Atpakaļ

Kas jāzina izvēloties kaķēna vārdu un populārākie kaķu vārdi - TOP 10.

Ja jūsu mājās ir ienācis jauns draugs un mīlulis – kaķēns, tad viens no aizraujošākajiem, bet, bieži vien, nebūt ne vieglākajiem uzdevumiem ir izvēlēties tam atbilstošu un skanīgu vārdu. Lasi rakstu un noskaidro TOP 10 populārākos kaķu vārdus Latvijā, kā arī noderīgus padomus vārda izvēlē.

Ja jūsu mājās ir ienācis jauns draugs un mīlulis – kaķēns, tad viens no aizraujošākajiem, bet, bieži vien, nebūt ne vieglākajiem uzdevumiem ir izvēlēties tam atbilstošu un skanīgu vārdu. 

Dažkārt izvēle tiek izdarīta balstoties uz kaķēna izskatu, kažoka krāsu vai kādu neparastu iezīmi, tāpat vēl aizvien populāri ir pavisam vienkārši un visiem zināmi vārdiņi, kā Mincis, Minka, Muris, Pūka, Pūciņa utml. 

Taču, ja ir vēlme savam jaunajam mīlulim piešķirt neparastu un īpašu vārdu, ir vērts nedaudz palauzīt galvu. Kaut vai tikai tāpēc, lai pagalmā uz saucienu “ Minci, Minci, Minci!” katru reizi neatsauktos arī vesels bariņš citi piemājas runči un kaķenes. 
Kādi  ir TOP 10 populārākie kaķu vārdi? Ko ņemt vērā izvēloties vārdu savam jaunajam mīlulim? Kādas problēmas mēdz sagādāt neparasti un reti kaķu vārdi un, kādu vārdu izvēlēties, ja vēlaties, lai jūsu kaķis nēsātu dižciltīgu vārdu, – par to visu lasiet šajā rakstā!

 

Populārākie kaķu vārdi – TOP 10 

 

Varētu šķist neparasti, taču arī par izplatītākajiem kaķu vārdiem tiek veiktas aptaujas un jāatzīst, ka vēl aizvien populārāko izvēļu augšgalā ir visiem pazīstamie un iecienītie kaķu vārdi dažādos locījumos. 

Ja vēlaties savam kaķēnam piešķirt Latvisku un viegli izrunājamu vārdu, tad droši pieturieties pie pārbaudītām vērtībām. 

 

  1. Minka, Mincis, Minna, Muris 
  2. Pūka, Pūks, Pūciņš, Pūciņa 
  3. Miks, Mikiņš, Mika 
  4. Lote 
  5. Šēra 
  6. Maksis 
  7. Fēlikss 
  8. Pērle, Pērlīte 
  9. Otto, Otis 
  10. Rūdis 

Dižciltīgi kaķu vārdi 

 

Savukārt, ja vēlaties, lai jūsu mīlulis nēsātu aristokrātisku vārdu, ir vērts smelties idejas no Britu Karaļnama un citu tautu augstdzimušu personu titulu nosaukumiem.

Tādi vārdi kā Sers, Lords, Cars, Hercogs, Marķīzs, Barons, Grāfs, Farons, Princis, Princese, Karaliene jebkuram kaķim piešķirs īpašu raksturu, un, kā atzīst kaķu saimnieki, izvēloties savam kaķēnam šādu vārdu, tie patiesi mēdz pārņemt īpašības, kādas mums asociējas ar šo vārdu nozīmi. 

Dižciltīgi kaķu vārdi bieži vien tiek izvēlēti šķirņu kaķiem, tādejādi uzsverot tā īpašo un reto izcelsmi. 

Slavenu kaķu vārdi, kas aizgūti no mūsdienu sociālo tīklu zvaigznēm, kaķiem no kino ekrāniem vai ņemot par piemēru varonīgu kaķu dzīvesstāstus, arī ir gana iecienīta izvēle, kas norāda uz to, ka saimnieks kaķa vārda izvēli uztvēris īpaši nopietni. Tādejādi kaķis izceļas ar oriģinālu vārdu un tā izcelsme var būt interesants sarunu temats ko apspriest, kad viesos ieradušies ciemiņi. 

