Atpakaļ

Top 15 populārākie suņu vārdi – atrodi īsto savam mīlulim!

Suņa vārds ir svarīgs ne tikai saimniekam, bet arī pašam sunim, tālab piedāvājam iepazīties ar to, kādi ir TOP 15 populārākie suņu vārdi Latvijā un praktiski padomi, kā izvēlēties vārdu savam četrkājainajam draugam!

Viens no svarīgākajiem un atbildīgākajiem lēmumiem, kas kucēna saimniekam jāpieņem, ir jaunajam mīlulim piemērotākā vārda izvēle. Dažkārt mīluļa vārds saimniekam bijis padomā vēl pirms kucēns ieradies jaunajās mājās. Taču nereti ar suņa vārda izvēli nemaz tik viegli nesokas. Un kā nu ne, jo tieši vārds sunim kļūst par daļu no tā identitātes visas suņa dzīves garumā, tāpēc lēmumam noteikti nevajadzētu būt sasteigtam. 

Suņa vārds ir svarīgs ne tikai saimniekam, bet arī pašam sunim. Ja tas būs izvēlēts pareizi, dzīvniekam to būs vieglāk apgūt, saimniekiem būs patīkami to izrunāt un ideālā gadījumā, tas atspoguļos arī dzīvnieka unikālo raksturu. 

Šajā rakstā piedāvājam iepazīties ar to, kādi ir TOP 15 populārākie suņu vārdi Latvijā un sniegsim praktiskus padomus, kā izvēlēties vārdu savam četrkājainajam draugam!

A photo of puppy sleeping in lap.

 

TOP 15 populārākie vārdi suņiem 

Ne tikai populārākie kaķu vārdi, bet arī iecienītākie suņu vārdi Latvijā vēl aizvien ir visiem labi zināmi un pazīstami jau daudzus gadu desmitus. Lai gan daļa saimnieku vēlas, lai mīluļa vārds būtu unikāls un nedzirdēts, tomēr lielākoties saimnieku izvēle ir gana tradicionāla. Un tas nebūt nav slikti, jo gari, sarežģīti un grūti izrunājami vārdi, ko saimnieki nereti mēdz izvēlēties iedvesmojoties no vēsturiskām personām, citu tautu vārdiem, valstu un pilsētu nosaukumiem, dzīvniekam ir grūti iegaumējami. 

Suņu vārdu TOP 15

 1. Džeris

 2. Reksis

 3. Džeks

 4. Rikis un Riko 

 5. Argo

 6. Bingo

 7. Patriks

 8. Mona un Mūna

 9. Freja un Reja

 10. Bella

 11. Sise

 12. Makss un Maksis

 13. Lords

 14. Rufus

 15. Čipa 

 

Taču unikālam dzīvnieka vārdam ne vienmēr ir jābūt garam un grūti izrunājamam. Nedzirdēti suņu vārdi patiesi paliek atmiņā, tāpēc, ja ir vēlme, lai suņa vārds izceltos citu sugasbrāļu vidū, par iedvesmu var kalpot arī kāds no šiem neparastajiem vārdiem: 

 • Sāga

 • Tundra

 • Mūza

 • Mango

 • Heila

 • Joko

 • Pedro

 • Reila 

 • Feja

 • Dille

 • Bono 

 • Poppija

 

A photo of puppies sleeping in a blue baskiet.

 

 

Kā izvēlēties suņa vārdu? 

Lai atvieglotu mīluļa vārda izvēli, vēlams izvērtēt vairākus svarīgus faktorus. Jaunajiem saimniekiem svarīgi atcerēties, ka suņa vārds tā dzīves laikā būs jāizrunā neskaitāmas reizes, tāpēc, pirmkārt, tam jāpatīk arī pašam saimniekam. 

 • Kā viens no svarīgiem faktoriem, kas jāizvērtē, ir izvēlētā vārds labskanība. Jo īsāks, vieglāk izrunājams ir suņa vārds, jo ātrāk un vieglāk dzīvniekam to būs apgūt. Ja dzīvnieku nepieciešams ātri sasaukt vai izteikt tam komandas, grūti izrunājams vārds tam traucēs un saimnieks var nespēt laicīgi noreaģēt, piemēram, bīstamās situācijās, kad ātra reakcija ir īpaši svarīga. 

