Atpakaļ

Labradoras retrīvers (Labrador Retriever)

Labradors viegli padodas jebkura veida dresūrai, labi apgūst medību apmācību, slīcēju glābšanas māku un jau kucēna vecumā ir lielisks apvidus pārmeklētājs. Ideāls suns turēšanai pilsētas apstākļos: miermīlīgs un gaužām pieticīgs uzturā un sadzīvē.

Šķirnes apraksts

Šobrīd Latvijā viena no visizplatītākajām šķirnēm. Arī visā pasaulē tie ir iekarojuši lielu popularitāti.

Pirmos labradorus uz Eiropu atveda Ņūfaundlendas mencu zvejnieki, kuriem šie suņi bija uzticami palīgi, jo zvejnieki tos izmantoja loma iznešanai malā. Domā, ka tie ir mūsdienu lendzīru un ņūfaundlendiešu priekšteči. Sākotnēji labradors bija ļoti liels, smagnējs suns, taču angļu selekcionāriem ir izdevies, piekrustojot, starp citu, pointerus, izveidot vieglāku suni ar īsāku spalvu. Labradora pamatuzdevums Eiropā bija atrast un pienest nošauto medījumu (retrieve (angļu val.) - atrast un pienest. - redakcija). 1903. gadā Anglijas Kennelklubs atzina labradorus par patstāvīgu šķirni.

Labradors ir spēcīgs, masīvs rupjas konstitūcijas suns (augums skaustā suņiem 57-62 cm, kucēm 54-59 cm), kas atgādina vieglāka tipa ņūfaundlendu. Galva labradoram ir plata, apaļa, pāreja no pieres uz plato purnu ne visai izteikta. Acs tumši brūnas vai riekstbrūnas. Ausis nelielas, nokarenas, galvai piegulošas. Krūtis platas un dziļas, mugura un gūžas platas, spēcīgas. Kājas taisnas, spēcīgas, pakaļkājām mēreni izteikts apakšējās locītavas leņķis. Ķepas apaļas, kompaktas. Savdabīga ir šī suņa aste (tā sauktā ūdra aste) - pamatnē ļoti resna, tā pakāpeniski kļūst tievāka un beidzas ar smailu galu.

Spalva labradoram, kā jau "ūdenssunim", ir īsa, cieta, ļoti bieza, ar bagātīgu pavilnu. Krāsa lielākoties melna, ir arī dzelteni un brūni suņi.

Labradors apveltīts ar izcilu ožu, tādēļ uzskatāms par ļoti labu medību suni, kas nebīstas ne ūdens, ne karstuma, ne aukstuma. Tas ir ārkārtīgi izturīgs, darbīgs un vērīgs suns. Anglijā apkopoti dati par labradoriem, kas pirmajā pasaules karā izmantoti gan kā sargsuņi, gan arī sapieru darbā - mīnu meklēšanā.

Labradors viegli padodas jebkura veida dresūrai, labi apgūst medību apmācību, slīcēju glābšanas māku un jau kucēna vecumā ir lielisks apvidus pārmeklētājs. Ideāls suns turēšanai pilsētas apstākļos: miermīlīgs un gaužām pieticīgs uzturā un sadzīvē. Ja viņam būtu tīrs paklājiņš vietā, kur nav caurvēja, pastāvīgi sasniedzams trauks ar svaigu dzeramo ūdeni un iespēja laiku pa laikam pēc sirds patikas izskrieties un paplosīties, viņš jutīsies laimīgs un apmierināts. Arī kopšana nav sarežģīta - pietiek pāris reižu nedēļā izsukāt īso spalvu un noberzt suni ar mitru dvieli. Nav jānobīstas, ja labradoram gadās izpeldēties aukstā ūdenī, nekas ļauns viņas no šīs peldes nenotiks.

Raksturā labradors, lai arī pusaudža vecumā ir ļoti draiskulīgs, ir nosvērts, paklausīgs suns. Vienreiz izpratis, ko saimnieks vēlas, viņš katru komandu izpildīs droši, stabili, precīzi. Viena no visjaukākajām šī suņa īpašībām ir viņa ārkārtīgā pieķeršanās bērniem. Labradors ir neprātīgi iemīlējies bērnos - tiklab pats savos, kā arī citu suņu kucēnos un ne mazāk cilvēkbērnos. Saraucis melno purnu nedaudz komiskā "smaidā", labradors ļauj bērniem darīt ar viņu visu, vienlaikus tos aizkustinoši aprūpēdams un sargādams.
Avots: Materiāla sagatavošanā izmantota Helmas Lapiņas grāmata "Suns, kuru mīlam"

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kā pieradināt kakāt ārā čivava PALDIES!

Labdien!Kā pieradināt kakāt ārā čivava PALDIES!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Pēc ēšanas, gulēšanas, spēlēšanas dodaties ar suni ārā. Kād nokārtosies, uzslavējiet.

kā pieradināt lai sunītis kakā ārā?

Lūdzu iesakiet kā pieradināt lai sunītis kakā ārā

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Pēc ešanas, spēlēšanas un gulēšanas dodaties ārā ar suni. Kad suns nokārtojās, uzslavējiet.

Vai ar suni drīkst apmeklēt pārtikas veikalu?

Vai ar suni drīkst apmeklēt pārtikas veikalu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Ja runā ir par dzīvnieku pārtiku un Dino Zoo veikalu tiklu, tad atbilde būs jā! Par cietiem veikaliem nevaram sniegt atbildi, jo šos noteikumus nosaka katra veikala administrācija.

Kucēna trauksme

Sveiki! Kā mazināt kucēna trauksmi dzirdot skaņas kāpņu telpā? Vēlos lai kucēns nereaģē uz katru skaņu, jo tas notiek arī naktī

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Katrs suns ir savādāks. Neredzot suni grūti ieteikt metodi, ar kuras palīdzību var atrisināt šo problēmu.

Droši varat pieteikties uz individuālo nodarbību zvanot pa telefonu 29390650 vai rakstot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Nodarbības notiek Krasta iela 52 un Stirnu iela 26.

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika