Atpakaļ

Vidusāzijas bruņurupucis

Labdien! Martā iegādājāmies Vidusāzijas bruņurupucīti. Tas uzreiz iejutās savā terārijā, patika dzīvoties pie sildelementa, ierakties tur, no rītiem un pēcpusdienā pats gāja ēst. Pēdējā mēneša laikā bruņurupucis pats vairs neceļas un nenāk ēst. Lasīju, ka tik mazam bruņurupucim nav jādodas ziemas miegā, tāpēc vēlos pavaicāt kā rīkoties, lai nenodarītu viņam pāri katru dienu modinot. Tagad mīļākā vieta ir zem korķa koka - ieracies tur guļ. No turienes izņemam ārā, pagaidām, lai pamostas, bet ne vienmēr esam mājās tik ilgi, lai redzētu, ka ir pamodies un paēdis - redzu, ka bruņurupucis bieži vien nav ēdis neko, tikai ielīdis atpakaļ zem koka. Kad izdodas pamodināt, tad ēd labi.Reizi nedēļā turpinām likt siltā vannītē. Abas lampas katru dienu deg 6-8 stundas. Temperatūra dienā ap 26-27 grādi, mitrums ap 55%. Kā labāk rīkoties? Ļaut gulēt vai modināt uz barošanu? Varbūt uz ziemu nepieciešams savādāks terārija iekārtojums? Paldies par ziņu!

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Labdien! 

Ar šādu uzvedību, visticamākais, nāksies saskarties ik gadu, sākoties rudens/ziemas sezonai. Jaunus bruņurupučus nudien nav vēlams laist ziemas guļā, jo tiem nav pietiekami barības rezervju organismā, lai spētu izdzīvot visu vēso periodu, kā rezultātā daudzi bruņurupuči vienkārši nepamodīsies.

Šobrīd svarīgi būtu vēl nedaudz palielināt siltumu terārijā, aptuveni līdz 28-30 grādiem siltajā pusē. Tāpat varētu būt, ka laiks iegādāties jaunu UVB lampu, ieteicams Exo Terras vai Arcadia firmas, jo UVB staru zudums var ietekmēt dzīvnieka vielmaiņu. Ja iespējams, UVB lampas ieteicams ierīkot garās, T8 vai T5 izmēra, jo tajās līdztekus UVB stariem būs arī UVA stari (vielmaiņu uzlabojošie dabiskā spektra gaisma). Šīm lietām vajadzētu uzlabot bruņurupuča aktivitātes līmeni.

Tāpat līdztekus kalcijam un D3 vitamīnam, ziemas sezonā ir svarīgi nodrošināt bruņurupuci ar multivitamīniem.

Ja rodas uztraukums par bruņurupuča veselību, vai, ja ilgstoši tas atsakās no ēdiena, būtu labi vērsties pie eksotisko dzīvnieku vetārsta. 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Bruņurupuču mītne

Vai ar 200 litriem pietiks diviem Bruņurupučiem. 40x100x50 lielumi.

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien! 

Pieņemu, ka runa iet par ūdens bruņurupučiem, nevis sauszemes.

Atkarībā no bruņurupuču sugas, izmēra un dzimuniem, 200l akvārijs, pareizi iekārtots, ar pēc iespējas vairāk reālā ūdens tilpuma, vajadzētu būt pietiekami jauniem bruņurupučiem. 

Lai noteiktu reālo piemērotību, akvārijā ūdens līmenim ir jābūt tik dziļām, lai bruņurupučiem ienirstot ūdenī no sauszemes platformas, tie neskartu ne akvārija apakšu, ne sienas. Kopējā tilpuma noteikšana atkarīga no tā, lai bruņurupučiem peldot ūdens tilpnē, tie brīvi var papeldēt viens otram garām, nesaskaroties.

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Dzīvnieku turēšanas atļaujas

Kā var iegūt atļauju , lai mājās varētu uzturēt čūsku? vai ir jāiegūst kāda specialitāte?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Par noteiktu eksotisko dzīvnieku turēšanas atļauju iegūšanu nepieciešams sazināties ar Dabas Aizsardzības Pārvaldi un Pārtikas un Veterināro dienestu.

Vidusāzijas bruņurupucis

Labdien! Mūsu mājās vidusāzijas bruņurupucis atrodas aptuveni nedēļu. Terārijā ir sildlampa un UV T-8 lampa, pamanījām, ka uz bruņām ir mazs balts punkts. Vai tas ir slikti un bruņurupucim kaut kas nav labi ar veselību? Ēd labi, dodam arī kalciju + D3 vitamīnus. Papildus vēlos noskaidrot, cik bieži ieteicams dot vitamīnus, nedēļas laikā esam devuši 2 reizes.

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien! 

Grūti saprast, kas varētu būt baltais punkts, neredzot to vizuāli.

Maz ticams, ka tas varētu būt kas bīstams, drīzāk bruņurupucim augot, bruņa vietām nedaudz mainījusi krāsu.

Augošam bruņurupucim kalciju ar D3 vitamīnu ieteicams dot katru dienu, kurpretī vitamīnu kompleksus var dot 2-3 reizes nedēļā.

Sauszemes bruņurupucis

Labdien, vēlējos noskaidrot, kāpēc mazam Vidusāzijas bruņurupucim jau kādu laiku abas acis ir ciet pat staigājot vai ēdot, vai būtu jāsatraucas vai jāved pie ārsta?

Rāpuļu speciālists

Atbild Rāpuļu speciālists,

Atbilde

Labdien!

Aizvērtas acis liecina par veselības problēmām. Ja acis netiek atvērtas pat pēc siltām ūdens peldēm, ieteicams vērsties pie vetārsta. Iespējams dzīvniekam organismā ir vitamīnu trūkums.

gaļa sunim

Kādu gaļu vislabāk dot mazo šķirnu sunim?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Suni var barot ar dažādu dzīvnieku gaļu, atkarīgs vai tam ir kādas veselības problēmas , vai vēlaties gaļu dot kā kārumu, vai barot ikdienā. Ja pāriet uz naturālo barošanu, tad ar gaļu vien nepietiks, papildus nepieciešams dot kaulus un dārzeņus, kā arī subproduktus. Dino Zoo klīnikā pieņed veterinārārste - ēdināšanas speciāliste. Ja vēlaties pierakstīties  uz konsultāciju Dino Zoo  klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67237923.

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

kaķis slims

Labdien! Man ir divus gadus jauna kaķenīte, sterilizēta! Dzīvo dzīvoklī, bet bijām izgājuši pastaigā ārā! Pēc kāda laika ievēroju, ka mazā negrib ēst un sāk vārguļot! Nekavējoties braucām pie ārsta! Laida sistēmas desmit dienas, un deva antibiotikas! Atgriezās ēstgriba, palika aktīva! Uztaisījām asinsanalīzes! Ļoti slikti ar leikocītiem, kritiski zemi, bet viss pārējais ir labs! Tagad lietojam kapsulas imunitātei! Bet kopš nelietojam sistēmas, atkal sāk neēst! Tikai piespiedu kārtā, barojot! Negribu, zvanīt ārstei, jo viņa ieteiks viņu iemidzināt! Negribu, nemaz par to domāt!!! Vai tiešām varētu būt tā, ka citu variantu nav !?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Ja  dzīvniekam ir sliktas analīzes, ir jānoskaidro cēlonis un iespējamā diagnoze, lai dzīvniekam varētu nozīmēt ārstēšanu. Iespējams nepieciešams veikt  padziļinātu izmeklēšanu - USG vai vēl kādas papildus analīzes. Diemžēl attālināti nevaram palīdzēt. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923.

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

džungārijas kāmis

Labvakar. Sakiet lūdzu kas ir džungārijas kāmītim austiņā?Kā mums rīkoties un ko darīt?Bilde pielikumā.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

Kāmītis ir jāved uz konsultāciju pie veterinārārsta. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

meklēšsanās

Sveiki man ir jautājums man ir jorkšīras terjers kucīte vinai ir jou gandriz 1 sākušas pirmais perioda laiks veletos udzinat kapec vinas pupiņas palika lielakas itka sapampushas ir jaustraucas man un jaizvet pie veterinārā. Paldies

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

Īsti nevar saprast Jūsu jautājumu, lūdzu piezvaniet pa tālruni 67327923 uz Dino Zoo klīniku.

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sīrijas kāmis neēd

Sveiks man tāds jautājums man ir Sīrijas kāmis un ar viņu kaut kas nav kārtība vīns ne ēd ne dzer grib tikai gulēt es izņemu viņu no bura vīns pat neskrien prom no manis tāda sajūta ka taisās mirt knapi kustas ! Kas ar viņu notiek un ka to izlabot ko man darit ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Dzīvnieks ir jāved pie veterinārārsta. Ja vēlaties veikt pierakstu mūsu klīnikā, lūdzu zvanīt pa tālruni 67327923.

Ar cieņu 

Dino Zoo klīnika