Atpakaļ

5 iemesli, kāpēc jāapmāca suns

Neatkarīgi no vecuma, šķirnes un temperamenta, katrs suns var būt ieguvējs no kaut nelielas apmācīšanas. Iepazīsties ar 5 iemesliem, kas varētu tevi pārliecināt, ka arī tavam sunim ir nepieciešama apmācība suņu skolā.

Sunim vajadzētu būt cilvēka kompanjonam, ienest ikdienā prieku un lepnuma sajūtu. Bet, ja suns nepārtraukti neklausa un izrāda uzvedības problēmas, to apkarošana var radīt nepārtrauktu stresu gan saimniekam, gan arī pašam dzīvniekam.

Parūpēties par to, lai suns būtu pietiekami apmācīts, vajadzētu būt katra suņa saimnieka pienākumam – ne tikai tādēļ, lai suns justos labi, bet arī Tevis paša sirdsmieram.

Neatkarīgi no vecuma, šķirnes un temperamenta, katrs suns var būt ieguvējs no kaut nelielas apmācīšanas. Iepazīsties ar pieciem iemesliem, kas varētu tevi pārliecināt, ka arī tavam sunim ir nepieciešama apmācība suņu skolā.

1. Ieguvējs ir ne tikai suns, bet arī saimnieks.

Apmācību rezultātā tavs suns nebūs vienīgais, kurš gūs kādu labumu. Regulārs darbs ar suni tev palīdzēs labāk izprast sava četrkājainā drauga vajadzības, tādejādi padarot tevi par labāku saimnieku.

Apmācības var arī kalpot kā fiziskā aktivitāte un pavērt tev jaunas iespējas – jo labāk suns pratīs uzvesties, jo vieglāk tev to būs paņemt līdzi izbraukumos.

2. Drošība pirmajā vietā

Jo labāk spēsi kontrolēt savu suni ar balss komandu palīdzību, jo vairāk varēsi viņu pasargāt brīžos, kad tas neatrodas pie pavadas. Suns, kas aizdrāžas prom, tiklīdz tiek atlaists no pavadas, var apdraudēt ne tikai sevi, bet arī citus. Tas var arī izšmaukt pa mājas durvīm, kamēr tikai gatavojies iet ārā un var nejauši izskriet mašīnas priekšā, tādejādi nodarot sev pāri.

Apmācība būs lieti noderējusi arī gadījumos, ja suns kādu dienu pazūd vai arī to kādu neparedzētu dzīves apstākļu rezultātā jāatstāj patversmē. Ja suns iepriekš būs labi trenēts, visticamāk tas pratīs labi uzvesties, tāpēc viņam būs lielākas izredzes ātrāk tikt pie jauniem saimniekiem.

3. Attīsta socializēšanās spējas

Ja tavs suns būs apmācīts ievērot robežas un atbilstoši uzvesties publiskās vietās, viņam būs ievērojami vieglāk socializēties ar cilvēkiem un citi suņi viņa klātbūtnē jutīsies daudz komfortablāk. Tā rezultātā šādas satikšanās ikdienā radīs tavam mīlulim un arī apkārtējiem pozitīvu pieredzi.

4. Apmācība atvieglos tava suņa pieskatīšanu

Suņa socializēšanās prasmes būs īpaši svarīgas tad, kad pienāks brīdis suni atstāt pie draugiem vai radiem, kamēr pats dosies, piemēram, ceļojumā. Viena lieta ir apmācīt suni tā, lai viņš klausītu tikai saimnieka komandām, bet jau nākamais līmenis ir panākt, lai tavas prombūtnes laikā viņš klausītu arī citiem. Ja vien tu nevēlies saīsināt savu atvaļinājumu dēļ tā, ka tavs suns neprot uzvesties, ķeries klāt mīluļa apmācībai un dzīvo bez bēdas!

5. Vecam sunim ir iespējams iemācīt jaunus trikus!

Pastāv daudz uz dažādi mīti, kas iespējams tevi attur no sava suņa izglītošanas. Bet svarīgi saprast, ka daudzi no tiem neatbilst patiesībai vai arī tieši pastiprina suņa slikto uzvedību.

Ņem vērā, ka suņa vecums nav priekšnoteikums tam, vai izdosies suni apmācīt. Vecākiem suņiem, it sevišķi liela auguma suņiem vai suņiem, ar lieko svaru, iespējams būs ierobežotākas spējas kustēties, taču tas nebūs šķērslis, lai iemācītos komandu tikpat labi kā jaunāki suņi.

 

Suns, kas prot labi uzvesties, piedzīvo mazāk stresa, daudz labāk sadzīvo ar apkārtējiem un spēj nodibināt ciešāku kontaktu ar savu saimnieku. Ja izlasot šo rakstu esi nostiprinājis pārliecību, ka arī tavam mīlulim ir nepieciešama apmācība, mēs tevi laipni gaidīsim Dino Zoo Suņu skolā, kur zinoši un pieredzējuši kinologi Tev palīdzēs atrast vislabāko pieeju tava mīluļa apmācībai.

Piesakies Suņu skolas nodarbībām jau tagad, zvanot pa tālr. 29390650.

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Bailīgs suns. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Sveiki! Jautājums. Gandrīz pirms 2 gadiem es uz ielas atradu kucēnu. Cilvēki un bērni viņu mocīja/sita. Bet tagad mums ir problēma, viņš atsakās iziet ārpus mājas teritorijas, vīriešu un bērnu redzeslokā rodas nesaturēšana un čīkstēšana. Mēģināju maigi runāt, dot kārumus, novērst uzmanību spēlējoties, bet viņš skrien mājās un čīkst, nomierinās tikai tad, ja apskauj un sauc vārdā. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Uzlabot šo situāciju protams ka var. Galvenais sākt pareizi un secīgi strādāt. Iespējams kādu laiku būs jālieto arī mierinājuma zāles.

