Rezultāti

#kakens (8 ieraksti)

Labdien! Paņēmām kaķēnu 4 mēn. Atbraucot mājās visu laiku šķaudija un tecēja puņķi. Cilvēks kas pārdeva, teica, ka pie viņiem viss bija labi, varbūt pierod pie gaisa, bet visu ceļu uz mājām kaķēns škaudija. Pēc 5 dienām aizvedu pie vetārsta un noteica diagnozi - rinīts (bez temperatūras, tikai ar iesnām un asarojošām actiņām nedaudz) Izrakstīja zāles un visu ko, bet tā arī nepaskaidroja, vai ar kaķēnu būs labi, tas taču ārstējas?! Tomēr uztraukums! Vai man stipri uztraukties?

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! 
Rinīts ir kaķu iesnas un tas ārstējas ar antibiotikām, tikai ir jāzin kura spektra antibiotikas derēs un kādu devu jāpielieto. 
 

Labdien! Man ir 5 mēnešu vecs kaķēns. Jau 2 ned lāga need, ēd tikai škidrumu no slapjās barības, strauji elpo. Tiek dotas antibiotikas, vakar 1x vēma.Neaktīvs.Vietējais vetārsts 3x skatījis, Iešpricē antibiotikas, vitamīnus.Attārpots.Svars vecumam neatbilst, apm 2 kg.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

Lai dzīvniekam nozīmētu ārstēšanu un noteiktu, kas ir par iemeslu sliktai pašsajūtai, dzīvnieks jāved pie veterinārārsta. Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju pie veterinārārsta "Dino Zoo klīnikā", lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Kā barot, atstājot mājās vienu pašu?

Labdien! Kā barot 1.5 mēnesi vecu kaķēnu, ja viņš tūlīt izēd visu pārtiku, ko viņam ieliek bļodiņā, atstājot viņu vienu pa dienu?

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! 
 

Kaķiem ir ļoti mazs asiņu daudzums uz ķermeņa masu un tapēc ātri krīt glukozes līmenis asinīs, tas nozīmē, ka kaķim ir jāēd līdz 14 reizēm dienā pa nelielām porcijām un pārtikai ir jābūt pieejamai visu laiku, it īpaši mazam kaķēnam! 
Ja tas netiek ievērots, tad kaķis ar vecumu var iedzīvoteis diabētā.

Labdien! Man ir bezšķirnes kaķēns 6 mēn vecs, kuru paņēmām 2 dienas atpakaļ no patversmes un kurš man pēdējā dienas laikā ir palicis miegains un neaktīvs. Iepriekš skraidīja pa māju ka bulta, tagad guļ visu dienu. Šodien bija arī 2 vemšanas epizodes, bet bez barības (apetītes arī nav). Kā padzeras, tā mirklīti vēlāk vemj. Domāju, vai varētu būt tā, ka tas ir no barības maiņas? Pie mums mājās barojam ar Hills barību. Un ko darīt šajā situācijā? Vai labāk vērsties pie ārsta? Paldies, jauku dienu!

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

Ja dzīvnieks neēd un vemšana turpinās noteikti jāvēršas pie veterinārārsta.  Ja barību mainījāt strauji, iespējams  tas var būt dēļ barības maiņas.

Maza kaķēna ēdināšana
Labdien! Ir mazs kaķēns kurš jau pats prot padzerties un sāk apgūt nokārtošanos kastītē. Kaķēna mamma ir mirusi, tāpēc šobrīd baroju ar siltu pienu. Gribēju noskaidrot, ar ko es varu barot kaķēnu lai nekaitētu viņa veselībai.
Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde
Lai precīzāk atbildētu par kaķēna ēdināšanas jautājumiem būtu jāzin tā vecums nedēļās. Primāri kaķēnu var barot ar kaķēnu pienu. Veterinārajās aptiekās ir nopērkami arī konservi, smalkas pastētes/pastas veidā, kas paredzēti lietošanai kaķēniem no atšķiršanas vecuma. Sākotnēji tos var pat atjaukt ar kaķēnu pienu. Vēlāk 2-3 mēnešu vecumā var izmantot arī konservus gabaliņos un radināt pie sausās barības.
Kaķēnam izvirzīts trešais plakstiņš
Kaķēnam trešais plakstiņš gandrīz pa pusaci abām acīm. Kāpēc tā? Būtu jāuztraucas? Kaķēnam 2 mēneši, ir super aktīvs. Neliela caureja (pa pusei normāls, pa pusei puššķidrs) nu jau kādas 3 dienas tā. Pieļauju no barības maiņas, jo tik nedēļu pie manis un pirmās dienas viss bija kārtībā. Pagaidām vel pie vetārsta vizīte nav bijusi bet ir plānā. Nav potēts, ne attārpots.
Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde
Izvirzīts trešais plakstiņš kaķēniem ļoti bieži parādās pie endoparazītu invāzijas. Vizītes laikā veterinārārsts izvērtēs, kāds varētu būt iespējamais pazīmju cēlonis, un nozīmēs nepieciešamos profilaktiskos vai ārstēšanas pasākumus.
kaķēns smagi elpo
Ma no pagraba ir panemts kakens .Kakenam bij iesnas puznoja acis,itka izarsteju nodzivoja 3 menesus atkaj jutu smagi elpo.vetarsts izrakstija antibiotikas.bet vienalga ieksa kautlur ir trojsni,liekas kad kakim gruti elpot,un skali elpo.bet skraida,dauzas tikai apetite nay ipasi laba .Acu sturisos briziem izlien plevites.ir attarpots.
Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde
Iespējams kaķēnam vajadzētu veikt papildus rentgendiagnostiku, lai izvērtētu kas ir šādu elpošanas trokšņu cēlonis, kā arī vēlama ultrasonogrāfija- tas palīdzētu izvērtēt samazinātas apetītes cēloni.
kaķēnam izdalījumi no acīm

Sveicināti, manam tikko paņemtajam kaķēnam no acīm izdalās gļotveidīgi izdalījumi. Arī uz paša acs ābola. Kā šādā situācijā rīkoties?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Kaķēnu ir jāatrāda veterinārārstam.