Atpakaļ

Kas jāzina izvēloties kaķēna vārdu un populārākie kaķu vārdi - TOP 10.

Ja jūsu mājās ir ienācis jauns draugs un mīlulis – kaķēns, tad viens no aizraujošākajiem, bet, bieži vien, nebūt ne vieglākajiem uzdevumiem ir izvēlēties tam atbilstošu un skanīgu vārdu. Lasi rakstu un noskaidro TOP 10 populārākos kaķu vārdus Latvijā, kā arī noderīgus padomus vārda izvēlē.

Ja jūsu mājās ir ienācis jauns draugs un mīlulis – kaķēns, tad viens no aizraujošākajiem, bet, bieži vien, nebūt ne vieglākajiem uzdevumiem ir izvēlēties tam atbilstošu un skanīgu vārdu. 

Dažkārt izvēle tiek izdarīta balstoties uz kaķēna izskatu, kažoka krāsu vai kādu neparastu iezīmi, tāpat vēl aizvien populāri ir pavisam vienkārši un visiem zināmi vārdiņi, kā Mincis, Minka, Muris, Pūka, Pūciņa utml. 

Taču, ja ir vēlme savam jaunajam mīlulim piešķirt neparastu un īpašu vārdu, ir vērts nedaudz palauzīt galvu. Kaut vai tikai tāpēc, lai pagalmā uz saucienu “ Minci, Minci, Minci!” katru reizi neatsauktos arī vesels bariņš citi piemājas runči un kaķenes. 
Kādi  ir TOP 10 populārākie kaķu vārdi? Ko ņemt vērā izvēloties vārdu savam jaunajam mīlulim? Kādas problēmas mēdz sagādāt neparasti un reti kaķu vārdi un, kādu vārdu izvēlēties, ja vēlaties, lai jūsu kaķis nēsātu dižciltīgu vārdu, – par to visu lasiet šajā rakstā!

 

Populārākie kaķu vārdi – TOP 10 

 

Varētu šķist neparasti, taču arī par izplatītākajiem kaķu vārdiem tiek veiktas aptaujas un jāatzīst, ka vēl aizvien populārāko izvēļu augšgalā ir visiem pazīstamie un iecienītie kaķu vārdi dažādos locījumos. 

Ja vēlaties savam kaķēnam piešķirt Latvisku un viegli izrunājamu vārdu, tad droši pieturieties pie pārbaudītām vērtībām. 

 

  1. Minka, Mincis, Minna, Muris 
  2. Pūka, Pūks, Pūciņš, Pūciņa 
  3. Miks, Mikiņš, Mika 
  4. Lote 
  5. Šēra 
  6. Maksis 
  7. Fēlikss 
  8. Pērle, Pērlīte 
  9. Otto, Otis 
  10. Rūdis 

Dižciltīgi kaķu vārdi 

 

Savukārt, ja vēlaties, lai jūsu mīlulis nēsātu aristokrātisku vārdu, ir vērts smelties idejas no Britu Karaļnama un citu tautu augstdzimušu personu titulu nosaukumiem.

Tādi vārdi kā Sers, Lords, Cars, Hercogs, Marķīzs, Barons, Grāfs, Farons, Princis, Princese, Karaliene jebkuram kaķim piešķirs īpašu raksturu, un, kā atzīst kaķu saimnieki, izvēloties savam kaķēnam šādu vārdu, tie patiesi mēdz pārņemt īpašības, kādas mums asociējas ar šo vārdu nozīmi. 

Dižciltīgi kaķu vārdi bieži vien tiek izvēlēti šķirņu kaķiem, tādejādi uzsverot tā īpašo un reto izcelsmi. 

Slavenu kaķu vārdi, kas aizgūti no mūsdienu sociālo tīklu zvaigznēm, kaķiem no kino ekrāniem vai ņemot par piemēru varonīgu kaķu dzīvesstāstus, arī ir gana iecienīta izvēle, kas norāda uz to, ka saimnieks kaķa vārda izvēli uztvēris īpaši nopietni. Tādejādi kaķis izceļas ar oriģinālu vārdu un tā izcelsme var būt interesants sarunu temats ko apspriest, kad viesos ieradušies ciemiņi. 

Neparasti kaķu vārdi 

 

Tomēr, kā atzīst kaķu saimnieki un audzētāji, dažādi neparasti un reti kaķu vārdi, bieži vien, var izrādīties apgrūtinoši ikdienas lietošanai. Pārlieku gari, grūti izrunājami vārdi, ar laiku, visbiežāk tiek saīsināti vai pat pārveidoti. 

Lai nerastos šādas problēmas, svarīgi, lai kaķa vārds, arī rets un neparasts, sastāvētu no divām, maksimums trīs zilbēm un ietvertu šņācošas, vibrējošas un skanošas skaņas. Ne par velti kaķi visbiežāk atsaucas uz saucienu “ kis, kis, kis”. 

Tādi burti un savienojumi kā š, ķ, ž, s, z, ķ, šč, dž piesaista kaķa uzmanību. Izvēloties vārdu, kura sastāvā ir kāds no šiem burtiem, jūs būsiet drošs, ka kaķēns ātri to apgūs un, kad vēlēsieties savu kaķi sasaukt, pievērst tā uzmanību vai apsaukt, tas iemācīsies reaģēt daudz ātrāk, kā piemēram, uz vārdu Antuanete, Matilde, Pinkaste vai Kamoliņš

Tāpat jāatceras, ka tad, ja būs vajadzība kaķi apsaukt tam darot kādas palaidnības, garš un sarežģīts vārds nebūs ērti lietojams, jo to, gluži vienkārši, nav iespējams izrunāt ātri un stingri, tā lai tas kaķim izraisītu tūlītēju reakciju.  

Tas gan nenozīmē, ka kaķa vārds nevar būt īpašs un nedzirdēts. Tādi neparasti kaķu vārdi runčiem kā Figaro, Načo, Čiko, Brū, Šaro, Bono, Bingo, Piķis, Fūcis, Ville, Elro, Kapo, ir gan viegli izrunājami, gan vienlaikus skanīgi. 

Savukārt kaķu vārdi kaķenēm bieži vien tiek izvēlēti garāki un skanīgāki, kā kaķu vārdi puišiem. Runčiem biežāk tiek piešķirti īsāki, lakoniskāki vārdi, kā jau kārtīgiem peļu junkuriem pienākas, savukārt kaķu vārdi meitenēm mēdz būt pat ļoti izsmalcināti, īpaši šķirnes kaķenītēm. 

Donna, Mia, Lulū, Šarlote, Kerija, Džesa, Tēba, Nellija, Roze, Selīna, Leila, Dūda, Mona, Kleo ir iecienīti vārdi kaķenēm, kas, kā redzams, bieži aizgūti no citām valstīm. 

Nemainiet vārdu! 

 

Ļoti svarīgi ir ņemt vērā to, ka tad kad jaunajam ģimenes mīlulim vārdiņš ir izvēlēts, to nekādā gadījumā nevajadzētu mainīt. Ja kaķis ir pieņemts jau pieaugušā vecumā no patversmes vai cita saimnieka jāpieņem arī tā vārds.

Savukārt, ja kaķēna vecumā vairākas reizes mainīsiet tā vārdu, tas ar laiku vairs īsti nereaģēs un neatsauksies ne uz vienu no tiem. Arī tad, ja kaķim ir dots garš un grūti izrunājams vārds un, ērtības labad, tas regulāri tiek saīsināts, tad labāk tomēr pieturēties tikai pie saīsinātās versijas. 

Ja populārākie kaķu vārdi TOP 10 sarakstā neatbilst jūsu vēlmēm, tad, lai smeltos idejas dažādiem interesantiem, neparastiem un oriģināliem vārdiem, iesakām ieskatīties kaķu vārdu kalendāros, kas atrodami internetā. Tādejādi izvēle kļūs ne tikai plašāka, bet zināsiet arī to, kad savam mīlulim atzīmēt svētku dienu, iepriecinot to ar kādu īpašu gardumu vai jaunu rotaļlietu! 

 

Viss jūsu mīlulim Dino Zoo veikalos

 

Lai iegādātos dažādas zoo preces savam mīlulim, apmeklējiet Dino Zoo veikalus visā Latvijā vai ienāciet dinozoo.lv interneta veikalā. 

Šeit atradīsiet plašu dzīvnieku barības, vitamīnu, kopšanas līdzekļu un piederumu, aksesuāru un citu dzīvnieku preču klāstu par vienmēr izdevīgām cenām!

Vairāk interesantus un izglītojošus rakstus par mājdzīvnieku kopšanu, veselību un turēšanu atradīsiet dinozoopasaule.lv! 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kaķim trūce

Manai kaķenei no pašas dzimšanas ir trūce uz vēdera,tagad viņai drīz jau būs 24 gadi un viņa to trūci sakasija,apmēram 1-2cm lielumā(tāds ir pirmo reizi),mēs uz rētas uzlējām betadine,tā radinieki ārstēja savus dzīvniekus.ko mēs varam iesākt?Būsim ļoti pateicīgi par atbildi!!!

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien.

Ar šāda veida problēmu būtu ieteicams pierakstīties uz vizīti pie veterinārārsta/ķirurga, lai pilnvērtīgi izvērtētu trūces lielumu un izrunātu ārstēšanas plānu.

Suņu un kaķu ciltsraksti

Sveiki! Nesen dzirdēju tādu pieņēmumu, ka dzīvieks bez papīriem ir letāks, tāpēc ka nav jāmaksā valstij nodoklis un vēl dažādi citi maksājumi. Tas esot iemesls, kāpēc drīkstot pirkt dzīvnieku no audzētajiem, kas sludinājumos raksta, ka ar papīriem būs dārgāk, taču bez papīriem būšot uz pusi lētāk. Gribēju jautāt, kādi ir papildu izdevumi, kas būtu jāveic audzētājam, ja viņi suņus, kaķus vēlas pārdot ar ciltsrakstiem? Ceru, ka sapratāt manu rakstīto. Paldies.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Suņa vai kaķa šķirni var pierādīt tikai un vienīgi ar ciltsrakstiem. Ciltsrakstu cena ir apmēram 30 eur.

Lai metiens būtu legāls, tad suni un kuci ir jāvēd uz izstādēm un jāsaņem nepieciešamās atzīmes. Kā arī ir jāveic veselības pārbaudes un testus. Katrai šķirnei ir savi. Pēc visām šīm darbībām ir iespējams saņemt parošanas atļauju.Tas viss aizņem daudz laika un protams prasa arī ļīdzekļus.

Par sludinājumiem "bez papīriem būs lētāk". Visticamāk nav izpildītas nepieciešamās prasības. Audzētājs vai nu vnk negribēja tērēt laiku un līdzekļus lai izpildīt šos noteikumus. Vai nu kaut kādu iemeslu dēļ šie suņi vai kaķi neder vaislai. Rezultātā būs "kaķis maisā". Gan ārējā izskata ziņā, gan veselības.

Kaķa elpošana

Labdien! Runcis (8g.v., kastrēts) pēkšņi uz kādu pusminūti sāka saraustīti elsot caur muti. Pēc tam tas pārgāja un atkal uzvedās kā parasti. Līdz šim tā nav bijis. Vai ir pamats satraukumam?

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Elsošana caur muti liecina par satraukumu vai stressa situāciju, iespējams bija skrējis vai spēlējies intensīvāk tas arī varētu būt par iemeslu. Un elsošana caur muti var arī liecināt par sirrds problēmām un ja tas atkārtojas tad vajadzētu ar kaķīti griezties pie kardiologa uz sirds pārbaudi!

Kaķa aiziešana viņsaulē

Sveiki! Runcītim, brits, 7 mēneši, veica kastrāciju, pēc kuras uzreiz kļuva apātiska, mazkustīgs,sāka ēst mazāk (pirms tam bija ļoooti aktīvs). Pēc pāris nedēļām pamanījām,ka kaķim palielinās vēders tāds kā bumba. Sākumā tam nepievērsām uzmanību. Pagāja vēl kāds laiks, bijām pie vetārsta, uztaisīja analīzes uz vīrus infekciju, viss kārtībā, bet konstatēja, ka vēderā krājas šķidrums..... Kaķīti glābt vairs nespēja Vēlētos saprast, kaa par iemesliem varēja būt, ka uzreiz pēc kasrtēšanas, kaķis saslima - burtiski uzreiz, kā citu kaķi aamainīja. Paldies

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Izsakām līdzjūtību kaķa zaudēšanā!

Nezinot dzīvnieka anamnēzi, vai un kādi izmeklējumi (piemēram, EHO, asins analīzes) ir veikti pirms operācijas, kā arī nezinot operācijas gaitu, grūti komentēt radušos situāciju. Vislabāk Jums būtu konsultēties ar Jūsu kaķa veterinārārstu/ķirurgu.

Precīzu nāves iemeslu var noteikt, veicot pataloganatomisko sekciju. 

Ilgstoša caureja

Labdien! Manam 17 gadus vecam kaķim ir jau apmēram 2 nedēļas caureja. Esmu devusi stoper un dia dog and cat tabletes, probiotiķus, speciālos Royal canin Gastrointestinal fibre response sauso barību, bet nekas nepalīdz. Ko Jūs ieteiktu darīt, lai apstādinātu caureju?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Ilgstošas caurejas gadījumā kaķi ieteicams atrādīt veterinārārstam.

Kā arī caurejas gadījumā nav ieteicams lietot "Fibre" veida barību, kas paredzēta dzīvniekiem ar noslieci uz aizcietējumiem. 

urinēšanas problēmas kaķim

Manam kaķim bija pirms pusotra mēneša problēmas ar čurāšanu(sāka čurāt rozā).Vetārsts izrakstija antibiotikas un speciālo baribu.Tagad it kā viss ir labi.Ar ko man viņu barot tagad?Agrāk ēda Purinas barību.Vai es drīkstu tagad ar to barot?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

Jums ir jākonsultējas ar veterinārārstu, kurš ārstēja Jūsu dzīvnieku, jo nezinot kaķa slimības vēsturi un analīžu rezultātus, nevaram Jums sniegt turpmākos norādījumus par kaķa ēdināšanu.

 

Izaugums uz ādas

Labdien! Pāris dienas atpakaļ kaķim uz pakaļkājas pamanīju nevienmērīgu, plakanīgu izaugumu mana īkšķa naga izmērā. Momentā vedu pie ārsta. Taču negribēja nooperēt, izrakstīja tikai Vetoskin - vitamīnus ādai un lika atbraukt pēc mēneša. Vai tiešām tas nav nopietni?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Bez dzīvnieka apskates nevar pateikt, kāda veida veidojums/ādas problēma tā ir, līdz ar to arī nav iespējams pateikt vai bez vitamīniem ir nepieciešama vēl kāda ārstēšana. Ja vēlaties dzirdēt papildu viedokli, tad kaķi varat atrādīt veterinārārstam, ieteicams dermatologam. 

Ūdens došana kaķim

Labdien. Vēlējos pajautāt, vai kaķim var dot siltu ūdeni, nevis aukstu?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Var dot, taču kaķi ir gana izvēlīgi un varētu dot priekšroku vēsam ūdenim. 

Kaķis krāc un trokšņaini elpo

Labdien! Mans kaķis krāc un skaļi, ņurdoši elpo, citu simptomu nav, apetīte laba. Ir liekais svars. Apmēram 8 gadi, pirms 4 gadiem paņēmām no patversmes.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Vai kaķis vienmēr ir krācis un trokšņaini elpojis? Ja tas ir kaut kas jauns kaķa uzvedībā, atrādiet kaķi veterinārārstam.

Saradināt kaķus

Labdien! Pāris nedēļas cenšamies saradināt divas kaķenes (vecākajai 2 gadi, jaunākajai 3 mēneši). Lai gan esam saradinājuši tiktāl, ka abas kopā var dzīvoties un ēst netālu viena no otras, vecākā dažbrīd (kad uznāk), var mazliet agresīvi padauzīties, iedzīt stūrī un uzņurdēt. Apdomāju nopirkt "Feliway" difuzoru, kamēr abas pierod viena pie otras. Bet, ja sāku tādu lietot, vai tāds mājās būs jātur vienmēr, lai noskaņojums būtu labs? Vai arī drīkstu mēģināt difuzoru lietot tikai pierašanas laikā? Mazliet bail - ja nopirkšu vienreiz, tas būs jāizmanto visu laiku :) Kā labāk rīkoties - mēģināt bez tāda iztikt un turpināt ar kārumiem un mīļošanu, vai labāk mīļā miera labad tādu nopirkt? Paldies!

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! Šis difuzors izplata kaķu feromonus(kaķu hormons) un pie tā kaķis nomierinās bet nepietod, bet viņu vajadzētu lietot pa iepakojumiem, jo iedarbojas ne uzreiz tapēc labāk ir kad viņš ir ieslēgts visu laiku. Bet droši var lietot pieradināšanas laikā un pēc tam var nelietot!