Suņu fitness – vēlme vai nepieciešamība?
Pēdējos gados suņu fitness kļuvis arvien populārāks. Tas sevišķi aktuāls tiem suņiem, kas regulāri piedalās izstādēs. Tāpat kā cilvēku fitnesā, suņu fitness ietver sevī spēka un izturības vingrinājumus, lai uzlabotu ķermeņa formu. Daudzi suņu saimnieki domā, ka parastās ĪSLAICĪGĀS ikdienas pastaigas vai skriešana pakaļ mantiņai nodrošina nepieciešamo aktivitāšu daudzumu, tomēr ar speciālām fitnesa nodarbībām suns var uzlabot savu fizisko formu ievērojami ātrāk.
Kam ir domātas fitnesa nodarbības?
- Izstāžu suņiem – ar fitnesa nodarbībām var koriģēt vai pilnīgi novērst eksterjera nepilnvērtīgumu, izstrādāt pareizas ringa kustības, palīdzēt sabalansēt dzīvnieka ķermeni. Suns, kas nodarbojas ar fitnesu, vienmēr sasniegs labākus rezultātus izstādē, jo tas varēs parādīt sevi no vislabākās puses.
- Suņiem ar lieko svaru – pareiza liekā svara samazināšana bez apgrūtinājumiem un riska nodrošinās dzīvniekam ilgu, priecīgu un veselīgu dzīvi. Tas ir sevišķi aktuāli tiem saimniekiem, kuriem nav tik daudz brīvā laika, ko veltīt suņa atgriešanai pareizā kondīcijā.
- Sporta suņiem- kompleksa vingrinājumi, ar mērķi palielināt suņa izturību, lai sporta suns brīvāk varētu kustēties un labāk kontrolēt savu ķermeni. Tas ļaus dzīvniekam izvairīties no traumām un sasniegt labākus rezultātus.
- Novājinātiem dzīvniekiem – suņiem pēc traumām un operācijām, kam ir vajadzīgi rehabilitācijas pasākumi un vingrinājumi.
Kā notiek treniņš?
Sākumā tiek novērtēta suņa uzvedība un kondīcija - gan dinamikā, gan statikā. Tad, tiek izvēlēta piemērota treniņa programma, kas sastāv no:
- Iesildīšanās – pārsvarā tiek izmantots skrejceliņš, lai nodrošinātu ķermeņa pielāgošanu treniņam. Iesildīšanas laikā paātrinās asins plūsma muskuļos un paaugstinās ķermeņa un audu temperatūra.
- Spēka vingrinājumi – treniņa daļa, kurā tiek izmantots FitPaws balansēšanas aprīkojums, kas ir vērsti uz suņa līdzsvara attīstību. Kā arī nodrošinās vienādu labās un kreisas puses muskuļu kontrakciju un atslābšanu, kas garantē suņa harmonisku attīstību.
- Statiskā daļa – suns mierīgi atrodās brīva vai izstāžu stāja, treniņa daļa kur visi muskuļi atslābst, jo stāvot uz plakanas virsmas sunim nav jācenšas noturēt sevi salīdzinot ar stāvēšanu uz balansēšanas aprīkojuma.
- Dinamiskā daļa – kustības soļos vai rikšos ar šķēršļiem. Tiek pielietoti kavaletti, kuru galvenais uzdevums ir izstrādāt pareiza soļa un kustības dinamiku.
- Atsildīšana – treniņu beigu daļa, kas sastāv no dažādiem stiepšanās vingrinājumiem. Tie tiek vērsti uz sirdsdarbības palēnināšanu un pienskābes izvadīšanu, kas paaugstinās pie augstas intensitātes slodzes.
Lai pieteiktos suņu fitnesa nodarbībām DINO ZOO ARĒNĀ, aicinām zvanīt pa tālr. 29390650 vai rakstīt uz e-pastu arena@dinozoo.lv.