Neparasti kaķu vārdi 

 

Tomēr, kā atzīst kaķu saimnieki un audzētāji, dažādi neparasti un reti kaķu vārdi, bieži vien, var izrādīties apgrūtinoši ikdienas lietošanai. Pārlieku gari, grūti izrunājami vārdi, ar laiku, visbiežāk tiek saīsināti vai pat pārveidoti. 

Lai nerastos šādas problēmas, svarīgi, lai kaķa vārds, arī rets un neparasts, sastāvētu no divām, maksimums trīs zilbēm un ietvertu šņācošas, vibrējošas un skanošas skaņas. Ne par velti kaķi visbiežāk atsaucas uz saucienu “ kis, kis, kis”. 

Tādi burti un savienojumi kā š, ķ, ž, s, z, ķ, šč, dž piesaista kaķa uzmanību. Izvēloties vārdu, kura sastāvā ir kāds no šiem burtiem, jūs būsiet drošs, ka kaķēns ātri to apgūs un, kad vēlēsieties savu kaķi sasaukt, pievērst tā uzmanību vai apsaukt, tas iemācīsies reaģēt daudz ātrāk, kā piemēram, uz vārdu Antuanete, Matilde, Pinkaste vai Kamoliņš

Tāpat jāatceras, ka tad, ja būs vajadzība kaķi apsaukt tam darot kādas palaidnības, garš un sarežģīts vārds nebūs ērti lietojams, jo to, gluži vienkārši, nav iespējams izrunāt ātri un stingri, tā lai tas kaķim izraisītu tūlītēju reakciju.  

Tas gan nenozīmē, ka kaķa vārds nevar būt īpašs un nedzirdēts. Tādi neparasti kaķu vārdi runčiem kā Figaro, Načo, Čiko, Brū, Šaro, Bono, Bingo, Piķis, Fūcis, Ville, Elro, Kapo, ir gan viegli izrunājami, gan vienlaikus skanīgi. 

Savukārt kaķu vārdi kaķenēm bieži vien tiek izvēlēti garāki un skanīgāki, kā kaķu vārdi puišiem. Runčiem biežāk tiek piešķirti īsāki, lakoniskāki vārdi, kā jau kārtīgiem peļu junkuriem pienākas, savukārt kaķu vārdi meitenēm mēdz būt pat ļoti izsmalcināti, īpaši šķirnes kaķenītēm. 

Donna, Mia, Lulū, Šarlote, Kerija, Džesa, Tēba, Nellija, Roze, Selīna, Leila, Dūda, Mona, Kleo ir iecienīti vārdi kaķenēm, kas, kā redzams, bieži aizgūti no citām valstīm. 

Nemainiet vārdu! 

 

Ļoti svarīgi ir ņemt vērā to, ka tad kad jaunajam ģimenes mīlulim vārdiņš ir izvēlēts, to nekādā gadījumā nevajadzētu mainīt. Ja kaķis ir pieņemts jau pieaugušā vecumā no patversmes vai cita saimnieka jāpieņem arī tā vārds.

Savukārt, ja kaķēna vecumā vairākas reizes mainīsiet tā vārdu, tas ar laiku vairs īsti nereaģēs un neatsauksies ne uz vienu no tiem. Arī tad, ja kaķim ir dots garš un grūti izrunājams vārds un, ērtības labad, tas regulāri tiek saīsināts, tad labāk tomēr pieturēties tikai pie saīsinātās versijas. 

Ja populārākie kaķu vārdi TOP 10 sarakstā neatbilst jūsu vēlmēm, tad, lai smeltos idejas dažādiem interesantiem, neparastiem un oriģināliem vārdiem, iesakām ieskatīties kaķu vārdu kalendāros, kas atrodami internetā. Tādejādi izvēle kļūs ne tikai plašāka, bet zināsiet arī to, kad savam mīlulim atzīmēt svētku dienu, iepriecinot to ar kādu īpašu gardumu vai jaunu rotaļlietu! 