Varētu šķist, ka vārda apgūšana nekādas lielas problēmas nesagādā, tomēr dažkārt saimniekam var nākties krietni nopūlēties, līdz dzīvnieks sāk uz savu vārdu atsaukties un reaģēt. Ja ir radušās šaubas par to, vai kucēnam vārda apguve norit pareizi, kinologs ieteiks piemērotākos un efektīvākos paņēmienus, kā to dzīvniekam iemācīt individuāli vai suņu skolas nodarbībās

 • Kad vārds sunim ir izvēlēts, to pēc laika nekādā gadījumā nedrīkst mainīt. Tas dzīvniekam radīs ļoti lielu apjukumu, stresu un, visticamāk, sekmēs uzvedības un paklausības problēmas, jo dzīvnieks, gluži vienkārši, nesapratīs, ko saimnieks no viņa vēlas. Tas jāņem vērā arī tiem, kas mīluli izvēlas adoptēt jau pieauguša vecumā – suņa vārds nāk mantojumā līdz ar pašu dzīvnieku. 

 

Šķirne, izskats, raksturs 

Suņu šķirnes raksturīgākās īpašības arī var kalpot par iedvesmu vārda izvēlei, tāpat kā dzīvnieka izmērs un rakstura īpašības. Lai gan dzīvnieka raksturs veidojas pamazām, saimnieka un audzināšanas ietekmē, taču katrai suņu šķirnei tomēr ir savas atšķirības un raksturīgākās iezīmes. Arī dzīvnieka apmatojuma vai acu krāsa, kā arī šķirnes izcelsmes valsts un tās tradīcijas var kalpot par iedvesmas avotu. 

Piemēram, medību suņu šķirnes pārstāvji biežāk tiek dēvēti karalisku un augstdzimušu titulu vārdos, savukārt mazo šķirņu sunīšiem vārdi biežāk ir maigāki un mīlīgāki. Dzirdēts ir arī uzskats, ka mīluļa vārds var ietekmēt arī dzīvnieka raksturu. Tas, protams, ir grūti izvērtējams apgalvojums, tomēr paturēt prātā to ir vērts. 

 

Vārds, kas nerada apjukumu

Svarīga nianse, ko vēlams ņemt vērā – jāizvairās no vārda, kas skan līdzīgi kā ierastās komandas. Arī tas dzīvniekam var izraisīt apjukumu un apgrūtināt suņa apmācības un dresūras gaitu. Ja mājās jau ir citi mājdzīvnieki, jāatceras katram mīlulim izvēlēties pavisam atšķirīgu vārdu. Turklāt bieži vien suņu vārdi tiek aizgūti no cilvēku vārdiem, tāpēc šis noteikums jāievēro arī izvērtējot ne tikai ģimenes locekļu, bet arī to tuvinieku un draugu vārdus, kas ikdienā ir bieži viesi. 

 

No kādiem vārdiem izvairīties? 

Kā jau minēts, gari, grūti izrunājami suņu vārdi nebūs tā labākā izvēle, taču arī ļoti iecienīti un populāri vārds var radīt problēmas. Dodoties pastaigā dzīvnieks var apjukt un atsaukties uz cita saimnieka saucienu vai komandām. 

Protams, dzīvniekam nekādā gadījumā nevajadzētu izvēlēties rupju, aizvainojošu vārdu vai tādu, kam ir negatīva pieskaņa. Ja mīluļa vārds tiek aizgūts no citu tautu kultūras, iepriekš noteikti jāiepazīstas ar visām vārda nozīmēm.

A photo of brown puppies in a box.

 

Dinozoopasaule.lv – noderīga informācija ikvienam mājdzīvnieka saimniekam! 

Vēlies uzzināt, kādas ir piemērotākās suņu šķirnes dzīvoklim vai kā izvēlēties savam raksturam un ikdienas paradumiem piemērotāko suņu šķirni? Gūt padomus suņu veselības un uztura jautājumos vai uzdot savu jautājumu zinošiem dzīvnieku ekspertiem? To visu iespējams atrast dinozoopasaule.lv! Savukārt visu sava mīluļa aprūpei iegādājies interneta zoo veikalā dinozoo.lv vai Dino Zoo veikalos visā Latvijā! 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.