Rezultāti

#kakens (19 ieraksti)

Kaķēna barošana

Labdien! Mums ir 3 mēnešus veca skotu nokarenausu kaķenīte.Problēma ir tāda,ka viņa neēd sauso barību.Zooveikalā man saka ka tas neesot īsti labi,jo kaķēnam augot vajag yzņemt daudz vitamīnu,kuru mitrajās barībās nemaz tik daudz nav,bet sausā varība ar to visu būtu nodrošinājusi.Esmu mēģinājusi sauso barību mērcēt,uzbriedināt,jaukt ar mitro barību,bet rezultāta nav-neēd tāpat.Kasa ciet un viss...Vai ir kāds padoms,kā vēl varu viņu pierunāt ēst sauso barību?Pašlaik vāru vistas fileju,tītara fileju,dodu krējumu, biezpienu,mitro barību, vārītu puķkāpostu un 1x nedēļā olas dzeltenumu.Tas ir tas ko ieteica dot pārdevēja,kad braucām pakaļ kaķim.Vai ir vēl kas,ko varu dot klāt iepriekš minētajam?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Ja kaķēns tiek barots ar naturālo barību, tad ir iespējams, ka sausā barība viņam nešķitīs "pievilcīga" un garšīga. Ja izvēlaties par labu naturālajai barošanai, tad ir jāsastāda ēdienkarte, lai uzturs būtu sabalansēts un kaķēns saņemtu visas nepieciešamās uzturvielas. Tādā gadījumā kaķēnu var nebarot ar sauso barību.

Sausajai barībai, savukārt, ir tāda priekšrocība, ka tā jau ir sabalansēta un vieglāk lietojama kaķa uzturā, jo saimniekiem nav jāuztraucas par ēdienreizes sabalansētību un jāplāno racions. Sauso barību var kombinēt arī ar konserviem, vēlams tās pašas firmas kas sausā baŗība. Ir dažādas firmas, dažādas garšas sausās barības, un, izvēloties kaķēnu barot ar sauso barību, var viņam piedāvāt dažādas barības un piemeklēt to, kura viņam garšos vislabāk.

Kaķēna barošana slimības laikā

Labdien! Vēlējos uzzināt par pareizu kaķa kopšana un barošanu, kamēr notiek ārstēšana no ādas senītes. Pirms nedēļas ir saņemta 2. Pote. Kaķis izskatās briedmīgi(kā jau brīdinàja) uz galvas krit spalva, viss kreveļains, austiņas no iekšpuses un ārpused arī kreveļainas, smērē klotrimozolu. Jautājums ar kādu barību labāk šinī laikā barot, jo apetīte mazinājusies vai kreveles var ar slapjajām salvetēm mēģināt maigi noņemt?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Ja Jūsu ārstējošais ārsts nav norādījis savādāk, kaķēnu var barot ar kaķēniem paredzētu labas kvalitātes profesionālo barību, piemēram, "Royal Canin".

Dzīvniekiem brūces zem krevelēm parasti nedzīst, tāpēc tās iesaka noņemt, notīrīt nost.  Vislabāk kreveles tīrīt ar hlorheksidīna šķīdumu saslapinātiem vates/marles tamponiem. Cilvēku slapjās salvetes gan nevajadzētu izmantot.

Nākotnē ņemiet vērā, ka tikai veselus dzīvniekus drīkst vakcinēt.

Labdien! Paņēmām kaķēnu 4 mēn. Atbraucot mājās visu laiku šķaudija un tecēja puņķi. Cilvēks kas pārdeva, teica, ka pie viņiem viss bija labi, varbūt pierod pie gaisa, bet visu ceļu uz mājām kaķēns škaudija. Pēc 5 dienām aizvedu pie vetārsta un noteica diagnozi - rinīts (bez temperatūras, tikai ar iesnām un asarojošām actiņām nedaudz) Izrakstīja zāles un visu ko, bet tā arī nepaskaidroja, vai ar kaķēnu būs labi, tas taču ārstējas?! Tomēr uztraukums! Vai man stipri uztraukties?

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! 
Rinīts ir kaķu iesnas un tas ārstējas ar antibiotikām, tikai ir jāzin kura spektra antibiotikas derēs un kādu devu jāpielieto. 
 

