzturu nekā vistas gaļa.

 

Ivo Obrumanis

Dino Zoo eksperts.