Informējam, ka uz laiku ir slēgts mūsu veikals i/c OZOLS. Aicinām Jūs apmeklēt mūsu tuvākos veikalus, kā arī iepirkties e-veikalā www.dinozoo.lv

5 iemesli, kāpēc jāapmāca suns

Sunim vajadzētu būt cilvēka kompanjonam, ienest ikdienā prieku un lepnuma sajūtu. Bet, ja suns nepārtraukti neklausa un izrāda uzvedības problēmas, to apkarošana var radīt nepārtrauktu stresu gan saimniekam, gan arī pašam dzīvniekam.

Parūpēties par to, lai suns būtu pietiekami apmācīts, vajadzētu būt katra suņa saimnieka pienākumam – ne tikai tādēļ, lai suns justos labi, bet arī Tevis paša sirdsmieram.

Neatkarīgi no vecuma, šķirnes un temperamenta, katrs suns var būt ieguvējs no kaut nelielas apmācīšanas. Iepazīsties ar pieciem iemesliem, kas varētu tevi pārliecināt, ka arī tavam sunim ir nepieciešama apmācība suņu skolā.

1. Ieguvējs ir ne tikai suns, bet arī saimnieks.

Apmācību rezultātā tavs suns nebūs vienīgais, kurš gūs kādu labumu. Regulārs darbs ar suni tev palīdzēs labāk izprast sava četrkājainā drauga vajadzības, tādejādi padarot tevi par labāku saimnieku.

Apmācības var arī kalpot kā fiziskā aktivitāte un pavērt tev jaunas iespējas – jo labāk suns pratīs uzvesties, jo vieglāk tev to būs paņemt līdzi izbraukumos.

2. Drošība pirmajā vietā

Jo labāk spēsi kontrolēt savu suni ar balss komandu palīdzību, jo vairāk varēsi viņu pasargāt brīžos, kad tas neatrodas pie pavadas. Suns, kas aizdrāžas prom, tiklīdz tiek atlaists no pavadas, var apdraudēt ne tikai sevi, bet arī citus. Tas var arī izšmaukt pa mājas durvīm, kamēr tikai gatavojies iet ārā un var nejauši izskriet mašīnas priekšā, tādejādi nodarot sev pāri.

Apmācība būs lieti noderējusi arī gadījumos, ja suns kādu dienu pazūd vai arī to kādu neparedzētu dzīves apstākļu rezultātā jāatstāj patversmē. Ja suns iepriekš būs labi trenēts, visticamāk tas pratīs labi uzvesties, tāpēc viņam būs lielākas izredzes ātrāk tikt pie jauniem saimniekiem.

3. Attīsta socializēšanās spējas

Ja tavs suns būs apmācīts ievērot robežas un atbilstoši uzvesties publiskās vietās, viņam būs ievērojami vieglāk socializēties ar cilvēkiem un citi suņi viņa klātbūtnē jutīsies daudz komfortablāk. Tā rezultātā šādas satikšanās ikdienā radīs tavam mīlulim un arī apkārtējiem pozitīvu pieredzi.

4. Apmācība atvieglos tava suņa pieskatīšanu

Suņa socializēšanās prasmes būs īpaši svarīgas tad, kad pienāks brīdis suni atstāt pie draugiem vai radiem, kamēr pats dosies, piemēram, ceļojumā. Viena lieta ir apmācīt suni tā, lai viņš klausītu tikai saimnieka komandām, bet jau nākamais līmenis ir panākt, lai tavas prombūtnes laikā viņš klausītu arī citiem. Ja vien tu nevēlies saīsināt savu atvaļinājumu dēļ tā, ka tavs suns neprot uzvesties, ķeries klāt mīluļa apmācībai un dzīvo bez bēdas!

5. Vecam sunim ir iespējams iemācīt jaunus trikus!

Pastāv daudz uz dažādi mīti, kas iespējams tevi attur no sava suņa izglītošanas. Bet svarīgi saprast, ka daudzi no tiem neatbilst patiesībai vai arī tieši pastiprina suņa slikto uzvedību.

Ņem vērā, ka suņa vecums nav priekšnoteikums tam, vai izdosies suni apmācīt. Vecākiem suņiem, it sevišķi liela auguma suņiem vai suņiem, ar lieko svaru, iespējams būs ierobežotākas spējas kustēties, taču tas nebūs šķērslis, lai iemācītos komandu tikpat labi kā jaunāki suņi.

 

Suns, kas prot labi uzvesties, piedzīvo mazāk stresa, daudz labāk sadzīvo ar apkārtējiem un spēj nodibināt ciešāku kontaktu ar savu saimnieku. Ja izlasot šo rakstu esi nostiprinājis pārliecību, ka arī tavam mīlulim ir nepieciešama apmācība, mēs tevi laipni gaidīsim Dino Zoo Suņu skolā, kur zinoši un pieredzējuši kinologi Tev palīdzēs atrast vislabāko pieeju tava mīluļa apmācībai.

Piesakies Suņu skolas nodarbībām jau tagad, zvanot pa tālr. 29390650.