Rezultāti

#kakisvemj (6 ieraksti)

Labdien! Man ir bezšķirnes kaķēns 6 mēn vecs, kuru paņēmām 2 dienas atpakaļ no patversmes un kurš man pēdējā dienas laikā ir palicis miegains un neaktīvs. Iepriekš skraidīja pa māju ka bulta, tagad guļ visu dienu. Šodien bija arī 2 vemšanas epizodes, bet bez barības (apetītes arī nav). Kā padzeras, tā mirklīti vēlāk vemj. Domāju, vai varētu būt tā, ka tas ir no barības maiņas? Pie mums mājās barojam ar Hills barību. Un ko darīt šajā situācijā? Vai labāk vērsties pie ārsta? Paldies, jauku dienu!

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

Ja dzīvnieks neēd un vemšana turpinās noteikti jāvēršas pie veterinārārsta.  Ja barību mainījāt strauji, iespējams  tas var būt dēļ barības maiņas.

Kaķim vemšana ar asinīm

Labdien. Man ir kaķis, b/s. 2 gadus vecs. Kastrēts. Jau otro dienu ir spēcīga vemšana un caureja ar asinīm. Ir bijis arī iepriekš, bet nav bijis tik traki. Ir ēdis tikai savu barību, nekas cits nav dots. Kas tam varētu būt par iemeslu un vai vajadzētu atradit ārstam? Vai arī varu mēģināt pati viņam palīdzēt? Paldies.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Pret vemšanu iedot caur muti neko parasti nav iespējams, tas var provocēt atkārtotu vemšanu un vēl vairāk kairināt kuņģi. Jums noteikti ir pēc iespējas ātrāk jāpierakstās pie veterinārārsta. Par iespējamiem vemšanas cēloņiem varētu spriest pēc papildus diagnostiskiem izmeklējumiem.

Caureja pēc antibiotiku kursa
Labdien. Pirms neilga laika kaķim tika atklāta urīnceļu problēma. Nedēļu devām zāles,tai skaitā 2x dienā antibiotikas. Nomainījām barību un Urinary Royal Canin. Tagad beidzām dot antibiotikas,kaķim bija vemšana,bet tagad parādījusies šķidrāka vēdera izeja. Dodat probiotiķus. Vai vēl kas mums būtu jādara lietas labā?
Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde
Antibiotiku lietošana var radīt disbakteriozi. Probiotiķu kursu var turpināt pat 2 nedēļas, papildus var lietot arī dzīvniekiem paredzētos pretcaurejas medikamentus, ko var iegādāties veterinārajās aptiekās bez receptes. Ja nav uzlabojuma 2-3 dienu laikā, sazinieties ar ārstējošo veterinārārstu.
paņemts otrs kaķis, parādījās caureja.
Labdien! Pirms divām nedēļām paņēmām otru kaķīti(~9 mēneši). Kaķis ir ļoti bailīgs un stresains. Arī pēc divām nedēļām turpina baidīties no straujākām kustībām un skaņām. Pirmās divas dienas neēda un tagad sāka ēst to pašu barību, ko dodam otram kaķim. Iepriekšējā saimniece teica, ka sauso neēd, bet mums ēd gan sauso, gan slapjo barību(savādāku nekā iepriekš bija pieradis). Pēc aptuveni nedēļas parādījusies caureja un vienreiz arī vemšana(baltas putas). Diemžēl kaķa rakstura dēļ vetārstam nav iespējams atrādīt, jo kaķi nav iespējams dabūt rokās, kur nu vēl būrī. Vai iespējams ka caureja, vemšana ir saistīta ar barības maiņu un stresu, vai iespējams kādiem tārpiem(otrs kaķis ir ārā kaķis un viņi mēdz dalīt ēdiena traukus)? Vai arī tomēr ir pamats uztraukties, ka tas varētu būt kaut kas nopietnāks? Kā Jūs ieteiktu rīkoties šādā situācijā? Paldies.
Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde
Svarīgi ir zinat kāda dzimuma ir katrs no kaķiem un vai ir veikta kastracija. Stress, jauna vide, barības maiņa var būt par caurejas cēloni. Veterinārajās aptiekās ir plašs medikamentu klāsts ar pretcaurejas un mikrofloru atjaunojošiem līdzekļiem. Ja lietojot medikamentus 2-3 dienu laikā nenovērojat uzlabojumu, vai kopējais veselības stāvoklis pasliktinās, ir jāpierakstās uz vizīti pie veterinārārsta.
Kaķim pēkšņa vemšana

Labvakar. Mājās ir 7 gadus vecs mīlulis ( kaķis) sovakar pēkšņi sāka vemt baltas putas, ko tas varētu nozīmēt?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Vemšana kā simptoms var parādīties pie dažādām saslimšanām. Ja vemšana turpinās un ir novērojami vēl kādi veselības traucējumi, piemēram apetītes zudums, caureja u.c. tad vajadzētu pierakstīties uz vizīti pie veterinārarsta. Sporadiski vemšana kaķim var paradīties arī pie matu kamolu virzīšanās, kur varētu līdzēt laksatīvie līdzekļi, kā arī ja dzīvnieks kādu laiku nebija ēdis un kuņa skābe ir radījusi kairinājumu gremošanas traktam.

kaķis vemj tārpus, pēc attārpošanas neēd

Jautājums ir tads, ka mūsu kaķis ir inficējies ar tārpiem. Kaķēnam ir 6 mēneši. Kaķēnam pirms nedēļas sākās caureja un vemšana. Kaķēns vēma tārpus - mūsuprāt, cērmes. Kaķēns sāka strauji izkristies svarā. Kaķēnam Vet-ārsts iešpricēja divas potes un izrakstīja pēc nedēļas iedot tārpu zāles. Pienāca diena, kad devām kaķēnam tārpu zāles “Malprazon” ..Kaķēnam notika pretreakcija un atkal atsākās vemšana tārpu. Atkal Vet-ārsts sapotēja kaķēnu, nu jau ar 3 potēm. Un lika piespiedu kārtā kaķēnu pabarot un padzirdīt ar ūdeni. Mēģinājām kaķēnu barot, bet nekā atkal viss tiek izvemts un nu jau kaķēnam ir tik tukšs vēders, ka jau nepārtraukti vemj žulti. Nesaprotam, kā lai palīdzam kaķēnam, ja viņš neko nevēlas ēst un vai ir nepieciešama kāda vēl procedūra?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Pie smagas parazītu invāzijas, pēc attārpošanas parazīti iet bojā izdalot toksīnus. Parazītu izdalītie toksīni var izraisīt endotoksēmiju, kas var izpausties ar apātiju, vemšanu, apetītes zudumu u.c. pazīmēm. Lai kaķēnam palīdzētu, būtu jāpierakstās uz vizīti pie veterinārārsta.