Atpakaļ

Suņu skola – jāapmeklē katram sunim!

Neraugoties uz suņa šķirni un lielumu, tam ieteicams apmeklēt suņu skolu, tā apgūstot svarīgākās komandas un socializācijas prasmes, kas palīdzēs dzīvnieka saimniekam gan ikdienas komunikācijā, gan nestandarta situācijās. Vairāk par to, kāpēc suņu skola dzīvnieka izglītošanā ir tik būtiska, stāsta kinoloģe, Dino Zoo suņu skolas vadītāja Tatjana Bodricka.

Suņu skola ir nepieciešama absolūti visiem suņiem, neatkarīgi no tā, kur tie dzīvo – laukos vai pilsētā, kā arī no tā, kāds pēc saimnieka ieskatiem ir to “mērķis un pielietojums”. Apmācības būs noderīgas gan tā dēvētajiem dīvāna un klēpja sunīšiem, gan pāriniekiem ikdienas gaitās, kā arī darba suņiem. Šo iemeslu dēļ apmācīt vajadzētu jebkuru suni neatkarīgi no tā izmēriem un izcelsmes, jo ar skolotu suni ir daudz vieglāk sadzīvot gan pašam saimniekam, gan viņa līdzcilvēkiem, kā arī apkārtējiem. Tāpat pēc suņu skolas apmeklēšanas arī pašam sunim veidojas labāka sapratne par to, ko tas drīkst darīt un ko ne, kas palīdz regulēt tā uzvedību. Ja dzīvnieks zina noteiktas komandas, to arī ir krietni vieglāk kontrolēt ne tikai ar pavadas, bet arī balss palīdzību. Jo labāk spēsim savu mīluli kontrolēt ar balss komandu palīdzību, jo vairāk varēsim to pasargāt brīžos, kad suns neatrodas pie pavadas. Pretējā gadījumā dzīvnieks, kurš aizmūk, tiklīdz ir atlaists no pavadas, var apdraudēt ne tikai sevi, bet arī apkārtējos. Tāpat tas var arī izskriet pa mājas durvīm, kamēr gatavojamies doties ārā, vai arī neapzināti izskriet automašīnas priekšā, tā nodarot sev pāri un radot bīstamas situācijas arī citiem. Savukārt, ja suns būs apmācīts ievērot robežas un atbilstoši uzvesties publiskās vietās, tam būs ievērojami vieglāk socializēties ar cilvēkiem, un arī citi suņi tā klātbūtnē jutīsies daudz komfortablāk. Tā rezultātā šādas satikšanās ikdienā radīs mīlulim un arī apkārtējiem pozitīvu pieredzi, nevis stresu.

Sākt apmeklēt suņu skolu un apmācīt dzīvnieku vajadzētu pēc iespējas ātrāk, jo tad mācību procesā tiks pieļauts mazāk kļūdu un sunim jau uzreiz veidosies pareizs priekšstats par dzīvi un sadzīvi, kā arī tas nepagūs iemācīties nevēlamu uzmanību, savukārt vajadzības gadījumā saimnieks to varēs novērst vieglāk un ātrāk.

“Suņu skolā kinologs parāda saimniekiem, kā apmācīt savu suni un sadarboties ar to arī turpmāk. Nereti izskan jautājums, vai ir iespējams suni atdot apmācībām un to paņemt jau izskolotu, tomēr šāda prakse suņu skolās netiek piekopta. Ja saimnieks nebūs dzīvniekam klātesošs apmācību procesā, tas pēc tam nezinās, kā pareizi komunicēt ar savu suni un kā visu iemācīto pielietot praksē, palīdzot sunim iegūtās zināšanas saglabāt arī nākotnē. Piemēram, ja saimnieks rīkosies nepareizi un pretrunā mācītajām komandām, suns uzreiz mēģinās atrast situācijas, kurās var nepaklausīt, un kādā brīdī pat var sākt darīt nedarbus. Tāpēc ir ļoti svarīgi turpināt ar suni strādāt arī pēc suņu skolas apmeklējuma un sadarboties ar to arī ikdienā. Ja vienu reizi dzīvniekam kaut ko neatļāvām, bet pēc tam desmit reizes ļāvām un tad atkal pēkšņi gribam, lai tas rīkojas pareizi, suns nesapratīs, kas īsti notiek un ko saimnieks no tā vēlas. Tāpēc dzīvnieka skološanā ir jāturas pie secīguma, kas suņu apmācībā ir ļoti svarīgs. Tāpat ļoti būtiska ir arī nodarbību regularitāte,” stāsta Tatjana.

