Hameleons (Chamaeleo calyptratus - latīniskais nosaukums)

Turēšana: jo lielāks terārijs jo labāk, terāriju veido vairāk vertikāli, jo hameleonam nepieciešami koku zari pa kuriem staigāt. Uz vienu hameleonu  nepieciešams 80x70x120 cm (garumā; platumā; augstumā) liels terārijs. Vienu no terārija sienām izklāj ar korķa plāksni, pakaišiem izmanot kokosa humusu, ierīko seklu ūdens baseinu, terāriju ierīko tā, lai hameleons varētu brīvi kāpelēt, nepieciešami ir mākslīgie vai dabīgie augi ar lielām lapām. Iesaka turēt pa vienam.

Aprīkojums: sildlampas vai sildplāksnes, lampas, kas nodrošina UV starus (obligāti). termometrs, hidrometrs.

Temperatūra: dienā – 24 - 28 oC, naktī – ne zemāk par 21 oC. Gaisa mitrums: 60 – 70  % (mitrumu nodrošina ar ūdens baseinu un regulāri terāriju apsmidzinot ar ūdeni).

Ēdināšana: circeņi, prusaki, sienāži, mušas, miltu tārpi, nelieli zoofobu kāpuri, salāti, paprika, kreses, tomāti, cukini, burkāni, gurķi, zemenes, banāni, melones, arbūzi, āboli  (dārzeņus  sarīvēt). Baro katru dienu. Papildus dod minerālvielas (īpaši kalciju) un vitamīnus.

Dzirdināšana: obligāti reizi dienā smidzina augu lapas, lai veidotos pilošas ūdens piles, tas nepieciešams, lai hameleons varētu padzerties.

Kopšana: terāriju novieto tālāk no sildierīcēm, vibrāciju radošas tehnikas, pasargāt no caurvēja un tiešiem saules stariem. Regulāri tīra un mazgā terārija aprīkojumu, terāriju, maina ūdeni.