Atpakaļ

Iesācēju rāpulis

Sveiki! Kura būtu labākā ķirzaka iesācējiem kuri vēlas 1.ķirzaciņu? (Izņemot leopardu geko)

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Labdien!

Šie rāpuļi gan nav paredzēti iesācējiem, bet ar pietiekamām zināšanām var izvēlēties arī banānēdāju gekonu un ja mājās vieta atļauj lielam terārijam, var izvēlēties bārdainā agāmu vai Ķīnas ūdens agāmu. 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Dzīvnieku pieejamība

Добрый вечер, можно ли у вас заказать геккона токи или поясохвоста?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Добрый день!

На данный момент единственный геккон токи доступен в магазине Dino Zoo Damme, поясохвоста В магазинах Dino Zoo купить вообще не получится.

 

Vidusāzijas bruņurupucis

Labdien! Martā iegādājāmies Vidusāzijas bruņurupucīti. Tas uzreiz iejutās savā terārijā, patika dzīvoties pie sildelementa, ierakties tur, no rītiem un pēcpusdienā pats gāja ēst. Pēdējā mēneša laikā bruņurupucis pats vairs neceļas un nenāk ēst. Lasīju, ka tik mazam bruņurupucim nav jādodas ziemas miegā, tāpēc vēlos pavaicāt kā rīkoties, lai nenodarītu viņam pāri katru dienu modinot. Tagad mīļākā vieta ir zem korķa koka - ieracies tur guļ. No turienes izņemam ārā, pagaidām, lai pamostas, bet ne vienmēr esam mājās tik ilgi, lai redzētu, ka ir pamodies un paēdis - redzu, ka bruņurupucis bieži vien nav ēdis neko, tikai ielīdis atpakaļ zem koka. Kad izdodas pamodināt, tad ēd labi.Reizi nedēļā turpinām likt siltā vannītē. Abas lampas katru dienu deg 6-8 stundas. Temperatūra dienā ap 26-27 grādi, mitrums ap 55%. Kā labāk rīkoties? Ļaut gulēt vai modināt uz barošanu? Varbūt uz ziemu nepieciešams savādāks terārija iekārtojums? Paldies par ziņu!

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien! 

Ar šādu uzvedību, visticamākais, nāksies saskarties ik gadu, sākoties rudens/ziemas sezonai. Jaunus bruņurupučus nudien nav vēlams laist ziemas guļā, jo tiem nav pietiekami barības rezervju organismā, lai spētu izdzīvot visu vēso periodu, kā rezultātā daudzi bruņurupuči vienkārši nepamodīsies.

Šobrīd svarīgi būtu vēl nedaudz palielināt siltumu terārijā, aptuveni līdz 28-30 grādiem siltajā pusē. Tāpat varētu būt, ka laiks iegādāties jaunu UVB lampu, ieteicams Exo Terras vai Arcadia firmas, jo UVB staru zudums var ietekmēt dzīvnieka vielmaiņu. Ja iespējams, UVB lampas ieteicams ierīkot garās, T8 vai T5 izmēra, jo tajās līdztekus UVB stariem būs arī UVA stari (vielmaiņu uzlabojošie dabiskā spektra gaisma). Šīm lietām vajadzētu uzlabot bruņurupuča aktivitātes līmeni.

Tāpat līdztekus kalcijam un D3 vitamīnam, ziemas sezonā ir svarīgi nodrošināt bruņurupuci ar multivitamīniem.

Ja rodas uztraukums par bruņurupuča veselību, vai, ja ilgstoši tas atsakās no ēdiena, būtu labi vērsties pie eksotisko dzīvnieku vetārsta. 

Ahatina gliemeži

Labdien, vēlējos zināt vai pie jums var iegādāties gliemežus, kas nedzīvo akvārijā, piemēram āfrikas milzu gliemežus?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Šobrīd ahatina gliemeži ir pieejami Dino Zoo Pasaules veikalā Krasta ielā 52, Rīgā.

Par gliemežu pieejamību citos veikalos ieteicams sazināties ar individuālajiem veikaliem telefoniski. 

Ūdens bruņurupuču mītne

Labdien! Taisāmies pirkt akvāriju 590 L sarkanausu bruņurupucim un būvēt pa virsu saliņu, kur var izkāpt ārā un sauļoties. Vai tāds izmērs nav par traku? Jo mums ir iespēja arī dabūt 250l un tur arī uzbūvēt vietu, kur izkāpt. Visa pirkšana jau ir procesā, bet baidāmies, ka pieļaujam lielu kļūdu.

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien! 

Dzīvniekiem nekad nevar būt par daudz vietas. Tamdēļ, jo lielāku akvāriju varat ierīkot, jo labāk. Dzīvnieks būs jums pateicīgs. 