Labdien! Man ir 5 mēnešu vecs kaķēns. Jau 2 ned lāga need, ēd tikai škidrumu no slapjās barības, strauji elpo. Tiek dotas antibiotikas, vakar 1x vēma.Neaktīvs.Vietējais vetārsts 3x skatījis, Iešpricē antibiotikas, vitamīnus.Attārpots.Svars vecumam neatbilst, apm 2 kg.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

Lai dzīvniekam nozīmētu ārstēšanu un noteiktu, kas ir par iemeslu sliktai pašsajūtai, dzīvnieks jāved pie veterinārārsta. Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju pie veterinārārsta "Dino Zoo klīnikā", lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Kā barot, atstājot mājās vienu pašu?

Labdien! Kā barot 1.5 mēnesi vecu kaķēnu, ja viņš tūlīt izēd visu pārtiku, ko viņam ieliek bļodiņā, atstājot viņu vienu pa dienu?

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! 
 

Kaķiem ir ļoti mazs asiņu daudzums uz ķermeņa masu un tapēc ātri krīt glukozes līmenis asinīs, tas nozīmē, ka kaķim ir jāēd līdz 14 reizēm dienā pa nelielām porcijām un pārtikai ir jābūt pieejamai visu laiku, it īpaši mazam kaķēnam! 
Ja tas netiek ievērots, tad kaķis ar vecumu var iedzīvoteis diabētā.

Labdien! Man ir bezšķirnes kaķēns 6 mēn vecs, kuru paņēmām 2 dienas atpakaļ no patversmes un kurš man pēdējā dienas laikā ir palicis miegains un neaktīvs. Iepriekš skraidīja pa māju ka bulta, tagad guļ visu dienu. Šodien bija arī 2 vemšanas epizodes, bet bez barības (apetītes arī nav). Kā padzeras, tā mirklīti vēlāk vemj. Domāju, vai varētu būt tā, ka tas ir no barības maiņas? Pie mums mājās barojam ar Hills barību. Un ko darīt šajā situācijā? Vai labāk vērsties pie ārsta? Paldies, jauku dienu!

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

Ja dzīvnieks neēd un vemšana turpinās noteikti jāvēršas pie veterinārārsta.  Ja barību mainījāt strauji, iespējams  tas var būt dēļ barības maiņas.

Maza kaķēna ēdināšana
Labdien! Ir mazs kaķēns kurš jau pats prot padzerties un sāk apgūt nokārtošanos kastītē. Kaķēna mamma ir mirusi, tāpēc šobrīd baroju ar siltu pienu. Gribēju noskaidrot, ar ko es varu barot kaķēnu lai nekaitētu viņa veselībai.
Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde
Lai precīzāk atbildētu par kaķēna ēdināšanas jautājumiem būtu jāzin tā vecums nedēļās. Primāri kaķēnu var barot ar kaķēnu pienu. Veterinārajās aptiekās ir nopērkami arī konservi, smalkas pastētes/pastas veidā, kas paredzēti lietošanai kaķēniem no atšķiršanas vecuma. Sākotnēji tos var pat atjaukt ar kaķēnu pienu. Vēlāk 2-3 mēnešu vecumā var izmantot arī konservus gabaliņos un radināt pie sausās barības.
Kaķēnam izvirzīts trešais plakstiņš
Kaķēnam trešais plakstiņš gandrīz pa pusaci abām acīm. Kāpēc tā? Būtu jāuztraucas? Kaķēnam 2 mēneši, ir super aktīvs. Neliela caureja (pa pusei normāls, pa pusei puššķidrs) nu jau kādas 3 dienas tā. Pieļauju no barības maiņas, jo tik nedēļu pie manis un pirmās dienas viss bija kārtībā. Pagaidām vel pie vetārsta vizīte nav bijusi bet ir plānā. Nav potēts, ne attārpots.
Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde
Izvirzīts trešais plakstiņš kaķēniem ļoti bieži parādās pie endoparazītu invāzijas. Vizītes laikā veterinārārsts izvērtēs, kāds varētu būt iespējamais pazīmju cēlonis, un nozīmēs nepieciešamos profilaktiskos vai ārstēšanas pasākumus.