Rezultāti

#meinkuns (5 ieraksti)

Šomenes mūsu mājsaimniecībā nonāks Meinkūnu puika (4 mēneši). Parcik ir vasara ar bērniem velamies brīvdienās apceļot Latviju. Vai Meinkūnu droši varam vadāt līdzi? Turēt būrī un tad pie siksnas, vai ļaut brīvam būt? Un kad drīgst kaķi sākt izvest no mājas?

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Kaķis un lielie kaķveidīgie ir stingri teritorijas dzīvnieki un komfortabli jūtas savā teritorijā, tapēc kaķi nav ieteicams vest visur sev lidzi jo izjūt lielu stresu. Ja runcis nav kastrēts un viņu sāk vadāt āra pie pavadas, tad pie dzimumbrieduma kas ir apmēram no 6 mēnešu vecuma, runcis sāks iezīmēt teritoriju, jo izejot āra sajūs daudz un dažādu svešu smaku un lai viņš būtu pasrgats no āra briesmāk ko viņš izjūt, sāks iezīmēt mājās vietas lai svešas smakas neienāk viņa mājās ( arī kaķenes var ta darīt). Kaķi pilnīgi mierīgi var atstāt vienu pašu mājās, pie noteikumiem, ka ir atstāts ēdamais, ūdens un nagu asināmais un spēļmantiņas līdz 3 dienām. Kaķi vēl var ņemt līdzi uz vasarnīcas apmeklējumiem nedēļas nogalēs, jo viņš būs sapratis ka tā ir viena un tā pati vieta brīvdienās kuru viņš apmeklē, bet pilnīgi noteikti ne ceļošana ar auto, kas jau ir papildus stress priekš kaķa.

Meinkūna kaķenīte meklējas, kad var sterilizēt
Sveiki. Meinkūnu kaķenītei 7mēneši. Mēģināju vest pie ārsta uz sterilizāciju, bet arsts pateica ka kaķenīti nevar operēt jo ir meklējumos. Pati biju pārsteigta jo nekādas pazīmes nebija. Laikam sākas tieši tajā diena, jo ka daktere apskatīja tā dibens gaisa. Daktere teica lai pēc nedēļas mēģina atkārtoti. Tagad nesaprotu kad vest jo dibens jau kādus divus mēnešus gaisa. Vai kaķiem kaku laiks var būt tik ilgs?
Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde
Meklēšanās biežumu būtiski ietekmē dienas gaismas garums. Tāpēc pavasarī meklēšanās var būt pat katras 2 nedēļas. Lai veiktu operāciju, nepieciešams , ka kaķenītei nav izteiktu meklēšanās pazīmju vismaz 3-4 dienas. Ja novērojama hroniska meklēšanās, to ir iespējams pārtraut ar medikamentiem. Medikamenti tiek izrakstīti vizītes laikā.
meinkunam pumpa uz lūpas
Labdien! Šodien pamaniju savam meikunam 6gadi , pumpu ,viedojumu uz lúpas, bilde pielikuma, bušu loti pateiciga par konsultàciju! Ar cieńu un labu veselību vèlot jums , gaidîśu atbildi
Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde
Labdien, kaķi vajadzētu atrādīt vetārtstam klātienē, pēc attēla diemžēl nevaru pateikt kas tas ir par veidojumu un vai ir nepieciešama kāda veida ārstēšana.
Nenoslēdzies avotiņš kaķim

Labdien. Kas sagaida manu meinkoonu, ja viņan tagad 3 mēnešos joprojām nav aizvēries avotiņš? Paldies

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Kaķi vajadzētu atrādīt veterinārārstam, lai noskaidrotu, cik problēma ir nopietna.

Uz vizīti var pierakstīties zvanot uz tālruņa numuru 67327923.

Jautājums Felinologam: Ko darīt, Meinkūna kaķēns, piekto reizi piečuraja vecāku lielo gultu. uz kasti māk iet?

"Labdien! 
Ko darīt, mūsu mājas jauns mīlulis - Meinkūna kaķēns. 
Šobrīd 3 mēnešu vecs,  paņemts 2mēn.vecumā.Ļoti aktīvs un rotaļīgs, 
bet.. jau piekto reizi piečuraja vecāku lielo gultu.. uz kasti māk iet... 
nesen bijām pie vetārsta- viss kārtība. Bet mums tā neliekās.. Kādi ieteikumi....

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! Ko darīt, mūsu mājas jauns mīlulis - Meinkūna kaķēns. 
Šobrīd 3 mēnešu vecs,  paņemts 2mēn.vecumā. Ļoti aktīvs un rotaļīgs, 
bet.. jau piekto reizi piečuraja vecāku lielo gultu.. uz kasti māk iet... nesen bijām pie vetārsta- viss kārtība. Bet mums tā neliekās.. Kādi ieteikumi...

Atbild DINO ZOO eksperts, Latvijas Felinoloģiskās asociācijas valdes loceklis Ivo Obrumanis: Ar maziem kaķēniem jābūt uzmanīgiem pārvedot viņu jaunajās mājās, jo tā viņam ir sveša vieta un grūti ir atrast toleti jo ir aktīvs un daudz spēlējas un aizmirst ka vajag čurāt un tapēc mēdz tā būt, ka viņš nokārtojas tur kur ir dotajā brīdī. Var mēģināt ielikt tajā istabā kur viņš to dara vēl vienu tualeti lai varētu uzreiz viņā ieiet ja ir tāda vajadzība.

Vajadzētu arī vairākas reizes viņam parādīt kur ir tualete, ieliekot viņu tur iekšā. Iespējams, ka viņam nepatīk tualetes pakaiši kuri tiek izmantoti, vai pati tualetes kastīte, tapēc Jums vajadzētu kaķēna audzētājiem pajautāt kurus pakaišus un tualeti viņi izmantoja kaķēniem.

Iespējams, ka tai gūltai kura tiek piečurāta vajadzētu noņemt segas vai pārklājus, kas uzrušinot kaķēnam var atgādināt toletes pakaišus!

Vēl var būt, ka kaķēnam mamma vai audzētāji nav īsti iemācījuši kas ir tualete un tad tas būs jādara Jums, kā jau minēju novietojot mājās vairākas tualetes un vairākas reizes dienā viņu tur ielikt lai saprot kam tas ir paredzēts.

IVO OBRUMANIS
DINO ZOO eksperts,
Latvijas Felinoloģiskās asociācijas valdes loceklis