Atpakaļ

5 iemesli, kāpēc jāapmāca suns

Neatkarīgi no vecuma, šķirnes un temperamenta, katrs suns var būt ieguvējs no kaut nelielas apmācīšanas. Iepazīsties ar 5 iemesliem, kas varētu tevi pārliecināt, ka arī tavam sunim ir nepieciešama apmācība suņu skolā.

Sunim vajadzētu būt cilvēka kompanjonam, ienest ikdienā prieku un lepnuma sajūtu. Bet, ja suns nepārtraukti neklausa un izrāda uzvedības problēmas, to apkarošana var radīt nepārtrauktu stresu gan saimniekam, gan arī pašam dzīvniekam.

Parūpēties par to, lai suns būtu pietiekami apmācīts, vajadzētu būt katra suņa saimnieka pienākumam – ne tikai tādēļ, lai suns justos labi, bet arī Tevis paša sirdsmieram.

Neatkarīgi no vecuma, šķirnes un temperamenta, katrs suns var būt ieguvējs no kaut nelielas apmācīšanas. Iepazīsties ar pieciem iemesliem, kas varētu tevi pārliecināt, ka arī tavam sunim ir nepieciešama apmācība suņu skolā.

1. Ieguvējs ir ne tikai suns, bet arī saimnieks.

Apmācību rezultātā tavs suns nebūs vienīgais, kurš gūs kādu labumu. Regulārs darbs ar suni tev palīdzēs labāk izprast sava četrkājainā drauga vajadzības, tādejādi padarot tevi par labāku saimnieku.

Apmācības var arī kalpot kā fiziskā aktivitāte un pavērt tev jaunas iespējas – jo labāk suns pratīs uzvesties, jo vieglāk tev to būs paņemt līdzi izbraukumos.

2. Drošība pirmajā vietā

Jo labāk spēsi kontrolēt savu suni ar balss komandu palīdzību, jo vairāk varēsi viņu pasargāt brīžos, kad tas neatrodas pie pavadas. Suns, kas aizdrāžas prom, tiklīdz tiek atlaists no pavadas, var apdraudēt ne tikai sevi, bet arī citus. Tas var arī izšmaukt pa mājas durvīm, kamēr tikai gatavojies iet ārā un var nejauši izskriet mašīnas priekšā, tādejādi nodarot sev pāri.

Apmācība būs lieti noderējusi arī gadījumos, ja suns kādu dienu pazūd vai arī to kādu neparedzētu dzīves apstākļu rezultātā jāatstāj patversmē. Ja suns iepriekš būs labi trenēts, visticamāk tas pratīs labi uzvesties, tāpēc viņam būs lielākas izredzes ātrāk tikt pie jauniem saimniekiem.

3. Attīsta socializēšanās spējas

Ja tavs suns būs apmācīts ievērot robežas un atbilstoši uzvesties publiskās vietās, viņam būs ievērojami vieglāk socializēties ar cilvēkiem un citi suņi viņa klātbūtnē jutīsies daudz komfortablāk. Tā rezultātā šādas satikšanās ikdienā radīs tavam mīlulim un arī apkārtējiem pozitīvu pieredzi.

4. Apmācība atvieglos tava suņa pieskatīšanu

Suņa socializēšanās prasmes būs īpaši svarīgas tad, kad pienāks brīdis suni atstāt pie draugiem vai radiem, kamēr pats dosies, piemēram, ceļojumā. Viena lieta ir apmācīt suni tā, lai viņš klausītu tikai saimnieka komandām, bet jau nākamais līmenis ir panākt, lai tavas prombūtnes laikā viņš klausītu arī citiem. Ja vien tu nevēlies saīsināt savu atvaļinājumu dēļ tā, ka tavs suns neprot uzvesties, ķeries klāt mīluļa apmācībai un dzīvo bez bēdas!

5. Vecam sunim ir iespējams iemācīt jaunus trikus!

Pastāv daudz uz dažādi mīti, kas iespējams tevi attur no sava suņa izglītošanas. Bet svarīgi saprast, ka daudzi no tiem neatbilst patiesībai vai arī tieši pastiprina suņa slikto uzvedību.

Ņem vērā, ka suņa vecums nav priekšnoteikums tam, vai izdosies suni apmācīt. Vecākiem suņiem, it sevišķi liela auguma suņiem vai suņiem, ar lieko svaru, iespējams būs ierobežotākas spējas kustēties, taču tas nebūs šķērslis, lai iemācītos komandu tikpat labi kā jaunāki suņi.

 

Suns, kas prot labi uzvesties, piedzīvo mazāk stresa, daudz labāk sadzīvo ar apkārtējiem un spēj nodibināt ciešāku kontaktu ar savu saimnieku. Ja izlasot šo rakstu esi nostiprinājis pārliecību, ka arī tavam mīlulim ir nepieciešama apmācība, mēs tevi laipni gaidīsim Dino Zoo Suņu skolā, kur zinoši un pieredzējuši kinologi Tev palīdzēs atrast vislabāko pieeju tava mīluļa apmācībai.

Piesakies Suņu skolas nodarbībām jau tagad, zvanot pa tālr. 29390650.

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.