 

Viss jūsu mīlulim Dino Zoo veikalos

 

Lai iegādātos dažādas zoo preces savam mīlulim, apmeklējiet Dino Zoo veikalus visā Latvijā vai ienāciet dinozoo.lv interneta veikalā. 

Šeit atradīsiet plašu dzīvnieku barības, vitamīnu, kopšanas līdzekļu un piederumu, aksesuāru un citu dzīvnieku preču klāstu par vienmēr izdevīgām cenām!

Vairāk interesantus un izglītojošus rakstus par mājdzīvnieku kopšanu, veselību un turēšanu atradīsiet dinozoopasaule.lv! 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Labdien! Pēkšņi pazudušas spalvas!Vakar bija viss vietā! Vieta ir gluda, bez ievainojumiem. Kaķim ,runcim, maijā būs gads, kastrēts. Nav novēroti blaugznu līdzīgi veidojumi. Pēdējās nedeļas sākām dot kaķu barību paredzētu kaķiem no gada vecuma.Ir dota svaiga cūkgaļas akna un niere. 2 nedēļas staigā ar pretblusu, ērču siksniņu, bet spalvas tur turas vietā.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! 
Bez dzīvnieka apskates nevar novērtēt spalvas un ādas stāvokli!, pēc pievienotās bildes vairāk izskatās pēc kailēdes kas ir ļoti lipīga arī cilvēkiem un šajā gadijumā noteikti būtu jādodas uz vizīti pie veterinārārsta.

Kaķis nekopj savu kažoku

Sveiki Mums mājas ir kaķis, nu jau 7 mēneši. Viņš tika atrasts kūtī bez mammas, tika barots ar šprici. Viņš nav apguvis prasmi mazgāt savu kažoku, to nedara.. mājās ir vecāks kaķis, bet viņi nedzīvojas kopā, lai mazais kaut ko iemācītos. Vai ir kāda iespeja kā likt viņam kažoku mazgāt? Šobrīd x mēnesi lieku dušā, savādāk nekā, kaķis ir pūkains un spalva izskatās traki, ja netiek kopta.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Dzīvniekiem diemžēl nevar nekādi iemācīt kopt kažoku, jo tāpat kā cilvēkirm ir tīrīgāki un ne tik tīrīgi. Vienīgais ko varat, tas ir pašiem kopt kaķim kažoku vai ir iespēja kaķi vest uz kaķu frizētavu uz kažoka sakopšanu.

Labdien!Vēlos Jūsu padomu.Paņēmām kaķenīti(5m),no patversmes.Ļoti patīk,ka viņu glauda,murrā,glaužas klāt,tikai tad kad viņu ar viltu noķer,bet tā mūk zem gultas un pati klāt nenāk.Kā palīdzēt pārvarēt viņas nedrošību.Vai tas ar laiku pāries,kad sapratīs to ka neviens pāri nedara un tikai mīlē?Paldies!

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! Kaķēnam jaunajās mājās noteikti ir  nepieciešams laiks lai pierastu, bet iespējams pie vainas ir kaķēna raksturs, jo nav zināms, kāda izcelsme ir bijusi kaķēnam un nav zināms kādi ģenētiski bijuši vecāki un dzīvniekiem no patversmēs nekad nav prognozējams raksturs.

Baiļu agresija

Labdien! Man ir 10 mēnešus vecs runcis un jau kopš mazotnes ir “pielipis” tikai man. Kad esam divatā, kaķis ir mīlīgs, vienmēr nāk gulēt blakus/virsū, pat vaigu laiza, ļoti mīļš. Tomēr, kad nāk kāds ciemos, vai mēs braucam uz laukiem, kaķis paliek agresīvs. Šī agresija ir augusi spēcīgāka, kaķis neļaujās sev pieskarties, skrāpē, kož, rūc. Ļoti bieži agresija ir tieši uz manu pusi, dažreiz gan uz citiem cilvēkiem. Vispār nesaprotu kā ar to lai cīnās.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Sveiki! Kaķis ir teritorijas dzīvnieks un viņam nepatīj jaunas vai svešas vietas, tāpat arī kaķim var nepatikt sveši cilvēki viņa teritorijā. Kaķi var kļūt agresīvi stresa situācijā un šim kaķim tas izpaužas kā baiļu agresija! Ja kāds nāk ciemos un kaķis sāk agresīvi uzvesties, tad ciemiņš var paņemt kādu no kaķu mantiņām un mēģināt paspēlēties ar kaķi, kas ļaus kaķim nedaudz pārslēgties uz rotaļu un mazināt stresu.