Izvēloties suņu skolu, ir jāizvēlas arī savs treneris, kinologs, ar kuru turpmāk sadarboties. Tā kā dzīvnieka apmācība turpināsies noteiktu laika posmu, laba savstarpējā saskaņa ir ļoti svarīgs aspekts. Tāpat jāapdomā, kādi ir mērķi, ko dzīvnieka dresūrā plānots izvirzīt. “Dino Zoo mājaslapā ir atrodams katra kinologa raksturojums, kurā minēts, kur speciālists ir mācījies, kādi suņi viņam pieder pašam un ko viņš dara ikdienā. Tāpat norādīta arī kinologu specializācija – vai tā ir dzīvnieku socializācija, vai hendlings, utt. Protams, jāizvērtē arī to, kādas ir paša cilvēka vēlmes un ambīcijas. Ja vēlies vienkārši paklausīgu suni, piemērots būs kas cits nekā tad, ja vēlies sportot vai arī savu tālāko dzīvi saistīt ar kinoloģiju. Nereti gadās, ka cilvēks, paņemot suni un sākot viņu apmācīt, maina arī pats savu dzīvesveidu. Tā sanāca arī man – savu pirmo suni saņēmu vienpadsmit gadu vecumā un kopš tā laika tā arī paliku kinoloģijā, ik dienas strādājot ar suņiem,” teic Tatjana.

Suņu skolu ir jāapmeklē vienu vai divas reizes nedēļā. To var darīt arī trīs reizes nedēļā, tomēr biežāk suni vest uz apmācībām nevajadzētu. Ir regulāri un secīgi jāstrādā ar dzīvnieku arī mājas apstākļos. Nereti var novērot situācijas, kad suns treniņos klausa, bet mājās – ne. Šāda uzvedība dzīvniekam veidojas tāpēc, ka vai nu kaut kas netiek pareizi darīts apmācībās, vai arī ar dzīvnieku mājās netiek strādāts nemaz. Šādā gadījumā suņa apmācība var būt ļoti ilgstoša. “Mājās suni vajag turpināt apmācīt, ievērojot visus tos pašus dzīvnieka apmācības pamatprincipus, ko parādījis kinologs. Galvenais ir saprast, kā to darīt, un visi pārējie elementi – komandas vai triki – izdosies pēc tam, pamazām virzoties no vienkāršākajām komandām uz sarežģītākajām,” iesaka Tatjana.

 

Dino Zoo suņu skola stādā divās adresēs Rīgā – Krasta ielā 52 un Stirnu ielā 26. Ir iespēja apmeklēt gan grupās, gan individuāli paklausības skolu, suņu fitnesu, kucēnu skolu un hendlingu. Kucēnu skolu drīkst apmeklēt jau no 3 mēnešu vecuma.

 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kā pieradināt kakāt ārā čivava PALDIES!

Labdien!Kā pieradināt kakāt ārā čivava PALDIES!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Pēc ēšanas, gulēšanas, spēlēšanas dodaties ar suni ārā. Kād nokārtosies, uzslavējiet.

kā pieradināt lai sunītis kakā ārā?

Lūdzu iesakiet kā pieradināt lai sunītis kakā ārā

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Pēc ešanas, spēlēšanas un gulēšanas dodaties ārā ar suni. Kad suns nokārtojās, uzslavējiet.

Vai ar suni drīkst apmeklēt pārtikas veikalu?

Vai ar suni drīkst apmeklēt pārtikas veikalu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Ja runā ir par dzīvnieku pārtiku un Dino Zoo veikalu tiklu, tad atbilde būs jā! Par cietiem veikaliem nevaram sniegt atbildi, jo šos noteikumus nosaka katra veikala administrācija.

Kucēna trauksme

Sveiki! Kā mazināt kucēna trauksmi dzirdot skaņas kāpņu telpā? Vēlos lai kucēns nereaģē uz katru skaņu, jo tas notiek arī naktī

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Katrs suns ir savādāks. Neredzot suni grūti ieteikt metodi, ar kuras palīdzību var atrisināt šo problēmu.

Droši varat pieteikties uz individuālo nodarbību zvanot pa telefonu 29390650 vai rakstot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Nodarbības notiek Krasta iela 52 un Stirnu iela 26.

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika