Atpakaļ

Ķīnas ūdens agāma

Sveiki! Vai Ķīnas zaļā agāma ir laba prieks vienas ķirzakas un apmēram cik lielam terārijam jābūt, kad viņa ir pavisam pieaugusi? Un vai viņas ir mīļas un vai viņām patīk, kad viņas tur rokās?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Labdien!

Ķīnas ūdens agāmas pieaugušas va sasniegt vienu metru ar asti, tamdēļ terāriju ieteicams minimāli 150x60x150 cm lielu pieaugušai ķirzakai. Tāpat terāijā ieteicams ieīkot palielu baseinu un salikt dažāda resnuma zarus kāpšanai. Ūdens agāmas laika gaitā var pieradināt pie rokām, pēc dabas tās ir salīdzinoši mierīgas un piecieš cilvēkus labāk kā citas līdzīga izmēra ķirzakas. Būs nepieciešams lēnām, vairāku mēnešu laikā, radināt pie rokām, protams, pirmo mēnesi ļaujot adaptēties jaunajā dzīvesvietā.

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Teleskops.

Labdien! Man akvārijā ir divas teleskopu zivitņas. Pirms nedēļas radās infekcija, jo ielaidām jaunu zivtiņu akvārijā, laidām akvārijā zāles pret infekcijām. Cik izskatās, tad zivtiņas ir atveseļojušās, bet abiem teleskopiem ap vienu aci bija balta plēvīte. Šobrīt plēvīte ir pazudusi, bet acs vienai izskatās tā, it kā ādiņas apkārt vairs nav. Vai varētu ieteikt ko darīt? Paldies! Pielieku prasīto bildi. Slimības laikā arī asti pazaudēja, aizmirsu to pieminēt. Labāku bildi nesanāk nofotografēt, jo peldas apkārt.

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,zivtiņa joprojām nav vesela.Atrakstiet ar kādu preparātu ārstējāt ,kāda bija ārstēšanas gaita,un kāda bija uzstādītā diagnoze+ aprakstiet slimības gaitu no paša sākuma.Paldies.

Gliemeži akvārijā.

Labdien. Kādas jau divas nedēļas visi apmularijas gliemeži, akvārijā, atrodas "augšpēdus" un vispār ne pārvietojas un neēd pārtiku. Bet var redzēt ka viņi ir dzīvi? Kas varētu būt tam par iemeslu? Atrodas arī zivtiņas ar kurām dzīvo kopā jau vairāk kā gadu. Nesen ielaidām citu sugu ar zivtiņām, kad pirkām prasījām vai sadzīvo kopā ar gliemežiem un teica ka jā. Paldies.

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,gliemežu uzvedība var būt saistīta ar ūdens kvalitāti vai ienestu infekciju.Aprakstiet sava akvārija darbību ,no paša sākuma līdz problēmas rašanās brīdim.Paldies.

Sauszemes bruņurupuči

Labdien, mūsu ģimene jau kādu laiku domā par sauszemes bruņurupuča iegādi. Vai tas Latvijā ir iespējams un cik sarežģīti ir šādu dzīvnieku turēt mājās? Līdz šim mūsu pieredze ir tikai ar “klasiskajiem” dzīvniekiem - suns/kaķis.

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Latvijā ir iespējams iegādāties Vidusāzijas bruņurupučus, bet to turēsana nav ne lēta, ne vienkārša. Rāpuļi ir ļoti atkarīgi no apkārtējās vides un neadekvāta aprūpe var novest pie veselības problēmām.

Tāpat, bruņurupucis nebūs pa rokām murkāms dzīvnieks. Kamēr bruņurupucis ir mazs, to rokās ieteicams ņemt ļoti retos gadījumos.

Vidusāzijas bruņurupuči var pārsniegt 20 cm garumu, tamdēļ to terārijam jābūt, kā minimums, vienu metru garam, lai dzīvniekam ir vieta izkustēties. 

Terārijam jābūt aprīkotam ar profesionālām UVB lampām (Exo Terra, Arcadia), lai nodrošinātu labu vielmaiņu un izvairītos no deformacijām. Tāpat terariju būs nepieciešams aprikot ar sildelementiem - sildlampu un sildošo paklāju, lai terārijā varētu nodrošināt oprimālu temperatūru (28-32 grādi dienā). UVB apgaismes lampas būs nepieciešams mainīt divas reizes gadā, jo to darbības ilgums ir vidēji 6 mēneši.

Bruņurupuča terāriju nepieciešams iekārtot ar dažādām slēptuvēm un reljefiem, lai pēc vajadzības dzīvnieks var noslēpties un augot tiktu nodarbinātas visas muskuļu grupas.