Kaķim iesnas

Labdien.Manam britu kaķim ir iesnas .Ļoti bieži apmeklējām vet.Ārstējam ar antibiotikām.Bet iesnas pēc neilga laika parādās atkal no jauna.Kaķim 10gadi.Ēd,dzer labi.Ja iesnas neārstē,tās sāk palikt strutainas un lipīgas.Vet ārsti saka nav ārstējamas.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

neredzot dzīvnieku un nezinot pilnu slimības vēsturi un veiktās analīzes, ir neiespējami sniegt padomus vai konsultēt. Lai noskaidrotu iesnu iemeslu, dzīvniekam ir nepieciešams veikt padziļinātu izmeklēšanu, analīzes.

Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo  klīnika

kaķa barošana

Labdien! Manam kaķītim ir 6 mēneši. Jau divus nedēļas nevar ēst konservantu un sausu. Kāpēc? Ēd vistas fileju.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

īsti nesapratām Jūsu jautājumu, taču kaķis izvēlas to, kas viņam garšo labāk, ja piedāvājums ir dažāds.

Kaķis var ēst arī vistas fileju, tikai barojot dzīvnieku ar dabīgo barību, būtu vēlams konsultēties ar veterinārārstu, kas specializējas dzīvnieku ēdināšanā, lai varētu sabalansēt dzīvniekam nepieciešamo barības daudzumu un piedevas.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

 

Zobu maiņa kaķiem

Cik ilgi var mainīties zobi Main Coon kakiem zobi?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Jūsu kaķim līdz sešu mēnešu vecumam jābūt pilnam 30 pieaugušo zobu komplektam. Tomēr dažiem var paiet pat deviņi mēneši, līdz visi zobi ir nomainījušies!

Urīnceļu problēmas kaķiem

Kaķenei pēc dzemdībām sākas urīns nesaturēšana un mazliet asinis,visu laiku laiza to vietu ,,kas tas varētu būt?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Šajā jautājumā jums veterinārārsts varēs palīdzēt tikai veicot izmeklējumus, tāpēc iesakām doties pie ārsta!

Nieze kaķēnam

Kaķēns 2 mēn.vecs ļoti kasās, bet blusas nemana,kas var būt par iemeslu?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Blusas iespējams arī nepamanīt, jo tās uz dzīvnieka tikai barojas, pārējais dzīves cikls notiek apkārtējā vidē, ja dzīvnieks ir vairāk jutīgs pret šī parazīta siekalām, tad tam pietiek arī ar pāris blusām, kas iekodušas. Sākumā kaķēns jāapstrādā pret blusām, ar medikamentiem ko var iegādāties veterinārājās aptiekās vai klīnikās, tikai tad var izslēgt to esamību! Tas noteikti būtu pirmais solis, pirms sākat meklēt citus ierosonātājus!

Astes kosmētiskais defekts

Labdien! Siāmas kaķītim (2 mēneši) ir lauztās astes sindroms (astes galiņš gredzentiņā). Kā tas ietekmē dzīvnieku un vai šis defekts ir labojums?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Ja tas kaķēnu pašu nesatrauc, viņš to nelaiza, negrauž, neizrāda diskomfortu, kad to aiztiek, tad tas ir vairāk kā kosmētisks defekts. Ja tomēr astes deformācija sāk satraukt un traucēt pašam kaķim, tad jādodās pie veterinārārsta un jāveic nepieciešamie izmeklējumi, un balstoties uz izmeklējumiem , jāizvēlas attiecīga ārstēšana.