Šķirnes apraksts

Šķirne veidojusies faktiski bez cilvēka iejaukšanās no Singapūras ielās dzīvojošajiem kaķiem. 1974. gadā amerikāņu kaķu audzētāji Heils un Tomija Medovi, strādājot Singapūrā, iegādājās vairākus šos kaķus un 1975. gadā ieveda tos ASV. Nākamie kaķi tika ievesti 1980. gadā, kad tos atveda Vispasaules dzīvnieku aizsardzības biedrības pārstāvis, kurš ceļoja pa Dienvidaustrumu Āziju.

Singapūras kaķi bija cēlušies no ģenētiski samērā izolēta areāla, tāpēc strādāt ar iegūto materiālu nebija īpaši grūti. Jau 1988. gadā tika apstiprināts šķirnes standarts.

Singapūras kaķi ir vismazākie pasaulē - pieauguši runči sasniedz ap 1,8 kg, bet kaķenes - 1 kg svara. Tie ir vieglas kaulu uzbūves dzīvnieki ar masīvu, apaļu galvu, kurai raksturīgs spēcīgs zods; ausis lielas, deguns garš, ar nelielu, bet izteiktu pāreju no pieres uz degunu, kura galiņš ķieģeļsarkans; acis lielas, mandeļveida, zeltainā vai zaļā krāsā. Aste īsa, divreiz vai pat trīsreiz īsāka nekā citiem kaķiem, ar strupu galu. Vilna īsa, pieguloša, ar raksturīgu brūnu tikingu. Singapūras kaķi ir ļoti dzīvi. Sava nelielā izmēra un viegluma dēļ tie kustas nepārtraukti, spēlējas ar visu, kas nokļūst to tuvumā. Tie nekad neguļ mierīgi kaktiņā, bet piedalās visā un visur, sagaida un pavada ikvienu, kurš ierodas jūsu mājā.

Šķirne Eiropā vēl maz izplatīta.
Avots: Ar autores atļauju izmantota V. Klučnieces grāmata "Kaķi"