Pieteikties nodarbībai vai konsultācijai ir iespējams pa telefonu 29390650 vai pa e-pastu arena@dinozoo.lv.

Sunim veidojums uz purna

Labdien! Es vēlos uzdot jautājumu par savu 12 gadus veco Ķīnas cekulaino suņi Leniju. Lenijam ir dažādas alerģijas un veselības problēmas, kā jau vecam šķirnes sunim. Lenijam ir alerģija pret vistu, graudaugiem, ( izņemot rīsus un putraimus). Jā viņš ēd kādu no šiem produktiem viņam tek ausis, paliek sarkanās ciskas. Vēl Lenijas ir neliela bruka abos sānos. Viņš ēd dārzeņus un augļus ( gurķus, tomātus, kāpostus, zemenes, persikus u.t.t ). Šodien pamanīju, kā viņam uz purniņa ir tāda kā pumpa. Itkā, jā piespiež tad viņam nesāp. Pumpa vizuāli izskatās, kā ādas pacēlums. Es gribētu zināt vai tas ir bīstami? Varbūt tas pāriet pats no sevis, vai arī ir jāved pie veterinārārsta? Pievienoju fotogrāfiju. Tur gan īsti nevar pumpu redzēt, tāpēc to apvilktu. Jau iepriekš liels paldies par veltīto laiku, un protams atbildi! :)

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

bildē īsti nevar saprast un attālināti nav iespējams novērtēt veidojumu. Sirdsmieram ieteiktu tomēr labāk dzīvnieku atrādīt veterinārārstam. 

Ja vēlaties pieteiktires uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzam zvanīt pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Labdien! Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Viss ir atkarīgs no daudziem faktoriem. Suņa raksturs, vide kur viņš dzīvoja, vide kur viņš dzīvos, laiks ko Jūs varēsiet veltīt sunim ( socializācija, apmācība). Globāli nekas nav nokavēts. Bet šis tas jau ir iemācīts un iespējams ka kaut kas būs jālabo.

Spare parts for travel cage

Hi I am looking for spare parts for my dogs travel cage before Friday. I need the screws and the clips that connect the top with the bottom part of the cage and its a bracco eco no 6 type. Is there any available? Thanks

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Good morning!

We have not spare parts for dogs travel box.

Suns baidās kāpt bagažniekā

Добрый день, наша собака (6 лет, помесь лабрадора и овчарки) всегда очень любила кататься в багажнике нашей машины, но теперь она на отрез отказывается залезать в багажник, будто боиться его как огня. Мы не можем понять с чем это связано.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas nozīme ka sunim bija negatīva pieredze braucot vai kāpjot iekšā bagažniekā. Pārbaudiet vai viss ir kārtībā ar kājam un muguru. 

ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Sveiki, paņēmām no patversmes 5g vecu suņu meitenīti, ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas varētu būt atšķirtības sindroms. Ar sunīti noteikti ir jāstrādā. Tā kā visi suņi ir dažādi labāk pierakstīties pie kinologa uz konsultāciju. 

Pieteikties var pa telefonu 29390560 vai sūtot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Sunīte nevēlās nekur iet divatā ar draugu, un ir problēmas pastaigas laikā.

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Dzīvojam ar draugu divatā, sunīte pie manis ir pieradusi, nāk visur līdzi, pastaigās nav problēmu, toties draugam ļauj glaudīt, mīļot, guļ blakus, taču nevēlās nekur iet divatā ar viņu, un ir problēmas pastaigas laikā. Vai kaut ko var darīt šajā situācijā?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka sunim bija slikta pieredzē vai vispār nav bijusi saskarsme ar vīriešu dzimtas pārstāvjiem, tāpēc viņa neuzticās un negrib sadarboties. Jā, noteikti situāciju var labot. Kopīgas pastaigas un āpmācība palīdzēs nodibināt kontaktu ar suni. Galvenais strādāt ar suni regulāri, secīgi un mierīgi.

Kā mācīt/trenēt suni, ja viņam apbalvojuma vietā gardums neder?

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Viņai nekad dzīvē nav doti gardumi, arī ēst viņa ēd ļoti maz un neprasa pēc vēl. Kā šādā veidā viņu mācīt/trenēt, ja viņai apbalvojuma vietā gardums neder?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka vēl neesat atraduši īsto garšīgāko tieši Jūsu sunim gardumu. Bet ja tiešām pilnīgi nekas neinteresē, tād izmantojiet to pašu barību, ar kuru barojiet ikdienā. Bet ir daži nosacījumi. Barībai nav jāstāv sunim pieejamā vietā. Ja barība stāv visu laiku, tad suns nebūs motivēts darīt kaut ko. Tātad pabarojiet no rīta un vakarā. Ja suns neēd, bļodu novācam. Ja sunim vispār ir slikta apetīte, tād noteikti pārbaudiet veselības stāvokli. Ja suns negrib kārums vai negrib strādāt par kārumiem vai sauso barību, tād ņemam barību, piedāvājam no rokas un strādājam. Barību no bļodas nepiedāvājam. Visu dienas normu vai daļu no tās izbarojam no rokas par kaut ko.

Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Labdien! Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Dino Zoo Grāmata drīz būs pieejama arī drukātā veidā.

To klients varēs saņemt bezmaksas Dino Zoo veikalā sākot jūnija vidū.
 

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

 

Обратитесь в ветеринарную клинику. Там собаке окажут помощь. Записаться на визит можно по тел.67 327 923