Svarīgi būs sekot līdzi arī bruņurupuča uzturam. Sauszemes bruņurupuči ir herbivori jeb zālēdāji. Katru dienu uzturā būs nepieciešami dažadi šķiedrvielām un mineralvielām bagāti zaļumi un dārzeņi. Nekāda gadījumā nedrīkst barot tikai ar vienām salātlapām!

Tāpat nedrīkst aizmirst par kvalitatīviem vitamīniem. Sauszemes bruņurupučiem vitāli svarīgs ir kalcijas ar D3 vitamīnu (var izmantot Exo Terra, ZooMed, Nekton firmas vitamīnus).

Ja sauszemes bruņurupucis tiek nodrošināts ar visu nepieciešamo aprūpi, tie var nodzīvot aptuveni 50-60 gadus, tamdēļ uzreiz nepieciešams padomāt, kādi ir ģimenes locekļu plāni turpmākajām desmitgadēm un vai būs kāds, kas spēs parūpēties par dzīvnieku arī pēc 20-30 un vairāk gadiem!

Pirmais sauszemes bruņurupuča komplekts vidēji izmaksā ap 600 Euro, ikmēneša izmaksas variēs 30-60 Euro.

Terāriju izvēle

Sveiki, vēlos iegādāties agamu. Jautājums, vai terārijam jābūt ar vāku, vai atvērtam?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

 

Bārdainās agāmas, tāpat kā jebkura citas ķirzakas terārijam jābūt pilnīgi slēgtam.

Terārija augšai jābūt ar režģa vāku, ar durvīm sānos. 

Tas krasi mazinās iespēju dzīvniekam no terārija izbēgt, kā arī mazinās piekļuvi dzīvniekam tiem, kuriem pie dzīvnieka nevajadzētu tikt.

Dzīvnieku veselība

Labdien! Kuru veterināro klīniku Jūs ieteiktu, ja nepieciešams apskatīt un, iespējams, arī ārstēt leopardgekonu?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

 

Laba eksotisko dzīvnieku vetārste ir pieejama Dino Zoo Klīnikā Krasta ielā 52.

Uz vizīti iepriekš pierakstoties telefoniski 67327923.

Terārija dekori

Kā var pielīmēt REPTI PLANET kokosriekstu fonu terarija sienai?Mēģināju ar avāriju silikona hermetiķi, neturas.

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Var izmantot akvārija silikona līmi. Sākumā notīrīt līmējamās virsmas no jebkādiem putekļiem un netīrumiem, sagāzt terāriju uz muguras un tad pielīmēt fonu. Uzlikt uz fona, kurš nu atrodas guleniski, vienmērīgu smagumu un atstāt pilnīgi nožūt uz vismaz 48 h. Līmi izmantot biezā, vienmērīgā kārtā pa visu terārija sienu.

Barošana

Ko e Ēd tritons

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Tritonus var barot ar saldēto, zivīm paredzēto barību - saldētiem tārpiņiem vai speciali tritoniem paredzētu sauso barību.

Dzīvā barība

Nav specifiski pa sugu, bet vai DinoZoo Pasaule ir iespējams iegādāties dzīvo barību tarantuļiem?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Uz pasūtījumu ir iespējams iegādāties dzīvus circeņus, miltu tārpus un mario kāpurus (zoofobus).

Lai veiktu pasutījumu, var ierasties uz veikalu vai zvanīt pa tālruni 67305942.

Barošana

Vai jūrascūciņām var dot mājās gatavotu rupjmaizi?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Nē! Jūrascūkas var barot TIKAI ar tām paredzēto, zooveikalos nopērkamo barību, sienu un svaigiem zaļumiem, dārzeņiem un augļiem.

Dzīvnieku pieejamība

Sveiki. Izlasīju, ka šobrīd nevar Latvijā nopirkt čūsku. Interesē kādām atļaujām ir jābūt un kur tās var dabūt?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Latvijā čūskas nedrīkst pirkt, pārdot, turēt pārdošanā, davināt un saņemt dāvinājumā.

Šo noteikumu pārkāpumu gadījumā tiks konfiscēts dzīvnieks un atbildīgajai personai piespriest naudas sods.

Dabas aizsardzības pārvaldē ir iespējams iegūt turēšanas atļauju. Pašu dzīvnieku var iegadāties tikai no audzētavas (ārpus Latvijas), kuras ir reģistrētas Latvijas Dabas aizsardzīvas pārvaldes datubāzē.

Precizāku un sīkāku informāciju var iegūt, vēršoties Dabas aizsardzības pārvaldē.