Ir jārēķinās, ka sarkanausu bruņurupuči var izaugt līdz 25-30 cm garumam, tie ir ļoti aktīvi dzīvnieki un dabā apdzīvo plašos Kalifornijas purvājus.

Tāpat, lai plašais akvārijs bruņurupučiem būtu interesantāks, varat tur izvietot dažādus nogremdētus un daļējo nogremdētus kokus un dzīvos akvārija augus. Idejas dabiskam bruņurupuču akvārijam var atrast internetā.

Arī labs arguments pret mazāku akvāriju būtu fakts, ka bruņurupucim slīdot no saliņas ūdenī, bieži gadās atsisties pret pretējo stiklu, ja tas atrodas pārāk tuvu, kas var gan traumēt dzīvnieku, gan arī sasist stiklu ar bruņurupuča cieto bruņu.

Novēlam veiksmi bruņurupuča mītnes iekārtošanā! 

Стерилизация кошка

Сколько стоит стерилизация кошки,переводняк.Возраст три года.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Добрый день!

Стерилизация кошки стоит 65€. Послеоперационная жилетка начиная от 5,99€ (в зависимости от размера животного). Предварительно необходимо записаться по тел. 67327923.

Как приучить щенка к поводку

Добрый день, купили той терьера, ему 8 месяцев. Он жил в частном секторе и сейчас проблема вывести его на проводке. Он за нами не идет, сидит до упора. По сути выгуливает он нас, а не мы его. Очень редко может пойти за нами на поводке. Можно ли его научить у ваших трениров? Сколько это будет стоить? И как часто и долго нужно учить? Так же он пуглив довольно и не знает команды ко мне. Но знает слово «место». Мы в Риге находимся. Спасибо

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Добрый день!

Для того чтобы записаться в школу для собак, звоните по номеру 29390650 (по рабочим дням с 9:00 до 17:00).

Pelīte piežmiedz aci

Sveiki! Man ir divas pelītes kuras bija būrī veikalā kopā un tagad arī dzīvo kopā, drīz būs abām gadiņš. Vakar viss bija kārtībā, bet šodien vienai no pelēm ir līdz galam neatvērtas acis un no dibena rajona izdalās kautkas brūns. Pati pelīte arī neizskatās labi palikusi tāda kaulaina, bet otra ļoti dzīvelīga. Ko darīt? Un kas tas ir?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Lai uzsāktu ārstēšanu, dzīvnieks ir pilnvērtīgi klīniski jāizmeklē, iespējams, ir nepieciešami papildus laboratoriskie izmeklējumi. Izveidot pierakstu pie veterinārārsta Jus varat piezvanot uz klīnikas tel. nr. 67327923.

 

Leoparda gekonam aizcietējums

Man leoparda gekons nav kakājis 1 nedēļu es varētu pajautāt kādai padomu

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Viens no iemesliem varētu būt neatbilstoša temperatūra, ja nav nodrošināts vajadzīgais siltums, sadzīves apstākļi. Tad jāpārliecinās vai gekonam ir nodrošināti visi nepieciešamie sildelementi un atbilstošs apgaismojums.

Aizcietējumam var palīdzēt silta vanna- trauciņš ar nelielu daudzumu silta ūdens 1-2 reizes dienā- pāris dienas. Ja situācijas neuzlabojas, tad gekons jāatrāda veterinārārstam, kurš specializējas ekositisko dzīvnieku ārstēšanā.

Kā pieradināt kaķēnu pie kastītes

Kā mazu kaķēnu 1-1,5 mēn.pieradināt iet kārtoties uz kastīti? Jo savas darisanas vins veic zem gultas. Un ja dzīvo pa mājām vai ir jātaisa potes?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

1) Cik ilgi kaķēns ir pie jums? Vai viņš zina, kur atrodas kastīte (iespējams dzīvoklis/māja ir liela un dzīvnieks tajā vēl labi neorientējas)? Jūs varat pamēģināt novietot kastīti istabā, blakus gultai, un pakāpeniski, ar dažu dienu intervālu, bīdīt to uz tam paredzēto vietu. Papildus varat apsmidzināt kastīti ar aerosolu ar kaķumētru, lai pievilinātu kaķēnu.

2) Vakcinācija pret trakumsērgu Latvijā ir obligāta visiem suņiem un kaķiem. Vakcinācija pret vīrusālām saslimšanām (pret kaķu kalici, herpes un panleikopēnijas vīrusu) nav obligāta, bet ļoti ieteicama arī dzīvniekiem, kas nestaigā ārā, jo infekciju viegli var ienest mājās arī ar apaviem un apģērbiem. Vīrusi ir īpaši bīstami jauniem dzīvniekiem, kuriem vēl nav pilnīgi attīstījusies imunitāte.

Konsultācija ar grauzējiem

Вы пренимайте крыс?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Добрый день! Да, принимаем. Предварительно необходимо записаться на приём по номеру 67327923.