Rezultāti

#kakatualete (6 ieraksti)

Runčuks

Sveiki! Uzņēmām runcīti mājās. Godīgi dodas uz kastīti, bet tā urīna smaka ir traka pat tajā pašā kastītē. Sabijāmies, ka sāks 'špricēt' savu smaku pa lietām un vietām ārpus savas wc kastītes, aizvedām izkastrēt. Tad nu pēc cik ilga laikperioda tā asā runča urīna smaciņa pazudīs. Vai būtu kāds labs, iedarbīgs līdzeklis, kurš to kaķa labierīcību smaciņu nomāktu? Paldies!

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Pēc kastrācijas spēcīgajai urīna smakai mazināties vajadzētu mēneša laikā. Lai mazinātu smaku kastītē zoo veikalos ir speciāli pūderi, kurus pievieno pakaišiem. Smaku mazina arī tas, ka kaķa tualete ir slēgta kastīte, parasti kastītes jumta daļas sānos ir aktivētās ogles filtri, tas nomāc aso smaku. 

Kaķu tualetes apmeklējums

Labdien! Lūdzu, dodiet kādu padomu. Kaķim pēc katras tualetes apmeklējuma reizes jāmazgā dibens. Neatkarīgi no izkārnījuma konsistences, vienmēr pamanās nosmērēt spalvas un pat asti. Labi, ka kaķis to dara vēlu vakaros vai agri no rīta, kad esam mājās un varam veikt apkopšanu. Kaķis ir balts un garspalvains, jautājot citiem garspalvaino kaķu saimniekiem, tāda problēma neesot. Nezinu, ko iesākt kaķa vannošana jau ir izveidojusies par ikdienas rutīnu gada garumā, kas protams aizņem daudz laika. Ceru uz kādu ieteikumu. Paldies! Ar cieņu, Anda.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! 
Iespējams ka Jūsu kaķim nav piemērota lieluma tualete vai arī kādas fizioloģiskas īpatnības. Jums vajadzētu pavērot kā viņš to dara, jo iespējams ka pēc vizuālas apskates būs kādi secinājumi. Otrs variants ir, ka kaķim ir garas spalvas ap anālo atveri un vienkārši tās salīp ap fekālijām un tad vajadzētu apmeklēt kaķu frizierus Dino Zoo Frizētavā lai varētu spalvas veiksmīgi apgriezt vajadzīgā garumā lai natraucētu kaķim apmeklēt tualeti.

Kaķene čurā gultā

Labdien! Man ir parastā lauku kaķene kurai tagad ir 5 mēneši. Bet pavisam nesen ir sākusi čurāt manā gultā nevis kastītē (pa lielam gan nokārtojas tur). Un tas pat nenotiek tad kad neesmu mājās/gultā. To dara arī kad guļu vēl tajā. Tāpat viņa man arī ir sākusi laizīt seju un it kā zīst ausu ļipiņu kad guļu. Varbūt Jūs varat man palīdzēt un izskaidrot kādēļ tā? Kas varētu būt par iemeslu šādām izmaiņām?

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! 
Ar ne mājās dzimušiem un uzaugušiem kaķēniem ir problēmas pieradināt pie tualetes. Mājās un audzētvās dzimušiem ir mammas kas iemāca to darīt kastītē. Jums ir jāapbruņojas ar pacietību un jāiemāca kaķens vairākas reizes dienā ieliekot to tualetē un pakasot smiltis, lai viņš saprastu ka jānokārtojās ir tur. Iespējams, ka varbūt nepatīk pakaiši, pamēģinat paeksperimentēt un pamainīt uz dažādiem veidiem līdz ieskaitit pat papīra saplēstiem gabaliņiem. Laukos dzimušiem un uzaugušiem kaķēniem vajag savādāku pieeju.

Nokārtojas stūrī

Labdien! Man ir 7 mēnešus vec runcis Boxis. Atradām Viņu uz ielas, un paņēmam pie sevis. Ļoti mīļš dzīvnieciņš. Bet, viņš ik palaikām nokārto savas “ lielās” vajadzības kādā stūrī :( kastītes ar tīrām smiltīm ir brīvi pieejama. Ko darīt, un kā ar to cīnīties?? Paldies!

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Kaķēns paņemts no ielas nav iemācīts to darīt kastītē, jo mammai arī nav bijusi kastīte kur to iemācīt bērniem. Kaķēns noteikti ir jākstrē, jo tas arī samazina iespēju iezīmēt savu teritoriju. Jums ir jāmēģina novietot vēl papildus kastītes ar pakaišiem tajos stūros kur kaķēns nokārtojās un tas iespējams pamazām iemācīs to darīt kastītē.

Kaķēna uzvedības problēma

Labdien! Man jautājums par kaķēna uzvedības problēmām. Kaķenei 5mēn, līdz šim vienmēr kārtojās tikai savā kastē, nekā problēmu ar to nebija, taču pēdējā (4 dienas) laikā sākusi kārtoties suņu gultās, pledā, visur, kur guļ suņi. Līdz šim nav čurājusi mūsu gultā (tur suņi nevar nākt, tikai kaķis). Tagad jau visas suņu gultiņas novācu, taču tad ierauga pledu un iet kasīt ar vēlmi tur nokārtoties. Meklēšanās vēl nav bijusi un arī sterelizēta vēl nav (plānots to darīt uz 6-7mēn vecumu). Visādā citā ziņā izcils kaķis, spēlējās, dauzās ar suņiem, pats ar sevi, mantiņām, nav bailīga. Kāds varētu būt iemesls šādai uzedībai?

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Kaķēna nokārtošanās citās vietās varētu būt sastīta ar vairākiem faktoriem. Tā varētu būt nepatika pret kastīti, pret smiltīm ko izmantojt, vai varbūt otro reizi kaķēns negrib iet uz kastīti ja tur jau ir nokārtojies. Vēl viens faktors ir meklēšanās sākums un mēģina dominēt un iezīmēt teritoriju, īpaši tas atiecas ja mājās ir vēl kāds dzīvnieks. Ja kaķene to dara ar nedaudz pačurājot, tad tā ir teritorijas iezīmēšana. 5 mēnešu vecumā var jau veikt kaķenes sterilizāciju.Un pēdejais faktors ir veselības problēmas. Ja tā čurāšana ir regulāra un urīna dudzums ir liels un kastītes un pakaišu nomaiņa neko nav devusi, tad vajadzētu kaķi atrādīt veterinārārstam, lai izmēklētu to.

Kaķis nokārtojas ārpus kastītes

Labdien. Mūsu ģimenē ir ienākusi kaķenīte, kura pirmstam dzīvoja pie manas vīra māsas. Kaķenīte pie mums dzīvo jau kopš septembra, itkā jūtas labi un izturas, tā kā parasts kaķis. Tikai ir viena problēma, viņa nekakā kastītē un tagad ir sākusi vēl čurāt istabā. Ir nomainītas 3 kastītes, dažādas smiltiņas, kastītes atrašanās vieta un regulāri tīram kastīti. Lūdzu sakiet, vai viņai mēs vienkārši nepatīkam, vai arī kaķenītei varētu būt kādas veselības problēmas?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Attiecīga uzvedība var būt saistīta arī ar veselības traucējumiem. Tas var būt veids kā dzīvnieks mēģina pievērst Jūsu uzmanību. Sākotnēji var pierakstīties pie ārsta uz vizīti un nodot urīna analīzes.